AAA - fámy nebo skutečnost

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Ojetá auta

  • « 00 Reagovat !

    foto kexxik

    kexxik 17.09.10  15:45

    « Re: Re: Re: Výkup

    Áčka jsou hrstkou lidí nenáviděná, ale většina je pořád spokojená. Jinak by už nebyly. Tenhle byznys uměj zdaleka nejlíp! Může někdo snad tvrdit,že ne?

    Jasně,že na výkupu naserou spoustu lidí včetně mě. Jenže pak jsem jel "o dům dál" a je to to samý. Ten kdo už pár aut v životě koupil a prodal ví nebo by měl vědět co ho čeká.Když tam pojedu s Octavií tak počítám,že se poserou a dají mi maximum. Když tam pojedu s Dodge Ram, tak mi dají nabídku,která je nízká a určitě ví proč to nabízí...že Barri?
    A nezapomeň napsat,že jsem taky jejich zaměstnanec,že je nepomlouvám.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.09.10  15:22

    « Re: Re: Výkup

    Barrichello: prej "vím o čem mluvím" >:D jsi úplně mimo!
    Áčkám jsem prodal hodně aut, jako dealerství s nimi spolupracujeme a můžu potvrdit,že jejich výkupky jsou zdaleka nejvyšší nebo se shodují s nejvyšší nabídkou. A to jsme zkoušeli prodávat všem větším bazarům v republice! Samozřejmě,že občas to nedopadlo a jinde jsem dostal víc,ale s tím se počítá.
    Ty nabízíš na výkup ameriku a čekáš,že to udělají pro 19tis?Kolik lidí v republice kupuje ameriky?Takový auto se opravdu udělá pro velký profit, s čímž si měl počítat když víš o čem mluvíš ;-)
    Nechceš snad tvrdit,že všechny ty Fabie,Octavie,Golfy,Astry atd... koupily za 70 a prodávají za 119 jak prezentuješ výše :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Barrichello

    Barrichello 17.09.10  12:26

    « Re: Výkup

    Ono je to i u jiných vozů než je americká produkce. Neboj, byl sem v bazarech i s lidma který vybírali jiný auto, všude stejná písnička - 50-60% za cash, za protiúčet o něco víc.

    Je hezký že chceš proagovat áčka, zřejmě jejich zaměstnanec, žel každý kdo tam byl si udělal vlastní obrázek o výkupních cenách >:D menší bazary (zejména na moravě) ti daj o 5-15 táců víc, dle stavu a modelu, nezávisle na značce (tj. včetně těch amerik, který nikdo nechce, ale když jsou v dobrém stavu, jsou do 25 dnů fuč).
    Vím o čem mluvím.
  • « 00 Reagovat !

    foto Nery

    Nery 16.09.10  10:56

    « Re: Re: Re: Výkup

    Teď jsem si všiml, že jsi vyznavačem americké produkce. To se omlouvám, tam se asi opravdu dává teď 50 procent. Ono se to moc neprodává, tak to na výkupu nechtějí...
  • « 00 Reagovat !

    foto Nery

    Nery 16.09.10  10:54

    « Re: Re: Výkup

    Jak se zdá, tak si byl asi v jiném bazaru a název si pleteš. To co jsem psal je stoprocentní pravda a nevymyslel jsem si ani slovo. Standardní marže v AAA u aut do 100.000,- Kč je 20.000,- Kč (19.000), To, že někomu nabídnou za auto o 20 tis méně a on to přijme, je jen jeho hloupost. V případě, že je o kontrétní model momentálně větší zájem se projeví v následném navýšení ceny (manažer bazaru se podívá po dalších nabídkách stejného vozu a zvýší cenu i o dalších 10.000,-) Ovšem pokud se auto do 14 dnů neprodá, klesá jeho cena na tu původní. A poněkoli týdnech se opět sníží, dokud se neprodá... Tudíž těch tvých 50 - 65 procent se dává za auta kolem 50.000,- To tak zhruba odpovídá. Nebo myslíš že na autě za 1000000,- mají marži 350.000,- - 500.000,- Kč. Pohádky si nech pro sebe...
  • « 00 Reagovat !

    foto Barrichello

    Barrichello 16.09.10  09:53

    « Re: Výkup

    140 tržní cena za kterou bude v izerci 50 inzerátů a áčka ti dali 120, hehehe. Ted tu o karkulce, prosím. Jezuz, snad každý ví, že za výkup za hotové se dává 50-65% tržní ceny. Takže 70 - 95 tis max. Víc ti nikde nedaj, u AAA sem absolvoval jeden "pokus" tam něco prodat a tak se tomuhle můžu jen smát....

    Protiúčtem by to tak bylo tak 70-110 maximálně. Víc by nedal jedinej bazar v čr.
    A hodinová prohlídka, dovol abych se zasmál, ti nechtěj ani otevřít kapotu, pouze si opíšou techničiák, kolik bylo majitelů, kilometry a výbavu.
  • 00 Reagovat !

    foto Nery

    Nery 15.09.10  12:07

    « Výkup

    Prodával jsem P 107, chtěl jsem 140.000,- což byla tak zrhuba cena, za jakou se ten model v té době nabízel. Volali mi z AAA, že auto koupí, první majitel, nové v ČR, nebourané, najeto 40000 km se serviskou. To všechno věděli, auto bylo skutečně bez škrábance. Nabídli po telefonu 140000,-, že prý není problém, ale musím přijet hned, dorazil jsem až druhý den, protože jsem u sebe samozřejmě neměl doklady. Pánové auto asi hodinu prohlíželi a nenašli prostě nic. Nakonec řekli, že mi dají pouze 120.000,- Kč, když jsem se ptal proč, prý včera měli zájemce, ale ten už si vybral jiné auto, takže tohle tam teď bude stát. Docela mě to naštvalo a jel jsem pryč. navštívil jsem "Autocentrum Argentinská" kde jsem obešel několi bazarů a nabídky za toto auto se pohybovali od 80 do 95 tisíc, se slovy " co bys chtěl voe za takovou mr*ku" . Druhý den volali opět z AAA, nabídli 120.000,- Kč a navigaci. Tu jsem sice nedostal, protože to byl prý omyl, že navigace jsou jen při prodeji, ale peníze jsem dostal. Auto s nabídky AAA zmizelo po 3 dnech. Po čase se mi ozval předchozí majitel (získal kontakt přes Peugeotclub, kde jsem s pežotkem byl zaregistrovaný) a ptal se, za kolik jsem auto prodal. Prý ukecal super slevu na 143.000,- Kč. Kolik vydělávají lichváři v malých bazarech s výkupem?
  • « 00 Reagovat !

    foto Barrichello

    Barrichello 14.09.10  15:02

    « Re: ojeté auto je loterie

    áčka dají výkupem za hotový 25 a jinde 35, to jsou áčka. Ale do telefonu ti slíbí 40 :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Barrichello

    Barrichello 14.09.10  15:00

    « Re: Re: Re: AAA-auto: Ano/Ne - Toť otázka

    Tak já mam třeba 2 hypermarkety v okruhu 10 km, takže nákup 1x týdně je 20 km (když nepočítám že se tam stavím cestou z výletu). Pro housky si dojdu do Lidlu a spol. pěšky :-)
    Ale jo, jeden vejlet 200 km za týden. Nebo jeden 300 km a další týden jeden 100 km. Normální.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.09.10  14:46

    « ojeté auto je loterie

    klidně bych tam šel koupit. Ale měj s sebou někoho, kdo autům rozumí. AAA jsou jako každý jiný bazar obchodníci. Každopádně bych raději řešil auto s nimi,než s bazarem typu Baláž a syn v Horní Uhříněvsi.

    to budaak: za 40tis to jistě bylo nádherný auto v super stavu, zřejmě Felda? No nevím jestli áčka dají 15 a vedle bazar 40 >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto Ricardo

    Ricardo 14.09.10  13:14

    « Re: Re: AAA-auto: Ano/Ne - Toť otázka

    To já 30-50 tisíc km za rok najezdím soukromýma jízdama jako nic.
    Rozsah 10-15tkm, to jsou tak jízdy na nákupy, vždyť to vychází na pouhých 200 km týdně.
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 14.09.10  12:55

    « Re: AAA-auto: Ano/Ne - Toť otázka

    Dobře a co bys doporučil, potřebuju kombi 4x4, nejlépe v dieselu.
  • « 00 Reagovat !

    foto Barrichello

    Barrichello 14.09.10  10:46

    « Re: Re: AAA-auto: Ano/Ne - Toť otázka

    No já jich pár viděl. Npočítám že to mělo ojetý gumy a v tahu brzdy, to je spotřebák.
    Ale zásadní opravy na motoru a převodovce jsem osobně nezažil u toho co jsem kupoval a ani u známých.
    Pravda, u olítaného turbotraktoru to může být jiné, ale s dehty jsem naštěstí nikdy neměl tu čest.
    Spojkový ložisko mě taky nějak netrápí z důvodu že jsem ho nikdy v autě neměl a s benzínovým čerpadlem jsem zažil pravda jeden problém, když mi zxodivalo příslušné relé v motoru, takže jaksi pumpa nefachala, jenže to byla oprava na 3 minuty.

    Někdy je vhodné eliminovat problémy vhodným výběrem no, jako ojetý CRD s 250-ti tis km nebo SAAB 9-5 turbo benzín s obdobným počtem km na hrbu nebývají zrovna kousky co eliminují možné problémy.
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 14.09.10  10:08

    « Re: AAA-auto: Ano/Ne - Toť otázka

    Člověče, já slušný auto v bazaru ještě neviděl. Alespoň co vím, tak každý v autě z bazaru našel nějaký problém. Ale teď jsem si vzpomněl, že švára najezdí se soukromým autem tak těch 8000km ročně a před cca 2ma lety si koupil Audi A6 2.5TDI, tvrdili mu, že má najeto 200tis.km. Postupně zjistil vadné spojkové ložisko, problém závěsu, problém v motoru a nakonec odešlo v Chorvatsku naftové vysokotlaké čerpadlo. Utopil v tom hrozně peněz a ještě to bylo neprodejné.

    Ale jinak všechny auta co jsem prodával jsem prodával napřímo novým majitelům a vždy byly do 14ti dnů pryč. A všichni byli spokojeni, respektive se mi nikdo neozval. :-)

    Já spíš řeším co koupit, aby to vydrželo alespoň těch 200tis.km. Bohužel většinou musím kupovat nové nebo lehce jeté, protože kupuju na leasing. A leasing nebo úvěr na ojetiny je moc vysoký a je dost často sehnat auto s odpočtem DPH.
  • « 00 Reagovat !

    foto Barrichello

    Barrichello 14.09.10  09:07

    « Re: AAA-auto: Ano/Ne - Toť otázka

    Tak to pak ano, to chápu. Ale ne každý je podnikatel, ne každý kupuje nová nebo rok stará auta. Společnost je rozmanitá.

    To že nemáš takové lidi ve svém okolí neznamená, že nexistují. Já zas znam dost lidí který ty káry vyměnili jen proto, že chtěli něco jinýho, jinak byly v bezvadném stavu. Pravda, taky je většinou střelili známým nebo kolegům a když už to náhodou šlo do bazaru, tak to tam nestálo nikdy dlouho.
    Ostatně moje dvě předchozí káry stály v bazaru přesně 28 resp. 22 dní.
    A to byly ameriky prosím.
    Ale samozřejmě jsou tam auta co jsou tam rok a půl....
    Nemusím sti vysvětlovat ten rozdíl v tom proč se ty mé prodali tak rychle a proč tam stojí tamty tak dlouho že.
    Ty ležáky tam dal člověk jako ty co do toho už nechtěl nic dávat, samo na takovou káru, pokud má ještě nesmyslnou cenovku se ti každej z vysoka....
    Pokud je to v dobrým stavu, je to pryč hned.
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 13.09.10  16:26

    « Re: AAA-auto: Ano/Ne - Toť otázka

    Barrichello: Jo používám auto k podnikání. Ona většina mých známých používá auto k podnikání nebo dojíždí do zaměstnání nebo používají soukromé auto k podnikání. Já koupím nové auto na leasing, za 3 roky má najeto 100-120tis a začnou problémy. Za 6 let mám najeto přes 200tis a to je již auto neprodejné. Takže já prodávám, jakmile začne auto zlobit. U předchozího auta jsem za opravy za poslední rok dal 70ti s a auto jsem pak prodal za 140tis. To se prostě nevyplatí opravovat. Většinou se snažím brát auta 0,5-1rok stará, která už mají cca 25-30% slevu.
  • « 00 Reagovat !

    foto Barrichello

    Barrichello 13.09.10  10:15

    « Re: AAA-auto: Ano/Ne - Toť otázka

    Kupovat nový auto je ten největší provar jaký může být, protože už 3 roky starý stojí trochu jiný peníze. Přitom je to zánovní kára.
    Je fajn že to slouží, ale někdo chce časem zas trošku jinej model. Vyměnit spotřební věci typu kotouče, destičky, náplně, firltry atd. zas tolik nestojí.

    30 táců ročně fakt nenajedu a nejsem sám, vyptával sem se lidí z mýho okolí, běžný nájezd je 10-15 tis ročně, nevím kam bych s tím jezdil.... nemam rodičče ve Frýdku-Místku a nebydlím v Aši, abych tam jezdil každý víkend. A pokud nejsi podnikatel využívající káru k práci, tak se to fakt najet nedá, i když budeš jezdit každej víkend, jaro, léta, podzim zima někam na vejlet....
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 11.09.10  07:39

    « Re: AAA-auto: Ano/Ne - Toť otázka

    Barrichello: Člověče, takový lidi neznám. Pokud znám, tak když jim auto nezlobí, tak si ho nechávají protože každé nové auto přináší z počátku problémy a další investice. A pokud sis všimnul, tak určitě nemluvím o lidech co mají auto 14let, ale někde mezi 3-6 lety a to ho většinou kupují nové. Ale všichni najedou ročně přes 30tis.km. Ono najet s autem ročně 5000km, to raději jezdím taxíkem. Ale všichni lidi co znám auto prodávali protože je začalo zlobit.
  • « 00 Reagovat !

    foto Barrichello

    Barrichello 10.09.10  15:25

    « Re: AAA-auto: Ano/Ne - Toť otázka

    A pak sou lidi co to prodávaj protože chtěj něco jinýho. Na tys jaksi zapoměl, ne každej jezdí 14 let v jedný plechovce :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 08.09.10  16:12

    « Re: AAA-auto: Ano/Ne - Toť otázka

    .
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…