nové auto do 350 000 Kč

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Ojetá auta

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.04.06  13:29

    « Re:

    [odkaz] Musím to říkat dvakrát? Laughing
    Nemusis.
    " Elantra v testech nepředvedla dobrý výkon. Airbag a bezpečnostní pás řidiče nezajistili přiměřenou ochranu řidiče. Navíc byla špatně zabezpečena oblast klínu, následkem čehož hrozilo zranění kolen a nohou. Zatímco karoserie Elantry byla tuhá a zabezpečila ochranu kolem cestujících, tak u podlahy došlo při čelním nárazu k deformaci, což dovolilo pohnutí řidičova sedadla směrem dopředu a ven. Toto testování bylo uzavřeno po prohlídce automobilu z důvodu bezpečnostního pásu, který připustil náraz řidičovy hlavy a hrudníku do volantu. Také došlo k otevření dveří během bočního nárazu, čímž se rizika zranění ještě zvýšila."
    www.auto.cz
  • 00 Reagovat !

    foto

    23.04.06  13:11

    « Bez nadpisu

    tak tady jsou ty rozměry - Punto Classic - hloubka 73 cm, v nejužším místě mezi podběhy 108 cm. Swift - 60 cm a 102 cm
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.04.06  11:27

    « Re:

    Mám na mysli starý punto. Grande má ten kufr menší. Ty rozměry z hlavy nevim, ale dodám :-! Ale zhruba je to mezi podběhy asi 107cm a hloubka přes 70 cm. Swift ale z hlavy opravdu nedám...
  • 00 Reagovat !

    foto

    21.04.06  10:57

    « Bez nadpisu

    [odkaz] Musím to říkat dvakrát? >:D
  • 00 Reagovat !

    foto IJK

    IJK 21.04.06  10:35

    « O1

    Přihoď pár tisíc a máš Octavii Tour. Kufr jako kráva ...
    O1 má kufr jako kráva, protože je celá velká jako kráva, vždyť je o 10 cm delší než Zafira, do které se vejde 7 lidí, parkovalo se s ní ještě daleko hůř kvůli nic moc rejdu. Přitom na zadních sedačkách je míň místa na nohy než v o dost kratší Astře. Navíc se O1 extrémně kradou - zámky a zabezpečení je jedno z vůbec nejhorších na trhu, navíc nejlíp zdokumentované a známé, zloději přesně ví kam šáhnout, díly se dobře rozprodávají po vrakáčích anžto jsou často dražší než díly na zahraniční vozy... nepřipadá mi to jako moc dobrá volba.
  • 00 Reagovat !

    foto mezek

    mezek 21.04.06  08:16

    « Bez nadpisu

    Do Punta II se vejdou "golfové hole" /kočárek/ na šířku, mezi podběhy.
    Je to sice velice dobré auto, vlastním 1,2/8V 5dv., ale doporučoval bych GP. Pořádně jsem se s ním seznámil /s motorem 1,3 Multijet/ a v této kategorii to je nejlepší auto. Respektive "nejvyváženější".
  • « 00 Reagovat !

    foto Marcelino

    Marcelino 21.04.06  07:56

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re:

    mozes sem postnut tie rozmery co si nameral ? Hovoris o GP, alebo Punto II (to si viem zmerat u kamosa)?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.04.06  07:36

    « Re: Re: Re: Re: Re:

    věř mi, v nejužším místě mezi podběhy má swift míň než punto. A všechny další rozměry má menší taky....
  • « 00 Reagovat !

    foto Marcelino

    Marcelino 20.04.06  22:26

    « Re: Re: Re: Re:

    ale my si nerozumieme - ja hovorim(pisem), ze Swift ma najsirsi :!: , a nie s najvacsou plochou, to je rozdiel - proste sirka dna v najuzsom mieste medzi podbehmi je viac ako 1 meter . Drviva vacsina aut ma 9xx mm a preto sa do nich neda vlozit po sirke napr. kočík, prip. vacsie predmety ako pracka, umyvacka, sporak a pod. ...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.04.06  15:52

    « Re: Re: Re:

    věř mi, nemá, mám to změřený, teď teda z hlavy nevím, ale v ten obdélník dna spočítaný rozměry - rozměr mezi podběhy a od opěradel k hraně kufru má jednoznačně největší Punto. Dokonce i Jazz, který má litrově o dost víc to nahání spíš výškou
  • « 00 Reagovat !

    foto Marcelino

    Marcelino 20.04.06  14:58

    « Re: Re:

    Na litry je sice největší kufr u C3, ale to díky výšce, jinak hloubku a šířku má největší Punto Classic - 297 litrů
    hmm, myslim, ze najsirsi kufor ma Suzuki Swift, aj ked celkovy objem po kryt batozinoveho priestoru ma najmensi.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.04.06  14:16

    « Re: nové auto do 350 000 Kč

    Hyundai Elantra 1.6 On-Air, v liftbacku. 4xairbag, klima, rádio, kompletně v elektrice, 3 roky záruka atd. Větší rozvor než oktávka. A abych citoval milic "kufr jako kráva" :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    20.04.06  00:15

    « Japonec

    Ted jsem resil stejny problem. Predvybral jsem Fabia Combi 1.9 TDI - 1,5 roku stary referentsky vuz primo z Auto Jarov se 40tis. km za 359 tis. Kc, Ford Fusion novy za 371 tis. nebo referentsky za 355tis. Kc - moznost dokoupit zaruku na 4 roky za 5 tis. Kc, Ford Fiesta nova za 323 tis. Kc se zarukou take 4 roky, Honda Jazz v akci za 359 tis. Kc - skvele auto ale slaby motor a Civic totez jako Jazz, Ignis - moc spatne crashtesty, Colt - moc maly, Toyota Yaris - skvele ale moc male, Toyota Corolla - skvele ale moc drahe. Fabia vypadla jako prvni (kvuli poruchovosti po nekolika letech provozu - znate nekoho se Skodovkou kdo by nemel problemy?), Fiesta - je znat, ze je to levne auto, Fusion = nafouknuta Fiesta i kdyz je to pekny prostorny autak, Hyundai Getz - malo referenci (2 auta cca. 2 roky stara), Kia - pouze jedna refernce cca. pul roku v provozu. Nissan Note - skvele auto, ale silnejsi verze by stala 419tis. Kc. Nakonec mam Nissan Almera a jsem nadsen. Docela silne auto (mam verzi 1.5, 72KW), ovsem pri vyssich rychlostech jiz trochu lina (predjizdeni na dalnici) ale ve meste tahne jak das. Hatchback ma kufr 355 l, delene zadni sedacky se snadno sklopi. Nakonec jsem ji koupil u www.autozrucky.cz za 339 tis. Kc. Je to v nejnizsi vybave + klima + okna a zrcatka v elektrice. Na www.summitauto.cz stoji se slevou (pouze pri leasingu) jen o dva tisice vic ale davaji tam 5 let zaruku. Znam 4 lidi, kteri maji Almeru 6-8 let s najetymi 120-140 tis. km a pouze jedina zavada: po sedmi letech vytekl zadni tlumic (opraveno za 1500 Kc i s praci). Jinak nektere nahradni dily muzou byt dost drahe. V diskusi myslim na www.nissanclub.cz jsem cetl, ze plastova nadrzka na kapalinu do ostrikovace stoji 4000 Kc. Nakonec ji svarila jedna firma za 500 Kc. Rocni prohlidky v autorizovanem servisu cca. 4 tis. Kc. Predtim jsem mel Felicii a po cca. 70tis. km zacala vymena nejruznejsich dilu (alternator, chladic, silentblok s cerpadlem atd...). Koupil jsem ji triletou a prodal sestiletou. Do oprav jsem investoval 45 tis. Kc i kdyz treba tlumice jsem v 80 tis. menit nutne nemusel. Dalsi zavady jiz byly na ceste: prevodovka, predni kotouce a zadni bubny, vibrace rizeni (cepy?), zacaly reznout zadni blatniky a pate dvere. Jiz nikdy vice! Asi kazde auto se jednou unavi, zalezi ale na tom kdy. Toyota a Nissan a draha auta podle mych referenci se unavi pozdeji. Co treba koupit nejake ojete drahe auto napr. Ford Mondeo (to ma kolega). Toyota Corolla je asi spicka ve spolehlivosti, maji ji znami, najeto 140tis km, stari 12 let a prvni zavada byla nyni - tekl olej z klikovky. Opraveno za 1500 Kc.
    Hodne stesti
    Lubos
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.04.06  19:59

    « Re: O1

    Jestli máš 350 tis. tak bych koukal po kompaktech, které jsou dost často v akcích ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.04.06  14:43

    « O1

    Přihoď pár tisíc a máš Octavii Tour. Kufr jako kráva ...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.04.06  14:17

    « Re: Re:

    Ja by som jednoznačne bral Grande Punto alebo Suzuki SX4. /Kufor 275 a 270 l/, ale rozdiel nejakých 20 - 30 l oproti napr. Puntu II by som vôbec neriešil je to pomerne zanedbateľný rozdiel.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.04.06  13:21

    « Re:

    Na litry je sice největší kufr u C3, ale to díky výšce, jinak hloubku a šířku má největší Punto Classic - 297 litrů
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.04.06  09:37

    « Bez nadpisu

    Ahoj, řešil jsem podobný problém. Taky mám starou feldu, které se chci zbavit a taky chci něco většího. Ale v mém případě je to ještě o chlup větší než jazz, chci tři roky staré mondeo hatch nebo combi, v ceně taky okolo těch 300-350 tisíc. zároveň už se chci totiž také trochu lépe svézt, což v těch prckách podle mě moc nejde. taky na dálnici je to o držku, takže tak. tož ať dobře vybereš.
    jJinak, mě se třeba líbil swift, ale ten je v kufru hodně malej. Jízda s ním by ale mohla být zábavná. Jazz taky není špatný, ale jak bylo řečeno, raděj si to sám obšlápni, to uděláš nejlíp.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.04.06  08:02

    « výběr?

    ...doporučuji nespokojit se s diskusí na netu a hezky si to všechno obejít od Mitsubishi Colt, přes Ignis, Peugeot 206, Citroen C3 a já nevím co a uvidíš - jde nejen o kufr - variabilitou kraluje Jazz, ovšem v základu největší C3, jde o naposilování volantu - zvl. u těchto malých aut je někdy "zvláštně" volant přeposilovaný /u Jazzu mi moc nevyhovoval/, dynamika...prostě tohle se zjistí jen vlastní zkouškou, to ti nikdo nesdělí /Jazz je moc pěkný, cenově pořád docela vysoko, nevím, jak s tou jarní akcí?/
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.04.06  07:39

    « nové auto do 350 000 Kč

    Mám starou feldu a uvažuji o její náhradě za nové auto. Chtěl bych něco s menší spotřebou a slušným kufrem. Zatím je favoritem Honda Jazz, ale nejsem ještě rozhodnutý
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…