Fiat Marea 1,6 16V - 103 koní

Fiat Marea, foto 1 Fiat Marea, foto 2 Fiat Marea, foto 3 Fiat Marea, foto 4 Fiat Marea, foto 5 Fiat Marea, foto 6 Fiat Marea, foto 7 Fiat Marea, foto 8
Fiat Marea, foto 9 Fiat Marea, foto 10 Fiat Marea, foto 11 Fiat Marea, foto 12 Fiat Marea, foto 13 Fiat Marea, foto 14 Fiat Marea, foto 15 Fiat Marea, foto 16 Fiat Marea, foto 17 Fiat Marea, foto 18 Fiat Marea, foto 19 Fiat Marea, foto 20 Fiat Marea, foto 21 Fiat Marea, foto 22 Fiat Marea, foto 23 Fiat Marea, foto 24 Fiat Marea, foto 25 Fiat Marea, foto 27 Fiat Marea, foto 28 Fiat Marea, foto 29 Fiat Marea, foto 30 Fiat Marea, foto 31 Fiat Marea, foto 32 Fiat Marea, foto 33 Fiat Marea, foto 34 Fiat Marea, foto 35 Fiat Marea, foto 36 Fiat Marea, foto 37 Fiat Marea, foto 38 Fiat Marea, foto 39 Fiat Marea, foto 40 Fiat Marea, foto 41 Fiat Marea, foto 42 Fiat Marea, foto 43 Fiat Marea, foto 44 Fiat Marea, foto 45 Fiat Marea, foto 46 Fiat Marea, foto 47 Fiat Marea, foto 48 Fiat Marea, foto 49 Fiat Marea, foto 50 Fiat Marea, foto 51 Fiat Marea, foto 52 Fiat Marea, foto 53

Přezdívka auta Maruška Rok výroby 1998 Koupeno ojeté najeto [km]:137000 palivo: benzin počet válců: 4 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 1600 výkon [kW]: 76 zrychlení 0-100 km/h [s]: 11.8 maximální rychlost [km/h]: 185 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 14 zavazadlový prostor [l]: 500 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 8

Fiat Marea Weekend SX 1,6 16V 98, 76 kW - 103 koní, klíma, 2x bag, ABS, ťažné zariadenie, lakťové opierky, zdvíhacia sedačka vodiča a volant, servo, cyklovač, zadný stierač, lyžiny, vonkajší teplomer, sklápacia "rampa" kufra - zaťažiteľná do hmotnosti nakladaného nákladu až do 240 kg - so synom ju využívame na piknikové sedenie pri čakaní manželky pred hypermarketmi... a dosť technického blablabla. Jednoducho super autíčko, kráska, paráda, sila, tichá elegancia a po vytočení pretekársky kombík s temperamentom, ktorý trhá asfalt. S ničím si ho nespletiete - predok je o dosť nižšie ako väčšina súčasných naduto a vznešene sa tváriacich áut. Zadok tak isto - originalita. Bočná línia nemá chybu - vidno že aerodynamika je mu veľmi blízka. Vzduch Fiat ľahunko a v tichosti obtečie, obtrie sa o boky a rozplynie sa v rannom opare (keď jazdíte ráno-:).

Motor 1,6 - dobrý ťah, živý motor - teší sa z otáčok, krásny dizajn auta ako zvonka, tak i zvnútra! Nie ako Pežoty 306.. alebo hondy (sorry Miloš:), daewoo, fordy, vw a seaty porovnatelného roku výroby. Skvelý podvozok - tak akurát - ani makký ani tvrdý. Sedačky sú fakt dobré, takisto veľmi bohatá výbava - popri ABS, bagoch, klíme aj lakťové opierky vpredu aj vzadu, plynulá regulácia osvetlenia palubnej dosky, polohovateľná sedačka šoféra aj volant! Pri max vyvýšenej polohe sedadla vodiča je vidieť aj predné rohy kapoty. Ergonómia ovládania vnútri a ľahký chod všetkého, pedálov a páčok. Delené sedačky vzadu. Miesta dosť - všade - kufor obrovský, šírka najužšieho miesta v kufri viac ako 100 cm ! Sklápacia zadná časť nárazníka - a zaťažiteľná pri nakladaní. Lyžiny ako štandard. Brzdy sú tiež dobré - ABS, servo aj s riadením fajn - presné - drží stopu ako kliešť. Pomerne dobrý výhľad dozadu. Poloha na ovládaní kúrenia MAX DEF - stačí prepnúť a za okamih máte odhmlené/rozmrazené všetky okná. Uzatvárateľný okruh vetrania - dobrá vec keď idete za nejakým smraďochom. Rýchly ostrek predného okna + 3x automatické rýchle zotretie stieračmi - a to na jedno bliknutie páčkou stieračov smerom hore - fajn pomôcka. Viac nájdete na skvelom fóre www.fiatmareaclub.com a takisto na tomto webíku z ktorého som aj ja čerpal poznatky od majiteľov autíčiek.

Pokiaľ vznikol dojem, že väčšina majiteľov vrátane mňa sú nekriticky spokojný so svojími Marejkami, je to omyl. Preto sa budem snažiť byť nestranne kritický k nedostatkom auta. Na magro spomeniem notoricky známe probmémy s pogumovanými klučkami, ktoré sa odlupujú čo značne kazí dojem z inak krásne zachovaného auta, ďalej výfuk odchádza dosť rýchlo - hrdza, plasty v interiéri sú dosť makké - hlavne v kufri dochádza k poškriabaniu, zámok 5 dverí bol zaseknutý (stačilo rozobrať dvere kufra a premazať zvnútra - cca 2 hodiny robotičky), zhrnovacie plato v kufri nie je dobre vyriešené - keď spadne bokom, doškrabe boky kufra - brr. Gombíky na rádiu opadávajú, stačí silik=onovým tmelom zalepiť (ja som to riešil tavnou pištolou), trochu drnčia plasty vnútri v palubovke. Trochu ťažko zaradiť spiatočku - občas sa podarí štvorku -:) Ešte doplním - sprevodovanie je ladené na okresné cesty a krátke dialnice, pretože na 5ke to už treba dosť točiť už pri 130-140 km/h - nepamätám kolko presne - cca 4000 ot (?). Zabudol som na jednu vec - dopĺňam dodatočne - to je zrkadlenie prístrojovky v čelnom skle zvnútra - to je fakt nechutné, vchádzať podvečer oproti slnku do tmavého lesa - to nevidíte vuobec nyč ! A ako má taký človek trafyť na cestu, keď nevydí vuobec nyč???!!! Na to mohli inžinieri z Fiata dať kúsok merk ... inak pochvala. Po par tyzdnoch doplnujem - tenky lak, hned sa oskre, staci klucom kusok tuknut do dveri a krasna biela ryha az na spodny gyt ... skoda.

Po kúpe som pozrel filtre a sviečky a s hrôzou som pozeral na mechanika, ktorý keď to videl, .... no coment - proste hruoza! Sviečky boli ešte z prvovýroby NGK Fiat-Lancia Japan - ale vydržali cca 120t km ! Filtre dávno po smrti, brzd. platničky pred kolapsom, takisto výfuk, hadička od snímača regulátora tlaku paliva bola odpadnutá (skamenela a odlomila sa). Takisto voz niekedy ťahá, niekedy nie - podozrenie na čerpadlo benzínu v nádrži - mechanik z jamy hlásil keď menil palivový filter, že "divne" vrčí - asi je zadreté. Nové vo Fiate stojí aj s plavák. mechanizmom cca 8500,- ale samotný motorček sa dá kúpiť za 3600,- (nie vo fiate-:), takže sa to vymení. Ďalej tam pôjde olej 10W40, CF, A3 - asi ALCO. To by mohlo stačiť aby bolo auto konečne v dobrej kondícii. Aha - ešte sa tesne po naštartovaní ozve cvrlikanie - asi na 1 sekundu (zistené neskôr - bola to vodná pumpa - vymenená za novú). Inak súčiastky sú asi cenovo v norme. Ovšem oproti favoritu sa to ťažko porovnáva -:((( Na tom sa dala urobiť generálka skoro za 3000,- .... Určite sa neoplatí kupovať v origo-fiate. Súčiastky z normálnej predajne (nie FIAT) sú kvalitatívne v poriadku a lacnejšie o 2/3 (takú mám zatiaľ skúsenosť - výmena rozvodov, benzínového čerpadla, filtre)

žiadne - je to od súkr. osoby. Niektoré fakty nevedel, niečo nespomenul -::) (búrany predok zboku, prasknutý airbox, staré filtre a sviečky) Inak ochota - nebol problém ísť na examiner a celkovú prehliadku do aut. servisu Fiat vo Zvolene (zdvihli sme to a pokukali aj zospodu) - diagnostika bez chýb aj po zresetovaní RJ. A takisto bez problémov bolo absolvovať jazdu s mechanikom spomenutého servisu. Samozrejme som to hradil ja - 1000,- za všetko. Po overení VIN a podľa čísiel na sklách v centrálnej databáze Fiat, bol v poriadku aj rok výroby - 98. Takisto funkčná klíma a airbagy.

Marea Weekend SX 1,6 16V

Marejka zakúpená od súkromnej osoby, ktorá sa o ňu nie veľmi príkladne starala (čo sa motora týka) - napriek tomu vyzerá krásne - bola to láska na prvý pohľad. Modrá metla - storm blue - hrá farbami podľa počasia - od temnej, skoro čierno-fialovej až po krásnu stredne modrú. Napriek absencii elektrónov je to atraktívny voz - z každého pohľadu. Auto som vyberal asi rok-dva, zameral som sa na výkonný motor rozumnej kubatúry, dobrý podvozok, atraktívny vzhľad - aj interiéru !!!! - to je silná stránka tohoto fiatu - moderný design aj po tolkých rokoch. ďalej kompletne pozinkovanú kasňu, dobrú výbavu, dobrú cenu a čo najlepší rok výroby. Samozrejme aj nízku poruchovosť (podľa podania majiteľov a bazárnických zmrdov) rôznych webov, vrátane tohoto -:) Výber sa zúžil na Citron Xsara 5 dv. (lenivšie motory, asi o chlp modernejší design ale pre mňa menej atraktívny, vyššia cena, menej rozšírený v SR), Ford Escort 1,6 16V kombi .. hm - celkovo lacnejšie pôsobiace auto - nemá pozinkovanú kasňu, ergo kvitne a to mi stačilo aby som ho zavrhol. Kamarát mi dal červíka v podobe Honda Civic - r.v. 97-98 (ale - vyššia cena, aj kvalita, suchý interiér). Pežot 306 (slabšie motory, škaredší interiér, vyššia cena). Takže som hľadal Marušky 1,6 16V - r.v. najmenej 98 - to už boli vychytané nejaké mušky vo výrobe, 2x airbag (nie som sebec), klíma, ABS, servo - to boli podmienky. A tak po pol roku hľadania na webe - hlavne www.autobazar.eu, som z asi troch kuskov vybral finalny a ten som doniesol domov.

Pár odkazov na videjo:
Fiat Marea 2.0 HLX vs Audi A3 RS - http://www.youtube.com/watch?v=ufOGvdAqWJ4
Chlapci s dvojlitrom - http://www.youtube.com/watch?v=uUR6z8-eKfQ
Jeden pekný závod - http://www.youtube.com/watch?v=55XxYwsbnpk
Niečo pre srdce pretekára - http://www.youtube.com/watch?v=yRIWZw55oos&mode=related&search=
Maximálka - viac ako udáva výrobca -:)
Ten tuning asi pomáha (kúsok) - http://www.youtube.com/watch?v=c8rqerGdmek
Marea vs. dakar - http://www.youtube.com/watch?v=RbLlVNUL1pw
Marea vs. Audi A4 - http://www.youtube.com/watch?v=mvII9fVDS7g

3.2.2020 22:10

2019/2020

Pred sviatkami začala Maruška štrajkovať - teplota lietala do neba - tiekla voda na cestu pod motor a pri povolení uzáveru na nádržke chladiacej kvapaliny do nej tlačilo vodu ...
To všetko sa začalo diať po výmene chladiacej kvapaliny za neoriginálnu (ružovú) namiesto fiaťáckej Paraflu. Bolo podozrenie na tesnenie pod hlavou - ale ukázalo sa že to bol deravý chladič a netesná príruba na motore. Auto zase jazdí - bude potrebovať ošetriť spodok akonáhle sa oteplí. Inak motoricky to je eňo-ňuňo. Motor beží ako hodinky. Pripomínam že je to 21 ročné auto parkujúce na ulici zima-leto a karoséria nemá ani kúsok hrdze.
Robil sa ešte servis prednej nápravy, ktorá bola zo slovenských ciest (tankodromov) vybúchaná - menilo sa rameno a tyčky stabilizátora. Náprava je teraz pevná a bez pazvukov. Nebúcha ani na jamách.

23.10.2017 05:39

Jeseň/zima 2017

Blížime sa ku krásnemu veku - 20 rôčkov. U človeka vek, kedy získava mladý tvor samostatnosť a užíva si mladosť - u auta je to už vek, ktorého sa veľa áut ani nedožije. Stávajú sa z nich jazdiace vraky, alebo idú na odpis. Je aj iná kategória - tzv. youngtimery. Teda mladé veterány - miláčiky, ktorým sa majiteľ rozhodol darovať ďalší život. Tak je to aj u nás -:)

15.8.2016 08:21

Píše sa rok 2016

Je leto roku pána 2016 a chcem napísať čo nového s talianskym tátošíkom s piatimi pruhmi v znaku (viac pásikov = viac adidas). Po šokovej terapii, čo nám pripravilo túto zimu, keď pri stiesnenom predbiehaní autobusu na dialnici v rýchlosti 130 kmh prasklo tesnenie pod hlavou už je to dobré. Ale nikomu neprajem ten zážitok - vonku jediný deň v roku -10*C zima, noc, šiniete si to v lavom pruhu - pred vami auto, za vami sa tlačí auto a vpravo autobus. A zrazu prudký pokles výkonu. Netušíte čo sa deje .. našťastie to dopadlo dobre. Auto dostalo nové tesnenia motora na saní, hlave aj výfuku a radostne si ticho erdží ďalej. Snáď ešte trošku prekvapivá skúsenosť s olejom. Odkladal som výmenu Selenie - teraz mala viac ako 1,5 roka a 10 000 km + - no autu sa to prestávalo páčiť. Dávalo najavo že olej je zrejme redší a pri zábere na nižších otáčkach klepali hydroštely, zdvihátky, ventily (?). Po výmene za novú Seleniu a všetky filtre k tomu je to znovu v poriadku. Takže tolkoto novinky. Po týchto zážitkoch znova jazdíme - motor má tichý prejav na čom sa podpísala aj výmena výfuku komplet (okrem zvodov a katal.) za taliansky MTS. Maruška naďalej plní svoju úlohu hlavného a jediného rodinného auta. Traja ľudia + 2 velké bicykle dovnútra, zavrieť kufor a smer hory. Prajeme všetkým čo sa dočítali až sem mnoho šťastných kilometrov a JAZDITE OPATRNE! O ďalších novinkách info na jeseň.

3.3.2014 10:18

spokojnosť aj v roku 2014! Pokračujeme ..

Z talianskeho tátoša sa pomaly stáva veterán. To mu nijako neuberá na sile, ani našej spokojnosti s týmto podareným vozítkom. Niektoré časti dostali toto leto nový lak, k tomu 15" alu disky s Continental PremiumConti2 + rádio a repro. Po prehliadke sme našli zospodu dieru na vlnovci, čo dramaticky znižovalo výkon a zvyšovalo hluk. Po výmene paráda. Boli vymenené aj zadné tlmiče a pružiny. Vpredu iba pružiny. Auto prestalo plávať - po dialnici pekne drží stopu a dá sa predbiehať aj v zákrute pri 140 km/h (na dialnici). Spotreba sa mi javí mierne vyššia - myslím že je čas vymeniť výfuk (taliansky - vydržal viac ako 7 rokov). Akurát sme sa vrátili z hôr - ľad / sneh - reťaze. 400 km - auto išlo / štartovalo ako kvalitné hodinky. Takže aj v roku 2014 môžem smelo povedať - Fiatka je super auto ! Bezproblémové, praktické, pekné a keď treba aj svižné.

10.10.2011 08:57

... ešte k oleju

Od výmeny do výmeny nie je potrebné kontrolovať hladinu oleja. Neubudne ani deci ...

10.10.2011 08:53

Pravidelne nepravidelný report

Číslice na tachu sa pomaly plížia k 150 000 km a ten kto sem zablúdil, je možno zvedavý čo je nové. Zodpovedne sa dá konštatovať že nič -:) Od posledného príspevku sa len tankovalo a raz sa dofukovali asi dve pneu + dolievala tá voňavá tekutina do ostrekovača. Skúsil som bajočko odmerať spotrebu a za 40 europskych gréckych dlhopisových sme prešli 420 km. To vychádza na tesne pod 7 l / 100 km normálnou jazdou po meste i mimo mesto. Dialničné tempo lahko cez 120 km/h spotrebu podvihne na hodnotu okolo 8-8,5l. Gumy neprezúvame.Žiarovky Nightbreaker stále ku podivu držia. Z auta ničneodpadlo, neobjavuje sa ani hrdza - a to má už auto skoro 14 rokov a spáva samo vonku či je zima či je mráz. O výmene neuvažujem - aj keď by bolo možno za čo - ale nie je dôvod.

1.2.2011 08:07

Poznatok po viac ako 3 rokoch

Marea je výborný voz. Má správny fun-factor, vysokú úžitkovú hodnotu, stál pár drobných, motor ide zima-leto ako víchor až máte dojem že šoférujete ľahké auto a nie velké kombi. Taliani sa naozaj pochlapili. Až na dvoch debilov - jeden navrhol plato v kufri a druhý dobroprajný, ale nerozmýšlajúci blbeček navrhoval klučky zvonka. Obidvoch trulov by som najradšej zadrhol. Ale každé auto má niečo, čo ho nerobí dokonalým - pretože dokonalosť neexistuje :)

26.10.2010 15:55

ešte pozn.

Len doplním takú zaujímavosť. Výkonné žiarovky Osram Nightbraker +90%, ktoré niekomu nevydržia ani pol roka, mám už cca 2 roky a stále svietia ...

26.10.2010 15:52

Po 141 500 km

Tak a máme zase za sebou pár km -:) Auto dostalo nové brzdy - teda kotúče, platničky, pakne, hadice, olej a filter. Jazdí stále ako vždy .. čo dodať - nič sa nezmenilo čo je dobre. Štartuje na prvý brnk, nápravy sú pevné, žerie rovnako a celoročné gumy boli aj v lete v pohode. Vzoru na pohľad neubudlo, takže blížiacej sa zime nič nestojí v ceste - sme pripravení - stále, na všetko a bez prezúvania (Good Year 4Season Vector)

8.2.2010 09:02

EK

tak a mmame za sebou aj emisnu. Bol som pri meracom PC - zo zvedavosti. Vsetky hodnoty sa drzali v ukazkovom strede zelenych poli a dokonca obsah CO ma namiesto povolenych 0,3 len 0,03% (zvysene otacky) a obsah HC pri volnobehu namiesto povolenych 100 iba 19 ppm. Dolievanie oleja nepozname - od vymeny do vymeny sa nemusi clovek na rysku ani pozriet. Tolko zatracovane svetla na Marei sa daju vyriesit naozaj elegantne - kupit ziarovky Osram Nightbraker +90%. Pri nich nemusite potom ani zapinat prakticky dialkove - maju pekne biele svetlo a uplne dostatocnu intenzitu. Niektori sa stazuju ze im vydrzia malo, ale ja ich mam viac ako rok. Na brzdy sa nebolo potrebne pozriet viac ako 2 roky (len vymenit kvapalinu). Brzdia dobre. Trochu zacal drncat reprak v lavych dverach - asi nasledok nie dobre spasovanej opravy vyplne a tapacirovania po buracke predoslym majitelom. Pridavam aj nove foto.

6.2.2010 08:55

po 137.000 km

... a jazdí ako drak. Žiadne poruchy - auto chytí na prvý brnk aj pri -12 st.C. Proste si to človek len užíva. Stačí doliať benzín a do ostrekovača kvapalinu, občas dofúkať gumy (celoročné Goodyear 4seasons - vrele odporúčam - sú výborné aj na snehu).

28.6.2009 23:43

Po dlhom čase ...

Stav tachometra utešene narástol - na 133 tis. km, vymenilo sa lave predne rameno (zlepsila sa stabilita auta-bolo riadne vymlatene), pribudol sportovy filter (polyesterova siska - velka no-name) - co malo za nasledok lepsie chovanie motora a jadrny kovovy skoro pretekarsky zvuk nad 5500 ot. Ocakaval som ze auto bude hlucnejsie - po skusenosti s favoritom (siska King Dragon), ale nestalo sa, co bolo prijemne prekvapenie. Az na najvyssich otackach je to citit - vid prilozene NOVE VIDEO. Uz po tych dvoch rokoch viem co od auta cakat - a ze sa mozem nan spolahnut a tocit ho az do cerveneho pola. Prvy rok po kupe som sa bal -:) Nemusite sa - je to proste talianska pilka!

27.6.2008 00:00

Ešte dodám že výfuk je originál taliansky - komplet od predku dozadku (okrem katu - ten je ok - aj na diagnostike s podrobnym vypisom hodnôt - ako nový - nábeh a priebeh lambdy aj katu skoro učebnicový po cca 122000 km). Cena výmeny výfuku 6900,- vrátane pružnej spojky výfuku vpredu a roboty.

27.6.2008 00:00

Takže pred nejakým časom prebehla výmena termostatu a sviečok. Teplota sa pekne drží na strednej ryske (ani pol milimetra vedľa) a stúpne tam po pár desiatkach metrov - takže to je vyriešené. Slabší výkon a trhanie pri studenom motore sa vyriešilo výmenou výfuku. Ten pôvodný bol už taký zhnitý, že sa divím odkiaľ tie plyny išli - niečo išlo von cez nelegélne diery a ten chudák zvyšok čo doputoval až ku koncovke, šiel normálnou cestou von - ale veľa ho nebolo ... Výkon a živosť motora išla rapídne hore - prirovnám to k nahodeniu turba -:) Auto je konečne ako má byť - živé, plnokrvné - proste skoro športovec. Som rád že ho mám. Je to pekné auto a mám ho rád -:)

14.11.2007 00:00

Takže tie "studené" prvé kilometre sa ukázali ako následok jednej príčiny. Asi bude v háju termostat - zaseknutý malý okruh. Pretože trvá pár km kým sa ručička teplomera vôbec rozhýbe (kým sa vyhreje celý velký okruh). Tento pôjde von a tým by sa problém mohol odstrániť.

24.10.2007 00:00

Spolahlivosť som v hodnotení prehodnotil. Po počiatočných problémoch so štartom (2x nenatočil fiatík) a pohýbaní káblami na čidlách v motore je všetko ok. Super! (klop klop na drevo). Brnknem do klúča a idem. Do plného zisku chýba jeden bod - kvôli prvým prejdeným 300 m po studenom štarte - auto nad 2500 ot. proste odmieta ísť - a keď tak, s cukavými zaváhaniami. Po miernom zahriatí motora sa to neprejavuje.

31.8.2007 00:00

Skúsil som natankovať 100 oktán na OMV - ale nič sa nedeje. Ziadna zmena - podla ocakavania. Pri karburatore na Favorite to bolo poznat (mal nastaveny predstih na 98 okt.)

27.8.2007 00:00

Nove fotky motora a zadnej casti interieru.

21.8.2007 00:00

Dvakrát nenaštartovala - proste točí, točí, točí .... a ešte točí - a nič. Naposledy to bolo pred 3 týždňami. Povyťahoval som nejaké konektory od čidiel v motore a odvtedy je pokoj (dúfam). Inak auto nastudeno cuká - pár sto metrov - potom je dobre. Na 5-ke od 70 km/h plynule zrýchluje - pomerne aj tiahle kopce zvládne tiež na 5-ke, čo teda favorit nevedel -:)) Spotreba po dlhšom pozorovaní v norme (pod 7,5 ale ťažko)

4.8.2007 00:00

Doplnenie po asi mesiaci od kúpy:
Vraj rozvody, sviečky, olej a pod. boli menené nedávno... Keď sme oddeklovali v servise neskôr rozvody, usmiala sa na nás z remeňa hneď hore krásna trhlina! Bolo to tesné! Ventily si už-už skoro dali rande! A to už by sa cena opravy v neznačkovom servise vyšplhala na cca 30-40 tis. koruniek. Preto poradím z vlastnej skúsenosti vám, ktorí uvažujete o kúpe hocijakého ojazdeného auta a ste s peniažkami "natesno", skontrolujte pre istotu všetko - nedajte na reči predávajúceho. Niekde bolo spomínané že po kúpe jazdenky je potrebné investovať do výmeny filtrov, rozvodov a náplní (príp. iných vecí) cca 20% z ceny auta (navyše). Ukazuje sa to ako dosť presný odhad. Pokiaľ tieto veci budú pred kúpou vymenené, ušetríte nemalú čiastku. Toľko ako ponaučenie.

Další vozy Fiat Marea

po kúpe výmena niektorých vecí (náplne, platničky, batéria ..) - spolahlivosť je momentálne fajn - štartujeme a ideme -:)

praktický kombík - v kufri mi niečo neskutočne lieta (asi synova hliníková kolobežka a lekárnička s trojuholníkom)

úplne super pre trojčlennú rodinu

výborný podvozok, nezáludné a predvídatelné až neutrálne správanie. Pruženie je vyladené optimálne - zlatý kompromis medzi športovým a komfortným - to sa málokedy podarí. Rázy z nerovností sa prenášajú vo veľmi redukovanej podobe - t.j. úplne minimálne.

skoro luxusné zvezenie - ako v bavlnke

až na tú spotrebu po meste - ale čo chceme od tak ťažkého auta

ktoré sú lacné ????

na 1,6 fajn - kto chce viac nech si kúpi ferari

mesto = ccc - inak normál 7-8 l

športový charakter si vyžaduje zvukový doprovod - to sa mi páči keď auto aj trochu počuť - ale taká fabka je o trochu tichšia myslím

gut - výborné bočné vedenie (trošku krátke sedáky - mne nevadí) - šoférova je výškovo polohovateľná

fajn - o chlp silnejšie by sa dali ešte zvládnuť - ale sú dobre a prirodzene dávakovateľné - na prudké brzdenie treba na to dupnúť, na dobrzdievanie stačí pomerne slabo tlačiť

grandiózny