Citroën C4 (2011)

14.6.2011

hned úvodem se přiznám, že jsem nejen majitel nové C4, ale i prodejce Citroen tak nevím do jaké míry můžu být objektivní, ale slibuju, že se o to budu…

Citroen C4 (brutus70)

bicak77 14.06.2011  22:40

1.4VTi

Zdravím kolego :-)
    Jsem rád, že se tady rozrůstáme. Rozepiš se více o motoru. Já jsem 1.4VTi projížděl jako předváděčku a byl jsem mile překvapený. Na základní motor obstojná dynamika. Udávané zrychlení a maximálka se od jednašestky moc neliší. Co mě ale dostalo nejvíc, to byl skvělý zvuk. Jestli jsem ve své recenzi psal, že 1.6VTi má pěkný sound, tak 1.4VTi má vynikající!!! Jako nějaký atmosférický rally speciál :yes:

foto Joschi

Joschi 14.06.2011  23:18

« Re: 1.4VTi

Nazdárek :-)
      1.4 VTi mám v mojom P207 a je to fakt skvelý motor, výborný záťah na daný objem, rýchla reakcia na zatlačenie plynu, rád sa vytáča a aj spotreba ok. A ten sound môžem len potvrdiť, radosť točit do červeného >:D Určite budeš spoko. Veľa štastných KM ;-)

bicak77 14.06.2011  23:33

« Re: Re: 1.4VTi

Já už mám 1.6VTi...ale zvukem za 1.4VTi kapku zaostává ;-)

Poustnik 15.06.2011  12:59

« Re: Re: 1.4VTi

My máme s tímhle motorem taky 207mičku a je zvláštní, že je to převážně auto pro holky a dají mu takový zvuk. Asi aby i chlapi měli aspoň něco.... :-) A jakou že máš spotřebu? My máme průměrnou po 40 000 km 8.2 l. >:D [odkaz]

brutus70 14.06.2011  23:37

« Re: 1.4VTi

i já zdravím :-)
      tak k tomu motoru. Doposud jsem jezdil s motorem DCi o výkonu asi 115 koní. Jasně, že se to nedá srovnávat, ale na druhou stranu pocitově je i ta 1.4VTi svižnější a rozhodně hravější. Ta 1.4VTi ve srovnání s tím co jsem měl nebo s tou 1.6VTi ztrácí třeba v kopcích, ale na druhou stranu když se mu podřadí třeba o dva stupně a trošku se mu naloží tak jede svižně. Nedávno jsem měl takovou hravější náladu kdy jsem si fakt jízdu užíval a motor opravdu točil již odspodu a byl jsem překvapený jak dynamikou tak krásným zvukem. To jsem fakt s ropáken nezažil :-)

bicak77 15.06.2011  09:14

« Re: Re: 1.4VTi

Jasně, s benzínem se musíš po dieselu naučit opět žít. Mě koluje v krvi více benzínu než nafty, takže točit motor do otáček mi fakt nevadí ;-)

brutus70 15.06.2011  09:22

« Re: Re: Re: 1.4VTi

no to mně taky ne a zvykám si docela rychle :-)

bicak77 14.06.2011  22:43

barva

Zapomněl jsem okomentovat výběr barvy. Krásná a hlavně neobvyklá. K Citroenu pasuje jak ulitá :yes:

brutus70 14.06.2011  23:41

« Re: barva

díky, však Shark je taky moc hezká. Zrovna jí tam mám pro zákazníka v exclusivu 1.6 e-HDi. :-)

vojta66 16.06.2011  22:57

« Re: Re: barva

Zdar pánové,
        tak jsem od této středy majitelem C4: 1.6VTi, výbava Tendance, paket City+Komfort. Barva Šedá Aluminiumm, čalounění černá Hermitage :-)

Ronault. 16.06.2011  23:17

« Re: Re: Re: barva

Tak ujeď pár km, nafoť a hoď sem recenzi. A samozřejmě gratuluji a přeji ať dobře slouží :yes:

brutus70 16.06.2011  23:17

« Re: Re: Re: barva

tak to gratuluji :yes: výbava stejná, kombinace s těmito pakety myslím úplně ideální ;-)

hajny 17.06.2011  12:29

barva +čalouneni

Vynikající výběr barvy, gratuluji . A v kombinaci se světlým interierem nádhera.Tuto kombinaci jsem ještě nezahled ,ale budu o tom uvažovat.
    Jen napište jak se čalounění chová v praxi, nešpiní se ?

brutus70 17.06.2011  13:24

« Re: barva +čalouneni

ano máte pravdu vypadá to opravdu moc hezky, běžně tato varianta k vidění není, protože na sklad se tyto kombinace neberou a já si vůz zadal do výroby. Co se týče praxe tak zatím nemám problém, ale mám vůz teprve dva měsíce tak uvidím později. ;-)

hajny 17.06.2011  12:58

barva

Tuto barvu jsem nezaregistroval v konfigurátoru , u prodejců je dostupná?

brutus70 17.06.2011  13:31

« Re: barva

ano máte pravdu, tato barva již v konfigurátoru není a nelze již ani zadat do výroby. U nové C4 již došlo k více změnám u barev. Nevím, jestli je to jen dočasné řešení, ale mimo hnědé Show Rouge není k dispouici ani šedá Shark. Lze ještě nalézt pár vozů u dealerů, ale konfigurovat do výroby momentálně nejdou. Pokud máte zájem tak skladem tady jedno auto máme ve výbavě Attraction s paketem Attraction :-)

bicak77 17.06.2011  17:36

« Re: Re: barva

Nevím jestli je to tajný...ale údajně chybí na trhu nějaké přísady do metalíz. Kvůli tsunami v Japonsku.
        Proto některé metalízy nejdou zadat ani do výroby. Je to pravda?

Tak to jsem měl s tím Sharkem kliku..na poslední chvíli :yes:

brutus70 17.06.2011  17:47

« Re: Re: Re: barva

no jestli je to tajný taky nevím, ale přesně takhle nám to bylo řečeno :-) Bohužel je díky tomu problém s více věcmi než by se mohlo zdát.

vojta66 17.06.2011  21:45

« Re: Re: Re: Re: barva

tsunami - problémy - slyšel jsem, že dnes jsou problémy i s paketem city - zadní parkovací sensor - prý je problém - firma hitachi nedodává čipy(senzory)

brutus70 19.06.2011  11:19

« Re: Re: Re: Re: barva

jo to je pravda paket city, alu kola, barvy je toho víc ;-\

foto Mirasr

Mirasr 17.06.2011  17:21

Cfour

Ahoj, včera jsem se projel v tomhle autíčku v plný palbě 1.6eHdi airdream automat stop start system, musim říct že božské auto, prostorově pro mě dokonalé ale 1.4 benzin by mi stačil ale stop start tam nejde dát škoda. Moc pěkný auto !!! :yes:

bicak77 17.06.2011  17:41

« Re: Cfour

Určitě doporučuji vyzkoušet a projet 1.4VTi. Zvukovým projevem v otáčkách dostává tohle auto oproti dieselu jinou dimensi ;-)

viz.příspěvek nahoře 1.4VTi

brutus70 17.06.2011  17:44

« Re: Cfour

jo to věřím, že se líbilo . Ve středu jsem stejné předával a taky bych byl spokojenej :-) Dost lidí negativně hodnotí BMP6 převodovku, ale osobně bych s ní problém fakt neměl. dle mého se chová líp než v C4 Picassu.

foto Mirasr

Mirasr 18.06.2011  10:30

« Re: Re: Cfour

V c4 picassu jsem taky jel, ale už je to 3 roky ve španělsku s bmp6 ale rozdíl jsem nepoznal. Škoda že neni stejný automat na benzínu, je tam jen 4rychlostní na 1,6 a to nechci. To se určitě půjdu svést s 1,4 snad ji tu budou mít ;-)

Adept 15.08.2011  12:09

Boční ochranné lišty

Díval jsem se, že máte na autě boční ozdobné lišty. Jak to vypadá v reálu? Budu mít černou C4 a myslím, že by to mohlo vypadat pěkně. Ovšem v reálu jsem to ještě neviděl a vyhodit přes 3 tisíce (myslím, že nějak tak je cena) za nějakej kýč se mi zrovna nechce.
    Děláte, jak jsem pochopil, v Citroenu. Je nějakě origo denní svicení (led)? Kolega mi říkal, že to viděl. Prý se to montuje někam k mlhovkám.
    A ještě jeden dotaz. Dá se někde splašit návod v češtině. Tištěný, v PDF a pod. Jsem ochoten si ho zaplatit. Viděl jsem na ofiko stránkách, že k některým modelům je možno stáhnout přímo z webu. Na C4 bohužel ještě ne.
    Děkuji za odpověď.

brutus70 16.08.2011  00:06

« Re: Boční ochranné lišty

lišty v reálu vypadají fakt moc hezky, dával je i kolega na exclusiva a auto je s nimi úplně jiné. Myslím, že dobře utracené peníze navíc nyní sleva 20%. Co se týče denního svícení tak je ve všech výbavách součástí hlavní lampy a o originál LED fakt nic nevím. Vím o řešení například od Philipse, ale nezkoušel jsem. No a co se týče návodu tak pokud není na webu tak jedině se obrátit na nejbližšího dealera jestli by byla nějaká možnost, my to bohužel v el. podobě nedostáváme.

Adept 16.08.2011  13:12

« Re: Boční ochranné lišty

Díval jsem se 3 551,- a na ně zrovna sleva 20% není. Ale asi to risknu. Snad se to nebude odírat a něco to vydrží.

brutus70 16.08.2011  13:35

« Re: Re: Boční ochranné lišty

zatím jsme se s žádnou kosmetickou vadou nesetkali a provedení je dobré nic laciného jen na oko. Co se týče ceny tak my svým zákazníkům dáváme tuto slevu i na lišty i když v ceníku tato sleva uvedená není. Pokud nejste z daleka a vyplatí se Vám přijet do Ústí n.L. můžeme se domluvit ;-)

Adept 16.08.2011  15:05

« Re: Boční ochranné lišty

Bohužel jsem z druhého konce republiky. Ale díky za nabídku. :-)
            Jinak, jak motor 1.4 po delší době? Budu mít stejný a tak bych rád nějaké postřehy po delší době.

brutus70 16.08.2011  15:42

« Re: Re: Boční ochranné lišty

maximální spokojenost, probírá se postupně k životu a spotřeba po necelých 5.000 km 6,9 litrů. Zatím není co vytknout celkově jsem spokojený ;-)

foto CIT

CIT 18.08.2011  00:50

Zdravím v diskusi o nové C4

Od dubna jezdím též v nové C4 1.4VTi (Tendance) a jsem mimořádně spokojený - ujeto 4000km a spotřeba 6,5 l. Jeden dotaz na pana prodejce - kapota motoru nemá zespod žádný výplň (je to pouze plech). Dodává výrobce též nějaké výplně nebo kryty? U modelu DS3 jsem to viděl. Díky :-)

brutus70 18.08.2011  08:46

« Re: Zdravím v diskusi o nové C4

zdravím spokojeného kolegu ;-) odhlučnění bývá standardně od vyšších výbav v tomto případě až od výbavy exclusive, ale pokud ho budete chtít tak se dá objednat, číslo dílu: 7979L4 a doporučená koncová cena je 2.565 Kč.

bicak77 18.08.2011  09:20

« Re: Re: Zdravím v diskusi o nové C4

Kolegové, to mě zaujalo :-)
        Máš nějaké praktické zkušenosti nebo srovnání, jestli tato odhlučňovací kůra opravdu funguje? Né že bych si stěžoval na hlučnost od motoru, ale 2.565 Kč není mnoho a proč si skvělé auto neudělat ještě skvělejší... ;-)

brutus70 18.08.2011  09:52

« Re: Re: Re: Zdravím v diskusi o nové C4

no řeknu to takhle jel jsem se svým bez odhlučnění a i s kolegovo exclusivem, který ho tam má a žádný rozdíl jsem nevnímal (je pravdou, že jsem se na to nijak nesoustředil). No na škodu to určitě nebude, ale já osobně to asi řešit nebudu ;-)

bicak77 18.08.2011  11:38

« Re: Re: Re: Re: Zdravím v diskusi o nové C4

Takže prvotní nadšení vyprchalo, řešit to nebudu ;-) Navíc kapota je jen dílčí část, nejvíce hluku myslím přichází přes přepážku motoru...Navíc se mi vybavilo, jak jsem se kdysi neúspěšně pokoušel odhlučnit Favorita a ten to na rozdíl od C4 potřeboval jako sůl >:D

brutus70 18.08.2011  12:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Zdravím v diskusi o nové C4

jj to je fakt to byla trošku jiná liga >:D No snad jsem tě nezklamal, ale myslím že ty peníze jdou využít na smysluplnější výbavu nebo doplněk ;-) třeba na lišty na dveře :-)

bicak77 18.08.2011  14:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zdravím v diskusi o nové C4

Když jsme u toho utrácení, zhorší 17ti palcové kola citelně komfort? Já jen, že bych možná do budoucna, až sjedu Micheliny..... ;-)

Adept 18.08.2011  14:21

« Re: Zdravím v diskusi o nové C4

Ty máš 1.6 tam to jde, ale jak to vypadá u 1.4 ? Měl jsem v ruce techničák toho auta co budu kupovat a tam bylo max 16". Na stránkách citroenu píší u 1.4 i 17". Tak nevím. Já bych taky zainvestoval do 17". Určite by to bylo vzhledově lepší :-) Komfort by mi nevadil. Teď jezdím Astrou která je určtě tvrdší a mám na ni ještě nízkoprofilové pneu. Takže i s s těma 17" bych si komfortu užil určitě mnohem více >:D

bicak77 18.08.2011  14:57

« Re: Re: Zdravím v diskusi o nové C4

Já myslím, že by to mělo jít i dopsat do tvého TP, jestli je to v originál českých TP...To by ti zřejmě přesněji řekl Brutus70, jak to chodí.

No já dokud osobně nevyzkouším rozdíl, budu opatrný. Mě se právě strašně líbí originál 17-ky - tuším se jmenují Phoenix. - mňam ;-)

brutus70 18.08.2011  15:26

« Re: Re: Re: Zdravím v diskusi o nové C4

tak když to vezmu postupně ;-) na C4 mi zase tak zásadní rozdíl v komfortu jízdy nepřišel. Zvažoval jsem před nákupem C4 ještě C3 Picasso a tam se dělá akční série Color se 17" kolama a tam mi rozdíl mezi 16 a 17 přišel podstatně znatelnější než je u C4 to znamená nebál bych se a rozhodně vypadají líp konkrétně ty Phoenix které zmiňuješ jsou fakt super. No a odpověď pro Adepta: 17" jsou u nás zapsané i u 1.4VTi tak že no problem :-)

bicak77 18.08.2011  15:51

« Re: Re: Re: Re: Zdravím v diskusi o nové C4

Mám v plánu příští rok na jaře....jestli teda budu v práci hodný a budu mít samé jedničky, mohl bych si je prosadit >:D

Jinak jsem viděl minulý měsíc v Chorvatsku zaparkovanýho kolegu ve stejné barvě jako já a dám ruku do ohně za to, že měl na sobě zrovna ty Phoenixy, ale normálně v 16ti palcích. I v 16kách to vypadalo dobře, ale u nás jsou v nabídce jenom Bostony. Byl to Slovinec, takže u nich mají asi trošku jinou nabídku.

brutus70 18.08.2011  16:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Zdravím v diskusi o nové C4

no tak se musíš hezky snažit ať si můžeš udělat radost >:D No v 16" jsem ty Phoenixy neviděl, ale jak píšeš buď Boston nebo Oakland a ty jsou těm Phoenixům lehoulince podobný ;-) jen se mi neosvědčily. Chtěl jsem je na své auto a dvě sady jsem zkusil a obě sady házely tak jsem to vzdal. Navíc na autě to zase takovej zázrak nebyl. Takže buď to budou ty Bostony ty jsou ok nebo ještě vybírám z nabídky Alcaru které děláme taky a přece jen nabídka podstatně širší ;-)

bicak77 18.08.2011  20:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zdravím v diskusi o nové C4

Tak jsem se díval na net a asi to byly opravdu Oaklandy - to mi uniklo, myslel jsem, že se u nás nabízí jen Bostony. No a ty Bostony se mi právě moc nelíbí ;-\ Asi bych pořádně prozkoumal ten Alcar ;-)

brutus70 18.08.2011  20:53

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zdravím v diskusi o nové C4

jj tam určitě vybereš napiš mi pak třeba PM jaké se ti líbí ;-)

foto Kuski

Kuski 06.09.2011  11:03

« Re: Zdravím v diskusi o nové C4

Zdravím, jsem taky majitele jedné C4, ohledně těch kol. Já mám v techničáku napsaný dokonce i 18", takže si myslím, že není co řešit. ;-)

brutus70 06.09.2011  11:18

« Re: Re: Zdravím v diskusi o nové C4

taky tě zdravím, máš pravdu 18" jdou taky.

Adept 06.09.2011  15:51

« Re: Zdravím v diskusi o nové C4

Ale asi né u všech motorizací. Na 1.4 by to asi dělalo problém, přeci jen plocha a tim pádem i tření je větší a asi by to nebylo to pravé ořechové pro motor.

brutus70 06.09.2011  16:15

« Re: Re: Zdravím v diskusi o nové C4

je to tak nedalo mi to a díval se do TP a u 1.4 jsou 15", 16", 17" ;-)

Adept 01.09.2011  21:49

Díly

Kdyz jseš ten prodejce. Jak jsou na tom ceny běžných dílů. Myslím třeba blatník, světlo, nárazník a pod. Samozřejmě nechci bourat, ale jen tak pro zajímavost. Doteď jsem mněl jen Opel a tam byly díly za lidové ceny. Francouz na tom bude asi hůře.

brutus70 02.09.2011  10:02

« Re: Díly

tak momentálně v akci - 20% přední blatník - 2.736 Kč, přední nárazník - 7.182 Kč, světlomet - 5.700 Kč. Ceny jsou při koupi přes pult jinak je to otázka celkové zakázky. Co se týče lampy tak je to v případě že jí opravdu rozbiješ celou, ale pokud ji jen utrhneš při menším nárazu tak se mění jen držáky za nějakých 400 Kč.

Adept 08.09.2011  06:39

Disky

Zdravím
    Mám možnost alu disky. Problém je v tom, že rozměr je ET 15 kdežto v techničáku máme ET 27. Na nějaké diskuzi jsem četl že v pohodě. Kolo se vysune ven o 12mm. Jedná se o 15" na zimní gumy které budou užší 205 oproti 195 o 10mm takže by neměl být problém. Ale přece jen.........
    Má někdo nějaké zkušenosti?

brutus70 08.09.2011  08:30

« Re: Disky

tak v tom ti moc neporadím já to vidím tak, že od výrobce je ET 27 tak dám ET 27 a neřeším to, myslím, že se dá vybrat. Spíš bych se zaměřil na kvalitu těch disků přece jen je mezi nimi dost velký rozdíl. Moc nerozumím té myšlence 205 oproti 195 protože v originálu 15" ET 27 je rozměr pneu 195 tak nerozumím poznámce, že budou užší o 10mm. V tomto by ti spíš poradil nějaký tuner jenže konkrétní zkušenost u tvého vozu s tímto rozměrem těžko někdo bude mít ;-)

Brandon Walsh 08.09.2011  08:44

« Re: Re: Disky

ja by som na zimu rozhodne nizsie cislo et ako seriove nekupil. kolesa sa vysunu "von" a vsetky kamienky a zimne svinstvo ti bude obstrelovat lak na dverach o zadnom narazniku radsej nepisem >:-[] takze moj nazor na zimu disky od vyrobcu a na leto kupit nieco nove kludne s nizsim et

Adept 08.09.2011  19:17

« Re: Disky

Asi jo. Chtěl jsem dát 15" a byla to super nabídka. Ale než si omlátit auto kamínkama.......
          Maximálně obuji na zimu to co mám (Bostony) a na léto pořídím něco jiného :-)
          Škoda, že tam mám funglovky 16" Michelin ;-\ jinak bych koupil asi 17"
          Tak příště >:-[]

fanc01 08.09.2011  19:22

Plechová kola

Můžu mít dotaz ohledně 15'' plechových kol? Chci si je koupit na zimu místo letních 16".
    Spousta prodejců mi tvrdí a doporučuje rozměr 6Jx15 ET27 dokonce i jeden prodejce Citroen i když je v techničáku 6,50x15 ET27. Jak to je?

Adept 08.09.2011  20:42

« Re: Plechová kola

Nevím jak to je, ale možná tam pujde guma 185 místo 195. Tudíž na zimu lepší.

foto Ondrej-Samal

Ondřej Šámal 08.09.2011  20:55

« Re: Re: Plechová kola

Že je na zimu lepší užší guma, je taková pověra. Ano, pokud člověk bude neustále jezdit desítkami centrimetrů sněhu, asi ocení užší pneu. Ale 99,9% jízd se odehrává na prohrnuté vozovce, kde je potřeba spíš adheze, tudíž širší pneu.

Adept 08.09.2011  21:01

« Re: Plechová kola

Tak já bydlím v Beskydech a tam se hrabu ve sněhu často :-)
          Takže se vybavuji dle toho. Pokud někdo jezdí ve městě kde víceméně není skoro sníh ale spíše jen holomráz, asi se zařídí jinak.

Brandon Walsh 09.09.2011  06:16

« Re: Re: Plechová kola

sirka disku 6 alebo 6,5 je jedno tu je tabulka kludne si pozri podla rozmeru pneu aky siroky disk odporucaju [odkaz]
            je to delene podla profiloveho cisla pneumatiky
            klasicky rozmer 195/65 r15 ma disk od 5,5 - 7

fanc01 09.09.2011  07:39

« Re: Plechová kola

Děkuji za odkaz. Budu se tedy řídit tím co udávají v techničáku i když je širší disk o něco dražší, aby neměla třeba pojištovna námitky při případné škodě! ;-)
              Nabízeli mi i origo z Citroenu disky 15" (cena mi přišla dost vysoká), nevíte někdo parametry těchto disků? Poslali mi objednávací číslo "5401 W3"!

brutus70 09.09.2011  08:26

« Re: Re: Plechová kola

pokud se ti bude zdát dobrá cena a budeš si chtít udělat výlet jsem schopný ti nabídnout celou sadu ( zimní pneu 15" Michelin včetně plechových disků ) za 11.900 Kč.

Adept 09.09.2011  09:16

« Re: Plechová kola

To jsou nové pneu? Alpin?

brutus70 09.09.2011  09:25

« Re: Re: Plechová kola

ano jsou to nové pneu a podle předobjednávky by to měli být Alpin A4. Volné mám již jen dvě sady ;-)

vojta66 09.09.2011  18:41

« Re: Re: Re: Plechová kola

ahoj, brutus 70, poslal jsem ti soukromou zprávu, měl bych zájem o jednu sadu, závazně.

fanc01 09.09.2011  09:18

« Re: Plechová kola

Cena není špatná, ale mám vybrány pneumatiky Goodyear. Buď vemu UG7+ nebo UG8. Našel sem pěkný test

hajny 13.09.2011  07:16

Alu

Zdravím.
    Jsou opravdu ty Oaklandy tak nevydařené? Tady další kolega je z nich nešťastný.
    Ja o nich taky uvažuju tedy uvažoval jsem.
    Nemáš nejaké poznatkky coby prodejce?
    A kromě Bostonu v 16" nenabízí Citroen jiné alternativy?
    Děkuji moc.

brutus70 13.09.2011  08:08

« Re: Alu

no nedokážu říct, mohlo jít jen o nepovedenou sérii, ale my s nimi nemáme dobrou zkušenost a rozhodně je už nebudu pokoušet. Chtěl jsem je na své auto a poté co jsme vyreklamovali dvě sady jsem si to rychle rozmyslel. V nabídce jsou pak již jen ty Bostony nebo kola z nabídky Alcaru kterou děláme jako oficiální alternativu přes Citroën. Uvědomuju si, že tak trošku střílím do vlastních řad, ale nechci aby si někdo kazil dojem z povedeného vozu nepovedenými disky z Turecka.

bicak77 13.09.2011  09:38

« Re: Re: Alu

Kolega Hajný mě předběhl :-) Vtírá se mi totiž myšlenka, pořídit si nakonec "jen" šestnácky, ale zato už teď na zimáky. Oaklandy se mi líbí, ale jak to slyším...A ty Bostony jsou na tom lépe nebo je to stejný výrobce?

Díval jsem se na Alcar a nemůžu si podle simulátoru vybrat. Jak si nakonec dopadl s výběrem ty? :-)

brutus70 13.09.2011  10:38

« Re: Re: Re: Alu

no ty Boston jsou tuším z Francie, ale nejsem si jistý, skladem je momentálně nemáme. Každopádně Turecký nejsou a nebyl s nimi žádný problém. Já jsem zatím nedopadl nijak ještě jsem to neřešil mám v podstatě čas do jara a do té doby se snad nějak rozhodnu :-) Počítám, že na jaře bude zase nějaká "revue dodavatelů" tak si vyberu tam až je uvidím na vlastní oči ;-)

bicak77 13.09.2011  15:21

« Re: Re: Re: Re: Alu

Tak jsem si zajel k mému dealerovi, nacení mi jak Oaklandy, tak Bostony i se zimákama Mich. A4. Prý pár sad Oaklandů prodali a nikdo nic nereklamoval. To ale ještě neznamená, že nehážou, hodně lidí se přes 100km/h nikdy nepodívá nebo jim třesoucí se volant přijde normální...tak jsem sám zvědav, jak to dopadne ;-)

brutus70 13.09.2011  15:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Alu

tak já pevně doufám, že problém byl jen u nás a ostatní budou OK. Nerad bych šířil paniku :-) Třeba mohlo jít fakt jen o nějakou sérii a my měli tu smůlu že jsme je vychytali ;-)

Adept 14.09.2011  09:13

« Re: Alu

Chtěl bych se zeptat na disky Phoenix, Jde je objednat k nejvyšší výbavě, ale v katalogu příslušenství jsem je neviděl. Nejdou dokoupit?

brutus70 14.09.2011  11:17

« Re: Re: Alu

jdou dokoupit jen nevím jestli tě potěším cenou. Cena po slevě v akční nabídce - 20% je včetně krytky středu 7.088 za kus.

Adept 14.09.2011  11:39

Tak to je mazec. Tak to asi né :-( :-(
                    To budu muset na jaro něco jiného.Na zimu nechám ty Bostony a do jara něco vymyslím.

Adept 16.09.2011  13:03

Doplňky

Dá se dokoupit chromovaná lišta masky chladiče jako je u výbavy exclusive? Případně u krytky mlhovek. A kolik by to bylo cenově.
    Díky

brutus70 16.09.2011  14:40

« Re: Doplňky

ahoj, taky jsem o tom uvažoval ;-) tak mlhovka každá za 2.138,- vč. DPH a mřížka za 2.280,- vč. DPH. Ceny jsou bez slev u nás by se dalo - 20%. Počítej ale s tím, že tam budou díry na čidla pro přední park.as. který je u exclusivu ve standardu.

Adept 16.09.2011  18:36

« Re: Doplňky

Tak park asistenta dopředu uvažuji taky. Takže by mi ty otvory nevadily. To jsou jen ty krytky, nebo včetně světel? Asi jen krytky >:-[]
        Na přední park asistent mi můj servisák zjišťuje podrobnosti. V nabídce doplňků je za cca 6 000,- Mně jde o to jestli to bude spolupracovat a zobrazovat na displeji a pod. Jestli není k tomu třeba ještě třeba jinou řídící jednotku a pod. Protože co mi servisák zjišťoval, tak by to origo od citroenu vycházelo více.

brutus70 17.09.2011  00:21

« Re: Re: Doplňky

jj jsou to jen ty krytky. Co se týče toho parkováku tak zobrazovat myslím nebude (stejně to není potřeba), ale nechci tvrdit ještě jsme přední nemontovali, ale pokud to budu brát podle ostatních tak by neměl. Každopádně origo doporučuju protože C4 bude háklivá na některé neorig věci v elektrice a než se pak stresovat tak raději dám originál a je to bez problémů i když bude dražší.

Adept 08.12.2011  08:25

« Re: Doplňky

Ahoj, tak se mi to s mojí C 4-kou trochu opozdilo a tak vymýšlím "blbosti".
        Takže asi tam hodím ty krytky z Exclusive. Nevíš jaké tam je objednací kod?
        A ještě jeden dotaz. Dá se vypnout zvlášť přední a zadní Parkasistent, nebo to vypínáš najednou?
        díky moc

brutus70 08.12.2011  09:46

« Re: Re: Doplňky

ahoj, tak objednací číslo těch krytek je: 745368 a 745367. No a co se týče toho vypínání tak já mám jen zadní parkáč a nevypínám ho :-) Nemám tu auto s oběma abych to vyzkoušel takže neporadím ;-)

Adept 08.12.2011  12:59

« Re: Doplňky

To jsou ty mlhovky asi, a ta mřížka v nárazníku?
            Děkuji moc. Kdybys náhodou natrefil na auto s oběma parkasistenty, dej vědět jak to tam je.
            Díky

brutus70 08.12.2011  16:12

« Re: Re: Doplňky

tak ta mřížka je: 7422S1 ;-)

Adept 13.12.2011  20:29

« Re: Doplňky

díky moc, už jsme to našli na servisních stránkách Citroen.

Měl bych ale ještě jeden dotaz. Ten přední park control který je v katalogu příslušenství, je originál co se montuje standardně, nebo je to nějaký druhovýrobce?

Mám zkušenost, že kolega měl Fiat a když ho chtěl namontovat ve Fiatu, tak mu nabízeli buď za 3 nebo za 7.000,-. Ceny jsem jen typnul, nevím už kolik to bylo, ale asi víš co myslím.

Nechci tam nějaké neorigo věci, ať to pak neblbne. Elektriky tam je docela dost tak Citronádě nechci dělat problémy nějakýma šmejdy.

brutus70 13.12.2011  21:22

« Re: Re: Doplňky

neboj ten co je v katalogu je origoš a dá se i lakovat, vyzkoušeno ;-)

bicak77 14.12.2011  04:43

« Re: Re: Re: Doplňky

Ahoj, jestli tomu dobře rozumím, můžu si nechat domontovat i original zadní parkovací senzory? Prostě že budou stejně vypadat a fungovat jako přímo z výroby?

brutus70 14.12.2011  08:17

« Re: Re: Re: Re: Doplňky

ahoj, ano je to přesně tak. Ty originály se dají bez problémů i nalakovat a navíc se údajei graficky zobrazují na panelu pokud se to nakonfiguruje na diagnostice. Vyzkoušeno u výbavy Tendance, jestli to je stejné i u základu nevím, ale to není tvůj případ :-)

bicak77 14.12.2011  08:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Doplňky

jéé super, v lednu zkusím u nás poptat kolik to stojí. Ne že bych je nutně potřeboval, ale občas se rvu do opravdu minimálních děr a tím minimalizuju riziko bouchance. Ve Škodovce jsem věděl, když už v kuse pípám, mám ještě cca 40cm a můžu s autem ještě cuknout.
                        Díky za rychlost:-)

brutus70 14.12.2011  10:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Doplňky

jo je fakt, že k životu to člověk nepotřebuje, ale zvykne si rychle :-)

Adept 15.12.2011  17:52

« Re: Doplňky

když jsem se ještě zajímal o auto ze salonu, tak mi v AD říkali, že to dělají za 2.000,- + samozřejmě park control z katalogu příslušenství. Teď ještě, tuším do konce roku, běží slevy 20% na příslušenství. Možná by se ti oplatilo zajistit to ještě před koncem roku protože těch 20% ti ušetří, myslím většinu nákladú na montáž. I když ty, jako "stálý" zákazník, budeš mít dobrou cenu asi i tak :-)
                          Já to objednávám teď. Beru přední park asistent, mlhovky a přední mřížku z exklusive (trocha chromu neuškodí :-) ). Pak ještě ty plechy na ochranu prahů. Akorát nevím jestli nerez nebo carbon. Nosič na střechu. Ještě jsem uvažoval ty chromované lišty na dveře, ale nechtěl bych to moc přeplácat. Neviděl jsem to v realu. Brutus to má pěkné,tam to trochu splyne s tou světlejší metalízou. Ale nevím jak s tou černou. To už je kontrast.

brutus70 15.12.2011  18:32

« Re: Re: Doplňky

neboj nepřeplácáš, ty lišty na dveřích tam jsou fakt hezký. Ta moje barva je taky tmavá hlavně když je pod mrakem a vypadá to opravdu dobře. Zatím to vypadalo dobře na každé kam jsme to dávali. Možná jsem na ty lišty až "úchylnej" ale můj názor je že ty lišty jsou základ vše ostatní bych klidně oželel :-) Třeby ty prahy mám taky a kdybych je neměl tak bych to asi ani nepostřehl. Kdežto ty lišty udělají vážně hodně. Ber to takhle u mě kšeft neuděláš takže nemám osobní zájem a jen se snažím poradit :-)

Adept 16.12.2011  15:35

Tak dám na tebe
                              Ta cena cca 3.000,- je doufám za všechny 4

brutus70 16.12.2011  16:12

« Re: Re: Doplňky

ano prodává se to jako sada 4ks, ceníková cena je 3 551 Kč s DPH. Lišty nespadají do akce - 20% sleva na originální doplňky takže záleží na tvém prodejci za jakou cenu ti je nechá ;-)

hajny 26.09.2011  11:55

MotoryVTi

Zdravím.
    V Sobotu jsem si koupil svět motorů a byl tam test Peugeot 207 .Byly tam zmiňované motory VTi a úplně jsem se zděsil jaká krytika se tam vedla !
    Zmetkovité rozvody ,které se natahují, pronikání chladící kapaliny přez čidla do motoru atd,atd.
    Je na tom něco pravdy?

matii 26.09.2011  13:35

« Re: MotoryVTi

Až jednou napíše SM něco dobrého o francouzských výrobcích, tak se snad půjdu ožrat. A že nenapíšou něco o rozvodovém řetězu v té 1.2Tsi? Někdy mi fakt přijde, že je sponzoruje VW resp. Škodovka.

Koncern! Koncern!

woody-alien 26.09.2011  14:34

« Re: Re: MotoryVTi

matii - možná to tak bylo dřív. Ale speciálně rubriku bazar teď vedou lidé, kterým bych i věřil. A konkrétně 1.2 TSI označují právě kvůli známým potížím za nedoporučeníhodný. Sám jsem ovšem jezdil dlouhodobě bez nejmenších problémů i s motory, které mají špatnou pověst (1.9 dCi například) a naopak 1.9 TDI 81kW, který je brán jako spolehlivý, s tím bylo furt něco.

brutus70 26.09.2011  13:40

« Re: MotoryVTi

tak nemůžu sloužit zatím jsme tady žádný problém neměli tak spíš to vidím na souhlas s matiim ;-)

matii 26.09.2011  13:57

« Re: Re: MotoryVTi

Mám najeto zatím jen 41 000Km, ale motor dosud jak švýcarský hodinky. Ani na Peugeot clubu, kde jsem často jsem nic podobného neslyšel. Nebyly to motory THP? Tam nějaké problémy byly.

bicak77 26.09.2011  14:16

« Re: MotoryVTi

SM čtu pravidelně, tohle číslo zatím čeká v pořadí (není času). Zřejmě se jednalo o rubriku autobazar. Nenech se vyděsit. Žádný motor není "bezproblémový", na každém se najde (i ve SM) nějaký častěji se opakovaný problém. Navíc konstrukční problémy automobilky řeší postupně během výroby a VTi už se nějakou dobu vyrábí. Nějaké problémy mohly být na začátku výroby a teď už je třeba vše OK. (to je jen má domněnka, dohad)

Takže buď v klidu!

P.S. Najel jsem na jednom z nejvíce poruchových a proklínaných motorů (1.2HTP) skoro 200tis km bez sebemenších potíží co se přímo motoru týče. Měl jsem kliku, mohlo být hůř - to je osud ;-)

Adept 28.09.2011  08:19

Sklápěcí zrcátka

Ahoj, mám dotaz. Jaká je zkušenost i případných majitelů minulé C4-ky či jiných aut koncernu PSA (asi by tam měl být stejný základ) se sklápěcíma zrcátkama. Co to udělá v zimě až budu stát třeba v práci a venku bude nějaké mrznoucí mrholení a pod. Nepřimrzne to a po odemknutí se to zase odklopí. DĚLÁ SE TO UŽ DLOUHO A TAK BY TO SNAD MĚLO BÝT UŽ VYCHYTANÉ, SNAD. Jinak je možnost si to nechat v servise deaktivovat a sklápět jen podle potřeby, ale proč to rušit když to bude fungovat,že?

Ronault. 28.09.2011  10:18

« Re: Sklápěcí zrcátka

Tak já mám ta zrcátka na Laguně z roku 2001, otec teď na Peugeotu 207 SW asi rok. V zimě s tím na Laguně nikdy problém nebyl, problém se stal jen jednou, když je někdo asi zprudka na parkovišti ohnul a levé zrcátko se pak při vyklápění překlápělo úplně vpřed, prostě tam nějaký chuligán zlomil západku, koupil jsem za 1200 Kč nové zrcátko, toť vše.
      U Peugeota i v zimě se zrcátka pěkně vyklopují, problém žádný. Pokud ale máš obavy o výdrž mechanismu, tak není problém si v Peugeotu nechat automatické sklápění se zamykáním vypnout (mám to tak na Laguně) a sklápět si je jen tlačítkem, když to zrovna potřebuješ (já třeba bez sklopených zrcátek nevjedu do vrat garáže). Rozhodně tohle je věc, kterou bych si určiutě připlatil, :yes:

Adept 28.09.2011  12:50

« Re: Sklápěcí zrcátka

Diky za odpověď. Z mechanizmu strach nemám. Spíše aby to v zimě třeba nepřimrzlo a já nejel se sklopenýma zrcátkama :-)

Ronault. 28.09.2011  13:56

« Re: Re: Sklápěcí zrcátka

Tak to se mi zatím nestalo, pravda, že Peugeot má garáž, ale v práci taťka v zimě stojí s autem venku... a Laguna taky takový problém neměla. Je nutno zrcátko kvalitně od sněhu a námrazy očistit, případně jak říkám, dá se automatické sklápění deaktivovat, sám bych si to na taťkové 207 nechal provést, ale není to mé auto, takže mu rozkazovat nebudu :-)

foto Matt26

Matt26 28.09.2011  12:01

« Re: Sklápěcí zrcátka

Ja osobne tiež môžem iba doporučiť. :yes: Je to super vychytávka a rovnako som s tým nikdy nemal problém.

brutus70 28.09.2011  15:32

« Re: Sklápěcí zrcátka

ahoj, tak já jen asi potvrdím názory ostatních, to znamená žádný problém, ale raději vždy pořádně očistit ;-)

Adept 29.09.2011  13:51

Denní svícení

Jedna technická.
    Byl jsem se podívat na svoji C4 a zaujala mě jedna věc. Když mám nastaveno denní svícení, tak se rozsvítí jen denní světla vepředu a ostatní jsou vypnuta. Podle vyhlášky by měla být zapnuta obrysová světla + potkávací, nebo denní viz:
    §32 (1) Motorové vozidlo musí mít za jízdy rozsvícena obrysová světla a potkávací světla nebo světla pro denní svícení, pokud je jimi vybaveno.

Při setmění se automaticky přepnou na potkávací a obrysová. Jak to máte vy. Moje auto je z rakouska takže se to možná může být jinak, nevím.

Nerad bych pak platil pokutu za to, že to mám blbě ;-\

Ovšem všiml jsem si, že nové oktávky které mají denní světla spolu s mlhovkami, jinde taky nesvítí. Tak nevím.

brutus70 29.09.2011  14:48

« Re: Denní svícení

je to různé, ale u nové C4 v režimu denního svícení svítí pouze světla pro denní režim tzn. vpředu Je to stejné jako u LED světel atd. Jen když se využívají potkávací světla pro denní režim tak svítí i zadní lampy.

Adept 29.09.2011  15:18

« Re: Denní svícení

Jasně. Možná to má smysl takový, že obrysové a potkávací a nebo jen denní pokud je jimi vozidlo vybaveno.
        Takže asi nechám tak.

Ronault. 29.09.2011  17:21

« Re: Denní svícení

Však to máš v té vyhlášce napsáno, buď máš zapnutá obrysová a potkavací nebo máš zapnutá světla pro denní svícení a tehdy nemusíš mít zapnutá obrysová světla. Tak je to u včech aut vybavených denním svícením. Nesvítí ani palubovka, nic, jen světla pro denní svícení.

matii 29.09.2011  18:09

« Re: Re: Denní svícení

JJ v pohodě vzadu svítit nemusíš ... smyslem denního svícení (aspoň dle mé dedukce) jsou hlavně situace, kdy třeba v létě vjíždíš z rozpáleného slunce do stínu stromů abys viděl toho, který ze stínu vyjíždí a nestřihl si třeba zatáčku přes protější pruh, páč toho druhýho neuvidíš.

hajny 24.01.2012  13:27

Kolegové tady řeší problémy s motorem 1,6.
    Má tyto problémy 1,4 ? Máš jako prodejce nějaké signály?
    Já zatím naštěstí na své C4 nic nepozoruji.

brutus70 24.01.2012  14:32

« Re: Motor

ahoj,
      nevím co konkrétně máš na mysli, dohledal jsem nějaká vlákna ohledně zvuku u studeného motoru. Pokud se ptáš na tohle tak je pravda, že zvukový projev studeného motoru není zrovna řekněme "uchu lahodivý" ale beru to jako standardní projev který je u každého VTi. Odkazy které jsem našel jsem neposlouchal jelikož v práci nemám repráčky takže odpovídám spíše v obecné rovině. Pokud máš na mysli nějaký konkrétní příspěvek tak mi prosím pošli link.

vojta66 17.02.2012  14:20

« ZNEPOKOJIVÁ SMS OD PRODEJCE ?

Takže pánové, dnes jsem dostal tuto "znepokojivou" sms od prodejce svého C4, prosím o reakce a názory:
        "Vážený zákazníku, společnost Citroen zjistila vyznamne odchylky v kvalite paliv distribuovanych v nekterych zemich, proto výrobce doporucuje pridavat do palivové nádrže Vašeho vozu přísady po ujetí každých 5 tisíc km.
        Tato přísada paliva je k dispozici ve všech prodejních servisních místech výrobce pod označením 1606355880. Váš Citroen Dojáček“

foto m-z-

m.z. 17.02.2012  18:04

« Re: ZNEPOKOJIVÁ SMS OD PRODEJCE ?

Můj názor je ten, že aditiva dávám do každé nádrže, pokud netankuju už aditivovanou naftu. Tahle sms, není žádné objevení vesmíru. Mizerný stav nafty, je zde už několik let.

foto MattDiamond

MattDiamond 17.02.2012  18:08

foto IDELFI

IDELFI 17.02.2012  21:26

« Re: ZNEPOKOJIVÁ SMS OD PRODEJCE ?

JÁ JSEM DOSTALA ZASE DOPIS Z CITROENU ,ŽE BENZIN JE V ĆR NEKVALITNÍ A PROTO SI MÁM KAŽDÝCH 5000KM NALÉVAT DO NÁDRŽE NĚJAKOU PŘÍSADU STOJÍ CCA 580KČ.NO PARÁDA >:D CO NÁS JEŠTĚ ČEKÁ :no:

Ronault. 18.02.2012  14:06

« Re: Re: NEZNEPOKOJIVÁ SMS OD PRODEJCE

Na klávesnici máš úplně vlevo tlačítko CAPS LOCK, tak si vypni velká písmena. Když někdo píše CAPS LOCKEM, tak mi příjde přinejmenším afektovaný.

Nevím, co se čertíš. To jsou dnes bohužel problémy všech aut. Jen kdyby ti to řekli ve VW, že máš brát kvalitní benzín nebo aditivum, tak bys mávla rukou, když to řekne Citroen, tak je to hned křáp.

Já aditivum taky jednou za čas do benzínu naleju, dneska jsem bral třeba už aditivovanou Vervu.

foto IDELFI

IDELFI 19.02.2012  19:28

« Re: Re: Re: NEZNEPOKOJIVÁ SMS OD PRODEJCE

S VW mám své skušenosti , před tímto autkem jsme měli VW Polo 1,2 a po 5 letech a 47.000km odešel jeden válec oprava 30.000,- a to nebyl jediný problém bylo jich tam více.

foto MattDiamond

MattDiamond 20.02.2012  10:49

Ahoj, takže oficiální vyjádření:

Dobrý den pane Klímo,
          Svolávací akce na přidávání aditiv do paliva se týká benzínových motorů 1.4VTi a 1.6VTi.
          Informace ohledně aditiv není ani na stránkách Autocentra Dojáček ani Citroënu, protože se jedná o doporučení, která Vám sdělil dealer formou SMS.
          Aditiva s označením 1606355880 vyvinul Citroën, protože paliva v různých zemích vykazují rozdíly a to zejména z hlediska čistících přísad / detergentů /.
          Benzínové motory jsou z hlediska technologie citlivé na kvalitu paliva a jejich činnost může být negativně ovlivněna, protože může docházet k zanesení některých dílů motoru. / sací kanály a ventily /.
          Proto výrobce vyvinul a zároveň doporučuje používat aditiva po ujetí cca 5000 Km.
          Děkuji.
          S pozdravem
          ...

hajny 19.02.2012  13:50

reklama

A co říkáte pánové na součastnou prezentaci C4 v reklamě ? Je sebevědomí
    manažerů Citroenu tak nízké , nebo jsou to diletanti?
    Základem reklamy se stalo neustálé snižévání ceny jako největší tahák tohoto výborného vozu.Tato degradace alespoň mně pořádně zlobí.
    Nemělo by být součástí reklamy vyzdvihovat ty nejlepší vlastnosti a hlavně odlišnosti od tohoto povedeného vozu od konkurence?