Škoda Octavia (2007)

7.8.2007

Rozhodl jsem se zaparkovat sem i naše druhé vRSko.Nejsem sice jeho hlavním řidičem,ale pravidelně s ním jezdím,takže mohu napsat nějaké zkušenosti a o…

Škoda Octavia (STi (Modo Team))

Ajin(MoDo Team) 07.08.2007  11:37

Čau

to je dost, že jsi ji sem dal, je super, ještě foto interiéru, máš to za 10 jak jinak. Ale jak říkáš benzín by byl benzín :-)

foto Ronnyp-RSKa-

Ronnyp (RSKa) 07.08.2007  11:42

Ronnyp

zdravicko chlape coze jsi se rozhodl znovu pro rs???a zrovna pro naftu?

STi (Modo Team) 07.08.2007  11:53

« Re: Ronnyp

No rozhodování bylo omezené na Škodu a z toho je RS asi nejzajímavější.A měl to byt benzín,jenže tohle je ještě do firmy a tam chtěli diesla... škoda.STi ani BMW 130i neprošly ;-\

foto Ronnyp-RSKa-

Ronnyp (RSKa) 07.08.2007  11:56

« Re: Re: Ronnyp

aha tos to se neni pak cemu divit!!! ;-\

neregistrovaný: "F.C.U.K" [85.160.28.XXX] 07.08.2007  15:43

« Sti a 130i

tyto dvě vozidla už jsou v trošku jiné cenové kategorii než Octavia RS, nerozhodovala při výběru do firmy taky trochu cena? A měl bych ještě dotaz, dá se u RS combi udělat odpočet daně z přidané hodnoty? Děkuji

STi (Modo Team) 07.08.2007  15:53

« Re: Sti a 130i

Cena samozřejmně rozhodovala,ta dvě uvedená auta jsou prostě jen sen,ale třeba WRX,nebo 120d už by se za cenu RS combi daly sehnat,jenže škoda byla potřeba... A stejně jako dnes v podstatě v každém autě,které má kufr spojený s interiérem jde odečíst DPH,tedy pokud jsou homologována na přestavbu s mříží.Což třeba řada 1 od BMW je,stejně jako Octavie Combi.Jen tam holt "musí" být ta mříž.

foto Ruffi

Ruffi 07.08.2007  11:50

špz

Skvelé špz :yes:

"anonym" [194.228.204.XXX] 07.08.2007  11:50

preco 10b?

neviem preco davate oktavii rs 10b.. to auto si to nezasluzi, nie je nicim vynimocne... ani motorom a dizajnom ani nehovorim... nerad niekomu nieco kazim, preto bodovat nebudem ;-)

Ajin(MoDo Team) 07.08.2007  11:55

« Re: preco 10b?

bodovat ani nemůžeš když jsi anonym, zaslouží si dest protože je to nejlepší škodovka a nás to hřeje u srdce, který jiný auto ti dá lepší poměr ceny a hodnoty?

STi (Modo Team) 07.08.2007  11:55

« Re: preco 10b?

Klidně boduj,já už taky nesouhlasim s timhle bodováním,kdy se Porsche 911 Turbo dostane hluboko do pozadí jen proto,že tu bylo brzo a někomu se holt nelíbí.Jenže každý se ohradí když mu dám míň jak 8 bodů a vysvětlení,že 10 je jen pro RS4,nebo STi nestačí...

Ajin(MoDo Team) 07.08.2007  11:58

« Re: Re: preco 10b?

Hele mě si vlastně ještě auta nehodnotil viď

"anonym" [194.228.204.XXX] 07.08.2007  12:05

« Re: Re: preco 10b?

ved o tom je rec.. mne sa tie body teda nepozdavaju... niekto dostane 10b na zigulak, len preto, lebo tam napise sloh, pritom auto to je o ... ;-\ ja si precitam vzdy aj recenziu, ale najviac mi zalezi na aute.. ludia su zavistlivi a davaju 1b?! ved to je chore...

Ajin(MoDo Team) 07.08.2007  12:07

« Re: Re: Re: preco 10b?

Ano jeden bod je chory. Já hodnotím všechno i to jak na mě působí majitel v diskuzích, když je to sympaťák dostane dobrou známku i kdyby jezdil na kole :-)

"anonym" [194.228.204.XXX] 07.08.2007  12:11

« Re: Re: Re: Re: preco 10b?

ja som vlastne este nikomu horsiu znamku ako 8b nedal... ked sa mi auto moc nepaci tak nehodnotim vobec.. mozno to neni spravne, ale nerad niekomu nieco kazim :-)

Ajin(MoDo Team) 07.08.2007  12:12

« Re: Re: Re: Re: Re: preco 10b?

jo to vidím stejně jako ty, ale když dostanu jedničku rád oplatím, je to trochu sport

"-- skrytý --" 07.08.2007  12:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: preco 10b?

no uz som konecne prihlaseny, niak mi hapruje net ;-\
                skus pozret moje..

a kde to vydite, aku znamku ste dostali?

Ajin(MoDo Team) 07.08.2007  12:23

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: preco 10b?

Jooo libovka, zajímavá barva sladěná s interiérem, to asi není seriová ? Koukám, že jezdíš do brna na renocar, to já taky ještě s audinou , teď se uvidí s čím ale na podzim tam určitě budu :-)

"-- skrytý --" 07.08.2007  12:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: preco 10b?

nie ta farba je seriova... aj palubka a dvere z vnutra su seriovo vo farbe.. okrem par detailov.. ;-)

a kde to vydite, kto vam dal kolko bodov?

Ajin(MoDo Team) 07.08.2007  12:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: preco 10b?

když jsi přihlášený v pravo nahoře u prohlíženého auta vidíš kolik ti dal jeho majitel bodů, pokud tě bodoval

"-- skrytý --" 07.08.2007  12:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: preco 10b?

taky neoplacim... sice jsem dostal od STi 6b, ale je to jeho nazor.. na tuhle Octavii davam 10bodu, je krasna a ja bych si radeji vybral naftu nez ten benzin... ale to jen kvuli ty spotrebe... jinak drzim palce aby se zadna porucha nevyskytla a jezdila porad tak jak ma... s kopancema :-)

STi (Modo Team) 07.08.2007  12:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: preco 10b?

Hele ono je to fakt sport to bodování,co?U Fabky sem měl od tebe 6,tak nekecej ;-) Neber to zle,díky za body a sorry za 6...

"-- skrytý --" 07.08.2007  12:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: preco 10b?

mel, ale to jsem neutsil ze ses zarytej eresak :) ta fabka byla klasicka seriovka, tak proto mela sest.. ted ma tusim 8, ze se drzis stejnyho zezla...

STi (Modo Team) 07.08.2007  13:18

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: preco 10b?

No já sem spíš zarytej STi-čkář,ale to bude muset zatim asi počkat... jinak Fabku mam pořád radši ;-)

"-- skrytý --" 07.08.2007  13:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: preco 10b?

ajo vlastne.. to jsem doela poplet... :-) ale myslel jsem to tak, ze kdyz jsi mel jedno, tak ses nebal jit do druhyho... STi pride, urcite ;-) ale ja bych stejne raci EVO :-)

"-- skrytý --" 07.08.2007  12:20

« preco 10b?

foto BigFoot007

BigFoot007 07.08.2007  12:38

Nesedi mi jeden udaj

Pohon na RSke ja na zadnej naprave???Nie nahodou na prednej?

"-- skrytý --" 07.08.2007  12:39

plna palba

ste fajn ferovi chalani, auta mate krasne, davam vsetkym 10b

David Silver 07.08.2007  13:17

mooc pěkná

krásná eReSa.. já nevim, já když se kouknu do technických dat at' je to skoro ke každýmu novýmu autu všude je pohon zadní ;-)změna je život oprav to a je to vše

STi (Modo Team) 07.08.2007  13:19

« Re: mooc pěkná

No to bude tim,že je tam nastaveny implicitně jako první.Asi maj v redakci jasno ohledně toho,jaký pohon je ten pravý :-)

David Silver 07.08.2007  13:18

pardon

špatně se mi to načetlo.. jsem semka vlezl a než jsem to napsal bylo to opravený

STi (Modo Team) 07.08.2007  13:20

« Re: pardon

To byla rychlá oprava,btw díky za body,hlavně ta Fabka si je zaslouží :yes:

foto Johny-Rico

Johny.Rico 07.08.2007  13:28

Konečně.

neregistrovaný: "Mnisek" [212.71.157.XXX] 07.08.2007  13:43

neregistrovaný: "Mnisek" [212.71.157.XXX] 07.08.2007  13:44

pubertak nema rozum

To muze placat jen blb (ze fabie 1.9rs porazi Octavii 2.0 Rs , nenech se vysmat !!! 96kw proti 125kw! Ach jo dalsi pubertak

neregistrovaný: "Mnisek" [212.71.157.XXX] 07.08.2007  13:45

pubertak nema rozum

To muze placat jen blb ze fabie 1.9rs porazi Octavii 2.0 Rs nenech se vysmat 96kw proti 125kw Ach jo dalsi pubertak

"anonym" [85.71.31.XXX] 07.08.2007  14:41

« Re: pubertak nema rozum

Ach jo, dalsi zakomplexovanej *, kterej v zivote v tech autech nesedel. Muzu-li srovnavat, tak jasna jednicka je fabka rs. Pekna recenze, jen tak dal:)

STi (Modo Team) 07.08.2007  15:05

« Re: pubertak nema rozum

No tak puberta už mě bohužel minula,ale blb sem a to do aut.Proběhlo přímé srovnání i s výměnou řidičů v autech a vždy byla o kousek ryhlejší Fábie.Octavia tu sílu má,ale na první dva stupně jí prostě neumí využít,ikdyž nejde jen o prokluz kol.

neregistrovaný: "Mnisek" [212.71.157.XXX] 07.08.2007  13:46

pubertak nema rozum

To muze placat jen b.l.b.,ze fabie 1.9rs porazi Octavii 2,0 Rs nenech se vysmat 96kw proti 125kw Ach jo dalsi pubertak

David Silver 07.08.2007  13:47

David Silver 07.08.2007  13:51

« Re: pubertak nema rozum

ty jsi pakosta že to semka musíš dávat stomilionkrát

David Silver 07.08.2007  13:52

« Re: pubertak nema rozum

a navíc.. jestli dobře tuším tak Octavie Combi RS je o půl tuny TĚŽŠÍ než Fábka... takže to tak bude jak se tady píše

Prase 07.08.2007  13:56

« Re: pubertak nema rozum

no on narozdil od tebe ty auta ma obe tak muze porovnavat..... :-)

"-- skrytý --" 07.08.2007  13:52

Před oběma RS klobouk dolů. Super recenze, srovnání... Jen víc foto...

"anonym" [143.238.4.XXX] 07.08.2007  13:57

sen českych chaluparu

tohle auto je sen všech českych chalupařu.....hej mamo tady se nam ty slami ale vejde....a ješte nam zustane misto na vajička.....koukaj mamo taky to je na hlinach a v metle....sorry musel jsem si rejpnout....je to celkem hezky auto ale nechapu jak muze mit tolik bodu....tady to spis uz je jen soutež kdy napiše delši recenzi tak ten dostane nejvic bodu....uz v zadnym pripade to neni o autech jelikoz kdyby to bylo o autech tak tohle auto v živote nebude prvni......s pozdravem vaš anonym

EricCartman 07.08.2007  14:07

« Re: sen českych chaluparu

To auto s největší pravděpodobností dlouho nezůstane první. Když se tady objeví nějaký nováček, tak je většinou chvilku první a pak klesá. Jinak souhlasím s tím, že se tady všichni předhání v tom, kdo napíše delší recenzi... Sám musím uznat, že ty dlouhé recenze se mi nechtějí číst, tak je prostě nečtu. Ale taky by ta recenze měla mít trošku úroveň... Někteří napíšou do popisu auta "není potřeba", tak to je zase opačná strana mince. Nejlepší je podle mě zlatá střední cesta. A já teda dám tomuto autu desítku. Sice je to trošku jiná desítka, než třeba u CLS 63 AMG, ale asi si to majitel zaslouží.

STi (Modo Team) 07.08.2007  15:09

« Re: Re: sen českych chaluparu

Souhlas a díky.Dlouho první nevydrží a skutečně by ani neměla,jsou tu o dost lepší auta.A dlouhý recenze mě taky nebavjej,když něco chci vědět,tak se pak zeptám,ne?Já ze začátku bodoval hlavně podle auta,teď už je to jen otom,že se oplácí... pomstychtivě i jako poděkování.

EricCartman 07.08.2007  15:10

« Re: Re: Re: sen českych chaluparu

Jj, taky bych to s tím oplácením tak viděl. Ale to tak asi bude vždycky.

"anonym" [58.166.16.XXX] 08.08.2007  12:27

« Re: Re: sen českych chaluparu

tady se neboduje majtel ale auto.....to asi vy nechapete...udelame novou stranku ohodnote majtele auta:-) ....co vy na to???

EricCartman 08.08.2007  17:10

« Re: sen českych chaluparu

My to chápeme... Myslel jsem to tak, že majitel si tu desítku za své auto zaslouží ;-) Ale přece jenom si troufám tvrdit, že se nehodnotí jenom auto... Hodnotí se přece i recenze, fotky, ale také majitel a jeho chování na tomto serveru. Kdyby byl majitel nějaký arogantní b.lb, tak mu tu desítku rozhodně nedám.

"anonym" [58.166.248.XXX] 09.08.2007  00:15

« Re: Re: sen českych chaluparu

jako jednu vec beru a to je ta ze se mozna hodnotej jeste fotky a mozna recenze (tak na tomto servi se hodnotej jen renceze auta uz v zadnym pripade)....ale co ma auto spolecne s aroganci toho cloveka co to auto vlastni??? co proste na tomto servi nechapu tak to je jak nektere auta muzou mit tolik bodu???....jako stara sunka v kombiku a na lpg a ma devet bodu to proste nechapu....to jsem nenarazel na tohle auto....proste tenhle server neni o autech

"-- skrytý --" 07.08.2007  14:12

« paráda

co dodat....... :yes:

M.U. 07.08.2007  16:10

« Re: paráda

Nevím proč používáte jako jméno vRS, je to jenom RS, v Anglii používají tuto zkratku, protože jim ten "okřídlený šíp" ve znaku připomíná písmeno V.. :-)

STi (Modo Team) 07.08.2007  16:15

« Re: Re: paráda

Mě se to anglické značení líbí a ten "okřídlený šíp" ve znaku RS, který je i u tebe třeba na mřížce masky je skutečně "v" od Škody vysvětlené jako "victory".Jinak jak jsem psal už i u tebe,tvůj motor měl být i v týhle,ta zábavnost a hlavně zvuk je úplně jinde >:D

M.U. 07.08.2007  19:31

« Re: Re: Re: paráda

Díky, ale tohle je super auto, tu spotřebu trochu závidím.. :-) Já jsem vždycky myslel, že to zelený V je zadní část pomyslnýho šípu a ta čevená "tečka" symbolizuje hrot šípu...ale asi máš pravdu ty... :yes:

foto filko

filko 08.10.2007  23:27

« Re: paráda

Přečtěte si recenzi na Forman GTX Silver line, tam se dozvíte, co je to zelené zač.

"-- skrytý --" 07.08.2007  16:14

RS

Tady je někdo zasedlý na RS ;-) :yes: Parádní Octavka, málo žere a rychle jede :yes: Skvělé rodinné auto, které umí i pobavit! :yes:

STi (Modo Team) 07.08.2007  16:19

« Re: RS

No jo no,ty dokážeš diesel ocenit,ale třeba 3.0i od BMW (hlavně teda ve 130i) je co do pobavení úplně jiná liga a při lehčí noze se s ním dá jezdit za 9litrů.Jinak díky za chválu! ;-)

"-- skrytý --" 07.08.2007  17:38

« Re: Re: RS

No jo, 130i...o tom autě by se dalo dlouho mluvit :-) Ještě tak v verzi sedan... :yes:

"-- skrytý --" 07.08.2007  20:03

Sedan nebo Combi

Zdravím,
    tohle auto se mi líbí! Pěkná barva (není tak profláknutá jako modrá na RS) a povedená SPZ. Osobně se mi víc líbí sedan a to je asi taky tím, že combi prostě nepotřebuju, a proto mi nic moc neříká. Za 8b. :yes:

foto tudydudy

tudydudy 07.08.2007  20:40

S,,prozitkem"

Z tve recenze by clovek nabyl dojmu,ze vozy Rs jsou velmi dobrymi sportovnimi automobily,hodne srovnavat s vozy BMW.Jinak vozidla ujdou(BMW je skutecne jen jedno).Jinak ale slusny a 8,5b je dost dobry zvlast s ohledem na to,ze bezne takovymto vozum davam okolo7b ;-)

STi (Modo Team) 07.08.2007  22:32

« Re: S,,prozitkem"

Tak to jsem tu recenzi napsal asi špatně,protože s voty BMW jsem tyhle Škodovky srovnávat nechtěl... A sportovnější jsou,alespoň se o to tvůrci snažili,sportovní však nikoli a to tam snad i někde píšu,ne?

"-- skrytý --" 07.08.2007  20:51

nazor - 8b

Recenze za 10b, ale s autem je to horsi:-) Nejak nechapu pocinani Skodovky, ktera nazvala naprosto stejne benzinovou i dieselovou variantu, ktere jsou navic o nejakych 20 Kw vykonu od sebe a nemaji zadne rozliseni:-( Je to velika skoda a trosku degradace te benzinove RSky, protoze nejvykonnejsi model ma byt jen jeden...

STi (Modo Team) 07.08.2007  22:33

« Re: nazor - 8b

plně s tebou souhlasim a proto mě taky štve,že naše volba musela padnout na diesel... zato tvoje auto je můj sen!

"-- skrytý --" 11.08.2007  13:22

« Re: Re: nazor - 8b

podla mna chcela SKODA predavat lepsie aj NAFTU a chcela aby aj Ti, co chcu setrit na spotrebe, sa mohli pysnit najvykonnejsim modelom OCTAVIA, ale aby nebolo poznat z vonku, ze su to diesle. Myslim, ze RS KOMBI s 2.0 TFSI si kupi aj tak malokto. Keby som chcel kombi, tiez uz asi idem do nafty. V sedane je to zas nieco ine, tam je to vyrovnane, ja by som isiel u sednau urcite do TFSI :)

Ked vidim nejaku RS a idem blizko okolo nej, tak pozeram do kabinky na otackomer a leda tak cistim, ci si majitel kupil benzinaka, alebo naftacik :)

neregistrovaný: "kudla,bartko,kocicak" [217.118.99.XXX] 07.08.2007  21:57

nazor - 8b

s tým oznacenim je to fakt divne - ako keby nato pozabudli a potom ked uz to bolo v predaji tak bolo neskoro...

"-- skrytý --" 08.08.2007  11:19

Hodnotím...

...devítkou. Bod dolu je za barvu, já bych volil bílou ;-) Jinak je to krásný auto, že jo?! :yes:

"-- skrytý --" 08.08.2007  16:41

velka??

Kdyz rikas ze je na sportovni jizdu moc velka tak proc jsi si kupoval verzi RS?Za tu cenu by si mohl mit mozna i neco lepsiho....akle jen muj nazor ;-)

STi (Modo Team) 08.08.2007  16:48

« Re: velka??

Koukám,že hodnocení je skutečně odrazem pomsty... fakt je,že jsem tvoje auto musel přehodnotit.A za tu cenu bych skutečně moh mít něco lepšího,jenže do firmy bylo třeba větší auto s odpočtem DPH a ještě od Škody... o té sportovnosti je to jen konstatování.

"-- skrytý --" 08.08.2007  21:32

Hagusy

Tak prvně vidím Octavii Combi RS bez hagusů. Hmm, ale velmi jí to sekne. Ode mne máš 10b. - je to škodovka, nádherná oktávka a kombík (a na ty jsem nějak ujetej).

"-- skrytý --" 09.08.2007  00:09

hodnoceni

RS 10b aj u fabky

"-- skrytý --" 11.08.2007  13:35

Slusne auto

Podla mna je to celkom podarene auto. Mne by sa zas pacila nejaka sportovejsia farba, ako strieborna pri takomto voze, aj ked striebornu som tiez uz mal a naozaj je asi najpraktickejsia (teraz mam cietnu a udrzat auto ciste je nemozne :).
    Tiez skoda toho, ze nie je tento agregat kultivovanejsi. Isiel som na nom v Leone. DPF je naozaj nepodarene. Vykon a max. tocivy moment su na 2.0l slusne, ale ta cholerickost, hm, preda len 2.0d od BMW ma sice o 5kW menej, ale je hodne tichsi. Najklultivovanejsi DIESEL v objeme 1.9 - 2.5 som zazil v HONDE, v tom smere 2.2 iCTDI vedie, ale zas 103kW na 2.2 nie je az tak vela (standarde to maju civilnejsie verzie 2.0l) a spotreba nie je zas az tak uzasna. Spotrebu ma zas famozno ten TOYOTA diesel 2.0 a 2.2 s 400nM ma zas slusny vykon a vobec nema TURBO DIERU, dokonale potlaceny TURBO EFEKT.

Po facelifte vraj Octavia dostane uz aj diesle s primamym vstrekovanim COMMON RAIL, co by mohlo slubovat kultivovanejsi chod. Zatial som so svoji autom spokojny, ale keby som raz isiel do Octavia, tak jedine RS, tak dufam, ze sa Skode nadalej v tomto smere bude darit! :)

Inak za fotky 8 (mohlo by byt viacej). Za auto 8 (hlavne koli motoru), ale recenzia cistych 10. Takze dokopy 9

neregistrovaný: "Noddy" [88.212.22.XXX] 13.08.2007  23:21

Ach jaj

"-- skrytý --" 14.08.2007  21:03

Zvuk

Vědomě jste koupili auto s motorem z náklaďáku (jako používá např. Scania v těch nejtěžších tahačích), tak se s tím zvukem smiřte :-)

STi (Modo Team) 14.08.2007  21:22

« Re: Zvuk

No jo no,smiřujem se s tim těžce,ale do firmy holt diesel být musel.Zase to o něco míň žere,což by ale u "sportovního modelu nemělo hrát tak důležitou roli.Fakt je,že 1.9TDI (jako i u tvýho) má zvuk podle mě přijatelnější ;-\

M.U. 28.08.2007  20:56

:-P

Pěkné auto, ale maximální rychlost je podle technické specifikace 224 Km/h, ne 230...(pro puntičkáře). :-)

STi (Modo Team) 29.08.2007  08:17

« Re: :-P

To máš pravdu,napsal sem ten údaj v rychlosti taky proto,že už jsme maximálku zkoušeli a tachometrových 240km/h tam bylo.Ale nechci se hádat,kolik je to v reálu,tak to radši opravím ;-)

"-- skrytý --" 28.08.2007  21:50

MAXI-DOT 4EVER

TAk ak ja by som si kupoval novu octavku tak by urcite mala Max Dot lebo podla mna ju to gakt super vec videl som... no super ale aj tak to nevadi ved je to vRS tak niet o com reci... :yes: :yes: :yes: :yes: ;-)

STi (Modo Team) 29.08.2007  08:19

« Re: MAXI-DOT 4EVER

No mě tam ten maxi-dot taky dost chybí,je to užitečná a pěkná věc,jenže jsme se museli vejít do nějaké ceny bez DPH a tak v podstatě jediný připlatek oproti sérii byly 18" kola.Jinak bych toho tam nacpal ještě víc... ;-\

neregistrovaný: "Noddy" [88.212.22.XXX] 29.08.2007  13:50

MAXI DOT

Ked je rec o nom, vcelku by som rad vedel, ci je mozna jeho dodatocna montaz.

"-- skrytý --" 29.08.2007  14:02

o tom rozbitom coupe

keby si nahodou chcel vediet....

co si mi pisal, ze si videl ako moje coupe rozbite v prahe, tak dnes pisal na coupe club chalan co sa mu to stalo.. ze mu vletel do cesty niaky sharan a jak strhol volant tak ho zacalo tocit a praskol do semaforu... vyletel cez okno na chodnik ;-\ a ten co to sposobil usiel :'-(

ludia su svine.. dufam, ze stretne rovnaky osud :no:

STi (Modo Team) 29.08.2007  14:21

« Re: o tom rozbitom coupe

To je mi ho opravdu líto,sice to ten Sharan nemusel udelat vědomě (to ho ale neomlouvá a já to neviděl),ale v zrcátku to vidět moh a zastavit ;-\ Jinak jsem ale rád,že to tvůj clubman kolega přežil a doufám,že bude zase jezdit,jen toho auta je mi líto,dohromady už ho asi nedá,co?

neregistrovaný: "miky 20VT" [194.228.204.XXX] 30.08.2007  14:03

« Re: Re: o tom rozbitom coupe

nie :'-( a ostal mu na krku uver a bez auta ;-\

neregistrovaný: "Krabat" [80.251.248.XXX] 31.08.2007  09:01

TDI-PD s filtrem pevných částic

Chtěl bych se zeptat na Vaše zkušenosti a postřehy s čištěním filtru. Co jsem se tak koukal na různé názory, dost se liší a zejména u Octavie RS. Někdo tvrdí, že je to úplně na ho*no (s prominutím) a co chvíli je nutné jezdit do servisu se žlutou kontrolkou ucpaného filtru. Škodovka píše, že se filtr pročistí 10-ti minutovou jízdou rychlostí asi 50-60km/h. Jinde jsem četl, že to nestačí a rychlost musí být vyšší, tak 80km/h. Mohl byste mi upřesnit, jak se auto chová a co musíte udělat proto, aby se filtr vyčistil? Známý mi také tvrdil, že je to bolest tohoto motoru jen ve městěch a jízda mimo město nebo po dálnici je bezproblémová a filtr se neucpává.

STi (Modo Team) 31.08.2007  09:21

« Re: TDI-PD s filtrem pevných částic

Mám na to spíš špatný názor.Je sice fajn,že auto skutečně daleko méně kouří,ale s filtrem jsou problémy.U nás zatím naštěstí nedošlo k úplnému ucpání,ale auto je užíváno z větší části právě ve městě,tak se toho obáváme.Jinak se proces vypalování dá zřetelně sledovat,neboť motor změní zvukový projev (na ještě horší) a subjktivně hůř táhne (to ale není ověřeno).Na druhou stranu, auto má 12500km najeto a zatím se filtr neucpal.

neregistrovaný: "Krabat" [80.251.248.XXX] 31.08.2007  09:45

« Re: Re: TDI-PD s filtrem pevných částic

Díky za odpověď. Ještě bych se zeptal, jestli nemáte odpozorováno, jak často se filtr čistí? Jen odhadem, po kolika km nebo po jaké době? Na internetu jsem také našel nejjednodušší doporučení filtr vymontovat a namontovat jej zpátky před STK nebo se s nimi nějak "domluvit". To mi přijde trochu extrémní, protože pokud opravdu jezdíte nejvíce po městě a zatím jste úplné ucpání neřešili, není to tak děsivé, jak se často píše. Každopádně ještě jednou velké díky za odpověď.

STi (Modo Team) 31.08.2007  10:02

« Re: Re: Re: TDI-PD s filtrem pevných částic

No nemáte za co děkovat,od toho hlavně jsou diskuze ;-) Ale jak často pozorujem to vypalování říct úplně nedokážu,odhadoval bych to tak po cca 200km najetých (prostě relativně často)

neregistrovaný: "Krabat" [80.251.248.XXX] 31.08.2007  11:35

« Re: Re: Re: TDI-PD s filtrem pevných částic

Zajímavé. Našel jsem oficiální údaj, který tvrdí 500-700km podle způsobu jízdy. Město možná nutí filtr k častějšímu čištění. Také se píše, že by proces čištění neměl být pozorovatelný, ačkoliv je to uváděno v souvislosti s běžnou Octavií a ne výkonnější RS. Ptal jsem se z toho důvodu, že jsem nucen podobné auto v dieselu zvažovat a právě filtr mě od něj hodně odrazuje. Jedná se o Scout a ten bohužel stále není v žádné rozumné motorové nabídce. :-/ Benzín se taky pro mé časté cestování nehodí.

STi (Modo Team) 31.08.2007  11:43

« Re: Re: Re: Re: TDI-PD s filtrem pevných částic

S tím intervalem čištění si opravdu nejsem jistý,ale řekl bych,že je to častěji,než těch 500km.Ale nechci vás od motoru odrazovat,jsme puntičkáři a možná proto tolik vnímáme změnu chování při vypalování (původně jsme ani nevěděli,že změna je dána právě filtrem).Není to tak výrazně a opravdu jsme závažnější problém zatím nezaznamenali.Mě osobně spíš vadí velmi krátké zpřevodování 1. a 2. stupně převodovky,což je ale problém většiny dieslů.Jinak Scout s 2.0TDI je dobrá volba (narozdíl od dieslové RS - benzím je v tomto případě lepší),moc se mi líbí,akorát mi připadá dost drahý(což RS taky).

neregistrovaný: "Krabat" [80.251.248.XXX] 31.08.2007  12:10

« Re: Re: Re: Re: Re: TDI-PD s filtrem pevných částic

Obě auta, Scout i RS jsou dost drahá, +/- vycházejí skoro stejně. Mně více sedí Scout, který se lépe hodí pro "kvalitní" české cesty v oblasti, kudy jsem nucen jezdit. Se slevou skoro 100 tisíc Kč je to pro mě zajímavé auto, jen ten filtr mě štval. Alespoň trochu jste mi pomohl rozptýlit pochybnosti... ;-) Škoda jen, že nákup nemohu odložit do doby, než bude ve Škodovce nový diesel.

M.U. 04.09.2007  16:41

hodnocení..

Co že se to všem ostatním takhle změnilo...a nám ne?..jak kdyby se vymazala hodnocení některých uživatelů..jinak nechápu..

STi (Modo Team) 04.09.2007  16:48

« Re: hodnocení..

No teď koukám,že si najednou zase zapad někam hluboko (koukám na to akorát v rámci Škodovek),mě se to hnulo o dvě setiny (aniž by někdo další hodnotil),tak nevim.Asi fakt mazali nějaký Fakery - a tebe zrovna bodovali dobře ;-\

M.U. 04.09.2007  19:06

« Re: Re: hodnocení..

Asi jo...ale taky mi mohli nějaké faky smazat, mám tam minimálně tři...třeba to pomažou časem, a když ne, tak se taky nic hroznýho nestane...tak zatím.. ;-)

foto petr16

petr16 18.09.2007  15:16

u tohohle auta nevím,nesedí mi tu motor,do octavie rs asi jen benzín,i když to může bejt velmi slušnej dálniční express, design pro mě naprostá jednička a vynahrazuje nedostatky motoru,takze :yes:

STi (Modo Team) 18.09.2007  15:20

« Re: hodnocení

S motorem s tebou naprosto souhlasim,podle mého názoru je snad i horší než ten ve Fabce.Měl tam být benzín,ale holt jsme neměli 100% vybírací právo :-(

neregistrovaný: "Krabatt" [80.251.248.XXX] 05.10.2007  09:59

TDI-PD s filtrem pevných částic podruhé

Chci jen doplnit naši diskuzi o filtru pevných částic svými praktickými zkušenostmi. Zítra to bude 14 dní, co jsem koupil Octavii Scout 2.0 TDI, mám najeto 2 tisíce km, zatím (kupodivu) nemohu říct nic špatného. Musím to zaklepat na dřevo, ale nikdy jsem si nějakého čištění filtru nevšimnul, kontrolka se nerozsvítila, prostě pohoda. Snad to tak bude i nadále, protože ještě je asi brzy dělat předčasné závěry.

STi (Modo Team) 05.10.2007  10:11

« Re: TDI-PD s filtrem pevných částic podruhé

No my už ten zmiňovaný jev tolik taky nepozorujem,asi jsme až moc zkoumaly chyby,nebo zvuky,co to dělá.Kontrolka se nám taky ještě naštěstí nerozsvítila.Mě jen prostě zarazilo,že ten motor má ještě horší zvuk než 1.9TDI PD ve Fábii a zátah né o moc větší.
      Jinak gratuluji k novému autu,Scoutík se mi taky moc líbí a pro přítelkyni by byl ideální :yes:

neregistrovaný: "Krabatt" [80.251.248.XXX] 08.10.2007  20:31

« Re: Re: TDI-PD s filtrem pevných částic podruhé

1.9 TDI mohu posoudit jen v Octávii, ve Fábii jsem ho nezažil. Pravdou je, že 2.0 TDI PD DPF je zejména svým zvukovým projevem poněkud nekomfortní, ale jen na nižší převodové stupně. Od trojky nahoru už to docela jde a všímám si také, že kovové klepání se postupně zmírňuje, jak se motor zabíhá - interiér je navíc slušně odhlučněn kvalitními materiály. Postupně mizí i dunění v určitých otáčkách, které se projevuje zejména při předjíždění na čtvrtý převodový stupeň.
        Pokud jde o výkon a zátah motoru, já jsem spokojen a proti 1.9 TDI cítím zřetelný nárůst výkonu. Jsem překvapen tím, co píšete, protože u RS máte ještě 30 koní navíc. Jak jsem ale uvedl, jsou to poznatky s ohledem na Octávii a lehčí Fábia bude pocitově někde jinde.

neregistrovaný: "Milovník RS TDI" [85.160.31.XXX] 10.10.2007  14:25

Krása

Nemám slov jak krásné RS tu prezentujete jen da diskuze kolem filtru mne děsí

STi (Modo Team) 10.10.2007  14:40

« Re: Krása

Děkuji za slova chváli a neděstě se,jak jste se jistě dočetl ke konci příspěvků o DPF,tak zatím ani mě,ani novému šťastnému majiteli Scouta nic nezkolabovalo.To víte,jakmile se člověk o auta víc zajímá a stará,znepokojí ho každá prkotina (hlavně u nového auta).U mé Fábie už je takových pazvuků spousta,nevím co dřív "odstraňovat".Je ale fakt,že dle návodu k funkci DPF se řídit nelze,když se s autem jezdí hlavně po městě.

"anonym" [85.207.83.XXX] 13.10.2007  18:46

ano

neregistrovaný: "130" [89.176.76.XXX] 14.10.2007  20:32

sraz

ahoj, tak jsem smazal sve..
    kdyz tak na autorevue jsem

"anonym" [212.80.92.XXX] 15.10.2007  22:08

1.8 TSI

Ahojky Všem .Mám jí doma a jak tu čtu tak kam se ta nafta samozřejmě sere :-| ;-) spotřeba prum 9,3 benzín a vím o čem píšu :-) tak aš pojedete a uvidíte před sebou TSI tak to nemá ani cenu zkoušet :-)

STi (Modo Team) 15.10.2007  23:44

« Re: 1.8 TSI

No je to asi zajímavý motor a věřím,že bude Octávka s ním rychlejší,než naše TDI,ale mě se normální Octávie nelíbí,RS naopak ano,takže bych volil jedině RS TFSI (což sem taky volil,ale rozkaz pak zněl jinak).

Ajin(MoDo Team) 17.10.2007  15:22

« Re: 1.8 TSI

A já bych to přeci jenom zkusil :-)

"-- skrytý --" 21.10.2007  20:41

ViktorMPI 21.10.2007  13:21

RSo je RSo .. navíc čtivá recenze a dobrý fotky :yes:

Poustnik 25.10.2007  19:10

Dobře napsané,

ale ani jsem nic jiného nečekal... :-) Když tiu máš video, můžeš mi prosím, poradit, jak mám z You Tube nahrát odkaz, aniž by se mi do odkazu nahrály asi čtyři řádky?? Nezačíná http a shazuje mi to pak diskuzi. A pokud nevíš, taky neva. Ať jezdí!!!! Hoj! :-)

STi (Modo Team) 25.10.2007  23:17

« Re: Dobře napsané,

Zdravim Ameriku! Dík za pochvalu, škoda, že to máš tak daleko na sraz... ;-) Jinak to video mi prostě fungovalo, zkopíroval jsem adresu z příkazovýho řádku a ikdyž byla dlouhá,jde to... chce to zkoušet,jako někdy nefungujou odkazy v diskuzi ;-\

neregistrovaný: "garyfisher" [88.146.60.XXX] 25.10.2007  22:15

Zimni kola

mam taky Octavii II RS 2.0 TFSI v kombiku. Zajimalo by me, jaky tam davas zimni kola/gumy. Nebo jaky se tam chystas dat. Ja mam 18" kola a asi koupim mensi zimni kola s gumama. Nechci plechace, ale original jsou proklate drahe.

Taky se bojim, aby se tam vesly pripadne retezy.

Co ty na to?

STi (Modo Team) 25.10.2007  23:20

« Re: Zimni kola

No u nás je to trochu jednodušší... to auto jezdí i v zimě předevšim po Praze,takže sněhu potká minimálně. A jelikož je ve firmě, kde se občas objeví i kola,tak to už je dané - zimáky jsou další sada stejných kol,jako letňáky (tim myslim Zenith 18"),jen se zimníma pneu.Ale ještě není přezuto,tak nevim,co bude za typ pneu - dám pak vědět.

foto lorenzlubos

lorenzlubos 02.11.2007  17:37

hľadanie chyby

Ako reakciu na Tvoju rekciu na moj prispevok pri Brave 1.6 16V o jeho výkone, som sa vybral vypátrať chybu u Teba. ;-) Márne. 8-s Nechcem vyzerať ako hnidopich, ale vystiznejsie by bolo nazvat Tvoje auto (v uvedenom poradi) "Škoda Octavia III. Combi 2.0 TDI (170k) RS" >:D

Leilla 04.11.2007  16:20

sofer jak ma bejt

Cau, musim uznat, ze za celou D1 z Brna do Prahy muset jenom 3x brzdit, to je umeni :-) Krasna jizda, byla radost se za tebou drzet.

"-- skrytý --" 04.11.2007  16:21

« Re: sofer jak ma bejt

Asi jste si cestu zpátky užili co? Jak se jelo? ( a jaký byl rychlostní průměr )

Leilla 04.11.2007  16:25

« Re: Re: sofer jak ma bejt

Jelo se moc pekne. Ta cast nez sme najeli na dalnici bylo moc zajimava, neznali sme to tam a na zacatku uzasnech serpentyn nas prvni zatacka pekne napruzila :-). Jinak sme jeli do pohody, v ramci dobrych mravu, dokonce nas i neco predjelo ;-)

"-- skrytý --" 04.11.2007  16:29

« Re: Re: Re: sofer jak ma bejt

A kde jste natrefily na serpentány? Jeli ste přes "buchláky"?

Leilla 04.11.2007  16:31

« Re: Re: Re: Re: sofer jak ma bejt

Jooooo, tak to ja pekne prosim nevim :-) Jeli sme po cedulich na Brno.

STi (Modo Team) 05.11.2007  11:10

« Re: sofer jak ma bejt

Díky Leilla,ono i cesta tem nebyla špatná,ikdyž mi fakt asi kecal tacháč... ale ta "volná zábava" u Průhonic mě dostala.Chtěl sem zkusit,jak se vás udržim,ale marně,fakt to nejede o moc víc,než píše fabrika.Zato Asphalte mě překvapil,tomu to jelo o dost víc :yes:

foto Asphalte-MoDo

Asphalte MoDo 05.11.2007  20:51

« Re: Re: sofer jak ma bejt

ty jo, ja jsem potesen. vemu ho do cukrarny na sladsi svicky :-)

David Silver 05.11.2007  18:24

fotky

čauká, pěkné fotky :yes: jinak jsem si ještě znovu přečetl recenzi, a až ted' jsem si všiml že tam máš některé samohlásky spolknutý,ale vím, každý děláme chyby :yes: :yes:

STi (Modo Team) 05.11.2007  18:36

« Re: fotky

Nazdárek,škoda,žes na srazu nebyl (bylo to daleko),docela rád bych Tě poznal osobně,potěšil mě ale Zdendino.Chyby děláme každý,ale já se to snažil opravovat a už sem na nic nenarazil... zkus být konkrétní,ať si to zaslouží ten štempl nejlepší recenze ;-)
      Jestli ono to neni někdy nářečím >:D

David Silver 05.11.2007  18:47

« Re: Re: fotky

daleko ani tak ne, pouhých 196km :-) Ale neměl by mě kdo tam dovízt, brácha v tahu, otec ten jezdí jenom když musí žádnou nenutnou cestu neabsolvuje... To asi nářečím neni :-)
        já u kanga mám určitě taky plno sekanců, ale asi už nějaký Word zná, že jsem všechno předělal dle pravopisu co mi to podtrhlo :-) Teda až na slovo: Kangoo >:D

,,Tu naopak rozhodní jakákoli díra a ztrácí se tak jistota vední stopy"

poslední odstavec popisu ;-) ale někde jsem tam viděl ještě nějakou chybu ale ted' jí nějak nemlžu najít zase :-| jinak u Fábie v popisu: Na prodejně měli také tou dobou zcela novou verzu RS
        to je první odstavec u Fábky ;-) ale "verzu" bude možná i nářečím

David Silver 05.11.2007  19:54

« Re: Re: Re: fotky

chyba tam asi neni, nejspíš jsem špatně viděl... jinak, měl bych zájem o ty fotky ze srazu, idkyž jsem nějaký už viděl, ale každý fotí jinak :-) tady co jsou, tak vypadají že jsi dobrý fotograf, jak se můžu fotek zmocnit? :-) mail ?

STi (Modo Team) 05.11.2007  23:34

« Re: Re: Re: Re: fotky

Byl sem rychlej a hned po tvém upozornění vše opravil... ;-) Takže díky.A s těma fotkama je problém,chtěl sem to nahrát na ulož.to,ale nenahraje to celý soubor a error ;-\ No a na mail je 185MB trochu moc.

jmurjr (H22A7) 05.11.2007  23:39

« Re: Re: Re: Re: Re: fotky

uploadni ich niekam. inac link na tie co som robil ja je pod mercedesom ;-)
              skus ulozisko.sk, mne zatial fungovalo celkom dobre, a dokonca sa da uploadnut aj 400mb subor bez registracie.

STi (Modo Team) 05.11.2007  23:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: fotky

Už se to povedlo,link je také v poslední novince ;-)

David Silver 06.11.2007  14:11

« Re: Re: Re: Re: Re: fotky

:-) a Ty sis tam našel tu druhou hrubku sám? :-) nemáš zač, maličkost :yes:

David Silver 06.11.2007  17:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: fotky

nechci být detailista, ale včera jsem nedočetl recenzi Fábky tak jsem jí dokončil ted', teda před chvílí. Našel jsem nějaký chyby... ;-\ chceš o nich říct, nebo jsem puntičkář.?

neregistrovaný: "_STi" [195.122.199.XXX] 06.11.2007  17:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: fotky

Tak povídej ;-)

David Silver 06.11.2007  18:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: fotky

mám sice zákaz na PC...ale nějak jsou všichni pryč >:D tak tu jsem nachvíli ... k věci:
                    1)Jako služební sloužila auto 3roky....bych tam spíš dal střední rod sloužilo, takto by místo auto muselo být Fábie ;-)

2)když si najdeš závorku ve které je Škoda Felicie 1,6GLX tak před ní je "předcházejícímu" já bych tam spíš použil předcházející...

3) je akorát za závorkou Škoda Felicie 1,6GLX a je tam: to bylo exklusiní auto.

4) jak jsi najel na obrubník... svou blbostí- nutnost výměny náboje předního kola po tvrdším najetí na obrubník-ale přibývali další, ikdyž třeba malé poruchy (přibývaly tvrdé Y jako ženy ;-) )

5) čtvrtý řádek nad hmotností... : Nyní k samotné jízdě...Ikdyž stéle připomíná

6)hmotnost ještě pořád, za číslem 1305kg je: ,ale zřejmně i díky...(zřejmně patří zřejmě musíme si pamatovat)

7)Zdrátka sportovní auto na okruh to rozhodně není,do města........( Zkrátka)

to je vše :yes:

STi (Modo Team) 06.11.2007  18:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: fotky

Takovou korekturu by asi potřeboval každý... tak díky kysky a ten palec nej recenze tam mám napůl s tebou :yes:

David Silver 06.11.2007  20:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: fotky

myslíš korekturu tej recenze? nemáš zač, >:D dobrej vtip
                        jinak už se mi konečně stáhly ty fotky ze srazu, jsou fagt pěkné :yes: :yes:

Prase 05.11.2007  23:54

« Re: Re: fotky

zdendino te potesil? mfg ty skryty uchyle ja v tom krovi s tebou nebyl >:D >:D >:D

STi (Modo Team) 06.11.2007  00:00

« Re: Re: Re: fotky

Zdendino mě potěšil,že dorazil... aj pěknů kárků,ikdyž modrý rapído by potěšilo ještě víc,ale chápu strachy o vidinu cíle.Překvapilo mě taky,jak moc se Ti líbila 6ka,já z ní tak odvázanej nebyl,to radši nějakou starší 911.
          PS: a kdo byl v tom křoví?

Prase 06.11.2007  00:07

« Re: Re: Re: Re: fotky

fajne >:D i kdyz i u hyjeny taky nevis jestli dojedes pac je to kase :-) rapidem snad priste >:D mno ber to z pohledu zabare bmw 6 pro me byl jinej svet kdyz ridis skodovky starsich rocniku a nebo hyjeny a potom sednes do bramboraka 6 fakt jsem z toho byl vyplacanej tento zazitek byl mozna i lepsi nez muj prvni orgasmus >:D >:D >:D ale jestli nekdy budu ridit porse poreferuju o tom :-) hech krovi uz radsi vynechame >:D >:D :yes:
            jeste k ty sestce sice bramboraky moc nemusim ovsem toto fakt nebeska krasa a luxus a kdyz si predstavim ze by bylo komplet ruda vcetne vnitrku a vedle me ketrin uffffffff :D :D

kaaRS 05.11.2007  18:56

Cauky STI super recenze! :yes: Zavidim vam tu cestu domu to musela byt parada! Sraz byl super byl to muj prvni a byl jsem mile prekvapen. Super auta super lidi. Parada! Tak na pristim se zase sejdem snad. Tak zatim

"-- skrytý --" 06.11.2007  22:15

Tip na výlet

Chtěli by jsme Vám představit plánovanou akci s názvem CZECHRACE: jedná se o společnou jizdu
    napříč ČR A SR- 2dny- 1300km plus motokáry a sprinty
    1. den hranični přechod ROZVADOV - PRAHA - BRNO - BRATISLAVA
    2.den BRATISLAVA-OSTRAVA-HRADEC KRÁLOVÉ -PRAHA-PLZEŇ
    Pro připadné zájemce zašleme podrobnější informace
    czechrace@email.cz

S pozdravem czechrace

"-- skrytý --" 07.11.2007  09:20

Fotky ze srazu

Zrovna jsem ti chtěl napsat o fotky ze srazu, ale najednou koukám... Sním, či bdím? V novinkách odkaz vidím.

Měl jsem vzít jiný poklice (mám v garáži eště jedny, co vypadají trochu sportovněji a ne jako z počátku 80. let), ale tyhle zase odstíní kolo od špinavé vody ze silnice...

STi (Modo Team) 07.11.2007  10:25

« Re: Fotky ze srazu

Nazdárek,no moc fotek zrovna našich aut tam není,to víš no,byly tam i zajímavější auta... Ale tvoje poklice jsou v pohodě,máš hlavně krásnou barvu auta!Na mojí Fábii už jsou hodně znát stopy po mičce (nemám mockrát čas to umýt ručně),za chvíli to místo metalízy bude matný lak ;-\

"-- skrytý --" 07.11.2007  10:50

« Re: Re: Fotky ze srazu

V době pořízení ta barva byla fakt dobrá, ale dneska skoro stejnou nabízí víceméně každý výrobce a lidi si jí často vybírají, takže už se pomalu okoukává. Ještě víc se mi líbí X9X9 Admiral modrá metalíza, jež se vyskytuje daleko vzácněji ( [odkaz] ).

neregistrovaný: ""Valeres" [85.71.200.XXX] 07.11.2007  14:54

« Re: Re: Fotky ze srazu

Fotky jsou dobry, jen jsem to doma celkem dlouho tahal:-(

Jinak meli jste na srazu moznost vyzkouset se ty auta co dovezla redakce? Hlavne novou Imprezu?

STi (Modo Team) 07.11.2007  15:01

« Re: Re: Re: Fotky ze srazu

Zas tak obrovský ten soubor neni,ne? Mě se ty fotky nechtělo zmenšovat,no.
          Redakce dovezla Kiu a Imprezu.O Kiu nikdo nejevil zájem a v Impreze chtělo svézt hodně lidí,takže jezdila pořád.Nemohli nám to pučit na řízení,ale svezl jsem se a to hlavní,co mě překvapilo,byl podvozek,který byl komfortní a auto se dost naklánělo.Jinak interiér se mi docela líbil (vůbec v reálu auto vypadá celkem dobře), sedačky byly taky relativně měkčí,ikdyž náznak bočního vedení mají.A motor zněl jako boxer a celkem i jel,ale taky žral (10.5l/100km). To vše tedy pro verzi 2.0R sport.

"anonym" [85.160.5.XXX] 07.11.2007  15:37

« Re: Re: Re: Re: Fotky ze srazu

A mělo to kufr menší než MINI ;-\

neregistrovaný: ""Valeres" [85.71.200.XXX] 07.11.2007  17:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Fotky ze srazu

to snad zase ne...ma to mit nejakych 300l, coz je sice malo ( stara Impreza ma alespon tech 410) ale Mini snad nema doslova zadny ne?:-)

to Sti : Takze ted uz opravdu Impreza pluje strednim proudem hatchbacku:-(( Nechapu, nechapu a jeste jednou nechapu pocinani Subaru...

"-- skrytý --" 09.11.2007  21:59

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fotky ze srazu

jj asi tak nějak, když nebudeme brát v potaz vzhled vozu který je dost diskutabilní byť v reálu vypadá a trošku líp než na fotkách tak mě impreza neoslovila ani motorem ani podvozkem. Souhlasím s Valeresem, že subaru volí zvláštní strategii :-(
                PS: Máš hezký fotky ze srazu...

"-- skrytý --" 09.11.2007  23:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fotky ze srazu

Na fotkách vypadají základní motorizace nové Imprezy dost bídně. STi už vypadá o něco lépe. A mám pocit, že v reálu naživo bude nové STíčko hodně brutální :yes:

Dylan McKay 12.11.2007  15:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fotky ze srazu

Hezký fotky, to SUV vedle je taky impozantní, to musí bejt nějakýho šviháka... ;-\

STi (Modo Team) 12.11.2007  15:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fotky ze srazu

Ten impozantní tank vedle je nějakýho nespokojenýho RangeRoveristy,kterej chce otřepanýho Cayenna... fakt škoda A.M.T.,protože ty auta jsou jinak úžasný.
                      btw nějaký servis LandRover je také v Průhonicích vedle Charouzova Corvette a Cadillac showroomu,ale co jsou zač nevím ;-\

Dylan McKay 13.11.2007  19:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fotky ze srazu

Vím, ale už měli běžet v dubnu... ;-\

foto Johny-Rico

Johny.Rico 30.11.2007  19:19

Švihákův R je reprezentativnější, ale...

...tvoje Octávka je zase stříbrnější ;-) Je to fifty fifty >:D

neregistrovaný: "adamK" [80.188.25.XXX] 09.12.2007  16:33

dotaz???

Dobry den. Mam jen maly dotaz. Mel jsem pujceneho sedana a zarazi me maly detail, jake mate barvu stropu a bocnic od sloupku vyse?? Jelikoz ja jsem mel tu cest jezdit s celym cernym interierem. Tak me zarazy, jestli je to individualni volba zajmce nebo jak? Vim, ze kamarad ma jednickove RS octavku a kdyz ji shanel, tak byly jak bile stropy, tak i cerne. Tak vubec nevim co si o tom mam myslet

STi (Modo Team) 09.12.2007  22:16

« Re: dotaz???

No co si o tom myslet vám asi neporadím,ale jako většina modelů Škoda vRS má i ta naše strop atracitový (tedy nikoli zcela černý,ale tmavý).Při přímém porovnání se mi tato varianta líbí víc,než světlá,ale při používání už to nevnímám.Z fotografií to možná někdy vypadá jinak,za to se omlouvám a pokusím se to časem napravit.Jinak doufám,že jste měl možnost jezdit s benzínovou variantou,neboť ta je skutečně povedená narozdíl od TDI ;-\

neregistrovaný: "adamK" [195.113.80.XXX] 10.12.2007  09:42

odpoved

Dekuji mockrat za vasi odpoved. Mel jsem moznost jezdit s benzinovou variantou a ta je povedena. Spise vice uznavam benzinove motory, ktere me prijdou celkove lepsi. K tomu stropu. Vim, ze je to detail, ale me se osobne libi vice jak rikate cerna antracit. Jelikoz ted vlastnim passata V6, tak hledam kompromis pro dalsi vuz. A celkove si myslim, ze nova octavka je na velmi dobre technicke urovni. takze v pripade dalsiho vozu ji asi budu uprednostnovat

STi (Modo Team) 10.12.2007  10:03

« Re: odpoved

Octavia II je povedené auto a ve verzi RS se mě osobně i docela líbí (s 2.0TFSI i motorově),ale zase pozor na tu změnu.Passat byl vždy o něco "výš" a ikdyž je motor 2.0TFSI skutečně povedený,kultivovanosti atmosférického šestiválce nikdy nedosáhne.Pokud bychom se bavili o ceně za novou OII RS,tak bych se velmi rozmýšlel,zda nezvolit za podobné peníze třeba BMW 330i e46 r.v.2005-2006,tento motor je fantastický a myslím,že provozní náklady nebudou o moc vyšší než za RSo.

neregistrovaný: "adamK" [80.188.25.XXX] 12.12.2007  15:30

odpoved

Urcite s vasim nazorem plne souhlasim. Passat je vyse, ale jilikoz jsem mlady clovek a jezdim maximlane ve dvou, tak je pro me passat zbytecny. Ale po konfortni strance je urcite nekde jinde.(muj vuz na mojeauto: passat 3b uzivatel: adamke)
    Lec uz je to rok vyroby 1999a za chvili to budu muset obmenit. Zas na druhou stranu,je to verze syncro, coz je take pekne. Tim padem koukam po octavkce, jelikoz RS disponuje vykonem,ktery je plne vyhovujici. Vami zminene bme je take povedene, jak tvarove, tak technicky. Ja rikam, ze je todle meho nazoru posledni hezke bmw, ale zalezi na individualnim pohledu.

foto Dadanek-AlkoholixXx-

Dadánek (AlkoholixXx) 02.01.2008  23:01

To seš teda frajer!

Nejdřív ohodnotíš moje auto celkově 9. Pak já dám tvý fábii 9, oktávce 10, načež ty mi hodnocení snížíš z 9 na 8... je to normální??

STi (Modo Team) 02.01.2008  23:56

« Re: To seš teda frajer!

Neni... už mě to zdejší hodnocení leze krkem.Momentálně je úplně jedno jestli Ti dám 8 nebo 9 bodů,stejně se všichni pohybují bodově nastejno (tedy recenze,které byly vloženy cca za poslední 2 měsíce,nejlépe znovu vloženy).A ta změna mého hodnocení byla dána rozmyšlením a porovnáním s jinou recenzí.Ale je mi to fakt jedno,stupnice je od 1 do 10 a při tom by stačilo 1 a 2 (místo 9 a 10).
      Jinak auto je hustý,ikdyž nemam rád SUV,tak je to pěkný aristokrat,který je ale celkově nechutně předražený (nákup, provoz...). A někde ses divil,že to zrychlí líp než Fiesta ST... ale za jakou cenu? A s jakou nudou?

foto Dadanek-AlkoholixXx-

Dadánek (AlkoholixXx) 03.01.2008  00:07

« Re: Re: To seš teda frajer!

Nuž s nudou?? To kdybys seděl přímo v tom autě tak mluvíš jinak. Jo a kdybych chtěl auto s malou spotřebou, tak si ho koupím. ALe motor V8 je V8...

"-- skrytý --" 08.01.2008  18:06

« Re: To seš teda frajer!

Dadánek : kazdy ma proste jine priority...to ze mas drahe auto neznamena ze ti kazdy da plny pocet bodu. Jel si nekdy onou Fiestou St nebo necim podobnym? Myslim si ze ne, pak by ses nedivil tomu slovu nuda u tveho auta. To je stejne jako treba RR Phantom...zrychleni jak EVO, ale sportak to stejne neni a nikdy nebude.

P.S. : Ted zas budu nekterymi oznacen za nejakeho prudice ale je mi to sumak - byl to pouze preklep nebo si to chtel napsat? Tu vetu..."tak si ho koupim" - melo to byt tak mi ho rodice koupi, ne?? Sama vydelat by si na to mohla tak akorat Vaidisova v 18ti, coz Ti moc neverim, ze to jsi Ty:-)) Jinak neboj, nezavidim Ti, mimochodem kazdemu cloveku zpocatku rodice pomohli dle svych moznosti ( komu ne tak klobouk dolu ze to zvladl sam), ale alespon bud za to rad a nerikej takovy kraviny :no:

Prase 07.01.2008  23:36

pro stiicko

zdar nemohl bys ohodnotit karkulku? jak to vis urcite sam dikec zoufalec :-) ;-) >:D

STi (Modo Team) 07.01.2008  23:44

« Re: pro stiicko

vůbec nechápu,že jsem tvojí krásku ještě nehodnotil... nebo to zmizelo? Téhle se nedá dát jinak než za plný počet,ale co nějakou neplechovou? ;-) Já dal k Fábii fotky mojí blondýny :-)

Prase 07.01.2008  23:47

« Re: Re: pro stiicko

jj kop te do kouli prehlidnout jedno z nej aut servru :-) ;-) >:D neplechova mi nehrozi ovsem mohl byt dat foto moji spolehlive levacky >:D >:D >:D

foto Deutscher

Deutscher 09.01.2008  20:38

10 bodov

máš krásné auto, ešte krajší agregát a ináč ako za 10 ti to nemôžem dať. :yes: :yes: :yes:

STi (Modo Team) 09.01.2008  23:56

« Re: 10 bodov

Tak dík,vzhledově se mi také líbí,ale ten motor tedy ne,Škoda neměla RSku v dieslu vůbec dělat a měli bychom 2.0TFSI,což je naopak motor povedený.

neregistrovaný: "Scorpion" [90.176.79.XXX] 18.01.2008  15:01

Rici

Skoda RS uplne na * auto nevim jak si muze nekdo koupit auto na naftu vzdy to vubec nejede.

neregistrovaný: "chytrák host" [85.160.4.XXX] 04.02.2008  01:51

Profi fotky

Nádherné fotky, super designové bydlení, kde to je? Tam bych chtěl moskviče parkovat též. :-)

STi (Modo Team) 04.02.2008  01:54

« Re: Profi fotky

Čau chytráku,fotky zkoukni všechny,aktualizace trvala déle... a jelikož dlouho nebyla,chtělo to něco hezkého! Bydlení se mi také líbí,ale bohužel tam nebydlim,obyvatelé na mě jen blbě koukali,co tam dělá ten vetřelec.Je to projekt Na Vyhlídce na Proseku se skutečně krásnym výhledem na Vysočany.Ale ty ceny... a dispozice bytů...

neregistrovaný: "chytrák host" [85.160.4.XXX] 04.02.2008  02:01

« Re: Re: Profi fotky

Fotky jsou všechny super, musíš mít určitě super foto náčiní, néé jako moje praktika z 80let. A kdo urval ten rámeček pod značkou? Trochu narušuje kompozici >:D

STi (Modo Team) 04.02.2008  02:07

« Re: Re: Re: Profi fotky

No ten mě taky dost štve,já to nebyl... prostě prý někde ;-\ A mě se to nechtělo tak retušovat,ikdyž by to určitě šlo.Jinak i s praktikou z 80' se dají dělat divy,ale nevim,jak bys to pak "nalepoval" na tento server ;-) A kdy se můžem těšit na toho Moskviče?

neregistrovaný: "chytrák host" [85.160.4.XXX] 04.02.2008  02:15

« Re: Re: Re: Re: Profi fotky

právě hledám někoho kdo mi nascenuje fotky abych mohl stvořit recenzi a pak už to snad pojede

David Silver 04.02.2008  15:02

the best new foto

zdravím Tě STi, ten pokus o profi fotky se vyvedl :yes: :yes: jsou super :yes: :yes: ale při tom západu slunce to vypadá že je spíš do zlatova než stříbrná...

M.U. 23.02.2008  18:21

« Re: the best new foto

Moc pěkný fotky. 10b :yes:

kaaRS 27.02.2008  12:45

FR

Tak to jsem te asi zklamal. :-( . Jo mam FR Tdi ale o duvodu Tdi jsme mluvili nechci to rozebirat. Ale recenzi udelam az budu mit nejake poznatky. Ale zatim super zatim si to max uzivam a s tou OCII nevim myslim ze lepsi! Ale na srazu to muzes porovnat. Tak zatim pacek! :-) ;-)

kaaRS 27.02.2008  12:48

« Re: FR

Jo a mrkni na meho byvaleho mam tam jednu fotku toho noveho. Tak a uz Pacek! :-)

STi (Modo Team) 27.02.2008  13:06

« Re: Re: FR

Tak stejně gratuluju,v té červené vypadá bombově a holt diesla chápu.A děkuju za nabídku,snad budem mít možnost to na srazu porovnat ;-)

kaaRS 27.02.2008  13:37

« Re: Re: Re: FR

Urcite jo uz se nemuzu dockat MA srazu! Ta cervena se mi vic a vic libi chtel jsem zlutou ale ta nebyla k mani. Ale s tou cervenou vypada super! A hlavne na zivo. Kdyz jsem ho videl na netu fotky z bazaru rikam no nic moc ale na zivo mne spadla celist. :-)

foto Deutscher

Deutscher 01.04.2008  18:32

hodnotenie

nazdar. chcel som sa iba opýtať prečo si mi dal iba 8,67 boda na hoidnotení. necháperm tomu. máme skoro rovnaký agregát a značku. tak sorry že sa pýtam ale dosť ma to deprimuje....

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 14.04.2008  23:46

Úprava fotek a doplnění recenze

Přidal jsem k Nissanu nové foto a doplnil jsem recenzi,snad to je už o.k.,hodnocení je na tobě,když se ti bude chtít ;-)

"-- skrytý --" 18.04.2008  21:39

Beroun

Zdary kdy tam jedete ja nevim ani od kdy do kdy to tam ma byt

STi (Modo Team) 18.04.2008  22:11

« Re: Beroun

Nazdárek, tam my vyrážéme v půl 11 z Prahy, od 12:30 se jede první ostrý závod. Nejlépe prozkoumej toto:
      tam najdeš vše.Chci se podivat za známejma do "servisní zóny" a pak stihnout nějaký místo na trati.My tam budem černou Fabkou RS,pak tam odsud z MA.CZ asi dorazí stříbrné M-B 190E 2.5 16 a světle modré BMW e90 330i.

foto cb

cb 06.05.2008  16:54

recenze

Škoda těch 7 bodů,vždyť je to jen do města.

foto Dave-SK

Dave SK 22.06.2008  18:40

pekne

10 b pekne auto recenzia i foto...skus ohodnotit moje ..dik

David Silver 22.07.2008  17:14

new fotky

Čau Lukáši. Nové fotky jsou good :yes: :yes: Stříbrná RS s modrou vypadají hodně dobře spolu :yes: :-)