Diskuse

Hyundai Elantra (2011)

25.8.2011

V marci padlo rozhodnutie vymeniť Hondu Accord 2,0i za niečo novšie, nakoľko sa nám narodila dcérka tak hlavne šlo o bezpečnosť. Bol som roky zvyknutý…

Hyundai Elantra (R32)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

foto Mexican82

Mexican82 25.08.2011  16:48

Ela

velka gratulacia a prajem vela stastnych km. Si jeden z prvych majitelov Ely v europe, tak bud na to patricne hrdy. Skoda ze si siel do strebornej, tam zanika trochu dizajn. Ale zas ta farba neurazi >:D

foto GS

GS 25.08.2011  17:02

« Re: Ela

Před týdnem jsem zahajoval své dlouhodobé přemístění k Vám na Slovensko, a první Elantru jsem si prohlížel v Žilině, je fakt moc hezká. Jen ještě dotaz: celkem hodně tady vidím jezdit Chevy Orlando, to je také novinka a velké auto, to jsi nezkoušel? Mi se v reálu líbí a por mých 190 cm by to bylo optimální.

R32 25.08.2011  17:23

« Re: Re: Ela

Re: Mexican82 - dík za gratuláciu, farbu som chcel pôvodne šedú metalízu prípadne som zvažoval "módnu" bielu. V šedej mi do oka nepadla, tmavá farba podľa mňa tomu autu nepasuje (videl som ešte čiernu a tmavo modrú ;-\ ) a na bielu som si netrúfol, takže klasika, strieborná nič nepokazí a pasuje asi na všetky autá.
        Re: GS - Orlando som pozeral, 7 miest apriori nepotrebujem a MPV celkovo nieje môj šálok čaju. Som asi odchovaný na starých škodovkách a žigulákoch, >:D sedany sa mi páčia najviac...

"-- skrytý --" 25.08.2011  17:43

« Re: Ela

pripájam sa ku gratuláciám. podľa mňa v tej triede a cenovej hladine skvelý výber. dizajnovo krásne zvládnuté auto, ktoré trošku naruší tu nudnú fádnosť na cestách. dúfam, že dobre poslúži, veľa šťastných kilometrov :yes:

objekt21 25.08.2011  18:37

rádio

s tym radiom sa mi to nezda... Ceed aj i30 a aj vsetky ostatne RDS maju... Myslim, ze je to na reklamaciuj, radia su zvycajne Grundig a tam obcas boli problemy pri Ceedoch...

foto body-mb

body_mb 25.08.2011  19:29

« Re: rádio

Má pravdu, Elantra nemá RDS. Rovnako ako Genesis Coupé...nepochopiteľné, ale je to žiaľ tak...:-(

objekt21 25.08.2011  19:52

« Re: Re: rádio

[odkaz]

v cenniku je RDS uvedene ako standard.

Fakt sa mi to zda divne.. Je to sice americky model, ale aj tak je to viac ako cudne... :no:

rodis057 30.09.2011  15:43

« Re: Re: Re: rádio

K chybajucemu RDS. Co tak pouzit mobil s radiom s RDS? Tie nove mobily to maju takmer vsetky a pripojit ho na vstup do radia? Zatial nemam spravny prepojovaci kabel. Samozrejme je to srabanie ucha cez hlavu a kto vie aky bude prijem... ale chcelo by to vyskusat. Na jednu, dve cesty za rok cez republiku by to mohlo stacit (dopravne spravy na exprese).

objekt21 30.09.2011  20:49

« Re: Re: Re: Re: rádio

no, pokialv CR nema RDS - a velmi ho chcem - tak by som ho kupil v SR, kde to RDS je..

Ale uprimne povedane - toto je neodpustitelne a urcite by som si to nekupil :no:

pre majitela - a co takto kupit normalne radio? Asi najpohodlnejsie riesenie

objekt21 30.09.2011  20:50

« Re: Re: Re: Re: Re: rádio

aha, tak to vyzerea, ze nema RDS ani v SR - mali tam zrejme chybu.

Dovod - na nekupenie :no: :no: :no: :no:

foto Me-Myself-and-I

"-- skrytý --" 25.08.2011  19:40

Radio

Dnes este niekto pocuva radio?

foto Tyrrell

Tyrrell 25.08.2011  19:46

« Re: Radio

Budeš se asi divit,ale posluchačů radia je kolem 65%.Poslouchat mp či flash donekonečna taky nejde a mluvené slovo má své kouzlo a občas i pomůže. :-!

foto bicak77

bicak77 25.08.2011  19:43

pěkné

Gratuluji, užívej si výjimečnosti na silnici, momentálně je zřejmě větší pravděpodobnost potkat Ferrari ;-)
    Dal jsem ti předem 3x10, protože pevně věřím, že časem doplníš něco a motoru a samotné jízdě.

Ještě by mě zajímalo, kolik to vlastně celé stálo a jestli se dala na Elantru, i když je to novinka, vyjednat nějaká sleva?

R32 25.08.2011  22:58

« Re: pěkné

Dík... jasne, že budem postupne dopĺňať rôzne postrehy, môže to nakoniec niekomu pomôcť pri rozhodovaní o novom aute. Ja som si tu napríklad čítal recenzie na motor, mal som voči 1,6 predsudky nakoľko som jazdil s väčšou kubatúrou... Cenníková cena bola 16.370,- predajná sa dostala pod 15.500,- a pribalili povinnú výbavu a koberčeky (gumené rohože ešte na to nemajú >:D ).

foto pario

pario 26.08.2011  20:03

« Re: pěkné

Pripájam sa. Chcel som to isté napísať. :yes:

foto Icescent

Icescent 25.08.2011  22:15

Moc hezké!

Krásný a moc dobrý vůz! Přeji taktéž mnoho dobrodružství a radostí při jízdě; a bez poruch! :-)

CARBUZZ.com: "In fact, the Elantra looks better, in our opinion, than the larger Sonata and may even have the best design for its class." ... NEJLEPŠÍ DESIGN VE SVÉ TŘÍDĚ!!!

USNews BEST CARS: "Elantra exteriér, design- 9.3 (z 10-ti - Excellent)! ... interiér: Elantra Interior - 8.9 (Very Good)!"

:yes:

Moc by se mi líbila in BLACK ;-)

foto armanyk

armanyk 26.08.2011  13:07

« Re: Moc hezké!

Taky gratuluji k novému autu.
      Pokud jde o černou barvu, tak tu jsem viděl živě a dokoce v ní seděl, ale nekoupil bych si ji. To auto vypadá hodně smutně, na povrchu není moc chromu a ty zajímavé prolisy trochu zanikají. Černý interiér ten depresívní pocit ještě umocňuje. A to mám černé provedení docela rád.
      Volil bych zářivější červenou, béžovou, nebo bílou. Škoda, že u nás není v nabídce červený pastel, tu jsem viděl na fotkách a vypadala nádherně.

A k tomu rádiu bez RDS, nejspíš se jedná o první kusy s neevropskou specifikací, resp. s některými prvky výbavy ještě nepřizpůsobenými evropským trhům. Předpokládám, že v následujících měsících by to mělo být vyřešeno, ale asi bych pak trval na výměně v rámci záruky.

R32 26.08.2011  16:13

« Re: Re: Moc hezké!

Prvé čo som spravil po prevzatí vozidla bolo to, že som si vzal od predajcu aktuálny cenník kde je jasne napísané rádio s RDS... Už len čakám kedy sa objaví v salóne Elantra s iným rádiom teda s RDS a majú ma na krku... ;-) >:D

foto Special-line

Special-line 28.08.2011  20:37

« Re: Re: Moc hezké!

S tou specifikací je to možné a klidně bych tomu i věřil. Ani u našeho dealera kde jsou 2 Elantry tak ani jedna RDS nemá, čemuž sme se taky hodně divili protože všechny ostatní Hyundaie ho mají.

foto palco

palco 27.08.2011  13:41

Hlučnosť

Tiež uvažujem nad nejakým takýmto autíčkom a zaujímala by ma hlučnosť v interiéri. Mám Accenta, ale okolo 130km/h už tá hlučnosť stúpa. Ako je na tom nová Elantra?

R32 10.09.2011  22:53

« Re: Hlučnosť

Auto je veľmi tiché, motor je skvele odhlučnený v nízkych otáčkach a naopak vo vyšších má celkom slušný sound... Odhlučnenie podvozku sa mi zdá celkom fajn, hluk od pneu tiež nepresahuje bežný štandard... Aerodynamický je tiež v pohode, hluk ťa v tomto aute skrátka trápiť určite nebude. ;-)

foto Tano

Tano 28.08.2011  11:43

Líbí se mě nevšední design

Toto je první video které jsem před rokem o nové Elantře viděl, (mimochodem tam testovali parkovací asistent) a říkal jsem si, že je to zcela jistě nejkrásnější Hyundai, které se kdy sériově vyrobilo (no možná bude konkurovat ještě nová I40ka).
    [odkaz]

Také jsem uvažoval o jeho koupi, ale později jsem zjistil, že se prodává pouze sedan a také jsem chtěl trošku silnější motor.

Tady je ten parkovací asistent vidět lépe.
    [odkaz]

Mimochodem, proč v recenzi nemáš nějaké fotky interiéru? Se za něj stydíš? >:D Mě se líbí :yes:

foto Brandon-Walsh

Brandon Walsh 28.08.2011  12:16

« Re: Líbí se mě nevšední design

no neviem pekne ten parkovaci asistent ale kym tam ta elantra zastala tak by som mal uz doma vypitu aj kavu >:-[]

foto Thomasino

Thomasino 28.08.2011  13:46

« Re: Líbí se mě nevšední design

Musím říct, že se mi Elantra líbí :yes: :-) Aspoň to nebude na silnicích jen samá nudná Oktávka, Fábie atd. Jako druhé auto na běžné ježdění a služebky bych si dovedl Elantru klidně představit. A k tomu něco zábavného na víkendy, třeba mnou neptrpělivě očekávanou Toyotu FT-86 ;-)

P.S. Přidej více fotek a další zkušenosti z řízení, chování auta na limitu apod.

R32 29.08.2011  17:03

« Re: Re: Líbí se mě nevšední design

Zdar, určite budem dopĺňať či už fotky alebo skúsenosti... ;-)

R32 29.08.2011  17:01

« Líbí se mě nevšední design

Zdar, interiér dofotím, cvakal som to dosť narýchlo nakoľko bolo vonku cca 35 stupňov a vzadu som mal v sedačke ani nie ročnú dcérku... tak som sa nezdržiaval, ale čestné pionierske >:D že dofotím a pridám. Mne sa interiér páči, či už po stránke dizajnu, ergonómie, použitých materiálov alebo spracovania. Pár vecí "vadí" ale to som písal v mínusoch. Park. asist je pekná hračka ale určite ho nepotrebujem, dokonca aj moja polovička je dobrý vodič plus štandardné parkovacie senzory plne postačujú. Navyše sa u nás nedá ani objednať.

rodis057 08.09.2011  10:19

Skutocna spotreba

Bol som sa na toto auto pozriet, velmi pekne za slusnu cenu a dost vnutorneho priestoru. Gratulujem.

Ako je to s realnou spotrebou? Blizia sa udavane hodnoty vyrobcom k skutocnosti? Dik za odpoved.

R32 10.09.2011  22:46

« Re: Skutocna spotreba

Zdar, no zatiaľ mám nabehané skoro 2.000km, prvú polovicu som spravil mimo mesto kde mi ukázal palubák 6,4... motor bol "surový" takže si myslím, že sa s tým dá ešte niečo spraviť. Mimo to, sme boli naložení a klíma fičala skoro celú cestu. Teraz jazdím výhradne mesto a ukazuje priemerku 7,0 takže som celkom spokojný. Motor ma celkovo príjemne prekvapuje, či už ťahom (bol som zvyknutý na 2,0), odhlučnením (na voľnobeh ho takmer vôbec nepočuť) zvukom vo vyšších otáčkach alebo nízkou spotrebou ktorá nieje až tak citlivá na štýl jazdy.

ctrlaltdell 12.09.2011  16:25

« spotrebaRe: Re: Skutocna spotreba

Zdravím.

Som majiteľom novej elantry a čo sa týka spotreby tak v meste som nemeral ale mimo mesta kombinácia dialnica + obyčajná cesta jazdím 5,5l .

R32 12.09.2011  20:31

« Re: spotrebaRe: Re: Skutocna spotreba

Tak gratulujem k Elantre... ;-) Ja si na spotrebu až tak nepotrpím (teda nejazdím ľahkou nohou) plus jazdí aj manželka ktorá spotrebu vôbec nerieši takže verím, že sa dá priemer stlačiť aj k tebou uvedenej hodnote. Navyše som vyzul 15" eko pneu a dal tam normálne 16" kola 205/55 R16 čiže tie môžu tiež mať vplyv na "vyššiu" spotrebu. Akú farbu si zvolil? Koľko máš už nabehané? Čo tvoje postrehy a dojmy z auta? Zatiaľ som sa so žiadnym majiteľom nestretol... :-!

ctrlaltdell 13.09.2011  12:10

« Re: Re: spotrebaRe: Re: Skutocna spotreba

tiež ma 16ky kolesa, farba je mushroom, nabehane cez 2000km.
            ja som s autom zatial veľmi spokojný .

foto Ronault-

Ronault. 13.09.2011  12:52

« Re: spotrebaRe: Re: Skutocna spotreba

Jo, já nedávno odjel z benzínky, ujel 50 km a musel zastavit, protože mi v nádrži přibyly 4 litry benzíny ;-) Teď tu o karkulce >:D

ctrlaltdell 13.09.2011  17:36

« Re: Re: spotrebaRe: Re: Skutocna spotreba

tak to máš fasa auto......... :-) musíš mi prezradiť aké

foto Nerez

Nerez 13.09.2011  18:20

:yes:

rodis057 20.09.2011  19:09

« Re: Re: Re: spotrebaRe: Re: Skutocna spotreba

Dnes som prebral auto s nabehanymi 13 km. Hned dnes som absolvoval 3 trasy, celkovo 70 km a som prijemne prekvapeny spotrebou. Palubny pocitac ukazal 6,2 l/100km. Jazdil som v meste, cize dialnicny obchvat a cesty s rychlostou okolo 50-60 km/h, samozrejme semafory (asi 20) a kolony asi 10-15 minut, priemerna rychlost 37 km/h. Motor som netocil pod 1900 otacok a neprekrocil ani 2500 az na jedno predbiehanie. Cely den prsalo, vyskusal som aj dazdovy senzor a fungoval perfekne. Samozrejme najprv bolo potrebne nastavit citlivost.

foto woody-alien

woody-alien 11.09.2011  11:52

Velké překvapení

Dnes jsem viděl Elantru vystavenou u jednoho marketu, zvědavost mi nedala a zajel jsem ji okouknout. Musím říct, že aspoň pro mě příjemný překvapení. Nějak nemůžu skousnout poslední modely Hyundaie včetně i40, ale Elantra mi připadá hodně zajímavá a řekl bych, že je to nejhezčí současnej Hyundai. :yes:

Chtělo by to doplnit fotky a dál přidávat zkušenosti, vždyť jseš zatím průkopníkem mezi majiteli. ;-)

rodis057 14.09.2011  07:31

Dalsi majitel Elantry

Zdravim, tak Elantru mam objednanu >:D . V priebehu par dni uz aj doma. >:D

ctrlaltdell 14.09.2011  07:45

« Dalsi majitel Elantry

gratulujem

R32 14.09.2011  08:31

« Re: Dalsi majitel Elantry

Gratulácia... ;-) Akú farbu si zvolil? Na akej cene ste sa nakoniec dohodli?

rodis057 14.09.2011  11:20

« Re: Re: Dalsi majitel Elantry

Manzelka vybrala svetlo modru :-) , ja som suhlasil, lebo sa mi zda, ze krivky auta su vyraznejsie na svetlej farbe.
        Spustili mi 3% z ceny + rohoze, tj. 520 eur. Viac nechceli spustit a to auto bolo hned k odberu, tak som ho zobral.

"-- skrytý --" 15.09.2011  17:35

Zkušenost po testovací jízdě

Design ext i int povedený, jen sedadlo řidiče bych rád ještě níže (mám 196cm) tak jdeme na jízdu..
    - hukot od kol od 60km/h
    - ve 140km/h na dálnici lítá zadek: opravdu nemilé a nikdy dříve jsem s podobnou nejistotou po dálnici nejel
    - motor měl 1700km a přišel mi hodně líný, ani po zahřátí a vytočení se tomu zatím nechtělo.
    + spotřeba bude určitě dobrá (po zahřátí průměr 6,2 :12km dálnice, cca 15km volné město)

Takže u mě hold korejci ještě mají co dohánět. Uvidíme, co nová i30. Elantru ne-e.

"-- skrytý --" 21.09.2011  17:08

« Re: Zkušenost po testovací jízdě

k tej lenivosti, resp. neistote zad.nápravy na diaľnici by sa mohol vyjadriť niekto, kto už je majiteľom? díky.

rodis057 21.09.2011  20:51

« Re: Re: Zkušenost po testovací jízdě

Za dva dni mam najazdene 180 km, takze som este nesiel viac ako 110 km/h. Pri beznej rychlosti kedy nikoho nebrzdim ani extremne nepredbieham absolutne ziaden problem so zadnou napravou.
        Otackomeru sa nechce prilis rychlo stupat hore ale zrychlenie je dostacujuce aj na nizkych otackach. Nema to turbo, takze krutiaci moment je nizsi ale zato nie je az tak citlive pri zrychlovani na spotrebu.
        Kazdopadne urcite je potrebne absolvovat testovaciu jazdu.

"-- skrytý --" 22.09.2011  12:02

« Re: Re: Zkušenost po testovací jízdě

Takže som absolvoval testovaciu jazdu, to testovacie auto malo nabehaných cca 750km a priemernú spotrebu ukazovalo 6,4l, priem.rýchlosť 41km/h. Elantra mi pripadá tak, ako píše R32....pružná, s dobrou reakciou na pedále (oproti Fluencu, v ktorom po pridaní plynu nastala akási chvíľková "diera"), z križovatky som na zelenú vystrelil ako raketa. Na obchvate som to potom rozbehol na 140km/h (už viac mi bolo pri testovacej jazde trápne, veď po mojej jazde priem.spotreba už ukazovala 6,5l :-) ), všetko šlapalo v poriadku, motor mal ozaj príjemný zvuk. No prišla do cesty väčšia priečna nerovnosť (vyvýšený asfaltový spoj) a zadok dosť nadskočil až si manželka na zadnom sedadle buchla hlavu o strop. Neviem, či pripútanej by sa to nestalo, ale ten skok bol vzadu dosť cítiť. Neviem teda, či to auto nie je vzadu príliš tvrdé a preto, či ma opäť v budúcnosti nečakajú pri každej dlhšej ceste "brušné potiaže" mojich detí ako tomu často bolo doteraz (mal som Mitsubishi Carismu a Hyundai Accent) ;-)

R32 22.09.2011  00:08

« Re: Re: Zkušenost po testovací jízdě

Tak poporiadku, hluk od kolies vozidla s ktorým bola robená jazda (základné obutie: ekopneu Hankook so zníženým valivým odporom 195/65 R15) adekvátne posúdiť neviem, svoje auto som prezul na 205/55 R16 po cca 80km... Podľa mňa je v medziach bežnej normy nič horšie ako Golf s ktorým som jazdil služobne.
        To "plávanie" zadku po presadnutí z Hondy Accord kde je vzadu lichobežník som registroval, pripomenulo mi to trošku jazdu v Lagune GT kde je natáčanie zadných kolies no určite by som to neoznačil za dramatické alebo by som to nenazýval ako píše neistotou (navyše je v zálohe ESP). Skrátka to beriem ako iné chovanie zadku hlavne po presadnutí z iného auta (navyše sedany mávajú odlišné správanie kvôli previsu a rozloženiu váhy). Po spomínanom prezutí sa aj ten zadok "ukľudnil" a ja to vlastne už vôbec nevnímam...
        K motoru nemám čo dodať, neviem v akej rakete sa "Bezier" vozí (ja som mal pred Elou Accord 2,0i a výkon je porovnateľný!) no v mojom aute (aktuálne cca 2700km) je motor veľmi pružný už od cca 1500rpm (samozrejme s ohľadom na jeho objem a výkon), po prekročení cca 4000rpm sa začína druhé dejstvo takmer pripomínajúce nástup turba, tak neviem, nemal si zatiahnutú ručnú brzdu? >:D Nelietam z nového auta v oblakoch, popísal som aj negatíva, ale motor patrí práveže JEDNOZNAČNE medzi najväčšie plusy - pružný a úsporný.

"-- skrytý --" 21.09.2011  12:58

Strešný nosič

Zdravím a gratulujem k novému krásnemu autu. Vážne uvažujem tiež o jeho kúpe, ale mám jeden zásadný problém, ktorý mi zatiaľ bráni v jeho kúpe. Neviem, či ste sa náhodou o to nezaujímali, ale dá sa (resp. bude sa do zimy dať) na toto vozidlo zohnať strešný nosič? Sme totiž vášniví lyžiari a na prevoz lyží potrebujem v zime pripevniť na strechu box. Doteraz som sa však o tejto možnosti nikde nedočítal a túto informáciu mi nevie dať ani žiaden predajca, s ktorým som o tom hovoril.

R32 21.09.2011  16:14

Ahoj,
      ja som teda nosiče na strechu zatiaľ neriešil, ja ho možno budem potrebovať až v lete na box, ale odporučil by si ti skôr sa zamerať na výrobcov nosičov (Thule apd.) prípadne som hodil do googlu a našlo mi: [odkaz] takže určite to nevidím ako neriešiteľný problém... Samozrejme by som nekupoval cez internet ale by som šiel s autom do predajne nech mi ho skúsia namontovať.

"-- skrytý --" 21.09.2011  17:07

« Re: Re: Strešný nosič

Problém je v tom, že všetky odkazy na nete ma dovedú k nosičom na starú Elantru, ktoré asi na novú pasovať nebudú. Nerád by som proste kúpil auto a ešte v decembri, týždeň pred lyžovačkou, nemal naň nosiče, pretože ich k nám ešte nik nebude dovážať (viď rádio bez RDS). Ale dúfam, že to tak nedopadne....len by som si chcel byť 100% istý. :-O

R32 22.09.2011  00:25

« Re: Re: Re: Strešný nosič

Hmm, chápem ťa, v tomto smere by som sa na Hyundai veľmi nespoliehal (zatiaľ na Elantru nemajú ani gumené rohože >:D ) ale skôr by som sa informoval (nie na nete) priamo u predajcu napr. spomínaného Thule alebo nejakej inej značky, oni reagujú na novinky rýchlo... :-)

"-- skrytý --" 06.10.2011  18:41

« Re: Strešný nosič

Zdravím, já mám výhodu, že jsem už dříve narozený, tak že teď jezdíme s manželkou na hory většinou sami, ale před devíti lety jsem prodal Lantru, která mi z druhé ruky dobře sloužila 7 let. Děckám bylo v té době 14 a 18let a na přepravu lyží mi dobře posloužily dva páry magnetických nosičů a věřím, že mi poslouží i na novém autě. Boty, oblečení jídlo a vše ostatní šlo do kufru, popř. na zadní sedadla místa bylo dost. S magnetickými nosiči jsem byl opravdu spokojen, bez problému držely i když jsem pod ně dával igelitový pytlík. Je však třeba dávat pozor při upínání lyží. Jinak i dnes se tyto nosiče vyrábí např. [odkaz] S.

"-- skrytý --" 07.10.2011  13:23

« Re: Strešný nosič

Áno, zvažujem aj magnetické nosiče lyží, ale potom by som od Bohmu potreboval až tie na 5 párov lyží (vozím 4 páry+palice). V prvom rade budem ale asi riešiť nosič + truhlu,, ak nepochodím, kúpim magnety. My sme totiž ešte stále štyria. Každopádne díky ti za príspevok. ;-)

"-- skrytý --" 28.09.2011  15:40

Kolesá

Tak už ju mám objednanú. :-) :-) Nakoniec som zobral tú bronzovú, naživo mi prišla ako veľmi elegantná i praktická farba. A zachováva tie bočné vlny a línie Ely, ktoré na rozdiel od mnohých považujem za božské. ;-)

Prosím ťa, zaujímala by ma ale jedna vec .... vedel by si mi napísať alternatívne disky kolies + rozmery pneumatík uvedené v tvojom techničáku? Zaujímajú ma 16, resp 17 palcové alternatívy. Díky.

rodis057 30.09.2011  15:30

« Re: Kolesá

Ja mam v technicaku:
      195/65 R15 91H
      205/55 R16 91H - 6,5 J x 16 ET53
      215/45 R17 87H - 7,0 J x 17 ET52

R32 02.10.2011  20:42

« Re: Kolesá

Gratulujem, a vítam v klube...
      Jednoznačne to daj na 17" disky, ak by som sa mohol znova rozhodnúť určite by som zvolil 17" disky. Neviem síce ako sa auto chová na 17-kach ale hádam to až tak muziku nepritvrdí... :-)

"-- skrytý --" 05.10.2011  19:09

« Re: Re: Kolesá

Dobrý den, od začátku října jsem rovněž majitelem bílé elantry2011. V současné době mě ji zušlechtili zásobovači potravin, tak,že ji mám v servisu. Mám, ale dotaz ke kolům. Já mám jen ofocenou část TP (leasing), je uveden rozměr kol: 195/65 R15 91H - 6,0 J x 15 a ET46.Ja mam primo od vyrobce auto na 16" kolech, na zimu bych chtěl pouze 15" (ALU nebo plech - často jezdím na hory). Ale ať hledam kdekoliv na internetu, nemůžu uvedený rozměr disku s ET 46 nikde sehnat. Dokazete poradit, popřípadě sdělit jaký typ a od jakého výrobce máte na svém vozidle. Jinak Vase slova v uvedenem clanku potvrzuji.
        Díky za odpoved S.

ctrlaltdell 06.10.2011  13:16

« Re: Re: Re: Kolesá

Zravím.
          Chcel by som sa opýtať...... aké zimné pneumatiky 15-ky by ste mi doporučili na moju elantru? Ďakujem za odpoveď

R32 06.10.2011  17:01

« Re: Re: Re: Kolesá

Zdar,
          ET pri disky nieje až tak dôležitý údaj ktorý musíš striktne dodržať, navyše ho napr. polícia nevie skontrolovať a pokutovať. Ja som kúpil auto na 15" a prezúval na 16" disky (rozteč 5x114,3 ako majú aktuálne i30-ky). Predpísaný je 6,5J ja mám 7J... ;-\

"-- skrytý --" 06.10.2011  13:57

Výsledky testu pneu

Zdravím, já budu vybírat z prvních pěti podle výsledku testu: [odkaz] S.

ctrlaltdell 06.10.2011  14:54

« Re: Výsledky testu pneu

mám jedny 15ky fungl nove od výrobcu keby niekto chcel.... na predaj lebo sme si kúpili 16ky

"-- skrytý --" 07.10.2011  13:08

« Re: Výsledky testu pneu

ctrlaltdel, to máš ale asi na predaj letné 15-ky, že?

ctrlaltdell 07.10.2011  13:55

niečo o elantre : [odkaz]

"-- skrytý --" 07.10.2011  13:07

« Nový test elantra 2011

[odkaz]

Pekne napísaná recenzia-test. Mám dojem, že aj dosť objektívne, z pohľadu bežného mestského užívateľa. I keď to kritizované plávanie na diaľnici a odskakovanie v zákrutách som ja ešte dajako nepostrehol, ale je pravda, že mám na tachometri njazdených 220 km. ;-)
      Majitelia nových Elantrí, vidíte to aj vy tak citeľné ako autor testu? Veď na nejakej moc hrbolatej ceste nepôjdem stodvadsať do zákruty, či?

R32 08.10.2011  21:04

« Re: Nový test elantra 2011

Test robil evidentne človek ktorý nieje voči Kórejcom zaujatý :-) a silou mocou nehľadá na aute len to zlé lebo povedzme si otvorene, na všetkom sa dá niečo nájsť... Ja mám aktuálne skoro 3000km a ani raz ma auto svojim správaním nezaskočilo. Jazdím úplne normálne, žiadna hrana (na pretekanie predsa Elantra nieje >:D ) sem tam ju povytáčam a spravím prudšie manévre ale zatiaľ som ani ESP nedokázal rozblikať.

"-- skrytý --" 08.10.2011  22:44

« Re: Nový test elantra 2011

Zdravím, přestože již týden nejezdím dovolím si ze svého pohledu regovat na některé skutečnosti. Mám dosud najeto 4000 km. Z toho cca 1/3 po Praze, zbytek po dálnicích nebo ostatních silnicích (Praha - Krkonoše, Praha - Žďár nad Sázavou). Příjemně mne překvapila spotřeba. Pokud jedu do Žďáru po silnicích III. třídy předpisově a bez zbytečného vytáčení motoru mám spotřebu cca 5,2 l. Po dálnici přes Humpolec činí spotřeba cca 5,6l. Po Praze 7,2l. Vyzkoušel jsem si rovněž rezervu paliva: cca na 65km mi svítila červená kontrolka, na cca 50 km se mi vypnulo počítadlo na dojezd k pumpě a cca 20km jsem ujel s blikající značkou (úsečkou) ukazatele množství paliva. Při rychostech nad 100 km/h Elantra opravdu na špatné silnici nebo při náhlé změně směru plave. Zejména nebezpečná je silnice vyježděná od přetížených kamionů (u nás byla katastrofální silnice z Prahy do Kolína - postupně ji již načali opravovat). Kapku se to zlepší, když přifouknete kola (2,3 kPa). Jinak na špatných silnicích, které dnes máme (brboly, výtluky apod.) nelze očekávat pohodové svezení, a to platí na úseku dálnice D1 z Prahy až za Jihlavu a 20 km dálnice D11 na Hradec Králové. Jinak jsem zatím spokojený. S.

ctrlaltdell 11.10.2011  13:39

pneumatiky

poraďte mi prosím......

ak sú letné pneumatiky 195/65 R15 91H
    je možné dať zimné 195/65 R15 81T?

rozdiel miesto H = do 200 T´= 190 ?

inak je tam rozdiel v cene medzi H a T 20eur na 1ks
    konkrétne ide o pneu. Continetal winter contact TS830

ďakujem za odpoveď...:-)

foto mobilcarl

mobilcarl 11.10.2011  15:05

« Re: pneumatiky

index rychlosti bych neřešil, spíš to číslo před je zatíženost na nápravu, nelepší bude, když se podíváš do TP. 91H je zatížení na nápravu do 910kg a max rychlost 210, 81T je zatížení do 810kg a rychlost do 190. Na zimu mám na octávce index T normálně, letní 210, ale pokaždé zatížení 91, ale jak říkám, záleží co máš v TP.

Bud 11.10.2011  16:31

« Re: Re: pneumatiky

Přesně tak. Někteří se už prý dívají přes PC na tvůj TP. Konkrétně to bylo u bouračky. Dali prý spoluvinu i tomu, co nehodu nezavinil, řekli, že nemá předepsané pneu a mohlo mu to hůře brzdit. Kdyby měl ty předepsané, mohl by možná srážce zabránit kratší brzdnou dráhou.. Zákon je zákon a bylo. Ale u běžné prohlídky jsem to ještě neslyšel, ani nezažil. ;-)

foto mobilcarl

mobilcarl 11.10.2011  18:56

« Re: Re: Re: pneumatiky

no hlavně pak bude problém i s pojišťovnou, nemusí ti to uznat a platit několik milionů škodu (v tom nejhorším případě) si asi moc z nás nemůže dovolit.

foto sotomaior

sotomaior 12.10.2011  19:23

« Re: Re: Re: Re: pneumatiky

pokud je rozdíl pouze v rychlostním indexu, tak můžeš, ale musíš do zorného pole řidiče vylepit nálepku s max. rychlostí použitých pneu... tak je to v zákoně. Nižší index nosnosti než je původní předepsaný nesmí být...

ctrlaltdell 12.10.2011  19:27

« Re: Re: Re: Re: Re: pneumatiky

a tá nálepka sa kde dá zohnať?

foto sotomaior

sotomaior 12.10.2011  20:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: pneumatiky

v ČR je prodává třeba DEKRA.... ale v zákoně není přesně specifikovaný vzhled, tak si jí můžeš udělat sám... ta co prodávají má vzhled jako klasická zákazová značka (kulatá červená obruč) a uprostřed max. rychlost pneu, ve tvém případě 190...

ctrlaltdell 14.10.2011  17:44

zimné pneumatiky

Tak dnes som nahodil nové zimné pneumatiky
    Continental WinterContact TS830 .............195/65 R15 91T
    dúfajme že budú OK ;-)

Bud 14.10.2011  20:19

« Re: zimné pneumatiky

Nové jsou vždycky dobré. Ale pokud máš možnost porovnávat a pamatuješ si jak se ti jezdilo na jiných, tak pak to napiš. Jsem zvědav, kolik na nich najezdíš ;-) . V poslední době v každém testu samá chvála..

ctrlaltdell 16.10.2011  13:26

« Re: Re: zimné pneumatiky

včera som na nich spravil prvých cca 200km na suchej vozovke a musím povedať
        že som milo prekvapeny........... príjemna tichá jazda to bola :yes:

Bud 17.10.2011  22:02

« Re: zimné pneumatiky

Tak snad podrží i v jiných situacích :-) Já dnes objednal Dunlopy, tak uvidíme, jestli je vůbec dopraví... >:D

foto Brandon-Walsh

Brandon Walsh 18.10.2011  06:59

« Re: Re: zimné pneumatiky

bud ktore dunlopy mas objednane ?

Bud 18.10.2011  13:00

« Re: zimné pneumatiky

Ahoj Brandne ;-) . DUNLOP SP WINTER RESPONSE. 4D se v mém rozměru pneu nedělají. Jak žiješ? Učení, práce, atd.?

ctrlaltdell 23.10.2011  16:25

ďalší test elantra 2011

ctrlaltdell 11.11.2011  12:29

doplnky

[odkaz] :-! :-! :-!

R32 11.11.2011  20:09

« Re: doplnky

pecka... normálne nad tým zadným dyfúzorom začínam uvažovať. :-)

ctrlaltdell 12.11.2011  17:25

« Re: Re: doplnky

aj mne sa velmi paci........... inak aj to radio s gps je dobre je tam toho viac len si daj hore ze exterier

ctrlaltdell 18.11.2011  14:11

recenzia

rodis057 14.04.2012  09:55

Slohova praca na zadnom kufre

Akym sposobom si odstranil "slohovu pracu" zo zadneho kufra? Nehrozi poskodenie laku? Tiez by som to chcel odstranit. Dakujem za rady.

R32 24.04.2012  21:56

« Re: Slohova praca na zadnom kufre

Zdar... sorry, som bol nejaký čas mimo, dal som to odstrániť v servise... Tam to robili teplovzdušnou pištoľou a plastovou škrabkou. Lak je 100% OK. ;-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!

reklama

Hrabáč Draco má nové spolubydlící! Do výběhu se mu nastěhovaly zakrslé antilopy

Hrabáč Draco má nové spolubydlící! Do výběhu se mu…

ZOO Praha se pyšní dalším přírůstkem do své rozmanité zvířecí rodiny. Jeden z výběhů spolu s hrabáčem Dracem…

Smutek před Vánoci: Blanarovičová se rozešla s přítelem!

Smutek před Vánoci: Blanarovičová se rozešla s přítelem!

Co se týče lásky, věčně usměvavé herečce Yvettě Blanarovičové (53) se lepí smůla na paty. Těsně před Vánocemi se…

Jendrišák po výhře nad Estonskem: V úvodu jsme nebyli dost koncentrovaní

Jendrišák po výhře nad Estonskem: V úvodu jsme…

PŘÍMO Z RIGY | Povedlo se. Florbalisté po rozpačitém úvodu přejeli ve čtvrtfinále Estonce (8:2) a v sobotu se v…

Vukadinovič vyhlíží přestup: Slyšel jsem o Plzni, záleží i na Petrželovi

Vukadinovič vyhlíží přestup: Slyšel jsem o Plzni,…

Nahodil motor a jel. Od začátku až do konce. Podle známkování redaktorů Sportu byl zlínský expres Vukadin…

Švédka točí porno, na které se rády dívají i ženy

Švédka točí porno, na které se rády dívají i ženy

Myslíte si, že porno ženy nebaví? Chyba. Díky švédské režisérce si erotické filmy mohou pořádně užít i…

Je libo 10 deka jezevčíka? Tradiční prodej vánočních psů začne tento víkend

Je libo 10 deka jezevčíka? Tradiční prodej vánočních…

Akce nazvaná „Prodej vánočních psů“, kterou chystají aktivisté z Hnutí 269, se odehraje už tuto sobotu na…