Škoda Felicia (1999)

27.4.2009

=== ÚVOD === Slušně zachovalá Felicie mi říká pane od června 2008. Předtím byla Felicka takovým rodiným klenotem se kterým jezdila mamka. Ještě dřív…

Škoda Felicia (Martin_Happy (zatim nemám tým))

Martin_Happy 02.05.09  22:59

« Re: pekná

Díky moc. Ano, vim že na rozdíl od starších aut tam deformační zony jsou, ale stejně Felda dopadne bledě, když do ní někdo ťukne. těch 155, jsem vyčetl už ani nevim odkud. Upravím

Martin_Happy 02.05.09  22:55

« Re: Re: Filkovo hodnocení

JJ, Dodnes mě mrzí že tam neni šíbr a ty litý kola. Škoda že když se to auto kupovalo, tak mě bylo 11 a nemoh sem do toho kecat (možná naštěstí)

Martin_Happy 02.05.09  22:53

« Re: Re: Filkovo hodnocení

To vím. A má to v plánu od velikonoc. Důkladné mytí, ale přeci jen maturita, moc toho na ní neumim, takže až v červnu...

filko 01.05.09  18:41

« Re: Filkovo hodnocení

To jo, ale když pak přijdeš do práce s opařenou pleškou a ženský se na svoji otázku dozví, že je to z auta, lehnou ti k nohám, protože si myslí, že jezdíš MX5, MGF nebo Elisem. Za požitek se trpí. A trpět bude.

Chobot 01.05.09  14:44

« Re: Re: Filkovo hodnocení

No já sem takovej pozorovatel >:D
    Jinak souhlas. Když sem vybíral co za auto tak sem klimu tak nějak neřešil, protože až zas tolik dálek nejezdim(tam se to i vyplatí) a ono je to fakt na pytel furt přeskakovat zima, teplo, zima, teplo...
    Okýnka mi vždy pocuchají můj dokonalý účes(to je samozřejmě joke, i když částečně pravda)
    No prostě jediná volba je šíbr. Hrozně geniální. I když já třeba nemam pod nim záclonky a když ti žhaví do těla střechou naplno slunce tak je to taky docela krutý-ale to je jen mini nevýhoda.

"-- skrytý --" 01.05.09  12:46

« pekná

feldička je veľmi pekná a v dobrom stave :yes:

čo sa tíka úprav, ja by som tiež ostal len pri drobných úpravách ako kolesá a nejaké tie "origo" doplnky...tak isto by som si tiež dal pozor aby to nebolo prehnané(ako píše filko).

Zaujalo ma že v recenzii píšeš že nemá deformačné zóny... felicia má deformačné zóny dokonca boli niekoľko krát zlepšované, potom že maska po facelifte zle lícuje, tá maska od výroby lícuje dobre(aspoň v našom kúsku) ale keď sa hoci len raz zachytí nárazník(má tu hlúpu linku na spodku) spolu s ním sa posunú plastové lišty pod svetlami a veľmi ťažko sa to zrovnáva naspäť na milimeter presne tak asi preto ten dojem zlého lícovania(máme Feliciu 2001 1,3 MPI 50kw LX takže vlastná skúsenosť ;-) ) maska od Milotecu tomu podľa mňa viac ublíži než pomôže... ;-) a potom drobnosť že maximálna rýchlosť udávaná výrobcom (1,3 MPI 50kw) nieje 155 ale 162 (neviem ako to máš ty ale tak by to malo byt)

a čo sa týka 14" kolies tak min. od faceliftu ich na feldičky dávali mala ich napr. aj SportLine,ale bolo ich viacej myslím 2-3druhy - v tomto teste je jedna taká na 14" [odkaz]

inak naozaj ta feldička je pekný kúsok ;-) :yes:

filko 01.05.09  12:39

« Re: Filkovo hodnocení

Ještě něco poradím. Pokud někdy nevíš co by roupama, vem kýbl, lux a pořádně to vypucuj. Vlastníma rukama. To je ten nejlepší tuning. Na druhou stranu ale nepochybuju, že to dobře víš.

Martin_Happy 01.05.09  12:32

« Re: Re: Filkovo hodnocení

No, tak kola možná budou. Ale spíše ty jak jsou ty 4. Vypadá to nadějně, nj, prarodiče občas umí člověku udělat radost.

Jinak blbosti v plánu nejsou. První na pořadu je z těch vypsaných úprav sloupky a kryty prahů. A na tom sme se i nejlépe shodli. Ale jestli budou kola... TAk tohle počká...

filko 01.05.09  12:20

« Re: Filkovo hodnocení

Přesně tak, Chobote, přesně tak. Tak co to tady sleduješ a nepřidáš se, až když je o tobě řeč!? >:D
    Řekl bych to asi takhle: okno je nanic, šíbr je všechno. >:-[] V příštím autě ho musím mít. Je lepší než klimatizace. Z té mám angínu, z vichru v autě zase rýmu, takže otevřené okno=rýma vítězí.

Ad kola: být tebou, Martine, to vyřeším takhle: Nekupuj blbosti, šetři, založ si třeba spořicí účet s názvem Žluťák a až (!) dojedeš letní gumy, pořeš liťáky. To by bylo nejrozumnější.

Ta kola, co's odkazoval, jsou pěkná, ale asi bych ti doporučil 13" z ekonomických důvodů - cena pneu, spotřeba. Také 13" samozřejmě daleko lépe seženeš jeté. Já měl dvě sady úplně stejných kol - mrkni na [odkaz]

Chobot 01.05.09  11:20

« Re: Re: Filkovo hodnocení

Ha, tady se o mě mluví. Sleduju vás delší dobu, Zas jednou kvalitní diskuze.
    Souhlas. Střešní okno je jen na to aby do něj zatejkalo, v případě řidiče kuřáka aby odtahovalo kouř. Jinak k ničemu bohužel. Šíbr dělá z auta takové ´malé kabrio´ :-)
    Jinak teda ještě musim dodat, že ty kostky se mi taky líbí coby sladěnej doplněk(když už jsem ti pohanil pedály a volant)

Martin_Happy 01.05.09  11:17

« Re: Re: Filkovo hodnocení

JJ, můžu ti říct, že kdyby je majitel byl ochotnej poslat do Plzně nějak, tak bych přemejšlel kde vzít poslední pětikilo.

Myslim že ke konci se na to 14 dávaly, byly takové rovné a jakoby rally design připomínaly trošku.

Má je např. Pavel2o nebo Luky1

Šíbr, to byla jedna z věcí, který sem na Golfu miloval. Teď už ale Felda z okna na šíbr předělat asi nejde, ne?

filko 01.05.09  11:04

« Re: Filkovo hodnocení

Neboj, není to žádná poslední nabídka. Takové byly, jsou a budou, i jinde. Jen říkám a tvrdě za tím stojím, že koupit i starší hliníková kola je lepší než nějaké masky Milotec.

Nejsem si jist, za fabrika vyráběla nějaké čtrnáctky na Felicii. Pokud bys řešil jiného výrobce, mrkni na nějaké konfigurátory na internetu, ale myslím, že tam karosérie Felicia nebude. Přimlouval bych se ale za tovární kola.

Ještě k té pohodě, o které píše Chobot, majitel baworáka, to střešní okno je super, je fakt, škoda, že to není šíbr, ten posouvá střešní okno o dvě třídy výš do logické a hlavně nezbytné úrovně.

Mně střešní šíbr hodně chybí, ale teď už od jara jezdím jen na motorce, tak mi to přestalo vadit.

foto hruodolf

hruodolf 01.05.09  09:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Plzenec

určitě by se přidali i dlaší ;-)

Martin_Happy 01.05.09  02:28

« Re: Re: Filkovo hodnocení - přísné

Ty sjetý třináctky mě zaujaly, gumy mám tobrý tak bych to klidně přezul. Jen mivadí to pouze osobní předání, ale ještě si t rozmyslim. Ale teď si mě hodně nahlodal >:D

Jinak můžu mít i 14 na léto. Mám to v TP.

filko 01.05.09  02:11

« Re: Filkovo hodnocení - přísné

Ještě odpověď. Tak to je škoda, že ty dvě sady máš, ale mrkni na tohle: [odkaz]
    nebo [odkaz]
    <- to je jen příklad.

Ještě k rádiu - ta neznačková rádia typu Sencor mají obvykle špatný tuner (a horší logiku ovládání a kodeky pro mp3)...

Tak až budeš chtít zkritizovat nějakou další úpravu, klidně mi napiš pod některé z aut, kdybych to přehlédl.

Martin_Happy 01.05.09  01:59

« Re: Re: Re: Filkovo hodnocení - přísné

Ještě Re ale jen an něco

KOLA JSOU DRAHÁ. ALE POKUD NEMÁŠ DVĚ SADY KOL, STEJNĚ POTŘEBUJEŠ ZIMNÍ. PLECHÁČE NECH NA ZIMU, LIŤÁKY NA LÉTO. KOLA JSOU ZÁKLAD. JÁ NEMÁM PLECHÁČE ANI NA ZIMU, NEMÁM JE RÁD - dvě sady kol mám, obě na plechách a na liťáky fakt teď nebude.

TADY JSEM MYSLEL MŘÍŽKU SÁNÍ VZDUCHU DO KABINY, NE MASKU CHLADIČE. MASKU CHLADIČE BYCH NELAKOVAL, NELÍBÍ SE MI TO - jj, to sme mysleli stejně. Masku bych nelakoval ani omylem, to by bylo hnusný

POKUD TAM JSOU JEN DVA, STAČILO BY TO, POKUD BY BYLY SILNÉ. V SILVERU JSEM MĚL SUPER BLAUPUNKTY, TEĎ JICH ALE MÁM 8. ERESA MĚLA ASI 12. 4 ALE STAČÍ, EXISTUJÍ TYPY CO MAJÍ SPOJENÝ STŘEĎÁK A VÝŠKÁK - jj, prvně vymění a uvidím jak budou hrát

PŘEČTI SI NAŠE DISKUSE S HOOONZOU POD MOJÍ ČTYŘKOU O ŽÁROVKÁCH. SVĚTLOMETY JSOU U FELICIE PĚKNÉ - díky kouknu

TO BYLO SPÍŠ RÝPNUTÍ. TAK DÁVEJ BACHA, AŤ SI HO NEUŽÍVÁ NĚKDO JINÝ, JÁ O JEDNO PĚKNÉ TAKÉ PŘIŠEL - dobrá dám si pozor, faktem je že tam rádio většinu času ani nebylo, kvůli nefunkčním reprákům

PŘESNĚ TEN MYSLÍM. LADÍ TO, ALE MOHL BY BÝT LAKOVANÝ. MRKNI NA MÉ OKTÁVKY, OBĚ TO MAJÍ V LAKU - 4x4 HO MÁ JEN NA NĚKTERÝCH FOTKÁCH - to už mě napadlo, ale nebyl sem si jistej

Já to hodnotím slovně. Jak jsem psal, tohle je jedna z nejhezčích Felicií. Je děsně veselá. Mám pocit že kdysi jsem s nějakou takovou jezdil jako se služební a bavilo mě to. Barva je skvělá, u žluté eresy jsem ji také měl rád. Celkově se mi hodně líbí jak se o auto staráš (garážování, atd.). Některé věci se mi nelíbí, tady můj názor mnoho uživatelů zná: povlak volantu se mi nelíbí. Pedály jsou na hraně. Naopak se mi líbí, jak jsi sladil potahy. A Kostky jsou super. Celkově :yes: - Díky, toho si moc cením.

filko 01.05.09  01:47

« Re: Re: Re: Filkovo hodnocení - přísné

V textu jednou píšeš 180 a pak 190.

filko 01.05.09  01:46

Jej, tak to bude delší:

Paráda, to předčilo očekávání, takže tady je odpověď
    Maska Milotec - Nejsem na 100% rozhodnut, ale ta původní, tak na té odchází chrom. Ale zatim si to sůkladně promýšlím, jeden den je to spíš pro, jeden den spíš proti. Rozhodně jí tam nebudu dávat, pokud si nebudu na 100% jistej. NEDAL BYCH JÍ TAM, DESIGNÉŘI Z FABRIKY OBVYKLE UDĚLAJÍ LEPŠÍ STYLING NEŽ TUNINGOVÉ FIRMY. PLATÍ TO VE VĚTŠINĚ PŘÍPADŮ.

Koberce jsem někde zahlíd decentní pouze se žlutým olemováním. To by mi stačilo. gumáky si na zimu pochopitelně nechám. TAK PŘESNĚ O TĚCH KOBERCÍCH BYCH UVAŽOVAL. DO OKTÁVKY JSEM TENTO TÝDEN OBJEDNAL NOVÉ, POLYPROPYLEN, ALE ORIGINÁL Z FABRIKY, MOŽNÁ DODÁM FOTO.

Napadlo mě, žlutej nárameník na pásy. Ale ten zatím nikde nemají. TO BYCH NEDÁVAL, JE TO ZBYTEČNÉ.

Podlážky z plechů - Koberec budu nechávat. Ty sem plánoval spíš do Golfa, ale sem i mě přijde že se nehodí. NO ABY NE. MÁ FUNKCI DOST DŮLEŽITOU PRO IZOLACI TEPLOTY A HLUKU A ESTETICKOU FUNKCI.

Nastříkání plastů kolem mlhovek - k lištám, myslel sem to tak, že neska se lišty běžně lakují do odstínu, takže pro mě, nebo aspoň z mého pohledu prokoukla. JO, TOHLE NENÍ ŠPATNÉ, KOUPIL BYCH TY BOČNÍ LIŠTY NA DVEŘE A TAKÉ JE STŘÍKL, POKUD TEDY NĚCO LAKOVAT.
    A nevíš o někom kdo dělá konkrétně tady VT? že bych se mu ozval... J8 sem myslel že ty průdychy na brzdy bych asi nechal černý, nevim jestli vy se to hodilo, uvidíme jak dopadne případné VT. PROJDI SI RECENZE, KYSKY MYSLIM, ALE ONI TO TI KLUCI PÍŠOU.

Ty kryty prahů - Ty budou určitě, v Milotecu mají pěkný.. NEVÍM JAKÉ TAM MAJÍ, ALE KROMĚ ESTETICKÉ MAJÍ I OCHRANOU FUNKCI. TEDY NEJSOU SAMOÚČELNÉ. A TO JE PODSTATA DOBRÉHO TUNINGU.

Plastové prahy - leda že by byly v barvě, ale nevim jestli to vzhledově ta moje potřebuje. NEDÁVAL BYCH TO, NEPOTŘEBUJE TO, JE HEZKÁ TAK. KROMĚ TOHO ZHORŠUJÍ AERODYNAMIKU A JSOU ZBYTEČNOU HMOTNOSTÍ.

Nástavce blatníků - JJ, ty mi připadají tak trošku rallye, a to neni zrovna image mojí Májy >:D VIDĚL JSI TEN ODKAZ? TA FELICIA SCOUT JE STYLISTICKY ČISTÁ.

Litá kola - Kola dělají auto. To je první a jedniná a největší pravda a já to vim, neboj. Ale nemám a nebudu mít finance na to, abych je během příštího roku koupil. A tovární se mi líbí nejvíce takové ty jak měl FUN, Já bych ale měl stříbrné. KOLA JSOU DRAHÁ. ALE POKUD NEMÁŠ DVĚ SADY KOL, STEJNĚ POTŘEBUJEŠ ZIMNÍ. PLECHÁČE NECH NA ZIMU, LIŤÁKY NA LÉTO. KOLA JSOU ZÁKLAD. JÁ NEMÁM PLECHÁČE ANI NA ZIMU, NEMÁM JE RÁD.

Nástavec k masce - záleží na masce... JAK JSEM ŘÍKAL, MASKU BYCH NEMĚNIL, MAXIMÁLNĚ BYCH JI NĚJAK SLÍCOVAL - TY ŠROUBKY MÍVAJÍ SCHVÁLNĚ VŮLE, ABY TO ŠLO DOLADIT.

Rámečky na zadní lampy - to bych taky potřeboval vidět na nějakým VT, než bych do toho šel NEDÁVAL BYCH TO, JE TO ZBYTEČNÉ, FELICIE MÁ PĚKNÁ ZADNÍ SVĚTLA. STEJNĚ TAK BYCH NELAKOVAL TU LIŠTU MEZI SVĚTLY, TVOŘÍ TO DESIGNOVÝ CELEK.

Přelakovat lištu - jestli nebudou rámečky, tak tohle padá. VIZ VÝŠE.

Kryt na nasávání větrání - nevím, zatím prohrává s pouhým nalakováním mřížky. JISTĚ. MYSLÍM, ŽE TEN KRYT NENÍ NUTNÝ, ALE POKUD BY MĚLI NĚJAKÝ PĚKNÝ, TOMU BYCH SE NEBRÁNIL.

Lakovat řernou mřížku sání - bude určitě, jen co zas dokoupim základovku. TADY JSEM MYSLEL MŘÍŽKU SÁNÍ VZDUCHU DO KABINY, NE MASKU CHLADIČE. MASKU CHLADIČE BYCH NELAKOVAL, NELÍBÍ SE MI TO.

Repro - mám dva základní. Výměnu určitě, myslim že sem to i psal. Dodat jen 2 další.
    POKUD TAM JSOU JEN DVA, STAČILO BY TO, POKUD BY BYLY SILNÉ. V SILVERU JSEM MĚL SUPER BLAUPUNKTY, TEĎ JICH ALE MÁM 8. ERESA MĚLA ASI 12. 4 ALE STAČÍ, EXISTUJÍ TYPY CO MAJÍ SPOJENÝ STŘEĎÁK A VÝŠKÁK.

Leštěnou koncovku výfuku - tady mě se ta roura co trčí jen tak prostě nelíbí. TOMUHLE BYCH SE NEBRÁNIL, JE TO VHODNÝ STYLING.

Čirá optika - Tuningové ani omylem. Jen pokud by byly nějaké ale to se asi nestane, protože Felda už je pár let z výroby. PŘEČTI SI NAŠE DISKUSE S HOOONZOU POD MOJÍ ČTYŘKOU O ŽÁROVKÁCH. SVĚTLOMETY JSOU U FELICIE PĚKNÉ.

Sportovní filtr - Tady hodně dík, U něj vůbec newim. Každopádně to opravdu až v hodně vzdálenější budoucnosti TADY NEPORADÍM. OSOBNĚ PRAKTIKUJI OBYČEJNÝ FILTR, ALE NA DRUHOU STRANU MÁM TURBOMOTOR, TEN FILTR ALE MĚNÍM ČASTĚJI NEŽ JE PŘEDEPSÁNO

Tabulky pod SPZ - pryč? a na co dám SPZ?
    PROVRTÁŠ JI A PŘIŠROUBUJEŠ ROVNOU - HODNĚ TO POMÁHÁ, JE TO PRVNÍ KROK STYLINGU - A JE TO ZDARMA - MRKNI NA VŠECHNA MÁ AUTA

Rádio - co je na tomhle kousku špatného? mě zatim celkem vyhovuje... TO BYLO SPÍŠ RÝPNUTÍ. TAK DÁVEJ BACHA, AŤ SI HO NEUŽÍVÁ NĚKDO JINÝ, JÁ O JEDNO PĚKNÉ TAKÉ PŘIŠEL

Nástřik spojleru - kterého? vždyť spojler nemám. Nebo myslíš ten plasťák co je nad zadním oknem? Ten ale trochu ladí s těma gumama co se táhnou po hraně střechy. PŘESNĚ TEN MYSLÍM. LADÍ TO, ALE MOHL BY BÝT LAKOVANÝ. MRKNI NA MÉ OKTÁVKY, OBĚ TO MAJÍ V LAKU - 4x4 HO MÁ JEN NA NĚKTERÝCH FOTKÁCH

A co hodnocení? Kolik bys mi dal za současný stav? Já to hodnotím slovně. Jak jsem psal, tohle je jedna z nejhezčích Felicií. Je děsně veselá. Mám pocit že kdysi jsem s nějakou takovou jezdil jako se služební a bavilo mě to. Barva je skvělá, u žluté eresy jsem ji také měl rád. Celkově se mi hodně líbí jak se o auto staráš (garážování, atd.). Některé věci se mi nelíbí, tady můj názor mnoho uživatelů zná: povlak volantu se mi nelíbí. Pedály jsou na hraně. Naopak se mi líbí, jak jsi sladil potahy. A Kostky jsou super. Celkově :yes:

Martin_Happy 01.05.09  01:29

« Re: Re: Filkovo hodnocení - přísné

JJ sloupky určitě. Pamatuju si že jednou vedle sebe stály 2 žlutý Fabie Combi, obě na elektronech, a já nevěděl proč se mi jedna líbí víc. Pět minut sem na ně zíral až mi to došlo, sloupky. No jasně. A od tý doby vim, že je musim mít.

JJ, je to muj mazlík, nesmí být venku. >:D

188 podle svýho měření, 190 podle doktora a 186 podle obchodu, kde sem si kupoval oblek, takže přesně nevim

JJ, tak má odstín FUN >:D

filko 01.05.09  01:24

« Re: Filkovo hodnocení - přísné

Ještě k těm úpravám - píšeš o černých polepech B sloupků - zejména ke žluté se nermírně hodí. To bych pořešil.

Dále k autu - je neuvěřitelné, že byla jednou venku v noci z garáže. To já bych o svý motorce mohl říct opak.

50kW - není to oslnivé, ale je to OK. Projel jsem Evropu s kombíkem 40kW (a to kdo ví jestli) - [odkaz]

Kolik že to měříš? 180 nebo 190?

Jinak tahle žlutá pampeliška je jedna z nejlepších. Je fakt veselá. :yes: