Škoda Fabia (2012)

14.11.2012

Už dlhšiu dobu som hľadal náhradu za svojho doterajšieho pracovného koňa – Škoda Felícia 1,6, ktorú som pred rokmi kúpil novú. Vždy keď som bol blízko…

Škoda Fabia (michal.sk)

foto umo

umo 15.11.2012  01:33

nová fábia

Zdravím. Som veľmi rád, že po dlho čase sa objavuje nová recenzia na fábiu. Začal si výborne, recenzia je fakt super. Pevne verím, že neostane len pri pochválení sa s novým autom, ale ju budeš aj priebežne doplňovať. Inak trochu sa čudujem, že si pri svojej výške nešiel do roomstera, ktorý ma predsa len priestrannejší interiér. Prajem veĺa bezproblémových kilometrov.

Hroznýš 15.11.2012  17:36

« Re: nová fábia

Premýšľal som aj nad roomstrom. Kritérií bolo viac. Ak by som hľadal skôr rodinné auto, tak by som ho vybral. Na môjho pracovného koňa sa mi zdala Fábia lepšia.

foto 4bytelnykola

4bytelnýkola 15.11.2012  07:45

pěkná recenze

co se týče ad. tempomatu, tak zabrání nehodě, ale jen pokud nejedeš rychleji jak 30 km/h, v případě vyšší rychlosti pouze "zmírňuje následky" , co se týče skla, tak mě prasklo v zahraničí, vyměnil jsem a pojišťovně poslal scan faktury, do týdne uhrazeno

foto SCHROJF

SCHROJF 15.11.2012  07:56

DSGecko

Zdravim,je vidiet,ze asi 5000km nestaci na oboznamenie a spravne pochopenie DSGecka.Prave na dynamicku jazdu tam je rezim S,a je vcelku pochopitelne,ze ked rastu otacky musi byt pocut viac aj motor.Neviem sice,a ani som sa to nikde nedocital,ci je rovnake nastavenie DSG prevodovky u Skody a VW a tiez odhlucnenie motora,ale sudiac podla teba asi nie.A ta cast pri predbiehani???S manualom tiez zabudnes preradit ked dobehnes pomalsie vozidlo?Daj tam Sko,alebo si rucne podrad dvomi tuknutiami a s predbiehanim nemas problem.Alebo to chcelo skor si priplatit za radenie packami pod volantom,ked ti toto robi problem.Kurenie a klima...tym,ze sa sedi blizko dveri...asi si kupil o cislo mensie auto,ako by si potreboval...a zo stresneho okna fuci a piska vzduch...asi fyzika nie?A rucne ovladanie plynu je co?To som naposledy videl v Prage V3S packou z bicykla favorit!!!
    Chce to podla mna viac najazdenych kilometrov...hlavne ohladom DSGecka,a uvidis,ze manual uz nebudes nikdy chcet!Vela stastnych kilometrov bez nehody prajem!!! ;-) ;-) ;-)

foto idam-i

idam.i 15.11.2012  10:20

« Re: DSGecko

SCHROJF : Čo tak útočíš na Hroznýša ? Povedal svoj názor a skúsenosti.Nemusíš hneď z neho robiť bl..a ,keď netvrdí čo sa tebe páči. :'-(

foto SCHROJF

SCHROJF 15.11.2012  12:48

« Re: Re: DSGecko

Neutocim,len sa cudujem nad jeho vyjadreniami,ktore tu prednasa po 5000km,a vobec nerobim z neho blba,len som tymto chcel povedat jedno,potrebuje ovela viac najazdit,aby pochopil ako sa na DSGecku jazdi...ale cudovanie sa nad tym,ze vyssie vytoceny motor je hlucnejsi,stresne okno piska a fuci z neho vzduch, a auto je mu evidentne pri 2 metroch "male a uzke" je na mna fakt trosku moc...

Hroznýš 15.11.2012  17:54

« Re: Re: Re: DSGecko

Možno viac najazdiť s DSG-čkom vo Fábii. Mal som ho v Superbe, tam ale fungovalo trošku ináč a 1500km po diaľnici tiež nie je dostatočný test. A teraz ho mám druhý krát, pretože v žiadnom salóne ho nemali na vyskúšanie. Ešte som mal asi 3000km automat vo Forde, ale ten nebol DSGčkový. Mal iba 4 rýchlosti a bola to skôr exotika, než voľba na trvalé užívanie. Choval sa úplne ináč.

Inak, Schrojf, v Oktávke ani Mercedese si nespomínam, že by otvorené strešné okno nejako fučalo a pískalo. Na rôznych autách som za posledných 12 rokov najazdil vyše 500.000 km (bez nehody), takže mám s čím porovnávať. Aj keď najviac na Felícii. Keď robím recenziu, tak som chcel popísať veci, ktoré v salónoch buď nemávajú tak ich niet kde odskúšať, alebo ich ľudia bežne nekupujú. A ja to takto vidím.

Testovacie jazdy som robil s manuálom a pri svojom štýle jazdy motor do otáčok nepotrebujem vytáčať. DSGčko si to robí ako chce a občas sa netrafí. Nuž čo, zvuk osemvalca to nie je.... :-)

foto Stejsn

Stejsn 15.11.2012  10:03

Ad sklo:

vezmi auto a jeď do jiného skloservisu. To co popisuješ je neseriózní a v dnešní době abnormální jednání. Přední sklo jsem nechal měnit už několikrát a nikdy jsem se nesetkal s podobným chováním, jaké popisuješ Ty.

duri13 15.11.2012  10:09

Vymena skla

Sklo som menil niekolkokrat a s poistovnou som sa nikdy o tom nebavil. Pristavil som auto do servisu, podpisal im plnu moc a uz si len prisiel pre auto s vymenenym sklom. Nic som nikdy neplatil. Chod si to dat spravit niekam inam, skodovka je na kazdom rohu. Ale urcite chod do autorizaku, tie "specializovane" auto-sklo-opravovne mi tam raz dali nejake divne sklo a podla mna to ani dobre nezalepili - po vymene bol v aute vacsi hluk od vetra. Pri dalsej vymene som isiel do autorizaku, dali mi tam original sklo a v aute je zase ticho. Obcas sa stane, ze ti poistovna ponukne (ak jej vopred zavolas), aby si isiel do auto-sklo-opravovne, lebo to ze to mas pred-schvalene a mozes tam ist okamzite, ale NEPOCUVAJ ich. Robia to iba preto, ze je to pre nich lacnejsie. Ale radsej si 2-3 dni pockaj, aby ti odobrili servis v autorizaku a chod tam.

foto Prase

Prase 15.11.2012  11:32

prasknuté čelné sklo

ahoj náhodou jsem od fochu nevím jak na slovensku u nás v česku stačí dát servisu plnou moc k vyřízení a převzetí plnění a o nic víc se nestaráš. Takže doporučuju jiný servis klidně originální na tvoje auto se nebude vztahovat amortizace.. nicméně jelikož to máš z odpovědnosti jiného nevím jak je průkazný záznam občas se vyžaduje aby viník nahlásil na svoji poj. že souhlasí s touto škodou... hodně zdaru prase :-)

Hroznýš 15.11.2012  18:03

« prasknuté čelné sklo

Nuž ja som tu v Česku. A aj v druhom servise ma poslali, že si to mám najprv vybaviť s poisťovňou. V príncípe sa požaduje, že ak chcem plnenie z poistky vinníka, potom musím nahlásiť udalosť v poisťovni vinníka, až potom sa s tým bude servis zaoberať. Ak má vinník poisťovňu v zahraničí, tak mám ísť do zahraničia, ak daná poisťovňa tu nemá niekoho, kto ju zastupuje. A moje očakávanie bolo, že to vybaví moja poisťovňa a vybaví si to s poisťovňou vinníka. Ideálne by bolo, dať plnú moc servisu, nech to zariadi, to ale nezafungovalo.
      Tento systém vôbec nechápem, pretože ak by som bol poškodený v exotickejšom zahraničí (napr. Litva, Rumunsko), tak by som to vybavoval ako?

Inak Prase, duri13, Stejsn - vďaka za komentár.

foto Prase

Prase 15.11.2012  19:09

« Re: prasknuté čelné sklo

pokud by byl pojištěnej ve státech co popisuješ pravděpodobně by se to muselo řešit přes kancelář pojistitelů a to už je na dlouhý lokty... jinak doporučuju [odkaz]

vůbec nejlepší by bylo kdybys měl připojištění skel a z toho bys to řešil a následně by to tvoje pojišťovna jelikož máš viníka vymáhala po jeho pojišťovně :-)

prase

duri13 16.11.2012  11:55

« Re: prasknuté čelné sklo

Ja som ti pisal tiez o CR, na slovensku s tym skusenost nemam.

foto Nagano

Nagano 15.11.2012  11:46

WOW

Už dlouho jsem se takhle nezasmál...v recenzi jsou skutečné perly...

Vysvětli mi prosím jednu jedinou věc...proč jsi měnil preventivně olej v 1 500km? Místo oleje zkus vyměnit lékaře nebo prášky, protože tvá diagnóza bude asi zcela jíná a mnohem závažnější... 8-s

foto idam-i

idam.i 15.11.2012  18:29

« Re: WOW

Kolegovia ,čo ste taký útoční ? Myslím si ,že keď chcel vymeniť olej po 1.500km,tak tým motoru určite neublížil.V dnešnej dobe to už nie je zvykom,ale z technického hladiska majú nové motory určite väčšie trenie.Tak že asi to nebolo nutné,ale vysmievať sa pre to sa mi zdá moc. ;-)
      S čím musím súhlasiť je, že pri postave okolo 2 metrov je volbe Fábie trochu nešťastná

Ronault. 15.11.2012  19:41

« Re: Re: WOW

Podle mě jsi určitě udělal dobře... Nestojí to tolik... ALe asi bych to udělal tak po 3000 km.

foto -Vojtas-

[Vojťas] 15.11.2012  21:15

« Re: Re: WOW

Musim rici, ze tvoje recenze na me dela dojem, ze jsi s autem spis vice nespokojeny nez spokojeny.

Hroznýš 16.11.2012  15:29

« Re: Re: Re: WOW

K vychytávkam som sa ešte nedostal. Pár sa ich nájde. Používaním sa názor na auto mení. Stále vidím spokojnosť na 8 bodov z 10.

foto hp21

hp21 15.11.2012  20:13

« Re: WOW

Až tak razantně Nagano bych to nehodnotil ;-)

Ale myslim, že motoru si nepomohl, při záběhu se samozřejmě motor ,,čistí od špon" když to řeknu zjednodušeně, ale bohužel nejen po prvních 1500 km, takže ty si ho teď vyměnil, ale dalších x km do výměny budeš jezdit s horší kvalitou oleje, asi bych ti doporučil tuto anabázi zopakovat třeba kolem 10 tis. Jinak dobrý úmysl to byl, to se musí uznat ;-) :yes:

foto Paulie001

Paulie001 16.11.2012  11:07

« Re: Re: WOW

Můžeš mi vysvětlit, jak bude jezdit s horší kvalitou oleje, než kdyby tam měl ten olej původní? Předpokládám, že dal stejný typ oleje, akorát tam nebudou "špony", kterých bude na začátku nejvíce (souhlas s Ronaultem, že by bylo lepší tu výměnu udělat až tak kolem 3 tisíc km, kdy už by měl být motor v kondici a další zanesení oleje už by nemělo být takové jako v prvních kilometrech. Každopádně nechápu Nagana, proč se takto pustil do majitele. Já bych u nového auta určitě nedělal výměnu oleje až po 30K km, jako je to dneska běžné, viděl jsi někdy jak vypadá olej po klasické lhůtě 15K km?

foto hp21

hp21 17.11.2012  08:30

« Re: Re: WOW

To víš že ti to můžu vysvětli Paulie ;-) . Bude mít méně kvalitní olej protože v něm budou špony, přesně to co si řekl ty!

duri13 16.11.2012  11:53

« Re: WOW

Myslim, ze nagano ten olej dal iba ako priklad. Ma vsak urcite pravdu, ze niektore casti recenzie su viac nez usmevne - neschopnost odcitat rychlost z tachometru bez toho, aby mi to ukazal palubak; zavadzajuca laktova opierka znemoznujuca pracu s radiacou pakou automatu (!)....a podobne. K tej laktovej opierke - aby ste mali predstavu, tu je fotka ([odkaz] ) a naozaj si neviem predstavit, ze by mi to nejak vadilo, najma ked mi staci iba raz na zaciatku jazdy prepnut na D a uz iba idem...a ak nie si extremne obezny, tak ani s priputavanim by nemal byt problem ([odkaz] )...ale to by potom bol aj bez tej opierky.

Ale inak, Hroznys, naozaj nic v zlom, mne sa tato recenzia paci. Mas sice troska naivny pohlad na niektore veci (ako napr lutost nad tym, ze v tejto triede nie je k dispozicii adaptivny tempomat), ale zase chapem, ze za svoje peniaze chces co najviac a ked sa nieco neda, tak ta to mrzi. V kazdom pripade, toto nie je diskusny server a je iba na dobrej voli uzivatelov, ze si najdu cas a ukazu svoje auto. Pripadnym zaujemcom o podobny voz to moze velmi pomoct. Takze je lepsie sa nehadat a nerobit si srandu z ostatnych (ze, Nagano?).

Este posledna vec - ten tempomat je o zvyku. Ja ho mam aktualne tiez na smerovkach (na Saabe) a neviem si to vynachvalit. Ubera to najmenej pozornosti - rychlost menim alebo ho aktivujem prostrednym prstom bez toho, aby som co len trocha pustil volant a palcom hmatal gombik na volante. Navyse, ten prostredny prst je prakticky vzdy na packe smerovky alebo v jej tesnej blizkosti. A to mam dost najazdene aj s tempomatmi na volante alebo rozne inde.

foto Nagano

Nagano 16.11.2012  14:23

« Re: Re: WOW

super...asi 20 minut jsem psal reakci...pak jsem omylem vložil dva smajlíky, tak jsem jednoho chtěl s pomocí Backspace smazat, ale IE to považoval za požadavek o návrat o stránku zpět a všechno je ztraceno...psát se mi to znova nechce, takže to shrnu...

Hroznýš má v recenzi asi 10 bodů, které jsou buď totální kraviny nebo k nim má pro mě nepochopitelný postoj...proto jsem se u té recenze tak nasmál...

Navíc si myslím, že si auto před podpisem objednávky moc nevyzkoušel...stěžuje si na věci, který se dají naprosto v pohodě odhalit standardní cca 15 minutovou předváděcí jízdou...stejně tak si stěžuje na Defend Lock...proč se nezeptal jak funguje a jak se ovládá??? (navíc se mi nezdá, že by ve feldě fungoval líp...předchozí verze DL se museli klíčem i zamykat).
        V recenzi zmiňuje, že se mu cena zdála moc vysoká, tak mu prodejce dal za stejnou cenu auto s DSG...s automatem, který podle všeho Hroznýš nikdy neměl, nikdy si DSG nevyzkoušel a nevěděl co od něj očekávat....to je prostě jeho chyba...pak se tady akorát shazuje nesmyslným popisem v recenzi...toť vše.
        Pokud sem dám recenzi na svoje auto, tak přeci nemůžu očekávat jen samé "pěkné auto...dávám 10 bodů" (jako se tady standardně děje). Recenzent musí počítat s tím, že někdo zkritizuje jeho práci a popis vozu.... >:D

Hroznýš 16.11.2012  15:51

« Re: Re: WOW

Nuž, prečo stále tá chronická potreba triedy vozu? Čo je na tom čudné, ak niekto do Smart-for-Two potrebuje adaptívny tempomat, tichý motor, dobre odtlmený podvozok, a pod.? Tú potrebu si vymyslel marketing, v snahe segmentovať si trh. Z toho občas vznikajú komické porovnávania áut medzi sebou a predstavy, že čím rozmernejšie auto, tým viac funkcií môže mať. Nepoznám ale nikoho, kto by sa tým pri kúpe auta riadil. Každý pozerá na konkrétne parametre a porovnáva s konkrétnou požiadavkou (a možnosťami svojho prasiatka).

Zo začiatku som do toho DSG dosť zasahoval, lebo sa v radení nezhodneme. Už som si síce zvykol ale ešte občas zasiahnem, keď to hodne preženie. Motor má prebytok výkonu, tak by ho mal používať. Dá sa potom jazdiť za 5,4 - po diaľnici a aj po meste. Teraz sa to už trochu zhoršilo na 5,7 ale stále je to rozumné. Ak by si dal poradiť, alebo sa naučil iný jazdný štýl.... Odvykanie z manuálu chvíľu trvá. Niekto tu už hovoril,, že sa k manuálu nebudem chcieť vrátiť. Pri jazde po meste to už platí. :-)

PS: Kto by si čítal recenziu, ak by sa u toho nenasmial? :-)

foto kornel

kornel 16.11.2012  17:55

« Re: WOW- OLEJ..

..takze k zmienovanej vymene oleja si dovolim podotknut asi tolko.. U noveho agregatu v zabehu je omnoho dolezitejsie vymenit olejovy filter do tych prvych 3-4tkm nez samotny olej, olej este menit takto uplne skoro netreba.. potom najazdit dalsie 3-4tkm a vymenit filter a uz aj olej. Dalej sa uz nafazovat na vymenne intervaly, ktore mienim robit bud podla svojho uvazenia (ak nedoverujem intervalom predpisanym vyrobcom alebo motor pracuje v stazenych podmienkach a rezime..) alebo to co pise manual.

foto escorpion

escorpion 17.11.2012  11:22

« Re: WOW

Autor je spokojný, ale recenzia vyznieva negatívne, pretože mu vadí veľmi veľa vecí.

foto RKa

RKa 15.11.2012  22:52

Poisťovňa

Keď som ja mal škodovú udalosť, ktorá išla cez havarijnú poistku(Uniqa) tak som auto pristavil do autorizovaného servisu a až k nim prišiel nejaký pán, ktorý uviedol rozsah škôd (nič veľké) a potom to už len začali opravovať. Ja som auto len pristavil a potom si pre neho prišiel.

foto Mates81

Mates81 15.11.2012  23:45

« Re: Poisťovňa

Moje zkušenost s prasklým sklem, zavolal jsem do servisu (který se specializuje na výměnu oken), bylo mi řečeno ať to přivezu ukázat. Sklo měli na skladě, podepsal jsem plnou moc k řešení s pojišťovnou a odešel. Za 4 hodiny telefon, že se mám dostavit. Došel jsem, vzal si klíčky a s poděkováním odjel. Za týden mi došel jen dopis z pojišťovny, že vše bylo v pořádku vyřízeno. ;-)

foto David-C3

David C3 16.11.2012  10:20

Mám stejné auto..

Nějaké věci mě taky trošičku vadí jako např. že v mírném kopci podrazuje na 6st ale je to automat takže dám D a nezasahuji mu to jeho prace. Při předjíždějí prošlapnu plyn a je to.. Mylsím, že 80kW jede v lehké Fabii dobře.
    Mám najeto 50tis km spotřeba cca 7.5 jezdím hodně mesto.
    Olej měním po 15tis km a poslední výměna ve 45tis stála 1600,- ve škodovce tak nechapu tech 2500,- ?
    Jinak mám 193cm a s loketkou a poutáním nemám vůbec problém.

Hroznýš 16.11.2012  15:19

« Re: Mám stejné auto..

Tvoja recenzia ma tiež trochu rozhodla, keď som kupoval svoje. No a DSG do práce sa už pletiem menej, je dosť tvrdohlavé.
      Loketku skúsim nafotiť - potom to snáď bude jasné.
      Výmena oleja - vo faktúre sa píše: sroub 36,40 Kč, filtr olejovy 250 Kč, Olej 4 litre 1536 Kč, práca 273 Kč + 20% dph.

foto fildas

filďas 17.11.2012  10:06

Únava

Nazdar. Tak to je super, jezdit často unavený a takhle to veřejně napsat. V takovém případě nemá takový člověk vůbec co za volentem dělat. Moc gratuluji :((((

foto Atlis

Atlis 19.11.2012  08:51

hmm...

takze si chcel passat alebo prius plus, ale kupil si fabiu, lebo ti nic nevyhovovalo hej? >:-[]

v kazdom pripade vela stastnych kilometrov ;)

Hroznýš 23.11.2012  22:59

« Re: hmm...

Hej. >:D
      V malých autách som si buď nevybral alebo v rozumne blízkom okolí nebol (spoľahlivý) servis.

Hroznýš 14.12.2012  20:42

Záhada zmiznutého benzínu

Tak mi po prvý krát za 15 rokov došiel benzín. Práve na diaľnici. A ako to už býva, tesne pred polnocou, mráz až praští..... Prečo sa to stalo, je pre mňa záhada. Obyčajne tankujem pred dlhšou cestou a som zvyknutý plniť benzín presne po hrdlo - až úplne po okraj. Išiel som s plnou nádržou, po diaľnici, prakticky konštantne 110 km na tempomat a prešiel som 730 km, keď došiel benzín. Po odtiahnutí na čerpaciu stanicu som natankoval 46 litrov. Po hrdlo. Ok, hladné oko svietilo už nejakú dobu a palubný počítač hlásil dojazd 0 km už takmer 50 km. Tankovanie predtým som mal tiež po hrdlo, 47,50 litra. Priemerná spotreba bola 6,20, takže mám za to, že v okamihu zastavenia malo byť v nádrži ešte 10 litrov (6,2 x 7,30 = 45,26 lit.) a dojazd vyše 100 km, čo bolo viac než dostatočné na dojazd do cieľa. Dva dni predtým som išiel tú istú trasu, rovnaké parametre jazdy, a prešiel som ju bez problémov.

Iba pre zaujímavosť, keď som kúpil auto nové, prvé 3 tankovania boli po cca 53 litrov, počítač hlásil pri tankovaní dojazd 10 km a celkove auto prešlo medzi 910 a 960 km na nádrž. Mám pocit, že niečo bráni poriadnemu vyprázdňovaniu nádrže a tiež že počítač a celé meranie stavu paliva je chybné.

Má niekto skúsenosť, ako také indikácia stavu paliva u Fábie funguje? Je to naozaj chyba prístrojov alebo nejakého čidla niekde? Alebo robím chybu ja?

talio2 14.12.2012  22:20

« Re: Záhada zmiznutého benzínu

tak to jsem se opravdu hodně zasmál >:D >:D >:D >:D ty být můj i snad nejlepší kamarád a přiznal bys mi, že jsi jel tolik km s dojezdem 0 tak se ti nádherně vytlemím a dojedu pro tebe až ráno. Promiň, ale tohle normálně smýšlející lidé nedělají. PS: máš štěstí, že nemáš Forda, ten tě na dojezd 0 nenechal jet ani 10km ;-)

Hroznýš 14.12.2012  22:33

« Re: Re: Záhada zmiznutého benzínu

To chápem. Avšak do suchej nádrže by sa podľa mňa malo zmestiť vždy rovnako. Nie raz 46 litrov, potom 48 a inokedy 54. A keď idem tú istú trasu, s rovnakými parametrami, rovnakou rýchlosťou, tak by som mal prejsť približne rovnako, rozdiel by nemal byť 100 a viac kilometrov.

foto Mates81

Mates81 14.12.2012  22:38

« Re: Re: Re: Záhada zmiznutého benzínu

Pokud vím, tak mě nechal Ford jet na 0 asi těch zmiňovaných 10km, bylo to v Kolíně, ale je pravda, že to byly nervy jako prase :-) holt sem si to špatně odhadl...na druhou stranu, na Transitu, jak se dostane dojezd k 50km musí se pro naftu, pak to skáče neskutečnou rychlostí a při posledních 5 km dojedete na benzinku s přískokem >:D >:-[]

foto Bully-

Bully_ 15.12.2012  13:54

« Re: Re: Re: Záhada zmiznutého benzínu

Kazdy vuz ma jiny system vypoctu spotreby a ODHADU vzdalenosti do 0 km. Navic u drtive vetsiny aut PP proste keca a je prehnane optimisticky, u dojezdu naopak prehani na opacnou stranu. Dojezd je vubec hodne orientacni udaj, vypocitava se z orientacnich >:D udaju o spotrebe za nejaky posledni casovy usek. Potom kdyz pojedes hodne ekonomicky, ukaze ti 0 km treba u temer prazdne nadrze, naopak kdyz pojedes brzda-plyn, klidne ti u ukazatele 0 km muze v nadrzi zbyvat jeste 10 litru (na ktere muzes ekonomickou jizdou najet jeste furu km). 0 km na PP proste neznamena suchou nadrz, ale orientacni udaj, pak se ti tam logicky vejde pri tankovani pokazde jiny pocet litru. Kdo tvrdi ze mu PP jeho vozu ukazuje udaj o dojezdu vzdycky presne bud keca, nebo jezdi porad stejnym stylem, ktery umoznuje +- presny vypocet.
          Jinak pokud chces skutecne realny udaj o sve spotrebe, nezbude ti nic jineho nez natankovat plnou nadrz a po ujeti nejake vzdalenosti dotankovat opet do plne (idealne u stejne pumpy i stojanu). S trochou matematiky to budes mit presne na deci.

foto M-A-T-O-

M.A.T.O. 15.12.2012  11:09

« Re: Záhada zmiznutého benzínu

Nechcel by som byt tvojim autom.. jazdit od plnej az po poslednu kvapku benzinu.
      A nikdy predsa nie je rovnaka trasa skutocne rovnaka.. hlavne ak ides tolko km. Mas inu teplotu, inu plynulost dopravy, iny vietor.. cokolvek a tiez pochybujem, ze fakt ides stale na tempomat a nebrzdis a nepridavas.

talio2 15.12.2012  22:34

« Re: Re: Záhada zmiznutého benzínu

hrozný no, pak takovýho potkat na silnici.. jede si 100km/h a najedou chcíp a nic.. docela nebezpečný

Hroznýš 15.12.2012  22:47

« Re: Re: Re: Záhada zmiznutého benzínu

Teraz som sa zasmial :-) V civilizovaných krajinách sa nejako rýchlo nejazdí. Dánsko, Švédsko, Fínsko, Holandsko, Švajčiarsko, Rakúsko ale už ani v Nemecku to nie je tak rýchle, je veľa obmedzení a väčšina ich dodržiava. To iba tu majú ľudia potrebu to po rozbitej ceste smažiť 140-160. V zahraničí je jazda skôr relax, prejdem hranice k nám a začína džungla. ;-\ Chcípne a odstaví na krajnici, nikoho neobmedzuje ani neohrozuje. Stále si myslím, že je niekde chyba v palivovom systéme.

talio2 16.12.2012  08:56

« Re: Re: Re: Re: Záhada zmiznutého benzínu

takhle uvažovat mi nepřijde správné, můj názor

Hroznýš 22.02.2013  22:46

« Re: Záhada zmiznutého benzínu - vyriešená

Záhada je konečne vyriešená.

Pri tankovaní sa do nádrže zmestí asi tak 45 litrov. Avšak na hrdle nádrže je odvzdušňovací ventil (viď foto, ten čierny čudlík napravo). Po jeho zatlačení sa vypustí vzduch a dá sa natankovať ešte ďalších 12 litrov. Takže celkove sa až po hrdlo zmestí 55 litrov. Nedoporučuje sa to používať v lete. Zdá sa, že som mal tento ventil zatlačený pri kúpe auta, preto sa mi tam vždy zmestilo cez 50 litrov. A raz sa uzavrel. Palivo som teda nemal a myslel som si, že mám ešte 12 litrov. (PS: V manuáli sa o tom nič nepíše).

Z toho sa dá teraz dovodiť, že palivový počítač ukazuje správne a dojazd 0 je naozaj 0. Teda, dá sa prejsť asi 15 km, pri veľmi ľahkej nohe aj o pár metrov ďalej. Ale to už je potom naozaj konečná.

Opravím v tomto duchu recenziu aj recenziu.

Hroznýš 03.04.2015  21:37

Porucha - hlava motora

Práve som sa chcel podeliť o skúsenosti po 2 rokoch prevádzky. Najazdil som za tú dobu skoro 100tis km. Tak o tom inokedy. Avšak už dlhšiu dobu pozorujem, že je motor nejaký slabý a automat si často podraďuje tam, kde to predtým nikdy nerobil. Teraz som prišiel na servisnú prehliadku po 105 tis. km. Motor v servise premerali, a údajne má malý tlak, vymontovali hlavu motora a chcú ju niekde poslať na kontrolu a prípadnú opravu. Nepripadá mi normálne mať poruchu motora po tak málo kilometroch. Má s tým niekto nejakú podobnú skúsenosť? Je to vlastnosť alebo mám iba šťastie na zlý kus? 1,2 TSI 77kW. Oprava vraj nebude lacná.

foto baca42

baca42 04.04.2015  17:00

« Re: Porucha - hlava motora

100 tkm u původního TSI ?
      Já myslím, že máš spíš štěstí na dobrý kus. >:D Možná máš smůlu na špatnou hlavu ale určitě štěstí na rozvodový řetěz. Já taky pomýšlím na TSI, ale na novou generaci ve Fabii III. To moje asi už přesluhuje.

www.youtube.com/watch?v=Vv4PvpCmY88&li… />
      Jo a ještě k tomu odvzdušňovacímu ventilku. Já ho zamačkávám při každém tankování = +13 litrů po vypnutí pistole. Nádrž má 45 + 13 = 58 litrů. Při nulovém dojezdu mám v nádrži asi 5 litrů. Ověřeno při dotankování 56 litrů po ujetí 60 km pod dojezd 0. (Vyzkoušeno postupně několikrát = -20km, -40km, -60km, víc už jsem si netroufnul. Dotankováno 54, 55, 56 litrů :-) )