GT'aime (muž 40 let) Poslat zprávu

Citroën C4 Picasso 1.6 HDi Confort

Citroën C4 Picasso, foto 1 Citroën C4 Picasso, foto 1 Citroën C4 Picasso, foto 2 Citroën C4 Picasso, foto 3 Citroën C4 Picasso, foto 4 Citroën C4 Picasso, foto 5 Citroën C4 Picasso, foto 6 Citroën C4 Picasso, foto 7
Citroën C4 Picasso, foto 8 Citroën C4 Picasso, foto 9 Citroën C4 Picasso, foto 10 Citroën C4 Picasso, foto 11 Citroën C4 Picasso, foto 12 Citroën C4 Picasso, foto 13 Citroën C4 Picasso, foto 14 Citroën C4 Picasso, foto 15 Citroën C4 Picasso, foto 16 Citroën C4 Picasso, foto 17 Citroën C4 Picasso, foto 18 Citroën C4 Picasso, foto 18 Citroën C4 Picasso, foto 19 Citroën C4 Picasso, foto 20 Citroën C4 Picasso, foto 21 Citroën C4 Picasso, foto 22 Citroën C4 Picasso, foto 23

Přezdívka auta Citroen Rok výroby 2007 Koupeno nové najeto [km]:305000 palivo: nafta počet válců: 4 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 1560 výkon [kW]: 80 kroutící moment [Nm]: 240 zrychlení 0-100 km/h [s]: 12.7 maximální rychlost [km/h]: 180 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 15 zavazadlový prostor [l]: 208 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 6.2

Po dlhom hladaní sme sa rozhodli pre tohto krásavca. Malo to byť niečo reprezentatívnejšie, aby sa tam čo to zmestilo a cenovo prijateľné. Kúpili sme ho v júli/červenec, cena tohto auta bola cca 800 000,- s DPH ale je to verzia N1, teda s odpočtom 19%DPH, tým pádom nieje 7 miestna ale "len" 5. Je vo výbave CONFORT, teda pred ním je už len exclusive, ale veľmi na výber sme už nemali, kedže sme chceli verziu N1 ktoré skladom v celom SK už nebola, tak sme zobrali predvádzačku ktorá mala nabehaných 15km, vlastne ani motor sme si nevybrali, chceli sme 2.0 benzin a dopadlo to na 1.6 diesel :), ale dost sa na ňom nabehá aj v meste, takže neľutujem, je to síce môj prvý diesel ale ľahko sa zvyká.

+ Na prvom mieste určite dizajn, ľudia sa po ňom obzrú, v jeho triede krajšie auto podľa mňa nieje, ja by som ho dal ešte aj pred S-Max, ale krása je samozrejme individuálna záležitosť, takže svoj názor nikomu nevnucujem :)

+ Ďalším plusom je pohodlie. Super sedačky, kopec miesta v predu, v zadu, dokonca pár ľudí si radšej sadne dozadu, vraj sa tam lepšie sedí, v zadu sa dajú sedadla polohovať a nieje tam stredový tunel, takže je tam kopec miesta, no ale mne je najlepšie za volantom :)

+ Výhľad s auta vďaka nekonečnému prednému sklu je ďalšim zážitkom, dobrý výhľad do všetkých strán.

+ Ďalej určite veľký kufor, klasická verzia, teda nie Grand je na tom ale už horšie, v podstate nevidim význam toho modelu, veľké auto a kufor ako v hociktorom malom hatchbacku, celkovo sa mi to auto nepáči zozadu.

+ Motor, na 1,6 diesel je ten výkon 110k dostačujúci na svižnú jazdu, síce žiadne pretekanie ale taký kompromis.

+ Myslím si že aj cenu by som sem mohol zahrnúť. Tuším že sú teraz aj niejaké akciové ponuky ale nevidím do toho už moc.

+ Audio je úžasné, basy rozdrnčia aj spatné zrkadla.

+ Vnútorný dizajn pripomína skôr vesmírnu loď ako auto, nič neruší a je zaujímavo usporiadaná, keď sa zaklapnu dvierka autoradia tak vlastne žiadne ovládanie v strede nevidíte, klimatizácia a vetranie sa nastavuje na ľavej strane vedľa volantu, je to naozaj dobre prepracované.

+ Bezpečnosť, 7 airbagov štandardne, aj na nohy vodiča, som ani nevedel že take niečo existuje :)

+ FAP - filter pevných častí, pri 4500 otáčkach nulová dymivost = koniec výfuku čistý ako detská prdelka.

- Dosť veľa priehradok ale nezmesti sa tam nič veľké, A4 nikam proste nestrčíte.

- Pri nenaloženom stave odskakuje zadok na nerovnostiach, ale to je klasika, cena za cenu :) hydraulické zadné pruženie sa asi chová ináč, ale toto nieje to prevedenie. Keď už niekto v zadu sedí alebo je naložený kufor tak je to v poriadku a je Citroeňácky mäkké.

- Pripomínač pásov ma privádza do zúfania, teda ten spolujazdcov.

- Nieje to prémiová značka, takže dvere nelícujú tak dokonale, je tam dáky milimeter a najde sa tam viac takýchto detailov.

- Drobné problemy s elektronikou nepotešia, aj keď nemajú priamo súvis s chodom auta.

* kľúč sa namočil tak sa musel vymeniť, no ale dosť dlho im to trvalo, tuším 2 týždne som musel otvárať kľúčom ako na dákom starom cárachu.

* bola zvolávačka, pridaval sa niejaky ochranny prvok no senzor stlačenia bzrdového pedálu ak som to spravne pochopil, lebo hrozilo že by sa dal odkopnúť nohou údajne a niejako sa upravoval software riadiacej jednotky prevodovky, ale to mi hovoril pred opravou, možno si myslel že mám robotizovanú prevodovku. No a vlastne hned ked som si poň prišiel, tak bola vyhlasená ďalšia zvolávačka na zámok 5. dverí. Ten ma ešte len čaká, asi to spojím so servisnou po 20.000 km.

* 13.3.2008, 31 000 km, výmena senzora spiatočky, pri jazde vpred sa zaplo spiatočkové svetlo, čo malo za následok vypnutie a chybovú hlášku ESP a automatickej ručnej brzdy. Dodanie dielu 1 deň, auto v servise 2 hodiny. Opravené vrámci záruky.

* Po garančnej prehliadke pri 40 000 km niejako zblblo počítadlo cyklov garančnych prehliadok a po najazdení 100 km sa zaplo upozornenie že mám ísť na garančnú prehliadku, pritom som bol na nej pred týždňom, nepomahalo ani klasicke manualne reštartovanie počítadla, ani v servise, nakoniec sa to podarilo asi na 3. krát niejakemu špecialistovy priamo z Citroena ktorý rieši taketo problemove pripady. Opravené vrámci záruky

* Okolo 45 000 km začal počítač vypisovať ANTIPOLLUTION FAULT čo som si na fórach povšímal je dosť častý problém, chyba bola v snímači prietoku spalín cez FAP filter, jeden je pred filtrom a druhý za a každy ukazoval iné hodnoty aj keď bol filter čistý. Bola potrebná výmena snímača ktorý bol v sevise na druhý deň a výmena trvala polhodinku. Opravené vrámci záruky.

* 8.10.2008, prišiel list o zvolávačke, "aktualizácia programu počítača motora, aby sa zabránilo prípadným nepríjemnostiam pri používaní motora a opravili indikácie spotreby paliva, ktoré môžu byť chybné na palubnom počítači, tento úkon je považovaný za nevyhnutný" no neviem, mam priemernu 6,0l v techničáku je 5,9l, dúfam že to potom pojde skôr dole ako hore.

* 61 000 km - 16.10.2008, zajtra idem na garančnú, z motora ide už asi 20 000 km niejaky rapot alebo čvrlikot, najprv to nebolo ani počuť skoro ale zosiluje sa to a po vypnutí motora a posledných otáčkach ventilátora chladenia motora sa pri posledných otáčkach úplne zatrasie ventilátor, zrejme bude niejaka vôľa na ložiskách toho ventilátora. Poviem rovno nech sa na to všetko pozrú. Vymenené zadne diskove kotúče.

* 61 000 km - 16.10.2008, zajtra idem na garančnú, počítač vypisuje že je vybitá zadná hmlovka, ale pritom svietia obidve, len jedna sa niejako neskôr zapáli, zrejme problém v kontaktoch, aj na to sa budú musieť pozrieť.

* 19.10.2008 Tak software riadiacej jednotky je upraveny, trochu to znízilo spotrebu, zatial dakych 0,3l je zmena ale ako keby sa trochu zmenil aj chod motora, nema az taky turbokopanec, ktory bol hlavne na dvojke dost neprijemny pri ani nie 2000ot./min. a vykon je viac sumerny, ale viac koni urcite nema, to zase netvrdim. Ak som správne rozumel, tak sa menilo aj vstrekovanie v rámci zvolávačky. Svietiaca/nesviatiaca hmlovka bola spôsobena vypalenou poistkou ktoru sposobilo ťažné zariadenie, káru si požičiavame v požičovni, takže asi problém bude tam.

* Rapot motora ktory som uviedol vyzsie sa zatial nepodarilo 100% identifikovat, zrejme to bude klatka na rozvode, udajne taky pripad uz raz mali, oprava trva az 6 hodín. Zatial to namazali niejakym sprejom ktory zmrsti remen, lebo auto nema napinaciu klatku, remen sa robi napresno. Pomohlo to ale len na jeden den, ak to bude robiť aj potom, co aj robi, tak mame urcite prist a budu to musieť cele rozmontovata zrejme vymenit tu klatku. (No je po oprave a bola vymenena klatka rozvodu v ramci zaruky)

* 19.02.2009 Po vymene pneumatik na zimne v decembri som si vsimol na zadnej lavej nesumerne opotrebenie, v podstate je na vyhodenie, po preskusani na geometrii sa zistilo ze je vychylene cele koleso, riesilo sa to cez poistku, kedze zrejme sa preslo cez riadnu dieru v ceste, ale nikto nevie kedy ani kde, ale zrejme este zaciatkom leta podla opotrebenia pneu. Vymenili sa niejake loziska a klby a nakoniec aj cela zadna napravnica, cele to stalo spolu 1.071€

* 4.11.2009 Prehliadka po 100.000km. Vymenená pravá predná tyčka stabilizátora. Dotiahnutá povolená šrauba na olejovej vani kadiaľ presakoval olej. Neustále nefunguje počítadlo servisných cyklov /5x opravované/

* 11.03.2010 Hlásenie poruchy automatickej brzdy za jazdy

* 14.03.2010 Hlásenie poruchy automatickej brzdy za jazdy odstranené updatom riadiacej jednotky

* 20.08.2010 Výmena zadných brdových doštičiek FERODO PREMIER 62€, robil som to sám takže som musel ešte zohnať z eBay univerzálnu "kocku" na zatlačenie brzdového piestu, pri tej priležitosti som natrel brzdove strmene v predu aj vzadu na červeno-čierno :)

* 16.10.2010 Objavila sa hláška ANTIPOLLUTION FAULT, po diagnostike sa zistila porucha EGR ventilu, výmena za nový cca. 500€ ale dostal som sa k nemu a vyčistil ho, nachádza sa vzadu, pod vzduchovým filtrom, čiže prístup nič moc.

* 6.5.2011 cca po 155.000 km odchod TURBA, na ložiskách bol nános ztuhnutého oleja, zrejme niejaká usadenina. 350€ repas turba. Pri tej príležitosti sa dal vybrať PDF filter pevných častíc + preprogramoval.

* 22.10.2011 165.000 km, podfukovalo 2 vstreky, všetky vstreky sa museli dať vyberať prípravkom čo stalo 4x130€ + 2 vstreky boli pokazené. Aj s robotou sme nechali v servise okolo 1300€

* 1.10.2012 196.000 km, začalo trochu hnevať zamykanie auta, zrejme niečo so zámkom šoféra, nakoniec sa musel vymeniť mechanitmus zamykanie vo dverách a potom to isté aj vo dverách kufra.

20.8.2013 Kúpené nové letné pneu GoodYear EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 215/55 R16 za 105,70€ s dopravou, dúfam že vydržia dlhšie ako predošlo Michelin, 240.620km bolo keď sme obuli.

1.9. 2013 245.000 menené pravé predné ložisko 80€ s robotou a nedávno vlastne aj zadné brzd. doštičky

Dobrý :)

17.10.2013 11:23

1.9. 245.000 menené pravé predné ložisko 80€ s robotou a nedávno vlastne aj zadné brzd. doštičky

17.10.2013 11:23

27.2.2012 18:17

Update niejakych porúch, viac na Zkušenosti se servisem (poruchy, opravy)

Další vozy Citroën C4 Picasso

Odchod turba pri 150.000km(350€), 160.000km podfukovanie vstrekovačov plus sú pokazené a podarilo sa ich vybrať až špeciálnym náradím, celé to stálo 1300€

Kufor je naozaj veľký a po sklopení zadneho radu uz duplom

Na šírku je v aute neskutočne veľa miesta, 3 vačší ludia v zadu nemajú problem ani pri dlhsich trasach

Je to rodinne MPV, cize ziadne zazraky sa nedaju ocakavat, zaradil by som to k normalu

kultivovany, tichy, do 100km/h rozmaznava pohupovanim, pri specifickych podmienkach, napriklad priecne spoje na cestach pocut zadnu napravu

Total 5w40 je celkom lacný, fitre tiež niesú niejaké špeciálne. Pri 160.000 sa ale do neho nalialo pár 1000€ v podobe nového turba, vstrekovačov, odstránenie PDF filtra pevných častíc.

dodacia doba je rychla, celkom ma prekvapila cena zadneho svetla ktore je dost velke a z casti led, cca. 3700sk/3135cz

Na 1,6 diesel je ho dosť

Dosť sa jazdí v meste, na okreskach 100 na dialnici tak 120 a spotreba 6,7l to je slusne celkom, ale na spotrebu sa veľmi nehladí a často sa jazdí s prívesom prípadne v kufri 300kg

na diesel celkom ujde, dnu nič nepočuť , predné sklo ma niejaku akustickú úpravu, za príplatok sa dá spraviť aj na bočných oknách, pri vyšších rýchlostiach počuť vzduch prúdiaci okolo spätného zrkalda ktoré je dosť veľké.

Celkom pohodlné, drzia a majú dosť veľké bočné vybratie ale robia sa na nich "žmolky" v oblasti krizov, neviem preco.

brzdia :) Majú aj asistenta pri prudkom brzdení, teda plné zošliapnutie brzd elektronikou, údajne má človek tendenciu povoliť brzdu keď vidí že sa prekážke už nevyhne a táto elektronika tomu zabraňuje

priestranny, variabilny, 5 ludi na dovolenku nieje problém