Peugeot 207 (2009)

15.2.2012

Jo jo, už je to tak, v Ronaultovic garáži nepřibyl nový Renault, dokonce ani zážehový motor, ale chrochtající Pažout hrající si na SUV… Kdo by to byl…

Peugeot 207SW (Ronault)

foto Marblik

Marblik 16.02.2012  09:05

Moc pěkná recenze

Čau,

říkal jsem si jestli recenzi na otcovo nové auto přidáš nebo ne. A ona je tady a je napsaná moc dobře. Se spoustou věcí v textu souhlasím a mám s nimi podobné zkušenosti. Třeba výběr auta rodičů a podobně. Dokonce i postup ve vozovém parku máme obdobný :-) Favorit - Felicie, Laguna - Laguna. No a co k tomu "Pežotu". Auto je pěkné i když na můj vkus ta černá trochu zakrývá to pěkné oplastování, ale to je otázka vkusu a ten je neměřitelný. Jinak co se týče francouzů, mám to podle oblíbenosti asi takhle: Renault, Peugeot, Citroen. Design palec nahoru, ale zpracování interiéru a jak i Ty sám uvádíš řazení palec dolů. Jezdil jsem s Meganem, Lagunou, 206, 407 a 806 a ve všech ta šaltrpáka nebyla nic moc. Tak snad se francouzi jednou poučí a udělají řazení i pro radost a ne z povinnosti:)

foto Nicco

Nicco 16.02.2012  10:24

« Re: Moc pěkná recenze

jj, moc pekne.
      "...v boji za posledními kusy 1,9 TDI v republice se sběhli asi všichni Ádové a Octavka na nás nezbyla." >:D

Ronault. 16.02.2012  13:10

« Re: Moc pěkná recenze

Jj, vybírání je těžká věc, hlavně pro rodiče. Matka udá cenu, otec požadavky a ty něco vymysli :-)
      Jj, řazení je slabota. Ale jak píšu, třeba v R-CZ udělal Peugeot hodně dobrou převodovku, stejně tak šestikvalt pro 308 je daleko lepší. Nebo i Renault udělal ohromný pokrok v převodovkách a nové šestikvalty třeba pro 1,6 dCi se dají směle srovnat s německou mainstreamovou konkurencí. Holt 207 je letos poslední rok v prodeji, takže nové generace převodovek ještě nemá.
      Co se týče interiéru... tam zatím musím pochvalít, opravdu vůbec nic nevrže a to i po 40t km.... a když myslím nic, tak opravdu nic :-) Uvidíme, co s tím udělají další kilometry na těch našich děravých tankodromech, ty umí rozvrzat kde co...

Jo a k té barvě. Na výběr byla mimo černé jen bílá, ta se mně a mamce moc líbila, krásně kontrastovala s tím oplastováním. Taťkovi kupodivu ne, že bílé auto nechce.
      308 byly ve více barvách, stříbných, tmavě šedých metalízách...

foto janiin

janiin 16.02.2012  10:21

Super

Ano, takhle vypadá vynikající recenze na moje.auto - hotová hned ze začátku, přiměřená délka a poměr omáčky k informacím o autu, odstavce, znalost gramatiky... Díky!

Ještě bych prosil tu Lagunu, těším se na ni už od recenze Favorita :-)

Ronault. 16.02.2012  13:17

« Re: Super

Díky za chválu.

Ještě přibude pár fotek, ale asi ne takovým tempem, jako u Favoritu, přecejen k 207 se dostanu jen občas.

Laguna bude. Píšu ji už asi půl roku a nemůžu se dobrat k nějakému konci. Máme ji doma vlastně už 7 let, je na ní najeto 300t km a pořád nevím jak to vše napsat tak, aby to nevyznělo ani moc negativně a ani moc pozitivně. Ona je Laguna dost těžký oříšek. Ale doufám, že do léta bude recenze hotová. ;-)

bicak77 16.02.2012  14:22

« Re: Re: Super

Jinou recenzi jsem od tebe ani nečekal :yes:

Jinak na Lagunu jsem v tvém podání taky zvědavý. Zvlášť když jí srovnáš se sice menší, ale novější 207. Tak do toho ;-)

Ronault. 16.02.2012  14:36

« Re: Re: Re: Super

Díky.

Ono 207 ani nelze srovnávat s Lagunou... a napíšu to klidně hned. Laguna ačkoliv konstrukčně z roku 2000 a 207 z roku 2007, tak je o dvě třídy výše, čili je prostě prostornější (ne na výšku), tišší, pohodlnější, plavnější, ale taky si řekne o více paliva (LPG to krásně srovnává v nákladech). Jenže je kupována z bazaru jako ojetina s 80t km, což bylo ve skutečnosti 180t, teď má reálně 300t km, oslaví 11. narozeniny, takže to na ní jde znát a musí se počítat s náklady jinými než palivo. Takže pragmaticky bych ji za 207 vyměnil hned, jízdně ne. ;-)

bicak77 16.02.2012  15:35

« Re: Re: Re: Re: Super

A to by mě právě zajímalo, co na takový skok říká pan majitel, respektive paní majitelová ;-) Jasně, nové je nové, voňavé...ale jistě si v 207 každý den při jízdě do práce všiml děr, které třeba v Laguně neregistroval. Prostě jak říkáš, rozdíl dvě třídy tam prostě je a technicky se s tím moc dělat nedá. Bere to tedy čistě pragmaticky? Není to šofér labužník? ;-)

P.S. Ještě by mě zajímalo, kolik 207 SW točí na pětku ve 130 dle tacho?

Ronault. 16.02.2012  16:00

« Re: Re: Re: Re: Re: Super

Vezmu to prvně ze strany majitele, jak to on vnímá, alespoň, co jsem odpozoroval.
              Tak samozřejmě vnímá vyšší hlučnost, ale to hlavně po startu a pak v nižších rychlostech nebo naopak třeba od dveří, ale třeba zatímco s Lagunou byla ideální dálniční rychlost na akustickou pohodu těch 120, tak 207 je snesitelná i ve 130 (a teď nemyslím to, že někteří lítají po dálnici s vytočeným motorem na 5000 ot. a nevadí jim to, beru to z pohledu toho, co neobtěžuje a je vcelku příjemné cestování klidně i na 16h trasu). Je to dáno právě převodovkou, Laguna ve 130 točí 3700-3800 ot., Peugeot točí pokud se nepletu nějakých 2600-2800, možná méně, nějak si nemůžu vzpomenout a o weekendu ti to nezměřím, je kalamita 8-s >:D Bohužel ani v testech tady na auto.cz to není uvedeno.
              Co se týče filtrování děr, tak nějaké nářky neslýchávám. Ono je to dáno asi tím, že Laguna má 300t km, vzadu jsou dost možná původní tlumiče, vpředu už jsou taky zralé na výměnu a začíná se ZASE ozývat zadní silentblok, takže možná že až tak tu změnu nepociťuje >:D Ale pravda je, že když byla Laguna "nová", tak filtrovala lépe než 207. A k tomu připočti nevrzající interiér a rozvrzaný :-| A ona 207 až tak tuhá není, i když ne tak měkká, jak by člověk od Peugeotu čekal. [odkaz] Tady bych souhlasil s panem Žežulkou.
              Pak je hodně nadšený z motoru, přecejen v těch obvyklých rychlostech a jízdě na každý den má HDI dostatek točivého momentu už v těch správných otáčkách, to Lagunu pro stejnou dynamiku bylo nutno vytáčet a ani tak pocitově dobře netáhla.
              Ještě k tomu šoféru labužníkovi... no, jak se to veme. Když si vzpomenu na léta za volantem Škody 105 a Favorit, tak jezdil hodně rychle, pak s R19 se trochu uklidnil a s Lagunou se už jen tak ploužil klidně krajinou, takže spíše "Lagužník" na pohodu.

No a máti? Ta je spokojená, že auto vyžaduje jen servisní prohlídku jednou za rok, vždy a všude zaveze, zaujme, takže ta je spokojená. >:-[]

bicak77 17.02.2012  15:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Super

Tak vysvětlil si mi to opravdu z gruntu :-)

Zaseknu se trošku u té hlučnosti ve vyšších rychlostech. Pořídili jsme si pro mou nastávající druhé auto - jetou OII 1.9tdi 77kw (velmi výhodná koupě, jinak bych o dieselu do města neuvažoval). S Octávou už jsem dříve něco nalítal, takže hlučnost po ránu a při popojíždění po městě mě nepřekvapila. Teď když můžu přímo srovnávat se svým VTi, jsem velmi překvapen, že v rychlostech cca 100 - 130km/h je i profláklé pédéčko tišší než ten můj benzín. Samozřejmě, je to otáčkama, ale i tak jsem se mylně domníval, že mi VTi na dálnici "poskytne" méně hluku.

Ono by stálo za to se obšírně porovnat naše dvě auta. Člověk se dobere závěrů, které by nečekal...jak se mi jednou bude chtít, asi sem hodím recenzi na OII nebo vložím do té své obsáhlý "srovnávací test" ;-)

Ronault. 17.02.2012  17:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Super

Když už, tak pořádně :-!

Je to pravda, kdo tvrdí, že je benzín vždy tišší, tak má buď hodně dobře odstupňovanou převodovku i na vyšší rychlosti nebo kecá. V tom se mi hodně líbí VW a jeho TSI, kdy 1,2 TSI točí ve 130 km/h snad jen kolem 3000 ot./min. a je to znát na akustické pohodě, totéž platí pro 1,4 TSI, která je snad ještě o kus lepší. Jel jsem s ní několikrát svou obvyklou trasu do Brna a došlo mi hned, kde je zakopaný pes.
                  Proto mi v hlavě vězí, i když jsem srdcem benzínový nadšenec, že příští auto bude diesel... uvidím jak se to teď vyvine s prací, ale pokud to bude tak, jak to vidím, tak budu vlastě mít k ježdění jen 200km trasy jednou za 14 dní a to i při vyšších pořizovacích nákladech začíná prostě táhnout k dieselu, konkrétně tentýž motor, co je v 207 by mi stačil i pro 308.

Porovnání není problém, dle SPZ jsi ze stejného kraje. Mohlo by to vyjít. Jen trochu problém bude s tím, že 207 je celkově hůře odhlučněná než C4. V C4 jsem zatím jel jen s 2,0 HDI a musel jsem uznat, že parádní motor, nebýt tak vysoké ceny, asi by nebyla lepší volba.

foto Nerez

Nerez 16.02.2012  10:30

Super

Super počtení, ode mě máš 3x10.
    Za auto, protože z francouzské produkce se mi 207 libí jako jeden z mála aut, sice ty zadní lampy u SW mi příjdou prapodivně "korejsky" protažené ale chápu, že se sto lidí, sto chutí. Jinak ty Outdoor pakety se mi libí, i na škodováckých Scoutech, u Audi na Allrouadu nebo u Dacie Sandero u Stepway to vypadá parádně.
    Recenzi i fotky jsem u tebe čekal na úrovni a také se tak stalo ;-)

Ronault. 16.02.2012  13:20

« Re: Super

Díky!
      No, design nebyl hlavní důvod. Mně se nikdy moc nelíbil, hlavně příď, naopak záď všetně světel ano. Důvody byly jiné než design, prostě splnil vše, co měl a dokonce i navíc.
      Jinak Stepwayi ty plasty sedí, to máš pravdu, stejně tak Allroadu, jediné, kde se mi moc nelíbí je Fabia Scout, příjdou mi spíše jako nelakované nárazníky než oplastování.

dr.biker 16.02.2012  13:43

Tak jsme se konečně dočkali

Je tu recenze na nový přírůstek ve vaší garáži. Těšil jsem se na tvoji recenzi, protože ta na tvého bývalého Favorita je super, teď si opět nezklamal a recenze je od začátku pořádná, prostě tak si představuji recenzi na moje.auto!
    A nedá mi to se nezeptat, když máš nick Ronault, byl v užším výběru i nějaký Renault, že byste pořídili další kosočtverec ve znaku domů? Dieselové motory umí, ceny má taky příznivé, třeba takové Clio Grandtour nebo Megane? Případně by nebylo špatné porovnat Clio Grandtour vs. 207 SW. Pokud tedy máš zkušenosti s Cliem.
    Jinak už se těším na recenzi tvé Laguny, sem s ní! >:D

Ronault. 16.02.2012  13:53

« Re: Tak jsme se konečně dočkali

Díky za chválu... recenze byla už nějaký ten týden zveřejněná na konkuenčním webu, kde se mělo otestovat, jestli jsem tam nenapsal něco, co se nehodí.

No, s tím Renaultem...
      Ano, v Renaultu jsme byli, hodně jsme s taťkou pokukovali po Meganu Generation 1,5 dCi, který by se do dané částky vlezl, motor vlastně srovnatelný s 1,6 HDI, možná i krapet lepší, prostornost OK. Jen tedy bez pořádné výbavy, chyběly i Alu kola atd. Navíc ten Megan z Turecka není prostě stejně dobrý jako Megane normální, ty detaily jdou vidět. To ty 308 byly prostě lépe vybavené, takže by i nevadilo to, že měli pár km najeto.
      Clio Grandtoure... no, interiér nevypadá tak dobře jako 207, ale za volantem jsem měl příjemnější posaz, jízdně velmi podobné, i když je Clio možná krapet schopnější. Kufr má o hodně lepší 207, hlavně variabilnější.
      A pak se na tom podílel další fakt. Na otázku, jestli mají Clio k projetí, jsme dostali odpověď, že se na něj máme jít podívat do obchodního domu, kde jej mají vystaveného. Naprosto idiotský prodejce, to jsem jinde nezažil. Takže i tak by se kupovalo jinde.

A pak taky máti rozhodovala dle toho, co se ji více líbí, ne vždy je to na chlapech... a taťka taky chtěl pro změnu zkusit Peugeota... no a pak jak píšu, stačilo u toho prodejce rozklopit zrcátka elektricky a bylo jasno, co se kupuje >:D

Já bych volil jinak. Ale o tom až někdy za pár let až půjde i Laguna z domu ;-)

dr.biker 16.02.2012  17:19

« Re: Re: Tak jsme se konečně dočkali

Díky za odpověď, chápu vaše rozhodnutí resp. tvých rodičů, 207 SW je dobré auto a našel jsi zkrátka výhodnou nabídku, na kterou jiná automobilka neměla v tu danou dobu výhodnější odpověď. Chápu to, 207 je taky Francouz jako Laguna, takže pokud tvůj otec není přímo skalní fanda Renaultu, tak přesun k Peugeotu chápu, obzvláště ten váš kousek skoro v plné výbavě je moc hezký a pokud byl za cenu blízkou základní verzi, tak nebylo co řešit.
        Ať auto dobře slouží, minimálně tak dobře, jako teď již tvoje Laguna.

Ronault. 16.02.2012  18:02

« Re: Re: Re: Tak jsme se konečně dočkali

Tak taťka nějaký skalní fanoušek Renaultu není, jen byl velmi spokojený s R19, tak jsme pokračovali k Laguně. Tam upřímně tolik spokojený nebyl, o tom ale spíše v recenzi na Lagunu. Jen předem říkám, že za to nemohla přímo Laguna jako spíše bazar (stočený tachometr) a zanedbaný servis. Takže změna k Peugeotu byla spíše náhoda, ale už při koupi Laguny jsme koukali i na 406, jen ta byla o pořádný kus pozadu.
          Clio taky nabízí slušné auto, není mco rozdílne proti Cliu, jen jak píšu, cena hodně rozhodla. Tou dobou stál Megane generation bez metalízy a jakéhokoliv příplatku (čili třeba jen jedním směrem seřiditelný volant a ani tempomat..) jako tahle plně vybavená 207 včetně zimních kol a plné výbavy... tam moc nebylo o čem přemýšlet.

foto Perun

Perun 16.02.2012  21:19

Dr.onaultův majstrštyk

Ronaulte, tohle se čte samo ;-) Dokonce jsem poznal i několik svých poznámek k dennímu svícení ;-) >:D

Vtipný, obsažný, objektivní a dokonce i velmi pěkně nafocený. Jednoznačně jedna z nejlepších zdejších recenzí :yes:

Nemůžu bodovat, ale vrtuálně jednoznačně za 3x10!

Ronault. 16.02.2012  21:31

« Re: Dr.onaultův majstrštyk

Ano, ano, to denní svícení jsem řešil s Tebou, ale už mám v recenzi white labela, pak psát tebe... a pak by se přihlásil někdo další a nakonec by vyšlo najevo, že jsem to vlastně vůbec nenapsal >:D
      Však já jsem s tebou toho vlastně konzultoval daleko více ;-)

Pár fotek ještě přibude, něco v záloze je, hlavně musím nafotit pořádně interiér.

Díky za chválu i virtuální hodnocení ;-)

foto hipisko

hipisko 17.02.2012  08:35

denne svietenie

pezot by mal mat denne svietenie podla toho ako popisujes, tj po starte motora by sa mali zapnut iba predne stretavacky, palubovka a zadne svetla nie, rovnako ani displeje na palubovke by sa nemali stlmit. Malo by sa to dat zapnut cez diagnostiku, rovnako ako aj dalsie ficury, napr velmi otravne pistanie nezapnutych bezpecnostnych pasov, sa divim, ze si to v recenzii nespomenul, lebo to pistanie sa neda prehliadnut :-) Teda aspon ja to tak na 407 mam.
    Skus pozriet pezot forum, naucis sa hodne.

Dazdovy senzor som si tiez vypol cez diagnostiku, je to totalna hovadina, pockaj, ked bude slnecne pocasie a mokra cesta, auta pred tebou budu frkat blatove minikvapky tebe na okno a senzor to vyhodnoti ako maximalny dazd a tak budu stierace rozotierat maximalnou rychlostou blato na polosuchom skle.
    Nevyhoda vypnuteho senzoru je, ze potom mas dve polohy stierania a ta jedna , ktorou som kedysi zapinal dazdovy senzor sa zmeni na akusi automaticku podla rychlosti, ked ides pomaly, tak stiera v dlhsim intervaloch a ked rychlo, tak v kratsich. Casovac to bohuzial nema.

Ronault. 17.02.2012  17:31

« Re: denne svietenie

No já už se na to ptal, když jsme byli reklamovat ty lampičky. Říkali, že se na to podívají, ale že to prý nejde. To mi pak potvrdil i Perun, že je to až od 308 a výše.

Pískání pásů mi nevadí, už Laguna mě dokonale naučila poutat se na každý malý kousek, takže to bych si ani aktivovat nenechal, alespoň mám přehled, kdo se nám v autě nepásá. A když se nepřipásá, tak nejede, takové je u mně pravidlo.

Peugeot forum jsem navštěvoval jen při výběru a sondoval, co majitele trápí. A jelikož tam moc problémů nebylo, tak auto prošlo tímto dost podstatným testem (lepší než TUV a ADAC dohromady). A zatím nebyl důvod něco hledat (ťuk, ťuk). Je to fajn přijet jednou za pár týdnů domů a zeptat se taťky "Co auto?" A on "Jo, paráda". :yes: Takže jsem se rozhodl, že mé příští auto bude nové. :-)
      Tak 207 to má už jinak. Je tam jedna poloha, kterou ty teď máš po senzoru, čili stírá rychleji se zvyšující se rychlostí, pak dvě rychlosti a pohybem dolů se aktivuje a deaktivuje senzor. Ten se musí aktivovat při každé jízdě. Takže asi Peugeot udělal změnu.
      Nejlepší by byla kombinace senzor a časovač/cyklovač.

woody-alien 17.02.2012  12:23

Musím se podívat na tatu, jezdí teď v novým Pežotu.....

...má tam ty svoje okurky, ta ta ta ta. >:D

Tak za prvé, recenze se opravdu povedla, dobře se to čte, hezky se na to kouká a rozhodně si zaslouží hodnocení, který jsem udělil. Fotek by to určitě chtělo víc, ale všeho do času. Což je mimochodem důvod, proč jsem zatím nezveřejnil recenzi na Mondeo. Sepsaná je, ale s fotkama jsem hrubě nespokojen a čekám na lepší počasí. V této souvislosti bys možná měl taťku varovat, že výběr P207SW je obvykle korunován nákupem Mondea Kombi. ;-) >:D

Pokud se týká samotného oplastovaného lvíčka, jak víš, měl jsem s ním tu čest a mohu tedy přihodit pár poznatků. V nevelké konkurenci malých kombíků je 207SW podle mého rozhodně nejvzhlednější. Osobně jsem si svezl zadek ve verzi Sportium, což je exteriérově i interiérově vyladěná výbava. Hliníky, stříbrný hagusy, chromovaný rámečky bílých přístrojů atd. Takhle vypadající 207SW, v kombinaci s přiměřenou barvou je opravdu pěkný auto a zaujme na první pohled. Ta černá se mi tedy moc nepozdává a řekl bych, že i oplastování Outdooru je potom méně výrazné. Ale pokud jsem to správně pochopil, na výběr jste stejně neměli, alespoň ne v téhle výbavě.

Plusové body z venkovního vzhledu pokračují i uvnitř, vlastně bych mohl zkopírovat, co jsi napsal ty. Vepředu je místa dost, nic nikde neutlačuje, sedačky bez výhrad a celkový dojem víc než dobrý. Kufr je spíš nižší, což je daň za podlahu v rovině s nakládací hranou, ale dostatečně velký a sklápění zadních sedadel je prostě vynikající. Ovšem napsat o prostoru zadních sedaček "vzadu je to o něco horší" je spíš eufemismus, já se tam za sebe skládal asi jako dr.Oetker do kufru svých únosců. >:D Ve srovnání např. s Cliem Grandtour je to bída.

Jízdně je 207SW celkem v pohodě, ani rozměkle houpavá, ani prkenná, prostě zlatá střední cesta. S ohledem na určení pro mojí něžnější polovičku jsem ani neřešil řízení, zato mi vadilo rozbředlé řazení (1.4 VTi). Trefit kvalt není problém, ale šaltpáka vyvolává pocit, že ji do příslušné polohy musíš protlačit nějakým hodně hustým slizem. Druhá věc, která mě hodně zarazila, je váha tak malého auta nebezpečně se blížící čtrnáctiset kilům. Ta kastle je snad vylitá olovem.... >:-[] Nebo ještě hůř - rtutí. >:D >:D

Z toho vyplývá, že ani 1.4 VTi (o základní 1.4 ani nemluvě) mi nepřipadal jako bůhvíjakej tahoun a uvažoval jsem o 1.6 VTi. Shrnuto, 207SW je docela atraktivní, zajímavé auto pro dvojice nebo malé rodiny. Komu nestačí malej hatch a přitom nechce nějaký mini-MPV, pro toho může být dobrou volbou.

PS: Nechal jsem se nalákat testem tady na auto.cz a byl se zevrubně podívat na Twingo. Něco napíšu do novinek, předem jen říkám, že je to hodně povedenej "prcek". ;-)

Ronault. 17.02.2012  17:23

« Re: Musím se podívat na tatu, jezdí teď v novým Pežotu.....

Už jsem se bál, že nic nenapíšeš. Po tvém hodnocení včera po půlnoci jsi nenapsal ani písmenko... skoro jsem pak kvůli tomu nespal 8-s >:-[]

Díky za chválu, pár fotek mám ještě v zásobě, jsou z letní makačky s přívěsem. Jen se obávám, že narazím na datový limit, takže musím jit s prosíkem k Ricardovi.

A teď popořadě.... Jo, Sportium je v poměru cena/potřebná výbava asi nejlepší volbou. Barva byla jen tahle černá a pak bílá, která podle mě autu slušela více, ale byla dražší a hlavně taťka bílou nechtěl. Nevím čím to je, ale vždy když jsme vybírali auto, tak mu barva byla putna, jen ne bílou. Pak tam byl méně vybavený kousek a ten byl v takové zeleno šedo modré, ta tedy vůbec. 8-s

Tak dobře, je to bída, proti Cliu asi určitě, ale když jsem měl v garáži krátce strýcovou Fabku, tak jsem naschvál přesedával a srovnával a vyšlo mi to jen "krapet" horší. Vzadu sedí stejně max. sestra nebo babička >:-[] Na kufr nedám dopustit, ty litry tam sice nejsou, ale praktičnost je výborná. Když si člověk v zimě dojede na lyže a přezouvá se příjemně usazen v kufru, nebo jen na odpočívadle a nemusí se tlačit na hranu... plus samozřejmě to sklápění... Tomu dám před pár litry přednost :-) Laguna taky nemá nijak velký kufr, ale praktický nad míru.

S tím řazením souhlas, jak píšu. Dneska jsem o tom ještě tak přemýšlel cestou z Brna a dalo by se to možná i srovnat s Favoritem. 8-s K té 1,4 VTi... asi takhle, hmotnost má 207 SW opravdu velkou, čím to je...? Přitom tuny odhlučnění na autě nejsou... Já jsem s 1,4 VTi jel asi 5 km, více ne. Byl jsem se svézt jen proto, že měl Peugeot soutěž, kde se to auto dalo vyhrát, tak co bych se nesvezl. Rovnou jsem řekl, že 207 SW znám a hlavně jsem přišel projet 508 a taky se tak hned stalo a s tou jsem ujel už o poznání více. Takže možná jsou mé dojmy hlavně zkreslené tím tichým startem a "odpichem" ve všech otáčkách.

To Twingo by mě zajímalo, mám s ním jen statickou zkušenost před faceliftem. A po faceliftu mu to prostě sekne. Mám pocit, že se Renault snad konečně naučil dělat facelifty - Twingo, Megane...

woody-alien 17.02.2012  21:40

« Re: Re: Musím se podívat na tatu, jezdí teď v novým Pežotu.....

To se zase neboj, že bych takovou událost ponechal bez komentáře. Jen prostě po půlnoci už trochu chybí energie, však víš, že Fordem jezdí jenom postarší tatíci. >:D

S tím místem vzadu je to vždycky o tom, jak moc ho potřebuješ. Pokud nijak zvlášť (sestra, babička a ostatní nedůležité osoby >:D ), tak to prostě nevadí. Srovnání s Cliem se přímo nabízí. Interiér o něco zaostává, vnější vzhled taky ve prospěch 207, jízdně bych dal přednost Cliu, prostornost vzadu jednoznačně pro Clio, Renault ovšem degraduje prodeje oklešťováním motorizací na tu jednu až dvě nejprodávanější, s tím mě hrozně nas.írá...tohle bych byl rád, kdyby mi někdo fundovanej vysvětlil. Co importéry (netýká se to ani zdaleka jen Renaultu) vede k téhle politice, resp. proč jim vadí, že od některých motorů, převdovek nebo výbav prostě budou mít třeba jednu objednávku za měsíc. I kdyby tam nemohli udržet nižší cenu, určitě tím některé zákazníky naženou do náručí podřadných automobilek jako je třeba VW Group >:D , které tě omezují mnohem méně.

S tím kufrem samozřejmě souhlas, variabilita a skladnost často předčí litráž. A 207SW to má vyřešený hodně dobře. Pokud se týká plochy v rovině s hranou, tam už se ty názory různí. Někdo si tu Octaviánskou jámu, odkud nemůžeš nic těžšího vytáhnout bez kladkostroje, pochvaluje, protože vyrovnání s hranou logicky kufr snižuje. Já jsem v tomhle vcelku neutrální, šachování s objemem kufru je ovšem často až směšné, vyhodíme rezervu, dáme polystyrenový "organizér" a máme o 80 litrů víc... v testech se nám to připíše k dobru. ;-)

K Twingu se snad dostanu zítra, zas to není žádný "sólokapr", ale zajímavé autíčko to určitě je.

Ronault. 17.02.2012  23:04

« Re: Re: Re: Musím se podívat na tatu, jezdí teď v novým Pežotu.....

Jj, je to tak, my mladí jezdíme v dýchavičných kombících od Renaultu >:D

Ono je to hodně zkreslující pro nás řidiče. Tu 207 jsem si srovnával s Fabkou, ale hodně dlouho jsem žil v domnění, že v Laguně je hooodně místa vzadu, jel jsem tam asi 1-2x za život. Pak jsem si ale sedl dozadu do i40 a ejhle, to byla jeskyně :-O Jízdně bych dal přednost Cliu RS, zbytek je to jedno. >:-[]
          O těch motorizacích a výbavách mi ani raději nemluv. Všude v Evropě se dá koupit krátký Megane ve verzi GT, u nás ne, u nás máme Generation, na nejlepší výbavu s nejlepšími motory můžeš jen ve verzi kombi... ne že by kombi nebylo hezčí, ale jde o ten princip. A takových osekaností tady prodejci a hlavně Renault předvádí více. Čest Peugeotu za to, že alespoň ten Outdoor tady prodává, vsadím se, že mít něco takového Clio, tak Renault to z nabídky vyloučí. A totéž platí pro motory v Laguně. Ve Francii mají 2,0 TCe k 4C, u nás jen diesel. :-|

Ronault. 17.02.2012  23:09

« Re: Re: Re: Musím se podívat na t - ÁDU, jezdí teď v novým Pežotu.....

Taková "veselá" historka z večera.

Když napadly teď ty metry sněhu, tak samozřejmě naše příjezdová cesta, kterou využíváme se sousedy, kteří jedni mají Fabku a druzí Favorita byla dost zasněžená. Jelikož taťka vyjíždí jako první už v pět ráno, tak popisoval, jak v pohodě vyjel z garáže a pak i 200m na hlavní cestu přes vysoké závěje sněhu, zatímco sousedi museli vzít lopaty, když zadřeli spodkem. Inu, auto netahá břicho po zemi >:D

Taky jsme mu říkal o recenzi, tak se usmíval a říkal, že je s autem moc spokojený, ať to zmíním. No, jsem rád, protože vybírat někomu auto a pak by byl nespokojený...
          Z druhé strany já s tím autem, co mi on "vybral", teda dal, až tak spokojený nejsem 8-s >:D

woody-alien 17.02.2012  23:48

« Re: Re: Re: Re: Musím se podívat na t - ÁDU, jezdí teď v novým Pežotu.....

Jo jo, čuchám čuchám Ádovinu... >:-[]

na druhou stranu už to, že "osedlal" auto s F na začátku naznačuje, že to ještě není ztracený. >:D

Že je taťka spokojen, to určitě potěší, školení stran údržby a zacházení s turbodieselem jsi jak píšeš provedl, co víc si přát... :-)

Ronault. 18.02.2012  00:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Musím se podívat na t - ÁDU, jezdí teď v novým Pežotu.....

Tak taky málem skončil v Octávce, ale bylo vidět, že je z Peugeotu rád, měl k němu důvěru.

Zatím bez ztráty kytičky, auto je doma rok a čtvrt... nutno odklepat. Uvidíme, co letos, chtěl by s ním na nějakou delší dovolenou, dokonce mluvil o Bulharsku, tak jsem zvědavý. Já naopak přemýšlel, že bych si ho pučil buď letos nebo příští rok až do Norska. :-)

foto blowiik

blowiik 17.02.2012  14:25

Výborně

Ideální počtení při mém pátečím působení v ospalé odpolední kanceláři! Recenze jedna báseň!
    Teda, měl jsem pocit, že se na trhu automobilů orientuji lépe, ale něčeho, jako je 207 Outdoor, jsem si nikdy nevšimnul. Jinak to oplastování malému kombíku celkem sluší, dobrá volba a 3x10! :yes:

btw. závidim tu dvojgaráž >:-[]

Ronault. 17.02.2012  17:10

« Re: Výborně

Nic si z toho nedělej, dá se říct, že zde na webu platím spíše mezi znalce na francouzskou produkci a než jsme přišli do showroomu, tak jsem o nějakém Outdooru neslyšel >:D Jezdí jich opravdu málo, potkal jsem u ná tak 3-4 zatím.

Jo, ta dvojgaráž je velké plus. Postavit dům a mít jen jednu, to je pro motoritu faux pas. >:-[] A to je na fotce teprve před předělávkou. Na poslední fotce je už vidět zbouraná zídka, teď už jsou postavené dvě nové, které jsou více do šíře. Na jaře pak příjde na řadu nová dlažba a další rok nebo na podzim konečně nová vrata, která se budou otvírat nahoru, takže budou širší (haleluja!) a samozřejmě dálkově :-! Už se na tu frajeřinu nemůžu dočkat >:D
      Mimochodem, teď jsem dojel domů po třech týdnech a když byly ty tuhé mrazy, tak nám to zvedlo beton a nešly otevřít vrata, takže jsem pro Lagunu musel vysekat krumpáčem do betonu vjezd... co bych pro ní neudělal >:D

Ronault. 17.02.2012  23:26

Jdu si pro nové auto

Tak asi 5 km od baráku taková škoda! A zrovna bílá 308 ve Sportiu přes budku... 8-s No nic, jdu si pro ní, nějaký šikovný klempíř to dá dokupy... >:-[]

woody-alien 17.02.2012  23:34

« Re: Jdu si pro nové auto

Píšou ilustrační snímek, tak nevím jestli je tahle nadílka Peugeotů zrovna u vás. Ale ta 5008 nahoře je v pohodě, pro začátek by ti mohla stačit. ;-)

Ronault. 18.02.2012  00:05

« Re: Re: Jdu si pro nové auto

Sakra, to jsem zase přehlédl ;-\ Je to směrem do Polska, tak to tam právě vezou z Nošovic nové i30ky nebo tahají ojetiny z Německa... i když ta i30 by ušla... >:-[] furt vypadá lépe než Focus. :-|

Brandon Walsh 18.02.2012  14:41

to je nehoraznost

clovek caka, tesi sa na recenziu laguny a co najde ? peugeot! vidis snad niekde napisane tatovo.auto.cz ? a este to pridas den po valentinovi ? to akoze si nezasluzime darcek vcas ?
    no ale teraz k teme, recenzia vyzera byt kvalitna, cital som iba uvod a motor >:-[] skoda tej octavie, sen ceskej rodiny, na foto sa vrhnem hned po dopisani prispevku, ale zda sa mi, ze som zahliadol nejaky HaDR, neviem neviem ako to bodovo skonci >:D tento peugeot sa mi pacil uz z prvych fotiek co si pridaval takze vela dalsich stastnych km do prace prajem >:-[] ;-)

Ronault. 18.02.2012  17:38

« Re: to je horaznost

Hele, za co sis koupil ty toho tvojeho Seata, neříkej, že sis na něj vydělal >:-[] ;-)

Sám jsem Valentýna neslavil, měl jsem hned den na to státnici, kterou jsem udělal, takže jsem si chtěl udělat radost a vložil VÁM tu recenzi... takový já jsem dobrý člověk! >:D

Vše co děláš dělej pořádně, takže si to přečti celé a lituj, že máš PD >:-[]

A díky... >:-[] ;-)

Brandon Walsh 18.02.2012  19:57

« Re: Re: to je horaznost

zial vdaka nemu mam holu trdel a este k tomu ocko odmieta kupit mini coupe, tak musim v tom krame jazdit nadalej :'-( >:D
        v poslednom case mas tych statnic nejak pozehnane alebo sa mi to len zda ? no gratulujem, inak kazdy den si picham do brucha Clexane, myslim pri tom na teba :*) nie som ježko, ale picham veľmi rád
        ved ja sa k tomu dostanem citam to na pokracovanie :yes:

dr.biker 20.02.2012  12:57

Hodnocení auta

Všiml jsem si, že ti kleslo hodnocení auta z 10,00 bodů. Tak jsem se podíval do hodnocení tvého auta, kdo se odvážil tě obodovat jinak než 3x10 bodů.
    Co jsi udělal uživatelce Simoně vystupující pod nickem „xénie“, že ti ohodnotila auto pouze 5 body? Neřekl bych, že je to auto tak špatné, aby si zasloužilo hodnocení pouze 5 body.

Brandon Walsh 20.02.2012  13:01

« Re: Hodnocení auta

taktiez ma to zarazilo no ronault nie je ziadna mafia takze odvazit sa mu dat horsie hodnotenie ako 3x10 moze viacero uzivatelov >:D

dr.biker 20.02.2012  13:07

« Re: Re: Hodnocení auta

Já vím, žijeme ve svobodné zemi, každý může hodnotit jak se mu líbí. Ale tady se jedná o 207 takřka ve vrcholné výbavě a v dobré motorizaci. Chápu, že se někomu nelíbí francouzská auta nebo nemá rád dieselové motory, tak ohodnotí jinak super auto tak 8 nebo 9 body, ale dát 5 bodů takhle propracované Ronaultově recenzi?
        A recenze "xénie" stojí za přečtení...

Brandon Walsh 20.02.2012  13:29

« Re: Re: Re: Hodnocení auta

logiku pri jej hodnoteni hladas marne ;-\ ja ked som pridal auto dostal som 5 bodov, nie od nej, pretoze som si kupil nove a nie ojazdene, vela penazi clovek strati a bla bla >:D

white label 20.02.2012  13:56

« Re: Hodnocení auta

Simona alias xénie bude možná nějaký zakomplexovaný zšenštilý nesolventní týpek, kterého nám může být maximálně tak líto... ;-)
      P.S. Ale ser.te na body a řešte auta.

woody-alien 20.02.2012  18:56

« Re: Re: Hodnocení auta

WL: Jo se.rme na body a pojďme se bavit o autech.

Takže Ronaulte : Sice je to zvýšený, oplastovaný a dokonce to pod motorem má plech, pohání to jediný přijatelný motor (diesel) a budíky nejsou v kelímkách od piva, ALE má to jednu zásadní vadu. Jistě už tušíš. Ano, je to prostě francouzskej pekáč a co nevidět se rozpadne na atomy.

Takže jdi laskavě s takovým verkem do háje... ;-) >:D

Ronault. 20.02.2012  19:17

« Re: Re: Re: Hodnocení auta

woody: Já bych ti rád ohodnotil tu hnusnou obludu, ale nevidím tvou recenzi ;-) >:-[] >:D

woody-alien 20.02.2012  20:00

« Re: Re: Re: Hodnocení auta

Ty myslíš, že si svůj elegantní, skoroprémiový VŮZ sportovně limuzoidního charakteru nechám ostouzet od majitele francouzské vykopávky ? ;-) >:D >:D

Ronault. 20.02.2012  20:13

« Re: Re: Re: Re: Hodnocení auta

Taky ti nic jiného nezbude a ještě buď rád, že ti jej poplivu jen virtuálně! >:-[] >:D ;-)

white label 20.02.2012  20:24

« Re: Hodnocení auta

Si tě dá na hate a budeš v hateu... >:-[]

woody-alien 20.02.2012  21:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Hodnocení auta

Spíš než virtuálního poplivání se obávám, abys nepoužil fazole z Kauflandu ve skutečnosti. 8-s >:D

Ronault. 20.02.2012  21:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hodnocení auta

Když jsem fotil tu fotku, tak jsem šel do rizika... a je to tady >:-[] >:D

white label 20.02.2012  20:29

woody
          Ač nerad, musím souhlasit, viděno optikou Ady (teď nemyslím jednoho nejmenovaného rakušáka), je 5 bodů za francouzský pekáč nepřípustných, maximum je logicky nula... >:D

Ondřej Šámal 20.02.2012  14:24

« Re: Hodnocení auta

Já bych v tom neviděl žádný problém, od toho snad ta desetibodová škála je, ne?! ;-) Vždyť další dvě položky dostaly po 10 bodech. Pokud bychom se oprostili od tohoto směšného systému "3x10", získalo by hodnocení opět svůj smysl.
      Každopádně Ronault stejně tuhle recenzi neudělal kvůli bodům, ale hlavně kvůli nám >:D a proto, protože ho to prostě baví :yes:

Ronault. 20.02.2012  14:50

« Re: Re: Hodnocení auta

Máš pravdu, z druhé strany člověka naštve, že hodnotí někdo, kdo do recenze napíše 3 věty, pravděpodobně je to fake atd. Třeba hodnocení duotona beru, recenzi má fajn a asi jsem si to za včerejší diskuzi s Pardou zasloužil >:D Ale od faku to neberu ;-)

A jo, baví mě to ;-)

Ondřej Šámal 20.02.2012  15:53

« Re: Re: Re: Hodnocení auta

Já to chápu, taky bych byl naštvaný ;-) Nicméně člověk se nad to za chvilku povznese a má klid :-) Upřímně, na téma hodnocení jsem toho napsal už dost, já bych položku "auto" úplně zrušil, akorát pak zbytečně sráží zbytek, přitom drtivá většina zdejších aut je průměrná, tudíž těch 5-6 bodů by u nich bylo adekvátních.

white label 20.02.2012  16:00

« Re: Hodnocení auta

Je fakt, že se tu 3x10 stalo téměř standardem (vrací se navzájem apod.) a dát méně jak 7-8 je skoro neslušné, ale on celý systém bodování a vše kolem toho mi přijde (od začátku až do konce) dětinské... ;-)

Ondřej Šámal 20.02.2012  16:11

« Re: Re: Hodnocení auta

Mně právě tenhle systém přijde typicky mužský, buď ego polechtá, nebo pošlape >:D Já třeba dokážu být relativně dost objektivní, proto mě mrzí, že bodování sklouzlo do této podoby (nevidím jediný problém v tom, proč by člověk nemohl dát/přijmout jiné hodnocení, než 3x10, snad jsme tu všichni dospělí, ne ;-) ).

white label 20.02.2012  17:17

« Re: Hodnocení auta

Právě vzhledem k tvému: "...snad jsem tu všichni dospělí...", mi s tou mnou vzpomínanou dětinskostí dáváš částečně vlastně za pravdu... ;-)

Ronault. 20.02.2012  17:11

« Re: Re: Hodnocení auta

Já bych ještě od toho všeho vyčlenil hodnocení fakeřů, což je evidentně tenhle případ, taových je tu hodně, jen aby si udělali radost ;-)

white label 20.02.2012  17:20

« Re: Hodnocení auta

Ano, ale právě dát tu fake za účelem poškozujícího hodnocení snad není dětinské...? ;-)

Ronault. 20.02.2012  14:48

« Re: Hodnocení auta

Koukám, že nejsem sám, kdo si toho všiml.

Řeknu to asi takhle, prvně jsem se docela hodně nas...štval, protože 8,9 bych bral, ale 5? No... Pak jsem si ale řekl to, co napsal xganga a nevyšiloval.

Z druhé strany na to upozorním admina, protože jak jsem se koukal na ten nick, tak je to více než podezřelá kombinace blondýny v SUV, stejně jako je podezřelé hodnocení některých konkrétních nicků a neaktivita tohoto uživatele, navíc pokud se podíváme na fotky, tak je to předfaceliftová verze, ta se ale v roce 2005 už nevyráběla. Takže podle mě je to na 90% fake. ;-)

foto matii

matii 20.02.2012  16:06

« Re: Re: Hodnocení auta

To je pravda, ale kdyby ti to nezkazila ona, věř tomu, že se vždycky nějaký dobrák najde (Třeba takovej Kubass . >:-[] ).

Systém hodnocení je špatný. Každý, kdo se rozhodne poctivě zhodnotit auta dle svého názoru musí označkovat minimálně TOP 100 (všechna auta). V opačném případě, když ohodnotí například jen 20 aut je docela vážně poškodí oproti zbytku. Proto dávám 3x10 nebo nic. V současném systému je to nejspravedlivější. Ovšem pokud někdo založí profil bez recenze a pak někoho sejme z TOP 20 je to sviňárna.

Ronault. 20.02.2012  17:09

« Re: Re: Re: Hodnocení auta

Tak nějak, někdo dá jen mě u Fanouša hodnocení, ostatním ne a ejhle, jsem někde vzadu i přes označení nejlepší recenze :-| Někdy je lepší být neviděn.

woody-alien 20.02.2012  18:42

« Re: Re: Re: Hodnocení auta

matii, souhlasím. Já když už hodnotím, tak jenom recenze, který se mi líbí a něčím mě zaujmou. Pak dávám 3x10 zrovna tak pro Porsche jako pro Š120. Celej ten systém hodnocení je nesmysl. Ale je fakt, že mi taky dokáže hnout žlučí shazování prostřednictvím nastrčených nicků. S Xénií a mnoha podobnými si užil třeba zip2016.

IDELFI 20.02.2012  18:59

« Re: Re: Hodnocení auta

Vždyť o nic nejde :-) 5,6,7,8,9,10 vždyť je to jedno :-) Jsou horší věci na světě než nějaké hodnocení ;-)

IDELFI 20.02.2012  19:01

« Re: Re: Hodnocení auta

a teď se do mne pusťte :-)

white label 20.02.2012  20:24

« Re: Hodnocení auta

Dobře, jak si přeješ, ale nejdřív nám dej svoji adresu, nebo aspoň číslo na mobil. :*)

IDELFI 20.02.2012  21:15

já myslela ale tady ;-)

white label 20.02.2012  21:48

« Re: Hodnocení auta

Jako jen virtuálně..., tak to nevím, tady totiž není nic jisté, myslím ani pohlaví ani sexuální orientace, takže se raději nebudem pouštět do žádných větších akcí:

foto AMOK

AMOK 20.02.2012  20:29

Na 100% fake :-)

Ronault. 20.02.2012  21:24

« Re: Re: Re: Hodnocení auta

Raději nebudu psát, co mi na to odpověděl admin 8-s ;-)

foto AMOK

AMOK 20.02.2012  21:44

« Re: Re: Re: Re: Hodnocení auta

Aj tak sa s tým netrap. Osobne som si mal to auto možnosť len obzrieť sadnuť si ale previezť sa v ňom zatial nie a podľa mňa je naozaj schopne hodnotenia 9-10.

Ronault. 20.02.2012  21:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Hodnocení auta

Tak já se tím netrápím, spíše mi šlo o jakousi spravedlnost s faky, přecejen nejsem první, kdo tohle řeší ;-)

woody-alien 01.03.2012  08:01

Až pojedeš pro Vervu, nekupuj si konzervu...

Docela síla...

white label 01.03.2012  18:06

Já tankuju pouze Vervu, polskou solí tou se nervu...! 8-s

woody-alien 01.03.2012  19:00

Nevozte si uzeninky
        z Lodže či Krakowa
        zastavte se pod Radhoštěm
        dejte na má slova

Tam chlap co by snadno skolil
        Lundgrénovic Dolpha
        klobásky na laufu udí
        když "vosolí" Golfa. ;-) >:D

white label 01.03.2012  19:16

>:-[] :yes:

Dneska jsem zase (v diskusi pod Alltrackem) dozvěděl zajímavé věci na Mondeo, cituji:
          "Zapálený člověk a nadšený řidič volí MONDEO!!!Škoda jen je že nás. které baví řízení je méně:"
          >:D
          Tak nevím, kde je v tobě (jako nadšeném řidiči a zapáleném člověku) chyba, žes zatím vlastnosti supersportu u svého Mondea neobjevil? :-O ;-)

woody-alien 01.03.2012  23:42

« Re: Re: Až pojedeš pro Vervu, nekupuj si konzervu...

Buď blbě hledám nebo tam, ale tomu se mi vůbec nechce věřit, prostě nejsou. ;-\ >:-[]

To by mě mohlo trochu pofrustrovat... >:D

Ronault. 02.03.2012  11:06

« Re: Re: Re: Až pojedeš pro Vervu, nekupuj si konzervu...

Já být tebou, tak to reklamuju. Spotřebu odlišující se od uváděných hodnot někteří taky reklamují, tak bych tvrdil, že tam není cítít ten božský Fordí podvozek, takže výrobek nesplňuje to, co o něm prodejce tvrdil. >:-[]

woody-alien 02.03.2012  21:50

« Re: Re: Re: Re: Až pojedeš pro Vervu, nekupuj si konzervu...

Jj, při pohledu na plakát a pročítání některých recenzí jsem si to představoval docela jinak. 8-s >:D

white label 02.03.2012  23:43

« Re: Až pojedeš pro Vervu, nekupuj si konzervu...

No já si říkal proč ses mě po objednání Mondea ptal, kdy/kde se u nás jezdí nějaké vrcholné silniční závody do vrchu... >:D

woody-alien 03.03.2012  17:07

« Re: Re: Až pojedeš pro Vervu, nekupuj si konzervu...

No však, Ecce homo - to je moje. Nějaký ubohý "placatý" auta mi vůbec nemůžou konkurovat, to by bylo abych ten proklatej FPČ z auta nedostal bezpracně. >:D

Ronault. 02.03.2012  11:04

« Re: Re: Re: Až pojedeš pro Vervu, nekupuj si konzervu...

:yes: >:D Znamenitá poezie :yes:

A teď k soli. Nestihl jsem se vyjádřit dříve, započal mi pětitýdenní blok chirurgie a jde poznat, že je chirurg vždy ten nejvytíženější ve špitále. Včera jsem kývl na asistenci u tří operací a došel jsem domů v 11 večer 8-s >:D
          Ale to jsem odbočil, ale jen trochu, protože jsem si po příchodu uvařil párky, z toho 1 český, 2 polské a 1 maďarský. No pánové, asi je to tou posypovou solí, ale ty polské byly naprosto výborné, ten český byl snad samá soja a mouka a tuk, protože když jsem je zmrzlé dal do vody, tak jediný plaval 8-s Takže já zůstávám věrný polským potravinám. Mimochodem, když jsem to četl, tak jsem se právě ládoval koblihem z Auchanu z Bielska >:D

Add. Mondeo. Jo, to jsou ti bezhlaví fanoušci, co si přečtou v testu jak je jejich auto nejsportovnější a hned se cítí jak za volantem Caterhamu Super 7, ale ve skutečnosti to má blíže k Caterpillaru 797. [odkaz] >:-[] Taky mi nedávno strašně Thomasino vnucovat Mondeo II, že je to pro nadšené řidiče jiná galaxie. Když jsem se ptal jeho majitele, když jsem v něm jel, tak se optal, co to bylo za šaška, co to tvrdil. Tak nevím, kde je chyba. >:-[] Ale jinak to dvojkové Mondeo není vůbec špatné, hlavně ten francouzský 2,0 HDI jede moc pěkně a opravdu úsporně. >:-[] Jen teda v neděli jsem v něm seděl vzadu a po dvou hodinách jsem musel k chiropraktikovi 8-s

woody-alien 02.03.2012  21:48

« Re: Re: Re: Re: Až pojedeš pro Vervu, nekupuj si konzervu...

Tak na to pozor, sůl jak známo konzervuje, takže se ti taky může stát, že budeš na světě ještě v době, kdy budou ve Vlkohradu slavnostně představovat zbrusu nový Golf 19. 8-s >:D

Vzadu jsem tedy zatím nejel, a hned tak asi nepojedu, ale zdá se mi to být dost dobrý prostorově i co se týká pohodlí. Tedy pokud mluvím o krajních místech. Jenom mi pořád vrtá hlavou, proč se manželka soustavně a únavně snaží preferovat H1. :-| >:-[]

Ronault. 03.03.2012  01:03

« Re: Re: Re: Re: Re: Až pojedeš pro Vervu, nekupuj si konzervu...

Tento rok bude Guru 7, při průměrné obměně co 6 let to máme 19. řadu za 72 let, to mi bude... no skoro 100... to neni zcela nedosažitelný věk. Ale obávám se, žedle současných důchodových reforem i v té době budu chodit do práce 8-s >:D

Myslím druhou generaci, čili ne tu, co máš ty. Místa vzadu je relativně dost, na hlavu méně než v Laguně, ale na kolena podobně. Šlo mi jen o opěradla, protože mě bolely jen záda, nemohl jsem to ani usedě, ale možná jsem byl jen nevyspaný...
              Manželka vidí, že je to větší kus auta za menší peníze, navíc je to Hjoundééé, takže české auto s dlouhou zárukou, vysokou kvalitou... >:-[] >:D

woody-alien 03.03.2012  17:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až pojedeš pro Vervu, nekupuj si konzervu...

Pokud budeš ještě v tak požehnaném věku pracovat, tak k tobě na operaci nejdu... >:D

Hjundéééééé je samozřejmě prostorově bezkonkurenční a na normálních silnicích by se s ním dalo docela normálně jezdit. Na těch našich záplatovanejch a děravejch tankodromech zase šíří víru svatou, protože se celou dobu modlíš, ať už to skončí. >:D Ale podle Kylie to musí jistě být jedno z nejlepších aut na světě, má přece zadní náhon. ;-)

Jj, s tím Mondeem jsem to pochopil, jen jsem tedy uváděl dojmy z novější generace.

Ronault. 03.03.2012  18:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až pojedeš pro Vervu, nekupuj si konzervu...

Tak kdybys viděl jednoho pana profesora tady z chirurgické kliniky a jak mu to jde a to má taky přes 70..., i když do 92... 8-s Možná budu ještě nejmladší z teamu >:D

Zůstal jsem na weekend v Brně a pro opravenou Lagunu jsem poslal otce se sousedem. Ono dlouze svítící ABS nebyl senzor, ale kabeláž k senzoru, takže se vyměnila (materiál, diagnostika i práce dohromady 1000 Kč, čili se to dá). To by bylo fajn, ale prý vyjeli ze servisu a po cca 400m soused řídící mou Lagunu prý zastavil, taťka za ním taky a prý kontrolka svítí pořád, takže se hned vrátili a opět se to diagnostiku a prý něco kdo ví co... 8-s Ještě, že jsem pro ní domů nejel, to by mně asi slušně naštvalo 8-s Čím dál, tím více přemýšlím nad tím pravým zněním inzerátu a cenou... ;-\ Ale o to více přemýšlím o nástupci >:D Ale klid, klid, klid, to jsou jen detaily.
                  Nicméně má ekologicky smýšlející drahá má z mé strany za ta léta vsugerováno, že LPG je EKOlogický a levný provoz, takže teď je problém vysvětlit, že HDI nebo TSI jsou taky ekologické. Máte na to nějaký nápad? Už jsem začal vysvětlovat, že je to taky jen ropný produkt, takže fůůůůj >:D

woody-alien 04.03.2012  00:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až pojedeš pro Vervu, nekupuj si konzervu...

To máš těžký, nejdřív pro LPG horuješ horem dolem a pak se z něj snažíš udělat málem příčinu ozónový díry nad Antarktidou. ;-) >:D S takovou bys taky mohl skončit v Kangoo ZE. >:-[] Ne že by na tom bylo něco špatnýho, ale s těma "zapálenejma a nadšenejma" zážitkama už to asi tak slavný nebude.

No já nevím, sám nejsem ve vysvětlování některých věcí manželce bůhvíjakej přeborník, každopádně podle toho co píšeš, Laguna už je jak to tak vypadá opravdu zralá na prodej. I kdyby to byly jen blbosti za 1000 Kč, zkrátka stokrát nic umořilo osla....tím nemyslím tebe.

Ronault. 04.03.2012  01:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Až pojedeš pro Vervu, nekupuj si konzervu...

Ono já bych opět do LPG šel, s radostí, jenže při koupi nového vozu nastává problém s výběrem. Možností je Octavia nebo Leon, oba mají 1,6 MPI, ale při vší úctě to mi nestačí.

No... pokračování máš v SZ, vše nemusí být vidět ;-)

foto Rojin

Rojin 27.06.2012  20:04

Ronaulte, ty ďáble..

.. jeden ;-) copak sis to pořídil? Teď se budeš asi hodně divit, ale líbí se mi! A to vcelku dosti. A řekni, lepší než Renault co? ;-)
    Ta spotřeba je až k nevíře. Gratuluju k autu a ať dobře slouží!

Ronault. 27.06.2012  21:29

« Re: Ronaulte, ty ďáble..

Tohle jsem si Rojine nepořídil já! Čti tu recenzi pořádně :-) Tohle si pořídil otec a já si "pořídil" jeho Lagunu, takže aktuálně mi po 5 letech, co tenhle nick používám, souhlasí značka auta s nickem >:D
      Recenzi na Lagunu tay chystám, ale je to oříšek, máme ji doma 7 let, takže je zkušeností hodně a sepsat všechny jeji vlastnosti a zároveň rady servisní, přitom aby to nebylo dlouhé jako Vojna a mír >:D

foto Rojin

Rojin 27.06.2012  22:33

« Re: Re: Ronaulte, ty ďáble..

:*) áá tak, pravda, pár řádků přeskočil, sic záměrně, ale uniklo mi to nejdůležitější.. Těším se na Lagunu, ale snaž se být objektivní, protože to může změnit u některých lidí pohled na tuto automobilku. Rád si to pak přečtu a třeba i usoudím, že Laguna stojí za to, si ji pořídit.

Leč nová ale i tak

Ronault. 27.06.2012  23:32

« Re: Re: Re: Ronaulte, ty ďáble..

Lagunu už dnes asi nemá smysl pořídit... no, jak se to veme, nějaký fakt pěkný kousek třeba s 2,0T nebo 2,0 dCi ano, ale mou verzi těžko.
          Však objektivní budu ;-) Já už to mám vlastně sepsáno, jen musím pořídit fotky.

Bud 18.09.2012  20:58

40000Km.

40000Km? Ahoj, tak to jste už pěkně nalítali. Buď tvůj taťka žije za volantem, nebo jsi mu to nalítal ty :-) . Tak to si přečtu, (vidím, že ses rozepsal) ať vím jak jste s Pažoutem spokojeni a jak vám slouží..

Ronault. 20.09.2012  21:46

« Re: 40000Km.

Prý tam už je 50 000km. Tak auto bude doma za chvíli už 2 roky, za dva roky taťka najel teda nějakých 30t km, protože s 20t km se to kupovalo, viz recenze, kde píšu, že šlo o referenční vozidlo.
      Taťka těch 12-15t km ročně najede, záleží na dovolených, já mu toho moc nenajedu, sotva do 1000 km, jestli vůbec ;-) Ale pokud budou peníze a čas, tak bych příští rok taťkovi najel na Peugeotovi v létě pár tisícovek na dovolené, pokud to bude ideální stav, tak možná i kolem 6000 km :-)

Bud 20.09.2012  22:53

« Re: Re: 40000Km.

No tak to jo. Tím se vše vysvětluje :-) .

woody-alien 21.09.2012  11:11

« Re: Re: 40000Km.

Nj, sakra, letí to. A ani za ty dva roky se Peugeot ještě nerozsypal ? Tak to klobouk dolů, a pak že kvalita jde do kopru... ;-) >:-[]

Že tomu tak není můžu ostatně dokázat i tím, že i po celém jednom roce provozu je Mondeo stále pohromadě, nic neodpadlo, nic nezrezlo, neoloupal se chróm, nerozpadly se nápravy, automat řadí a i ten "žabožroutskej" motor jezdí a neodmlouvá. >:D

Těch 6.000 km v ideálním případě by byla ta Skandinávie ? To by byl cestopis jako hrom... :yes: Ale v každém případě to chce kromě noclehů zajistit i dostatečný počet Peugeot servisů v přiměřené vzdálenosti od sebe. >:-[]

Bud 21.09.2012  13:51

« Re: Re: Re: 40000Km.

Jo ,to jsem rád, že Pažout žije, nejen proto, že můj syn jaksi miluje tuto značku a touží po 508, ale nezávazně jsem se s paní Doktorkou, která nám prodala Fordku, domluvil, že pokud by se věci měly a chtěl bych v budoucnu vyměnit své auto právě v době, kdy ona bude chtít prodat zas to své, tak to můžem zopakovat. :-) No a ona má právě Pažouta. ;-) A co se týká Mondea jsem taky rád, protože jsem s Fordkou velmi spokojen a pokud se ona zamýšlená transakce z nějakých důvodů neuskuteční, uavažji zase o Fordu. Ať už je to něco na podvozku Mondea, nebo Focuse. Ale jak se říká: člověk míní, Pán Bůh mění... ;-)

Ronault. 21.09.2012  21:33

« Re: Re: Re: 40000Km.

Chrom se neoloupal na Mondeu proto, že ti tam jej raději ani z továrny nedali... ví, že v Severních čechách jsou ty kyselé deště (viz Krušné hory)... jen pan Woody si stěžoval >:-[]

Peugeot jezdí bez zaváhání. V servisu byl 2x, jednou garančka (bez závad) a jednou jsem zjistil, že nesvítí bodové lampičky, tak nám měnili sluneční clony, pry tam byl nějaký špantý kontakt, či co... Ale taťka si toho nevšiml, až já, třeba to tam bylo tak celou dobu. A v Peugeotu s tím měli trochu problém, protože ty bodové lampičky jsou až v Outdooru a tak vybavené verze u nich snad ještě neprodali :-!

Osobně si myslím, že kvalita do kopru nešla. Možná jsou některé kiksy, třeba řetězy u TSI, 2,0 TDI, ale zapomíná se, že kdysi taky nebylo vše zrovna růžové....

I ty jeden provokatére ;-) Ano, chtěl bych skandinávii, jen je otázkou, jestli budou peníze (snad jo) a jestli dostanu v létě na 3 týdny dovolenou (tak daleko jet na týden mi příjde málo). Navíc kolegyně má za přítele Nora, takže budou i ty nejlepší typy na navštívení v Norsku :-)

Bud 21.09.2012  22:41

« Re: Re: Re: Re: 40000Km.

Tak to je fajn. :yes:

Bud 23.10.2012  00:42

Laguna vs. P 207

No jo, ono se něketré věci u takto rozdílných aut nedají tak lehce srovnat :-) . Motor ano, spotřeba, možná ještě nějaké vychytávky, jak jsi psal to zpětné zrcátko, ve formanu se dalo dělat ručně, ale teď u Focuse už ani nevím, myslím, že vůbec? A proto jsem se tak divil? Musím se podívat. Ale co se týká podvozku, jízdy a komfortu, to by měla mít Laguna i po těch létech určitě navrch ;-) . Ovšem nemusí to platit vždy a všude, že?

Ronault. 23.10.2012  18:25

« Re: Laguna vs. P 207

To zrcátko máš určitě i ve Focusu, to je snad nes již povinná výbava nbbez které auto nedostane homologaci. Laguna má samozřejmě taky manuální, ale díky tomu automatu se dá předcházet oslnění, tzn. když se něco přižene zezadu rychleji a nestačíš reagovat manuálně... což vždy nejde... třeba při výjezdu z vedlejší na hlavní v noci to je fajn... řešit provoz na výpadovcre a být k tomu oslňován...

Samozřejmě srovnání s Lagunou není fér, ale ono to je i srovnání s konkurencí... to řízení a volant je asi přecejen slabší, jiné věci zase lepší.

Ještě jsem zapomněl popsat řazení... mám pocit, že si sedlo,tzn., že dráhy jsou pořád poměrně dlouhé na dnešní standarty, ale už nezadrhává a jde docela lehce, takže jsem si rychle zvyknul.

hp21 23.10.2012  18:51

« Re: Re: Laguna vs. P 207

no srovnání s Lagunou možná fér není, ale sem na moje.auto je to přínosné ;-) ,myslím, že je spousta lidí co se rozhoduje mezi novým (nebo předváděčkou) versus ojetou střední třídou :-)

Ronault. 23.10.2012  21:24

« Re: Re: Re: Laguna vs. P 207

Tak jako rozhodně nové. Sice to srovnání není až tak přesné, protože Peugeot při koupi stál 310t a byl referenční něco přes půl roku starý, zatímco Laguna v době koupě Peugeotu měla 9 let a reálných 270t km a měla hodnotu cca 80 t. Když by se odmyslely některé nadbytečné prvky výbavy, tak se stejným potorem by se dal koupit za 270t, s benzínem ještě o 20-30t Kč méně. V té ceně jsou dnes cca 3-5 leté auta střední třídy, které sice poskytnou více komfortu, prostoru a lepší jízdu, ale zase to jsou většinou auta s podobným osudem jako Laguna, 200t km se stočeným tachometrem na polovinu, nejistota, jak s autem majitel zacházel, jestli nebylo bourané atd... Peugeot vlastně ujel u nás za dva roky přes 30t km vlastně jen za cenu servisní prohlíky, asi 4-5 žárovek H7 a jednoho seřízení geometrie. Ojeté auto prostě po 200t km jasně potřebuje více péče, pro jistotu rozvody a brzy na to příjdou brzdy, čepy, tlumiče a pak většinou to, proč majitel auto prodal, vstřiky, turba atd.

Já bych osobně volil raději takové auto, jen tedy v případě 310t Kč byla možnost vzít krátkou 308 s krapánek menší výbavou (bez panoramatického okna, el. sklopných zrcátek a polokožených sedaček), což je jasná volba. Navíc nižší střední už do střední třídy má podstatně blíže a nabídne už na dnešní poměry lepší jízdu než Laguna II. Konkrétně třeba Megane s 1,6 dCi nebo 1,2 TCe jede prostě tišeji, pohodlněji a lépe než Laguna a dají se v kombíku s 1,2 TCe kolem těch 300-330t nový či lehce jetý koupit, což bych taky jednou rád udělal... jen to neříkejte Laguně, protože by se urazila a nechtěla ráno mě odvést do práce >:D

Bud 23.10.2012  21:35

« Re: Re: Re: Re: Laguna vs. P 207

Ale slyší, tak to radši nevysovuj nahlas >:D .

hp21 24.10.2012  06:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Laguna vs. P 207

pšššššštttttttttt, Laguně vážně radši nic, neni nic horšího než jet ráno přeplněnou hromadnou dopravou 50 km do práce >:D

woody-alien 24.10.2012  07:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Laguna vs. P 207

To jste na omylu, pánové. Je to přesně naopak. Jakmile se rozhodnete, že chcete auto prodat či se ho jinak zbavit, začne jezdit jako z praku, žere polovic a ztichne pod hranici spícího delfína. ;-) >:D Jen žádnou definitivu, auta jsou jako lidé, vede je to k lenosti, rozežranosti a nejraději by se hodila marod. >:-[]

hp21 24.10.2012  14:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Laguna vs. P 207

metoda cukr a bič? ty vůbec nemáš srdce! >:D >:D

Bud 24.10.2012  16:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Laguna vs. P 207

Ale na mnohé to stále funguje ;-\ . Ovšem u nás v práci se marodky každý bojí, přišli bychom o prachy :-( . Sám se chráním co můžu. Ale věřím a vlastně i vím, že jsou profese, kde je pro člověka marodka chvilkovým vysvobozením, no a někdo to prostě už potřebuje jako drogu 8-s

hp21 24.10.2012  16:18

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Laguna vs. P 207

jo jo kamaráde.... to víš doby jsou tvrdší, pamatuji si ještě například před 7-8 lety měl u nás v práci (a všude jinde....) každý ,,pipčmunda" služební auto, bylo o půlku víc zaměstnanců a dokola kolem nikdo se nepředřel, ale dnes, dnes je druhý opačný extrém...... :no: ani jedno není v pořádku, myslím, že zlatá střední cesta by nauškodila ;-)

Bud 24.10.2012  19:50

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Laguna vs. P 207

Taky si to myslím. Ale vidím, že politika je pořád jenom extrém. Jeden hot a druhý čehý. Buď tak, nebo naopak, jen ne střídmě, žáden kompromis! Ovšem je to asi obraz společnosti. Buď jsi se mnou, nebo proti mně :-( .

woody-alien 24.10.2012  21:23

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Laguna vs. P 207

Bud: No vidíš jak jsme "postoupili" od dob Gottwalda..."Kdo nejde s námi, jde proti nám" :-|

Ronault. 24.10.2012  21:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Laguna vs. P 207

Když se nakously ty neschopenky... Je pravda, že je ve společnosti tisíce simulantů. Ale pracuju sotva 4 měsíce a už jsem viděl mnoho lidí, kteří raději než na neschopenku s kolenem, které prostě neohnou po zvrtnutí, jdou na dovolenku než na neschopenku... a jsou tací, kteří přijedou v montérkách od malty div ne s nápisem firmy, kde pracují a přiveze je vedoucí a oni zarytě tvrdí, že to není pracovní úraz, že to nebylo v pracovní době... bojí se... 8-s To už je prostě moc... ;-\

Bud 24.10.2012  22:03

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Laguna vs. P 207

Ronault: to je fakt smutné. Pamatuji si, jak za komunistů brali vedoucí pracovníci odměny za bezúrazovost. Přesně tak to bylo, jak popisuješ. Po převratu se to hodně změnilo k lepšímu, papaláši přestali být motivováni k takové "bezúrazovosti", ale teď už to tu přichází zase. Několik posledních let.

white label 24.10.2012  22:34

« Re: Laguna vs. P 207

Přál bych vám i v současné době (jako zaměstnavatelům) zažít hloubkovou kontrolu bezpečnosti práce i po naprosto banálním nahlášeném pracovním úrazu (říznutí nožem do prstu).
                                Byrokratismus nejhrubšího zrna a jeho megakoncentrace... a spousta napojených soukromých firem, kteří se na tomto byrokratismu přiživují a s tím spojená korupce (já na bráchu, brácha na mě) ... o skutečnou bezpečnost práce jim jde až v poslední řadě...

woody-alien 25.10.2012  07:05

« Re: Re: Laguna vs. P 207

Tak to není nic nového, že.. ;-) Bezpečnost práce, ale třeba i požární bezpečnost, revize všech možných zařízení....to jsou oblasti, kde skutečná podstata věci je až někde vespod pod hromadou balastu, byrokracie a příživnictví.

Ronault. 25.10.2012  19:22

« Re: Re: Re: Laguna vs. P 207

To je všechno sice pěkné, ale to přece nemá vést k tomu, že se lidé budou bát hlásit zcela evidentní pracovní úraz...

white label 26.10.2012  00:19

Jj.

Bud 25.10.2012  20:24

« Re: Re: Laguna vs. P 207

S tím nožem to je síla. :-) Opravdu jsem se upřímně zasmál. Co sis asi musel o ní myslet a jak jsi musel asi doma nadávat >:D . Teď už je to pryč, tak se směju, ale holt "dělník" v pravém slova smyslu a k tomu ještě žena..takoví dokážou někdy pohnout žlučí, jenže oni opravdu jinak nemohou >:D >:D :-! 8-s . Pokud to ovšem neudělala záměrně. To by už bylo špatné, myslím ty vztahy. Ovšem je zvláštní, že to hned někdo věděl. U nás v práci, pokud se něco stane, hned se to sepíše a pak se čeká. Pokud to dotyčný rozchodí, nic se neřeší, myslím, že to pak nevychází ani v pravidelných hlášeních, atd. Nebo že by šla hned na marodku?

white label 24.10.2012  22:26

« Re: Laguna vs. P 207

Proč by se hned všichni zaměstnaci museli bát, jsou taky zaměstnanci a zaměstnavatelé, co se dokáží normálně dohodnout, až budeš někoho zaměstnávat, uvidíš to zase trochu jinak, je to na delší debatu a případ od případu, ale rozhodně to není tak černobílé, jak to vypadá podle tvého příspěvku a hlavně jeho "jasného" závěru. ;-)

woody-alien 25.10.2012  06:58

« Re: Laguna vs. P 207

Přesně tak. Většinou je to o dohodě, resp. ochotě dohodnout se. Stalo se mi, že si prodavačka o víkendu na zahrádce zranila ruku a bez jakékoliv konzultace to nahlásila jako pracovní úraz. Jakmile dorazila neschopenka na příslušné úřady, už jsem je měl na drátě. Dotyčná ovšem zapoměla, že o úrazu se musí sepsat protokol atd., takže se to vyřídilo tím jedním telefonátem a domluvou prodavačce. Potom mi řekla, že jí to poradil známej. 8-s Prostě hajzlíci a křiváci jsou na obou stranách barikády, co si budem povídat. A ani slušné jednání není zárukou, že ti bude opláceno stejně.

Ronault. 25.10.2012  19:29

« Re: Re: Laguna vs. P 207

Hajzlíci a křiváci jsou všude, to není pochyb, ale já taky nenapsal, že všichni jsou zaměstnavatelé jsou *, pokud ano, kde? Je to jen přehnaná reakce dvou zaměstnavatelů v diskuzi ;-)

Ono to v té ordinaci může vypadat všelijak, samozřejmě budou tací, co budou lhát, že šlo o pracovní úraz. Na ty by měl mít zaměstnavatel páky a taky do jisté míry má, prostě hlášení o úraze, knihy atd., to je snad všude a je to správně.

Jenže pak je opačný případ, který popisuju já. Dělníka přivezou se zlomenou rukou dodávkou stavební firmy v pracovní den s montérkami na sobě a ještě od malty a on tvrdí, že to nebyl pracovní úraz... pak přizná, že nechce aby byl. To je realita a ne vzácná. Samozřejmě my ze své pozice se vyšetřování zúčastňovat nebudeme, jejich věc.

Já osobně mít pracovní úraz, třeba na sále, tak jej hlásím... nestojím o např. o žloutenku C neuznanou jako nemoc z povolání.

white label 26.10.2012  00:18

« Re: Laguna vs. P 207

Samozřejmě je něco jiného říznout se nožem v kuchyni třeba při krájení cibule a říznout se např. skalpelem při operaci...

woody-alien 26.10.2012  11:54

« Re: Re: Re: Laguna vs. P 207

No netvrdil bych zrovna, že moje reakce si zaslouží označení přehnaná. Já znám na vlastní kůži pocity lidí z obou stran té pomyslné barikády a při svém "zaměstnávání" se opravdu snažím s lidmi komunikovat, dohodnout - zkrátka mít s nimi dobré vztahy. O to víc od člověka, kterému klidně vypomůžu i v tíživé finanční situaci, překvapí, že bez rozmyslu dá na radu nějakého "známého", aby si vydobil pochybnou výhodičku. Já to pochopitelně nesrovnávám se situací, kdy se zaměstnanec obává přiznat pracovní úraz nebo si třeba vzít den volno. Máme tu ale i druhou stránku věci. Konkrétně menší stavební firmy často berou lidi "načerno", a tak ten chlapík docela klidně mohl mít taky máslo na hlavě. Třeba je registrovanej na pracáku a podvádí stejně jako ta firma. Je to zkrátka složitý a kromě lidí, kteří těžko shání práci a hleděj si ji udržet stůj co stůj, jsou i jiní, kteří si dělat už jaksi odvykli. Nic není jenom černý nebo bílý. Procento nezaměstnanosti, které ještě motivuje a je prospěšné, je obecně známé. Hrozba větší nezaměstnanosti je už devastující jednak pro pracovněprávní vztahy, kdy si zaměstnavatel může bez ohledu na zákony se zaměstnancem mávat, a samozřejmě i pro pracovní morálku, protože když nenajdeš práci do určité doby, tak jednoduše rezignuješ.

Takže abych to ukončil, myslím že zrovna já mám celkem vyrovnaný náhled na obě strany pracovních vztahů, už z prosté znalosti zákonů vím co je výhodné pro mě a co pro zaměstnance a kde je třeba hledat kompromis, aby byli všichni relativně spokojení. Silně ovšem pochybuju, že by se kterýkoliv (i ten nejlepší) můj zaměstnanec po nocích staral o to, jak který zákon, vyhláška a nařízení poškodí mě jako zaměstnavatele a co by tedy mohl on udělat pro zdárné fungování podniku a tím pádem i jeho zaměstnání. Ne že bych to po nich chtěl, to jen jako dokreslení celé situace. ;-)

Ronault. 25.10.2012  19:20

« Re: Re: Laguna vs. P 207

Labele, musím zrovna tebe prosit o to, aby sis přečetl ještě jednou můj příspěvek a ukázal mi, kde píšu, že to je tak vždy? 8-s Zaznělo někde slovo všichni? :-O

white label 26.10.2012  00:13

« Re: Laguna vs. P 207

Nepíšeš/nezaznělo, ale taky nepíšu, žes napsal doslova"vždy/všichni". Prostě mi to vyznělo poměrně jednostranně..., proto má reakce byla taková, jaká byla... ;-) :-)

Bud 24.10.2012  21:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Laguna vs. P 207

Je to tak, daleko jsme asi nepostoupili ;-\ . Já se držím trochu odlišného pořekadla: "Kdo není proti mně, je vlastně se mnou". I kdyby pro mně nic neudělal a nevšímal si mně, už je to pro mně dobré, protože mně nechává žít, tak jak chci. :-)

Bud 14.03.2013  23:20

50tis.Km -gumy

Čau Ronault to ty gumy vydržely docela slušně. Co to byly zač - abych nemusel moc hledat ;-) A byly sedřené až na doraz? To asi ne, že? Dík.

Ronault. 14.03.2013  23:54

« Re: 50tis.Km -gumy

Jo, tak taťka teď koupil jen jeden pár a co tam bylo od výroby netuším. Plus počítej, že tak 10t km se najelo na zimních, možná více, někde to má napsáno. Sjeté na padrť nejsou...

Já teď mám jeden pár Michelin Primacy HP po dvou sezonách, dokupuju teď druhý pár a když jsem si je prohlížel, tak nejsou ještě za polovinou a když jsem si dle deníku našel kdy jsem přezouval, tak je na nich najeto 35 000 km, což mě mile překvapilo, navíc jsou vpředu, takže opět stejná volba na zbylé dvě. Bohužel jsem doteď neměl stejné gumy na obou osách, Laguna byla koupena už nesouměrně obutá a taťka to nedokázal za celou dobu sladit, snad se mi to teď podaří.
      Jinak Michelin Primacy HP můžu jen doporučit, na suchu i na mokru výborné chování, nejsou hlučné, fakt parádní. :yes:

Bud 15.03.2013  02:18

« Re: Re: 50tis.Km -gumy

Dík za info. :-) Jinak jsem slyšel, ale nevím, co si mám o tom myslet, že gumy na novém autě vydrží víc, než dokupované. To by ovšem znamenalo, vyrábět gumy ve dvou kvalitách, jedny pro výrobce automobilů do prvovýroby a druhé obchodníkům na prodej. No nevím, nevím. I když jsem už někde četl případ, že při testech pneu vyzkoušeli nejprve ty dodané od výrobce a hned na to ty stejné, koupené. A u jedné značky, ovšem už nepamatuji které, se testy výrazně lišily. Tak ať už je to jakkoli, budu si pamatovat, že (Mi-P HP) patří k těm lepším. Můj mladší brácha jezdí v létě taky na (Mi) a najezdil taky dost. Já v létě jezdím na Bridgestonách, drží dobře, ale jsou trochu hlučné, hlavně na starším povrchu a hlavně nevím, kolik na nich najezdila předešlá majitelka :-).

Bully_ 29.09.2013  10:48

« Re: Re: 50tis.Km -gumy

Primacy HP nejsou zadny zazrak. Chovaji se normalne, ze by byly v nektere oblasti vyborne se rict neda. Ale vzdycky zalezi na tom jak s nimi jezdis, kdyz se s nimi limitu nepriblizis ani na dohled, nikdy nemuzes poznat, co jsou zac. Davaly se jako tovarni obuti na spoustu vozu, kompromisni HP pneu s vyssim km najezdem= priorita bezneho ridice.

Ronault. 29.09.2013  16:44

« Re: Re: Re: 50tis.Km -gumy

Však je to taky na normální jízdu, podívej na jakém autě to je... s tím jak začneš driftovat, tak se to převrátí >:D Nicméně já je měl na Laguně a i při ostřejším zacházení v pohodě... co bys v podstatě na tento rozměr lepšího doporučil?

white label 29.09.2013  23:49

« Re: 50tis.Km -gumy

Co se jízdních vlastností (sucho/mokro) týče dal bych v této třídě přednost Conti PC2 (případně novějším Conti PC5) . Na druhou stranu ty Primacy HP zase vynikají nízkým valivým odporem a s tím související příznivou ekonomikou provozu (spotřeba paliva a hlavně opotřebení) a taky poměrně nízkou hladinou hluku. Takže (jako obvykle) záleží na osobních preferencích/požadavcích.

Ronault. 30.09.2013  18:02

« Re: Re: 50tis.Km -gumy

Trefil jsi hřebík do hlavičky, tady jde hlavně o opotřebení a hluk, ten při třídě malých vozů především, to není lépe odhlučněná střední třída.

Bully_ 30.09.2013  00:51

« Re: Re: Re: Re: 50tis.Km -gumy

Nevim, jaky rozmer vozis. Na Accordovi treba taky neresim zadne extremni jezdeni (obcas i dlouhotrvajici jizda okolo 200 km/h pres Nemecko, ale zadne zkouseni limitu nebo nejake okruhy >:D ) a ve 225/40x15 vozim napr. GY Efficient Grip nebo Semperit Speed Grip. Uplne pro normalni pouziti rodinneho kombi s turbodieselem staci, navic i pres tenhle rozmer a caste nalozeni vozu + ze je uz samotne auto i tezsi a vetsi nez to tvoje na nich najedu +- 60 tkm. Samotneho me to prekvapilo >:D Navic se sjizdi krasne rovnomerne a jsou neuveritelne komfortni.
            Ptas se co lepsiho, netusim. Jenom netvrdim, ze jsou v necem vynikajici, proste na tohle jezdeni s prehledem staci a klidne je doporucim. Jsou oboje tzv. "zelene pneu", ale ze bych s nimi dosahoval objektivne nejake nizsi spotreby paliva, to asi ne. Nejezdim na spotrebu, ale podle potreby a okolnosti, razim proste zasadu ze je to mezi sedackou a volantem.

white label 30.09.2013  01:01

Na Accordu (7g.) 225/40x15??? :-O
              To by to kolo mělo ještě menší obvod, než měl třeba trojkový Golf.
              Když 225/40 tak snad spíš 18"... ;-)

Bully_ 30.09.2013  17:51

« Re: 50tis.Km -gumy

Samozrejme ze 18", preklep :-)

woody-alien 31.03.2013  23:40

Ronaultovic asketa

;-) Ta spotřeba je opravdu moc dobrá, to by tě ten tvůj budoucí Passat po primářovi sežral i s chlupama. >:D

A pokud i jinak bez problémů, jedině dobře. :yes: Vždyť víš, že normálně frantík horko těžko vyjede z garáže....následuje už jen Ádovo Mitsu s tím pravým motorem a odtah. >:-[] A co ta poškrábaná kapota, řešili jste to ještě nějak jinak než tou tužkou ?

Mně docela potěšilo, že mi počítač u Swiftu po 18 kilometrech ze showroomu se zastávkou u pumpy ukázal 5.9. Zcela syrovej motor s automatem, půlka cesty po městě a ještě jsem nevynuloval úvodních 22 l/100. A u Benziny byl Natural95 za 35.80, zatímco nafta TopQ za 35.60. Uvidíme po pár tisících...ale, že bude jezdit za míň než H1 je už teď jisté. >:D >:D

Ronault. 01.04.2013  00:16

« Re: Ronaultovic asketa

Primář jezdí za 7,1 l/100 km, já bych to ještě doladil >:-[]

Teď jsem zadával do spritmonitoru data sahající až do 6/2012 a trochu se to zvedlo na 5,3, inu větší letní 16" kola, častější jízdy s přívěsem a zapnutou klimou zvyšují spotřebu.

A asketa 1,6 HDI opravdu je... při čerpání mi ukazoval celkový dojezd 1070 km. Bohužel jsem si zapomněl v Brně peněženku se všemi doklady, takže jsem musel od benzínky (zjistil jsem to až v sobotu ráno u přítelkyně, když chtěla půjčit stovku) domů 36 km jet opravdu předpisově, neb by to bylo asi za pokutu bez techničáku, řidičáku, občanky... čili 50/90 a dojel jsem se spotřebou 3.6 l/100 km.

Jinak se dvěstěsedma chová dobře, bez jediného problému, teď prošla STK bez jediné závady a asi příští měsíc bude serviska po 60t km, tak uvidíme, minimálně palivový filtr bude krom oleje třeba vyměnit.

Tak H1 bude mít vyšší spotřebu, je to korejská m.dka, jak by řekl Bob >:D

woody-alien 01.04.2013  00:24

« Re: Re: Ronaultovic asketa

Jasně, zjistil jsi absenci peněženky v momentě, kdy přítelkyně chtěla půjčit stovku.... >:D Ty už se můžeš ženit, jsi připraven.... :yes: >:-[]

Když už mr.dka, tak aspoň pořádná... >:-[] Ne nějaká upísknutá i30ka.

Ronault. 01.04.2013  00:32

« Re: Re: Re: Ronaultovic asketa

Věřím, že jsem připraven, taky musím být >:D Viz druhá SZ... >:-[]

Zajímalo by mě, jestli i Bob má vlastní odtahovku... >:D

foto Skipper

Skipper 15.06.2013  11:22

Osobní zkušenost

Tak jsem včera měl tu čest se s autem seznámit. Musím říct, že mé dojmy jsou hodně pozitivní, čekal jsem to na Francouze mnohem horší. Exteriér je v černé barvě elegantní a líbivý, dokonce v outdoor verzi přední tlama vůbec nevadí. I když nemám rád tmavé interiéry, tak tady se rozhodně povedl - až na plastový hliník. Kdyby se tak dal dokoupit pravý, to by byla jiná. Byla to jedna z mých zřídkavých zkušeností s dieslem - nebylo to špatný, ale při předjíždění mi chyběla ta gradace ve vyšších otáčkách. Jinak co se týče řazení - asi jsem vycvičen z Feldy, ale nezdálo se mi nějak tragické - než jsem při jednom rozjezdu zařadil jedničku, pustil spojku a byly tam zuby :*) Ale celkový dojem - výborné malé auto. Kdyby v něm jela manželka, asi bych docela často poslouchal, že jí mám pořídit Peugeota
    Takže za mě 3x10. >:D

Ronault. 16.06.2013  15:47

« Re: Osobní zkušenost

Řekl bych, že jsi až moc pozitivní... ;-) Až bude čas, tak tě vemu hned vedle práce k Renaultu a půjčime Clio Grandtoure ať vyzkoušíš konkurenci a uvidíš nedostatky 207 :-) Z druhé strany HDI je opravdu šikovný motor, to máš pravdu.

A závěr je jasný, manželce raději nepůjčuj, asi bys musel přijít o 3-er BMW >:-[]

foto Ja-Prvni-123

Ja Prvni 123 15.06.2013  17:46

Ten krumpáč na operaci hemoroidů mě fakt dostal...

>:D
    ale vůbec hezký čtení. Možná i slušný svezení.
    I když je to "olejožrout"...

foto idam-i

idam.i 28.09.2013  23:25

Klíma

Pokial si doplnil klimu bez toho aby si zisťoval odkial uniká,tak si na tom o chvílu rovnako. ;-)

rmt 25.12.2013  11:37

Renault

Není škoda renaultu? Jsem zvědavej na recenzi laguny. Jinak renault :yes: a peugeot taky dobrej. Jen ta octavka by chtěla vyměnit ;-)

------- 27.12.2013  13:55

Ronault to patří hloupý

Co si dělal si psal že jsi dělal hloupý?

Ronault. 27.12.2013  14:28

« Re: Ronault to patří hloupý

Přiznám se, že pochopit tuto větu je nad mé síly. >:D Ale budeš-li mi zasírat recenzi, dostanéš banán. ;-)

woody-alien 27.12.2013  14:38

:yes: woody-alien :yes: + :yes: white label :yes:

:yes: ;-) děkujeme ;-) :yes:

white label 27.12.2013  14:39

« Re: Ronault to patří hloupý

STOPku v nicku i avataru už má, už mu chybí jen ta diskusní... >:-[]

------- 27.12.2013  15:45

« Re: Re: Ronault to patří hloupý

Něco si o tom přečtu ještě na diskusní, ale z toho co jsi mi ty řekl jsem pochopil že je to naprostá hloupost Ronault :no:

Ronault. 27.12.2013  16:29

« Re: Re: Re: Ronault to patří hloupý

Ono Irvin alias TSIPetrol ty posunulo pozadí onoho těla někam do kde nikdo nebýt skoro naprosto diskzní domů, pápá. Ty rozumět? Ty ano? Ne? Ty dát onoho adresa, my zařídila ooho ty hospitalizace. Ty rozuměla?

------- 27.12.2013  16:50

« Re: Re: Re: Re: Ronault to patří hloupý

Co tu píšu, ale ty jsi sám odpovědět.

Ty jsi inteligence v hlavě, ale není v srdci, tak správné řešení jednoduché věty.-
            "inteligence není v hlavě, ale v srdci." :yes:

------- 27.12.2013  20:28

« Re: Re: Re: Re: Ronault to patří hloupý

Je to můj bratranec Irvine, všem řekli, že to bude :yes:

------- 27.12.2013  20:23

« Re: Re: Ronault to patří hloupý

Ronalte, dej mi sílu i banán, abych změnil to, co změnit mohu, dej mi pokoru, abych přijal to, co změnit nemohu a dej mi moudrost, abych to rozeznal, ale ti pochopitelně nic. Takže tvoje duše je jen černá díra, zející prázdnotou tvých myšlenek.

Dylan McKay 27.12.2013  20:54

« Re: Re: Re: Ronault to patří hloupý

Kurvadrát já snad přestanu hulit, pak tady čtu vesmírný lidi!

------- 27.12.2013  21:18

« Re: Re: Re: Re: Ronault to patří hloupý

Rozum a schopnost přemýšlet je to, co člověka odlišuje od zvířat, ale také to, co ho mnohdy dohání na pokraj šílenství. Neustále si totiž uvědomuje, že svět není jednoduchý. ;-)

Dylan McKay 27.12.2013  21:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Ronault to patří hloupý

No, já mám rád životní rady, naslouchám lidem, jsem pověrčivý a tolerantní, ale na pokraj šílenství mě dohání tvé příspěvky. Buď hodně hulíš nebo ti někdo do hlavy strčil kvedlačku a hodně to tam rozkvedlal... Víme?

------- 27.12.2013  21:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ronault to patří hloupý

Lidé, kteří vědí méně než ty, ti budou vždy tvrdit, že vědí více - ptej se a oni tě osočují, ale neptej se a staneš se jedním z nich.

P.S:- Mluví-li vzdělanec, poslouchej; mluví-li přítel, diskutuj; mluví-li blbec, odejdi.

Dylan McKay 27.12.2013  21:33

Odcházím... >:D

------- 27.12.2013  21:37

sbohem :yes: :-!

šmoula nešika 27.12.2013  22:21

« Re: Re: Ronault to patří hloupý

Když uráží GTI, dělá to neomylně a s grácií. Tenhle se do toho akorát zamotává. Je to moula.

šmoula nešika 27.12.2013  21:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ronault to patří hloupý

Ach, nemám ve zvyku tu někomu nadávat a s většinou dokážu najít společnou řeč, avšak ty zřejmě budeš jedním z majitelů současného BMW řady 5, co jim jde nejlépe ohánění se citáty a moudry a diskusi namířenou proti ním vždy odrazit na oponta a jeho intelekt. Proto budu zcela upřímný:

Pro hlupáka každý hloupý

Ronault. 27.12.2013  22:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ronault to patří hloupý

Moc to řešíš, podle mě má Irvin alias TSI petrol maximálně autodráhu ;-)

------- 27.12.2013  22:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ronault to patří hloupý

Musíš věřit v sám sebe, abys věřil v ostatní.
                      P.S:- nedělej si to rozum na lakomý.

šmoula nešika 27.12.2013  22:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ronault to patří hloupý

Ano, těch nicků bude mít víc. Mezi 16:30 a 17:00 přiletěly TSI tři liky, zatímco nesouhlasící uživatelé včetně tebe a tvého nepříliš oblíbeného Gilgita byli o stejný počet ochuzeni. Sráží to kvalitu diskuse a musím se za to stydět.

Ronault. 27.12.2013  21:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ronault to patří hloupý

Je zvláštní ta lidská inteligence. Umí to zapnout počítač, otevřít prohlížeč, dokonce se to umí zaregistrovat a číst a psát, ale zároveň to je zmatené a natvrdlé. Podle mě je to jasný důkaz toho, že se gramotnost míjí účinkem >:D

šmoula nešika 27.12.2013  22:03

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ronault to patří hloupý

Hlavně mě udivuje, jak ti, kteří zprvu píší jak když s... a maluje, mají vždy obrovskou zásobu citátů, mouder a psychologických úvah, jež mají za úkol udělat z druhého trotla. Tihle lidé snad ani nemohou žít svůj život, když jen přemýšlejí, jak v někom cizím vyvolat zlost, nechuť a ponížení.

------- 27.12.2013  22:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ronault to patří hloupý

Jednoduché řady Ronaulte, že inteligentní blbost není žádná blbost, je to pouze přetvářka pro blby, aby si dotyčný udržel svou skutečnou inteligenci.

white label 27.12.2013  22:44

« Re: Ronault to patří hloupý

No vidíš, takže vlastně konečně začínáš být "inteligentně sebekritický"...

------- 27.12.2013  23:10

« Re: Re: Ronault to patří hloupý

Musíš se mnoho učit, abys poznal, že málo víš, to srdce produkuje myšlenky, jež jsou rozumu nepochopitelné.

Ronault. 27.12.2013  23:25

« Re: Ronault to patří hloupý

Srdce je sval, ale jak tak koukám, co píšeš, tak evidentě svalem přemýšlíš.

------- 27.12.2013  23:31

« Re: Re: Ronault to patří hloupý

Inteligentní člověk pozná rozdíl mezi dvěma blbci. Rozdíl mezi dvěma inteligenty pozná génius. Ale rozdíl mezi dvěma génii pozná jen blbec.

Ronault. 28.12.2013  00:07

« Re: Re: Re: Ronault to patří hloupý

Vocamcaď pocamcaď, byl jsi nahlášen i se svým multiúčtem. Jak budeš zlobit, nahlásím i tvou tetu Bereniku.

------- 28.12.2013  00:14

« Re: Re: Re: Re: Ronault to patří hloupý

Chceš dostat chytrou odpověď, musíš položit chytrou otázku. Je vtipné, že to je vtipné. Vtipné na tom je, že to vtipné není.

michalpneu 28.12.2013  12:34

....nevím

Je to moc pěkně udělaná recenze, je vidět, že jsi profík, akorát ty přiblbý narážky na škodovku by bylo dobré si odpustit, ale to je celkem Tvůj problém.

Auto je to určitě praktický. Já jsem peugeota měl, ale byl to Partner z roku 2003, ale ten civilní, ne užitková verze, takže praktické autíčko a celkem příjemné. Tehdy tam byl motor 2,0 Hdi 66 kw a shodou náhod v té době jsme měli ještě doma 1,9 TDI 66 kw v octavii, takže se to dobře porovnávalo a co se týče motoru, tak TDI bylo asi tak o 60% jízdně lepší. Tak snad na tom budou tyto nové motory u peugeotu lépe.
    Co se mi líbí, že tam používají staré dobré ovládání radia pod volantem, to jsem i já zažil a tak mě to sralo, až to bylo dobrý....no a od té doby mám jen benzinová auta, protože benzíny mi prostě více vyhovují a hlavně to řazení a jízdní komfort. ALe to je asi o zvyku každého.

Jinak co se týče francouzských aut hodnotit to nechci, protože je rád nemám, ale rozhodně Ti přeju, ať Ti dobře slouží a vyhybají se Ti blázni na silnicích a poruchy, ať se daří!

Ronault. 28.12.2013  13:25

« Re: ....nevím

Prošel jsem si to zpětně a narážek na Škodovku jsem našel docela málo. Ono to je spíše na marketing, který se snaží prodat i háček v kufru či houkačku. Není se pak co divit, že je to k smíchu.

2,0 HDI 66 kW už dnes v nabídce není. Jel jsem s ní několikrát, protože jí má kolegyně v 307. tam mě překvapuje hlavně na svou dobu kultivovaný chod, v tom, se nezlob, 1,9 TDI konkurovat nemůže. Každý z těch motorů má prostě jiný charakter. 1,6 HDI je opět někde jinde, spíše nutno srovnávat s 1,6 TDI. Mě u 207, což je reálně otcovo auto, já mám jiné, vadí jiné vlastnosti, hlavně nepřesné řazení, poslední dobou pozoruju i docela zvláštně tvarovaný pedál spojky, který dělá problémy v zimních botech a na 16" přecejen výraznější rázy od kol.

Koukal jsem na diskuzi o pneu, kterou jsi vedl pod jinou recenzí, zajímavé. Psal jsi o Conti TS850, které jsem si teď pořídil na 16" 205/55 k Meganu 1,6 dCi a nejsem si teda jistý, jestli jsem neměl shánět spíše TS830. zatím jsem relativně spokojený, spotřeba oproti stejně velkým Michelin Energy Saver (z výroby) se nezměnila, jen pozoruju větší hlučnost, konkrétně pískání při jízdě na mohré vozovce.

woody-alien 28.12.2013  14:05

« Re: Re: ....nevím

I to "docela málo" je zjevně na pána přespříliš. Je na to dost háklivej, jak je zřejmé z jiné diskuse. ;-)

Ronault. 28.12.2013  14:14

Dej odkaz ;-)

Jinak dnes večer, pokud budu stíhat (právě jdu ještě umýt Megí) bych měl zveřejnit novou recenzi, nejpozději zítra :-)

šmoula nešika 28.12.2013  15:49

Oopravduu? :-)
            Megí, to je hezká přezdívka.

Ronault. 28.12.2013  16:05

« Re: Re: Re: Re: Re: ....nevím

No asi to tak bude. Auto už je umyto, tak jdu pracovat na fotogalerii.
              Přezdívka je to taková aktuální, konkrétní pro megane ještě nemám, Favorit byl Zázrak a Laguna Stigma.

šmoula nešika 28.12.2013  18:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: ....nevím

Jj, nebo Maggie, jako ta v Simpsonových. ;-) S hrozným hlasem, ale chytrá - to sedí. :-)

michalpneu 28.12.2013  14:58

« Re: Re: ....nevím

To jo, to máš pravdu. Kultivovanější chod tam byl o dost u toho HDI, to máš pravdu. Přecejen to TDi při nastartování rozvibrovalo celé auto:-) Ale na můj vkus byl TDi o dost spolehlivější a bitelnější. Aspoň já s tím HDi měl pořád problémy, ale vyloženě si na něj stěžovat nemůžu. A prostě mi přišlo,ž e to TDI lépe tahá, zase HDI jel rychleji...ono každý ropák má něco + a něco -.
        Co musím podepsat je jednoznačně to nepřesný řazení. Já myslel, že to bylo je u toho partnera, ale kamarád to mě i u 206 a jak koukám je to nešvár i 207. Chvílema mi přišlo, že to tam hledám jak v autobusu. A taky ty dlouhé převody. To mě vadilo dost a na spojku jsem si taky zvykol.

Ty rázy nebudou asi tak rozměrem. Ono s tím měli problémy i 307 a hlavně ze zadní nápravy to bylo hodně cítit. Ono já si osobně myslím, že u těch Peugeotů to není ani tak tím nastavením nebo nápravou, ale tím, jak je to tam uložený. Osobně s tím mám trochu taky problémy u Roomstera, kde ty rázy jsou teda ze zadu hodně znát a paradoxně jsou větší u 15ek na zimu než u 16ek.

Jinak ty TS850 zase mají své jiné výhody a to v hlubokém sněhu, kdy ta směrová guma lépe zabere. Ta TS830P (TS830 je stará, místo ní je právě 850, ale TS830P se dělá pořád, protože je asymetrická) díky té konstrukci je zase vhodnější na jízdu po městě a dálnici a pro trochu sportovnější jízdu.

Jinak máš pravdu s těmi Energy Savery. Ono faktem je, že micheliny na mokru jsou trochu hlučnější a trochu slabší. Já moc upřímně nechápu, proč ten Energy Saver dělají v tak velkých rozměrech, když je konstruovaná na menší vozy. Přitom Michelin v tom 205/55 R16 vyrábí jak Energy Saver, tak Primacy 3 (dříve výbornou Primacy HP) a sportovní Pilot Sport 3. Já jsem měl možnost ještě na octavii mít obě, jak Energy Saver, tak Primacy HP a Primacy HP byla úplně v pohodě. Podle mě ta kostra na Energy Saver už je příliš a nechal bych ji do 15ky...ale asi honění emisí a spotřeby je pro mišáky důležitější...ale zase mám dost zákazníků, kteří jsou na Energy Saver v tomto rozměru spokojení.

white label 28.12.2013  15:36

« Re: Re: ....nevím

Mohu se laicky zeptat, jak se posuzuje, která ze dvou motorizací je "bitelnější"? Ta které lépe snáší bití? >:-[] ;-)

šmoula nešika 28.12.2013  15:50

>:D >:-[]

michalpneu 28.12.2013  17:45

« Re: Re: Re: ....nevím

Ježiš já proti tomu motoru nic neměl. Jak jsem psal, prostě mě se více líbil motor 1,9 TDI. Přišel mi prostě spolehlivější a takový méně choulostivý. Prostě já s tou 2,0 HDi měl prostě problémy od nova. Ve 40 tis. mi odešli vstřiky, o 10 tis. později vodní pumpa a měl jsem problémy v mrazech se startováním. U TDi jsem problém neměl, najel jsem na něm 250 tis. a dokonce i s původním váhou vzduchu a kopnul vždycky i když bylo -20 a nic mimo běžnou údržbu jsem na něm nedělal. Zkrátka ten motor vydržel víc. Ale to neznamená, že bych s tím HDI nebyl spokojený. jezdil hezky, ale jak jsem psal, měl své pro a proti, což TDi taky.

Tak se omlouvám, jestli jsem to dostatečně nerozepsal....

Ronault. 28.12.2013  17:52

« Re: Re: Re: Re: ....nevím

Mysím si, že jsi nepochopil whitelabelovo rýpnutí do I/Y ;-)

michalpneu 28.12.2013  19:18

aha, tak to se omlouvám, dělá mi to někdy problémy :-) 8-s 8-s

white label 28.12.2013  19:25

« Re: Re: ....nevím

OK, všiml jsem si, viz i teď: "Pokud jsi sportovní "tip"..." :-) ;-)

michalpneu 28.12.2013  19:33

« Re: Re: Re: ....nevím

Počkej to u toho tipu to mám schválně :-) Tam jsem o tom věděl, proto je to v závorce a je to zdrobnělé jako ťip a ťap:-))))))

šmoula nešika 28.12.2013  19:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: ....nevím

Jasně, už tu byly i větší hrubky. :-)

michalpneu 28.12.2013  19:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ....nevím

No ale možná mi kvůli tomu redakce nechce zveřejnit recenzi mého roomstera. 8.1. to bude rok, co je hotová a pořád svítí jako skrytá...

Ronault. 28.12.2013  19:53

« Re: Re: ....nevím

To, jestli je tvá recenze skrytá nebo ne, to si volíš sám. Tam to pokud vím nemusí vůbec svalovat redakce.

white label 28.12.2013  18:29

« Re: Re: ....nevím

Já nebráním žádný z těchto motorů, jen jsem se obecně ptal na tu zmiňovanou "bitelnost"... ;-)

white label 28.12.2013  15:41

« Re: Re: ....nevím

Co s tím webem zase je? Nefunguje ani editace, ani tlačítko (modrá šipka vlevo) pro příspěvek na který bylo reagováno....

šmoula nešika 28.12.2013  17:26

« Re: Re: ....nevím

Kdyby jen to... Na mém Sungovi to dělá při likování u palců Nan, blbnou poslední komenty na MACZ, nezobrazuje to příspěvky na kartě... Ale dá se to.

Ronault. 28.12.2013  16:04

« Re: Re: Re: ....nevím

Dost mě+ právě proto překvapuje, že kolegyně už má nalítáno přčes 200t km, vůbec neumí jezdit, buď motor podtáčí nebo naopak přetáčí, nedejbože se u řízení zakecá a je schopná jet v 3500ot klidně 5 km v kuse nebo naopak a motor sice docela doast žere, ale kolik, to nikdo neví..., ale jezdí pořád.
          Ve své době to byly porovnatelné motory, dnes už ne.

Řazení nějak viditelně u svých pětikvaltů PSA nezlepšil dodnes, naštěstí šestikvalty už jsou diplomaticky řečeno v pořádku. Ale jak píšu i v recenzi, třeba řazení v RCZ je výtečné. V tom kolega z Fr. Renault pokročil o značný kus dále.

Tak na 207 jsou ty rázy znát jen na letních 16", 15" jsou naopak hodněš pohodlné, ale taky špatně drží stopy... co to jsou za gumy netuším, neb půjdou pryč, hrozné šmejdy.

m právě v dešti pískají právě ty Continentaly TS 850, jinak ale k jejich chování nemám připomínek. Energy savery taky zatím chválím, ale jak zž padlo i jinde, nemají tak dobrou přilnavost jako právě Primacy HP, ty jsem měl na Laguně a držely v zatáčkách lépe. Pravda, Laguna nebyla až tolik nedotáčivá jako Megane, ale přesto tu jistotu Primacy HP nemají.

michalpneu 28.12.2013  17:51

« Re: Re: Re: Re: ....nevím

Tak je fakt, že já měl jedno z prvních těch 2,0 HDi, tak možná jsem měl nějaký nevychataný motor, protože jak jsem se později dozvěděl, tak ve 406 byl jiný než v partneru.

Aha, tak já právě pochopil, že Ti právě pískají ty energy savery. Jestli pískají ty conti na mokru, tak tím bych se zase tolik netrápil. Já mám na zimu nokiany a taky na mokru cítím pískot. Hlavně kolem prahy na okruhu na tom nové asfaltu, tam je to znát hodně.

Těmi šmejdy na 207 myslíš ty pneu co máš na fotkách na léto??? nebo ty zimní?? Jestli ty letní, tak to je Bridgestone ER300, ty jsem měl na octavii a fakt je, že s těmi jsem teda spokojený nebyl. To bylo jak na run flatech a šíleně klouzali a pekelně hučeli. Ale ve 205/55 R16 si je lidi celkem chválili, narozdíl od 195/65/15.

Ronault. 28.12.2013  18:02

« Re: Re: Re: Re: Re: ....nevím

Na 207 jsou už končící Bridgestony, to máš pravdu, nebyl jsem ani nespokojený ani nadšený, neměl jsem s čím srovnat,, jen se zimními a tam právě ty Bridgestony v komfortu, ale dával jsem to na vrub o číslo většímu rozměru. Teď taťka má Dunlopy, ale které, to nevím, vybíral si je sám a já mu do toho moc nekecal, proože se mi moc nechtělo.

Těmi šmejdy myslím zimní na 207. Vůbec nevím, co je to za výrobce, dostali jsme je k autu zdarma při koupi a neuvěřitelně hučí už od 60i a po hodině jízdy z toho hučení bolí hlava. Ty příjdou po sezoně vyhodit. Na jejich obranu snad jen to, že ve hlubokém sněhu byly celkem schopné.
              Na příští zimu bude nutné vybrat na 207 nové zimní gumy. Velikost 15". Přemýšlím, jestli už začít hledat teď nebo počkat někdy k podzimu, opět příjdou nějaké nové modely... Očekává se tentokrát tichý provoz a taťka jezdí častěji ve sněhu přes dost kopcovitý a zatáčkovitý terén, vyjíždí ve 4 ráno a musí se občas tím sněhem i prohrabat na cestu, takže schopnosti na sněhu spíše důležitější. Na dálnici se 207 téměř nedostane.

michalpneu 28.12.2013  19:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: ....nevím

No, tak ono to ale může být i těma bridgestonama, protože je fakt, že to byla hodně tvrdá guma už z výroby. Ona se začala dělat v roce 2004 a je fakt, že to byl držák, ale už je taky za zenitem. Na tu 207 bych na léto volil nějaké michelinky. Zkus ty Primacy 3 ty jsou hodně dobré a hodně tiché. Pokud jsi sportovní "tip" tak bych zkusil tu pilot sport 3, tu mám teď na roomsteru a jsem s ní strašně moc spokojený. na gumu se sportovním charakterem je to teda tichá pohodička. Z těch levnějších jsou hodně dobrý ty nové Nokian Line na léto, ale budou mít určitě nižší proběh než mišáci. v tom rozměru 205/55 R16 je velký výběr dobrých gum a není to ani drahý rozměr tím, že to jezdí prakticky na všem. Ty nokiany jsou hodně dobrý.

Já co se týče zimy, tak jsem tam za sebe nekompromisní a jezdím na Nokianech a celou rodinu jsem taky do nich obul. To je v zimě jediná guma, která se dá v hlubokém sněhu jet, loni mě zachránili i na ledu... U toho nokianu je hlavně paráda, že si můžeš v tom rozměru 195/65 R15 vybrat dle libosti. Pokud jezdí opravdu hodně ve sněhu, tak bych se nebál té nové Hakkapeliitta R2, to je severská řada a to vyjede i po stěně, ale je hodně měkká, takže se o ní člověk taky musí starat a jak bude konec sněhu, tak hned dolů, aby Ti nezačala odcházet před očima. Je dělaná do hodně mrazivých teplot, aby se ohřála a zůstala pružná, takže jak na ní vlítneš na teplou silnici ve 20 stupních nad nulou, začne se přehřívat.

Já mám tu WR D3 ve 195/55 R15 89H XL, ale táta na octavii I má to stejné ve 195/65 R15 95T XL a jsou to hodně tiché gumy. Na roomsteru obzvlášť. Hučí jen kolem 70ky a to ještě opravdu jenom chvilku a podle asfaltu. Dokonce i u táty na octavii jsou tiché a ta zase tak dobře odhlučněná není jako roomster a v pohodě. Ještě dělají také W+, což je původní WRko. To si berou prakticky hlavně firmy, protože je to bomba guma do sněhu za dobrý prachy a hodně vydrží. Ale co se týče hlučnosti, tak mi přišla taky v pohodě. Ono samozřejmě každou zimní gumu uslyšíš, protože je směrová, takže to odvalování bude znát.

Ten Continental TS830P je asymetrický, ale spíš na dálnici, protože tolik nevyhodí sníh a nemá takový záběr na středu, takže tomu tátovi určitě vyber nějakou směrovou.

Co se týče nových modelů, tak za rok jich asi tolik nebude. Jedině možná michelin jestli nenahradí Alpin A4 novou A5, protože tu A4 dělá už 4 roky, což je docela dlouho, ale zase ta A4 je zákaznicky hodně oblíbená, tak asi zůstane, protože letos ji uvedli v nových rozměrech a to by nedělali. Goodyear s Dunlopem nový dezén neplánují, takže to tam bude zase o UG8 a WinterSport 4D, Letos představil dunlop SP Winter Response 2, ale zatím o ní nic nevím, to až se mi lidi po sezoně vrátí, co je dostali jako nové.
                Continental určitě tu TS850 bude dělat dál, vyrábí ji teprve druhou sezonu, takže tu měnit nebudou (s tou jsem si loni užil, v min. sezoně jak byla nová, měli závadu ve formě a zrovna u 195/65 R15 se mi několikrát stalo, že jim vypadli na středu dezénové bloky, bylo to normálně, jako kdyby jsi ho odříznul z běhounu, krásný čistý řez, ale continental to normálně bral na reklamaci, kvůli vadné formě, u vyrobených gum v roce 2012 a 2013 už se to nestávalo)

Hodně tiché jsou i Pirelli Snowcontrol 3, ty měl táta před nokianama, ty byly výborný hlavně na dálnici, na mokru to sedělo jako přibitý. Na sněhu taky OK, ale v hlubším už to tolik nezvladali.
                Já bych asi zase vyloženě na nové modely tolik nečekal. ono je to jako v autech, že to nové neznamená vyloženě to lepší. Viz ty goodyeary a Dunlopy, UG7+ a 3D byly daleko lepší než UG8 a 4D.

Osobně bych ale tátovi dal určitě ty nokiany, v tom sněhu je to jistota.

Já jsem právě koukal na tu fotku a taky jsem nepoznal co to je za zimáky na 207, zkoušel jsem si ji přiblížit, ale nepoznám to takhle z dálky.

Ronault. 28.12.2013  19:55

« Re: Re: ....nevím

Ty zimáky nepřiblížím, neb auto toho času není doma, až nějak po půnoci. Díky za tipy na zimáky, budou se někdy v polovině léta vybírat.

rmt 02.03.2014  14:56

« Re: Re: Re: ....nevím

My jezdime na barumkach, výborný gumy za dobrou cenu. Máme je na VW multivan 255/45 r18, Peugeot 407 205/60 r16, megane 205/55 r16 to jsou letní bravuris 2. Na multivanu drží lip než continentaly, najede se ročně cca 40k km. Na vitare jsou bravuris 4x4 jako letní. Peugeot ma zimní barum polaris 3 a poměr cena výkon je hodně dobrej. Hlavně nekupuj zimní pneu Kormorán snowpro b2, to horor. Dostal jsem je k meganu a ty teda jdou z domu. Koukal jsem na ty polarisy, pireli snowcontrol a na continentaly. Uvidim jaký budou ceny na podzim, ale ted je akce na ty continentaly za 1200kc, což jde (195/65 r15)

rmt 02.03.2014  14:46

FAP

Tak u euro 4 splňovalo limity hodně aut, můj megane ho taky nemá což jsem celkem rad. je to rok 2007. Hodnoty co ma bez filtru jsou hodně dobrý, prý ma Renault ve všech modelech nejnižší emise. A fap jsi mohl vidět pod autem ne?

Ronault. 03.03.2014  16:21

« Re: FAP

No to by někdo musel lézt po auto a zatím proto (tuk ťuk) nebyl důvod ;-)

foto Marty244

Marty244 24.08.2014  01:20