svetobeznik (muž 35 let) Poslat zprávu

Mercedes-Benz E WBD124

Mercedes-Benz E, foto 1 Mercedes-Benz E, foto 2 Mercedes-Benz E, foto 3 Mercedes-Benz E, foto 4 Mercedes-Benz E, foto 5 Mercedes-Benz E, foto 6 Mercedes-Benz E, foto 7 Mercedes-Benz E, foto 8
Mercedes-Benz E, foto 9 Mercedes-Benz E, foto 10 Mercedes-Benz E, foto 11 Mercedes-Benz E, foto 12 Mercedes-Benz E, foto 13 Mercedes-Benz E, foto 14 Mercedes-Benz E, foto 15 Mercedes-Benz E, foto 16 Mercedes-Benz E, foto 17 Mercedes-Benz E, foto 18 Mercedes-Benz E, foto 19 Mercedes-Benz E, foto 20 Mercedes-Benz E, foto 21 Mercedes-Benz E, foto 22 Mercedes-Benz E, foto 23 Mercedes-Benz E, foto 24 Mercedes-Benz E, foto 25 Mercedes-Benz E, foto 26 Mercedes-Benz E, foto 27 Mercedes-Benz E, foto 28 Mercedes-Benz E, foto 29 Mercedes-Benz E, foto 30 Mercedes-Benz E, foto 31 Mercedes-Benz E, foto 32 Mercedes-Benz E, foto 33 Mercedes-Benz E, foto 34 Mercedes-Benz E, foto 35 Mercedes-Benz E, foto 36 Mercedes-Benz E, foto 37 Mercedes-Benz E, foto 39 Mercedes-Benz E, foto 40 Mercedes-Benz E, foto 41 Mercedes-Benz E, foto 42 Mercedes-Benz E, foto 43 Mercedes-Benz E, foto 44 Mercedes-Benz E, foto 45 Mercedes-Benz E, foto 46 Mercedes-Benz E, foto 47 Mercedes-Benz E, foto 48 Mercedes-Benz E, foto 49 Mercedes-Benz E, foto 51 Mercedes-Benz E, foto 52 Mercedes-Benz E, foto 53 Mercedes-Benz E, foto 54 Mercedes-Benz E, foto 55 Mercedes-Benz E, foto 58 Mercedes-Benz E, foto 59 Mercedes-Benz E, foto 60 Mercedes-Benz E, foto 61 Mercedes-Benz E, foto 62 Mercedes-Benz E, foto 63 Mercedes-Benz E, foto 64 Mercedes-Benz E, foto 65 Mercedes-Benz E, foto 66 Mercedes-Benz E, foto 67 Mercedes-Benz E, foto 68 Mercedes-Benz E, foto 69 Mercedes-Benz E, foto 70 Mercedes-Benz E, foto 71 Mercedes-Benz E, foto 72 Mercedes-Benz E, foto 73 Mercedes-Benz E, foto 74 Mercedes-Benz E, foto 75 Mercedes-Benz E, foto 76 Mercedes-Benz E, foto 77 Mercedes-Benz E, foto 78 Mercedes-Benz E, foto 79

Přezdívka auta blueberry Rok výroby 1993 Koupeno ojeté najeto [km]:170000 palivo: benzin počet válců: 6 počet ventilů na válec: 2 objem [cm3]: 2960 výkon [kW]: 132 kroutící moment [Nm]: 260 zrychlení 0-100 km/h [s]: 9 maximální rychlost [km/h]: 217 počet rychlostí: 4 převodovka: automatická průměr kol [palce]: 15 pohon kol: 4x4 spotřeba [l/100km]: 11

Kedze od relokacie z Anglicka na Slovensko presiel nejaky ten cas, zacal som uvazovat o aute. Nie ze by som o nom neuvazoval
este ked som sa stahoval naspat, ale v tom case to bolo dost nerealne. Po skoro 2 rokoch nabralo hladanie auta realne kontury,
zbierali sa skusenosti a financie, prisla faza hladania.

Pre mna asi ta najhorsia. Naozaj, neexistuje nic lepsie ako travit polovicu volneho casu na strankach zaoberajucich sa inzerciou aut, potom citanim recenzii (moje.auto.cz nevynimajuc) od majitelov, testov ojazdenych modelov a skusenosti od kamaratov, znamych a podobne. Nevyhoda toho celeho je, ze ludia do svojich skusenosti casto zapajaju emocie, hnevaju sa na francuzov, talianov, nemcov, japoncov, americanov a tiez napriklad na auta vyrabane v Cechach alebo na Slovensku. Najst nieco nestranne je vazne umenie. Anyhow, kedze skusenosti (aj osobnych) bolo dost s pomocou ludi od fachu (nie priamo autickarov aby bolo jasne :D som zuzil okruh hladania. Vedel som, ze male mestske auto nechcem, kedze do prace chodim s DBP a kazdodennu cestu do prace by som ani autom riesit nechcel, kedze MHD v Bratislave je celkom rychla a zaroven relativne lacna
alternativa prepravy.

Cize auto vacsie, nemusi byt az tak usporne, ale zase potesi rozumny pomer vykon/spotreba a tiez financny limit bol dost drsny k snivaniu o novsich autach. Mimochodom, moj nazor (vidite aj ja zapajam emocie prave takze to berte s rezervou) je
taky, ze dnesne auta sa vyrabaju prilis rychlo, prilis nekvalitne a tiez su robene tak, aby autorizovanym servisom davali chlieb
kazdodenny v podobe diagnostik, odbornych oprav typu clovek by to aj vymenil sam, ale je to pod plastovym krytom a taktiez kopec
elektroniky v aute da znat, ze raz sa tam nieco pokazit musi. Ja osobne som dlhodobo jazdil (a 3 z nich aj vlastnil) na 4 autach -
jedno bolo pozicane z rodiny, bolo z nich najnovsie, malo najmensi pocet km na tachu ale citil som sa v nom najhorsie. Mozno pre jeho
velkost (alebo malost), mozno pre jeho motor, ale hlavne prislo mi cele ako keby odliate z jedneho kusu bakelitu. Nehovoriac o tom,
ze casto som mal z radicky prevodovky pocit, ze ju odsklbnem pri kazdom rychlejsom preradeni/podradeni. vedel som teda, ze nic moderne mi nehrozi. Do uzsieho kola sa postupne pridavali auta ako Mazda MX-5, Volvo 840, niekolko Alfa Romei (166, GTV a podobne). Vyber typu co autobazar dal. Ale kedysi davnejsie som uvazoval nad autom ako W123 tzv Piano ktore mi utklo v pamati ako malemu chlapcovi a tejto predstavy som sa nevedel zbavit. Hovoril som si vsak, ze tieto auta sa hodia skor do garaze a nie na skoro kazdodenne jazdenie.

Moja predstava bola asi taka, ze raz ked...no a uz ani neviem ako, dostal som sa potom k amerikam. Mal som dokonca jednu uz aj kupenu
v UK, jazdil na nej skoro rok otec, bolo to neskutocne auto ale na druhej strane s problemom povodu a interier nebol prave v najlepsom stave. Velka skoda, dnes by som asi behal v Astrovane pravdepodobne s nainstalovanym LPG pohonom. Keby sa tak vtedy dal doviezt. Ja len dufam, ze jedneho pekneho dna sa legislativa ohladom LPG pohonov na Slovensku upravi a nebudeme musiet riesit homologizacie kazdeho jedneho trosku viac ojedineleho auta zvlast. Ale na ameriky som nezanevrel a ked bude moznost, rad v rodine privitam nieco podobne. O nej vsak inokedy, mozno v inej recenzii. Tento sen sa rozplynul predajom auta a hladal som nieco podobne. Velky motor, velke auto, priestor, povod za velkou mlakou. Nasiel som jedneho velmi zaujimaveho Mercuryho Grand Marquis LS s LPG, ale nevyslo to, kedze zacal tlacit datum letnej dovolenky, kedy malo byt auto pripravene a tiez sme sa celkom nepohodli na cene. Ale na druhej strane bral by som ho aj dnes :) Takze hladam zase, pozeram notoricky znamu stranku s modrym pozadim, casto po polnoci, prechadzam vsetko, najviac vsak LPGcka. Tam vsak dokopy nic nie je :( Nasiel som nejake mercedesy, ok pekne tvary, ale robotnicke auta pouzivane 5timi robotnikmi na dochadzanie do prace, co sa podpisalo na stave a ich interieri su viac ako nechutne. Potom sa stal asi zazrak a jedneho dna bol to stvrtok po polnoci ked mi uz poriadne sibalo z aut a kolies ako takych, som narazil na modru W124ku, vyzerala celkom schopne, interier kozeny, oblozeny drevom, automat, celkom dobre vybaveny, s na 17 rocne auto az neuveritelne malo kilometrami, za podozrivo nizku cenu. Hned dalsi den poobede som zavolal na cislo, vyhoda bola ze auto sa nachadzalo v Dubravke, ja som sa nachadzal v Ruzinove cize nebol problem ist si ho pozriet este v ten vecer. Hned po praci som sa rozbehol na elektricku a po 40 minutovej ceste skoro na konecnu som vystupil v Dubravke, kde po mna prisiel majitel.

Jazdil vtedy na skoro novom VW Passat myslim ze 2.0TDi, co bola pre mna zahada ako clovek ktory bol nauceny na ozajstnu kvalitu aut robi vo Volkswagene. Ale neriesim. Zastavili sme pred domom, tam stala 124ka. Modra ako na fotkach, majestatna aj ked zapadana listami zo stromu, kedze stala isty cas. Problem bol v tom, ze "odbornici" na alarm zapojili inak paradny alarm Meta II na relatko ktore udrzi iba 5Amp a podobne. Po case jazdy vypinalo cerpadlo, co bolo dovodom, preco bolo auto odtiahnute do MB servisu na diagnostiku. Tam majitel dostal kontakt na servis, ktory sa zaobera iba elektrikou a vybavou v autach a kedysi tito pani robili iba Mercedesy. Jeden z nich dokonca dodnes jazdi na W124 260E a jazdi na nej od roku 1989 :D

Pani auto zobrali do opatery, za 2 dni boli hotove 2 veci: odpojeny imobilizer (mal uz svoj vek a predsa len taketo veci zvyknu odchadzat, navyse nemoct nastartovat kvoli takej veci by bolo dost smutne cize odpojit) zostala po nom zdierka ale uz neblika :D a tiez kompletne prekablovanie alarmu aby bolo vsetko na svojom mieste. Len pre informaciu cela tato zabavka stala 80E, co sa mi na Bratislavu a uroven znalosti tychto panov zda ako bagatel. Len ked som im povedal ze som velmi spokojny ci ich mozem odporucit niekomu tak povedali ze radsej nie :D

Co vsak nic nemeni na veci, ze som kupil auto za dobru cenu aj vdaka tomuto problemu a sice este vela casu nepreslo odvtedy (pol roka) ale myslim ze s tymto uz problem nebude. UPDATE: po roku nebol problem s kablovanim.

Zatial som menil: olej+olejovy filter (bol tam 5W40 Castrol ktory je podla prirucky vhodny akurat na teploty pod 0 a bolo akurat sparne leto, skvelo sa startovalo :D nahradil ho Mobil1 15W40 samozrejme splnajuci 229.1 MB normu. Dolievam Helix 15W40, raz som kupil aj OMV olej - myslim ze kvalita je velmi porovnatelna. Tiez vymenene sviecky, privody k nim (boli v kufri, cize iba vymena) a uz v podstate nic. Ak neratam
dokupenie hydra do 4MATICU, ktore mi proste casom uteka niekde pri pravej osi :/ jedna z veci, ktora uz bola a este som to neriesil, ked zacala svietit kontrolka tak som manualne vypol 4MATIC a jazdim na zadokole. Medzitym este odisla hadica od serva, co zamrzelo lebo je to celkom fitness tocit 2 tony na mieste :D ale uz je to doriesene. Pri vymene pneumatik, ked bolo auto na zdvihaku v urovni oci, som si vsimol, ze z homokinetickeho klbu je uz iba torzo, mozno preto tam nejako unika hydro. Teraz skrz malu koliziu s inym autom odisiel zaves kolesa, asi uz bol na ceste do teplych krajin a toto mu dopomohlo...uvidim co na to povie poistovna vinnika. Este som sa tomu moc nevenoval, prave dnes chcem auto odviest do servisu, medzitym som nejazdil.

Na jarnu udrzbu pripraveny palivovy, olejovy k vymene oleja samozrejme, pelovy (interierovy) a vzduchovy filter. Tiez by som chcel menit olej v prevodovke (automat 4 kvaltovy) kvoli veku a kilometrom. Snad sa vypln prevodovky z nej vyleje, dufam ze sa nebude sypat :D nastastie vsetky prevody idu ako maju a radi to superhladko, ide iba o preventivku. Posledna vec mozno vaznejsia bude rameno riadenia na pravej strane, ktore vrzga. Dalej uz iba spotrebaky, tlmice su na ceste. A tiez tempomat nefunguje, pocul som ale o pripade, ze po vymene oleja v prevodovke sa zazracne rozbehol, tak to vyskusam :)

Idem tam pri vymene oleja (najazdenych cca 9 a pol tis km alebo o kusok menej) dat olej Liqui Moly s 10W40 samozrejme s MB 229.1 normou, ma to byt lahkobezny olej pre motory s vacsimi kilometrami, uvidim aky zazrak to vymysleli v Nemecku v LM. Inak stal menej (cena za L) ako bezny olej so SAE 15W40 tradicnych vyrobcov (nepocitam Mogul a Delphi z Lidla :) a da sa cenovo porovnat s MOL olejom kupovanym na pumpe Slovnaft (samozrejme SAE 15W40)

nejaky ten technicky pokec
(z http://www.mercedes-classic.cz/w124/udaje.php):
Technické údaje motoru 6-válec vstřikování KE-Jetronic 2.960 cm3 138KW / 188 PS

Kód motoru M103.980

Kroutící moment 260 Nm / 4400 ot.

Vrtání 88,5 mm

Zdvih 80,25 mm

Komprese 9,2

počet ventilů 12

pořadí zapalování 1-5-3-6-2-4

a este prehlad toho co som zistil pomocou VIN kodu:

VEHICLE TYPE: Car
MODEL NAME: 300 E 4 MATIC JAPAN (neviem preco JAPAN)
ENGINE: 103985 12 009799

240 OUTSIDE TEMPERATURE INDICATOR

341 ADDITIONAL BLINKER LAMPS

420 AUTOMATIC TRANSMISSION 4-GEAR

430 HEADREST IN THE REAR, LEFT AND RIGHT

440 TEMPOMAT (CRUISE CONTROL)

543 SUN VISOR WITH MAKE-UP MIRROR L. AND R., BE-

731 WOOD TRIM BURRED WALNUT ROOT

800 AEJ 06/1/M/X

823 VEHICLES FOR SWITZERLAND, ADDITIONAL PARTS

873 SEAT HEATER FOR LEFT AND RIGHT FRONT SEATS

Suma sumarum za male peniaze vela muziky, vybava co chyba je:

- elektricke/masazne sedacky s pamatou
- samostmavovacie spatne zrkadla
- plneautomaticka klimatizacia
- preklikavac zvuku truby
- urcite sa este nieco najde :)

nie je to najlepsie auto na svete, ma uz svoj vek ale nikdy som sa necitil v aute tak dobre ako v nom. Odporucam zazit kazdemu co ma Golfa a mysli si, ze uz lepsie auto nie je. Koncernovci ma asi nebudu mat radi, ani ja ich totizto moc nemusim :P ci na ceste alebo mimo nej

DOPLNKY: na aute ich bolo dokopy 8, cize: chromove listy okolo kolies x4, biele smerovky vpredux2 a biele smerovky na bokochx2 ostatne uplne original fabricky stav...kedze som ho chcel zachovat tak som dokupil original plne disky. Autu velmi svedcia v lete a na zimu plecharina s original puklicami na oklamanie nepriatela :D

Ak sa vo fore zacne diskusia s temou zado-predohrab resp automat-manual nemozem ine iba chvalit co mam :) automat bol pre mna tak 2 roky dozadu nedosiahnutelna meta a teraz toto...ale ked si raz clovek zvykne radit sa mu uz nechce :P a to iste zadohrab. moje auto ma tu vyhodu, ze vyuziva vyhody 2 svetov, zadohrabiek a tiez 4x4. ked sa clovek chce zabavat otvori motor a prelozi jednu packu dozadu a smyka donekonecna. ked vsak uz ide o nejaky ten serious business, nech sa paci 4MATIC k sluzbam (tesim sa na to, ked bude fungovat na 100%, zatial je to len prianie :/

=IMAGE, HVIEZDA NA KAPOTE
=KOMFORTNY PODVOZOK
=AUTOMAT
=BENZIN a ZVUK RADOVEHO SESTVALCA
=ODHLUCNENIE
=VYHRIEVANE SEDACKY V ZIME (aj ked ta koza to je zloba ci je leto zima ale holt za luxus a lahku udrzatelnost sa plati)
=STRESNE OKNO DVOJPOLOHOVE
=ZADOHRAAAB!!!
=AJ 4x4 KED OVSEM POJDE :D
=BEZPECNOST
=HMOTNOST KVOLI BEZPECNOSTI
=VYTLMENE TAK, ZE NEROZONUJE KED HRA SUBWOFFER!
=ROBUSTNE AUTO AKO STVORENE PRE MUZSKE RUKY
=AJ PRI 320tis KM INTERIER V UPLNOM PORIADKU, ROZPADAVANIE SA U MB PRI VYSSICH NAJAZDOCH NEHROZI

=BLBCI CO CHCU ZAVODIT KED VIDIA 300E NA KUFRI
=ZAVIST LUDI ("VYHRAL SI V SPORTKE ZE MAS MERCEDESA?")
=LUDIA CO MOJE POVAZUJU ZA SROT IBA KVOLI VEKU A SAMI JAZDIA NA =HTP.CKU
=HMOTNOST (PRI ROZBEHU)
=NIEKEDY AJ SPOTREBA
=VLASTNOSTI KOZE ZIMA LETO (AJ KED SI CLOVEK NEVYBERIE)
=PAR PRKOTIN CO NEFUNGUJU ALE CASOM SNAD BUDE VSETKO DORIESENE
=SLOVENSKE CESTY

napisane hore

skor by som tu napisal skusenosti hodnotenia inych uzivatelov ale najskor zopar faktov:

1) neprisiel som tu nato, aby som dostal max hodnotenie, viem ze nie kazdemu sa paci MB a jeho image a tiez W124 nie je dokonale auto

2) dovod preco som sem dal recenziu je ten, aby sa na zaklade mojich skusenosti mohol niekto rozhodnut pre/proti.

ale aj tak, najviac ma pobavia ludia co maju v "recenzii" kedze v ich pripade je to skor urazka slova napisanych 5 viet a ohodnotia moju recenziu na 9b, pripadne 8, ked ja som im dal 9 :D resp maju pocit, ze jazdim na vraku a musia mi o tom pisat spravy, hlavne ze ich masovka je uplne nevrakova ;) len tolko k mojim pocitom z hodnotenia, ja si len myslim ze castokrat skor zavisi na hodnoteni mojom ako objektivite, o ktoru sa snazim ja napriklad.

resp najlepsie je ked vas niekto ohodnoti na 10b zjavne iba kvoli tomu, aby ste urobili to iste ale ono to proste nejde, ked ma niekto masove auto ktoreho sa predava vsade a strasne vela. ked dam takemu autu 10tku, co mi zostane pre naozajstne skvosty??! a potom aj top 10 vyzera tak ako vyzera :/ najlepsi su ti co mi za pomstu zmenia hodnotenie potom. hehe, najprv sa vam fotky a auto pacili na 10/10 a zrazu to ide na 8/8? objektivita jak hovado :D

8.11.2011 14:35

NA PREDAJ

Kedze auto mam uz rok a pol a myslim ze nastal cas na zmenu, rozhodol som sa po dlhych diskusiach a prehovaraniach predavat blueberry, vsetko co som sem pisal je pravda, nemam dovod nieco zatajovat a tiez som si nasiel nove auto - nove je relativny pojem kedze to "nove" je starsie ako blueberry - takze pojde prec z domu. Sice som do auta investoval uz viac ako sumu, za ktoru som ju kupil, chcem ju posunut niekomu kto sa bude starat a vrati jej povodnu krasu, od ktorej sice nema daleko ale stale to nie je ono. Proste to, co sa nepodarilo mne. Rozumne ponuky prijimam, nepredavam vsak za cenu jednej opravy...este stale som pri zmysloch.

17.9.2011 14:43

novinky

odkedy som tu napisal poslednu novinku preslo vela casu cize co mam nove:

najazdenych asi 6tis km navyse, bez poruchy ktora by ma odstavila

vymeneny vnutorny klb na aute (kupoval som celu poloos- pouzitu - nova stoji tolko co cele auto)

vymeneny olej (10W40 od Luquimoly do starsich motorov - celkom fajn olej, berie mi to menej ako povodnu 15W40 od Mobilu a hlavne je tichsi) pri 163tis tachometrovych

pri tej istej prilezitosti meneny vzduchovy filter, olejovy filter (samozrejme) a tiez palivovy filter

vycistena klimatizacia

par drobnosti (napriklad vyvesene otvaranie kapoty vnutorne)

kedze predne brzdy (kotuc na pravej strane) buchali kvoli zvlneniu, rozhodol som sa pre zasadny krok a vymenil som oblozenia spolu s kotucmi od vyrobcu BREMBO, brzdy este nie su celkom usadene ale mam z nich tie najlepsie pocity

31.5.2011 23:34

realne km

nasiel som stare zaznamy o TK/EK od roku 2004, to je radost :) realne tak km vyzeraju - s najazdom nieco cez 10tis km rocne - na priblizne 320tis km...ten slovenskocesky sport stacania kilometrov je proste vec!

17.4.2011 17:21

pokus o nalestenie

kedze dnes som si dal pracu s umyvanim, pouzil som prvykrat aj Turtlewax na kapotu a kufor, vysledky su v galerii

13.3.2011 22:30

160tis za nami aj s novym oknom

vcera som prekonal magicku hranicu 160tis :D a kvoli vandalizmu som musel dat vymenit zadne okno. co uz. inak este do leta planujem precistit klimu/ventilaciu, mam podozrenie ze pelovy filter je v rozklade :) vodicovmu oknu sa nechce ist dole, snad to vyriesi par hodin hrania sa s tapacirom na dverach...a stresne okno vyskocilo z kolajnicky a nechce sa dotvarat.

28.2.2011 10:18

mat auto je radost, ale...

..vzdy sa najde nejaky debil cize od minuleho tyzdna nemam zadne okienko (druhe mensie vzadu, niekomu chybalo radio). Sama radost to zhanat. Ako keby to radio predal za viac ako hodnota toho skla. Nehovoriac o tom, ze poskodil stredovy panel na oboch stranach :/

16.1.2011 19:42

test

odvcera skusam ako to bude jazdit na 98oktanovom benzine z METRA. dovod je jednoduchy, 98cka v METRE stoji az o pol centu viac ako bezne 95tka. uvidime. odkedy mam auto doma spotreba bola dost vysoka, asi preto ze auto dlho stalo a predsa len je zima, jazdil som hlavne v meste a tak to aj vyzeralo na zimnych gumach. Dal som prvych 30litrov, predtym som na benzine z Benziny urobil 200km od svietenia rezervy po svietenie rezervy. Aj ked v case ked som tankoval rezerva uz svietila par km a ked som tankoval znova, iba zlahka preblikavala. cize tipujem tak velmi hrubym odhadom 250km na 30L, dufam ze sa to na 98cke zlepsi aspon na 300/30.

9.1.2011 17:01

dnesna miniudrzba

olej doplneny (cestou naspat parkrat blikol), tiez hydro do 4MATICu ktore z nejakej priciny aj ked nebezi pusta hydro ale to je asi vekom a stavom pohonu. dufam ze sa to na jar/v lete vyriesi. no a este som dolial vodu do ostrekovacov a vymenil viecko oleja kedze stare bolo prasknute a mal som za neho nahradu. ako to tak citam strasne banality sem pisem, ale ked mat dennik, tak preco nie prave tu, ze?

8.1.2011 19:49

auto doma

auto som vcera nadranom doviezol za asistencie dalsieho mercedesa konkretne 190D na ktorom sme isli po auto a samozrejme naspat som uz isiel po vlastnych. oprava bola nasledovna: vymenena vodna pumpa to bol hlavny problem ale schytal to aj chladic cize tieto dve veci plus chladiaca zmes. cele to vyslo nieco pod 500EUR aj s pracou, mechanik sa celkom pohral aj s niektorymi inymi vecami napriklad plast ktory drzi kryt vzduchoveho filtra zalepil a podobne prkotiny. s pracou som spokojny, velmi rad odporucim aj ked je to tak dost od ruky - 3 km od Krupiny :) anyhow, blueberry uz jazdi, drzi teplotu na 80 stupnov ako hluchy dvere a zvuk je viac ako zdravy. nic lepsie ako si znova priviest auto domov asi nemoze byt

12.12.2010 00:46

W140 odtiahnuta!

na 2 fotkach mam fotku s W140 zasypanu snehom. Maju ju nejake 18rocne chalaniska na ulici, asi nemaju moc na dizel (pocul som ako pradie odhadujem 300D alebo 350D) tak vela nejazdili ale asi pred mesiacom ostalo auto odstavene, kedze prislo s prerazenym svetlom. Od dnes vsak uz je na mieste kde stala iba kusok miesta bez snehu. Cakam ci ju este niekedy uvidim (na pohlad zle nevyzerala, ale clovek nikdy nevie aky sajrajt moze auto skryvat pod kapotou :/

9.12.2010 21:56

porucha!

tak je to tu. idem si hore kopcom, pekne snezi a z nicoho nic sa zacne prehrievat. hovorim si dobre ved ono to prejde ale neprechadza. z expanzky mi vyvrie voda rovno na zvody a vodnej pary zpod kapoty ako z parnika. no moc som vtedy nemal naladu na zarty. dolial som vodu co bola v aute aby som doplnil objem a po asi 20 min stania a 500 prejdenych metroch to iste, akurat ze uz to vodu neprskalo tak. budem rad ked to nebude hlava ale iba tesnenie resp problem v okruhu. cakam na to, co povie servisman.

Přidat názorDiskuse: Mercedes-Benz E WBD124

Další vozy Mercedes-Benz E

na svoj vek nadpriemerne spolahlive

na kombi nema no :D

hlavne na zadnych sedackach jedna basen, ale tak MPV to nebude

zadohrab. ked treba tak stvorkolka. co viac si clovek moze priat?

mne uplne sadol tym aky je, niekto mozno povazuje za moc makke ale ja mam jeden chrbat a jedno zdravie

ak by som mal dizel alebo LPG, boli by rozhodne nizsie

je ich kopa na vyber, nie su predrazene

nikdy som nemal problem s nedostatkom vykonu, niekedy je ho az zbytocne vela

ok ok nie je to az taka zabava jazdit za 10+ priznavam

ked je to vhodne, ozve sa hlavne pri 5 a pol tis otacok :D inak pradie ako ma

pruzinace

najlepsie brzdy ake som kedy mal

no nic moc ten zadny nahon si vybral svoju dan. auto velke a kufor mensi