BMW řada 3 (2003)

29.9.2010

ZDRAVÍM všechny čtenáře a uživatele MACZ a zároveň Vás vítám u své první recenze. V diskuzi uvítám jakékoliv dotazy, připomínky a komentáře. Přeji…

BMW 3 (E46) (DonEscobar)

Mira328i 29.09.2010  20:39

Velmi pěkné-palec nahoru

Tak konečně po dlouhý době se mezi nováčky objevila recenze se vším všudy, ba co víc:-)-pro mě ještě radost dvojnásobná-je to bmw a v šestiválci.
    Gratuluji-velmi pěkný vůz;-), mrkni i na mé..

JuicyMane 29.09.2010  21:32

« Re: Velmi pěkné-palec nahoru

Děkuji :-) Jak budu mít dostatek hodnocení, začnu také hodnotit auta ostatních... Ostatně v těch tvých si rád počtu.

foto Ondrej-Samal

Ondřej Šámal 29.09.2010  20:58

thumbs up!

Po přečtení recenzi mi připadalo, jako bych jí psal já sám, mluví mi přímo z duše :yes: Trojkový coupé miluju, e46 je přímo nádherná (e92 ale taky). Příští rok bych si rád zas jedno pořídil, nejlíp 330i, samozřejmě.
    Každopádně gratuluju k super volbě, jen tě musím varovat, těch 170 koní ti dlouho ke spokojenosti nevydrží, budeš chtít víc a víc a víc >:D

Mira328i 29.09.2010  21:05

« Re: thumbs up!

Jo kupé taky žeru ale bohužel musim mít jen jedno auto a takže trošku víc univerzální:-)

JuicyMane 29.09.2010  21:36

« Re: thumbs up!

Děkuju. Jooo, taky bych si pořizoval jedno auto za druhým :-)

element5 29.09.2010  21:02

Přidávám se ke kolegům výše,

konečně zase recenze, která má hlavu i patu a navíc popisuje krásné auto. Gratuluji ke splnění snu, vybral jsi dobře :yes:

Mira328i 29.09.2010  21:10

« Přidávám se ke kolegům výše,

...vybral dobře ale trošku škoda že nevzal přímo 330ci, to je pecka;-)

JuicyMane 29.09.2010  21:41

« Re: Přidávám se ke kolegům výše,

Nebyla by 330i moc hardcore hned tak s fleku? :-) předtím jsem jezdil s vectrou 2.0DTI 100k.

Mira328i 29.09.2010  21:52

« Re: Re: Přidávám se ke kolegům výše,

ne,proč >:-[] ?

element5 29.09.2010  22:27

« Re: Re: Přidávám se ke kolegům výše,

Souhlasím, já se k těm svým 265k taky propracoval přes pěknou řádku aut :-) a stejně tak souhlasím co se týká anglických sporťáků. Minulý týden jsem seděl v Noble M400 a to byla paráda, ale mým snem je TVR Cerbera, které pro mne představuje ideální kombinaci klasické elegance a hrubé síly.

JuicyMane 29.09.2010  23:13

« Re: Re: Re: Přidávám se ke kolegům výše,

Joo, Cerbera je kusanec! Ale co takhle její ostrý derivát? Jedinný kus, co byl kdy vyroben, je ted za hubičku na prodej... Znáš Speed 12? :-)

element5 30.09.2010  20:01

« Re: Re: Re: Re: Přidávám se ke kolegům výše,

Speed 12 znám, ale je na mě už příliš hardcore :-) nehledě na to, že je "malinko" mimo můj rozpočet >:D

JuicyMane 30.09.2010  20:37

« Re: Re: Re: Re: Re: Přidávám se ke kolegům výše,

no co se mého rozpočtu týká, tak to jsme na tom podobně >:D

JuicyMane 29.09.2010  21:40

« Re: Přidávám se ke kolegům výše,

Díky :-)

foto Nerez

Nerez 29.09.2010  21:33

Benzín

Ahoj, i já mám zkušenosti s tím, že benzínových aut jakékoliv značky je v bazarech minimum oproti dieslům. Těch je všude hafol:(
    Jinak i když nejsem fanoušek BMW, uznávám, že máš pěkné auto. Ať dlouho slouží:)

"-- skrytý --" 29.09.2010  21:55

bmw

Ahoj, krásné auto a super napsaná recenze... nikdy jsem teda v e46 nejel, ale jel jsem v generaci před ní e36 328i a taky v e92 330ci Mpacket a upřímně novější mě teda moc nenadchla.. už je to taková spíš limuzína než sportovní auto, ve které se vůbec nedá vnímat rychlost..ikdyž je fakt, že teda zrychluje strašně :-) líbí se mně názor, že ,,sportovní,, auto nedělá jenom výkon, ale hlavně jízdní vlastnosti a zábavnost ho řídit. Přeji ať ti bmw šlape a kouzlí úsměv na tváři :yes:

JuicyMane 29.09.2010  23:29

« Re: bmw

Díky moc, snažil jsem se :-) tak já zase nikdy nejel v E36 a v E90 jsem jel jen v 320i v automatu po městě, takže těžko soudit... Ale já bych si dal E92 330i určitě líbit :-) ikdyž odevšad slýchám, jak to prej neni uz ono...

"-- skrytý --" 30.09.2010  19:55

« Re: Re: bmw

já jsem se v tom svezl jenom díky kamarádovi, jinak bych v tom taky nikdy neseděl a neřídil :-) ale už to není nějak ono.. necítíš že ho řídíš

"-- skrytý --" 29.09.2010  22:19

r.2003 najeto 79000?

To si měl opravdu "štěstí". Gratuluji k výběru. >:-[]

JuicyMane 29.09.2010  23:32

« Re: r.2003 najeto 79000?

ano je to tak :-) ostatně pokud jsi četl Zkušenosti se servisem (poruchy, opravy). Štěstí to opravdu je :-)

"-- skrytý --" 30.09.2010  14:40

« Re: Re: r.2003 najeto 79000?

jojo.Já jen, že to chce opravdu pořádný kus štěstí na takový kousek narazit. Obzvlášť co já mám zkušenosti s ojetým vozem i v autorizovaných bazarech. :-(

foto Beekey

Beekey 30.09.2010  20:59

« Re: Re: Re: r.2003 najeto 79000?

nechci vam kazit iluze, ale kuze v BMW po tolika kilometrech by vypadala 'trosku' zachovalejsi... a ze lidi porad veri pohadkam, ze nemec po sesti sedmi letech nalita na kupecku jen 79000...

"-- skrytý --" 30.09.2010  22:18

« Re: Re: Re: Re: r.2003 najeto 79000?

no mně si nic nezkazil. Jen jsem teď sháněl auto pro ženu a vím čeho jsou u nás všeho schopni. :-(

foto escorpion

escorpion 01.10.2010  09:28

« Re: Re: Re: Re: r.2003 najeto 79000?

Všetky ojazdené autá, ktoré sa predávajú sú po nemeckých dôchodcoch >:-[]
            Málo jazdené, garážované, nebúrané ...

Inak auto je fakt krásne a chválim atmosférický benzín. Kto si chce užiť zábavu za volantom, tak atmosféra je to pravé orechové, žiadne turbo.

Hodnotím 3x10.

JuicyMane 01.10.2010  10:21

« Re: Re: Re: Re: r.2003 najeto 79000?

Ano, všichni známe bazarové pohádky. Pokud jsi četl recenzi, nebo aspoň sekci Zkušenosti se servisem, tak by ses tam dočetl pravdu... Vůz je původem z ČR, a starají se o něj v tom samém autorizovaném servise, kam s ním jezdila předchozí majitelka, kterou tam také znají. Když jsem tam s autem přijel poprvé, servisní technik si ho dokonce pamatoval...

foto escorpion

escorpion 02.10.2010  08:43

« Re: Re: Re: Re: Re: r.2003 najeto 79000?

Áno, čítal som celú recenziu aj sekciu skúsenosti so servisom, len som reagoval na kolegu, ktorý písal o Nemcoch a nájazde po 6-7 rokoch. Občas sa dá nájsť auto, ktoré má napriek veku málo najazdené.

Môj otec mal 20 rokov ladu a najazdil 90 000 km, seat cordobu 8 rokov a 60 000 km, teraz má fabiu 6 rokov a 50 000 km. Skúste dať inzerát predám fabiu 2004 (50 000 km). Každému to bude hneď podozrivé :-O

Mal si šťastie s týmto autom, prajem veľa šťastných kilometrov, uži si ho :yes:

JuicyMane 02.10.2010  11:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: r.2003 najeto 79000?

No je to jak pises... V dnesni dobe, kdyz nekdo vidi v bazaru stat auto s malym najezdem tak automaticky zacne premyslet nad tim, ze "to musi byt urcite stocene". ;-\

PeT-a (RSKa) 02.10.2010  13:56

« Re: r.2003 najeto 79000?

Fascinuje mě, že někdo nedokážou pochopit, že každý člověk je jiný a najezdí s autem jiné kilometry. Znám lidi co mají za 6let najeto 10tis km s novým autem a taky lidi, co najedou za rok s autem 100tis km.....a opotřebení auta je taky záležitost individuální.

Budu mít auto s kterým najezdím 100tis km po městě trasy menší než 10km, než se vůbec zahřeje motor a auto s kterým najezdím 200tis km po německých dálnicích, kde pojedu třeba 300km vkuse, bez řazení, brždění, mačkání spojky....které auto si koupím?? Podle mentalitě čechů auto s 100tis km... :-) Funguje to ale i opačně a nebudu se divit, když bude mít BMW z roku 2003 najeto 79tis km ....stupidita

"-- skrytý --" 02.10.2010  14:52

« Re: Re: r.2003 najeto 79000?

Co sem motáš zahřátí motoru? Kdyby sis přečetl všechno u uživatele Beekey, tak se vyjadřoval k opotřebení kůže. Nikdo tady nic nezpochybnil. Majitel se jasně vyjádřil jakou formou vozidlo "lustroval". Přeci víme, co jsou naši bazarníci za pakáž. Nebo si taky bazarník?

Obzvláště úsměvná je pasáž 300km v kuse po Německé dálnici bez řazení, brždění, mačkání spojky. Kdy jsi naposledy jel po Německu?

PeT-a (RSKa) 03.10.2010  16:31

o prázdninách :-)

Ty na dálnici řadíš jak ve městě? >:D .....je to hrozně indivuální, každé auto může být jiné, jinak zajeté všechno. Nějaké s 300tis km může být fakt lepší než s 50tis km.......

Ne, bazarník nejsem ;-) ...ale pár aut už jsem z bazaru kupoval, resp. pomáhal kupovat....

no fight.... ;-)

"-- skrytý --" 03.10.2010  19:43

« Re: Re: r.2003 najeto 79000?

Pet-a - nemyslel jsem to zlém. Ročně najezdím po Německých dálnicích kolem 10 tis. km. Už dlouhou dobu sleduji, že je spousta dálničních úseků pod nějakým rychlostním limitem a hlavně se mi už dlouho nestalo, že bych si jen tak mazal po dálnici a nemusel vůbec brzdit a řadit. ;-)

Co se těch km týče. Vyjádřil jsem svoji pochybnost neb jsem nedávno kupoval vozidlo pro ženu a trvalo mi skoro měsíc než jsem narazil na vozidlo, které by odpovídalo tomu, co bylo napsáno v inzerátu. Jak by ses dočetl např. [odkaz] tak upřímně u nás platí bazarník = z.m.r.d.

Nicméně jak jsem napsal, majitel jasně definoval svoje prověření vozidla a jak je vidět, není to v tomto ohledu nějaký hlupák, který by viděl namašlené baworsko a hned ho koupil, bez pochybností. ;-)

PeT-a (RSKa) 04.10.2010  22:56

next berustina: :-) :yes:

Jasně, já to nemyslel taky zle....ano, bazarníci jsou svi.ně, bohužel....jinak souhlas ;-)

foto Rubb

Rubb 29.09.2010  23:43

Já myslel

že nám to řazení předvedeš na tom videu osobně, docela by mě to zajímalo :-!
    Ovšem nepochybuji, že to umíš taky tak >:D

JuicyMane 29.09.2010  23:52

« Re: Já myslel

heh >:D pořád pilně cvičím, pokaždé to neni ideál :-) ten ve videu, to je jiný herec :-)

"-- skrytý --" 30.09.2010  09:06

Krásné auto a skvělá recenze :yes: a pěkná nálepka na okně >:D :-|

JuicyMane 30.09.2010  12:01

Děkuji! ;-) jak za hodnocení, tak za nálepku :-) musím se ted po MACZ poradne rozkoukat, kdyz uz muzu taky hodnotit :-)

foto -andrej-

.andrej. 30.09.2010  20:02

« Re: Re: 10b

Bez debaty idealne auto pre mladeho chalana, skvela recnzia, pekne fotky. Tvoj jazdny styl (myslim podrazovanie a medziplyny) je aj mne naozaj blizky :-!
        BTW: Objasnite mi naco v tom videu vzdy pred przdenim jemne brnkne do tej brzdy.

JuicyMane 30.09.2010  20:52

« Re: Re: Re: 10b

vidíš, nad tím bržděním levou nohou jsem neuvažoval, ale asi to bude nějaký amatér, co si plete pedály >:D >:D >:D nebo co já vím...? Pokud je mi známo, tak se při brždění deaktivuje tempomat >:D

A teď vážně. Co já vím, tak brzdění levou nohou se používá před zatáčkou u silných čtyřkolek a předokolek (rally) aby se zvýšilo zatížení a tím pádem i adheze hnané (přední) nápravy a tím se pak zrychlil průjezd zatáčkou (prostě kola jsou zatížená, tak mají lepší grip). U zadokolky by tato technika měla vést spíše k rozhození auta. Otázkou je, jaký pohon má HRT V8. Podle mě je to ale zadokolka, takže smysl??

"-- skrytý --" 01.10.2010  10:19

« Re: Re: 10b

není zač, ja děkuji, v sobotu asi budeme mít ten zlinsky srazek, co jsem Ti psal na Facebooku tak dam ještě vědět.

foto kolmar

kolmar 30.09.2010  12:07

pekne!

dlho som necital recenziu na macz, ale toto bolo v pohode, len inf. o interieri som preskocil - sorry, no toto nepotrebujem ;-)
    Pekne auto, super stav, bez pripl. volantu a sedadiel by som do toho tiez nesiel! Ja mam rad off road a suv, no dost ma taha k 3er a Accordu - zalezi len na ucte na ktoru generaci bude...uplne najracej 30i vs. 2.4 vtec.

PS: s niektorymi autami by si si nohy polamal pri tom radeni...ale ten pan na videu ma an to naozaj luxune nacinie :yes:

JuicyMane 30.09.2010  12:32

« Re: pekne!

Jasný, snazil jsem se recenzi nejak logicky odstupnovat, aby byla prehledna a aby lidi jako ty nemuseli cist neco, co nechteji... :-) jinak samozrejme dekuju za zhodnoceni.

No a jinak zalezi jakou generaci 3er nebo Accordu... Co ale tak ctu recenze, tak posledni generace Accordu s 2,4vtec je vychvalovaná dost a jídzní vlastnosti prej na spicce tridy a co se meho nazoru tyka, tak vedle vsech tech pasatu a mondeí vypada honda nejmajestátněji.

Jinak k tomu razeni... nekdy to je na vylomeni kotniku >:D hlavne se mi to dari jen se dvema pary bot >:D se zbytkem nic moc.

foto kolmar

kolmar 30.09.2010  16:21

« Re: Re: pekne!

>:D to verim, chce to nejake "tichošlapky", s gumakmi by si slapal naraz okrem plynu a brzdy aj spojku >:D

Ten odsek o Accorde ako by som to napisal ja! moja rec! len skoda ze je trochu tazsi, no to jej treba odpustit, lebo vie spravit radost aj pri jazde a aj v komforte (lepsie odladeny kompromis asi nepoznam co som jazdil + vyborne riadenie a famozne radenie z toho robi pre mna jedineho konkurenta 3 er - ako prakticko-jazdecky kompromis)

foto DrFrank

DrFrank 01.10.2010  14:45

« Re: pekne!

Pridavam se s dojmy, vuz pekny, recenze a fotky kvalitni. Vse ostatni tu jiz bylo zmineno, takze at Ti slouzi, hodnoceni je vcelku jasne :-)

foto matii

matii 30.09.2010  21:05

Vetřelec

Teda sledoval jsem to video několikrát a prvně mě udivilo, že při řazení je auto stále pod plynem, aniž by mu vylítly otáčky, byť to trvá zlomek vteřiny a za druhé se tam za brzdovým pedálem v čase 0:43 objeví vetřelec, který proleze směrem dolu k šoférovi .... chudák. Jinak pěkné autíčko gratuluji.

P.S. tím plynem tomu při brždění v zatáčce moc nepomáhá, spíš to šolíchá tak trochu alibisticky. >:D >:D >:D

foto BigBang

BigBang 30.09.2010  21:41

« Re: Vetřelec

k tomu řazení - je to sekvenční převodovka angl. dogbox nebo taky cutgears a tam se to sází takhle normálně ;-) koukni sem - [odkaz]

a s tim plynem myslíš jak šlape při brždění??? aby se mu nezablokovaly kola při podřazování :-)

jinak auto pěkný ;-)

foto immortal

immortal 01.10.2010  17:01

Nadhera

Ahoj, gratuluju, fakt paradni auto. e46 je podle me nejhezci bmw vubec. Ten design je tak nadcasovej, ze se mi snad nikdy neokouka. Sam mam 320D touring ale nekdy bych si chtel poridic 330Ci. Opravdu nadherne auto. 3x10 !!!

JuicyMane 01.10.2010  19:04

« Re: Nadhera

Zdravím, tu 330Ci ti vážně přeju :-) a děkuji za hodnocení!

foto immortal

immortal 01.10.2010  17:40

Tve motto:

Myslim ze by tam melo byt another larger helmet ;-)

foto Bl-de

Bl@de 02.10.2010  10:48

Zdravím Valacha :)

AHOJ, je opravdu pěkné viděl jsem ho dokonce i na vlastní oči :-) ANO v bazaru ve Valmezu :-) Taky jsem se rozhodoval jestli ho koupit, byl jsem tam snad 3x :-) a rozhodl jsem se že, ještě nějaký ten rok počkám, a dovezu si něco podobného z Německa ale 2.5l no tak hodně zdaru, a zdravím taky Valacha? :yes: A teď opatrně v tom Valmezu, máte to tam pěkně rozkopaný ty cesty :-)

JuicyMane 02.10.2010  11:40

« Re: Zdravím Valacha :)

Jak je ten svět malý ;-) jinak já jsem z druhé strany Zlína... Napajedla. Neznáš? >:D Nevadí... Ve Vazlmezu jsem byl asi třikrát v životě a po tamních okreskách ani ve městě se nepohybuju. Jo a díky za hodnocení! Přeji hodně štěstí v hledání toho pravého...

Chobot 02.10.2010  17:35

Nové zimní pneu

Koukam, že si na tom stejně jako já před dvěma lety. První zima s zadokolkou = hlavně koupit kvalitní ´boty´. Tak snad budeš spokojen jako já se svými GY.

JuicyMane 02.10.2010  17:40

« Re: Nové zimní pneu

No, doufám... Už to vidím... první břečka, blbě přidám plyn,... no ani domýšlet to nechci >:D

Chobot 02.10.2010  18:59

« Re: Nové zimní pneu

To je úplná pohoda. Když blbě přidáš tak zakontruješ a honem ubereš a ono se to srovná jako nic. Spíš ty rozjezdy jsou občas boj, tam tě právě ty kvalitní boty hodně pomůžou :-)

Mira328i 04.10.2010  18:35

« Re: Re: Nové zimní pneu

jupí....už aby byla zima!!to bude zase zábavy za volantem :-) .
          Se zadkem žádný strachy-ono si tě to auto vyškolí samo :-) .

JuicyMane 04.10.2010  23:23

« Re: Re: Re: Nové zimní pneu

No, doufám, že to bude školení bez nutnosti návštěvy servisu >:D

Mira328i 05.10.2010  10:50

« Re: Re: Re: Re: Nové zimní pneu

Neměj strach - uvidíš že tě to začne hrozně bavit ;-)

JuicyMane 14.10.2010  16:44

Kia Sorento fdriftu vs. PČR

Tuhle mi kamarád dopřál usednout za volant Sorenta, abych si na jednom zlínském parkovišti parkovišti (rozuměj udusané kamení a hlína se spoustou děr kategorie jáma na mamuta) vyzkoušel, co to znamená dvě a půl tuny v driftu. Inu odpojil jsem tedy přední nápravu aby všechny ty dieselové newtonmetry putovaly na zadek, plyn na podlahu a už to lítalo... Sorento se zmítalo v hodinách a oblacích prachu, až jsem se divil, co že to auto s těžištěm ve stratosféře dokáže... Mé čiré nadšení však po cca pěti minutách ukončily majáčky motorizované hlídky PČR (rozuměj modrá oktávka první generace fcivilu - někteří znají důvěrněji) abych se tak po domluvě smutný odporoučel z toho tankodromu... :-( tak mě napadá jestli jsem se skutečně něčeho dopustil anebo se mé konání policii jen nezamlouvalo?

"-- skrytý --" 15.10.2010  01:22

Krásnej!

Noo, jak tak čtu, tak jsi nedávno zakoupil, ale kdyby si v nejvližších dbech prodával, tak se ozvi...přeně takovýho krasavce shánim!!! ;-)

JuicyMane 16.10.2010  15:14

« Re: Krásnej!

Ano, je to teprve pár měsíců, no :-) takže o projdeji zatím nepřemýšlím, ale jinak díky! ;-)

"-- skrytý --" 16.10.2010  22:08

Vzhlad auta!

Do * ved to auto vypada jak NOVE! :yes:

JuicyMane 16.10.2010  22:42

« Re: Vzhlad auta!

no tak starám se, ne že né... :-) ale nějaký ten šrámek se sem tam najde... děkuju.

foto stevosk

stevosk 13.04.2011  21:32

Well done

Pekné auto, poctivá recenzia a fajn fotky (proste za 10 bodov).