Lexus IS IS300h

Lexus IS, foto 1 Lexus IS, foto 2 Lexus IS, foto 3 Lexus IS, foto 4 Lexus IS, foto 5 Lexus IS, foto 6 Lexus IS, foto 7 Lexus IS, foto 8
Lexus IS, foto 9 Lexus IS, foto 10 Lexus IS, foto 11 Lexus IS, foto 12 Lexus IS, foto 13 Lexus IS, foto 14 Lexus IS, foto 15 Lexus IS, foto 16 Lexus IS, foto 17 Lexus IS, foto 18 Lexus IS, foto 19 Lexus IS, foto 20 Lexus IS, foto 21 Lexus IS, foto 22 Lexus IS, foto 23 Lexus IS, foto 24 Lexus IS, foto 25 Lexus IS, foto 26 Lexus IS, foto 27 Lexus IS, foto 28 Lexus IS, foto 29 Lexus IS, foto 30 Lexus IS, foto 31 Lexus IS, foto 32

Přezdívka auta Lexus Rok výroby 2019 Koupeno nové najeto [km]:31000 palivo: hybrid počet válců: 4 počet ventilů na válec: 16 objem [cm3]: 2494 výkon [kW]: 164 kroutící moment [Nm]: 300 zrychlení 0-100 km/h [s]: 8.2 maximální rychlost [km/h]: 200 převodovka: automatická průměr kol [palce]: 17 zavazadlový prostor [l]: 450 pohon kol: zadní spotřeba [l/100km]: 5.2

Po viacerých prečítaných recenziách tu na moje.auto.cz, som sa rozhodol sem pridať svoj pohľad na vec a review môjho nového auta Lexus IS, kúpené 11.4. 2019.

Pred tým než sa do toho pustím, neodpustím si trochu zhrnutia mojej automotive histórie a prečo som sa rozhodol kúpiť IS-kový Lexus.
Vodičák mám od roku 2002, medzi autá, ktoré som dlhodobo používal boli 1 gen. Toyota Yaris 1.0, facelift Citroen Xsara 1.4, Z30-kový Mitsubishi Colt 1.1 a posledných 7 rokov som jazdil Nissan Juke 1.6 DIG-t. Takže je tu jasne viditeľná prevalencia japonských značiek. V rodine sa ešte vyskytli 10. gen. Toyota Corolla 1.4 D4D a momentálne Ford Kuga 1.5 Ecoboost.

Ako už bolo spomenuté posledných 7 rokov som sedlal Nissan Juke 1.6 DIG-t, s výkonom 140kw. Auto to bolo dobré, mám naň veľmi príjemné spomienky, bola zábava s ním jazdiť. Hlavne výkon toho motoru na také malé a hlavne vysoké auto bol doslova brutálny, na stovku za 7.7 sekúnd, maximálka tachometrových 240 km/h. Juke išiel fakt pekne, avšak bolo mal pár problémikov. Najväčší problém bol fakt, že podvozok toho auta nestíhal výkonu motora, ešte pár drobností ako vŕzgajúci interiér, hlavne palubovka (túto som podložil špeciálnou penou a prestali vŕzgania), vŕzgajúce predné tlmiče (ktoré som po roku vymenil za Billstein) za necelých 7 rokov som najazdil vyše 140 tisíc km, nikde ma nikdy nenechal, spoľahlivo fungoval, avšak nastal čas poobzerať sa po niečom novom.

Každý rok som cca. 4 mesiace odcestovaný v zahraničí, teda som sa pohrával s myšlienkou, že by bola škoda kupovať nové auto, keď mi bude stáť v garáži, bolo by dobré si prvý krát v živote kúpiť nejakú poriadnu jazdenku. Lákal ma 7-8 ročný Mercedes E, chcel som nejakú zadokolku, ktorá príjemne jazdí. Bol som nejaké pozrieť, ale všetko to boli autá s pochybnou minulosťou. Rozhodol som sa, že budem kupovať nové auto. V hľadáčiku som mal autá ako Honda Civic sedan 1.5 turbo CVT, Škoda Superb 2.0 TSI, jednoznačne ma lákali sedany alebo liftbacky. Už už to vyzeralo tak, že si Juke nechám ešte pár rokov, avšak jeden deň sa mi na monitore počas práce objavila reklama na skladové autá Lexus. Zo zvedavosti som na to klikol, vyplnil tam požiadavku nech ma informujú či majú nejakú skladovku Lexus IS, tieto IS-ká sa mi vždy páčili, neboli to také každodenné autá.
V priebehu pár minút mi odpísali, že majú tri IS300h. Jeden biely a dva červené, že ak chcem nech si ich prídem pozrieť. Tak som teda v sobotu 3.4.2019 sadol do auta a šiel do Bratislavy do predajne Lexus. Predajca mi auto vyparkoval na denné svetlo, kde som mal možnosť si ho detailne prezrieť, farba červená nemetalická, interiér piesková látka (v kombinácii so syntetickou kožou).

Prvé čo mi udrelo do očí, resp. do nosa, bola neskutočne kvalitná vôňa interiéru auta. Auto úplne krásne vonia, takou tou kvalitnou novotou, ďalšia vec bola kvalita materiálov a celkové remeselné spracovanie auta, ktoré je galaxie inde ako bol Nissan alebo Ford.
Tak som sa teda rozhodol, že Lexus kúpim ak predám Nissan. Juke sa mi podarilo predať jednej staršej pani, ktorá hľadala také auto, takže v priebehu 2 pracovný dní bol Nissan preč, za celkom slušné peniaze.

11.4. 2019 som sa teda vlakom vybral do Bratislavskej predajne Lexus si prebrať čisto nový Lexus IS300H vo výbave Executive, fabra červená nemetalická, interiér – piesková látka.
Prekvapila ma profesionalita, prívetivosť predajcu a všetkého personálu v predajni, dali sme kávu, kolu, podpísali papiere, prezrel som auto a sadol som a hurá šoférovať domov.

K dizajnu auta iba toľko, že sa dizajnérom podarilo na novom modeli IS ešte viac zvýrazniť jeho osobitosť a športový ráz. Vďaka novým dizajnovým prvkom, medzi ktoré patrí výraznejšia „vretenovitá“ maska chladiča, pôsobivé bočné línie a LED osvetlenie pripomínajúce drahokamy. Taká Honda Civic vedľa tohto vyzerá ako hračka :)
Zatiaľ mám iba veľmi pozitívne reakcie naň, hlavne v tejto červenej farbe sa určite nejedná o nenápadné auto.

Výbava vozidla je Executive- má komplet sadu airbagov vrátane kolenných airbagov vodiča a spolujazdca, full led svetlá, ambientné interiérové led osvetlenie, 17" kolesá (väčšie som nechcel), parkovacia kamera, senzor svetiel a dažďa, zatmavovací späťák, vyhrievané sedadlá vpredu a ešte pár ďalších blbostí.
Čo som, ale rád je fakt, že auto nemá žiadnych asistentov, žiadne monitore uhlov, blikače, pípače ani nič podobného, človek si tu v tichosti a kľude môže bez otravovania kvalitne zašoférovať.

K prvému dojmu zo šoférovania toľko, že auto som kúpil štýlom, že som ani len nedal testovaciu jazdu. Dôveroval som testu Rasťa Chválu, ktorý si šoférovanie pochvaľoval. Auto ide extrémne jemne, od ovládačov na palubovke, cez blinkre, slnečné clony, otváranie-zatváranie okien a dverí, všetko funguje neuveriteľne jemne, v angličtine na to majú výraz silky smooth, interiér je pritom zároveň robustný. Jazda s IS je skutočným zážitkom. Je to vyslovene šoférske auto, hybrid má rozloženie hmotnosti 50 : 50.

Auto je zadokolka hybrid, ktorá inteligentne kombinuje vyspelý zážihový motor 2,5 litra
a vysokovýkonný elektromotor. Spaľovací štvorvalcový motor s vysoko účinným „Atkinsonovým cyklom“ je vybavený priamym vstrekovaním paliva D-4S a premenlivým časovaním nasávacích a výfukových ventilov Dual VVT-i. Spotrebu paliva a emisie pomáhajú ešte viac znižovať technológie stop/start a rekuperácia tepla výfukových plynov. Výkon je 133kw, plus elektromotor 105kw. Ten objem motora 2500ccm ma teší, lebo na ňom cítiť ten objem, aj zvuk má pekný ak človek dá plný plyn a e-CVT prevodovka ho nechá vytočiť do vysokých otáčok.
Nebudem tu zachádzať do detailov ako presne funguje tento hybridný pohon, napísané o tom už bolo na iných miestach dosť. Podstatné je to, že celá súhra elektro a spaľovacieho motora sa deje krásne nebadateľne jemne, všetko je vyladené a zosúladené s cieľom maximálnej efektivity, výkonu a komfortu.
Vo vnútri auta počas jazdy panuje extrémne ticho. Podľa všetkého za to môže nízky aerodynamický hluk. Lexus sa doslovne reže cez vzduch a aj na diaľnici je auto veľmi jemné, tiché a pritom veľmi stabilné. Pokiaľ nezatlačíte plynový pedál až na podlahu, tak hybridný Lexus IS ostáva mimoriadne tichým autom a platí to aj na diaľnici.
Čo si vodič všimne hneď sú okamžite reakcie na stlačenie plynového pedálu, nie je tu prítomný žiadny turbo lag, stlačí sa pedál a auto v tom momente v akejkoľvek rýchlosti okamžite ide. Lexus IS300h je pravdepodobne najtichším vozidlom vo svojej triede a je to naozaj poznať. Ešte aj na diaľnici počujete skôr len vietor a pneumatiky ako motor.
All-in-all, auto jazdí naozaj veľmi slušne, na rozbitých cestách sa len tak krásne prehupne cez nerovnosti, do kabíny neprenikajú žiadne buchotania ani vŕzgania, všetko sa deje veľmi komfortne. Môže za to extrémne tuhá karoséria, ktorá je základom agility a vynikajúcich jazdných parametrov vozdila. Prelomové technológie skrutkovitého laserového zvárania, bodového zvárania a lepenia výrazne zvýšili tuhosť vizdila. Predná náprava s dvojicami lichobežníkových ramien a zadná viacprvková náprava ( konštrukčne vychádzajúca z veľmi uznávaného športového sedanu GS) vylepšujú smerovú stabilitu vozidla a jeho priľnavosť pri prechádzaní zákrutami. Zákruty je radosť vyrezávať, sedí ako na koľaniciach, nerozhádžu ho žiadne nerovnosti, ani rolety na ceste, toto pripisujem hlavne pohotovostnej hmostnosti auta, ktorá je cez 1700kg, toto ma pozitívny vplyv na zotrvačnosť auta, Lexusík sa doslova valí po ceste, bočný vietor sa tiež absolútne nedá cítiť.

Čo sa týka interiéru. Auto nie je v žiadnej vysokej výbave, ale aj napriek tomu je kvalita materiálov super. Interiér má svetlý, taká piesková farba je to, som si povedal, že raz v živote si vyskúšam ten odtieň interiéru. Sedačky sú kombinácia látky v a syntetickej kože, na dotyk je to veľmi príjemné, zošitie poťahov je na prémiovej úrovni. Zlícovanie jednotlivých dielov je dá sa povedať, že perfektné. Kvalita použitých materiálov neznesie ani náznak kritiky, plasty sú pekne mäkčené, A,B a C stĺpiky potiahnuté krásnou jemnou tkaninou, kvalita čalúnenia sedadiel a tapacírungu je tiež super. Predné sedadlá človeka výborne obopnú a sú neskutočne pohodlné. Interiér je spracovaný veľmi kvalitne a nič v ňom nevŕzga. Ergonómia základných prvkov je špičková. Volant so športovým vencom, poloha voliča prevodovky aj pedálov sú perfektné. Na predných sedadlách Lexus nešetril, vidno to na hrúbke operadiel, výraznom bočnom vedení aj na sedáku. Zadné sedadlá sú tiež dostatočne pohodlné, zatiaľ si si všetci moji pasažieri pochvaľovali. Nemôžem opomenúť tie analógové hodinky v strede palubovky, niekomu sa to nemusí páčiť, ale zas hodinky s nápisom Lexus nemá každý :).
Čo sa týka infotaimentu, v aute je základný 7 palcový Lexus Media bez navigácie. Má 2x USB porty, AV vstup cez jack. V ohľade kvality multimediálneho systému je Lexus pozadu oproti BMW a Mercedesu, ale zas človek nemôže mať všetko :)

Spotreba vozidla je podľa natankovania zatiaľ 5.2 litra, ešte som nerobil žiadne eko jazdy, ale čoskoro sa chystám si dať nejakú eko rally. Auto má 66 litrovú nádrž na palivo, čo pri mnou uvedenej spotrebe dáva dojazd okolo 1200 km. Zatiaľ s vozidlom jazdím ako sa patrí, žiadna brzda premávky, ale ani cestný pirát. Vyskúšal som koľko sa dá dať čisto na elektrický pohon, zatiaľ som urobil 4,2km. Určite je lepšie nechať všetko na auto a počítače v ňom, nech oni určia čo a kedy má ísť.
Jazda s hybridným Lexusom IS je vskutku pôžitok, človek sa po nasadnutí zrazu ocitá v úplne inom svete, odizolovaný od vonkajšieho hluku, smradu a špiny. Ako to tu na auto.cz v teste zhodnotili, že jazda s Lexusom je balzam na dušu motoristu. Ja s tým môžem úplne súhlasiť. Je to fakt paráda.

Zatiaľ sa veci majú tak, že som z auta veľmi milo prekvapený, nečakal som vôbec, že bude tak dobre jazdiť a že bude vládnuť taká pohoda za jeho volantom.

Postupom času budem pridávať updaty ohľadom spotreby a celkového spolužitia s týmto vozidlom.

-Vozidlo je Made in Japan, nie žiadne UK, Turecko či podobné krajiny. Vyrobené v závode Tahara, na kvalitu každého vozdila dozerajú remeselní majstri "Takumi". Výroba prebieha v úplne bezprašnom prostredí, všetci zamestnanci a návštevníci musia prejsť dvomi vákuovými komorami, v ktorých sú z ich špeciálnych oblekov a vlasov odstránené všetky čiastočky prachu. Ešte pred nanesením poslednej vrstvy laku je každá vrstva základového laku karosérie modelu IS ručne pieskovaná za mokra, aby sa odstránili všetky chyby povrchu a zaistil sa tak dokonalý povrch vrchného laku.
Potom sa nanesie „samoopraviteľná“ vrstva, ktorá chráni lak pred poškriabaním,
intenzívnym slnečným svetlom a kyslými dažďami. Pred finálnou tridsaťkilometrovou
testovacou jazdou kontrolujú „Takumi“ každé vozidlo v „tichej miestnosti“ svojím vysoko trénovaným sluchom a citlivými mikrofónmi strategicky rozmiestnenými v interiéri, aby zaistili vysoko kultivovaný akustický prejav vozidla. Tento fakt by mal znamenať nepriestrelnú spoľahlivosť vozidla.

- Auto má krásne jemné a výkonné pohonné ústrojenstvo, výborné ovládanie, veľmi dobré jazdné vlastnosti, zábava na štyroch kolesách, extrémne pohodlné predné sedačky, top remeselná kvalita vyhotovenia interiéru.

-Pneumatiky sú 17 palcové Yokohama o rozmeroch 225/45, za čo som rád, lebo to má pozitívny vplyv na kvalitu jazdy.

- objem palivovej nádrže je 66 litrov, plus rezerva, po natankovanie uplne po hrdlo to môže byť blízko 70 litrov. Toto považujem dnes za raritu pri tých 40-45 litrových nádržkách.

- Dojazd. Zatiaľ najviac na jednu nádrž som spravil 1340km. Väčšinou, ale robím tých 1200km v režime 30% mesto, 40% okresky, 30% diaľnice, pri dodržaní povolených rýchlostí.

- vôňa interiéru, fakt krásne vonia z vnútra.

- Multimediálny systém bez Apple Carplay. (nakoľko má headunit AV vstup, sa toto dá vyriešiť kúpou konverzného kitu, pomocou ktorého Carplay funguje)

- Nekvalitne hrajúce sériové repro (jedná sa o verziu bez systému Mark Levinson, avšak repro budú čoskoro vymené za lepšie vrátane inštalácie DSP zvukového procesora).

- Predajca Lexus Bratislava, je na vysokej úrovni. Odovzdávanie auta bolo vysoko profesionálne, majú krásny showroom ako aj priestor na prevzatie auta. Dali sme dobrú kávu, chladenú kolu, podpísali sa papiere a išel som.

-Auto som obdržal s plnou nádržou benzínu, čo pri 66 litrovej nádrži poteší.

-K autu pridali tašku s rôznymi predmetmi s logom Lexus, ako dáždnik, kľúčenka, osviežovač vzduchu, tričko, šiltovka a pár ďalších drobností.

21.1.2024 18:17

Update v 75tisic km

Nakoľko som už vyše 3 roky nepridal žiaden update, je čas to napraviť.
S Lexusom som od kúpy v apríli 2019, najazdil 75tisic km, s autom sa jazdí prevažne v lete a za dobrého počasia, nakoľko od októbra do mája sa v Európe zdržujem veľmi málo.
Auto je zaparkované v garáži a raz za týždeň ho otec prebehne.
Funguje perfektne, okrem pravidelnej údržby s ním neboli žiadne problémy. Som rád, že som ho kúpil, hlavne za tú cenu 35900€, dnes už za to pomaly človek nekúpi ani slušne vybavenú Octaviu s automatom.
Spotreba sa teraz v zimnom obdobi drží na cca 5.8L.

Posledné údržby a ich ceny:

5. 1. 2024 výmena 12v akumulátora, nakoľko pôvodný už bol slabý. Nový originál AGM akumulátor Toyota YZZA1 vyšiel na 226€.

21. 12. 2023 ma zavolali na zvolávaciu akciu, výmeny “SSC Fuel Tank Vent Tube”. Trvalo to cca 3 hoďky, auto vrátili umyté a povysávané. Cena 0€.

7. 8. 2023 Servis po 75t km, výmena oleja a filtra, peľový filter, kontrola hybridného systému + povysávanie a umytie. Cena 310€.

7. 7. 2022 Servis po 60t km, výmena oleja a filtra, peľový filter, vzduchový filter, výmena prevodového oleja, kontrola hybridného systému + povysávanie a umytie. Cena 695€.

21. 6. 2021 Servis po 45t km, výmena oleja a filtra, peľový filter, kontrola hybridného systému + povysávanie a umytie. Cena 266€.

28.6.2020 12:03

Servis po 30tisic km

19.6.2020 som v Lexus Bratislava absolvoval servisnú prehliadku po 30tisíc km.
Menil sa olej v motore, olej v diferenciáli, olejový filter, peľový filter, kontroloval sa hybridný systém, stav laku karosérie a silikónovým sprejom mi nastriekali gumové tesnenia okolo dverí. Doba trvania 2,5 hodiny, cena 450€.
Auto mi bolo odovzdané komplet povysávané a pekne umyté.
Počas servisu mi bolo zdarma zapožičaný Lexus UX F-sport s benzínovým 2L motorom.
Popravde UX je dobrý crossover, ale nechcel by som ho.
Moje IS jazdi oveľa lepšie, komfortnejšie.
Celkovo som po 14 mesiacoch s Lexusom IS veľmi spokojný, nie jo to síce žiadna raketa, avšak sa jedná o veľmi komfortné, tiché a primerane dynamické auto, predsalen to má 164kw.
Veľmi pozitívne hodnotím jazdné vlastnosti, ktoré ako zadokolka má na vysokej úrovni a tiež dojazd auta, keď viem na každé natankovanie bez problémov dať 1200km, zatiaľ rekord bol 1350km na jednu nádrž.

21.4.2020 20:05

Po 1 roku používania

Je tomu jeden rok od kúpy vozdila, dneska som nahodil letné Yokohamy.

Musím podotknúť, že vozdilo som medzi decembrom a aprílom nepoužíval, nakoľko som bol odcestovaný v Brazílii, vozidlo používal raz za čas môj brat.
Ja som zatím jazdil v Brazílii na plečkách typu Chevrolet Onix a Hyundai HB20x.

Avšak po korona návrate na rodnú zem ma už čakal umytý a čistý IS, do ktorého som s veľkou radosťou znova zasadol.

Za rok Lexus natočil 23 tisíc km bez akýchkoľvek technických problémov.
V interiéri nič nevŕzga, nepuká ani nepraská, všetko stále silno vonia kvalitnou Lexus novotou.
Jazdné vlastnosti sú tiež stále super, auto je radosť šoférovať.
Jediné negatívum čo ma napadá je že by som kľudne prijal aj trošku vyšší výkon, takých 300 koníkov by stačilo :)

Musím sa vyjadriť k prevodovke eCVT, ktorá tu na Auto.cz je často na pretrase.Diskutéri vravia, že vozdilá Toyota sú mixér resp. vysavač. Z časti je to pravda, avšak človek málokedy stláča plný plyn a keď aj, tieto 2.5 litrové benzínové motory majú pekný zvuk. U menších kubatúr to je asi iné.
Nesporná výhoda týchto prevodoviek je krásna jemnosť pri zrýchlovaní a spomaľovaní.

18.12.2019 14:25

Oprava po búračke a najazdených 20tisíc km

Lexus bol začiatkom októbra opravený (neopatrný vodič v Itálii mi komplet poškrabal a preliačil obe dvere na strane ridica).
Boli vymené dvere vodiča a zadné dvere na strane vodiča, nastriekaný zadný blatník a nárazník, plus bol vymenený al. zadný disk, nakoľko bol na ňom mini škrabanec a skontrolovala sa geometria.
Cena za opravu bola 5800 eur, čo vôbec nie je málo, ale auto je ako nové, všetko krásne lícuje a farba je dokonalá tiež.
Ako bonus mi ostal al. disk Lexus, ktorý po preleštení nemá žiadnu chybu ani nie je krivý, tak mám rezervu :)

Na vozidlo som s príchodom zimy kúpil zimné pneumatiky Yokohama V905 o rozmere 225/45 R 17. Auto na nich jazdí stabilne a tiež má dobrý grip.

Po najazdení 20 tisíc km v priebehu 6 mesiacov sa spotreba drží medzi 4.8-5.3 litra klasického 95 oktánového benzínu.
Zatiaľ konštatujem, že kúpa nového Lexus IS bola rozhodne dobrá voľba.

29.9.2019 13:57

Fotky z audio montáže

Pridal som nové fotky z odhlučnenia dverí, výmeny všetkých repro a inštalácie DPS so zosilovačom.
Továrné reproduktory v predných dverách o priemere 200 mm nahradili komponenty nemeckého výrobcu Eton totožného rozmeru. Tie sú sice určené pre vozy VW Transporter, ničmenej skvele padnú aj do tohto Lexusa. Zadné repro boli nahradené repro Hertz o priemre 165mm. Pre maximálné využitie potenciálu reproduktorov boli zapojené na päťkanálový zosilovač s DSP procesorom taktiež nemeckého výrobcu Match, které je možné vďaka veľmi malým rozmerom jednoducho skrýť do palubnej dosky. DSP procesor umožní detailné nastavenie zvuku vrátane deliacích frekvencií, časových korekcií alebo strmosti.
Výsledný zvuk je po nastavení pomocou software perfektne odladnený pre toto auto.
Dĺžka montáže bola 16 hodín a cena 39tisíc Kč.
Ako už bolo uvedené vyššie všetky komponenty boli vyrobené v Nemecku, v prípade repro Hertz v Taliansku.
Tiež boli všetky dvere kompletne odhlučené a vytlmené,
Toto spolu s precíznym nastavením DSP procesoru garantuje bezprecedentnú kvalitu zvuku, ktorý je na vyššej úrovni oproti systému Mark Levinson.

Nakoľko mám na zosilovači ešte jeden voľný kanál, výhľadovo plánujem, že by som do zadného plató, kde je na to dedikovaný priestor vložil sub-woofer.

4.9.2019 19:30

Búračka a pravidelný servis po 15tisíc km

Od kúpy auta ubehli 4 mesiace a za to obdobie som natočil vyše 18 tisíc km.

Minulý mesiac - august- som strávil vyše 3 týždne na dovolenke v Taliansku, dali sme to postupne od severu až na juh za Neapol. Kvalita ciest v Taliansku je čistá katastrofa v živote by som odtiaľ žiadne jazdené auto nekúpil.
Najazdil som tam 4500km so spotrebou 5.1 litra, čo na 1.7 tonový sedan strednej triedy nie je vôbec zlé.
Aj na ich rozbitých okreskách a rýchlostných komunikáciách sa šlo fakt komfortne a bezpečne, nevýhoda bola, že mi pasažierka pravidelne na sedadle spolujazdca zaspávala.
Čo čert nechcel na severe Talianska sa mi o Lexus obtrel jeden starší pán na Peugeote 205, celá strana vodiča je komplet odretá, viz. fotky. Bude treba meniť dvere vodiča, nastriekať zadné dvere, blatník a nárazník + vymení sa disk na zadnom kolese, lebo je poškriabaný. Všetko hradí PZP Taliana.

4.9.2019 som bol v Lexus Bratislava na prehliadke vozdila po 15tisíc km (natočené som mal 18100km). Vymený bol olej, peľový filter, skontrolovalo sa vozidlo, batéria a hybridný systém. Platil som 266eur, čo nie je málo, ale čo už :) Tiež mi chlapci objednali diely na opravu poškodenej strany auta, uvidíme kedy to bude realizované.

Počas tejto servisnej prehliadky som dostal na 3 hodiny náhradné vozidlo Lexus UX250h v plnej výbave Luxury, teda bolo tam všetko čo si človek dokáže predstaviť. Auto jazdilo pekne, tak ako také klasické mini SUV, nič viac nič menej.

UX bolo okrem iného vybavené aj veľmi známym audio systémom Mark Levinson,ktorý má, že vraj 13 repro. Napíšem len toľko, že ma veľmi sklamal, hral úplne o ničom, doslova to celé znelo plechovo, basy žiadne, výšky detto, stredy zahumlané. Toto iba podčiarkuje moje tvrdenie, že aftermarket upgrade základnej verzie audio systému v aute je finančne lacnejšia a aj kvalitatívne lepšia voľba (viac vyššie kde píšem ako som si dal upgardnúť svoje audio v Ahifi).
Tiež kvalita materiálov interiéru v mojom IS je cca. o 2 triedy lepšia, jazdné vlastnosti IS sú iná galaxia ako táto prezlečená Toyota C-HR.
Bolo to zaujímavé jazdenie, ale tá cena 48 tisíc Eur mi prijde za to auto ako veľmi prestrelená.

28.5.2019 12:38

Upgrade audiosystému a spotreba

S IS som najazdil zatial 6000km s priemernou spotrebou 5.1L/100km (dialnice, mesto a obce zastupene rovnako).

v IS som nechal updatovať základný "prémiový" audio systém, ktorý hral katastrofálne a to nasledovne:
-kompletné tlmenie predných a zadných dverí alubutylom o hrúbke 18mm + odhlučnenie akustickým gumomolitanom Gladen Aero Wave
-výmena predných repro v palubovke a dverách za komponentné repro značky Eton, model VW T6 F2.1 (tieto sú OEM typové repro do VW Transporteru, avšak pasujú do IS ako uliate, pripojené bez rezania alebo spájovania káblov). Rozmery sú v prípade výškového 28 mm a stredobas vo dverách má 200mm,
-výmena zadných repro za koaxiály Hertz CX 165 (tiež pripojené priamo na fabrický konektor), rozmer 165mm,
-montáž Micro zosilovača s integrovaným 7 kanálovým DSP procesorom Match M 5DSP, je malý jako krabička cigariet. Vďaka jeho veľkosti bolo možné ho krásne ukryť do palubovky.
Inštalácia audiosystému je neviditeľná, všetko vyzerá a funguje ako originál. Montáž DSP určite odporúčam, vynesie to kvalitu zvuku na úplne iný level.

V prípade, že auto chcem uviesť do pôvodného stavu, všetko sa dá odpojiť a vybrať.

Celkový výkon audio systému je 190w RMS, kvalita zvuku je super, hrá kryštálovo čisto na akejkoľvek hlasitosti. Myslím si, že si tento upgrade v ničom nezadá s prémiovým Mark Levinsonom. Jednoznačne odporúčam každému nepriplácať si za žiaden prémiový audiosystém, ale zveriť veci do rúk majstom z Ahifi.cz, ktorý previedli super robotu (aj minulé vozidlo malo audio upgrade od nich).

4.5.2019 11:50

Update po 3000km

Takze s IS som za 3 týždne najazdil 3tisic km, kombinovane diaľnica (rýchlosť medzi 115- 130km/h), okreska (95-105km/h), mesto (55-70km/h) s výslednou dlhodobou spotrebou 5.1l/100km. Predtým som s Nissanom Juke jazdil za 8.5-9L.
V samotných zastavaných častiach kde je rýchlosť do 70km sa dá jazdiť aj za 4.7 litra úplne v pohode.
Zatiaľ som na natankovanú plnú nádrž odjazdil 1190km. Myslím si, že ak by som šiel do extrému a dal si ultra eco jazdu, tak 1300km na nádrž nie je vôbec nereálnych.
Čo sa týka paliva, tak tankujem ten najobyčajnejší 95 oktánový benzín a špricnem si tam doma ešte aditívum VIF.

Čo sa týka otáčok, tak pri 90km/h eCVT točí necelých 1500rpm, pri 130km/h je to 2200rpm.

K samotnému autu, stále mi prijde veľmi tiché. Na diaľnici pri tempe 130km/h si človek doslova môže s pasažiermi šepkať. Veľmi sympatické mi je ako auto zrýchľuje medzi 80-140, deje sa to veľmi rýchlo, pocitovo je pružnosť auta na úrovni 400NM.

Jazdné vlastnosti sú vynikajúce, či už na okreskách kde človek vyrezáva zákruty jedna radosť, prechádza nerovnosťami bez nervozity pod prednými/zadnými kolesami, ako aj na diaľnici kde si auto len tak v tichosti sviští.

Zatiaľ veľká spokojnosť.

Další vozy Lexus IS

Ako u každého japonského auta, sa zatiaľ nevyskytli žiadne technické problémy. Vzhľadom na to, že je to Lexus by mala byť vysoká.

Praktickosť som vôbec neriešil. Chcel som iba sedan. Ak potrebujdem odviezť dačo rozmerné zoberiem rodičov Ford Kuga.

Vpredu aj vzadu dosť miesta.

Auto sedí ako pribité na ceste. Mám možnosť porovnať s 2016-kou Mercedes C300, na ktorom som jazdil pár týždňov v USA, tak tento Lexus jazdí minimálne tak dobre. Krásne ide do zákrut, jemne a ladne sa hýbe po ceste. Je to zážitok šoférovať ho, čistý relax

Krásne tiché auto.Počuť iba obtekanie vetra vo vyšších rýchlostiach.Sedačky sú veľmi pohodlné.

Zatiaľ sa neviem vyjadriť, ale mali by byť nízke, vzhľadom, že sa jedná o hybrid.

Tieto budú pravdepodobne drahé, ale zas Lexus sa nekazí, tak ma to až tak netrápi, plus je na to 5 rokov záruka.

Akurát, na bežné jazdenie stačí.

5,2 litra a auto je ešte v zábehu.

Extrémne tiché. Motor je počuť iba pri kickdowne, keď ho e-CVT vytočí, čo sa mi ale páči, že ten vytočený motor ma dobrý zvuk. Asi to bude tým objemom 2.5 litra. Auto má tiež dva výfuky.

Sedadlá sú super, čo sa týka komfortu sedenia, bočného vedenia aj kvality a vyhotovenia poťahov.

Brzdy sú primerane účinné a nevädnú ani po opakovanom brzdení z vysokej rýchlosti.

450 litrov na sedan akurát