Mercedes-Benz E (1993)

9.12.2010

Kedze od relokacie z Anglicka na Slovensko presiel nejaky ten cas, zacal som uvazovat o aute. Nie ze by som o nom neuvazoval este ked som sa stahoval…

Mercedes-Benz W124 300E 4MATIC (svetobeznik)

foto DrFrank

DrFrank 09.12.2010  22:29

Kouzlo starych aut

Naprosto s Tebou souhlasim co se tyce novych aut. Take mi pripada, ze ten zrychleny vyvoj se negativne odrazi v kvalite. Staci se podivat do interieru mnoha dnesnich aut, kde spousta dilu vypada jaksi nedodelane, nektere radoby luxusni prvky se brzo opotrebi apod.. Rovnez se uz napriklad nedela povrchova uprava na nekterych mistech podvozku apod.. Nova auta maji casto velmi silne sloupky a z maloktereho je dobry vyhled ven - jeden z hlavnich prvku bezpecnosti. A charismatu se jiz novym vozum nedostava...

svetobeznik 09.12.2010  22:36

« Re: Kouzlo starych aut

nemam co dodat, presne si to vystihol :-!

foto krovakus

krovakus 10.12.2010  00:25

« Kouzlo starych aut

Presne tak. Zrovna pred tydnem a kus rodice ze salonu privezli novyho Yarise. Nemuzu si pomoct, ale v tak nudnym a neosobnim aute jsem v zivote nejel. Normalne jezdim na svy Astre r.v. 1996, kde vsechno drnci, klape, cvaka, ale clovek alespon vi, ze se pohybuje. V tom Yarisu si sednu, jedu 110 a mam pocit, ze dokazu zastavit na metru. Vubec nevim, co od auta cekat v zatackach a pomalu ani na rovine. Jsem jak v akvariu, kde ostatni ucastniky provozu vnimam akorat jako nejaky hodne vzdaleny objekty, ktery me vlastne ani ohrozit ani nemuzou.

Proste, abych to zkratil. Se 14 let starym autem jezdim 1000x radsi, nez s uplne novym Yarisem. Takze svetobeznikuv, tvuj postoj naprosto chapu.

svetobeznik 10.12.2010  00:31

« Re: Kouzlo starych aut

krovakus, o to viac ze nove auta nemaju dusu :-) pre mna je to tak, ze s autom si musim nieco zazit aby som sa v nom citil ako v rovnocennom partnerovi...cize aj taka porucha, na to sa spomina a cloveka nauci veciam...mne sice nic nehrkoce, ale riadenie je dost citlive nato, aby mi povedalo co este mozem a co uz nemam robit...som vdacny za to, ze je posilovac nastaveny tak, ako je...toto chyba v modernych autach ked ich uz odtrhnes tak nadobro...tu sa daju veci este ukocirovat kedy ako >:-[]

Stefič 10.12.2010  08:51

« Kouzlo starych aut

z části mohu souhlasit...Jako svoje první auto jsem měl Felicii 1,6 s takovou sportovní úpravou (teda aspon tak trochu sportovně vypadalo). Auto nekvalitní, ale sranda s ním byla. Ta šestnáctka jezdila naprosto parádně. Pak jsem vystřídal ještě pár starých pekáčů a ve svých 32 letech jsem si koupil první nové auto. A teprve teď vidím ten rozdíl... Nové je proste nové. Design a charisma je věc individuální, ale přesně jak říká Poustník - důležité je dojet a to zejména pokud vezeš děti.
        Jinak ta nekvalitní práce. Výrobci aut dneska ke svým výrobkům přistupují jako ke spotřebnímu zboží. Problém je ale v cenách... Vezměte třeba ten ukaradený superb ze škodovky. Automobilku uplatnila škodu asi jen 250k. Prodejní cena je třeba 700k. Opravdu se nedá někde ušetřit? Pokud tedy chcete kvalitní auto s kvalitně zpracovanými díly, musíte sáhnout hluboko do kapsy. A to si každý dovolit nemůže. Jinak souhlas, levnější auta jsou hrozná, zejména francouzská

svetobeznik 10.12.2010  10:20

« Re: Kouzlo starych aut

osobna skusenost s novymi autami: v Avione boli vystavene 3 renaulty, Thalia, Megane a Koleos. trosku detailnejsie sme sa na ne pozreli a zistili sme ze nemaju ani merac oleja...to je co za moresy? aby som si ani nevedel skontrolovat hladinu oleja?? a presne tam sa tie peniaze setria hlavne u Renaultu napriklad :-O

foto escorpion

escorpion 11.12.2010  14:59

« Re: Re: Kouzlo starych aut

Merač oleja ? To kde si videl ? Niečo podobné mal p307, ale ukazoval úplne hovadiny a neodpovedajúce skutočnosti, takže skôr zbytočnosť ako užitočná vlastnosť. O iných nových autách neviem aby ukazovali stav oleja.

svetobeznik 11.12.2010  19:35

« Re: Re: Re: Kouzlo starych aut

myslim merac oleja ked otvoris kapotu, zoberies merac, vytiahnes, ocistis zasunies naspat, opat vytiahnes a skontrolujes hladinu podla rysky, taky som myslel ;)

foto edisek

edisek 15.12.2010  22:51

« Re: Re: Re: Re: Kouzlo starych aut

čóóóóóóóóó ? to si robíš srandu...

"-- skrytý --" 20.12.2010  15:19

« Re: Kouzlo starych aut

Vidno že máš s neho radosť :-) ale s tými kilometrami to je určite ináč.Pozri na autovia.sk mám tam na predaj svoj 124 300D r.v.1992 najazdené 394000km :yes:

svetobeznik 22.12.2010  22:10

« Re: Re: Kouzlo starych aut

to teda ano mam mam >:-[] tie kilometre to je iba o psychike ako to beries. ta tvoja W124 je v skvelom stave az skoro neverim ze ma skoro 400tis km ;-) vela stastia pri predaji dnes je predavat hocijake auto viac ako utrpenie :'-(

Poustnik 09.12.2010  23:23

Když je člověk mladý a svobodný,

tak si klidně pořídí 17 let starou ojetinu. Je jasné že staré Mercedesy mají své kouzlo a dle pověstí a skazek mají být i relativně spolehliví. Ale jen co popisuješ v recenzi a teď i poslední novinka - to je přesně důvod, proč ojetiny nemusím. Když máš na zadních sedačkách dvě děti, chceš s nimi vždycky, zvlášť v zimě dojet do cíle. A já nejsem žádný automechanik. Ve 23 letech jsem si koupil jako první ojetinu Trabanta, s tím jsme jen dojeli do Amsterodamu, tam chcípnul a už tam zůstal. Pak jsem si koupil Octavii, r. v. 1964, ta jezdila rok a pak jsem ji uvařil, když praskla hadice od chladiče. Skončila jako traktůrek někde na vesnici. Tímto jsem dospěl k závěru, že pro mne auto buď nové, nebo žádné..... 8-s >:D
    Opravdu myslíš, že má tak málo najeto?
    Ať to opravíš a dál jen jezdí a nezlobí! Hoj! :-)

svetobeznik 09.12.2010  23:36

« Re: Když je člověk mladý a svobodný,

uplne suhlasim, ja jazdim vacsinou po Slovensku. ak sa nieco stane, kamarati pomozu a busy/vlaky stale chodia :-) tie zazitky za to stoja si myslim

a ozaj 153500 bolo ked som kupoval, snazim sa tomu verit >:-[] ale beriem to s rezervou ;-)

Stefič 10.12.2010  08:57

« Re: Re: Když je člověk mladý a svobodný,

"buď nové nebo žádné" - tak to naprostý souhlas. Dneska už to beru stejně. Raději novou Fabii HTP než 8 let staré Audi. Ale zase Svetobeznika chápu. Je mladý, nemá děti, jeho priority jsou jinde... Já bych si ve 21 letech také asi MPV nekupoval. On k tomu časem také dojde a pochopí... ;-)

svetobeznik 10.12.2010  10:18

« Re: Re: Re: Když je člověk mladý a svobodný,

o 10 rokov budem urcite uvazovat inak :-) na druhej strane, odhliadnuc od faktu ze auto ma svoj vek a muchy, nemyslim si ze by bolo zlym adeptom na rodinne auto. priestranne velke a hlavne BEZPECNE

Stefič 10.12.2010  10:20

« Re: Re: Re: Re: Když je člověk mladý a svobodný,

jo hochu, jeste jsi nenakládal kočárek, dětskou židličku, lodní kufr s dětskými věcmi, další lodní kufr s věcmi pro manželku, lyže a miliony dalších krámů ;-) To pak zjistíš, že sedan je pro podobné potřeby narosto nevhodný :-)
            Při cestě na slovensko je naše Zafira narvana doslova po střechu :-) Musím tam dávat sítě, aby mi všechno nevypadlo ven, když otevřu páté dveře

Poustnik 10.12.2010  10:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Když je člověk mladý a svobodný,

Něco na tento způsob, že? [odkaz] ;-) No když nemáš peníze na větší auto, poskládáš se i do Favoritu, takže tenhle Meďour na tom není zas tak zle.... :-)

Stefič 10.12.2010  12:18

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Když je člověk mladý a svobodný,

jo, ten obrazek poznavam :-)

svetobeznik 10.12.2010  11:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Když je člověk mladý a svobodný,

suhlasim s tym, ze sedan nie je prave ideal. ale oproti hlupostiam typu R Thalia to ma navrch ;-) a paci sa mi aj v kombi verzii Tckovej, ale na druhej strane to by bolo asi prilis velke na mna :-!

Stefič 10.12.2010  12:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Když je člověk mladý a svobodný,

s Thalií to porovnávat nelze. Máš moc pěkný auto a já bych byl ve tvých letech za něco podobného fatk šťastný. Mě musela stačit jen ta Felcka :-)

svetobeznik 10.12.2010  12:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Když je člověk mladý a svobodný,

porovnavat sa da, ale iba cenou :-) pred 10 rokmi bolo vsetko inak, samozrejme malo to svoje negativa a pozitiva. ja som rad ze ceny klesli natolko, ze ceny aut su porovnatelne s uplnymi masovkami typu thalia a pod

foto escorpion

escorpion 11.12.2010  15:14

« Re: Re: Re: Když je člověk mladý a svobodný,

Však to, že mladí kupujú úplne vraky. 15 a viac ročné. BMW, audi či mercedes vrátane. Tvrdiť, že 17-ročný mercedes je lepší ako nové auto je úplný výsmech. Radšej nové auto či už fabiu htp ako vrak (hoci mercedes) ... Údržba bude niečo stáť.
          Pri dnešných cenách nových áut, renault thalia za 4 990 € nepochopím ako si niekto môže kúpiť ojazdenku.

Poustnik 11.12.2010  16:33

No protože v Thalii nevypadáš jako mafiózo..... >:D

svetobeznik 11.12.2010  19:37

« Re: Re: Re: Re: Když je člověk mladý a svobodný,

nech sa paci, pokojne prenecham bezpecnost, uroven spracovania, vykon, image Thalie pre ludi, ktory si ju chcu kupit :-!

foto edisek

edisek 15.12.2010  22:43

« Re: Re: Re: Re: Když je člověk mladý a svobodný,

joj človeče, ten Mercedes je v takom stave v akom sa nevyrábajú dnešné autá. Povedané s nadhľadom. Oproti thalii je to vesmírny koráb, skús buchnúť dverami na thalii a na tomto. Nebe a dudy ;)

A nerozumime tomu, ako môže niekto porovnávať jazdeného trabanta alebo octaviu ´64 s Mercedesom (´93), ľudia vy odkiaľ ste došli ? 8-s 8-s

A to že má niekto v avatare značku Hnojdaja hovorí za všetko...

foto Sammy

Sammy 09.12.2010  23:24

:o))

no toto je jeden z dôvodov, prečo sem ešte rád chodím :o)) 4matic 124 :oP super, radosť sa pozerať nato :o))

keby ti to 4x4 dobre fungovalo, tak ti maximálne závidím, inak ak by si mal záujem viem ti dohodiť jedného dobrého človeka, ktorý by ti to určite spojazdnil, ak chceš napíš mi do správy ...

svetobeznik 09.12.2010  23:38

« Re: :o))

ja som sa tiez cudoval 4MATICov je ako safranu :-) som rad ze mam jeden z nich

zaujem mam...spravu napisem ;)

foto Stejsn

Stejsn 10.12.2010  10:54

Že stará auta mají kouzlo, s tím sice souhlasím,

ale 1993 pro mě není staré auto ;-) Viz můj vozový park. Moje denní provozní rachotina je z roku 1994, a dítě v ní vozím běžně. Novým autům chybí jedna podstatná věc: pocit solidnosti a hravosti.

svetobeznik 10.12.2010  11:30

« Re: Že stará auta mají kouzlo, s tím sice souhlasím,

uznavam, tak ale ty toho mas podstatne viac ;-) dnesne auta su bez duse. do toho sa rata ta hravost a tiez pocity :-)

foto viki-j

viki.j 10.12.2010  12:35

Krasny mercedes - az na tie doplnky vo forme chromiek blatnikov, bielych smeroviek a kolies v tvare hviezdy, to je ale vec vkusu, mam radsej originaly danej doby bez doplnkov... Zda sa mi tiez, ze ma o nieco vyssie podvozok. Je to inymi tlmicmi?

Inak tento medved je bol moj sen roky takze chapem tvoje zapalenie. Resp stale je, len ma odrazda nejasny povod ponuknutych kuskov, nejasny stav, km a pod a manzelke sa nepaci ze na w124 jazdia cigani :-))) Avsak to by sa dalo prekusnut, ak by sa auticko dalo do povodneho tovarenskeho stavu.

Kedysi moja teta s ujom mali podobnu jazdenku zo Svajciarska (Mercedes E 230 T-Model / kombi, Automat, r.v. tusim 87-88, 100 kw, sluzil v nabytkarskej firme obchdnikom). V case kupy mal poctivych 430 000 km. To auto na svoj vek a najazdene km vyzeralo fantasticky a prakticky bolo bezporuchove. Nic na nom nevrzgalo, nikde nic nebuchalo, jazda v nom bola ako v lodi, NADHERA. Dlhu dobu sluzil este jednej rodine, ktory ho posunuli dalej. Mozno este jazdi dodnes a toci milionty km :-)

Trocha som skepticky ku stavu tvojho tachometra, skor by som tomu neveril a nasobil stav 2-3x, mozno aj 4x. Taktiez od kamosa z bazaru viem, ze 150 tis km je magicke cislo a s tymto stavom sa najlepsie stare auta predavaju - psychologia... Taktiez w124 nema narok, aby pri tomto stave km mu vyvierala voda, nefungoval 4-matic a pod...

Prajem ti vela stastnych km a nech ti auticko drzi. Ak ho das do laty a trocha zainvestujes, moze ti robit spolocnost este dlhe roky. Bol to posledny superkvalitny mercedes, na ktory moze byt jeho majitel hrdy, hoc je tento model dehonestovany ciganmi a kdejakymi robosmi, ktori sa na nom vozia pre nizku nadobudaciu cenu. Inak, pekna recenzia :yes:

svetobeznik 10.12.2010  13:30

« Re: :-)

viki, dakujem za pekny prispevok :yes:

tie doplnky tam uz boli, nedorabal som ich, ak by bolo na mne tak necham auto v 100% povodnom stave, ale zase strhavat to nebudem a tie smerovky nejako mi nevadia, skor omladzuju auto. kolesa v tvare hviezdy sa dodavali s autom preto nevidim dovod, preco by mali byt neoriginalne ;-)

to bude len zdanie, tiez je mozne ze 4MATIC ma podvozok o trochu vyssie ale never tomu, to auto je az prilis nizko niekedy :-) co je na jednej strane dobre na pekne cesty, na druhej raz som skusal polnu cestu prijazd ku chate a pocul som ako sa plasty rozpravaju s cestou ;-\

ja nemam zase az tak vyhradeny kus. ak by bola amerika, tiez by som sa nebranil. ocenujem vsak jednoduchu konstrukciu a to, ze vela veci urobis "na kolene". o tych robotnickych specialoch som co to popisal aj v recenzii a som rad, ze som tento kusok kupil od cloveka, ktory ho mal na vikendy tak ako ja.

inak ohladom povodu tiez je to dovoz zo Svajzu. Akurat ze tych majitelov bolo akosi viac ako tvrdil predavajuci - predchadzajuci majitel. Na druhej strane za tu cenu...som rad ze som nevahal pridlho.

Slovenska psychologia ohladom tachometrov to je ciste terno >:D ja by som tiez radsej vedel pravdu, ale tak na druhej strane verim ze sa s nim da urobit aj milion v pohode cize az tak neriesim tie km. podla mna auto s vela km moze jazdit rovnako dobre. pre mna je to akurat dobry bod na vyjednavanie ak je stav v pohode ;-)

je mozne, ze ten stav je zapricineny aj starostlivostou o auto uz na Slovensku. poznal som len jedneho predchadzajuceho majitela, ten sice kupoval original diely v MB ale podla toho co som videl (napriklad vyber oleja) nejako neriesil podla navodu :-( nevadi, urobim vsetko preto, aby som ho dal dokopy.

ak budes mat niekedy cestu okolo, zastav sa, fotky a pismena vela nepovedia napriklad o mercedesackej voni vo vnutri alebo o zvuku motora, vyfuku...a ked budem uvazovat o vymene (snad nie velmi skoro) budem mysliet nato, ze je to tvoj sen samozrejme v stave aky si zasluzi :-! na com jazdis teraz?

foto liborauta

liborauta 10.12.2010  14:12

pouze můj názor, předem sorry :-)

Joo když by jste měli prachy na novýho medvěda, tak už nenapíšete že ty nový auta jsou blbý. No já taky na nový nemám:-). Můj názor je, že úroveň aut jde nahoru a to zejména v posledních pár letech, ale to si člověk nesmí koupit základní verzi, když chce kvlalitní zparacování. Jen chci říct, že se nedá srovnávat Fábie s tímto Mercedesem kterej je v kůži v automatu a v tý době si ho asi každej nemohl dovolit.
    Je to pěkný auto, doufám že ho zprovozníš. Jináč se mi také líbí stará luxusní auta v originálním stavu.

svetobeznik 10.12.2010  14:46

« Re: pouze můj názor, předem sorry :-)

beriem tvoj nazor, noveho medveda asi ani nikdy mat nebudem ale mne to nevadi. keby som aj mal peniaze, radsej dam menej za starsie auto. ta strata hodnoty noveho auta je horibilna hlavne dnes ;-\ no a aspon by som usetril, myslim nejake to 2/3-5 rocne auto v plnej palbe napriklad aj s LPG oproti oholenej zakladnej verzii

aj ked 1993 bol ina doba, aj tak sa vtedajsia nadobudacia cena s dnesnou porovnat neda ;-) prvy majitel stratil vela penazi

foto liborauta

liborauta 12.12.2010  12:48

« Re: Re: pouze můj názor, předem sorry :-)

Já měl také dvě auta na LPG a teď mám Tdi. Provozní náklady u obou verzí jsou supr u plynu i u nafty.

foto gagarin-cccp

gagarin_cccp 13.12.2010  09:48

pěkná recenze!

nádhernej starej klasik, tohle je fakt dobrá plechovice, dvám plnej počet bodů! :yes: ;-)

svetobeznik 13.12.2010  10:27

« Re: pěkná recenze!

dobra plechovica, vystihol si ;-) a dakujem za body >:D

foto The-Stig-Driver

The Stig Driver 13.03.2011  22:42

Závist ???

Prosím tě řekni mně, kdo ti může závidět takové auto ???
    To by mě opravdu zajímalo >:D

svetobeznik 14.03.2011  00:26

« Re: Závist ???

vselijaki ludia su na svete. a je taka skupina, ktora ked vidi mercedes a nie v zlom stave hned zistuje odkial na to mam a podobne. nehovoriac o magoroch ktori ked im dam za auto nizsiu znamku ako 10x3 mi znizia moje hodnotenie vsak blahys :-! vivat la inteligencia ;-)

Brandon Walsh 14.03.2011  19:45

« Re: Re: Závist ???

suhlasim s blahysom nic v zlom ale na tomto aute ti nema kto co zavidiet a zistovat odkial na to mas ? ja by som si myslel ze si mal dobry mesiac s lepsou vyplatou ;-) aj ked nezavidim tak auticko chvalim :yes: je urcite dobre ze sa dostalo do ruk niekomu kto sa onho stara

foto The-Stig-Driver

The Stig Driver 14.03.2011  21:48

« Re: Re: Re: Závist ???

Souhlasím s Brandonem, ta jeho poslední věta má něco do sebe ;-) :yes:

svetobeznik 15.03.2011  00:28

« Re: Re: Re: Re: Závist ???

ja to beriem ako od ludi, co sa trosku v autach vyznaju ale vacsinou ludia ani netusia kolko take stoji...a samozrejme slovaci zavidia aj chorobu :-O dakujem za kazdu pochvalu ked je myslena uprimne :yes:

"-- skrytý --" 25.03.2011  22:48

« Re: Re: Re: Závist ???

Ta lepší výplata by musela být pravidelná s cenou náhradních dílů na Mercedes ;-)

Ronault. 01.06.2011  00:13

Realita

A ty jsi prosím tě čekal, že Mercedes, který si nekupuje ani německý důchodce na 5000 km ročně, bude mít po 17 letech najeto jen 160 000 km? :-O Nebuď naivní. Tahle třída aut je v 90% kupována pro služební a pracovní účely, žádné weekendovky, co ročně nalítají jen 10 000 km. ;-)

svetobeznik 02.06.2011  19:39

« Re: Realita

cakal som vselico, ale zase podla zaznamov z STKcky rocne najazdil okolo 10 tis km aspon v tych poslednych 7 rokoch :-) cize ma priblizne 320tis km realnych

Ronault. 02.06.2011  20:45

« Re: Realita

Jsou i takoví, kteří přetáčí tahometr těsne před STK tak, aby měli dokument o tom, jak málo jezdili ;-)
        My koupili před 5 lety 3,5 roku starou Lagunu II, měla najeto 82 000 km. Říkali jsme si, že to je cca 30 000 km ročně, což se přece nemůže nikomu podařit ujet pomalu více. No a nějak za rok na to šel otec pro něco do Renaultu, dal jim kartu, oni si načetli data a říkali, že někde v jejich databázi je oprava provedená ve 180 000 km, takže za ty tři roky udělal možná i více. 8-s No co už, na motoru to zatím znát není, nerezne to, podvozek by stejně čase poopravovat potřeboval... C´est la vie.

A proto příště kupovat nové, případně předváděčku, v nejhorším případě od známého/příbuzného.

svetobeznik 02.06.2011  23:04

« Re: Re: Realita

no ono to islo tak ze 2004 230tis, 2006 267tis a 2007 230tis znova >:D

je to celkom ze vabank s tymi ojazdenymi autami

foto pepesbs

pepesbs 04.11.2012  09:39

mb

viete mi niekto odporucit olej do automatickej prevodovky pre MB 300 TD 4matic ;-\