Ford Fiesta 1,4 TDCi

Ford Fiesta, foto 1 Ford Fiesta, foto 2 Ford Fiesta, foto 3 Ford Fiesta, foto 4 Ford Fiesta, foto 5 Ford Fiesta, foto 6 Ford Fiesta, foto 7 Ford Fiesta, foto 9
Ford Fiesta, foto 10 Ford Fiesta, foto 10 Ford Fiesta, foto 11 Ford Fiesta, foto 12 Ford Fiesta, foto 13 Ford Fiesta, foto 14 Ford Fiesta, foto 15 Ford Fiesta, foto 16 Ford Fiesta, foto 17 Ford Fiesta, foto 18 Ford Fiesta, foto 19 Ford Fiesta, foto 19 Ford Fiesta, foto 20 Ford Fiesta, foto 20 Ford Fiesta, foto 20 Ford Fiesta, foto 21 Ford Fiesta, foto 22 Ford Fiesta, foto 22 Ford Fiesta, foto 23 Ford Fiesta, foto 23 Ford Fiesta, foto 24 Ford Fiesta, foto 24 Ford Fiesta, foto 25 Ford Fiesta, foto 25 Ford Fiesta, foto 26 Ford Fiesta, foto 26 Ford Fiesta, foto 27 Ford Fiesta, foto 27 Ford Fiesta, foto 28 Ford Fiesta, foto 28 Ford Fiesta, foto 29 Ford Fiesta, foto 30 Ford Fiesta, foto 31 Ford Fiesta, foto 32 Ford Fiesta, foto 33 Ford Fiesta, foto 34 Ford Fiesta, foto 35 Ford Fiesta, foto 36 Ford Fiesta, foto 37 Ford Fiesta, foto 38 Ford Fiesta, foto 39 Ford Fiesta, foto 40 Ford Fiesta, foto 41 Ford Fiesta, foto 42 Ford Fiesta, foto 43 Ford Fiesta, foto 44 Ford Fiesta, foto 45 Ford Fiesta, foto 46 Ford Fiesta, foto 47 Ford Fiesta, foto 48 Ford Fiesta, foto 49 Ford Fiesta, foto 50 Ford Fiesta, foto 51 Ford Fiesta, foto 52 Ford Fiesta, foto 53 Ford Fiesta, foto 54 Ford Fiesta, foto 55 Ford Fiesta, foto 56 Ford Fiesta, foto 57 Ford Fiesta, foto 58 Ford Fiesta, foto 59 Ford Fiesta, foto 60 Ford Fiesta, foto 61 Ford Fiesta, foto 62 Ford Fiesta, foto 63 Ford Fiesta, foto 64 Ford Fiesta, foto 65 Ford Fiesta, foto 66 Ford Fiesta, foto 67 Ford Fiesta, foto 68 Ford Fiesta, foto 69 Ford Fiesta, foto 70 Ford Fiesta, foto 71 Ford Fiesta, foto 72 Ford Fiesta, foto 73 Ford Fiesta, foto 74 Ford Fiesta, foto 75 Ford Fiesta, foto 77 Ford Fiesta, foto 78 Ford Fiesta, foto 79 Ford Fiesta, foto 80 Ford Fiesta, foto 81 Ford Fiesta, foto 82

Přezdívka auta Karkulka Rok výroby 2007 Koupeno nové najeto [km]:55344 tuning/stylingoznačené * palivo: nafta počet válců: 4 počet ventilů na válec: 2 objem [cm3]: 1399 výkon [kW]: 50 / 62 * kroutící moment [Nm]: 160 / 200 * maximální rychlost [km/h]: 164 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 14 zavazadlový prostor [l]: 284 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 4.5

Ford Fiesta je malé, ale v skutočnosti aj veľké auto :) Zatiaľ mi doň vošlo úplne všetko čo som potreboval. Uvidíme časom keď sa batožina rozrastie :)
Ale teraz vážne. So svojou dĺžkou necelé 4 metre, šírkou 160cm a výškou 143cm sa vojde do každej garáže a nerobí vrásky na čele pri jazde v meste, parkovaní a otáčaní sa na ceste. Poskytuje dobrý výhľad zo sedadla vodiča, sedí sa v nej o niečo vyššie a vodič si dovidí aj na predok auta.
Usporiadanie prístrojovej dosky je štandardné, žiaden LCD panel v strede prístrojovej dosky. Palubný počítač informuje o primernej spotrebe, celkovej a "dennej" prejdenej vzdialenosti, priemernej rýchlosti, vonkajšej teplote a samozrejmosťou sú hodiny :). Priaznivcov Škody favorit nepoteším, nie sú klasické budíkove ale žiaľ už iba digitálne. Palubný počítač sa ovláda tlačidlom na konci páčky smerových svetiel.
Vnútorný priestor poskytuje slušné pohodlie vzrastovo priemerným osobám, hlavové opierky sú však pre 4 pasažieroch. Zadné sedenie je v tvare "lavice" bez tvarovania, takže 5 cestujúci sa celkom pohodlne odvezú tiež.
Otvárania kufra je možné z miesta vodiča stlačením tlačidla umiestneného po ľavej ruke nad spínačom svetiel pri rýchlosti menšej ako 6km/h aj pri bežiacom motore :)
Taktiež pomocou samostatného tlačidla na ďiaľkovom ovládaní. Posledná možnosť je pomocou kľúča. Delené zadné operadlo a sklopiteľná lavica umožní prevoz aj rozmernejších a dlhších predmetov.
Jazdné vlastnosti sú na veľmi dobrej úrovni. Riadenie je presné, posilovač kladie prirodzený odpor, pruženie je tvrdšie ale rýchle vyhýbacie manévre a prejazdy zákrutami sú isté bez naklánania.
Vznetový motor o objeme 1,4l o výkone 50kW/ pri 4000ot/min a sile 160Nm už pri 2000ot/min poskytuje dostatočný výkon pre 1300kg vozidlo s dvoma pasažiermi a úspornom a predpisovom štýle jazdy.
Prevodovové pomery sú ladené pre ekonomickú prevádzku. Motor drží otáčky 2000ot/min na 3. rýchlostnom stupni pri rýchlosti 50km/h, 4. rýchlostnom stupni pri rýchlosti 70km/h a 5 rýchlostnom stupni pri 90km/h.
Reálna spotreba je zhodná s papierovou 3,8l/100km mimo mesta. Všetko závisí od Vašej ťažkej nohy na plyne, teréne a druhu ciest, mestské alebo mimo mestské jazdenie. Ideálne ja držať sa tých 2000ot/min, motor zbytočne nevytáčať no ani nedusiť. Zatiaľ, uvidíme čo prinesie zima, priemerná spotreba nebola vyššia ako 4,4l/100km.

Nízka spotreba, druhé najnižšie zákonné poistenie
Dobrý podvozok a jazdné vlastnosti, radosť jazdiť, optimálny posilovač riadenia
Jednoduchý ale praktický interiér a dobré rozmiestnenie ovládacích prvkov
Palubný počítač s možnosťou nastavenia sekvenčného diaľkového ovládania vozidla (jedno stlačenie pre otvorenie dverí vodiča, dvojitým stlačením všetky dvere okrem kufra). Trojblik smerových svetiel po potlačení páčky smerových svetiel, zapnutie výstražných svetiel pri prudkom brzdení v rýchlosti nad 90km/h
(...Zrkadielko aj v slnečnej clone vodiča :D...)

Absencia krytu motora. Keď som otvoril kapotu motora dosť ma prekvapilo, že pri pohľade na motor vidím pod ním kocky dlažby chodníka. Očakával som nejaký kryt, ktorý by ho chránil pred kamienkami, trávou, a od iných "drobností" povaľujúcich sa na cestách.
Zo začiatku som mal problém s radením prvého rýchlostného stupňa, ale teraz sa to buď vychodilo alebo som sa už aj ja zladil s autom. V porovnaní s prevodovkou Fabie je to o niečo slabšie ale Renault lepší určite nie je. Jazdil som doteraz na oboch. Fabia má kratšie dráhy radenia rýchlosti a sú presnejšie.

Koncom februára 2009 záručná oprava podsvietenia ovládania kúrenia. (regulácia teploty a smer prúdenia vzduchu)
Vymenené vypálené žiarovky. Prebehlo to bez problémov.

Predajca bol ústretový, auto som mal do týždňa, nakoľko som kupoval verziu vo výbave Family X bez nejakých doplnkov.
Auto predviedol, poukazoval všetko, čo kde je.
Mal som možnosť výberu. Buď autosedačka, alebo povinná výbava, zásterky kolies a originál gumené rohože. Dal som prednosť doplnkom "zdarma" (nič nie je zadarmo).

Audio, hotova odysea...

Vo výbave bola iba predpríprava pre autorádio a kabeláž k reproduktorom. Zainvestoval som do originálneho "boxu" pre autorádio, pod ktorým je "polička".
Čo sa týka reproduktorov, musia to byť ovály, 5x7". Rozhodol som sa pre Alpine (1100,-Sk).
Rádio som zladil so zeleným osvetlením palubovky. Uspokojil som sa so Pioneer (3600,-Sk).
Dokúpené boli poťahy od www.ak-autopotahy.sk (3100Sk)
Kufor pred zašpinením chráni plastová vanička. (1150,-Sk)

30.9.2010 20:00

Vyroba tretiej tabulky

Nakolko nosic bicyklov musi mat tabulku s evidencnym cislom, a mne sa ju stale prekladat nechce, nechal som si vyrobit napodobeninu. Je reflexna ako original, akurat ze pismena a cislice su uzsie a tensie. Rozmer tabulky zodpoveda originalu.

30.9.2010 19:50

Nove fotografie

Pridal som fotografie:
21.5.2010 Fotografie tazneho od Westfalie a nosica Thule
30.3.2010 z jarneho prezuvania. Vidiet stav kotucov, podvozku.
30.7.2010 Fiesta tesne po troch rokoch pouzivania.

30.9.2010 19:19

Tažné zariadenie Westfalia a nosič byciklov Thule G920

21.5.2010
po dlhom premyslani ake tazne, som si dal namontovat pevne tazne od vyrobcu Westfalia. Nejedna sa ani o skrutkove a ani o bajonetove prevedenie. Vertikalne zatazenie 5Okg, to bolo jedno z kriterii, pretoze musi uniest dva bicykle a nosic. Vertikalne zatazenie nie je rovnake pre vsetky typy taznych.
Namontovana je trinast polova zasuvka, namiesto sedem polovej.
Nosic Thule G920
Uzamykatelny na tazne a taktiez so zamkom pre bicykel. Model 2010, doposial najlahsie prevedenie z produktovej rady Thule, iba 13kg. Ulozenie bicyklov je jednoduche. Do kufra sa da dostat velmi lahko, pretoze nosic ide sklopit. Jazdne vlastnosti su takmer identicke, akurat trosku auto rozhupe :) pri nerovnom povrchu. Spotreba zrastie max o 2-3 deci na sto kilometrov.
Fotografie v galerii..
Cena v case kupovania: 7744,-Kc s DPH
Cena tazneho vratanie elektroinstalcie a montaze: 236 EUR s DPH
www.autocar.sk
Westfaliu mi museli objednat, nakolko ju skladom nedrzia, kedze ponukaju lacnejsie od Auto-Hak a Brink.
Musim pochvalit prevadzku v Dolnom Kubine. Vyrez v narazniku sa im celkom podaril.
Este k tym vyrezom do naraznikov. Videl som fiesty, ktore mali tazne ale nemali vyrez v narazniku. Zavisi od prevedenia...

1.9.2010 06:57

Uprava vykonu

31.08.2010 50.250km
Tovarensky vykon zmeneny na 62kW a krutiaci moment na 200Nm.
Meranie na vykonovej brzde robene zatial nebolo.
Auto ide lepsie za plynom, rychlejsia akceleracia. Ostatne skusenosti a dojmy pridu casom.
www.profituning.sk

1.9.2010 06:52

Po troch rokoch

25.8.2010 49.918km Vymena oleja, Shell Helix F 5W-30
Okrem beznej udrzby (olej, filtre, stierace) vymenena tohto roku ziarovka zadneho obrysoveho svetla.

16.2.2010 07:18

Výmena oleja

39650km
Ford Formula E 5W-30. Original olejovy filter.

12.1.2010 11:45

Ford Microcat

Pridane do galerie nejake screenshoty z katalogu dielov Ford.

11.12.2009 07:09

OTO TOP

V Avione som natrafil na auto plachtu od vyrobcu OTO TOP Taliansko. Nenahradí to garáž ale aspoň nieco na zakrytie počas dlhodobeho statia. Odolne voci mrazu, slnku, daždu, aspon tak pise vyrobca. Cas ukaze ako dlho to vydrzi. Neskor pridam dalsie foto. Cena orientacne cca 55€.

12.10.2009 19:07

Zimne pneumatiky

Prezuté na zimné pneumatiky Matador MP 58 Silica

17.8.2009 13:11

2. servisna prehliadka

Zaciatkom augusta uplynuli dva roky od kupy. Druha servisna priehliadka sa nekonala v autorizovanom servise, nakolko aj tak uz je auto po zarucnej dobe a odtlacok peciatky v servisnej knihe mi za tie peniaze nestoji. (31.600km)
Vymenil sa olej za Shell Helix F 5W-30, vymena brzdovej kvapaliny a predcasne aj palivovy filter. Den predtym som sa sam potrapil s vymenou kabinoveho filtra. Bola nutna demontaz (3 skrutky a konektor) plynoveho pedalu. Najviac roboty bolo s uvolnenim krytu stredoveho tunela. Skutka, resp. plastovy nit co drzi kusok plastu sa navonok tvari ako krizova skrutka ale v podstate je to zaskakovaci kusok plastu s vyrezom pre krizovy skrutkovac.
Ak mam hodnotit auto po dvoch rokoch, tak zatial nebolo nic co by sposobilo velku nespokojnost. Sem tam vrzgajuce plasty a vypalenu ziarovku beriem ako chybu ktoru ma kazde auto.
Spotreba ustalena na cca 4.3l dlhodoby priemer. Zaujimave to zacne byt az teraz, ked auto nie je v zaruke. Uvidime...

3.7.2009 07:28

30.000 km takmer 2 roky skúseností (27.07.2007 - 03.07.2009)

Dnešným dňom má fiesta nad 30 000 ubehnutých km bez nehody a poruchy. Jediné čo sa vyskylo boli vypálené žiarovky podsvietenia ovládania ventilácie vzduchu, ktoré vymenili este v záruke.
Celkovo bolo natankovaných 1314 litrov nafty, prevažne V-Power diesel, čo predstavuje priemernú spotrebu cca 4,38l/100km
Aj napriek intervalu 20 000 pre vymenu oleja, olej bol vymenený celkovo uz 3x a koncom zimy tohto roku aj vzduchový filter.

7.4.2009 07:44

Prezutie

6. apríla prezuté na letné pneumatiky. Keďže jedna z nich mala poškodený - na dvoch miestach natrhnutý dezém, musel som začať dreť rezervu.

1.3.2009 11:14

Vzduchový filter

Po 24.300km vymenený vzduchový filter za nový orginál. Podľa výrobcu sa mení až pri 60.000km alebo skôr podľa potreby.

27.1.2009 18:46

Olej

Výmena oleja po 6 mesiacoch. Ford Formula E 5W-30, originál olejový filter.
23070km

9.1.2009 00:00

Kedže sa ochladilo daleko pod -15°C, zakryl som spodnú časť chladiča kusom gumy pripevnením z vonkajšej strany spodného dielu nárazníka.
Zatial všetko bez problémov, maximálna spokojnosť.

20.10.2008 00:00

Prezuté na zimné pneumatiky Matador MP 58 Silica

6.10.2008 00:00

Kedze sa mi podarilo vyjazdit takmer celu nadrz, dojazd podla palubneho PC bol iba 50km, rozhodol som sa prepocitat realnu priemernu spotrebu od prveho kilometra.
Stav km bol 18.222km, podla mojich zaznamov, natankovanych 799l nafty.
Priemer vychadza 4,384l/100km. Od augusta 2007 po oktober 2008.

6.10.2008 00:00

Koncom septembra osetreny podvozok a dutiny.
Odobrate vsetky plastove podplatniky a vyfuk, nastriekany podovozok ochrannym, oteruvzdornym nastrekom, taktiez osetrene dutiny.

15.9.2008 00:00

28.07.2008
Prvá garančná prehliadka
Autonova Poprad
Priniesol som si vlastny Olej Ford Formula E aj filter
Cena 1854,-SK s DPH

2.4.2008 00:00

Prezute na letne pneumatiky.
Predčasná výmena zábehového oleja po 10.100km za Shell Helix F 5W-30. Po výmene sa zvuk motora zmenil a je o niečo tichší.

13.3.2008 00:00

13.03.2008
Autofólie LLumar.
Bočné sklá - AT 05 GR SR HPR - veľmi tmavá šedá. Pohltenie slnečnej energie 54%.
Zadné sklo - AT 15 GR SR HPR - tmavá šedá. Pohltenie slnečnej energie 39%.
Cena aj s montážou 4.000,-Sk s DPH.
Ďalšie detaily na stránke http://www.cassoviaefekt.sk/index.php?id_menu=14872
Montáž mi urobila firma Dobro s.r.o.
Od kúpy prešlo 8 mesiacov. Na tachometri je 9500km. Priemerná spotreba je 4,5l +- nejaké to deci. Je vypočítaná z počtu najazdených km a litrov nafty, ktoré som zatiaľ natankoval.
Momentálne palubný PC ukazuje hodnotu priemernej spotreby 4,4l. Ráno 11km a 11km večer pri zaťažení vodič a spolujazdec, 60% jazdy mimo mesto.
Subjektívne môžem povedať, že motor začína lepšie ťahať aj pri otáčkach cca 1700min. Zlepšil sa aj zvuk motora, už tak nehrkoce ako za novoty :)
Do budúcna...Uvidíme čo prinesie výmena oleja, letné pneumatiky. Spotreba by sa mohla opäť vrátiť na hodnotu 4,3l a menej.

6.10.2007 00:00

Prešli dva mesiace od kúpy. Prepracovaná recenzia a doplnené fotografie - 3200Km

28.8.2007 00:00

Pridaná fotka prístrojovky s dôrazom na priemernú spotrebu

14.8.2007 00:00

14.08.2007 Nove potahy od ak-autopotahy. Pekne ozivili interier.

Přidat názorDiskuse: Ford Fiesta 1,4 TDCi

zobrazené auto není aktivní, nelze diskutovat

Další vozy Ford Fiesta

Zatiaľ

Chýba možnosť deliť aj zadné sedadlo (lavicu).

V porovnaní s Fabiou je to OK aj vzadu.

Tuhý podvozok :) Osobne je to sila zvyku.

Chýba recirkulácia vzduchu. Klíma taktiež ale dala sa doobjednať.

Spotreba nafty s pokojnou nohou na plyne a rýchlosti 90-100Km/h do 4,3l mimo mesta

Dostupné: http://jagfordgarage.sk/fiesta-fusion-2001-c-10.html

Na zabitie aj tých 50kW stačí...

Na dlhej trase, pri rýchlosti cca 90km/h, za dobrého počasia (bez vetra, silného dažďa), pri obsadení max 2 osobami, palubný ukáže 3,6-3,8 litra/100km. Pri vyššej rýchlosti 110-120km/h spotreba 4,5-5 litrov/100km.

Zažil som aj horšie "traktory".

Sedel som už v hocičom a tak mi trochu vadí tvarovanie operadla a nastavenie hlavovej opierky, ktoré je minimálne.

Čakal som lepší účinok, treba viac pritlačiť a potom to už brzdí. Vzadu sú bubny.

Delené operadlo a odoberateľný kryt dáva možnosti na rôzne variácie. Ale nedelená zadná lavica neumožňuje prevoz troch osôb a niečoho dlhšieho.