Kia Ceed (2007)

26.6.2007

Cee'd-a som si kupil viac-menej nahodou. Predpokladam ze sa nikto nevyberie kupovat auto nizsej strednej triedy rovno do autosalonu KIA. Povodny…

Kia Cee'd (sTiLL)

"anonym" [195.146.135.XXX] 26.06.2007  11:12

Ceedik

Prajem veľa štastných km a napíš ak bz sa vyskytli nejaké problémy pracujem v kii kde sa vyrába a špecialuzujem sa na sklá tak keby niečo napíš až mám čo na ceede zlepšovať. inak je to auto na slušnej úrovni a kvalita je tiež dobrá tka nech slúži :yes:

"-- skrytý --" 27.06.2007  00:51

« Re: Ceedik

no akurat dnes resp. vcera som dokoncil Vs a pokukujem aj po praci v Kia - Zilina, ale vraj dost malo platia? teraz makam ako procesak v automotive, chcem pritom ostat a mam 27tis Sk ciste - dava to aj Kia? ak vies pleas odpovedz

"anonym" [195.146.135.XXX] 27.06.2007  06:35

« Re: Re: Ceedik

POdľa toho na akú pozíciu sa hlásiš a taký je potom aj plat ale 27 000 v čistom no neviem :-)

"-- skrytý --" 26.06.2007  11:26

Konečně

Konečně první Cee´d, dost mě tohle auto zajímá. Uvažuju o novém autě (přibližně za rok) a Cee´d je horký kandidát. Má zajímavou výbavu za slušné peníze a dostala mě sedmiletá záruka. Takže, když dovolíš, budu sledovat tvé zkušenosti a poznatky, pokud budeš aktualizovat. Jinak ty kola jsou dobrá volba - [odkaz] A body? Dávám 8b za málo fotek.

"-- skrytý --" 26.06.2007  11:30

« Re: Konečně

Ten odkaz se uplně nepovedl, myslel jsem, že skopíruju přímo auto s koly. Budeš si to tedy muset zadat sám.

neregistrovaný: "Martin" [84.244.83.XXX] 26.06.2007  12:10

pozn.

Ahoj, moc pekny farko, ale ty data sou asi nespravny. Vyrobce u 1.6 crdi uvadi maximalku 188 a zrychleni 11,5. Verim ze to jezdi i rychlejs, ale az to budes mit po zajeti zjisteny tak to treba napis do recenze a ne do technickych udaju, jestli teda muzu prosit. Janak do koles urcite jdi moc se mi libi. Jeste mi taky chybaji fotky :-) Zatim pseudo 7bodu ;-) Preji mnoho prijeme najetych kilometru :) achoj

sTiLL 26.06.2007  16:12

« Re: pozn.

Opravil som, ale v praxy sa to urcite lisi, ta maximalka sa mi zda nizka, isiel som uz 200km/h tachometrovo a to este nie je ani zabehnuty (na chvilku).

neregistrovaný: "aBBot" [84.245.80.XXX] 28.02.2008  10:43

« Re: pozn.

Co udava vyrobca u toho CRDI tak to je podla mna hlupost lebo ja mam CEED 1,4 benzin 16V a ked sme boli piati v aute tak tachometer ukazal v pohodicke 200.

foto Btim12

Btim12 05.05.2009  21:22

« Re: Re: pozn.

Já jel s chiplou 1,6CRDI dle GPS 207km/h.

foto Ruffi

Ruffi 26.06.2007  12:38

kolesa

Ani 17 by neboli zlé... Ale bolo by to už dosť tvrdé. Fajn recenzia. :yes:

"-- skrytý --" 26.06.2007  12:47

10.b

pěkný autíko a recenze taky pěkná, akorát ty fotky..ale stejně dávám 10.b. :-)

"-- skrytý --" 26.06.2007  13:38

Pěkná recenze a auto taky. Ta kola by slušela :yes:

sTiLL 26.06.2007  15:25

vdaka za ohlasy

Dakujem za pochvalu, fotky budu, len to chvilu potrva lebo mam fotak v oprave ;-\ .

Povodne som to chcel dat s peknymi fotkami naraz, ale fotak je v cudu a uz som to chcel nahodit, chcel som byt prvy Cee'd, co sa aj podarilo. Slubujem ze foto bude, a perfektne! Mam to premyslene ;-) Tiez slubujem ze kriticky napisem kazdu uzitocnu skusenost, autu fandim, ale musi sa osvedcit, stalo totiz pekny balik :-!

"-- skrytý --" 26.06.2007  18:34

Kvůli Kii. Strašně jsem jí přál, aby vyrobili AUTO, ne "auto". ;-) To se jim povedlo. :yes:

foto dr-subtilis

dr.subtilis 26.06.2007  20:40

recenzia je na úrovni, ale chýbajú mi fotky...pridaj, aby bolo vidno celé auto - je to síce trochu menej výrazné, ale pekné auto..páči sa mi

"-- skrytý --" 27.06.2007  12:39

Kdyby Kia byla značka které fandím, dal bych 10 bodů. Kdyby to auto bylo ojeté, dal bych 8 bodů. Takže dávám 9. ;-)

neregistrovaný: "Tony" [89.31.11.XXX] 28.06.2007  20:06

vítej v klubu

ahoj moc pěkné a dobré auto. vím co říkám mám totiž to samé. taky 1,6 crdi EX ale už s těma 16kolama. co máte na slovensku ve výbavě? vím ze tam je i TX nebo co? ja dokupoval jeste k te EX ESPatd ty 16kola, parkovací asistent. jinak hezké. taky se chystám že ho tady hodím, musím ho ale ještě nafotit. jinak pozítři jedem do itálie tak držte palce ať se nic neposere a nemusim zkouset tu ztaruku :-)

sTiLL 29.06.2007  08:15

« Re: vítej v klubu

Drzim palce, predsa je to len nove auto, ocakavam nejake nevychytane muchy, ale zatial spoko, dufajme ze to vydrzi. Napis potom aka bola cesta :-)

neregistrovaný: "tony" [89.31.11.XXX] 12.07.2007  16:29

« Re: Re: vítej v klubu

ahoj tak jsem včera dojel. celkem 2100km a spotřeba 5,2litrů se 3lidma na palubě a komplet plným kufrem a jednou sedačkou >:D auto bylo v pohodě. žádný problém, tleskám na slovensko. jenom nás trochu otravovali rakoušti policajti, zákaz předjíždění :-) ale hodil jsem na něho že nerozumím a po 10minutách co na mě něco řval německy nás pustil >:-[] tak se zatím mějte lidi

"anonym" [84.47.40.XXX] 13.07.2007  17:52

« Re: Re: Re: vítej v klubu

Ticho zavidim, ale ja planujem nieco podobne koncom augusta, nech ti auticko sluzi :yes:

"-- skrytý --" 29.06.2007  09:42

Pekné

Pekné auto, aj ja ho plánujem kúpiť ale tá spotreba sa mi ani náhodou nepáč. 5,7 sa mi zdá veľa. Ja mám Leona 1,9 tdi a jazdím za menej ako 5 litrov. Preto som čakal na tomto aute spotrebu pod 5 litrov. Ale to je otazka kto ako jazdi. Ešte by ma zaujimalo kde si auto kupoval, v BA? a za aku cenu. A ešte k tým elektrnom - su pekne. Ja som tiež rozmýšlal nad 16tkami ale predsa len ich tam nedam. Je to o komforte - čim nižšie profilove číslo pneu zo 65 na 55 tým viac cítíš nerovnosti a aj auto tých troška trpí.

sTiLL 29.06.2007  10:20

« Re: Pekné

K tej spotrebe - da sa jazdit aj za 4,5l, keby som isiel po dialnici 110km/h, ale pri 130km/h je uz spotreba medzi 5,2-6,2 podla okolnosti. Neviem ako je to pri tvojom Leone, skus zmerat kolko ti papa na dialnici pri 110 a 130, zaujimalo by ma to, podla mna to velky rozdiel nebude. Tiez je to novy motor v zabehu, takze by po case spotreba mohla klesnut.

neregistrovaný: "tony" [89.31.11.XXX] 23.07.2007  15:58

« Re: Pekné

jakeho leona mas? stareho? tata ma octavku I 1,9tdi a pocitac mu ukazuje ze jeszdi za 4-4,5l ale kdyz si zpočital spotrebu rucne podle kilometru tak mu to vychazi na 6l, takze pozor na ty stare pocitace!!!!klamou. jinak tady u cee´da jsem to pocital a udaj na PC se lisil o 0,1l takze ok.

"anonym" [212.80.64.XXX] 28.09.2007  22:32

« Re: Re: Pekné

to je nesmysl :-)

"anonym" [212.89.231.XXX] 02.10.2007  14:02

« Re: Re: Re: Pekné

ale neni, u nas vo fy su tiez starsie firemne oktavky a ked sa robi spotreba podla blokov, lieta o vyse litra oproti pocitacu smerom hore

"-- skrytý --" 06.10.2007  15:45

« Re: Re: Re: Re: Pekné

Moja skusenost s PP je:

- Fabia 1.4MPI ukazuje o 0.3 az 0.6 menej, a cim nizsia spotreba, tym vyssia odchylka

- Megane 1.6 16V je presny nielen na desatinu v spotrebe, ale dokonca aj na desatiny v spotrebovanom palive

- Citroen C5 1.6HDi furt a stale ukazuje o 0.4 menej, ako skutocnost

Vsetky merania styl plna-plna a za obdobie najmenej 20 tisic km.

neregistrovaný: "Martin" [84.244.83.XXX] 29.06.2007  20:17

moc pekne

Krasne auto, krasne fotky z krasne prirody, pekna recenze, a dekuju za upravu udaju :). No urcite za 9 a tesim se na 16" (17"). Prijemne zazitky :)

neregistrovaný: "m" [83.217.137.XXX] 01.07.2007  16:05

pekne

je to pekne auto. dufam, ze bude dobre sluzit.
    tiez mam korejca (H), zatial sa nemozem stazovat.

neregistrovaný: "Dave" [85.207.47.XXX] 05.07.2007  16:18

tempomat

Kdyz jsem resil koupi Cee`da, coz bylo behem kvetna, tempomat jsem taky poptaval. Napred mi prodejce rikal, ze sice presne nevi, ale ze by mel jit domontovat, jako je to u jinych Kii. Jenze pak prisel nejaky zasadni modelovy "upgrade" na zacatku cervna a vsechno se zmenilo. Najednou uz bylo mozne nove objednat Cee`d s tempomatem, ale zase mi bylo receno, ze ex-post uz tam ten tempomat objednat nejde.

Nicmene jsem si nakonec objednal pocatkem cervna doufejme docela zajimavou konfiguraci, 1.6 CRDi EX s tempomatem, ESP atd., ale ty 15" kola jsem nechal. Doba dodani cca zacatek srpna (2 mesice od objednavky). Tak uvidime, rad se pak taky podelim o zkusenosti.

"anonym" [81.89.53.XXX] 08.07.2007  11:51

« Re: tempomat

2 mesiace ?? trocha divne. ale vo stvrtok sli myslim nejake objednavky z augusta, mozno tam bolo aj tvoje :). a mozno uz je hotove. mam pocit, ze korejsi priatelia v tom maju hokej.

"anonym" [85.207.47.XXX] 09.07.2007  00:36

« Re: Re: tempomat

udajna logika objednavek je pry takova, ze kdyz napr. do 10.7. (vzdy je to 10. den v mesici) objednam, tak 1.8. to jde do vyroby a cca 1.9. se to v CR preda zakaznikovi :)

neregistrovaný: "enzo" [62.177.73.XXX] 05.07.2007  16:31

Líbí se ....

Ahoj, moc se mi líbí a uvažuji o ní, má povedený usedlý design a navíc sis vybral pěknou barvu. Ale už jsem i jinde v diskusi viděl stížnost na chabý výkon osvětlení. Může to prosím tady někdo ze šťastných majitelů objektivně ohodnotit ? Předem díky.

"anonym" [91.127.76.XXX] 05.07.2007  23:11

« Re: Líbí se ....

Svetla by mohli byt silnejsie, to nepochybne. Objednal som dnes H7 + H1 Osram Silver Light +50%, tak zreferujem rozdiel ked pridu.

neregistrovaný: "meky2" [195.98.4.XXX] 27.09.2007  19:19

« Re: Líbí se ....

jazdim casto na sluzobnom ceede a mozem povedat, ze auto je perfektne, ale ma dve chybicky:
      a: skutocne velmi zle svieti - na moderne auto je to bieda
      b: v zakladne vybave sa neda nastavit intenzita pristrojov, dost tahaju oci.

inak, sluzobny benzin 1.6 ma dlhodobu spotrebu 6.5litra. Samozrejme - ziadna porucha sa po 50tkm nevyskytla.
      Ceed sa plati

sTiLL 30.09.2007  21:09

« Re: Re: Líbí se ....

To je skoda s tym nastavenim intenzity, v EX sa to samozrejme da a vzdy si to v noci stiahnem aby to bolo akurat. Tie svetla uz nevnimam ze svietia horsie, zvykol som si. Asi to je otazka zvyku. Ja som presadal z Felicie takze sa mi az take zle nezdaju.

neregistrovaný: "Tom79" [194.228.96.XXX] 08.10.2007  16:53

« Re: Re: Líbí se ....

Tak to mam vyreseny... :-)
        Mam 1,6 CRDi v EX vybave a mam to s Xenonama, takze v noci vidim jako za dne.

sTiLL 09.10.2007  11:59

« Re: Re: Re: Líbí se ....

Ahoj, mozes mi napisat viac ohladom tych xenonov? Kto ti ich instaloval, za kolko atd....

neregistrovaný: "TOM79" [194.228.96.XXX] 10.10.2007  16:41

« Re: Re: Re: Re: Líbí se ....

Instalovaly mi je primo v servisu Kii. Myslim, ze stoji neco mezi 12000 az 15000KC vcetne 2 lete zaruky. Ja to mel o neco levnejsi.

"anonym" [194.228.96.XXX] 10.10.2007  16:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Líbí se ....

Samozrejme instalovali... Zacal jsem psat neco jineho a pak to nedomazal... ;-\

"anonym" [212.5.205.XXX] 11.10.2007  15:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Líbí se ....

Zaujimave info, som zvedavy kedy to zacne KIA ponukat oficialne aj u nas na slovensku... A ako to svieti oproti originalu? Asi dobre... :-)

neregistrovaný: "you" [141.6.8.XXX] 25.12.2007  11:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Líbí se ....

HID prestavba sa robi aj na Slovensku. Ja to mam za tych 9000.-Sk v Trnave. Treba sa dohodnut. Niekde na nete som videl uz aj za 5000,- tusim ze niekde v TR. Dobre svietia okolo 6000 kelvinov. 8000 a viac su do modra a menej ako 5000 su skoro ako klasicke ziarovky, myslim farebne nie intenzitou. Ta je o inom.

neregistrovaný: "you" [141.6.8.XXX] 25.12.2007  11:08

« Re: Líbí se ....

Mam ho pol roka, ziarovky som vymenil za HID prestavbu. Teda za xenony a som spokojny. Za 9000,- v Kii to stalo za to. Doma by to bolo lacnejsie, no ked je to v zaruke, tak som nechcel riskovat. Inak som s autom velmi spokojny, az na drobnosti...

foto EricCartman

EricCartman 05.07.2007  16:31

Barva

Auto je to pěkné, ale viděl jsem ho v červené barvě a ta mu slušela fakt moc moc moc. :yes:

"-- skrytý --" 07.07.2007  10:12

Re: Fiat Bravo

A prečo si nekúpil Fiat Bravo. Čo bolo na ńom zlé?

sTiLL 07.07.2007  20:38

« Re: Re: Fiat Bravo

Fiat Bravo II. s 1,9JTD motorom ma nepresvedcil, 1. je drahsi (ovela ak chcem vybavu ako Ceed), 2. motor je hlucnejsi a viac papa pri takmer rovnakom vykone, 3. ma mozno 400l kufor, ale tvar je velmi uzky = neprakticky, 4. na zadnych sedadlachje ovela menej miesta. 5. Dodacia doba - x mesiacov....

neregistrovaný: "Duro8" [88.212.21.XXX] 07.07.2007  21:30

« Re: Re: Re: Fiat Bravo

Aha, tak to je pravda. Tak v tomto prípade by som sa asi aj ja rozhodol pre Kiu aj keď som si ju ešte nebol pozrieť, ale už musim zájsť! Inak Fiat som už skúšal JTD 150k a to bolo delo, výkon bol fantázia a aj v nútri si myslim, že bolo dostatok miesta a dizajn zase je určite krajší ako Ceed, no sú to Taliani a nie Kórejčania, no ale peniaze nie vždy pustia, takže človek rozmýšla hlavne prakticky. Takže myslím si, že si sa dobre rozhodol, no ale pôjdem ešte pozrieť!

neregistrovaný: "Lol" [84.47.50.XXX] 30.07.2007  21:20

« Re: Re: Re: Re: Fiat Bravo

No len dizajnu Ceedu je tiez tusim taliansky, alebo velmi pribuzny ... hadam si nemyslis ze to dizajnoval korejec? Ti maju uplne iny vkus, zil som v Korei rok a tam som to pochopil. Im sa nepacia nase auta a nam sa nepaci ich dizajn :-)

foto TomasC

TomášC 07.07.2007  20:43

moc pěkné

Gratuluji k pěknému novému autu. Na příští jaro plánuji jít také do ceeda, ale vzhledem k potřebě vozit kočárek a spoustu dalšího harampádí pro prcka se už těším jak vyzkouším kombíka v naftě. Doufám, že do této doby se zde objeví další zkušenosti z běžného provozu. Jinak za recenzi a auto za "9". Strhávám bod za nevýraznou barvu.

neregistrovaný: "rout" [91.127.196.XXX] 15.07.2007  11:05

« Re: moc pěkné

Už asi týždeň sa začal v žilinskej kii vyrábať cee´d SW a tento týždeň sa budú vyrábať len kombíky vypadá fakt dobre

"-- skrytý --" 07.07.2007  20:54

pekne auto a prakticke. uvedomil som si to, zial, az na autosalone ked som v nom sedel a nejaky ten mesiac po kupe mojej M2.
    aky hlucny/tichy je ten 1.6 crdi? povodne som totiz uvazoval Accente s rovnakym motorom.

sTiLL 08.07.2007  10:05

Ver mi ze je naozaj tichy, do 3000ot o nom ani nevies, cize do cca 140km/h. Je to moderny common rail motor, nie PD od VW...

"anonym" [81.89.53.XXX] 08.07.2007  11:58

v KII som uz mal moznost skusit1.6CRDI a doma ma otec Accenta 1.5CRDI (mne staci ako priblizovadlo zatial Getz, sme skoro ako korejska rodina >:D ), Accent je tichy a po zahriati ho pocujes mininalne, ale ceed je este tichsi. Kazdy kto to pocuje prvy krat je prekvapeny.

foto Ajin-MoDo-Team-

Ajin(MoDo Team) 07.07.2007  21:12

Záruka

Je skutečně 7 let, nebo je vtom nějaký fígl?

"-- skrytý --" 07.07.2007  21:14

zaruka

Ajin> myslim, ze to je nejak 5+2 v skutocnosti, ale nie som si isty

foto vlafi

vlafi 12.07.2007  09:23

« Re: zaruka

Zdravim.K té záruce: 7 let nebo 150.000km,z toho první 3 roky bez omezení ujetých km.Ze 7 let se 5 let vztahuje na celý vůz a další 2 roky kryje pohonné ústrojí :yes:

"anonym" [213.151.217.XXX] 09.07.2007  20:48

1,4 EX + esp

Tak dneska som namontoval H7 Phiilips Extreme Power uvidime ako budú svietiť. Keď otestujem dám vedieť. Ináč mne sa zdá že ceed má fakt slabšie svetlá (pred ním som mal renault). A samozrejme je podstatne tvrdší čo pri bratislavských cestách nie je moc dobré lebo mi občas idú zuby vypadnúť, ale v zákrutách sedí perfektne. Troška v interiéri praskajú tie plasty keď je veľmi teplo a dosť sa prenášajú vibrácie do volantu keď prejdem po väčšej nerovnosti alebo po roletách na križovatke. A ešte jedna poznámka v kufri ak ho mám prázdny dosť buchoce to dvojité plastové dno. Ale ináč je to veľmi vydarené auto (zatiaľ som spokojný).

sTiLL 13.07.2007  23:54

« Re: 1,4 EX + esp

Napis prosim skusenosti s tymi ziarovkami :) Tie bratislavske cesty budu asi strasne ked ti to dno buchoce, mne sa to este nestalo, sice stale mam v kufri minimalne povinnu vybavu, tak to mozno tlmi. Praskanie plastov som zatial nezachytil, ktory diel ti konkretne praska? Hlavne napis o tych svetlach, a ako prebiehala vymena.

"anonym" [213.151.217.XXX] 14.07.2007  15:34

« Re: 1,4 EX + esp

No prid niekedy do BA povodím ťa po našich cestách a bude to buchotať aj tebe. K tej výmene žiaroviek je to troška divoke v bežnej premavke ju určite nevymeniš keď sa ti vypáli. Na jednej strane som musel odmontovať nádržku na chladiacu kvapalinu a na druhej uvolniť držiak batérie aby som sa tam dostal. Dosť ťažko išlo oddeliť pôvodnú žiarovku od kontaktov(jednu som aj rozbil) ale nové tam išli v pohode. Potom som to všetko namontoval a bolo. Zatial som ich v noci na neosvetlenej ceste nevyskúšal. Dám info keď ich otestujem. To praskanie je vtedy keď je rozhorúčená prístrojovka a interiér také jemné pukanie na dverách a praská mi ten plast nad palubným počítačom. Zatiaľ to nie je žiadna tragédia robia to aj iné autá (napr. oktávia) zatial sa stým dá žiť.

"anonym" [91.127.124.XXX] 14.07.2007  16:44

« Re: Re: 1,4 EX + esp

Hlavne ze sa to da zvladnut aj doma (nebol si v servise nie?), prosim zreferuj cim skor tie ziarovky, som zvedavy ci to postaci.

neregistrovaný: "you" [141.6.8.XXX] 25.12.2007  11:24

« Re: Re: Re: 1,4 EX + esp

Ziarovky som si dal vymenit v servise. Technik ich tam daval tak ze vymontoval cele svetlo von. Islo to rychlejsie nez nadrzka ostrekovaca... Dal som tam Osram Silverstar, mam ich aj vo Fabii a som s nimi spokojny. No minuly mesiac som ich nakoniec vymenil za xenony. Su super, pacia sa mi viac nez keby boli original. Na orinal xenonoch sa mi nepacia sosovky. Takto pri zhasnutych svetlach nikto ani nevie ze su tam xenony.

"anonym" [90.176.119.XXX] 13.07.2007  20:10

zlaticko

stal jsem se majitelem kia ceed 1.6 vti najeto 2500km spotreba 7.7

"anonym" [90.176.119.XXX] 13.07.2007  20:18

zlaticko

omlouvam se 1.6 cvvt

"anonym" [81.28.18.XXX] 13.07.2007  20:40

« Re: zlaticko

Mám také 1.6 cvvt od května a spotřeba 7,1. Zatím naprostá spokojenost. Ať všem majitelům ceed (apostrof nepoužívám :-)) slouží k naprosté spokojenosti.

"anonym" [80.188.20.XXX] 07.10.2007  19:06

« Re: zlaticko

Prosim o sdeleni jak se jezdi s tou 1,6. Vaham mezi dieslem a benzinem 1,6, chci aby to bylo zive, nejde mi ani tak o uspornou jizdu, zase toho tolik nenajezdim. Pry je ten benzinovy motor hlucny. 1.4 vsichni chvali, kamarad ma diesl a byl jsem prijemne prekvapen zivosti a nizkou hladinou hluku. S benzinem 1,6 zkusenost nemam, jaky je?? ivandk@seznam.cz Diky

neregistrovaný: "vaclav5" [80.188.20.XXX] 07.10.2007  19:07

neregistrovaný: "pmmil" [81.28.18.XXX] 13.07.2007  20:58

Zdravím

Zdravím sTiLLa. I já mám 1.6 EX, ale benzíňák. Dlouho mi trvalo, než jsem pochopil, že verze EX se liší na Slovensku a v Čechách. V Čechách má EX automatickou klimatizaci, v nabídce kola 205/55 R16. Naopak na Slovensku mají ještě (pokud se nepletu) vyšší výbavu TX. Je to tak sTiLLE? Jinak musím se sTiLLEM 100% souhlasit. Zatím mohu říct, že jsem spokojen. Rádio se ještě nekouslo ;-), všechno v autě funguje. Navíc jsem od prodejce dostal zdarma Defendlock a parkovacího asistenta. Spotřeba se ustálila na 7,2, což přičítám tomu, že se pohybuju výhradně po dálnici cca 120-130 km/h a ve městě. Mimo město je spotřeba samozřejmě úplně jinde (cca o 1,5 l níže). Jinak díky sTiLLovi za vzornou propagaci :-))

sTiLL 14.07.2007  00:02

« Re: Zdravím

Ano mas pravdu, slovenska EX je chudobnejsia, je to politika KIE, chce u vas prerazit, mate stastie a podla mna je to dost nefer, ako sa vam pchaju do za..u. U nas ma automaticku klimu az TX, tak isto elektrochomaticke zrkadlo, sklapanie spatnych zrkadiel, 16" kolesa atd... Radio funguje spolahlivo, len netreba pchat nekvalitne alebo stare CD, osobne pouzivam 1gb usb kluc (mam ho len do auta), CD je uz zastarale. Tak nech ti sluzi.

"anonym" [82.117.130.XXX] 26.07.2007  09:32

« Re: Zdravím

EX ma sice v Cechach autoamtickou klimatizaci ale 16ky kola jsou za priplatek 8000.
      kiamotors.cz/Portals/0/files/ceniky/ce…

"anonym" [90.176.119.XXX] 13.07.2007  21:16

svetla

svetla opravdu sviti prachbidne zajima mne jestli pomuzou jine zarovky.s mlhovkama to jde ale je to o pokutu.jinak jak vsude pomlouvaji preposilovany posilovac po 2500km jsem si na nej tak zvykl ze mam problem uridit Fabii se kterou jsem lital 5 let.

sTiLL 14.07.2007  00:05

« Re: svetla

Suhlasim, auto uz viem celkom pekne precitat, viem co mozem cakat. Chce to len trochu pojazdit.

"anonym" [82.117.130.XXX] 20.07.2007  11:02

barva

Muzes doplnit jakou barvu mas? Vypada to podle fotek jako Prison Grey - Seda Priston (5K).

sTiLL 20.07.2007  20:42

Farba

Ahoj, mozno to vyzera ako piston grey, ale je to oil blue. Rozhodoval som sa presne medzi tymito dvoma farbami a vyhral oil blue, je podla mna elegantny, ale nie taky "smutny" ako piston grey.

neregistrovaný: "Zdenda" [89.103.116.XXX] 22.07.2007  21:02

Kia Cee'd sTiLL

Mám dotaz. Vlastním Kia Cee´d EX 1,4, mám najeto 2.500 km a chci se zeptat na hlučnost pneumatik u hliníkových kol 16"??? Zdají se mi poměrně hlučné, jinak bez poruch.

neregistrovaný: "Maesho" [212.5.205.XXX] 23.07.2007  13:29

kola

Mas tam original Micheliny? Ja mam 15" 195/55 a su podla mna tiche...zeby bol v inom rozmere taky rozdiel v hluku?

neregistrovaný: "Zdenda" [89.103.116.XXX] 23.07.2007  14:50

« Re: kola

Mam original Micheliny 205/55R16

neregistrovaný: "maesho" [212.5.205.XXX] 24.07.2007  11:13

« Re: Re: kola

Mozno to bude tym, ze predtym si mal nejake supertiche ;-)
        Ja som mal na starom aute Semperit M811 SPORT-LIFE 185/55 R14 a terajsie sa mi zdaju rovnako hlucne.

neregistrovaný: "Zdenda" [89.103.116.XXX] 24.07.2007  16:39

« Re: kola

Ne to ani ne,jen jsem chtěl porovnat skušeností s někým kdo taky ma ten to typ pneu,možná se mi to jen zdá.Doufá že to není nic jineho,jinak bych to musel porovnát v autosalonu.Dík

"-- skrytý --" 28.08.2007  17:42

« Re: Re: kola

mam je taky a jsou trochu hlučnější, ale zase je to to nej co mužeš dostat. michelin je michelin ;-) par decibelu sem par tam, hlavne ze perfektne sedi a brzdi

"-- skrytý --" 27.07.2007  21:09

TAKY UŽ HO TU MAM

tak už sem tady hodil i toho svojeho. koukni když tak na recenzi.

kewlarsiet 29.07.2007  14:14

Kia Cee´d

Zdravim zdravim. Pekna Kia...vyborny 1.6 CRDi motor. Nech sliape ako hodinky. Pekna recenzia. davam 10b. Inac v Presove uz jazdi pekne mnozstvo Cee´dov. Nie je den, aby som nestretol aspon 1.

"anonym" [84.47.38.XXX] 01.08.2007  11:15

« Re: Kia Cee´d

To je dobre, len dufam ze ich nebude ako skodoviek :)

"-- skrytý --" 30.07.2007  17:00

KOLA AEZ

Zdarek chlape. taky uvažuju o nových 16´´ a kupodivu taky se mi nejvice libi ty AEZky, puvodně jsem myslel že budu brát po tatovi z octavkyI DEZENTY ale ma jinou rozteč :-( škoda mohlo byt zadarmo. ty ale mam problem, ty AEZ se dělaji sice v te spravne rozteči 5x114,3 ale ony jsou pouze 7,0x16´´ a v technickych udajich je ze mohou byt 6,0x16´´ ja tomu moc nerozumim. v cem je rozdil 7,0 a 6,0? a jeste to ET moc nesedi, ma byt ET51 a ty disky jsou ET40. to taky nevim co to je. muzes hodit info? jinak ale na strance www.alcar.cz v konfiguratoru jako ze sedi na cee´da tak ja nevim. ozvi se jo a diky. P.S: někde sem na ně viděl 20% slevu do konce prazdnin, takže by vyšly za 11000Kč jinak 16000,což je už dost.

neregistrovaný: "Lol" [84.47.50.XXX] 30.07.2007  21:27

« Re: KOLA AEZ

Nie som si uplne isty ale tie cisla hovoria o tom ako bude koleso zapustene dovnutra...

sTiLL 01.08.2007  12:16

« Re: KOLA AEZ

Pokial viem, 7,0, 6,5.. atd. je sirka disku, ak je pneumatika uzka a disk siroky vyzera na nom nejak tak \____/, ak je akurat |____|, ak je pneumatika sirsia ako disk /____\ - spravne by malo byt "akurat" k sirke pneu - na 205 je to 6,0 az 6,5, na 7,0 uz je idealne 215 az 225 atd... ET udava (jednoducho povedane) zanorenie disku v blatniku, cim vyssie cislo, tym viac je disk zanoreny ("schovany"). Pri nizsom cisle disk viac odstava von => zvacsi sa rozchod auta (stabilita), ale hrozi ze sa pneu bude dotykat blatnika + vacsie opotrebenie naprav.

Trebalo by zistit ci to ET40 je este ok na Ceed'a. Myslim ze by mohlo byt, skor bude problem sirka disku - 7,0 je uz asi prilis na 205 gumu.

"-- skrytý --" 01.08.2007  20:32

« Re: Re: KOLA AEZ

jinak to ET je u toho disku i 48 a to už je skoro stejné. jinak poptám se jak to mám tata s těmi dezenty,jestli6,0nebo7,0,protože má 205 a je to ok.
        tuž to by mě nasralo kdyby to vypadalo blbě. ja myslel že těch 7,0 ještě na 205 pujde, vždyt je to jen půl palce,takže nějakých 1,6cm a když guma sedne na asfalt tak by to nemělo být vidět. jinak to že je to moc myslíš jako že to bude blbě vypadat nebo to bude mít nějaký vliv na chování auta?

foto JOB

JOB 01.08.2007  20:35

« Re: KOLA AEZ

Mám na Omeze 7,0 a gumy 205. Je to pořád o.k ale větší už bych asi nedával.Jinak to jsou i rozměry co mám v TP ;-)

"-- skrytý --" 11.04.2009  03:19

« Re: Re: KOLA AEZ

takze rozmer tvojich pneumatik je 225 ?? na tvoje disky 7.0x16 ET 40 ??

foto renzo

renzo 30.07.2007  21:52

super !

foto renzo

renzo 30.07.2007  21:53

super

Obrowská pochvala za recenziua taktiež za výber auta. ja som sa zúčastnil na testovacej jazde Cee'd-a,bola to 1,4 ale bol som autom veľmi prekvapený,či už interiérom,jazdnými vlastnosťami(na 1,4 dosť dynamické wozenie) ako i vzhľadom. prajem veľa šťastne nabehaných kilometrov bez nehôd a porúch

foto Dave-SK

Dave SK 02.08.2007  18:45

mas u mna 10b

musim len pochvalit vyborna recenzia ...pozri na moje :) velmi pekne auto keby som na to mal kupim si aj ja takisto diesel ale cierny

sTiLL 02.08.2007  20:21

« Re: mas u mna 10b

Ahoj, vdaka za pochvalu, bude aj video, len ho postriham :) Tvoje auticko je tiez pekne, ciesna sice nie je moja oblubena farba, ale inak super, a elektrony sa mi tiez pacia, hodili by sa 16" ale co uz :)

"-- skrytý --" 13.08.2007  05:43

Svetlá

Mám dosť vážny záujem o toto vozítko, až taký že tento týždeň asi pôjdem spáchať objednávku, len mi stále vŕtajú v hlave tie kritiky na svetlá. Je to naozaj také biedne?

neregistrovaný: "Zdenda" [89.103.116.XXX] 13.08.2007  16:35

« Re: Svetlá

Mužeš byt úplně v klidu.To auto je super,mám ho od dubna a není mu co vytknout.Ty světla jsou dobré.Byl jsem s ním v Chorvatsku a světla svítili dostatečně.Ve světlách bych chyby nehledal.Měl jsem Škodovku a pak Fiata,svítí uplně normálně

neregistrovaný: "vlafi" [88.102.182.XXX] 13.08.2007  23:23

10 b

pěkná recenze

"-- skrytý --" 14.08.2007  21:34

chipptuning

super že jsi tady dal ty grafy. taky uvažuju o načipování ale asi až po první garančce. někde jsem slyšel že kia to dělá za 12000kč což se mi zdá předražené. nevíš jestli když to udělá jiný servis nebo někdo kdo má na to program padne záruka na motor? někdo mi říkal, pracuje ve škodě v servisu, že si to mám nechat udělat jinde že v kii na to nepřijdou ikdyž to hodí na pc, jedině až na té brzdě

sTiLL 15.08.2007  08:54

« Re: chipptuning

Ahoj, tiez som pocul ze sa to neda zistit kym to nehodia na motorovu brzdu. Kamos ma Superb a stale ked pride do servisu s nejakou poruchou (vacsinou riadiaca jednotka) sa ho pytaju ci tam nema chiptuning, podozrievaju ho chudaka, ale nema :)

"-- skrytý --" 18.08.2007  15:33

Skusenosti s predajcom

Skusenosti s predajcom..je faj ze ti dali zlavu a ze boli ochotni atd.. len by bolo este dobre uviest ze kde sa ten konkretny predajca nachadza, lebo takto sa informacna hodnota recenzie znizuje. Ale inak 10b. za zeliezko v ohni vo svojej triede, fajn vyber a podpora SR ekonomiky. :-)

"-- skrytý --" 18.08.2007  15:34

Cena

A este ak by to nebol tajnost tak by ma zaujimala cena za tento konkretny model, pretoze je to zaujimava konfiguracia.Dakujem.

sTiLL 18.08.2007  22:44

« Re: Cena

Ahoj, pridal som do recenzia meno predajcu. Cena - zavisi ako si schopny si vyjednat lepsiu, resp. co si vyjednas ze ti daju gratis. V principe som zaplatil cennikovu cenu za model EX a dostal som gratis metalizu, povinnu vybavu (vesta, lekarnicka, atd..), rohoze a listy dveri. Dalej som si zjednal fasa zlavu z poplatku za leasing.

"-- skrytý --" 19.08.2007  11:10

« Re: Re: Cena

Skvele, dakujem :)

jmurjr (H22A7) 21.08.2007  18:14

ceed

hodnotim kladne, ak by som si vyberal ceed, tak toto by bola ja moja volba. alebo 2.0 crdi. recenzia je dobra, ale trocha mi chybaju makcene a dlzne (aj ked do diskusii pisem bez nich :-) ). fotky su na desat, takze ine mi ani celkovo z toho nevychadza.

foto vlafi

vlafi 22.08.2007  22:50

asi je to na stylu řidiče

asi jezdím moc často po dálnici...Na ni se nějak neudržím.. ;-)
    u mě ve videu je dobře vidět,že tachometrově mi ukazuje 200km/h..dle GPS maximálku nevím,zkusím časem dodat,ale at jedu 70km/h ,110km/h ,150km/h tak mi GPS ukazuje o 4km/h méňě než tachometr...

foto majki

majki 30.08.2007  09:24

dobra volba

Chvalim vyber a duveru v novinku od Kia Motors. Do rodiny pribyla nedavno taky jedna a uprimne, neveril jsem vlastnim ocim, rukoum a nevim cemu vsemu jeste, ze tohle je proste Kia. Kvalitou sli tak dve tridy nahoru, je to uplne jine auto. Tak at slouzi, davam 10b, pekne popsano, fotky taky a auto...neni o com ;-)

neregistrovaný: "johny" [84.47.54.XXX] 01.09.2007  17:35

motor

Zdravím, prosím ťa akú spotrebu ti ukazuje počítač pri ustálenej jazde a koľko točí motor otáčok na päťke pri 90 a 140km/h.
    Vďaka

sTiLL 03.09.2007  11:58

« Re: motor

Ahoj, spotrebu som pridal do recenzie.

foto petr16

petr16 06.12.2007  17:33

super

jedna z moc pěkných recenzí na moje.auto,čtivá,dostatečný množství info,zajímavá,ceed mám taky rád,takže 10b

neregistrovaný: "TomasR" [213.194.221.XXX] 22.12.2007  11:10

dotaz na CRDi

Dobrý den,

díky za pěkný popis vozu. Přemýšlím o tom, že bych si taky Cee'da pořídil, ale zde > www.kia-club.org/viewtopic.php?p=5498 jsem narazil na takovou zvláštní vlastnost motoru, který i Vy máte ve svém voze. Setkal jste se s tím problémem také? Jaký je na to Váš názor?

Díky, Tomáš Radoň

sTiLL 29.12.2007  21:54

« Re: dotaz na CRDi

Zdravim,

s podobnym problemom som sa zatial nestretol, mam najazdene cca 19 000km. Za cely cas sa mi stalo iba raz ze mi motor "cukol".Bolo to asi 7 000km dozadu a pripisal som to vtedy natankovanemu palivu.(stale tankujem shell a vtedy som z nudze natankoval tusim na agipe...) Asi to nebol problem spominany na fore, pretoze sa viac nezopakoval.

"anonym" [78.99.25.XXX] 11.01.2008  00:15

Tak som si konecne zaobstaral toto auticko v maximalnej vybave,ake som si prial:) Kia Cee’d 1.6 CRDi VGT 16V 85kW - Vybava TX vo farbe Siva Piston (5K) + doplnkova vybava Vyhrievanie sedadiel a Tempomat.Klucik som uz dostal sklapaci,tak aj ztoho som mal radost:) Keby niekto chcel nejake info tak ICQ - 22568053,alebo mail borgio@business.sk

"anonym" [88.212.23.XXX] 19.01.2008  21:34

To sa fakt neda stlmit osetlenie budikov ???

Teraz sme dostali nove firemne kie a nevieme prijst na to ako sa znizuje intenzita osvetlenia budikov...osvetlenie palubneho pocitaca sa da nastastie vypnut, ale budiky nie a v noci to strasne otravuje :no:

sTiLL 21.01.2008  18:35

« Re: To sa fakt neda stlmit osetlenie budikov ???

Zdravim,

intenzita budikov sa reguluje nalavo dole pod volantom, hned vedla regulatora sklopenia svetiel. Cudujem sa ze si ho nenasiel, asi ho nema vybava LX, co sa mi zda dost pruser. Dufam ze ho ma a ze ho najdes :-)

"anonym" [88.212.23.XXX] 28.01.2008  22:35

« Re: Re: To sa fakt neda stlmit osetlenie budikov ???

no asi ho fakt nema :-( hnusne to je strasne na oci...

sTiLL 29.01.2008  12:15

« Re: Re: Re: To sa fakt neda stlmit osetlenie budikov ???

Naschval som si to dal v noci na maximum a je to dost intenzivne :-)

Inak, treba sa stazovat predajcovi nech to daju aj do LX vybavy. Povodne v nej nebolo napr. vyskovo nastavitelne sedadlo vodica, ale nakoniec ho tam pridali na zaklade tlaku kupujucich. Mozno ze pridaju aj tu regulaciu, je to este lacnejsia vec ako to sedadlo. Tiez by som sa informoval ci sa to neda prirobit dodatocne, ved je to uplne primitivna operacia.... Vela stastia.

"anonym" [147.32.89.XXX] 30.01.2008  00:07

Pro ceed

Ahoj, prosim vas nevite jak je na tom pro ceed v benzinu 1.4?
    Rozhoduji se mezi leonem 1.4 a pro ceedem 1.4

sTiLL 01.02.2008  12:42

« Re: Pro ceed

Konkretne pro_ceed neviem, ale kamos ma cee'd 1,4 benzin a je to zive auticko. Jedine keby si jazdil vela po dialnici bude asi lepsi 1,6 alebo rovno 1,6 CRDi, pripadne 2,0 6st.

Odporucam absolvovat skusobne jazdy na obidvoch autach a potom sa rozhodnut, ja by som bral pro_ceed :-)

foto -Black-Jacket-

*Black_Jacket* 04.02.2008  19:03

Zdravím

Takže u mňa má toto auto všekých 10b :yes: :yes: :yes: je jednoducho super. Aj keď som sa ešte neviezol v aute s moderným dieselom, podľa papieroviek to je také malé žihadlo, Nech jazdí Made In SlovaKIA cee´d. AK chceš kukni môjho francúza.

kewlarsiet 15.02.2008  13:27

Kia Cee´d 1.6 CRDI

Zdravim ta. Pekne auticko a vyborny motor. Pozeral som, ze grafy z valcov su od profituningu. Uvazujes na chipom na svoj Kiu?? Mam zaujem tiez o chip a cital som ze profituning je kvalita.

sTiLL 15.02.2008  23:13

« Re: Kia Cee´d 1.6 CRDI

Ahoj, o chipe zatial neuvazujem. Vykon motora sa mi zda dostatocny az az, a to ho este stale viacmenej setrim (140km/h na dialnici, 110km/h okresky ked sa da)....cakam na 1 garancnu pri 20 000km a vymenu oleja (o 4 dni).
      Potom sa planujem aspon jednu nadrz odviazat a zajazdit naplno. Dufam ze na to bude pocasie a stastie na policajtov. Na jar planujem kupit disky a sirsie gumy. Proste chipovat tento motor sa mi zda neefektivne, nech si chipuju Octavkari svoje 1,9TDI PD 77kw :-)

kewlarsiet 16.02.2008  08:08

« Re: Re: Kia Cee´d 1.6 CRDI

>:D to mas teda pravdu...dieslacik ide velmi dobre. Je to suverenne najlepsia 1.6 medzi dieslami na trhu. A gumy ked kupis sirsie tak to bude vyzerat parada...verim ze 205/55/16. TAk nech Cee´d sluzi ku spkojnosti a verim, ze sa stretneme na ceste niekedy...som totiz s PO ;-)
        A este k motoru... ako si na tom z olejom... v zabehu si zobral nejake to deci, alebo nie??? Dik

sTiLL 17.02.2008  23:08

« Re: Re: Re: Kia Cee´d 1.6 CRDI

Ahoj, co som kontroloval olej, tak hladina je presne medzi max. a min. Ako bolo na zaciatku neviem :). Super ze si z PO, ked ma zbadas tak kludne blikni a zatrub :P

kewlarsiet 22.02.2008  12:07

« Re: Re: Re: Re: Kia Cee´d 1.6 CRDI

Jasne len si musim znacku mrknut nech neblikam ako sialeny >:D a dufam ze das fotky na novych alu diskoch ked cas sa konecne umudri a pride jar ;-)

"anonym" [91.127.212.XXX] 23.02.2008  10:00

« Re: Re: Re: Re: Re: Kia Cee´d 1.6 CRDI

Jasne, spravim aj nove fotky. Momenatalne stale vaham ake disky kupit, ci 16 alebo 17" a ktory model :-(

sTiLL 23.02.2008  10:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kia Cee´d 1.6 CRDI

To som bol ja :-)

kewlarsiet 23.02.2008  10:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kia Cee´d 1.6 CRDI

myslim ze budu stacit 16 palcove disky. Ale skus sa poobhliadat po stylovkach... napriklad kombinacia s lestenym rafikom a tmavou farbou by na Cee´de ukazala zaujimavo... ale urcite nie viaclucove disky. Videl som na youtube video s trocha upravenymi Cee´dmi a vyzerali vyborne. Skus ist do Rotkivu.. videl som tam perfektne disky Dotz Mugello. Strasne sa mi pacia.. neviem ako by sedeli na Cee´d ale mohlo by to byt zaujimave ;-)

"-- skrytý --" 13.08.2008  08:34

« Re: Kia Cee´d 1.6 CRDI

my mame tiez ceeda 1.6 crdi strieborny zablikame ked sa stretneme:)

sTiLL 15.08.2008  07:50

« Re: Re: Kia Cee´d 1.6 CRDI

dufam ze vsetko OK, zelam vela stastnych kilometrov :-)

"-- skrytý --" 11.05.2009  14:13

« Re: Re: Re: Kia Cee´d 1.6 CRDI

tak zatial jazdi celkom dobre ma len 90koni ale spotreba je super v zime asi 6litrov a v lete okolo 5,5 pri sviznej jazde:)

foto Nicco

Nicco 07.03.2008  21:34

OGG

To ogg je teda prekvapenie, fakt ani ja som to nikde nepocul. Kazdopadne lepsie ako US Fordov Microsoft Sync :-)

sTiLL 10.03.2008  22:22

« Re: OGG

kedze som zastanca free formatov, potesilo ma to, kopu CDcok mam v OGG, parada :P

foto rogerer

rogerer 14.04.2008  20:12

parada

davam desitky, pekny fotky,pekny video pekna recenze ale hlavne paradni auto. Mel jsem nedavno na autosalonu moznost testovat ProCeed s 2.0 dieselem a to bylo taky zihadylko ale verim ze 1.6 bohate staci.

sTiLL 17.04.2008  12:56

« Re: parada

Vdaka za hodnotenie, najviac si na tom aute cenim ze je spolahlive a jazdi sa mi na nom vyborne. Urcite nie je dokonale, ale som spokojny a to je dolezite. ;-)

"-- skrytý --" 16.08.2008  12:17

spotřeba?

člověče co děláš? já ted jezdím klasika pod 5litrů. však víš proč ne? ;-)

sTiLL 24.08.2008  23:19

« Re: spotřeba?

Ticho zavidim :-) Ale na to ako jazdim je spotreba spoko.

"-- skrytý --" 01.12.2008  22:01

Spotreba !!!

Na ceede 1.6 crdi /90k mám najazdených 85 000 km , ale na priemer 5l mozem zabudnut.Spotreba sa pohybuje od 5,4 do 5,7 nie podla PC , ale blocky a kilometre.Jazdim 30% mesto ostatne okresky a dialnice.

sTiLL 08.02.2009  21:57

« Re: Spotreba !!!

podla mna je to normalna spotreba, 5,7 je myslim dlhodobo udrzatelna, ja mam 6l ale jazdim rychlo dialnicu aj mesto.

"-- skrytý --" 09.04.2009  22:03

5 dv. vs SW

Cav,
    dnes sme si objednali kombi ... s rovnakym motorom, tiez EX, tesim sa ako maly ... len mam obavu, ze tych 24 cm, co je rozdiel medzi patdverakom a kombi si budem psychologicky zvelicovat ... podla mna to pri dlzke 4,2 m nie je mozne ani poriadne spoznat ... nemas skusenosti nahodou? ... ci je tych par centi nejako citit ... ?

foto rarsch

rarsch 22.07.2009  23:50

KIA

K mému hodnocení
    auto 8 - ber evropu dostaneš 9, ber moderní benzín, 10
    fotky 9 - slušné
    recenze 8 - doplň diakritiku 9, nějaké vlastní zkušenosti namísto opsaných parametrů 10

Chobot 11.05.2010  21:30

Nazdar

Tak jsem si po dlouhé době vzpoměl, že už jsem dlouho nikoho neohodnotil. A též si vzpoměl, že jsem jeden čas hodnotil od první zde uveřejněné recenze vpřed. A jak jsem tak hledal kde jsem skončil, narazil jsem na tebe.
    Tudíš body.
    Auto: 9b. Používam 9-10(auta-srdcovky)
    Recenze: 10b. Na muj vkus dost dat, ale jinak dobrý.
    Fotky: 10b. Bylo by to za méně, ale video doplnlo co na fotkách chybí.
    Nechť slouží :-)