Škoda Superb (2018)

1.10.2020

Uplynulo již 7 let a dozrál čas vyměnit Audi A4, na kterou je zde také test, za něco novějšího. A tak začal určitý výběr, jehož výsledek si dneska…

Škoda Superb (poterienko)

poterienko 28.09.23  14:04

« Re: Co nového po 3 letech vlastnictví?

Ahoj, mám radost, že si ti moje recenze líbí . Po 3 letech jsem stále velmi spokojený, ale samozřejmě auto stárne a jezdí. Tak to vezmu v bodech .
    Aktuálně mám najeto 80 tisíc km, servisuju auto každých 10-15k km, resp. nechávám dělat olej a filtry a nechal jsem měnit olej v automatu. Reklamoval jsem nějaké pitomost, jako třeba vadná vzpěra kufru (to bylo na delší dobu, než to vyměnili), vrzající tapec u střešního okna, vrzající klimu, nevracející se zrcátko vpravo. Všechno opravili, relativně bez problémů. Nejhorší problém byl, když mi 2x došel benzín. Reálně auto ukazovalo dojezd jednou 10 a podruhé 20km, ale prostě bum a motor mrtvý. Naštěstí vše nadále funguje a auto se povedlo normálně zastavit a za 30min to vyřešila asistenčka zdarma. Ale prý je to častý problém u Superbů, takže tankuji prostě při dojezdu 100km.
    Auto jsem nechal nachipovat na nějakých 360 koní a 450Nm a velmi příjemně ožilo. Hlavně krouťák šel nahoru, nad 2000ot táhne velmi silně. Nyní je citlivější na spotřebu, ale delší cesty se dá jezdit za 7-8l (dálnice) nebo pod 7 po okreskách pohodovou jízdou. Pokud ale prasím a jedu třeba Praha - ČB rychleji, tak jsem prostě 9-10.

foto Ozzman

Ozzman 02.10.20  12:41

« Nejhezčí Škodovka

Nejsem fanda, ale taková kombince vypadá opravdu velmi dobře, rozhodně nezapadne v šedi klasických kombíků ftédéí.

Jen je škoda, že si nezkusil tu Insi, má dle mne lepší podvozek a odhlučnění (na nerovnostech především poznat), ale asi jí bude chybět výkon tohoto TSI, té nejsilnější 260k verzi jsme naměřili 0-100 kolem 7s.

Recenze parádní 3x10.

p.s. infotainment funguje dobře? Znám ho velmi dobře ze služební O3 stejného r.v. a dostkrát se zasekl, nebo se mi ztratila navigace, především v Německu se mi to stávalo :-)

foto Armin-Tamzarian

Armin Tamzarian 03.10.23  06:43

« Re: Re: Co nového po 3 letech vlastnictví?

Ahojky děkuju za reakci a odpověď, cením si toho. Překvapily mě objevující se "pitomosti", jak popisuješ, holt auta jsou čím dál víc sofistikovanější. Hlavně, že se k tomu v servisu postavili se ctí a problémy vyřešili.
    Zvýšení výkonu je znatelné a Superb teď musí letět jak střela >:D ! Jestli jezdíš za 8, tak to je bomba :yes: .
    Přeju žádné reklamace a starosti a jen radostné ježdění ;-) !

foto Armin-Tamzarian

Armin Tamzarian 21.09.23  13:13

« Co nového po 3 letech vlastnictví?

K téhle recenzi (a fotkám ;-)) se moc rád vracím. Nemá cenu zastírat, že Superb, s vrcholnou motorizací, ve vrcholné výbavě L&K, a v provedení s chrompaketem se mi tuze ale opravdu tuze líbí :yes: .
    Už to budou tři roky co se tu na MACZ objevil a je to pořád nejhezčí Superb tady.
    Jak se Ti s ním jezdí a žije? Kolik máš najeto km, co servisní úkony, jak si vede spotřeba? Opravdu rád bych se takovým autem někdy svezl. Protislužbou mohu nabídnou svezení ve Scoutu ;-) >:-[] !

poterienko 13.10.20  13:32

« Re: Re: Re: super Superb

Díky moc za tipy. Aditivum určitě chci dávat. Pořád nevím, jak je dobrý přímovstřik na krátké trasy, tak raději jezdím fobií a nebo zahřívám bufíkem, aby auto bylo alespoň teplé.
    98 bude a je také samozřejmost.
    Jj, jsou to 19 a klidně bych tam dal větší . V té obří díře vypadají docela malá, na zimu pak čekají 18” Modus, to bude děs a hrůza .

foto Technoid

Technoid 13.10.20  12:38

« Re: Re: Re: super Superb

Řepka v benzínu? Tak to asi ne, benzin se aditivuje lihem (proto značení E95).

foto skoda-fanda

skoda-fanda 11.10.20  18:47

« Re: Re: super Superb

Ahoj . posílám ještě nějaké rady pro provoz.
    Asi je znáš, ale přesto .
    Určitě aditivuj palivo / já používám VIF/ jinak zakarbonuješ motor a moc to nepojede, raději tankuji 98 ¨. není v tom řepka ./ ta patří jinam - hřište pánev …/ Měň olej po max 15 tisících.
    Ještě ohledně spotřeby. 4x4 bere o půl až 3/4 litru více - a nic s tím neuděláš. Dále pneu - zdá se mí že tam náš 19 . jsou sice krásné, ale auto je na nich trochu nervozní, o něco menší komfotr a spotřeba proti mým zimním 17 - šíře jen 215 / jdou na ně ale řetezy / ale skoro o půl litru větší. Letní mám 235 /18 - spotřeba jak l9 palcové ale komfotr lepší / vše mám odzkoušené/ POzoruji že i při 98 benzínu je spotřeba o 1-2 deci menší.
    konkrétní hodnoty - dovolená 1200 km čas lO hod / průměr tedy 120- moc jsem se neloudal/ spotřeba na zimákách 7,9 . na letních 235 by to bylo 8,3
    JInak jsem zvědav na 2,O litr TSI 140 kW - budu ho mit do měsíce v Karoqu a uvidím za kolik a jak to jezdí.

poterienko 09.10.20  07:32

« Re: super Superb

Díky moc za koment, jsem rád, že sis početl . Co se týče tvého motoru, tak jsem o něm taky uvažoval, ale podmínkou byla čtyřkolka. Velmi často čtu o tebou zmiňované spotřebě, 140kW to umí ještě za méně, ale ten můj dvoulitr dolů moc nechce. Pod 7 to musí být až nechutná eco jízda bez jakéhokoli požadavku na výkon.
    Odhlučnění mě napadlo, ale zatím si auto užívám a nechci do něj moc sypat. Ono když člověk koupí auta, zaplatí pojištění, Škoda Connect...no kačky hezky naskákaj. Proto jsem byl i rád za “vysmlouvané” zimáky a do výměny oleje nechci nic řešit. Ale ty pneu si budu pamatovat.

foto skoda-fanda

skoda-fanda 07.10.20  10:51

« super Superb

Díky za dobré počtení.
    Sám jsem majitelem již druhého Superbu / dříve to byla II generace v motorem 1,8 TSI - neskutečně tichý motor a velice pružný, spotřeba kolem 8 litrů při normální jízdě/
    Nyní mám superb III gen. 2,O TSI 162 kW. Před tímto autem jsem zkoušel asi 4 superby s motory TDI a nevybral jsem ani jeden.
    Tento motor ale není špatný , je o něco hlučnější jak minulý 1,8 TSI. ale při klidnější jízdě výrazně úspornější - není problém 6-7 litrů.
    Nabízím možnost vylepšení vlastností - nechal jsem si auto asi za 17 tisíc odhlučnit - fy AHIFI. audio hraje o více jak jeden levl lépe./ neskutečná změna/
    další výrazně zlepšení lze docílit výměnou pneu Pireli - dodaných automobilkou / na kterých auto v zatáčkách spíše klouže jak jede - za pneu Michelin pilot sport 4 - / vyšší cena pneu je zde zcela oprávněná/- auto získá úplné jiné jízdní vlastnosti - samozřejmě výrazně lepší-

foto idam-i

idam.i 05.10.20  19:56

« Re: Re: Matrixy vs Bixenony

Len pre info hovoríš o LED Matrix Škoda alebo všeobecne?

poterienko 04.10.20  15:17

« Re: Matrixy vs Bixenony

Ahoj a díky moc za zkušenosti. Jsem docela překvapený, jak moc se to vlastně zhoršilo. Právě svícení do stran si hodně pochvaluji a nejvíce manželka, která už nějakou tu srnku málem sejmula.
    To postupné zhasínání se mi na matrixech taky nelíbí, proto mi tohle přijde vážně fajn. A ve finále je fakt zajímavé to při jízdě v noci sledovat, jak to tancuje.

foto Side

Side 04.10.20  13:02

« Matrixy vs Bixenony

Buď rád, že nemáš Matrixy. Je to krok zpátky. Ano, mají větší svítivost, ale to je tak všechno. S Bixenonama jsme najezdil nějakou tu stovku tisíc km a po přesednutí do SUPa s Matrixama jsem mále dostal epileptickej záchvat. Pro mě osobně je krajně nepříjemné, jak neustále rozsvěcí a zhasíná celý pás ledek, aby vykryl auto před sebou. To je jak diskotéka. Ale hlavně, s Matrixama nevidíš do strany. To mi vadí v lese nebo v polích. Kdysi jsem se mylně domníval, že když jede auto přede mnou, tak žádná srna přeci přede mně nevleze. Omyl, vysoká je již tak zblblá, že ti tam klidně skočí.
    No a teď se vrátím k tomu, co Matrixy neumí a Bixenony ano.
    Jedeš za autem, Bixenony ti auto před tebou "vyříznou" a levý a pravý paprsek zůstává odkloněný do strany. Krásně je vidět, co se na poli děje. V protisměru se v dáli objeví auto. Matrix zavře zleva oponu a čeká, až auto přejede. A na poli tma :-(
    Naproti tomu Bixenon umí zaclonit i horizontálně, takže jak se protijedoucí auto blíží, postupně spouští oponu od shora aby neoslňoval. A do strany je pořád vidět.

Tak nechť Ti auto slouží a Matrixů nelituj :-)

poterienko 02.10.20  20:41

« Re: Nejhezčí Škodovka

Předně díky moc . druhak musím říct, jak mě po koupi překvapilo, jak moc jezdí těhle šedých Superbů . Ta barva extra vyjímečná není, ale chrom packet a kola tomu dávají šťávu.
    Přiznám se, že mě Opel prostě nelákal, proto jsem se ani nebyl projet. Brzy přidám fotky, aby byla opravdu recenze 100%.

V rámci toho, co Škoda vymyslela, tak funguje. Jinak řečeno nepoznal jsem nějaké bugy a nebo zaseknutí.

foto meddem

meddem 02.10.20  14:36

« Krasne auto

Superb je krasne auto a v teto kombinaci jeste vic. Ta kola + pano tomu davaji opravdu smrnc.

Chci ale zminit jednu vec. Mel jsem SIII (2.0TDI 150PS) a presednul jsem na zminenou Insignii (2.0D BiTu 210PS). Prestoze mam hezkou konfiguraci, ten Sup byl (je) stale o kousek hezci. Ve vetsine ostatnich kriterii je ale Insignia z meho pohledu (vyrazne) lepsi. Predevsim akusticky komfort, podvozek (oboje na 18"), automat a system pohonu vsech kol - tam je ten rozdil nejvyraznejsi. Krome designu a virtual cockpitu (ten jsem v mem Supu nemel) bych zpet nemenil.

At tak nebo tak, mas krasne a pekne rychle auto - at ti to jezdi, idealne koly dolu a ploutvi nahoru :-)

foto Technoid

Technoid 02.10.20  12:51

« To jsem si zase jednou početl...

Po delší době jsem si docela početl. :yes: Navíc mne těší, že auto je s motorem, o kterém také uvažuji (diesely všude převažují, však se benzinových Superbů prodá jen 13%).
    Normálně moc nehodnotím, protože mi místní názor většiny na hodnocení moc nevyhovuje - zastánci jedné značky plivou na auta jiných značek, zamrzí špatné hodnocení, zvlášť, když si člověk dá tu práci a napíše obsáhlou recenzi, jde fotit někam na pěkné místo. Tentokrát počkám na doplnění více fotek a s chutí dám plný počet bodů.
    Prosím o udržování recenze z pohledu zkušeností s autem, chci po dvou dieselech benzín a 1.5TSI mne moc neláká. Hltám tedy plnými doušky informace od reálných uživatelů. 2.0TSI sice přišlo o nepřímé vstřikování, ale snad to není taková katastrofa. Kvůli slevě u firmy to asi bude právě Superb, i když se mi designově moc líbí Volkswagen Arteon Shootingbrake. Také asi budu mít svoje první auto s automatem...

poterienko 01.10.20  16:19

« Asi jsem de-ment

Bohužel netuším, proč se mi neukládá upravená recenze se správnými technickými údaji. Prosím o trpělivost.

Ha, to je fofr. Vyřešeno.