BMW řada 7 (1992)

17.5.2007

Vozidlo koupeno u autorizovaného dealera Cartec Group a.s. Ostrava jako ojeté 15. února roku 2004 za 85000,-Kč a jsem jeho druhým majitelem. Původně…

BMW 735i (petrzel1)

"-- skrytý --" 17.05.2007  21:49

Ale s jednou věcí moc nesouhlasím - ikdyž je to automat, tak přece jenom po 315 000km nemůže být jako právě zajetý, obzvláště když je to benzín. A to M3, no nevím, to radši komentovat nebudu. Každopádně na věk je velice zachovalý :yes: Stále vypadá skvěle a je to BMW, takže co řešit - 9b. Ať slouží ;-)

petrzel1 17.05.2007  22:27

« Re: Hodnocení

Až nafotím,tak doložím stav opotřebení motoru protokolem z emisí. Samozřejmě, že zvedátka už nebudou jak nové, ale já jsem hodnotil především těsnost válců, výkon a emise.
      A k té M3, píšu o nerovné, hrbolaté silnici. A pokud jsi jel s jakýmkoliv autem na osmnáctipalcovkách a nízkoprofilačích třicítkách, tak Ti to asi bude jasné. O stabilitě zde nemůže být ani řeč a chudák Tvá páteř. Na závodní dráze by si mě pochopitelně M3 a třeba i M30 usmažila k večeři...

neregistrovaný: "huml" [195.11.208.XXX] 18.05.2007  14:11

« Re: Re: Hodnocení

i na te hrbolate draze... mimochodem, 80% stavu noveho vozu??? >:D koroze lemu? kuze jako nova??? videls ty svoje fotky?? ta kuze to ma za sebou ;) fajn auto, jen nechapu, kdyz majitel placa takovy nesmysly... s tou M3 jsem se fakt pobavil >:D

"anonym" [193.179.126.XXX] 05.06.2007  11:04

« Re: Re: Hodnocení

U emisní kontroly se nehodnotí kompresní tlaky a ani se neměří výkon motoru.

Jinak dneska jsou všechny oleje polosyntetické - úvahy typu leju tam plnou syntetiku která je lepší jsou hospodské bláboly.

Jinak při nárazu ve větší rychlosti si zlomíte vaz nejen ve Š130, ale i v tomhle BMW, akorát Vaše tělesné ostatky nebudou na kaši. Což je fakt výhra
        >:-[]

petrzel1 05.06.2007  15:16

« Re: Re: Re: Hodnocení

Naprostý souhlas se vším. Máte pravdu. Ale některé odpovědi jsou vytrženy z kontextu. S olejem souhlasím. Plně syntetický olej v praxi neexistuje - to máte pravdu, ale rozdíl mezi 5W40 a 10W40 snad chápete?
          Emisní měření může, ale nemusí vypovídat o stavu motoru. Opotřebený motor se ale určitě bude blížit nebo překročí povolené limity a nebude je vysoce překračovat, nebo né??? Jistě podotknete katalyzátor ap.
          A při čelním nárazu BMW 735 versus Renault Clio, budu určitě raději sedět v tom BMW. Pán nezná mechaniku?? Prosím dostudovat, učí se to na základce.... Jinak děkuji za příspěvek. :-)

"-- skrytý --" 05.06.2007  23:42

« Re: Re: Re: Re: Hodnocení

Mě takové auto přijde v dnešní době jako úžasná klasika, zrovna nedávno se v nějakém německém časopise zabývali koupí 750i za cca 3000Euro a auto jenom chválili. Škoda že to není právě ten 5,0litr V12, ale i tak je to pěkné a ten rez, to snad není takový problém. Snad jen tu koncovku bych sundal a nechal klasiku jak byla z fabriky... 9bodů

petrzel1 06.06.2007  01:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Hodnocení

Děkuji za hodnocení. Naprosto souhlasím!!! 750i nebo Alpina, tak to bych si dal taky líbit!!!Ale už i ta 735i je tady nevyužita. Myšleno praktickým použitím, protože z 90% využívám výkonu tak ze 30%. Více netřeba. O zadním výfuku píšu v recenzi, takže jen připomenu, že výfuk je laděný a ty nerez koncovky jsou natvrdo navařeny k tlumiči výfuku, který je v podstatě bez přepážek, címž se skutečně zvedl výkon a s tím spojené zrychlení.

petrzel1 18.05.2007  20:25

« Re: Hodnocení

Ahoj Lukáši. Jsi z Ostravska, stejně jako já. Zkus zavolat a já Ti ho předvedu osobně. Uvidíš, že jízdní výkony jsou vyšší, než ty uvedené v technické dokumentaci a to i po 15 létech... A až Tě svezu, dojde Ti, jak jsem to myslel s tou M3 (rozhodně jsem ji nechtěl pohanit!) A Rover ať slouží!!! Není závada, kterou by šikovné ruce neodstranily!

"-- skrytý --" 31.07.2007  22:13

« Re: Re: Hodnocení

Jasně, ja proti tomu autu nic nemám ;-) Je to proste klasika - BMW jak má být :yes: Má vše potřebné, spíše bych řekl že výbavou se moc neliší od současných (samozřejmě neberu v potaz HI-TECH) ;-) A s M3? Na rovině by určitě ujela, ale v hrbolatých zatáčkách je možné, že by jsi na tom byl líp ty. Ale už dost dohadování, o tom to tady přece není :-) ;-) Obě auta, jak 735i tak M3, jsou skvěla a každá mají své opodstatnění :-)

"-- skrytý --" 17.05.2007  21:52

Jinak to snad ani nejde

Nemůžu za to..já mam pro BMW slabost :-) Za deset bez debat :yes:

"anonym" [89.176.206.XXX] 17.05.2007  22:02

stara plecka

jsi poutovej zvanil m3 tida na prcinu kdy se mu zachce mas starou plecku >:-[] >:-[]

petrzel1 17.05.2007  22:30

« Re: stara plecka

Už jsi někdy jel v jakémkoliv sporťáku na sedmnáctkách a výše po hrbolaté a zaplátované silnici? A navíc 160 km do zatáčky? Pokud jsi to ustál, tak jsi frajer!!! Pochopitelně, že na závodní dráze si mě jakákoliv M3 usmaží k večeři...

"-- skrytý --" 17.05.2007  22:02

Za bezva původní bávo a odpor k tuningu :yes:

Ricardo 17.05.2007  22:15

Toto je pravý elegán

Takže deset bodů. A oceňuji propracovanou recenzi

foto Beersheva

Beersheva 17.05.2007  22:24

Ehm...

.. s tou M3 a 315tkm... tohle neni hospodska tlachanice, nikdo nevylucuje ze jsi mohl nekdy neco jako M3 pobavit, ale tady par lidi vozum (a bmw zvlast) dost rozumi, my vime co je to za vuz, neni treba o nem placat jak po sestem pivu ;-)

petrzel1 17.05.2007  22:36

« Re: Ehm...

Opět připomínám, čti pozorně. Nešlo o závodní dráhu, ale rozbitou slovenskou silnici. A pokud kromě aut znáš i kvalitu pneu a zvláště kvalitu nízkoprofilačů, které jsou obzvláště vhodné na takové tankodromy, tak pak víš, že široké gumy vždy nejsou všechno. A jen mimochodem, v zimě na sněhové břečce by všechny sportovní BMW a třeba i M6 předjel i Hammer H2. Sám jsem to ve 140km zažil...

neregistrovaný: "huml" [195.11.208.XXX] 18.05.2007  14:15

« Re: Ehm...

vazne, dej si obklad experte... se cturkolkou se na snehu nikdo v bmw bez 4x4 honit nebude... ale tam, kde tvoje starozitnost drzi nema M3 problemy ani nahodou, byt by to byl tankodrom. Mozna ze jedinej, kdo si pripadal na hrane jsi byl ty ;) a ta 316 se znackem M3 na kufru o tobe ani nevedela
        >:D

petrzel1 18.05.2007  15:44

« Re: Ehm...

Nebudu dál komentovat, ale což takhle poslat mi pane HUML (nebo VUML?) fotky Vaší vytuněné Š-105? Ať se jdu stydět někam do kouta? Zákony fyziky Vám asi nic neříkají, že?

neregistrovaný: "huml" [195.11.208.XXX] 18.05.2007  15:59

« Re: Re: Ehm...

pokus o vtip?? >:D z fyzikalniho hlediska je to dost komplexni zalezitost, nejlepsi je mit zkusenost a ta ti zjevne chybi ;-) ostatne nejsem sam, kdo ti to pise ;-)

foto Aischylos

Aischylos 17.05.2007  22:32

Krasavec

No je to opravdu krasavec...:-) moc se mi libi a je udržovaný..ať vydrží! Kvalitní recenze, jen bych ocenil ještě pár foteček... 10b

foto classi-c

classi-c 17.05.2007  23:43

zaujimave auto

tak ma teraz napada, ze na staru nemecku vlajkovu lod znacky nema asi nic...BMW 7 (aj ked BMWcka moc nemusim), Mercedes S-classe a Audi A8 to su tie najlepsie auta na nasich stredoeuropskych cestach a tie prve serie (1990-1995) su este aj lacne, lebo si kazdy mysli, ze zeru 40L...lenze moj nazor je, ze do Skodule das viac...na udrzbu a tak...a ked raz havarujes, tak tam, kde si v Skoduli zlomis vazy to s takymto autom nebude nic strasne...skor by som lutoval tu druhu stranu (2t a viac dava hlavne malym autam zabrat)...vela stastnych kilometrov

petrzel1 18.05.2007  11:26

« Re: zaujimave auto

Vidíš a právě proto jsem toto auto koupil. Předtím jsem jezdil ve Š-120 GLS s motorem 130 a zvednutým výkonem. Ale tak nějak se mi začala rozpadat pod zadkem. No a třebaže jsem kromě supersportů typu Porsche, Lamborghini ap. řídil takřka vše, co stálo za řeč, tak pohon zadních kol je - kdo poznal, ví o čem mluvím. A třebaže ne jako řidič, bouračku ve 130 km/h jsem už zažil. Že tyto řádky píšu je zapříčiněno tím, že jsem seděl v Eagle Visionu 3,5 l a ne ve Fabce. Takže i proto toto auto. A příteli ze Slovenska děkuji za přání šťastných km a přeji mu totéž!!!

"-- skrytý --" 18.05.2007  07:30

Přídej fotky, přidám body >:D

"-- skrytý --" 18.05.2007  07:41

krasne

skutocne prekrasne auto, gratulujem :-)

"-- skrytý --" 18.05.2007  08:18

sedmička

Krásné auto... Nádherně zachovalé! Jeden chlap v Německu s tímhle autem najezdil 580.000km, než měl první závadu (ložisko levého zadního kola). :-)

petrzel1 24.05.2007  10:39

« Re: sedmička

Děkuji. Ale největší humor je ten, když zastavíš někde v řadě aut střední třídy či MPV, tak třebaže toto auto měří skoro 5m, díky poměru šířky k výšce působí v té řadě jako drobeček... Na délku samozřejmě vyčnívá odevšad a Fiat Polski 126 mu končí u začátku zadních dveří.

foto mirastr

mirastr 18.05.2007  09:41

za kolik

bude na prodej?

petrzel1 18.05.2007  11:29

« Re: za kolik

Nebude, je to splnění a dokonce překročení svého snu, na který jsem čekal dvacet let a nechávám si ho za pár let, až koupím sedmičku ročníku 2001 jako veterána. Proto ta starostlivost o veškeré původní díly. Dokonce i pojistky sháním původní...

"anonym" [91.127.216.XXX] 18.05.2007  12:16

M3

..Nikdy by si realne neohrozil ziadmu m3.. Dokonca ani keby s tebou "zavodila" jej prva generacia. Minimalne preto lebo ty mas automat s hydrod.meničom momentu a m3 ma bud manual alebo robotizovanu prevodovku bez hd menica.. Neohrozil by si ju ani na rozbitej ceste lebo m3 pokial je original ma prekvapujuco velku schopnost absorbovat nerovnosti tak aby nevyletela s cesty. Auto podarene ale kecas pri nom ako po 6 pive... menej vymyslaj a uvidis ze bude svet krajsi :)

petrzel1 18.05.2007  15:49

« M3

Konečně pořádná kritika! A jsme u toho ale... Totiž, že většina starším M3 je tak "úpravci" snížována, o přesportovaných tlumičích ani nemluvě a v honbě za co nejširšíma kolama to v důsledku dělá skvělou hračku na okruhy, ale naprosto nevhodnou na naše cesty. O třicítkách, které vyžehlí 1,5 cm díry v cestě tak, že to s autem ani nehne jsem fakt ještě neslyšel. Pokud nějakou máš, rád se v ní povozím.

"anonym" [195.91.54.XXX] 19.05.2007  07:58

« Re: M3

Nepisal som o jazdnom komforte ale o schopnosti udrzat sa na ceste.. sadni si do dajakeho auta na rally. tiez na nom pocitis kazdy vymol ale nevyletis s cesty. je to extrem porovnat mko s wrc ale je to len "ilustracne".. takze si stale stojim za svojim. pokial to bolo neupravene mko a nesoferovalo by ho uplne jelitio a ty by si nemal v mene nieco ako Loeb nemal by si praziadnu sancu

petrzel1 21.05.2007  12:58

« Re: M3

No, konečně si rozumíme. Já psal o komfortu jízdy ve vysokých rychlostech!!! Já netvdil, že bych to Mko předjel, jen jsem psal, že zatímco já nerovnosti necítil, řidič Mka měl vytřepané ledviny.

"anonym" [88.101.208.XXX] 18.05.2007  12:48

:))

xenonová náplň :)))

petrzel1 18.05.2007  15:53

« Re: :))

Samozřejmě, že kvalitám xenonů a bixenonů se ani zdaleka nemůže rovnat, ale čti pozorně. Chci nechat auto v původním stavu a jediná cesta, jak toho dosáhnout je použít předepsané žárovky H1 s co možná nejlepší svítivostí. A ať se Ti to líbí nebo ne, tak i kdyby v těch žárovkách bylo místo xenonu načůráno, svítivost se mi oproti běžným H1 zlepšila o 50%. A o to tady šlo. U rychlého auta taky mušíš více vidět. Nebo Ty používáš slepeckého psa?

"-- skrytý --" 18.05.2007  12:50

dotaz

..... dovol mi jen jeden dotaz : pises „...které jsem za tři roky provozu a ujetí 20000 km spotřeboval.....“ a dale „.... Olej používám Schell 5W40. Vyzkoušel jsem i 10W40, ale spotřeba šla o litr nahoru.......“ – jak casto menis / jsi menil olej, kdyz jsi na ujetych 20tkm vyzkousel jiz min. 2 olejove naplne ?????

Auto je to sice stare a/ale jiste pohodlne. Jen – nic ve zlem – ale neni to trochu velky skok z S120 (typnu si: 45kW ???) jit do V6 s 165kW ? Prvni co mne napadlo, kdyz jsem to cetl bylo >no snad na plyn v BMW nebude slapat tak, jak byl zvykly ze S120……< Pkud ano, pak bych se v Tve blizkosti na silnici nerad pohyboval.

Pekny vikend a mnoho stastnych km (rezerva tam jiste jeste je)

"-- skrytý --" 18.05.2007  14:28

« Re: dotaz

slyšel jsi někdy že se u auta mění olej po 1 roce bez počtu ujetých kilometrů asi ne podle tebe když nějakej důchodce nejede 1000 km za rok tak má olejovou nápln na 15 let asi jo po tobě bych chtěl koupit auto >:D
      A jestli ztrestal M3 na totálně rozmlácený cestě tak tomu bych věřil on totiž tvrdej podvozek a široký nízkoprofilový gumy na hrbolech docela odskakujou kdo s tím autem nejel neuvěří

neregistrovaný: "huml" [195.11.208.XXX] 18.05.2007  16:09

« Re: dotaz

problem je, ze M3 nema ani zdaleka tak tvrdej podvozek.... ;-)

petrzel1 18.05.2007  16:29

« Re: Re: dotaz

Byl jsi někdy na Tuning srazu a viděl, co všechno dokáží lidi ze sériové M3 udělat? Já nikde netvrdil, že se jednalo o novou, či mírně jetou sériovou tovární M3. Ale je jedno, zda dáš nízkoprofiláče na M3 nebo Fabku a dorazíš to sportovními tlumiči. Na většině našich cest to z Tebe vytluče duši. A v zatáčkách určitě nebudeš tak rychlý jak stejná M3 na profilu 45 - což je dle mého názoru max. hranice vzhledem ke stavu našich cest. Nebo snad vozy skupiny WRC jezdí po šotolině na nízkoprofiláčích? Tak vidíš. A na takových cestách by sis neporadil ani s novou M5. I ta proklínaná Fabka WRC by Ti to natřela!!

neregistrovaný: "huml" [195.11.208.XXX] 18.05.2007  16:41

« Re: Re: Re: dotaz

jen neustale dokazujes, ze nevis o cem mluvis. skutecne M3 se totiz moc netuni, zato kazda 316 ma znacek M3 na kapote... a ani na 19" nizkeho profilu jsi zadny skutecny M3 ujet v zatacce nemohl. Marne se z toho snazis dostat. ;-)

"-- skrytý --" 18.05.2007  18:28

myslíš že se M3 netuní mrkni na WWW.KRAMSKY.CZ

petrzel1 18.05.2007  19:14

« Re: Re: Re: dotaz

Konec diskuze. To nemá cenu. A tvar koncovky výfuku, "okrasy" na předních blatnících, zrychlení plně obsazeného auta při výjezdu ze zatáček při 140km/h rychlosti - pokud máš takovou 316 s přilípnutým znáčkem, tak pak ano.
              Já tady netvrdím, že mám závodní superfáro. Chtěl jsem jen poukázat, na kvalitně zvolená kola vzhledem k váze a charakteru auta už z výroby - což, jak víš u Runflatových gum používaných na některých soudobých BMW je nic moc.

neregistrovaný: "huml" [195.11.208.XXX] 21.05.2007  16:41

« Re: Re: Re: Re: dotaz

to sice ano, ale neber si do pusy M3...

neregistrovaný: "huml" [195.11.208.XXX] 23.05.2007  09:56

« Re: Re: Re: Re: dotaz

mimochodem, muzem udelat test ;) ja prijedu se svou "316" a dame nejakou rozbitou cestu >:D mam pravda obuto jen 225/45/17, ale zase nemam vykon M3

petrzel1 23.05.2007  19:33

« Re: dotaz

Tak vidíš, už jsi kamarád! Gratuluji k té 316!! Když se mi rozpadla má "nadupaná" Š-120, tak jsem chtěl za každou cenu BMW. Už jen z toho důvodu, že jízda dveřma bokem mě vždy bavila a baví. Mimochodem, měl jsem na ní vepředu gumy Continentaly Sportcontakty 185/60/14 a vzadu "naše" Aguilly 195/60/14 a mohu směle říct, že v zatáčkách jsem dost proháněl i vozy s mnohem vyšším výkonem. Samozřejmě, že jsem málokterý předjel, ale 80% mi jich na okreskách neujelo. Ale provoz byl dost náročný. Plechy bláto, spotřeba 12-13litrů, co 30000km GO motoru, každou chvíli výměna těsnění pod snižovanou hlavou, atd, atd. To jen tak na okraj, ať víš, že nejsem jen starej fotřík, ale člověk, který má najeto přes 500000km vším, co má kola a pásy (např.BVP-1). Mám papíry na veškeré skupiny a jezdil jsem i v Mitsubishi 3000 i M5 (1994). Ale to jsem odbočil. No a tak jsem se počátkem roku 2004 poohlížel po autě s vrtulí ve znaku s cenou do 150000,-Kč a konkrétně po 316i (nízká spotřeba, nízká pojistka, parádní rodinný vůz, který má i levné ND). Měl jsem vyhlídnutou jednu v černé metalíze za 104000,-Kč (motor super, kastle občas nějaká moucha, sedačky nic moc). Bohužel byl prodejce pořád zaneprázdněn, prodej oddaloval a oddaloval až jsem se naštval a zavolal do Cartec Groupu - našeho ostravského prodejce BMW. Tam mi nabídli 318i za 180000,-Kč rok výroby 1996 nebo 735i r.v.1992. Jel jsem se tam podívat týž den a po spatření mého současného vozu, prověření jeho technického stavu (tři roky jsem pracoval jako přejímací technik servisu VW a Audi) a svezení v něm nebylo o čem váhat a navíc jsem srazil cenu na 85000,-Kč.
                  A teď k Tvé nabídce. 735i je sice skoro dvoutunová kráva, ale kdo se s ní projel, tak neuvěří, co dokáže v zatáčkách a na dobrých gumách. Sériový výkon 212 koní jsem zlepšeným zadním výfukem a sportovním filtrem zvedl na 225 koní a krouťák z 320Nm na 350Nm. Z nuly na 50km/h mi to dělá za 2,2s, z nuly na stovku za 7,5s (podotýkám, že se jedná o automat!!!) Takže pokud nemáš tu 316 upravenou, měl bys problém se mě udržet. Mimochodem profil 45 ještě není na rozbité cesty tragédie. Už to sice dost drncá, ale stabilita by měla být ještě v poho. Skus tam dát ale 30 a budeš v pr... Na okruhy dobrý, ale na rozbitou cestu?
                  Ale jinak se s tebou rád někdy setkám, kde bydlíš? A co máš? Normální 316i nebo Compakta?

neregistrovaný: "huml" [195.11.208.XXX] 24.05.2007  10:26

« Re: Re: dotaz

mam E46 330cd. takze 1650 kg ;) 200 koni mam taky a na 100 jsem za 7.2. nemuzu obout mensi kole nez 17 kvuli rozmeru brzd ale do 18" na 35 profilu nejdu, protoze nejsem magor >:D bydlim v Praze, teda 8.7. bych tam mel dorazit...

petrzel1 24.05.2007  10:34

« Re: Re: Re: dotaz

Tak s tímhle autem autem nemám pochopitelně šanci. Ale to není 316, jak jsi výše popisoval...

neregistrovaný: "huml" [195.11.208.XXX] 24.05.2007  10:43

« Re: Re: Re: Re: dotaz

ospojlerovanou 316 jsi mi priradil ty ;-)

neregistrovaný: "huml" [195.11.208.XXX] 24.05.2007  10:48

« Re: Re: Re: Re: Re: dotaz

jestli jsi nekde pobliz, rad si tvou 735 prohlidnu, o zavody fakt nejde ;-)

petrzel1 24.05.2007  11:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: dotaz

Bydlím na Ostravsku. :-( :-! A co se týče těch závodů, tak auto jsem nekupoval proto, abych dokazoval okolí, jaký jsem frajer, ale protože BMW miluji již od dětství. Rád se projedu rychle, s M5 mám osobní rychlostní rekord 275km/h (v roce 1994 mezi dvěma obcemi - tak snad už je to promlčené). Jinak sám jistě víš, jak to dnes na cestách vypadá, mladí koupí žihadlo za dvacet litrů, vytuní ho, hlavně výkon nač naladěný podvozek, posílené brzdy ap., že a pak chudák ten, do koho se trefí. No a když se trefí do mého dvoutunového tanku, tak vím, že dopadnu určitě líp než oni.

neregistrovaný: "huml" [195.11.208.XXX] 24.05.2007  16:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dotaz

"-- skrytý --" 18.05.2007  18:31

« Re: dotaz

no oproti jinejm autům má

neregistrovaný: "huml" [195.11.208.XXX] 21.05.2007  16:42

proti audi A3 1.6 sport ne >:D

neregistrovaný: "frish" [89.235.30.XXX] 21.05.2007  22:14

v A3 jsem nejel takže nemůžu posoudit pouze v M3

petrzel1 18.05.2007  16:15

« Re: Re: dotaz

No konečně někdo, kdo už seděl v autě, co mělo nízkoprofilové pneu 25-30 (což je móda dnešních tunerů a na závodní okruh se podívají 2x do roka). A to je ještě zapotřebí vzít v úvahu, že profilovému číslu musíš přiřadit správné nastavení tlumičů. Jinak se o jízdě nemůže hovořit. A to je to, co jsem zde chtěl říci. O tom oleji jsem už něco zaslechl. Ba co víc, tři roky jsem dělal přejímacího technika u firmy, která servisovala auta VW a Audi. Ale z vlastní praxe Ti proto mohu klidně svěřit tajemství: Pokud auto najede ročně 5000 - 7500 km, používá kvalitní plnou syntetiku a má motor v sdobré kondici, stačí výměna jednou za dva roky bez toho, že hrozí jeho motoru nebezpečí. Olej obsahuje aditiva proti korozi, oxidaci ap. Takže, pokud Ti do něj neteče voda přes přežrané těsnění hlavy válců věř, že jednou za dva roky ta výměna stačí. Ale to platí bez výhrad pouze pro auta s podobným charakterem jako je to mé. Rozhodně ne pro všechna ta vytuněná a přečipovaná TDi-čka (nechci nikoho tímto urazit, tyto motory jedou jak z praku!!!),kde jsou vysoké tlaky a teploty. To znamená, že díky svému výkonu a krouťáku se mé auto jen málokdy dostane přes 3000 ot/min. Většinou jezdím tak 1700 - 2500. Mnoho šťastných kilometrů!!!

"-- skrytý --" 18.05.2007  16:19

« Re: Re: dotaz

... ano - slysel. I tak ale jiste po roce a par tkm neni olej (vyssi kvality) zraly na vymenu, nebot napr. moderni diesely zvladaji na jeden a tentyz olej 3 roky a 40-60tkm .... o tom jsi ale jiste nekdy uz "slysel" ... ;)

Tvou odpoved / "prispevek" ohledne BMW M3 jsem nepochopil - muj dotaz se na nej nevztahoval - nicmene jen pro info v M3 jsem nikdy ani nesedel ani jsem jej neridil, byt ziji ve meste jeho puvodu.

petrzel1 18.05.2007  16:33

« Re: Re: dotaz

Já ale nemám moderní dísl, mám patnáct let starého veterána a má odpověď se vztahuje na takto stará auta, kdy se olej měnil u některých po 10000 i méně ujetých kilomterů (a dle instrukcí výrobce po 1 roce). Ale čas i kvalita olejů je dnes někde jinde, proto ta má odpověď!!!

"-- skrytý --" 18.05.2007  18:22

« Re: Re: Re: dotaz

u moderních dieslů řídící jednotka vyhodnocuje jízdní režimy časté starty atd. a poté vyhodnotí výměnu oleje zkrátí ji nebo prodlouží jsou to takzvané LONG LIFE oleje ale neznám nikoho kdo nechá v autě olej víc jak rok
          A o té M3 jsem reagoval na příspěvek víše.

"anonym" [89.49.162.XXX] 18.05.2007  21:33

« Re: Re: Re: Re: dotaz

"ale neznám nikoho kdo nechá v autě olej víc jak rok " - vsechny sluzebni vozy s VW TDi PD motory - nebo si opravdu myslis, ze ve firemnich autech se meni olej driv nez to je predepsane nebo vyrobcem doporucene, resp. pal. pocitacem vyhodnocene / narizene ???

petrzel1 18.05.2007  21:46

« Re: Re: Re: Re: Re: dotaz

Boží pravda! Je to tak, ale já chtěl jen říct, že kvalita olejů před 20 roky a dnes je úplně někde jinde!!!! A když použijete dnešní kvalitní olej do byť starého, ale zachovalého motoru, můžete si dovolit jej vyměnit po dvou létech, aniž byste motoru ublížili...Veteránisté na to asi mají jiný názor - je tu někdo, kdo nás rozsoudí? Halo, halo?

neregistrovaný: "frish" [89.235.30.XXX] 19.05.2007  14:26

« Re: Re: Re: Re: Re: dotaz

bavíme se tady o soukromých vozech a služební VW TDI PD najede výměnu oleje za 3 měsíce někdy i dřív

petrzel1 18.05.2007  16:05

« dotaz

Protože jsem se nedozvěděl, jaký olej a jak starý je v autě při koupi, byl mi pro tento typ doporučen olej Schell Helix 10W40 - polosyntetika. Spotřeba se pohybovala jak podle počítače, tak podle mé evidence kolem 17 litrů. Při výměně po 15000 ujetých kilometrů jsem přešel na kvalitnější plnou syntetiku 5W40 a ihned pocítil ten rozdíl ve spotřebě.
      A k tomu skoku. Š-120 bylo mé soukromé vozidlo, které jsem si upravoval jak po stránce motorické, tak podvozkové (ostřejší vačka, odlehčovaný setrvačník, převrtané válce, snižovaná hlava ap.), ale díky svému zaměstnání jsem měl možnost v polovině devadesátých let "vlastnit" i takové kousky jako Mitsubishi 3000, BMW M5, Eagle Vision 3,5, Opel Calibra Turbo 2,0 4x4, Peugeot 605, Acura Legend, Ford Probe 2,5 ap. No a tři roky jsem taky Čechy reprezentoval v motoristické mezinárodní rallye Tatry-Balaton - byť jsem nikdy nic nevyhrál...

"-- skrytý --" 18.05.2007  16:12

« Re: dotaz

diky za vycerpavajici odpoved !
        At dlouho Tvuj spleny sen slouzi.
        Pekny vikend !

neregistrovaný: "huml" [195.11.208.XXX] 21.05.2007  16:51

« dotaz

jen rada...rozhodne bych se vratil k 10w40, pripadne i kvalitnimu 15w40 u stareho motoru. 5w40 ma na starej motor dost malou silu mazaci vrstvy a muze mu spis uskodit nez pomoct. spotreba oleje se bude zvysovat...

"-- skrytý --" 18.05.2007  17:30

uvaha

tiez som nad niecim podobnym uvazoval...
    nakoniec som si vybral nieco ine...

tie zimne gumy, by som ale vymenil za nieco kvalitnejsie...
    turci vedia robit mozno kebab, ale zimne gumy sotva

petrzel1 18.05.2007  17:55

Úvaha nad úvahou

Tomu nevěř, já přes gumy nejsem odborník, ale můj kamarád má pneuservis a je přes ně docela frajer. Takže jsem dal na jeho rady. Musíš brát v úvahu, že ne každá byť sebelépe hodnocená guma se hodí na to které konkrétní auto. Jinak Audi TT se vyrábějí v Maďarsku - a jakou tradici ve výrobě osobních sporťáků tito mají? Dnes je globalizace a velký bratr si už kvalitu pohlídá. Určitě by se daly pořídit i o polovinu kvalitnější gumy, ale rozhodně by to nebylo za 1500,-Kč za kus. A o to tady jde. Nejezdím závody a přes dvěstě jsem s tímto autem za ty tři roky jel čtyřikrát. Ne, že bych nechtěl. Moc ale nejezdím dálkové trasy a dálnice už vůbec. Takže do rychlosti kolem stovky v zimě to auto na těchto gumách sedí výborně, lépe než na značkových Good Yearech za bezmála 4000,-Kč. Co sis vybral? Pochlub se!!!

foto Johny-Rico

neregistrovaný: "Johny.Rico" [88.100.9.XXX] 18.05.2007  18:34

Perfektní kára

Gratuluju, vybral jste dobře. Možná jste měl popřemýšlet o novější generaci, ale jak vidím, jakm áte toto auto rád, jsem velice spokojen. A aji čumím na tu kvalitu..sice se mi nechce věřit že by to bylo až tak bez poruch, ale asi zde platí, že je důležité to, na jaký model narazíte. Perfektní a výstižná recenze. Jednoznačně 10b

petrzel1 18.05.2007  19:05

« Re: Perfektní kára

Děkuji. Auto bylo pravidelně u nás servisováno a garážováno. A veškeré poruchy jsem poctivě uvedl, včetně ceny opravy. Novější generace E38 je v podstatě stejná (dalo by se i říci, že faceliftovaná), ale je především dražší a hlavně, mi osobně se více líbí tvary E32 - čtyři světla vepředu, L-kové svítilny vzadu a hranatější tvary, které se tak liší od těch dnešních oblin...

neregistrovaný: "Johny.Rico" [88.100.9.XXX] 18.05.2007  20:12

« Re: Re: Perfektní kára

No jak říkám, perfektní a poctivé. Dal jsem vás na Tip na nej recenzi. Vy si to zasloužíte, opravdu.

petrzel1 25.05.2007  20:48

« Re: Re: Re: Perfektní kára

Děkuji!!! Dodal jsem nové fotky a zítra budou další!!!

neregistrovaný: "krakatit" [85.160.104.XXX] 18.05.2007  19:33

podvozek a gumy

no chlapy co tady melou o tom jak je M3 sebejista na spatnych silnicich, leda tak p*cu sisky zlata rybko... staci se projet na sirokych gumach po vyjetych kolejich a treba kdyz prsi... je to o hubu a ten kdo rika ze ne, nevi absoulutne o cem mluvi.... takova 530d coz je dost civilni auto s M Packetem s gumama 275/40/18 zadek predek 245/35/18 napr je v kolejich o hubu

"anonym" [194.228.236.XXX] 18.05.2007  19:59

« Re: podvozek a gumy

Však taky proto je M3 (a ne Peugeot WRC a Citroen WRC) mistrem světa v rallye, že ano!
      Díky za pochopení, mi šlo jen o to, vyzvednout, že na běžné ježdění s prvky sportovního zablbnutí nemusíš mít hned gumy za dvacet litrů!! O vytřepaných kostech z těla nemluvě.

neregistrovaný: "huml" [195.11.208.XXX] 21.05.2007  16:47

« Re: Re: podvozek a gumy

co ma spolecnyho silnice a wrc??

neregistrovaný: "huml" [195.11.208.XXX] 21.05.2007  16:46

« podvozek a gumy

o kolejich a sirokych gumach se nikdo nepre ;-)

petrzel1 25.05.2007  20:48

« Re: podvozek a gumy

Tak čti lépe...Mimochodem, kam ses vytratil? Už mi začínáš chybět, musím tě hledat na jinejch stránkách...Béééé :-( :-( :-(

foto Sprint

Sprint 18.05.2007  21:46

10b.

Gratuluji ke krásnému vozu! Určitě to není ještě veterán. :-)
    Sám jsem se svezl v modelu 750i z roku 91' a byl jsem nadšený a jednu chvíli i rozhodnutý auto pořídit. Až mě přešlo okouzlení silným motorem a celkovým komfortem, zvítězil zase rozum.
    Vážně, spotřeba 15l/100km je opravdu moc.
    PS: Na volantu by se mi líbilo barevné logo výrobce.

petrzel1 21.05.2007  22:58

« Re: 10b.

Moc děkuji. Logo by se mi také líbilo, ale když tam není a ani se u tohoto ročníku nedělalo, tak se s tím musím smířit. CAuto chci mít v co možná neoriginálnějším stavu. Ale s těmi náklady by ses divil. Než koupit novou Oktávku za nějakých 5000000,-Kč, tak raději toto auto. Neztratí za pět let minimálně polovinu z původní ceny a jízdní komfort a výkon je určitě někde úplně jinde. Ale musíš trefit na spolehlivý a zachovalý kus, jako já...

"anonym" [195.11.208.XXX] 22.05.2007  09:11

« Re: Re: 10b.

ujel jsi zatim par kilometru, pockal bych s krikem az najedes 200 000. do te doby auto urcite vymenis...budes tratit prodejem vice aut a servisni naklady budou vetsi apod. neobhajuju koupi noveho auta. to je z ekonomickeho hlediska nesmysl... nicmene je to urcita forma komfortu, za kterou si mnozi vedome a radi priplati.

neregistrovaný: "huml" [195.11.208.XXX] 22.05.2007  09:11

petrzel1 23.05.2007  09:41

« Re: Re: 10b.

Protože nejsem podnikatel, je mi 47 let a ročně najedu tak 7500km, sám chápeš, že tohle auto u mě po celý můj život nenajede víc, než 50000 km. A v důchodu s ním budu jezdit na srazy Yungtimerů. Ostatně, za pět, šest let jej uložím mezi své veterány a zakoupím - samozřejmě - opět dvanáct let starou 745 rok výroby 2001 a výše...Jinak ceny ND jsou levnější, než na Fábii - nemyslím pochopitelně značkové, či nutně nové. Veškeré dveře s vybavením bez koroze jsem nedávno pro sichr pořídil za 500,-Kč. Přední blatník za 150,-Kč. Řídící jednotky ABS,motoru,verškerá relátka,komplet přístrojovou desku s počítačem, komplet celý sloupek volantu s airbagem a ovládači za celkových 500,-Kč (pochopitelně vše plně funkční). Takže sám si udělej úsudek, jak je to s cenou případných oprav.

"-- skrytý --" 22.05.2007  10:54

Re:

Jsem stejneho nazoru – auto je to pekne a komfortni – ale kdyby jsi jej mel uzivat rekneme 3-4 roky/200tkm tak je nova, napr. Oktavka (dielsel), lepsi volba (uz jen kvuli zaruce, spotrebe, cenam nahradnich dilu, atd). Pro Tve potreby (20tkm za 3 roky) je pro Tebe Tve BMW rozhodne lepsi.

petrzel1 23.05.2007  09:21

« Re:

Přesně tak!!!A o tom ta auta jsou. Každý by si měl vybrat především takové auto, k čemu mu bude sloužit. Pokud člověk nemá miliony, tak na prvním místě je určitě počet ročně najetých kilometrů. Pokud je to do 10000 km ročně, tak pak bych úplně vypustil otázku díslu, protože se nevyplatí. A navíc, je Ti pak úplně jedno, jak velkou pojistku platíš, kolik auto žere, protože v mém případě jsou celkové náklady vložené do auta za deset let poloviční, než u nové, plně vybavené Oktávky - propad ceny, servis - kvůli záruky ap. Tím nechci říct, že Oktávka je špatné auto!! Vůbec ne, stačí se podívat, jak z hlediska spokojenosti a spolehlivosti dopadla v jisté anketě v Anglii!!! Ale já byl vždycky ujetý na pohon zadních kol a bavor byl můj životní sen. Ovšem, ani ve snu by mě nenapadlo, že za ty tři roky budu mít menší náklady, než jsem měl se Škodou 120, kterou jsem upravoval a upravoval a co 300000 km dělal GO motoru a stejně výkonově jsem byl někde v třetině možností mé současné "plečky". O komfortu jízdy pohodlí raději nemluvím.

neregistrovaný: "huml" [195.11.208.XXX] 23.05.2007  10:10

« Re:

se 7500km rocne je lepsi poridit si pul roku stary aygo...a vujde to levnejc... a bez starosti... kazdej si nechce na zahradu postavit vrak druhyho auta a travit dny shanenim dilu po vrakovistich ( mimochodem na fabii to bude asi snazsi a levnejsi a nebudou 15 let stary)nicmene priplatil sis za komfort a provozni naklady + pojisteni nejsou zavidenihodny ;-) a o te sedrene kuzi tvrdit, ze vypada jak nova? to vazne nevypada :)

"anonym" [62.129.51.XXX] 23.05.2007  11:44

« Re: Re:

Tak to se musím majitele zastat!!! Ty jsi Huml blb jak pařez!!! Umíš číst? Vždyť on nepíše, že pořád leží pod autem a shání náhradní díly!!! On napsal, že chce to mít jako veterána a proto si shání ty díly do zásoby. Až se ta tvoje aygo či fabkja po dvaceti létech rozpadne na prvosoučástky a zežere ji rez on za to auto dostane pěkný vývar (pokud ho tedy prodá, že?!) A u nové fabky odchází přední náprava jedna báseň, tak nežvaň kraviny!! Ty tak leda jezdíš angličákem mamině po pupíku a slintáš po autě a všem závidíš. Čus bambus!

neregistrovaný: "huml" [195.11.208.XXX] 23.05.2007  11:59

« Re: Re: Re:

klasika... na slusnej prispevek sprosta reakce od anonyma. az vyrostes, dej vedet...
            pokud jsi to nepochopil, psal jsem, ze chapu proc se za takovou cenu rozhodl pro toto auto, nicmene uvedl jsem pouze levnejsi alternativu. dalsi veci byly pouze reakci na prispevky majitele - srovnani novych nahradnich dilu na fabii a 15 let starych dilu z vrakoviste mi neprijde moc fer. fabii nikomu necpu srovnani cen dilu pouzil majitel. :-!

petrzel1 23.05.2007  12:51

« Re: Re: Re: Re:

Ahoj Humle! Ty opět tady? Už Tě začínám mít i v oblibě, proto nepřestávej a kritizuj dál. Pouze plodná kritika může lidem přinést pokrok..
              Ale vážně. Miluji silná a pohodlná a bezpečná auta. A dáš mi jistě za pravdu, že Tvoje alternativa je pro děti nebo důchodce (případně tunery). A pokud umíš počítat, spočítej si, kolik vrazíš do nového auta hadrů, kolik stojí garanční servis a kolik za tři roky na autě tratíš. Mě to auto stálo za tři roky provozu včetně zákonné pojistky, benzínu a náhradních dílů 80.000Kč.

neregistrovaný: "huml" [195.11.208.XXX] 23.05.2007  13:14

« Re: Re: Re: Re: Re:

v tvem pripade bych nekupoval auto nove...tretinova spotreba podstatne nizsi povinny ruceni, dily poshanis po vrakovistich taky a znackovej servis te nemusi zajimat. ale jak rikam, je to jen ekonomicky vyhodnejsi alternativa, chapu tve rozhodnuti. Jenom ti vrele doporucuju nepouzivat 5w40 olej... ;-)

"anonym" [194.228.236.XXX] 23.05.2007  19:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Ahojki! Co máš pořád s tím olejem? Tak moc jsi mě zviklal, že jsem volal včera původnímu majiteli a ten mi sdělil, že toto auto za celý život jiný olej než Castrol (snad GTX), ale každopádně 5W40 nepoznalo!! Takže jsem intuitivně udělal krok zpět, ale správným směrem. A protože jsem si s majitelem domluvil schůzku, dám vědět, jaké závady se na autě za těch 12 let co jej vlastnil vyskytly. Do telefonu mi ale sdělil, že se jednalo o jeho zatím nejlepší bezporuchové auto, se kterým se jen nerad loučil a v podstatě ho k nákupu nové 745 ukecali v prodejně. Jinak pro auto si byl až v Německu.

petrzel1 25.05.2007  20:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

To jsem já, jen jsem se nepřihlásil...

"-- skrytý --" 23.05.2007  13:39

Velmi pěkné, dobrý popis a fotky. Dám 10 ;-) :yes: :yes: nebudu brát ohledy na tu 4 u mého auta. ;-\

"-- skrytý --" 24.05.2007  08:55

Klasika

Nemůžu dát jiné hodnocení, než za 10. Klasika v zachovalém stavu a ještě k tomu s takovou láskou opečovávaná. :yes:

petrzel1 25.05.2007  20:45

« Re: Klasika

Děkuji a ode mne to samý. Ale to už jistě víš ze svých stránek...

"-- skrytý --" 24.05.2007  20:01

nazor

Pises tunnninng neee. ...otazka co je to tuning?
    - "Pises puvodni lak", lakovanie auta nie je urcite tuningom.

- "sportovní zadní díl výfuku včetně koncovek, sportovní filtr vzduchu a žárovky H1 s Xenonovou náplní." To by som medzi tuning urcite zaradil. Neviem co je na tuningu - teda ak sa robi v rozumnej miere zle? Dolezite je do akej miery sa vykonava :)

Inak recenzia fajn, auto je penke velmi zachovale.

petrzel1 24.05.2007  20:13

« Re: nazor

Lakování auta může být rovněž tuningem. Například speciální laky měnící svou barvu pod různými úhly dopadu slunečních paprsků ap. Umíš si jistě představit, že zatímco na Hondě Civic CRX to bude fantasie, na 7 BMW všem k smíchu.
      To co jsem provedl je pochopitelně decent tuning, ale hned za tím píšu, že veškeré origoš díly mám uschované.
      Tuning se mi osobně moc líbí, ale na sériovkách či současných autech. A někdy i tuning ad. absurdum je naprostá bomba. Pouze neuznávám ku...ení vzácných aut a aut, kterých se nedochovalo mnoho. To není tuning, to je zvěrstvo.
      A děkuji za pochvalu. Hned jdu na Tvou stránku.

"-- skrytý --" 24.05.2007  23:15

« Re: Re: nazor

to je pravda ak sa pouzije "perletova farba" bolo by to smiesne. No pokial by si vybral original farbu zo vzorkovniku BMW to by bolo o niecom inom.
        Inak to ze si zacal rozpravat o farbach....kedysi som mal predajnu autolakov PPG a do mojej predajne chodila pekna smotanka zakaznikov. Niektory vymyslali hory doly a ani "podotiene" im neboli dost dobre. Iny brali len podla originalneho cisla farby:)
        Pamatam si ako ku mne do predajne nabehli dvaja "bezkrký", to bolo v roku 1996 a chceli po mne "najčernejšiu černú"samozrejme pre svojeho 5 koveho bawora. Tak som im dal BC matnu ciernu a ktomu lak PPG D880,samozrejme tuzidla a riedidla....po tyžni zistili ze sa to sice lakuje ako metaliza no nieje to Klasicka metla...a prisli farbu vymenit :)
        Vtedy mi nebolo vsetko jedno a dnes sa na tom smejem, ale to len na okraj.

Pravda je ze je to pekna masinka a extremny tuning by to auto len pokazil. Auto aj skusenosti 10b. Inak v bazare ked zmerčím pekné a zachovale 7 mičkové BMW vždy sa zastavim...a som na mäkko :)

petrzel1 25.05.2007  19:41

« Re: Re: Re: nazor

Ahoj brat moj slovenský! Moc děkuji za milý příspěvek. A k tomu laku. Dnes jsem dodal nové fotky a zítra přidám další, takže uvidíš, že třebaže ten můj lak je už 15 let starý, pořád je coool. Pak napiš, jak se Ti líbily fotky! I když, až pojedu na Slovač, tak další udělám v Tatrách...

"-- skrytý --" 28.05.2007  18:37

« Re: Re: Re: Re: nazor

pozeral som na fotky, dal si si zalezat aj na prostredi. Raz darmo je to pekne auto :yes:
            Vela stastnych kilometrov :-)

"-- skrytý --" 24.05.2007  21:27

Setkání

Rád se s tebou setkám, viz. diskuze pod Jagem...

Hitachi 24.05.2007  21:36

Poctivé železo

Je vidět, že se vyznáš a už máš něco za sebou. Tvoje Bávo je opravdu moc pěkný a na to co má za sebou v obdivuhodným stavu. Škoda jen toho čtyřstupňovýho automatu. Jinak v kategorii těchto starých vozů je to asi to nejlepší co se dá sehnat. V BMW jsem bohužel vždy jen seděl, ne se vezl, musí to být paráda. Přidej pár fotek. S recezenzí sis dal práci, tak ať to nekazí fotky. Dávám 9 ať ti to jezdí a na syna bacha. Já rychleji radši sám... :yes:

petrzel1 24.05.2007  21:46

« Re: Poctivé železo

Moc děkuji. Právě díky tomu automatu jsou ten motor a převodovka tak zachovalé. Ten motor díky svému objemu jen málokdy točí přes 2500 ot/min. Na fotkách se pracuje, budou doufám super. Na syna bacha dávat nemusím, spíše on na mě. On zdědil povahu po matce a tak i když ho občas ponoukám, ať na to šlápne, třebaže je mu 21 a v životě řídil akorát kolo, nenechá se vyhecovat a řídí rozvážně, jak starý profík. Zato já jsem občas prase, ale s tím už asi v mém věku nic nenadělám...

Hitachi 24.05.2007  21:54

« Re: Re: Poctivé železo

co si budem povídat, jsme chlapi ješitní a závoduchtiví >:-[] je dobrej, že jezdí rozvážně, já se taky snažím, ale občas na to taky šlápnu. Mimochodem nechystáš se náhodou do Brna na Autosalon?

petrzel1 25.05.2007  19:38

« Re: Re: Re: Poctivé železo

Dělám na směny, tak zatím nevím, jak mi to bude vycházet. Ale pokud ano, tak se ozvu.
          Ale ješitný nejsem. Jen se rád bavím rychlou jízdou, ale nedělá mi problémy, když mě předjede Fabka. Víš, jakou radost tím jejímu řidiči udělám? Může u piva vykládat: Tak jsem včera vosolil takovýho velkýmo Bavora. Ani si neštrejch. Přitom jeho tři veverky pomalu skákaly z motoru ven a já tam měl s bídou 1800 ot/min.

Hitachi 25.05.2007  20:21

« Re: Re: Re: Re: Poctivé železo

nemyslel jsem to nijak negativně, jen že jsem občas pěkně divocí. Ale historka by to mohla být moc pěkná :-) já to taky nehrotím, začnu se snažit jen když se na mě nalepí tuněnej Golf nebo Tigra a v kufru místo nákupu prodejnu s hifi, začnou přejíždět přes plnou a ještě málem přejedou maminu s kočárem. Do Brna se chystám 13. takže pokud ti to vyjde, rád mrknu na BMW živě.

petrzel1 25.05.2007  20:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Poctivé železo

Tak v tom máš pravdu. Tuněná auta jsou pro mě něco jako rudý prapor na býka. A pokud to bezpečnost dovolí a oni raději někde nezastaví u krajnice - a to se mi už taky párkrát stalo, tak si je dám k obědu, ať mají motivaci k dalšímu tunění...Jinak 12.-15 mám ranní, takže to nevyjde. Ale neboj, někdy se stavím...

Hitachi 25.05.2007  20:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poctivé železo

fajn, tak zatím přeju mnoho šťastných kilometru a nízkou cenu benzínu. Ahoj

petrzel1 25.05.2007  20:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poctivé železo

Díky a nápodobně...

"-- skrytý --" 25.05.2007  14:52

Spolupráce?

Rád bych s tebou spolupracoval, pokud máš zájem, napiš mi na styltrans@email.cz Něco bychom mohli vymyslet ;-)

petrzel1 25.05.2007  19:30

« Re: Spolupráce?

Děkuji, už píšu. Ale až budeš mít někdy přes víkend volno, ozvi se a přijeď na grilovačku! Ale JAGem! Telefon mám zveřejněný nahoře a do Bohumína trefíš...

jmurjr (H22A7) 25.05.2007  15:08

pts

mas zmenene fotky, menim aj hodnotenie z 9 na 10. pekny korab.

petrzel1 25.05.2007  17:31

« Re: pts

Zítra budou další, dnes jsme byli se synem fotit, ale při vkládání nám to tady nějak zablblo. Protože můžeme denně vložit jen čtyřicet, nějak jsme to sice vložili, ale nesmazali jsme asi staré, takže nakonec z toho vylezlo to, co jsi spatřil. Jinak díky a koukni zítra!!

"-- skrytý --" 25.05.2007  18:31

Zdravím bráchu a dávám 10b

Za skvělý výběr, recenzi i snahu o původní stav auta :yes: Odpověď máš v mé diskuzi ;-)

petrzel1 25.05.2007  19:28

« Re: Zdravím bráchu a dávám 10b

Děkuji, zítra dodám další krásné fotky, co jsme dnes se synem dělali. Dnes to nějak nešlo vložit...

"-- skrytý --" 25.05.2007  22:05

Mail

Poslal jsem ti mail s návrhem spolupráce, můžeme se ale domluvit i na úplně jiném systému, než popisuji v mailu. Ozvi se mi prosím na mobil a domluvíme se na setkání, těším se, přijedu Jagem ;-) Btw. někdo "sejmul" naše auta...

Dylan McKay 25.05.2007  23:14

Příští týden budu ve Frýdkua v Těšíně, to je od Ostravy kousek... Tak se tady u tebe domluvíme, hm? Petr

petrzel1 26.05.2007  23:47

« Re: Ahoj

Budu jenom rád a potěšen. Dnes u mě byl XJ. Seděli jsme až do noci a taky se projeli v obou autech. Můj telefon je uveden nahoře, tak zavolej. Dnes jsem dodal další fotky..

"-- skrytý --" 27.05.2007  00:11

« Re: Re: Ahoj

Děkuji za příjemně strávený den ;-)

petrzel1 27.05.2007  20:00

Setkání

Moc se omlouvám, ale popis auta pošlu až zítra. Dnes nestíhám. Zítra dopoledne Ti zavolám a domluvíme se na to úterý. Fotky syn dnes doufám pošle.

"-- skrytý --" 27.05.2007  20:32

« Re: Setkání

OK

petrzel1 28.05.2007  05:50

Foto

Tyto fotky jsem před chvilkou poslal na mejl

"-- skrytý --" 28.05.2007  08:15

auto: 8b; popis a zkušenosti: 10; fotky: 10b --- celkem: 9b ;-)

petrzel1 28.05.2007  09:07

« Re: hodnocení

Děkuji!!! Jsem rád, že se tyto fotky líbí, dali jsme si se synem záležet....Mnoho šťastných km!!

foto StanS

StanS 28.05.2007  11:51

Kvalita BMW do roku 1999 je pověstná

Možná to taky souvisí s používaným klasickým řešením - dnešní trend co nejtechologičtějšího řešení (Al nápravnice ...) často prospívá výrobcům a šetří jim náklady.
    Synovec si včera přivezl pěknou 318 2tuerer z roku 1990 s nájezdem (posledních) stotřicetpět tisíc. Jako nové.
    No - nové; dobře ojeté. (za třicet tisíc!)

petrzel1 28.05.2007  12:19

« Re: Kvalita BMW do roku 1999 je pověstná

A o tom to je! Za desetinu ceny trošku líp vybavené Fabie má auto, které už před dvaceti léty mělo lepší jízdní vlastnosti než současné Fabči. A i kdyby sem tam vrazil nějakou tu kačku do oprav + vyšší pojistka atd., pořád se jedná o celkové nižší náklady za větší požitek z jízdy!!!
      Ať mu jezdí co nejspolehlivěji!!!

petrzel1 28.05.2007  12:22

« Re: Kvalita BMW do roku 1999 je pověstná

A jinak blahopřeji k Vašemu krasavci a citu pro Antituning!!!, který tato auta jen znehodnocuje

"-- skrytý --" 28.05.2007  16:36

Takhle se dělají auta

A opravdu že jo. Takhle se pánové dělají auta! A vzhledem k pořizovací ceně, tím získanému komfortu, jízdním vlastnostem a hlavně bezpečnosti není prostě co řešit. U mě 8 bodů.

A zcela klidně věřím tvé historce s M3. Ono to totiž je tak, že pokud ta silnice byla jak píšeš, tak si majitel toho krasavce prostě nechtěl zničit auto, nic víc. A ze zkušenosti s jízdou na nízkoprofilech (jezdím na 275x35 r19) je prostě neoddiskutovatelný fakt, že přilnavost na výmolech není taková jako u relativně měkké 15tky nebo 16tky.

foto Hanss-MoDo-Team-

Hanss (MoDo Team) 28.05.2007  19:13

Taláro

Dobrý "TALÁRO", sedmička byl sen mýho mládí (dospívání), ale musim říct, že mě odrazují provozní náklady /asi neumim docenit kvalitu/....... Jinak dávam za 10b. Zdravim

petrzel1 29.05.2007  19:46

« Re: Taláro

Děkuji za hodnocení. Kolem aut se motám celý život a mám zkušenost, že pokud auto najezdí ročně do 10000km, je úplně jedno, jestli si koupíš nové za cca.250000,-Kč nebo ojetou potvoru s velkým výkonem atd. viz příspěvky výše. Za mnohem větší výkon, pohodlí atd dáš v konečné fázi méně peněz. O bezpečnosti v případě nehody ani nemluvě.

"-- skrytý --" 28.05.2007  19:23

hmotnost

Chapem tvoje nadsenie, sam mam take iste auto. Mas tam ale zle uvedenu hmotnost. 2170 kg nieje pohotovostna ale celkova. Pohotovostna je 1630 kg! E38 rozhodne nieje facelift E32. Ma uplne inu konstrukciu naprav a su z hlinika a nie zo zeleza!

petrzel1 29.05.2007  19:55

« Re: hmotnost

Blahopřeji k E38!!! Nikdy jsem se jí neposmíval, jen se mi více líbí 4 světla, které nejsou pod sklem a ostře řezaný zadek. Ale to máš jak s ženskýma. Někdo raději štíhlé, jiný baculaté a taky si je vzájemně nehaníme a nekritizujeme, že ano? A s tou váhou máš pochopitelně pravdu!!! V TP mám 1710kg, ale dnes jsem to byl převážit a výsledná váha byla 1640kg!!! Je tam 90l nádrž na benzín, takže já měl v nádrži 20litrů + 70 litrů do devadesíti a ono to sedí takřka na kilo!!! Děkuji za informace!! Nápravy sice jsou z hliníku - tudíž z hlediska zatížení nápravy a rozdělení hmotnosti super!!!, ale z hlediska životnosti a následných cen ND - achich ouvej....hlavně na našich cestách. Ty moje byly údajně měněny po 180000km, takže teoreticky mám ještě 50000km čas. A vnitřek, je až na menší detaily naprosto stejný, takže - byť BMW tvrdí opak, já tomu soukromě říkám facelift..

"-- skrytý --" 01.06.2007  15:15

« Re: Re: hmotnost

Dakujem, ale blahozelas predcasne, zatial mam E32 ;-)
        BMW ma taku taktiku pri obmene generacci ze srieda evoluciu s revoluciou. Samozrejme kazda generacia ma jeden facelift.

neregistrovaný: "yeretnom" [213.192.60.XXX] 28.05.2007  20:37

To má být realistická recenze, ne oslavná óda na rakev z roku 92ˇ

Neměl by se z auta s ohnilými lemy z roku 92' hlavně dělat fetiš. Navíc se pán rozplývá nad jakousi prominentní SPZ, což vyvolává dojem značné zakomplexovanosti. Tento člověk přesedl do velkého silného auta ze škodovky a dává mu to natolik zabrat, že je značně nekritický. Kupříkladu automat v dvoutunovém autě po 300tkm určitě není "zajetý", ale daleko pravděpodobněji spíš před smrtí. Také ta kulervoucí historka s M3 mi přijde minimálně nepravděpodobná.
    Sedmička je to jinak móóóc pěkná, evidentně udržovaná, ale je to opravdu jenom AUTO, žádný bůžek.

"anonym" [62.129.51.XXX] 28.05.2007  22:00

« Re: To má být realistická recenze, ne oslavná óda na rakev z roku 92ˇ

Dobrý den. Dovolte mi reaogovat, než to udělá můj otec (teda ten to udělá i tak ;-) ) Je mi 21. o autech vím asi tolik, mají 4 kola, volant a jezdí. No možná sem trochu nadsadil :-). Tato "rakev" jak vy nazývate, je opravdu senzační auto, které i když si můžete myslet co chcete, pořád vzbuzuje respekt. A zdá se mi, že trochu závidite. Totiž z těch mnoha komentářu, co tu je, jste jediný kdo se zabývá SPZ. Ohledně te M3. Byl jsem spolujezdec a to co se píše je pravda. Samozřejmě neznám řidiče one M3, nevim jestli nás chtěl potěšit a proto nám neujel, nebo to byl amatér, ale teď už to je jedno. A motor pokud je před smrtí, tak já jsem před důchodem. O žádných závadach motoru byt řeč nemůže. Samozřejmě nejedná se o nové auto, ale o 15 let starý vůz, který toho určitě hodně zažil, ale ještě 100% hodně zažije. Pokud ho nedej bože, někdo nezruší. ;-\ . Toť vše. No a můžete se vesele do mě pustit >:D

"-- skrytý --" 28.05.2007  22:03

"-- skrytý --" 29.05.2007  17:40

« Re: To má být realistická recenze, ne oslavná óda na rakev z roku 92ˇ

No můžu tě ujistit, že ta story s M3 nemusela být zdaleka tak nerealistická, ale je zde samozřejmě otázka motivu toho M3 řidiče. A to Bávo z 92 zdaleka není rakev, dokonce bych si tipnul, že bude v lepším stavu a bezpečnější než tvoje ještě víc prohnilá Felicie (nic proti tomu vozu).

A dopřej něco radosti člověku, který z 120tky přejde na takový vůz... ;-)

petrzel1 29.05.2007  19:42

« Re: To má být realistická recenze, ne oslavná óda na rakev z roku 92ˇ

Dovrý večer, pane neregistrovaný. Správně píšete, že žádné auto si nezaslouží, aby se z něj dělal fetiš. Ale myslíte si, že člověk nemusí mít vztah ke svému autu? Tím nemyslím, že by měl pod ním denně ležet, leštit ho ap. Já mám prostě v genech zakodovanou lásku ke starým poctivým věcem. Moje hlavní záliba je, že sbírám historické kočáry a bryčky a ty mají mnohem větší hodnotu, než tady toto mnou "vychvalované" auto. Ostatně, tyto moje exponáty jsou uloženy pěkně pod střechou, v teploučku. No a auto stojí venku, takže to s tou fetiší asi nebude tak horké. Jinak k té SPZ - Vy by jste neměl radost z krásné SPZ? Proč myslíte, že v mnoha státech si můžete zakoupit SPZ, jakou si navrhnete a zaplatíte? Vidíte v tom nějakou úchylku? Já tedy ne. Ale hlavní důvod, proč se mi tato značka líbila je ten, že 04 je pro mě i jakýsi talisman - narodil jsem se v dubnu tedy 04.....A kdyby jste četl pořádně, tak zjistíte, že sice jsem do BMW přesedl ze Škodovky, ale už jste si nepřečetl, že díky svému zaměstnání jsem se staral o více aut (a pochopitelně je i řídil) za mnoho milionů korun, které jste vy viděl jen na obrázku. Tím se Vám nevysmívám, jen argumentuji. Odsoudit někoho je lehké, pokud člověk nezná veškeré souvislosti. A zkuste se naučit pořádně číst, nikde nepíšu o automatu, že je zajetý, to píšu o motoru a netvrdím to já, ale dvě stanice technické kontroly. Tedy asi tam pracují větší blbci, než jste sám, když toto řekli a doložili protokolem o měření.A M3, nerad se opakuji. Svezte se s ní na profilu 30 po rozbité cestě a pak kritizujte....Jinak pro Váš klid na duši. Toto auto chci provozovat ještě tak pět let, což najedu max. 50000km a pak jde toto auto do mého soukromého muzea a já si koupím další ojetou sedmičku z roku 2002 a budu ji mít rád stejně, jako tu starou. Mimochodem, až za dvacet let někde uvidíte na veteránských akcích starou E32 v perfektním stavu, v původním laku, tak to asi budu já. A třeba si pak sedneme a popovídáme...

foto StanS

StanS 28.05.2007  21:40

auto s ohnilými lemy

Možná to, yeretnome, pána prostě baví.

Taky si rád hraju. A koupil jsem si na stará kolena "starou plečku s ohnilými prahy". A jsem maximálně spokojený, přestože mi (anebo právě proto?) AT umřela a pohřeb (včetně zmrtvýchstání) stál devadesát jedna tisíc.
    Pořád mě přitom ta plečka stojí ani ne tolik, jako ojetý Superb v bazarexu.

"-- skrytý --" 28.05.2007  22:03

« Re: auto s ohnilými lemy

foto David-C3

David C3 29.05.2007  15:07

ahoj

dík za hezky komentař k mému auti.. podrobně sem to u tebe cele pročetl.. pěkna recenze a i foto.. zvedam za upřímnost atd.. maš za 8. Jen tak dal a at nam auta jezdí pane .. ahoj David

"-- skrytý --" 29.05.2007  16:14

vrrrrrrrrm

vrrrrrrrrrm za 9 >:D

foto pilotpilot

pilotpilot 31.05.2007  00:00

Tolik

můžu dát taky.
    petrzel1, pěkné motto, pokud bych ho použil pro sebe, slovo "rychlost" bych nahradil slovem "výška" :-)

"-- skrytý --" 31.05.2007  13:02

10 b

Mrkl jsme se na VAše BMW a musím říci, že po těch 15letech auto vvypadá jako skoro nejeté, i interiér je velice zachovalý. Já si mylsím, že auto vypadá tak, jak se k němu majitel chová, a vy jste důkaz toho, že auto může po 15 leetch vypadat jako nové. Dal jsem za 10. Jsem jeden z těch, který o své auto pečuje a nepoužívá auto jen jako přepravu. ;-)

petrzel1 31.05.2007  14:20

« Re: 10 b

Já sice nejsem důkaz, byť se o to snažím, ale veškerá chvála musí směřovat na jejího prvého majitele. O to více, že mu sloužilopředevším na přepravu. Tomu patří dík. Já v tom jen pokračuji. A děkuji za hodnocení.

"-- skrytý --" 31.05.2007  14:17

Parádní kočár...

...holt stará dobrá Bílo Modrá Wrtule...a dobrá recenze k tomu... :yes:

Novic (Porsche team/GT-R team) 31.05.2007  23:23

hodnoceni

hodnoceni,davam za 10,paradni recenze a vyborny forky,k ty moji recenzi,ja ted bohuzel nemam ani digitalni fotak ani mobil a auto ma rozbitej predek takze v bliszi dobe nic vic nebude 8-s

petrzel1 31.05.2007  23:26

« Re: hodnoceni

Já myslel recenzi a ne fotky, ty máš super. Určitě bys vyplodil o životě s ním mnohem více, než jen těch pár řádek..Napiš i o té havárce. Lidi zajímá, jak se co stalo a k jakému poškození došlo. Předem děkuji.A s tím předkem to bolí, viď? Držím palce, ať ho máš zase co nejříve v pořádku. A díky za hodnocení!!!

Novic (Porsche team/GT-R team) 31.05.2007  23:39

« Re: Re: hodnoceni

prave ted jsem pridal popis bouracky tak se muzes(jestli chces)podivat

petrzel1 01.06.2007  01:19

« Re: Re: Re: hodnoceni

Tak to buď rád, že žiješ!! Sedět v Š-120, nebo Sejčentu, tak nevím nevím. A ať se modrásek co nejdříve uzdraví!!!

"-- skrytý --" 31.05.2007  23:48

Web

...je přepracován. Více info v synově mailu ;-) Čekám na připomínky.

petrzel1 01.06.2007  01:18

« Web

Děkuji. Hned tam běžím. A zítra kolem oběda (až se vyspím po noční) se ozvu.

petrzel1 01.06.2007  20:20

« Re: Web

Bez připomínek!!! Super!!! V noci napíšu víc...Díky

foto pilotpilot

pilotpilot 02.06.2007  06:59

Konečně

jsem měl čas si řádně pročíst tvoji recenzi - vídím, že si to užíváš pane!!! :- )

"anonym" [62.129.51.XXX] 02.06.2007  13:36

« Re: Konečně

Užívám,užívám, ale dnes jsem "řádil" na Kentoyi...hi,hi. Fičel jsem si to rovných 50!!! Zase to má výhodu, že nepřijdeš o papíry. Na straně druhé je to prča, když s tím prdítkem se na 50km/h rozjedeš ve stejném čase,jako s bavorem na 120km/h...Ale zsae ten vítr ve vlasech (no, spíše vánek, při téhle rychlosti)...

neregistrovaný: "Warhog" [85.216.233.XXX] 05.06.2007  13:25

nadhera

Velmi pekne auticko a paci sa mi ze neni tunene cize :yes:
    Toto auticko je mojim snom, na nove jednoducho nemam peniazky, takze ... Este raz, krasny kusok
    A jak si jazdi s automatom spokojny? ;-)

petrzel1 07.06.2007  19:08

« Re: nadhera

Děkuji. Na tohle auto penízky máš. Stojí jak Filcka. Jen musíš trefit na auto v dobrém stavu. A s automatem jezdím už od roku 1994, takže to jako vysvětlení stačí. Navíc, ukaž mi auto s manuálem, u kterého vydrží spojka bez výměny 300000km!!! O autě s výkonem takřka 250koní ani nemluvě. Tam ji odrovnáš do 100000km a ta pálka pak...

foto Focusman

Focusman 06.06.2007  06:48

body

celkově dávám 9B!

"anonym" [62.129.51.XXX] 06.06.2007  21:24

« Re: body

Děkuji, já taky. Máš superrecenzi!!!

petrzel1 07.06.2007  19:05

« Re: body

Děkuji a nápodobně!!

neregistrovaný: "huml" [195.11.208.XXX] 08.06.2007  12:44

radio

zdar, kukal jsem na ty fotky a vzhledem k tomu, ze chces mit auto v puvodnim stavu mi tam dost vadi to neoriginal radio. na ebay ho neni problem sehnat, muzu s tim i pomoct...

petrzel1 08.06.2007  15:05

« Re: radio

Moc děkuji, ale původní originál kazeťák Blaupunkt mám dobře uschován na půdě. Až koupím "novou" sedmu za pár let, tak tady tohoto mého "miláška" včetně zadního tlumiče výfuku, filtru ap. opět uvedu do stavu z roku 1992. A jsem vděčný za lidi, kteří umí nejen zkritizovat, či kousnout, ale i podat pomocnou ruku. Dnes jich bohužel není mnoho a jsem rád, že patříš mezi ně zrovna Ty. Ještě jednou díky!!

petrzel1 08.06.2007  15:08

« Re: Re: radio

Zatím to ještě veterán není a slouží mi v "každodenním" provozu, takže přeci jen jsem spokojenější s CD a MP3 pžehrávačem. Místo 100 mgf kazet s sebou vozím 10 placek, chi, chi..

neregistrovaný: "huml" [195.11.208.XXX] 08.06.2007  16:06

« Re: Re: Re: radio

OK, nepasovalo by tam nejaky originalni s CD?? treba z e46??

petrzel1 08.06.2007  17:53

« Re: Re: Re: Re: radio

Díky, ale já teď to auto běžně používám, takže si na nějaké veterán auto nehraji. Jinak sbírám kočáry, bryčky a saně a toto auto si chci po koupi další sedmičky uložit do muzea k nim a v důchodu s ním začít jezdit na srazy veteránů. Proto mám veškeré původní originální ND, které jsem z vozu byť jen preventivně sundal (např.víčko rozdělovače a palec) dobře uložené, aby řekněme za patnáct, dvacet let bylo vše na tomto autě originál. Včetně výfuku, filtru sání ap. Navíc už teď mám v garáži téměř veškeré náhradní karosářské díly, řídící jednotky, přístrojovku, volant s airbagem ap. s rokem výroby 1991 pro případ nouze. A to vše za sranda cenu 1500,-Kč. Ať mi někdo tvrdí, že totéž sežene za tutéž cenu na "levnou Fábii". podotýkám, že ty plechy jsou sice ze starého auta, ale takřka bez koroze..

"-- skrytý --" 08.06.2007  13:11

Mail

Promiň za odmlku, vysvětlení máš v mailu ;-)

petrzel1 08.06.2007  15:08

« Re: Mail

Děkuji, hned tam jdu..

petrzel1 08.06.2007  17:54

« Re: Re: Mail

Díky, vysvětlení taky v mejlu..Krásný víkend

"-- skrytý --" 11.06.2007  22:31

« Re: Re: Re: Mail

Nic mi od tebe nepřišlo, zkus to prosím poslat ještě jednou ;-)

petrzel1 12.06.2007  10:49

Ok

OK :-)

"-- skrytý --" 15.06.2007  17:59

BMW

Zdravím,předně bych chtěl auto obodovat 9,5 body ten půlbod je za trošku horší chování na okresních silnicích (je "trošku")neohrabanější oproti třeba trojkové či pětkové řadě.
    Jinak jsou to auta ke kterým musí mít člověk úctu - to auto stálo v té době skoro 2mil.korun a dnes ho člověk pořídí za zlomek ceny.
    Souhlasím s Tvým názorem ohledně M3, co se objevilo v diskusi-upozornuji všechny,že M3 si zaslouží úctu,ale byl jsem v dubnu s kamarádem v SRN kupoval M3 a hrozně si liboval ve sportovních sedačkách a spojlerech, ale po ujetí 300km už chápal,když jsem mu říkal,že klasických kožených křesel moji sedmy nejsem rozlámanej ani po ujetí 1000km (hold je sportovně ladění podvozek) naráz-další problém byl,když se mu podařilo několikrát opřít při parkování přední lízátka o obrubník.Jinak motor 1A.Sám mám na sedmě E38 740iA 1998 Schadowline motor M62 se steptonikem 235 na předku a 255/55/18 na zadku a na naše silnice to opravdu moc není, na našem okrese jsou některé silnice tak vyjeté,že při vyšší rychlostí by tě to vyhodilo ven- hold těmle autům nejlím sedí dálnice-tam nemá konkurenci.Na zimních 16" je to lepší.Jinak ,co jsi psal o kolech na zimu je třeba fakt hledat ten nejlepší kompromis,měl jsem tam,když jsem ji kupoval stejný gumy na zimácí a jak píšeš-nic moc.Přemýšlím,jaký koupím na zimu na předchozím autě E28 520 jsem měl micheliny a ty braly i ve 15cm břečky.Jinak,co se psalo ohledně té bouračky,myslím,že sposta lidí by se divila, co se z jejich autem stane při nárazu při malé rychlosti (když to neudrží karoserie,tak tam můžou mít 10 airbagů),bmw když nenarazí na kamion,tak většinou bývá posádka na tom lépe než ostatní a to sposta lidí nemyslí na bezpečnost rodiny při nákupu nového auta. Mě už jednou bmw zachránilo život.
    To,co tam někdo psal ohledně koroze, ať se nenechá vysmát to Tvoje auto je 15 let staré,ale zachovalé a v originál stavu,chtěl bych vidět jejich auto už po 8 letech užívání.Pohybuju se kolem ojetých aut a už jsem viděl orezlé lemy u aut 3 roky starých -ať žije kvalita. Loni jsem E28 520 vyměnil za 740iA E38 a jsem s ní maximálně spokojen, je to konfort za cenu nové fábie HTP ,ale s technologiema,které škoda bude používat za 5let.
    Pokud se provozních nákladů týče kupoval jsem ted v SRN u BMW stabilizátory a byli o 200kč dražší než originál na octavii.
    A spotřeba město 14-16,dálnice při 140km/hod 10,5 průměr 12,5litrů na 100km. Takže ať ti nadšení ke značce vydrží,pěkná sedmice.

petrzel1 24.04.2008  21:33

« Re: BMW

Děkuji!! Tomu říkám příspěvek! Věcný a přesný. Ať ta Tvoje sedma jezdí a jezdí a jezdí......a jezdí!!!!

foto hruodolf

mura11 25.06.2007  12:23

moc hezkej, zachovalej kousek

Novic (Porsche team/GT-R team) 25.06.2007  13:45

Chevrolet Spark

jak jsme se bavili po tom telefonu o tom chevroletu spark tak jsem neco nasel na auto.cz [odkaz] myslel jsi tohle?

foto vl-sl

vl.sl 06.07.2007  22:06

Skvela recenze i foto

Tak takhle by mel vypadat recenze!!!At jezdi,cim starsi BMW tim lepsi,jak je tohle mozne? >:D

"-- skrytý --" 17.07.2007  12:24

Povedené

Povedená recenze i fotky :yes: 10b

"-- skrytý --" 23.07.2007  14:14

BMW M3

Zdravím majitele a přidávám 10b,za pěkné auto.Přečetl jsem si poctivě diskuzi,zvlášt tu,která se týkala M3,a náramně jsem se bavil.Mám M3 shodou okolností s koly a rozměru 235/40 ZR 18 avšak se sériovým podvozkem.Ohledně příspěvků bych dodal,že s těma "18"
    na rozbitých cestách je to někde mezi,se sériovým podvozkem jsem naprosto spokojen a nepřipadá mi,že bych na okreskách měl po pár kilometrech domlácené tělo.Pro mě jsou horší hrboly na cestách,které s váma pořádně zatřesou i s celým autem.

P.S. pro majitele 735:Hezké příjmení,taky takové vlastním... ;-) >:D

"-- skrytý --" 28.07.2007  19:28

Cool

Tak tomu říkám přístup, jde si pro 316i a přijede v 735i :yes: Fakt se sklánim! Jinak auto je nádherný, tu máš 10b ;-)

"anonym" [85.160.67.XXX] 05.08.2007  10:50

M

"anonym" [85.160.67.XXX] 05.08.2007  10:51

dotaz

Mám dotaz, ty taky provozujes styltrans??

petrzel1 29.08.2007  12:23

« Re: dotaz

Neprovozuji, ale vozím kolegovi zdarma reklamu a kdyby někdy bylo třeba, rád zaskočím za něj...

neregistrovaný: "Žizla" [212.24.128.XXX] 22.08.2007  16:25

Zadní kola...

...pěkný, až na ty zadní kola z E36- nemaj tam co dělat, díky nesprávnému ET jsou zadní kola směšně utopená.

petrzel1 13.11.2007  18:42

« Re: Zadní kola...

To byla z nouze ctnost, protože jsem měl jen tři kola, jaká jsou ve předu. To čtvrté jsem sehnal až koncem srpna, takže přidám fotky, kde už jsou všechna čtyři kola originály. Ty zadní byly z BMW 325 z roku 1994. Blahopřeji k všímavosti!!! V současnosti mám sadu zimních originálů E32 a sadu letních (těch, co jsou na fotkách). Takže teď budu přehazovat na původní originály.

"-- skrytý --" 11.09.2007  13:06

Parádní

Nádherný vůz, a luxusní stav, vypadá jako nové. Mohu dát deset? ;-)

petrzel1 13.11.2007  18:55

« Re: Parádní

S radostí přijímám. Před 14 dny jsem poprvé za ty tři roky měl možnost s ním letět přes 240km/h. Rychleji jsem jel jen v roce 1994 s M5 (275km/h)- ale to byla "funglovka". A na jaře mě čeká výměna předních tlumičů..

"-- skrytý --" 27.09.2007  16:57

Klasa

Je to klasa. Musim říct že sis uměl vybrat. Koukni na moje BMW 520

"-- skrytý --" 16.10.2007  18:12

bmw

Chtěl bych se zeptat,jestli někdo víte o dobových testech E34, nějaký odkazy. kde sou fotky,nějaký povidání,crashtesty a tak. Díky

foto dasedas

dasedas 04.01.2008  21:56

Ani se mi nechce...

...číst celou diskuzi, tou eMtrojkou si to tu rozjel na bomby.Nenech se vytočit, ač miluju M3, 5, 6 apod. tak ti věřím!!(nejlepčččí jsou ti co nejsou ani registrovaní, hahaha)
    Máš fakt krasavici, mám pro ně slabost. stojí min. dvacetinu novýho modelu, ale stejně furt klasa, klasa, klasa!!! Škoda, že to není osmivál ;-) Ale i tak ten motor není prcek!!! Chválím, dávám 3x10. A abych trochu rozvířil debatu, jestli můžu, co to bylo za model tý M3?? možná je tu napsaný, ale najít to je na hodinu 8-s 8-s 8-s

petrzel1 23.04.2008  19:55

« Re: Ani se mi nechce...

Byl to model E-36, ale nešlo mi o to, kdo byl rychlejší a podobně. Šlo o to, že na mých Yokohamách 225/60x15 jelo mé auto v zatáčkách jak po kolejích a M3 na profiláčích (nejspíše 30) odskakovalo od vozovky, jak koza a řidič toho měl viditelně plné kecky. Na rovince bych mu určitě neujel, ale být před ním, tak v tom zatáčkovitém terénu pod slovenským Strečnem bych mu snadno ujel. Já jel v poklidu na nějakých 75% možnosti auta. Na okruhu by měl navrh zase s přehledem on. Šlo o to, že naše cesty připomínají spíše terénní vložky, než onen okruhový stav....

renzo 23.04.2008  12:28

Natural 91 vs. Super 95

Ahoj, môžem sa Ťa spýtať čo by sa stalo keby si namiesto Natural 91 natankoval Super 95 ?? Z aodpoveď vopred ĎAKUJEM
    Inak veľmi pekný kúsok i ja nad takým rozmýšľam :-)

foto Special-line

Special-line 23.04.2008  12:44

« Re: Natural 91 vs. Super 95

Nic jen by to mělo menší náchylnost k samozápalům a asi by to malinko líp jelo.

petrzel1 23.04.2008  20:04

« Re: Re: Natural 91 vs. Super 95

Co to je samozápal vím ze Škody 120. U tohoto auta jsem toto ještě ani jednou nezaznamenal. Jinak 91 je pro tento motor předepsané palivo. A zlepšení 95 oproti 91 jsem skutečně subjektivně nezaznamenal. Jinak viz. má odpověď výše.

foto Special-line

Special-line 23.04.2008  20:16

« Re: Re: Re: Natural 91 vs. Super 95

Aha já to psal jako obecně že je 91čka předepsaná sem nevěděl pak se samozřejmě nestane nic.

petrzel1 23.04.2008  20:01

« Re: Natural 91 vs. Super 95

Běžně to dělám. Tankuji buď 91 nebo 95. Podle toho, co mají u té které pumpy. V případě 95 jsem rozdíl subjektivně nepoznal. Ale se Schellem W-Power se mi zrychlení 0-100 km/h zlepšilo o 1 sekundu a na 200km/h jsem se taky dostal o 9 sekund rychleji. Pro šťouraly podotýkám, že se jednalo o laické měření se stopkami na mém pravidelném testovacím úseku.
      Ale stačí "vykuchat zadní díl výfuku" - trubky udělat "průběžné" a jde nahoru zrychlení i maximálka. Spotřeba šla nahoru cca. o půl litru.

renzo 24.04.2008  18:53

« Re: Re: Natural 91 vs. Super 95

Ďakujem, pýtal som sa kôli tej dostupnosti na pumpách, kde nájsť 91 ku ej už skoro umenie :-) A to s tým Shell benzínom je pravda, ja som do Fáva brával zo Shell a chod motora a jeho kultivovanosť sa o dosť zlepšila :-)
        Veľa šťastných kilometrov Ti prajem, dúfam že čoskoro si i ja budem svoj zadoček vyvážať na takom peknom Báwe :-)

petrzel1 24.04.2008  21:30

« Re: Re: Re: Natural 91 vs. Super 95

Pozor!!! Je to návykovější, než Heroin!!! Kdo jednou usedne do sedmičkové řady, tak je ztracen....Pět metrů délky a jen 1600 kg váhy....

renzo 25.04.2008  14:50

« Re: Re: Re: Re: Natural 91 vs. Super 95

Dúfam že to bude čo najskôr >:D Keby som zohnal V8 740i (ako mať ktorúkoľvek motorovú variantu u E32 je paráda) tak verím že závislosť istá a radšej mínať na Super 95 ako na herák >:D

petrzel1 25.04.2008  15:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Natural 91 vs. Super 95

Tak to teď nevím, co Ti poradit, protože V8 oproti R6 je sice výkonnější, ale také těžší...A pokud mohu dát radu z mého "manželství" se 735i, tak tento výkon je až nad hlavu. Mít více volných peněz, tak se určitě poohlížím po špičkových pneu, které tomuto autu pomohou více, než už tak předimenzovaný výkon motoru. Z 0-50 km/h zrychlení za 2,2 sekundy je absolutní extáze!! Když na semaforech blikne zelená, díky automatu všem vedlestojícím a za tebou stojícím autům lehce nadělíš stometrovou mezeru. Tím se bavím nejraději....Jak říká má žena, prý už z toho nevyrostu....chi, chi

renzo 26.04.2008  23:25

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Natural 91 vs. Super 95

Tak s tou váhou máš pravdu, nad tým som neuvažoval, ja len kôli tomu že je to modernejší motor, avšak R6 je dlhodobo osvedčený. Ešte mi vŕta v hlave či si skúšal jazdiť dverami napred (taký menší driftík), či to s takým kolosom ide? Viem ešte som decko a i také somariny ma zaujímajú, len sa rozhodujem medzi E30 325i Coupe, ktoré je super na vyšantenie a naučenie alebo E32 v koži s plnou paľbou, proste maximálny komfort a super vozenie >:D ale k sedme mám isto bližšie .. včul budz múdry

petrzel1 28.04.2008  13:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Natural 91 vs. Super 95

Ta má sedma váží 1600 kg!!! Což je docela střízlíček na ten výkon. Navíc je to auto dlouhé a široké - nepřevrátí se tak snadno (pokud pochopitelně nepoužiješ nějaké superlepivé pneu), sedíš hezky při zemi - blbě z něj vylézáš....alespoň staří lidé mají problémy...neváhej a jdi do něj. A dveřma bokem jsem už párkrát jel, ale já toto neuznávám. Ztrácíš tím jednak rychlost při průjezdu zatáčkou a pak, auto tím huntuješ. Na okreskách ale lehce stíhám mnohem "sportovnějším" autům.

foto GT2

GT2 25.04.2008  20:50

airbagy

Ahoj, máš super auto. Mám dotaz. Jestli se náhodou v této rozsáhlé diskusi vyskytl (nečetl jsem ji celou) tak mě prosím odkaž.
    Jedná se mi o Airbagy. Máš auto z roku 92, takže pokud nebylo havarované na předek, airbagy jsou původní.
    Mají ovšem nějakou předepsanou životnost a mění se po určitých letech i když nebyly aktivovány. U mého fordu je to 10let.
    Máš už druhé???? Jestli ano, kolik tě to stálo? DÍKY

petrzel1 28.04.2008  13:25

« Re: airbagy

Auto nikdy havarované nebylo, airbagy jsou původní a měnit je určitě nebudu. Přeci nedám za nové airbagy tolik peněz, co by teď toto auto stálo...Kdysi jsem vozil v autě hasičák, který byl dest let prošlý a kupodivu a naštěstí, když mi blafnul motor a zahořel jasným plamenem, tak fungoval a vše uhasil.

Poustnik 26.04.2008  03:18

Ou! Ty jsi teda týpek, petrzel1!

Pobavil jsem se recenzí, diskuzí, i tou poslední....s ppdj! :-) Tak ať ti ten stařešina, který vypadá jako pořádný držák, ještě dlouho slouží a přináší radost!!! >:D

petrzel1 28.04.2008  13:43

« Re: Ou! Ty jsi teda týpek, petrzel1!

Zdravím a přeji krásný den...spíše noc...Bodově jsem Tě vybodoval (superfotky, recenze i auta mých krevních skupin) a co ten traktůrek? Hoď sem pár informací. Mám Husqvarnu LT 151, tak ať vím, jak dopadne ve srovnání s Johnem!!!

Poustnik 28.04.2008  14:06

« Re: Re: Ou! Ty jsi teda týpek, petrzel1!

Je to nejnižší žada zahradních traktůrků, ale oproti kose výrazné ulehčení práce a za ty prachy, nekup to!!!! Takže je to John Deere 145, doufám, že odkaz není příliš dlouhý... [odkaz]

"-- skrytý --" 26.04.2008  06:50

Na to jak je tady dlouho ...

... ten Petržel, tak se rozjel až v dnešní době ... to víš, v televizi dávají kulovku, milenky už nejsou a manželka si našla jiného ... takže zbývá než ten net a MACZ ... >:D

petrzel1 28.04.2008  13:39

« Re: Na to jak je tady dlouho ...

....a taky kámmoš FRPE CUPRA - jsi zapomněl dodat, chlope! Zdravím a přeji krásný den!

"-- skrytý --" 28.04.2008  14:19

« Re: Re: Na to jak je tady dlouho ...

Ty kamaládíš s mím tátou Flepem? 8-s :-O

Tak já mu to šeknu, to bude mýt ladost Petlšeli ... >:D

petrzel1 30.04.2008  12:27

« Re: Re: Re: Na to jak je tady dlouho ...

Jasně! Děkuji! A co Ty? Nechceš kamarádit s mou dcerkou Mrkvičkou?

foto mate59

mate59 27.04.2008  09:49

BMW

Ja ďakujem,želám na nových gumách pekné zážitky,nech sedia a bavoráčik nech dobre slúži. :-)

Chobot 27.04.2008  10:02

Sedma.

Tak Ti sem jdu taky něco naťukat(když koukam na rozdíl věku neměl bych říkat Vám?Ale co, tátovi taky tykam a je mu podobně) Měl jsem štěstí se v tomhle autě taky svézt a je to prostě luxus. Akorát se mi zdálo, že by člověk potřeboval vysokou na všechny ty tlačítka kolem rádia a topení(ty se jim tam fakt asi v výrobě náhodně rozsypali). Včera jsem byl u známého, dávali jsme kafe a cigárko na balkóně a koukal jsem dolů jak tam kolmo parkují auta a mezi nimi sedma - taková kráva >:D . Všechna auta najednou byla tak malá. Až na jednoho Pašáka mk1 v kombíku. Ten ji téměř doháněl. A z toho vyplívá: jak se ti parkuje?

petrzel1 28.04.2008  13:14

« Re: Sedma.

Nazdar synu! Klidně tykej!
      Mám rád legraci, ale tuto odpověď ber jako naprosto seriózní a vážnou. Do každé skulinky se samozřejmě nevejdu, ale za ty čtyři roky jsem skutečně měl problém (díky délce 5m)tak pětkrát. Ale možná to bude tím, že jsem jednoho času jezdil i s autobusem. A ta tlačítka? Většinu nevyužívám, protože to je ovládání přídavného počítače a ten hlavní je stejně na palubce a ovládá se páčkou.

Chobot 28.04.2008  18:16

« Re: Re: Sedma.

Hm,hm. Chápu. Kdo chce zaparkovat vždy si místo najde (jo, autobus naučí,to věřím). Ještě bych měl dotaz k tomu přídavnému počítači co to znamená? K čemu to je (jako co to ovládá)?

petrzel1 30.04.2008  12:26

« Re: Re: Re: Sedma.

Na přístrojovém panelu uprostřed si pomocí přepínání páčkou směrovek vlevo (na Š-120 je to houkačka) volíš údaje, které chceš zobrazit. Okamžitá spotřeba, celková, dojezd, venkovní teplota a podobné blbosti.
          No a ta tlačítka kolem rádia a topení slouží k nastavování a ovládání podobného displeje se zhruba stejnými funkcemi, který je u těch tlačítek - takže vlastně takové zdojení pro sichr...Ale třeba je tam i kódování imobilizéru a podobně...

foto angelo2800

angelo2800 30.04.2008  14:03

Zdravim!

Hezký auta, amerika i BMW. BMW moc nemusím, ale tohle je krásný. Recenze taky super, foto také. Jen škoda té ameriky, zrovna žigulem a ožralým *, to naštve, ale hlavně že žijete.

"-- skrytý --" 30.04.2008  17:51

Saxo.

Zdar, chtěl jsem se zeptat jestli by si ještě jednou nekoukl na moje bývalé Saxíno a nebyl k němu trošku schovívaví. Když to zhodnotím zpětně nebylo to zas tak špatné auto. Do městského provozu uplné postačilo. 3 si,ale nezaslouží. Budu rád když to zvážíš. Moc díky Mikos

petrzel1 01.05.2008  19:36

« Re: Saxo.

Máš pravdu. Omlouvám se...Žádné auto si nezaslouží takové hodnocení....Měl ho ale můj kamarád a nechtěj vědět, kolik peněz do něj vrazil, ten jeho Saxofon měl větší spotřebu náhradních dílů, než benzínu. Týden jezdil a dva týdny byl v opravě....Tak promiň mou averzi. Máš pravdu, třeba to byl atypický kousek. Ale jak vidíš, jsme lidé a vždycky se slušně domluvíme. Hodnocení jsem upravil. Ale stejně buď rád, že máš toho Golfa. I z hlediska bezpečnosti. Krásný víkend příteli!

"-- skrytý --" 01.05.2008  20:01

« Re: Re: Saxo.

Velice děkuji za hodnocení a vyčerpávající příspěvek. :yes: :-) Díky i tobě klidný víkend.

foto angelo2800

angelo2800 02.05.2008  10:02

Děkuji

Také přeji krásný víkend. Z našich aut se stávají klasiky a souhlasím s tím, že budou moci stále co říct světu i po X letech. Narozdíl od masově vyráběných sériových vozů (Octavia apod. . . .).Audi a BMW budou opravdu navždy rivaly.Audi se bohužel stala součástí koncernu,což hovoří za vše.Poctivé audi se zřejmě již bohužel nedočkáme.Koncern se snaží vše skrýt za elektronikou celého auta, ale jak budou dnešní nové audi vypadat za 20 let? Té mojí je letos 21 let a nebýt toho, že s ní jezdili opravdu dobytci, vypadala by stále k světu. Hlavně ten nestárnoucí design této doby, jak Audi, tak BMW. Jak budou dnešní tvary vypadat v budoucnu? Budou to také klasiky?

foto Kubyyyk

Kubyyyk 02.05.2008  10:07

« Re: Děkuji

Co máš proti Octávii? Myslíš, že nemá co nabídnout?

"-- skrytý --" 02.05.2008  10:13

« Re: Re: Děkuji

nikdo po ní neštěkne ani se neohlídne,moc obyčejná a nudná,podle mě

foto Kubyyyk

Kubyyyk 02.05.2008  10:25

« Re: Re: Re: Děkuji

No já si myslím že po ní někdo i štěkne.
          Jo možná obyčejná je ale aspoň je elegantní a za 10 let bude vypadat pořád dobře. A to je třeba i to co spousta lidí požaduje. Chtěl auto který není moc nápadné ale za to kvalitní, dobře zpracované a také dobře vypadá!

"-- skrytý --" 02.05.2008  10:35

« Re: Re: Re: Re: Děkuji

je neoriginální a obyčejná,nezajímavá...záleží samozřejmě na tom co kdo preferuje...představ si přijít někam na párty na úrovni (ne vesnickou vidletřísku) a někdo se tě zeptá co máš za auto a ty odpovíš Octávii / BMW 735 ... co je zajímavější? Octávie nikdy nebude klasika - klasika musí splňovat tři základní kritéria : 1- měla by dobře vypadat , 2- měla by být vzácná , 3-měla by být zajímavá...omlouvám se,ale Octávie nevyplňuje ani jednu položku,oprav mě pokud jo

"-- skrytý --" 02.05.2008  19:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Děkuji

naprosto souhlasim. Navíc bych podotkl, ze klasikou se stavaji jen auta, která ve své době byla opravdu na úrovni, měla charisma, duši a styl. Dokázala zaujmout a byla obdivována pro svou osobnost a ne proto, že byla dostupnou a levnou masovou záležitosti tak jako octavia. Svou uloho hraje také image výrobce. Kdyz to vezmu u BMW tak nejvetsi klasiky jsou éry "žraloků" kde spadá i tato E32. Samotné BMW pak uznává šestkové kupé E24 jako nejkrásnější BMW, které kdy bylo vyrobeno. A opravdu je to krásné auto. Můj MB W202 ačkoliv je už moderní, má stále klasické tvary a to je to proč si ho stále držim, stává se z něj pravá klasika a svoji majestátnost si udrží dlouho stejně tak jako Mamut W140. Octávie, Passat a další podobné auta na toto nedosahují. Jsou to nudné masovky, které jsou na každém rohu a ma je každý. Nemohou být klasikou.

"-- skrytý --" 02.05.2008  23:39

« Re: Děkuji

a co ty a názor na Citroen CX 25 GTI (můžeš mrknout u mě) ;-)

"-- skrytý --" 03.05.2008  13:18

« Re: Re: Děkuji

Je krásný a silně francouzský :yes: Toto je opravdová klasika :yes: Už sem ti ho náležitě ohodnotil, tak kdyžtak mrkni na mého skoro youngtimera >:D

petrzel1 06.05.2008  23:53

« Re: Re: Re: Re: Re: Děkuji

Děkuji za supernázor. Je to tak. Samozřejmě, že v mém případě hrály hlavní roli finance. Nejsem podnikatel a mám náročné koníčky, takže bych si těžko mohl dovolit koupit Ferrari, či Lambo - pokud bych nerozprodal některou ze svých sbírek...což by mi přišlo líto.
                Já jen věděl, že klasické BMW = čtyři světla a ledvinky. Ano, žralok to začal. Jeho agresivita přímo řvala do zpětných zrcátek - uhni mi z cesty. Proto přišlo zjemnění v podobě E-30 a E-32. Ale někde v podvědomí lidí to pořád zůstalo. Jezdil jsem v hodně značkách aut, ale až s BMW jsem zažil pocit klidu, že až na výjimky s Tebou nikdo nechce závodit, že když jedeš v rychlém pruhu, tak většina řidičů počká, až se přeženeš kolem nich a pak teprve i oni začnou předjíždět. Ve Fordu či ve VW to bylo většinou kdo z koho. Předjel jsem třeba s Passatem 2,5 TDi (Di červené!!) Oktávku a v ten moment to byla výzva, kdo z koho. S Mondeem totéž....
                Ale i já jsem zažil ten nepopsatelný pěkný pocit, kdy mi v zimě na rozbředlém 10cm neuklizeném sněhu ve 140 km/h ujel Hummer a já jen tiše, s respektem a obdivem sledoval v dáli mizející jeho koncová světla. A uvědomil si, že vše je relativní...
                Tak ať nám ty klasiky jezdí!!!

petrzel1 07.05.2008  00:02

« Re: Re: Re: Re: Děkuji

Naprosto s Tebou souhlasím. Jde o takzvanou tichou eleganci. Tvary, které nestárnou. A hodně lidem se to líbí. Renault, Peugeot i Seat měl hodně "výstřelků", ale za pár let? Kdo ví...Fabie první generace je i po takřka desíti létech pořad IN a dalších deset bude.
            Ale ruku na srdce, nikdy ani z Fabie a ani z Oktávky nebude ikona. BMW 735 dnes koupíš pomalu za stejný peníz, jako Felicii. Ale za takových 50 let dáš za kvalitní a zachovalý kousek bavora sedmičkové řady minimálně 100000,-Kč a o Felicii (byť v super stavu) bude mít zájem jen hrstka sběratelů vozů Škoda, či nemajetné skupiny obyvatelstva, která Ti za ni dá tak 10000,-Kč. A to ještě budeš rád...
            To není urážka Škodovek jako takových, to je daň za masovost...

"-- skrytý --" 02.05.2008  19:22

E32

Krásná sedma. E32 zraje do krásy jako kvalitní víno. Čím starší, tím lepší bude. Elegance s klasickou designovou školou BMW, která patřila do nejlepšího období automobilky, kdy vznikly ty nejkrásnější vozy. Komfort a jízdní vlastnosti i dnes pokoří některá fungl nová auta střední třídy. Jen ji hýčkejte a starejte se o ni. Krásných a zachovalých E32 je málo a stavá se z ní ohrožený druh. Takže ať nám nevymřou. Toto auto svou aurou a osobností na silnici vždy uznalým řidičům vykouzlí úsměv na tváři. Classic forever.

Ricardo 02.05.2008  23:59

Jojo, za E32 se vždycky otočím. To byla podle mě nej doba BMW :yes:

petrzel1 07.05.2008  00:12

« Re: Re: E32

Souhlasím. Elektronika tak akorát, údržba nezruinuje rodinný rozpočet a nemůžu si pomoci, ale ta sdružená L světla vzadu se mi líbí ještě víc, než ta čtyři vpředu...

petrzel1 07.05.2008  00:16

« Re: E32

Děkuji! Právě díky Tvé poslední větě to u mě byla opravdu láska na první pohled. Chtěl jsem původně trojkovou řadu, ale po spatření tohoto auta v autosalónu jsem byl ztracen a okamžitě věděl, že patříme k sobě....Ale to Ty jistě znáš z vlastní praxe s Medvídky...taky bys jen těžce přesedal do Passatu...

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 13.05.2008  17:20

« Re: E32

Vaše příspěvky mě trošku hodily do klidu...už jsem si myslela,že mám nějakou úchylku,když mám ke svýmu auti vztah... :-)

petrzel1 13.05.2008  19:07

« Re: Re: E32

Žádná úchylka! Kdysi lidé jezdili na koních a spali vedle nich ve stáji...Doba se změnila, ale vztah ke "koním pod kapotou" zůstal. Jen málokterý chlap Vám přizná, že má rád neživou věc...ale má!!!! A kdo opravdu Vám řekne, že nemá a že k autu nic necítí, tak ten je citově prázdný a stejné pocity má i vůči své ženě, či přítelkyni. Slouží mu pouze jako zdroj zábavy a nic víc.

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 13.05.2008  20:09

« Re: E32

Jééé,to si pěkně napsal ;-) Známí okolo se na mě dívají jak na blázna - prý 'vždyť je to kus plechu,co blbneš,ty nejseš normální...' a tak už raději mlčím a o svým vztahu nemluvím...

"-- skrytý --" 19.06.2008  14:46

« Re: Re: Re: E32

"-- skrytý --" 19.06.2008  14:45

« Re: Re: E32

Do takovych aut už přesednut nelze ač jsou xkrat modernější... Jen jednou sedneš do 7er nebo S klasse a už nikdy nechceš přestoupit...

petrzel1 24.06.2008  16:40

« Re: Re: Re: E32

Naprosto přesně, takže další auto jedině sedma čtvrté generace... >:D

"-- skrytý --" 04.05.2008  19:56

Pneu...

... co jsi to koupil za značku? To jsem v životě neslyšel, jinak autíčko pěkný :yes:

petrzel1 07.05.2008  00:03

« Re: Pneu...

Eagle Vision se vyráběl v Kanadě a v USA se tento typ prodával jako Chrysler Vision - o který v podstatě i šlo.

Chobot 07.05.2008  00:03

Hele petržel.

Co to včera mělo být? Uhodil si jak blesk z čistého nebe, já ti moudře poradil a fotka pořád žádná.
    Teda vlastně ještě stále ani nevím jestli ses ptal na tu co jsem ti odpověděl >:D
    Mmch. Máš recht. Časy ledvin a čtyř ok jsou pryč bohužel.
    A pravda je že můj kár je docela normální kus ho.na a stejně mě lidi na dálnici pouští sami od sebe. To se mi s fordy ani mazdou nestávalo :-)
    A reklamní věta :BMW=radost z jízdy: je 100procentně pravdivá. I když jsem tomu také nevěřil.

petrzel1 07.05.2008  00:05

« Re: Hele petržel.

To dělají ty ledvinky...mají magickou moc...
      Jinak s tou fotkou to zatím neklaplo. Mám sice VŠ, ale zatím jsem pořád blbej...

petrzel1 07.05.2008  00:10

« Re: Hele petržel.

A neurážej svý auto! To ony nemají rády a vrátí Ti to, když to nejméně čekáš. Já jim vždycky věnoval "moře lásky" a ony mě za to nikdy nevypekly v té nejnevhodnější situaci. U Š-120 mi motor odešel sto metrů od baráku, u 735 uhlík v rozdělovači na parkovišti, kde zrovna zastavil mechanik, který mi to během hoďky opravil...

Chobot 07.05.2008  00:18

« Re: Re: Hele petržel.

Kdepa,to já bych si nikdy nedovolil. Ono ví že ho mam rád. Já mám každé auto rád a ty své stokrát více.
        Přesto mě párkrát vypekli. Ale vždy jsem si to vysvětlil že jsem se k nim aktuálně choval hnusně či byly moc unavený ;-)

"-- skrytý --" 09.05.2008  11:03

...

Trapný auto,trapný,fotky, trapnej řidič:::

foto JOB

JOB 09.05.2008  21:07

A co na to tvůj lékař ? :no:

petrzel1 13.05.2008  16:18

« Re: ...

Mám takovej dojem, že si tady někdo hraje na dospělého a použil fotky auta svýho táty....Tento příspěvek odpovídá tak věku s bídou 14 let a myšlením kolem 8 let....ach jo....Proč si myslíš, že jsem trapný? Rád se nechám poučit mladou generací.

renzo 13.05.2008  23:24

« Re: Re: ...

petrzel toto ani nemôžeš brať vážne od niekoho kto jazdí s DACIOU >:D nech si zoženie v prvom rade AUTO a potom nech šéfuje chlapec :-!

Ricardo 13.05.2008  23:31

« Re: Re: ...

No jestli si to dobře pamatuju tak tady byla diskuse pod jednou Dacii o významu takovýho auta... asi to má být nějaká opožděná rekce nebo co >:D

"-- skrytý --" 19.06.2008  14:50

« Re: ...

Lekař konstatoval náhlou ztrátu myšlení a logického úsudku v důsledku negativního vlivu vozu DACIA a jeho image

petrzel1 24.06.2008  16:39

« Re: Re: ...

Už jsme si to vyjasnili. Zatím to ještě na doktora není.. >:-[]

foto Focusman

Focusman 25.05.2008  13:31

sraz Havířov

jsem rád, že jsem vás poznal. Jen bylo škoda, že jste mněl tak málo času. ;-)

petrzel1 25.05.2008  22:10

« Re: sraz Havířov

Taky tak, příště to snad bude lepší >:D Kde jsou další fotky, nevíš?

foto Gianluigi

Gianluigi 28.05.2008  18:20

Schovej se s tím Baworákem do pryč!!!

Schovej se s tím Baworákem do pryč než ti ho ukradnu. to je jedno z nejhezčích aut co jsem kdy viděl. se opravdu máš, že ho máš. vše za deset. paráda. snad jednou taky budu mít.

foto SR20

"-- skrytý --" 15.06.2008  23:04

FREUNDE AM FAHREN

Toto, spolu s E39 su posledne BMW, ktore naozaj poskytuju radost z jazdy. Z mojej strany je obava, ze cim novsie BMW, tym viac Mercedes. Idealne je obuvat originalne 225/60R15. Auto potom sice nevyzera extra cool moderne, ale zehli cestu sposobom, aky dnesne auta nemaju sancu poskytnut. A v zakrutach vplyvom perfektneho vyvazenia a komunikativneho riadenia necha za sebou podstatne mensie auticka. S M3-kou som si to sice nikdy nerozdal, ale na trase Zilina - Martin - Ruzomberok s automatom zamknutym na 3-ke som s podobnym autom vedel robit ine kusky. Dverami napred nebol problem. Chapem autorove nadsenie pre E32 a davam 3x10.

petrzel1 24.06.2008  16:38

« Re: FREUNDE AM FAHREN

Naprosto správně! Myslím teď tím ty pneumatiky. Komfort a sport v jednom za rozumnou cenu! Za hodnocení děkuji!!!

"-- skrytý --" 29.06.2008  22:45

paráda

K tomu prostě neni co dodat! Je to nádhera! :yes:

Novic (Porsche team/GT-R team) 30.06.2008  20:35

Terminy...

...pro dalsi sraz jsou u focusmana v diskuzi ;-)

foto OkreskyLover

OkreskyLover 08.08.2008  02:04

Mile řečeno

Tak toto je snad první recenze, která mi vykouzlila melancholický a naprosto odzbrojený úsměv na rtech. Ve dnešní době k autu nikdo nemá takový vztah, jako petrzel1. Věřím, že kdyby měl sofa a Plzeň v garáži, nebyl by důvod jít kamkoliv jinak.Je milé si sem tam takovouto srdcovku přečíst. A vůbec zde nehraje roli primitivní parametr, jako je cena. To auto je v tak nádherném stavu, v jakém ho nemají řízci po půl roce od nuly. Hlasovat sice nesmím, ale tam uvnitř dávám deset! Za auto, schopnost vzbudit k němu lásku ostatních a vůbec. Ať žijí srdcaři, jako Mi!

Novic (Porsche team/GT-R team) 27.08.2008  20:35

HaMo Team?

ahoj mozna uz sis vsimnul ze se to tu zde zacina rozdelovat na teamy a tak mne napadlo ze bysme si mohli udelat team vsichni co byli na srzu v havirove...zatim to vypada na nazev Havířovsky Motoristický Team (HaMo Team) nad naázvem sme s Lukasem06( [odkaz] ) premysleli jen chvili ale to je zatim nejlepsi,mohl bych udelat webovku naseho teamu,zkousek jsem i logo a mohli bysme si taky nechat vytvorit nalepku na bocni okno.Odepsani budu cekat tady a muzes se na cokoliv zeptat bud tady u tebe nebo u Focusmana v diskuzi ;-)

petrzel1 30.08.2008  21:57

« Re: HaMo Team?

Dobrý!! Napiš něco bližšího. Díky.

Novic (Porsche team/GT-R team) 30.08.2008  22:54

« Re: HaMo Team?

no a taky by treba jednou za mesic byli srazy a chodili bysme na motokary a jezdili spolecne na ruzne Tuningove srazy a tak mno...zatim vic nevim.az mi odepisi vsichni z havirovskeho srazu tak napisu vice a budu po tobe potrebovat definitivni odpoved jestli do toho jdes nebo ne.diky

foto David1976

David1976 30.08.2008  17:36

Hezka recenze, fajn kara

Zdravim pekne,
    jako nadsenec BMW jsem si s chuti precetl Vasi recenzi. Sice "sedmicka" je uz na me velke auto ale kazdemu vyhovuje trosku neco jineho.
    Hodne lidi si neuvedomuje,ze tohle auto nestalo 200 000 nebo 500 000kc ale majiteli dela radost a dobre slouzi coz je to nejdulezitejsi. Navic tyhle auta maji krasnej desing a i 15 letech vypadaji krasne. Coz se mnohndy neda rict ani o novych.
    "Nizkoprofilace" nebo dokonce sportovni podvozky na nasich silnicich ?? Osobne bych vubec nebral vazne. Clovek je kolikrat vyklepanej i v normalnim beznym osobaku, co potom v aute se sportovnim podvozkem. Sam jsem mel hondu CRX na tvrdym sp.podvozku a po nejake dobe jsem ji zase s radosti prodal.
    Je to urcite dobry na rychly svezeni ale urcite ne na cestovani pres pul republiky.
    Preji hodne stastnych kilometru !

petrzel1 30.08.2008  21:19

« Re: Hezka recenze, fajn kara

Děkuji za upřímný a milý příspěvek. Naprosto v mém stylu. A jen pro zajímavost - Hondu Civic CRX jsem měl možnost v roce 1994 řídit. Dokonalý zážitek!!! Při zrychlení na ulici jsem měl problém jí ve smycích udržet mezi ploty!!!

foto Paulie001

Paulie001 21.10.2008  20:36

Nábytek

Zdravím, snad bude nábytek dobře sloužit (stejně jako BMW), jen by ho možná chtělo trochu umýt.
    Mimochodem, jsem ten co přišel do skladu po vás a odešel před vámi ;-)

petrzel1 19.11.2008  20:59

« Re: Nábytek

Zdravím!!! Ten den jsem nějak nestíhal, proto se omlouvám, že jsem Vás přehlídl!!!!

"-- skrytý --" 05.11.2008  12:05

pěkný bávo

Moc pěknej bavoráček, taky uvažuju o koupi nějakýho, bůhví jak to dopadne...

Za 10

petrzel1 19.11.2008  20:58

« Re: pěkný bávo

Neuvažovat a koupit!!!! Nebudeš litovat. Teda, pokud ročně nenajezdíš víc, jak 10000 kilometrů. Ale co dáš do benzínu, to ušetříš na opravách!!! A při jízdě máš pusu vysmátou od ucha k uchu! Držím palce!!!!

renzo 19.11.2008  22:47

« Re: pěkný bávo

Jednoznačne, BMW a sedmička, za ten pocit z jazdy, pohodlie to stojí za to, určite nebudeš ľutovať. Nebudeš chcieť sadnúť do ničoho iného ;-)

foto misi-ce

misi.ce 22.11.2008  09:55

jj

No myslím, že se nemáme o čem bavit. Výborná 7er. E32 je prostě styl :yes:

Novic (Porsche team/GT-R team) 15.06.2009  17:18

20.6 2.ročník automobilového srazu v Havířově

Cau tak poradam jiz druhy rocnik ;) byl bych rad kdyby jsi opet prijel a kdyz vemes nejake sve kamarady vubec to nebude vadit ;) pujde letos o sraz kde pravdepodobne nebudou jen lidi z moje.auto.cz ale i z webu shovwstation.cz jsou to vlastne fandove do VW Group a do tuning stylu cult/ratt ;)

bude to na tom samem miste jako minule a bude to ve tri hodiny odpoledne a pote se o5 pojede na motokary ;-)