Ford Focus (2007)

16.5.2007

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "brava". ÚVOD Předem uvádím, že nejsem natolik odborně zdatný, abych si dovolil konkurovat svými…

Ford Focus II (brava)

"anonym" [62.168.45.XXX] 22.06.2007  23:56

Mika

naprosto stejný model mám již objednaný, dokonce sedí i barva :), ještě mám však před sebou měsíc čekání, takže takříkajíc "stříhám metr". Rád bych Tě poprosil zda - li bys mohl zveřejnit pár fotek fokusíku, rád bych ho viděl v plné kráse:-)Díky a hezký den všem...

neregistrovaný: "Yarda" [85.160.96.XXX] 11.07.2007  17:09

To podepíšu

Já jsem koupil ten samej, ale v kombíku. Mam najeto 1500 a motor je bomba. Jediný co mi vadí je že to trochu nesedí do zatáček, ale to je spůsobený tim kombajnem. Jinak předtim jsem měl Fiestu 1,4 a to byla správná motokára, zatim jsem nejel autem který by zvládlo v serii, tak rychlej průjezd zatáčkou.

"-- skrytý --" 11.07.2007  21:33

« To podepíšu

No já s Focusem zatím najezdil dost málo, máme doma ještě starý auto a tak na popojíždění na krátko používáme starouše a Focusíka berem na cesty delší, kterých zatím nebylo moc.
      Nejezdím nijak ostře, zatím se držím při zemi,ale hatchback na těch Collectionových kolech sedí v ostřejších zatáčkách jak přilepenej.

neregistrovaný: "Petr" [85.70.86.XXX] 25.08.2007  11:36

« Re: To podepíšu

Mám kombajna focuse v TDCi a sedí do zatáček jestě lepé než Fiesta. Až s nim najedeš misto 1500 - aspoń 20 000 km tak pochopiš >:D A to ho brusím rally prujezdy na plechačích nemam alu.

foto Ricardo

Ricardo 11.07.2007  18:52

10 b

Už ta úvodní fotka mě dostala. Je to poctivá recenze, poctivého auta, hodnocení je jasné

"-- skrytý --" 11.07.2007  21:36

« Re: 10 b

Dík.

foto misoo

misoo 11.07.2007  23:22

focus 2007

mal som moznost viezt sa v "novom" focuse 2007 s cervenym osvetlenim a novym radiom. je to parada, ticho zavidim ! tempomat je tiez super vec! :-)
    za recenziu, fotky a samozrejme paradne auto, davam jak inak - 10b. :yes: ;-)

"-- skrytý --" 12.07.2007  15:22

« Re: focus 2007

Děkuji, určitě se ještě na některých fórech "setkáme" jelikož Focus, to je nekonečné téma :-)

"-- skrytý --" 12.07.2007  08:33

Krása.

Je to krasavec, vydarené fotky a výborná recenzia, odo mňa máš 10 b. Onedlho pridám nejaké fotečky aj ja, tak môžme porovnať :-).

"-- skrytý --" 12.07.2007  15:20

« Re: Krása.

Dík, těším se na další tvoje fotky.

"-- skrytý --" 16.07.2007  14:14

auto: 9b; popis a zkušenosti: 10b; fotky: 8 --- celkem: 9b

"-- skrytý --" 16.07.2007  23:00

focus

skoda ze niesu fotky celeho auta, inak by som dal za 10, ale myslim ze 9 tiez potesi ;-) , takto velmi neviem o com je rec. :-!

"-- skrytý --" 18.07.2007  17:56

« Re: focus

Potěší, dík.

neregistrovaný: "vilimass" [194.228.195.XXX] 19.07.2007  16:25

ruční brzda focus 1.6

Dobrý den, mám focuse 1.6 comfort a při zatažení ruční brzdy je tam dlouhej krok. Chtěl jsem jí trochu přišponovat, ale bohužel jsem nenašel štelovací šroub, matku,nebo něco podobného. Ani nevím kde to přesně hledat a jak to udělat. U escorta nebyl problém.Tam to bylo hned u ručky. Dokáže mi někdo seriozně poradit? Díky Jirka.

"-- skrytý --" 19.07.2007  20:08

« Re: ruční brzda focus 1.6

Jirko, se štelováním ruční brzdy u Focuse nemám zkušenost. Nevím, zda ti to pomůže, ale zkus se podívat sem :

Je tam toho o Focusech dost a určitě se najde někdo, kdo pomůže.

"-- skrytý --" 19.07.2007  19:12

jj :)

Moc hezký Foto.A auto taky :-) 10 bodíků

"-- skrytý --" 24.07.2007  11:53

hum

az citim ako vonia novotou :) Pekne

"-- skrytý --" 25.07.2007  15:37

« Re: hum

Díky, s autem jsem opravdu spokojený a koupě nelituju.

neregistrovaný: "Reggic" [84.42.180.XXX] 24.07.2007  18:03

Krásné auto

Focus se jim opravdu povedl.Já mám ještě čekací lhůtu asi dva měsíce.Už se nemůžu dočkat až přijede :)

"-- skrytý --" 25.07.2007  15:42

« Re: Krásné auto

To těšení ti tak trochu závidím. Já na něj čekal skoro tři měsíce, takže chápu. Tak až si pro něj pojedeš, tak si to pěkně užij a hoď sem na "Moje auto" nějaké postřehy a fotky.

neregistrovaný: "Reggic" [84.42.180.XXX] 25.07.2007  16:08

« Re: Re: Krásné auto

Určitě jsem pár fotek a postřehů dám.Těším se na něj jak malej.Měl bych ho jinak do 14 dnů ,ala já si vybral modrou metalízu kterou nikde něměli tak ho kuli tomu musej vyrábět.Myslím si ale že to čekání se vyplatí.

"-- skrytý --" 28.07.2007  21:37

RADIO & spol

seva, neprisiel si nahodou na nejake prakticke vyuzitie telefonnych tlacidiel na novom Sony radiu? pripadne ci sa da nejako v palubnom pocitaci dostat k nastaveniu modu posilovaca...

"-- skrytý --" 29.07.2007  13:54

« Re: RADIO & spol

Jo, to by mě taky zajímalo. Nemám nainstalovanou handsfree sadu. Předpokládám, že ta tlačítka budou pracovat asi jen ve spolupráci s ní. Zda půjde jen o funkce přijetí či ukončení hovoru nebo zda mohou mít ještě další funkci se mohu jen dohadovat. Docela mě štve, že Ford montuje do aut modernizované rádio a nedá k němu návod ;-\ .Stačilo by přece, vzhledem k tomu, že řadu funkcí mají starší rádia společných s tím novým, doplnit ten stávající návod, třeba o pár vložených listů s odlišnostmi. Možná by stálo za to vznést dotaz k dealerovi anebo ještě lépe na české ústředí Fordu. Docela vážně o tom uvažuji.
      S tím nastavením modu posilovače, to nemůžu sloužit, jelikož to nevím a ani jsem to nezkoušel, ale majitelů nových Focusů rychle přibývá snad se najde někdo, kdo ti pomůže :-) .

neregistrovaný: "Lepaso" [82.100.0.XXX] 16.08.2007  10:08

« Re: Re: RADIO & spol

Mám nové fofo2 collection a v něm autorádio SONY. K autu jsem dostal návod kde je již popsáno i nové autorádio (jako SONY 2 generace). Tak pokud by měl někdo zájem tak ho mohu naskenovat do pdf dokumentu a poslat na e-mail.
        L.

"-- skrytý --" 05.05.2009  12:31

« Re: Re: Re: RADIO & spol

Dobrý den,
          Mohl bych Vás poprosit o zaslání manuálu k rádiu Sony.
          Můj e-mail je: pavel.labanc@seznam.cz

Předem moc děkuji

Pavel

neregistrovaný: "anubis" [195.91.54.XXX] 26.02.2008  21:09

« Re: Re: RADIO & spol

Telefonovanie - ak stlacis tlacitko s telefonom (jedno ci zelene alebo cervene) na displeji radia sa ti objavi MUTE a radio stichne. opatovne radio zacne hrat ak stlacis tlacitko telefonu (jedno ci zelene alebo cervene)...aj ja som si naivne myslel, ze to staci sparovat cez BT a fachcit podla predpisov...naivne a nadsene som sa pytal predavacky, ze kde je zabudovany mikrofon. nechapala. az ked som upresnil, ze na telefonovanie a ukazoval som tlacitka na radiu, s usmevom vysvetlila ako hlboko som sa mylil..

"anonym" [91.127.50.XXX] 29.07.2007  18:14

mno

len tak nesmelo by som podotkol, ze by mozno nebolo odveci odfotit auto ako celok :)

"-- skrytý --" 30.07.2007  15:32

« Re: mno

Dnes tj. 1.8. jsem něco fotek přihodil,kvalita je sice horší, ale prozatím to musí postatčit.

foto Focusman

Focusman 30.07.2007  22:26

bodování

ještě dodej fota celého vozu, ale i tak tam máš plný počet. ;-)

"-- skrytý --" 31.07.2007  15:46

Tlumící ??? hmota v kufru

Hezké auto i fotky. Hlavně ta podlaha v kufru! Když jsem viděl tu přebytečnou plastelínu tak mě málem odvezli. Ale jsem rád že to tam máme v autech asi všichni. Barvu Tonic jsem měl původně objednanou, ale nakonec jsem změnil na Silver. Byl to problém si vybrat. Ve všech barvách vypadá Focus dobře. Dávám ti 10b

foto lulipin

lulipin 02.08.2007  21:15

plný počet

super recenze, pěkný fotky. Jo a s tím tempomatem plně souhlasím. Jezdit s ním není žádná zženštilost. Byl jsem teď na týdenní dovolené po chorvatsku a z najetých 3000 km jsem "tempomatoval" po dálnicích skoro furt, když nebyly zácpy :yes:

foto Konwi

Konwi 06.08.2007  07:18

body

Dal jsem deset, protože to auto je hezké, solidní, bezpečné a vybavené (zkrátka Ford). Recenze je navzdory úvodním slovům o "laickém" pohledu velice čtivá a vyčerpávající. Vylepšit kvalitu závěrečných fotek a není co řešit. Přeji mnoho šťastných Focusovatých kilometrů!

"-- skrytý --" 06.08.2007  20:54

zaujimave foto, take umelecke ;-)

s renciou si si dal pracu, davam 9b.

btw. podsvietenie budikov je OK, ale pozri sa na to podsvietenie palubaku, radia a klimosky ;-)

foto martas2005

martas2005 08.08.2007  22:18

Masovka

Kouknul jsem na aktualizaci a kurnik, to je hrozny, jak je to auto stejny jako moje. To sem si moh rovnou koupit octavku :-). Kolik mas ted najeto a co spotreba?

"-- skrytý --" 09.08.2007  17:49

« Re: Masovka

Jj, budeš si ho muset asi trochu vytunit, abychom se lišili >:D . No, najeto moc nemám ( blížím se k 1500),nejezdím denně, občas jedeme i se starým autem, než mu skončí technická a na dovolenou se teprve chystáme (v září - Jeseníky nebo Chebsko, zahraničí bude asi až příští rok) . Spotřeba prozatím nic moc, pod 8,0 l se téměř nedostanu. Zatím to osciluje mezi 8,0 - 8,5 l.Jezdím většinou po okreskách, ale v dost členitém kopcovitém terénu, klimu nevypínám a okamžitou spotřebu na PP nehlídám. Kdybych jezdil podle ok.spotřeby, určitě bych se dostal níž, ale raději dávám přednost požitku z jízdy než neustálému čučení na displej :-)
      Na nějaké objektivnější hodnocení spotřeby u mého auta je ještě opravdu brzo.

neregistrovaný: "Gold" [85.70.244.XXX] 13.08.2007  20:04

Nepodceňuj se. Je to dobře napsané. Fota se dají prohlédnout i jinde.

Občas jezdím s naftovým kombi 66kW. Focus je velmi dobré auto. Nádherně se vede po silnici. Perfektní odezva řízení. Akorát ty hrbaté silnice 3.tř., ale těch není moc. Žádné pazvuky, ten nafťák 1,6 od Peugeota je výborný. Silně uvažuji o koupi Focuse. Akorát řeším 1,6 benzin nebo nafťák, protože teď jezdím soukromě velmi málo a CR delším stáním údajně trpí.

"-- skrytý --" 14.08.2007  16:31

« Re: Nepodceňuj se. Je to dobře napsané. Fota se dají prohlédnout i jinde.

Dík za příspěvek. To co píšeš o Focusovi mohu jen potvrdit.Zrovinka teď se v diskuzi na Auto.cz vede menší debata na téma diesel versus benzín, ale to už asi víš .Vůz s motorem jaký mám, jsem volil hlavně pro to, že jsem předpokládal, že bude nejlépe splňovat naše nároky tj. ve stručnosti :
      · prostorný, který bude vozit převážně dvě osoby (středního věku :-) ) plus nějaká zavazadla a najede ročně kolem 10 000 km
      · s kvalitním podvozkem a bezproblémovým řazením
      · se solidním zavazadlovým prostorem
      · uvnitř tichý
      · se spíš konzervativnějším vzhledem - žádné UFO
      · s výkonnou klimatizací
      · žádná žhavá novinka (ty trpí většinou řadou „dětských nemocí“)
      · samozřejmě, že nemalou úlohu hrála i otázka finanční(ale akčním modelům Fordu se jen těžko odolává)
      · a v neposlední řadě musím zmínit to, že jsme chtěli vůz, který by měl duši, esprit – vůz, který je radost řídit
      Z některých výše uvedených bodů, pak vyplynula motorizace a nakonec i značka vozu.

neregistrovaný: "Lepaso" [82.100.0.XXX] 16.08.2007  10:11

Žárovky na osvětlení prostoru pro nohy

Mohl by jsi prosím vložit fotku samostatné žárovky pro osvětlení prostoru pro nohy, nebo napsat přesný typ. Děkuji a s pozdravem L.

"-- skrytý --" 16.08.2007  16:29

« Re: Žárovky na osvětlení prostoru pro nohy

Raději ti dám pár odkazů snad ti pomohou ;-) :

[odkaz]žárovk/12V/Ce… />
      [odkaz]žárovk/12V/Ce… />

Mohou se tam dát ty 5W, ale já tam mám 3W a úplně to stačí. Někteří si tam dávají i různobarevné LEDky, které se také dělají s podobnou koncovkou jako obyčejné celoskleněné. Mimochodem, pokud vlastníš sadu náhradních žárovek (jako,že by ji mělo každé auto mít v povinné výbavě, tak tam u FF II by měl být alespoň jeden kus této žárovky (W5W/12V).

neregistrovaný: "Lepaso" [82.100.0.XXX] 17.08.2007  09:29

Děkuju.

"-- skrytý --" 17.08.2007  23:38

« Re: Re: Re: Žárovky na osvětlení prostoru pro nohy

Nevím, ale první dva odkazy mně přestaly fungovat, přestože včera jsem to zkoušel a normálně fachčily :-(
          Zkusím to znovu:

neregistrovaný: "Lepaso" [82.100.0.XXX] 20.08.2007  10:22

« Re: Re: Žárovky na osvětlení prostoru pro nohy

Mě ty odkazy určitě ještě v pátek fungovali. Hned v pátek jsem si je koupil a namontoval (5W). Ale přišlo mě, že to zbytečně moc svítí. 3W neměli. A včera jsem byl v náhodou v Baumarktu a tam měli modrý LED tak jsem je koupil a hned vyměnil a jsem velmy spokojen. Ještě jednou dík L.

P.S. Důležité info pro další, kdyby zas náhodou přestali fungovat odkazy je to celoskleněná žárovka nebo LED označení W2,1x9,5d.

neregistrovaný: "Lepaso" [82.100.0.XXX] 20.08.2007  10:26

« Re: Re: Žárovky na osvětlení prostoru pro nohy

Sorry za češtin. To je tak, když se dělá víc věcí najednou a nečte se po sobě.

"-- skrytý --" 20.08.2007  19:47

« Re: Re: Žárovky na osvětlení prostoru pro nohy

Dík za upřesnění :-) Jo, a prosím pěkně, nemohl bys mi na mail (civitas@seznam.cz) poslat ten návod na rádio.Já hlava skopová si až teď všiml, že to tady nabízíš.Předem moc děkuji :yes:

neregistrovaný: "Lepaso" [82.100.0.XXX] 21.08.2007  07:28

« Re: Re: Žárovky na osvětlení prostoru pro nohy

Jasně, není problém. Jen až zítra. Nemám ho tady u sebe a doma zas skener. Takže zítra to naskenuju a pošlu.

"-- skrytý --" 21.08.2007  18:30

Tak to bude super >:D

neregistrovaný: "Lepaso" [82.100.0.XXX] 22.08.2007  06:38

« Re: Re: Žárovky na osvětlení prostoru pro nohy

Tak jsem ti to poslal na níže uvedený e-mail.

"-- skrytý --" 22.08.2007  18:55

Dík,
                        a můžu-li se zeptat. Kdypak sem přidáš toho svého plechového miláčka? >:D

neregistrovaný: "Lepaso" [82.100.0.XXX] 23.08.2007  09:57

« Re: Re: Žárovky na osvětlení prostoru pro nohy

Já asi nikdy. Fotky ještě, ale bez recenze je to o ničem. A do recenze nevím co bych psal. Nejsem žádný spisovatel. Fotky jsem dal už na jiný web zabývající se tímto vozem. Zahlédl jsem tam i tvůj nick, takže jsi můj vůz asi již prohlížel. A pokud náhodou ne, tak je ve fotogalerii členů v sekci kombi s mým nickem. Ještě tam chci dát fotku s novým osvětlením prostoru pro nohy. Ale ještě nebyl čas to vyfotit.

"-- skrytý --" 23.08.2007  17:57

« Re: Re: Re: Žárovky na osvětlení prostoru pro nohy

Recenze nemusí být žádná literární perla. Já se to snažím napsat vždy tak, jako bych o tom autě vyprávěl nějakýmu kámošovi. Někdy se mi to možná podaří a někdy to stojí za prd (na základce jsem měl ze slohu nejlepší známku za tři :-) ). No jak myslíš, je to samozřelmě na tobě. Myslel jsem jen, že by se naše skupina rozrostla zase o jedno perfektní auto. Díval jsem se na tvoje fotky a musím říct, že jsou skvělý. I to foto interiéru máš moc dobře udělaný. A autíčko – jedna báseň :yes: . Barva je úžasná. Za fotky bys určitě měl desítky. Přeji aby ti Modrásek šlapal jak švýcarský hodinky a aby jste si spolu to poježděníčko pěkně užívali. :-)

"-- skrytý --" 20.08.2007  23:27

Surprise

Otvoril som si tohto focusíka, keď si ho aktualizoval, len tak, že si prezriem pekné priemerné autíčko a zostal som ako puk. Fantastická recenzia, super fotky a auto presne v tej výbave ako by som volil aj ja... Nie je o čom chlape. 10.

"-- skrytý --" 22.08.2007  20:22

Fotky

Je vidět, že šikovné ruce fotografa umí z úplně OBYČEJNÉHO auta vykouzlit tajemné a hezké fotky...

"-- skrytý --" 23.08.2007  18:07

Děkuji

Děkuji všem , kteří jste se na moji recenzi koukli a zvláště pak těm, kteří jste ji přečetli celou. Speciální poděkování patří pak těm z Vás, kteří jste mi ji ohodnotili, ať už byl počet přidělených bodů jakýkoliv.

mehturt 24.08.2007  07:51

vesta

co sa tyka tej vesty, precitaj si tento clanok..

"-- skrytý --" 24.08.2007  17:45

« Re: vesta

Dík za odkaz.Člověk si řekne, že jde jen o obyčejnou vestu a ona je hotová věda.Takže vyzbrojen teoríí, vyrazím asi pro tu oražovou-pardon fluorescenční červenooranžovou :-)

neregistrovaný: "Petr" [85.70.86.XXX] 25.08.2007  11:45

Pěkne

Asi pro mně nejlepší recenze na Focuse. Brava dobrá volba. Ale novy C-MAX není taky špatnej už aby na něj byla akce.

"-- skrytý --" 25.08.2007  15:28

« Re: Pěkne

C-MAX je samozřejmě skvělé auto a pro mladou rodinu s dětmi ideální. Kdybychom už neměli děti venku z hnízda, tak bych určitě postupoval jako ty - počkal bych na nějakou dobrou akční nabídku od Fordů a šel bych do něj. Ale pro dva manžele už bez dětí, je Focus velmi dobrá volba. Až si Maxíka koupíš, tak ho sem dej, ať se můžu pokochat :-)

mehturt 25.08.2007  23:05

« Re: Re: Pěkne

no ja som kupil Focus kombi kvoli tvaru kufra, v C-MAX-e sa mi az tak nepozdaval, je uzsi a kratsi aj ked ma vecsi objem..

"-- skrytý --" 27.08.2007  14:26

« Re: Pěkne

ahoj, nevim, jak rychle chces C-Max kupovat, ale u prodejce Ford Valousek v Praze 4 meli pred cca 3 tydny na bazaru 1 rok staryho, vybava tusim trend, stribrna metla, auto jako novy, koupeny v nemecku na aukci, najeto myslim 25 tis. km. netusim ale motor. a chteli za to jen 370 tisic. Kupoval jsem tam Fokuse kombi, tak jsem se na to dival, nevypadalo to vubes spatne, mozna by stalo za to na nej mrknout, pokud ho ale jeste maji :-)

"-- skrytý --" 27.08.2007  14:20

moc pěkná recenze

ta recenze je super, nemam co vytykat, 10 bodu. mam 1 mesic to same auticko v kombiku, krasa. navic stribrna metla a dualni klima. tempomatem se rozmazluju, auto bez nej uz bych nechtel. taky me ale, jak jsem tu nekde cetl, dost zaujala ta "plastelina" pod kobercem v kufru. a chtel jsem se zeptat na zadni tlumice, zda se mi, ze pri kazde jizde jsou zpocatku na cca 5-10 km "hlucne", jako kdyby vrzaly. je to normalni? mate s tim nekdo zkusenost?

"-- skrytý --" 27.08.2007  14:43

« Re: moc pěkná recenze

Mám auto od května a nemohu říct, že by zadní tlumiče byly slyšet. Rozhodně nevržou. Podvozek auta je tichý, občas, když se jede po horším povrchu tak je slyšet trochu hluk od kol, ale to není nijak fatální.Myslím, že tlumiče u nového vozu by měly být bezhlučné, ale nevím, zda máš auto nové nebo o něco starší.No, zkus se poptat ještě tady [odkaz]
      Já bych s tím rozhodně navštívil servis.

"-- skrytý --" 27.08.2007  15:00

« Re: Re: moc pěkná recenze

je to auto stare 1 mesic, kupoval jsem ho uplne nove. jeste mrknu na ten odkaz, co uvadis, a uvidim, kdyztak brnknu do servisu. diky.

"-- skrytý --" 27.08.2007  16:53

Výborná recenze...

...je to zajímavě napsané, dobře se to čte...taky autíčko je pěkné...není co řešit... :yes: :-)

foto MiKy-

MiKy* 01.09.2007  21:57

Tak jsem se proklikal na Tvůj "kočár". Tady není co dodat a dávám 10. A dal bych i více a to proto, protože chápeš, že v autě musí být hasičák! Nemusíš ho použít, ale pocit, že můžeš pomoci je pro mne uklidňující.

"-- skrytý --" 04.09.2007  23:48

perfekt

super.. neni co dodat, pekny detaily na fotkach... 10bodu;)

"-- skrytý --" 05.09.2007  16:27

hodnotenie

Ahoj, trosku som si tu recenziu upravil, tak môžeš hodnotiť :-) Nie je to to, čo by som chcel, je tam toho dosť, čo ešte zlepšiť, ale teraz ani v blízkej dobe nebudem mať toľko času, tak aspoň takto :-)

"-- skrytý --" 05.09.2007  18:44

To petic: Na recenzi jsem se díval. Ohodnotil jsem ti ji už dříve ;-)

neregistrovaný: "_Poly_x" [195.168.42.XXX] 12.09.2007  13:00

Startovacie kable

Ahoj. Mam skusenost s tymi kablami za 250Sk. V zime, ked mi auto stalo v garazi asi mesiac...mi zdochla baterka. Mal som k dispozicii dalsie auto a tieto kable, tak som predpokladal, ze neni problem.
    Ale auto nenaskocilo a ani raz ho nepretocilo...proste kaput. Uz som sa bal, ze odislo nieco v elektronike, jadnoducho haluz.
    Ked som zavolal suseda automechanika, tak uz cestou k autu sa ma s usmevom pytal, ci nemam kable z Baumaxu a ze ak ano, mam ich vyhodit :-)
    A mal pravdu. S jeho kablami auto naskocilo na prvy krat...
    (Podotykam ze neslo o nejaky tazky diesel, ale tiez o Focus II, s motorom 1,6 100k.) Takze ked kable, tak urcite tie 400 A. :yes:

"-- skrytý --" 20.09.2007  21:27

Osvětlení prostoru pro nohy

Netušíte někdo, zda je možnost osvětlit prostor pro nohy dostupná i u C-maxe ?

"-- skrytý --" 20.09.2007  21:48

« Re: Osvětlení prostoru pro nohy

Myslím, že je to dost pravděpodobné, ale nejlepší je se přesvědčit přímo na daném autě a pod tu palubku se podívat.Ty konektory se nedají přehlédnout.

Poustnik 20.09.2007  23:24

S fotkama sis vyhrál

a auto tě evidentně baví. Co víc si přát!? Kdo si hraje, nezlobí!!!! >:D No a fordíkovskej volant se mi líbí. P.S. To je ovládání tempomatu na obou stranách? Já mám vpravo tempomat, vlevo muziku. Hoj!

"-- skrytý --" 21.09.2007  08:16

« Re: S fotkama sis vyhrál

Dík za hodnocení. Ovládání tempomatu je obouruč.

foto Paulie001

Paulie001 30.09.2007  21:08

Pěkné přibližovadlo

Opravdu krásné auto. Btw. děkuji za obsáhlé zhodnocení mého auto. Po tom dnešním anonymu byl tento příspěvek napsán na vysoké úrovni. Nevadí mi, když lidé kritizují. Ale vadí mi styl některých, kteří u toho musí za každou cenu urážet. Proto ještě jednou děkuji za skvělý příspěvek. Auto ať dobře slouží

"-- skrytý --" 05.10.2007  21:47

Šroubovák

Dík za upozornění, radši si do auta koupím nějaký solidnější šroubovák. Někde na netu jsem četl, že s tím šroubovákem v pohodě světlo odšrouboval :-) , tak jsem to neřešil. Ale už od pohledu jsem tomu šroubováku moc nevěřil ;-\

"-- skrytý --" 10.10.2007  19:45

Žárovka

Jsem "rád" že nejsem sám, kdo má tuhle zkušenost.Dle vyjádření servisu žárovky na Focusu vydrží méně než obvykle... :-) Na stránce svého auta docela makáš! Ale já se taky snažím :-)

foto Dave-SK

Dave SK 13.10.2007  17:51

perfektna recenzia aj foto davam 10

Velmi pekne auticko a perfektna recenzia ! davam ti 10b pozri na moje

"-- skrytý --" 13.10.2007  18:05

Šroubovák

Ten šroubovák jsi měl poslat soudruhům zpátky aby se podívali kde udělali chybu... >:D

"-- skrytý --" 13.10.2007  20:30

« Re: Šroubovák

No, máš pravdu, ale na tom poštovným bych se asi nedoplatil :-) .

neregistrovaný: "Snowman" [195.47.5.XXX] 18.10.2007  12:55

« Re: Re: Šroubovák

musim rict ze sroubovak se choval naprosto stejne, nejdriv magnetek pak sem ohnul nejake nastavce a pak uz letel.

foto Dave-SK

Dave SK 25.10.2007  12:04

:D

Na tom srubovaku si ma pobavil >:D ja mam tiez taky plastovy ale zatial drzi >:D

"-- skrytý --" 26.10.2007  22:11

krajan

zdravím pane, taky mám chvíli focusa v kombi a s motorem 2.0 tdci, četl jsem tvoji pěknou recenzi, při nájezdu 10 000 km ročně je ten benzínovej motor samozřejmě dobrá volba, já najedu tak 25 - 30 tis. za rok, proto sem šel do nafty, jinak píšeš, že se do přední schránky vejdou dvě velký petky, to je možná pravda, ale obecně má focus hodně málo odkládacích míst, zejména v kufru je to bída, jinak jsem z Velmezu, takže tvoji poznámku, že najedeš hodně kilometrů v kopcovitém terénu vcelku chápu ;-)

"-- skrytý --" 27.10.2007  16:37

« Re: krajan

Ano, s těmi odkládacími místy je to bída a také jsem o tom v novinkách v recenzi psal.Velikost kufru u hatchbacku je, podle mě, vcelku dostačující. Je pravdou, že samostatné schránky kufr nemá, a třeba taková schránka na ukrytí tašky s trojúhelníkem a lékárničkou by se docela hodila, ale jinak jsem s velikostí zavazadl.prostoru velmi spokojen.

neregistrovaný: "valduch" [90.176.237.XXX] 01.11.2007  21:27

prahové lišty

Ahoj super recenze, už jsem u ní i brečel (akce super šroubovák :-) ). Měl bych na tebe dotaz ohledně těch lišt nedávno jsem také zakoupil FF2 kombi. Nemohl by jsi mi poslat foto jak to vypadá na autě a popis jaký konkrétně ty lišty to na tom AUTOFAMU byly)
    Díky a hodně km bez poruch a nehod s FF2
    email: valduch@volny.cz

"-- skrytý --" 19.11.2007  18:32

« Re: prahové lišty

Reagoval jsem na tento příspěvek na výše uvedený mail.

foto MajoThePuk

MajoThePuk 06.11.2007  09:11

Focus

Ahoj, no tak som kukol na tvoje fáro a musím uznať, že ak naozaj ako si písal na začiatku, že sa veľmi nevyznáš a tak...tak klobúk dole lebo rencenzia je obsiahla, sú tam postrehy a všetko čo patrí k autu. Auto ako take...Focus II som nesedlal ale s Focusom 2003 a konkretne s tymto motorom dost casto a potvrdzujem, ze je to dobry a zivy motor. Fotky su super a celkove hodnotenie nemoze byt ine ako plny pocet. Nech jazdi a vela sttastnych km

neregistrovaný: "Jiří Janda" [195.47.49.XXX] 18.11.2007  20:28

Hlučnost Ford Focus II

Milý pane... také jsem čerstvím majitelem FOFOII, mám combi, 1.6 Collection. Najero necelých 4000km. V autě je při jízdě hluk jak kdyby nemělo boční okna, motor řve jak dravá saň, a od rychlosti zhruba 130km/hod není v kabině slyšet vlastního slova ani sony rádio s MP3. Před tím jsem měl MEGANE II SEDAN a to byla léčba tichem oproti této německé plechovce. Z Hlučnosti jsem vělmi zklamaný. janda.brett@volny.cz, pro další diskusi...

"-- skrytý --" 19.11.2007  18:33

« Re: Hlučnost Ford Focus II

Reagoval jsem na tento příspěvek na mail v něm uvedený.Případné zájemce o tento problém odkazuji na diskusi na Auto.cz nebo na stránky ford-focus.cz ;-)

neregistrovaný: "Jiří Janda" [195.47.49.XXX] 23.12.2007  00:08

« Re: Re: Hlučnost Ford Focus II

Vidím že jste do své recenze přidal i názory jiných uživatelů kteří vidí hlučnost Focuse II skutečně jako problémovou, je to prostě tak... Dnes jsem srovnal i s Focusem I a nebudu sám kdo se podepíše pod to že je FOFO I na tom v tomto ohledu daleko lépe, soudruzi s NSR někde udělali chybu. Problém odhlučnění je nejen v podbězích ale i v těsněních okenních rámů dveří a dveří vůbec. Ostatní značky mají lépe. No je to prostě tak a basta. Jiné vlastnosti vozu jsou zase na výši.

foto sportivo

sportivo 18.11.2007  20:31

fokusík

krásne auto nieje o čom debatiť. je to za 10 bodov
    Krásne a rozsiahlo napísaná recenzia,tak to má byť,fotky vkusne dotrvárajú recenziu a vyzdvihujú celkový imidž auta a prezrádzajú o aute aj to čo sa slovami povedať nedá.Motorizácia pod kapotou uplne postačjúca.Fakt krása
    prajem veľa štastných kilometrov bez nehody a porúch.

"-- skrytý --" 19.11.2007  18:34

« Re: fokusík

Děkuji za hodnocení.

neregistrovaný: "Jiří Janda" [195.47.49.XXX] 18.11.2007  20:35

Omluva za chyby...

Přečetl jsem si po sobě co jsem napsal a omlouvám se za gramatické chyby. Zejména to "čerstvím" je fak nářez. Sorry...

"-- skrytý --" 19.11.2007  09:13

stěrače

Ahoj kolego. Prosím tě, jaká máš zkušenosti se stěrači? V létě stíraly krásně potichu, ale když se ochladilo pod cca +5 stupňů tak začaly gumičky občas vydávat hrozné vrzavé zvuky. Ten zadní je kapitola sama pro sebe. Poskakuje po skle a špínu rozmazává. Měl jsem radost z aero stírátek které vypadají na autě dobře, ale mohly by taky stírat!

"-- skrytý --" 19.11.2007  22:13

« Re: stěrače

Omlouvám se,ale ke stěračům asi nebudu moci dát uspokojivou odpověď. V podstatě jsem s autem v pravých zimních podmínkách začal jezdit až po té, co jsem nazul zimní pneu, na které jsem čekal do 8.11. Než mi je v dílně namontovali uplynuly ještě další dny. Vzhledem k tomu, že teď převážně využíváme ještě naše starší auto, které má zimní gumy už od října a jezdí denně, najeli jsme s Focusem v pravých zimních podmínkách jen pár km.A to zatím nestojí za řeč. U stěračů jsem nějakou vyšší hlučnost nepozoroval, ale to se vzhledem k výše uvedenému nedá ještě hodnotit. Až najedu o něco víc, pokusím se napsat nějaké postřehy :-! .

"-- skrytý --" 23.11.2007  09:49

« Re: stěrače

Tvoja recenzia je vazne fantasticka. :yes:
        Farba,presne ako mam ja a doknca mame aj rovnake puklice z C-Maxa.Bol som prekvapeny,ze ani na 15 plechacoch to nevypada az tak zle,ako som si myslel.
        Ja som moje auto obul na FIRESTONE WINTERHAWK a zatial som spokojny,len cenu 7000 czk ti mozem iba z dialky zavidiet.Ja som aj s puklicami zaplatil cca 14 000 skk/cca 11 000 czk/

neregistrovaný: "VS2" [85.160.80.XXX] 28.11.2007  10:04

Vírská přehrada

Bydlíš daleko od Víru nebo to byla jen zastávka na přehradě?

"-- skrytý --" 28.11.2007  15:51

« Re: Vírská přehrada

Vidím, že se přece našel někdo, kdo to poznal :-) . Bydlím kousek od Nového Města na Moravě.

neregistrovaný: "VS2" [85.160.72.XXX] 29.11.2007  00:32

« Re: Re: Vírská přehrada

No ne někdo, ale přímo rodák... ;-)

neregistrovaný: "Jiří Janda" [195.47.49.XXX] 23.12.2007  00:12

Focus II 1.6 Collection

Mimochodem mám Focus II combi 1.6 Collection (dodán 9/2007) a vzadu mám kotouče... přestože v katalogu i při objednávání jsem byl přesvědčován že budou bubny...

"-- skrytý --" 23.12.2007  14:39

« Re: Focus II 1.6 Collection

No, pokud vím tak kotouče vzadu mají vozy u nichž byl objednán zároveň ESP (samozřejmě za příplatek). Nevím, zda jde zadní kotouče objednat i bez tohoto bezp.prvku, možná, že ano. Pokud nemáte ESP a přesto jsou vzadu kotouče, pak je to zvláštní. Mně prodejce tvrdil, že pokud chci pro akční Collection kotouče i vzadu, musím doobjednat ESP za příplatek asi 20000,- , to byla tehdy jediná možnost, jak do tohoto akčního modelu dostat kotouče i dozadu.

"-- skrytý --" 31.12.2007  13:16

« Re: Re: Focus II 1.6 Collection

Stačí se podívat do katalogu a tam zjistíš, že kombi má kotouče vždy a ve všech motorizacích :-)

"-- skrytý --" 31.12.2007  15:34

« Re: Re: Re: Focus II 1.6 Collection

Dík za info.

foto Focusman

Focusman 13.01.2008  18:45

ahoj. Také se snažím dohledat co mne již hodnotili a jsem rád že ses ozval. Při otevření tvé stránky jsem si také rychle opomenul tvou recenzi.hodnotím plným počtem :-) :yes:

foto honzam22

honzam22 14.01.2008  12:50

Mám co dohánět

vůči tvé recenzi. A koukám, že jsi krajan - já mám do Úsova 8 km.

Poustnik 15.01.2008  17:04

Tak jsem tady po delší době

a když máš to razítko nejlepší recenze, budu ti muset zvednout i moje staré hodnocení za recenzi....No jo, takhle už to máš za plný počet!! Škoda, to už tě nemám čím motivovat!!!! >:-[] >:-[] Věechno nejlepší v roce 2008 a ať jezdí!!!! Hoj! :-)

foto pilotpilot

pilotpilot 18.01.2008  01:36

Začátek recenze

lišácký :- ) a pokračování moc prima a foto též.
    Přeju mnoho šťastných km!
    K tomu ESP: vzadu mám bubny a přesto i ESP, a nedám na něj dopustit.

foto Patriot

Patriot 19.01.2008  22:50

Krasavec

Krásná a fakt promakaná recenze. Auto perfektní, já bych asi volil silnější motor...Jinak ale opravdu Krasavec. :-)

foto Sprint

Sprint 20.01.2008  14:35

Re: Ahoj

Díky za body i komentář.
    Tvůj příspěvek mě konečně dokopal k doplnění recenze, což jsem měl ale v plánu už dlouho. Tak jestli chceš, můžeš mi to ještě zkouknout. :-)
    Focuse máš pěknýho. Je pravda, že to jsou dobrý auta ze skvělou cenu. Před vánoci jsem viděl podobnýho za 380000Kč, ale neměl hliníky a možná i něco jinýho ale byla to taky 1.6
    PS: Není ta přehrada náhodou Vír? :-)

foto cb

cb 03.02.2008  17:42

Takhle si představuji recenzi,která zájemcům něco napoví.Pěkný a dávám oběma desítky.

foto 911moby

911moby 08.02.2008  00:46

hodnocení...

auto je pěkné, fotky taky a recenze je úžasná :yes: parádní příspěvky - opravdu se mi moc líbí, takže je to jednoznačně za 10b.

"-- skrytý --" 08.02.2008  23:18

« Re: hodnocení...

Děkuji za hodnocení :-)

"-- skrytý --" 17.02.2008  16:55

Krasavec

Ve Focusu jsem dělal papíry, ale to byla teprve Ička. Každopádně se mi líbil, ale tenhle je ještě nesrovnatelně hezčí. :yes: O hodně se ještě vylepšil vnitřek i venek. A ten novej motor a převodovka, bez jakékoli oxidace...nádhera. Úplná škoda s ním jezdit v dešti. >:D :-) Jen si ho nechat v garáži a chodit prohlížet. ;-) Ať dobře služí a nezlobí...

mehturt 14.03.2008  09:14

korektor

ahoj, skusal si uz ten korektor? mohol by si dat nejake fotky? rozmyslam ze aj ja kupim, lebo mam uz nejake tukesy od dvier parkujucich aut pred firmou :'-(

"-- skrytý --" 14.03.2008  17:26

« korektor

Korektor jsem zkoušel na jednom místě kapoty, kde jsem měl jeden malý vryp asi velikosti špendlíkové hlavičky.Postižené místo je sice zakryto, ale problém je v tom, že jde-li o malý defekt a naneseš-li na něj barvu, vznikne i při sebelepší snaze poměrně velká kapka barvy, která trčí nad okolní lak.Na malé defekty bude nutné asi nanést opravdu "mikroskopické množství"laku, aby to bylo OK.Někdo radil, že je nutno koupit si na to raději malý modelářský štěteček, ale ten žel nemám.Na větší vrypy a škrábance to bude myslím dobré, ale pokud jsi náročný ;-) a budeš chtít dosáhnout dokonalého výsledku, obrň se značnou dávkou trpělivosti.Lak celkem rychle zasychá, takže jak ho jednou naneseš, jsou další jeho korekce problematické.Ale věřím, že jsi šikovnější než já a že to zvládneš v pohodě :-) .Přeji hodně zdaru a pokud budeš chtít ještě něco vědět, ozvi se.

foto ZonixX

ZonixX 02.04.2008  19:59