Suzuki Swift (1992)

16.11.2010

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "xwritter". Nejprve jsem měl naplánovanou dlouhou recenzci, ale tu si schovám pro své nové auto, které…

Suzuki Swift (xwritter)

foto dr-biker

dr.biker 17.11.2010  13:11

výběr auta

Myslím si, že ten Focus je dobrá nabídka. A jak vidím, tak nelpíš na jedné značce, neuvažoval jsi o novém Mégane? Pokud chceš moderní auto ze slušnou výbavou a dobrým základním motorem za velmi slušnou cenu a nevadí ti jeho design, tak Megane je dobrá volba.

"-- skrytý --" 17.11.2010  15:32

« Re: výběr auta

Megane je krásný vůz, nejprve jsem o něm uvažoval, ale vystrašily mě některé zde uvedené recenze co se týče spolehlivosti a celkové kvality. Asi se spokojím s menší výbavou, protože chci aby mi to auto vydrželo nejméně 5 let a u toho megana je to hodně na vážkách. U octavie uznávám, že motor 1,2 tsi je taky ještě diskutabilní a ne úplně prověřený. Jinak Focus je dobrý auto, jezdíme s ním do práce s kamarádem, ale motor 1.6 spotřeba 8,5 :( dál taky nevýhoda vyššího povinného ručení a jen 5-ti st.převodovka vůči octávii.

"-- skrytý --" 17.11.2010  18:43

« Re: výběr auta

k tomu vyberu auta: Preco neskusis aj ine znacky? Uvazovat na zaciatku o dvoch autach sa mi zda dost malo. Alebo si uz postupne vylucil viacere znacky? Myslim ze sa oplati vyskusat co najviac vozov, ponuka je siroka i30, ceed (mam ho doma, spokojnost), megan, pockal by som aj na novu C4 vyzera na fotkach celkom k svetu.... Inak prajem stastnu ruku pri vybere noveho auta a uzi si ten pocit a vonu noveho auta.

Ronault. 17.11.2010  21:42

« Re: Re: výběr auta

Vidíš, taky doma řešíme výběr nového auta, jen taťka chce diesel a jsme na tom podobně s financemi. Spíše to vypadá na nějaké předváděcí vozidlo nebo skladovku.
          Jinak u Octavie se aktuíálně nabízí Octavie TDI PD 77 kW za 335 000 kč a to jen do vyprodání zásob, takže pokud by ti nevadil ten zvuk PD, který je fakticky slušně řečeno ""charakterictický"", tak bys tím vyřešil spotřebu.
          Ad. Megane, co se týče spolehlivosti nového Meganu, tak vyložené kixy tady nezazněly a záladní 1,6 16V je spolehlivý motor, bohužel je tu jistý pokles ceny.

"-- skrytý --" 17.11.2010  22:20

« Re: Re: Re: výběr auta

diesel mi nevadí, díky za typ, ale zajímalo by mě co tam je za výbavu kdy píšou toto: "vycházejí
            z výbavových stupňů Prima a Ambiente, ke kterým je navíc zdarma nabízena metalická barva". Ještě se na to zeptám.

Ronault. 17.11.2010  23:31

« Re: Re: Re: Re: výběr auta

xwritter: Je tam výbava Prima, ta je za těch 335 000 Kč, obahuje to klasicky Primu jen metalízu navíc. Jsou ale i z verze Ambiente, ty stojí nějakých 400 000 Kč, nevím přesně, je to prostě dražší. Auta jsou k dodání kolem 49. týdne tohoto roku a je jich omezený počet. V pondělí v Porsche Brno jich měli už jen 7 z 25 původních, takže se jejich zásoby končí. Vím to přesně, protože jsem tam byl.

Pak vím ještě o docela pěkně vybavených předváděčkách Peugeotů za moc pěkné ceny.

"-- skrytý --" 17.11.2010  22:31

« Re: Re: Re: výběr auta

dík, už se na to těším, fakt

k meganu už jsem se vyjádřill, i30 se mi nelíbí venku ani uvnitř, ceed je na tom podle mě už líp, o něm jsem uvažoval, ale už ti nepovím proč jsem řekl ne, možná nějaká špatná recenze, nová C4 bude až příští rok (včera jsem byl v citroenu) a ostatní citrony se mi vůbec nelíbí uvnitř, to už radši tu osekanou oktávku. Mě láká škodovka hlavně kvůli tomu, že mám kupon na slevu octavia 12% a fabia 10,5%. Taky vyšší zůstatková hodnota, kdybych se rozhodl prodávat.

"-- skrytý --" 18.11.2010  18:16

« Re: Re: Re: Re: výběr auta

Dnes jsem volal do KEI na Vinohradech a tam mi řekl, že to nemají a už nejde sehnat, protože to bylo hned pryč tak tomu nerozumím. Kdybych kupoval oktávku tak jedině tam, protože tam platí naše sleva, ještě jsem to zkusil v jiném obchodě kde nám sleva taky platí tak čekám na mail.

foto d-a-m-

d.a.m. 17.11.2010  17:34

swift

litrovýho swifta máme jako druhý auto v rodině.
    Musím předeslat, že v hodně zkušenostech se dost rozcházíme...
    My máme pětidvéř a rok 01 a hlavně s jasnou historií bez bouračky, což asi vysvětluje, že nám se poruchy vyhýbají obloukem!

Vážně - spolehlivější, nenáročnější a pracovitější auto jsem doma snad neměl ;-)
    Taky se - už hodně dlouho - chystám, že napíšu recenzi právě i na swifta, jen ho umejt a nafotit...

Jinak tvoje věta - Fabia je pěkná - to jsi psal pod vlivem, néé? >:D

"-- skrytý --" 17.11.2010  22:08

« Re: swift

Podle mě je fabia pěkná ze předu teď po faceliftu, zadek nic moc, taky u mě zase boduje kvalitou, dobrou nabídkou motorů (tsi) a pěkným interiérem.

Swift držel docela dlouho, motor je držák, ale auto poslední dobou je strašně poruchový (vybitá baterie, nesvítící světla, špatné startování i při plné baterii, nefunkční zámek u řidiče, ložiska, koroze karoserie a výfuku ale s tím musí člověk při tak starém autě počítat). Každopádně účelu mi posloužil, našetřil jsem na nový;) Ale, pokud bych měl Swifta porovnat s kámošovým Peugotem 407, tak co se týče poruch a nákladů na opravu je Swift zlatej.

Ty máš rok 01? To myslíš 2001? Já mám r.v. 1992 :-) což se moc s tím tvým porovnat nedá.

Recenzi jsem odflákl a o fotkách ani nemluvím, ale měl jsem potřebu to sem dát, abych měl nějakou vzpomínku;)

Ronault. 03.12.2010  19:35

Nové autko

Gratuluji k výběru... chápu tvé těšení, taky se doma těšíme na nové auto, ještě 10 dní :-)

Golf s 1,2 TSI je rozhodně dobrá volba, pokud nejezdíš 30 000 km ročně a vše po dálnicích, tak bude dobré auto. Jen tedy bacha na zloděje.
    A jakou barvu jsi zvolil?

"-- skrytý --" 04.12.2010  20:33

« Re: Nové autko

Ahoj dík za pochvalu, no právě vybírám správné zabezpečení, rozhoduju se mezi zámkem zpátečky a alarmem (oba si nemůžu zatím dovoli a asi to bude ten zámek). Barva bude tornado red, nejprve jsem chtěl bílou, ale skladem měli tuto tak jsem ji vzal. Viděl jsem ji zatím jen na fotce:) ale zdá se super.

"-- skrytý --" 04.12.2010  20:36

« Re: Re: Nové autko

ještě jsem zapomněl dodat, že budu mít samozřejmě pojištění All risks

Ronault. 04.12.2010  20:48

« Re: Nové autko

Tak to jsme na tom dost podobně, teda já ne, ale rodiče. Taky se právě rozhodujeme mezi zámkem zpátečky, ale jako druhou možnost máme pasivní vyhledávání auto pomocí GSM a GPS, což dneska výjde i levněji. Jen mě trochu mate to, že byto mělo mít malou anténu vespod čelního skla, což se mi moc nelíbí. Zase u toho P207 je to spíše formalita, nepočítám, že by se Peugeoty kradly, i když teda tohle je v naftě a s plnou výbavou, ale i tak by to nemělo být vyloženě sousto pro zloděje.

Bílá vypadá velmi hezky, ale červená není špatná volba, navíc dneska nějak ubývá červenýh aut na cestách, takže nezapqadneš do davu tak strašně jako třeba se stříbrnou.

"-- skrytý --" 04.12.2010  22:51

« Re: Re: Nové autko

jj to jsem chtěl, navíc bude mít pěkná 16" kola, ale až na letních pneu, teď budou plecháče. S tím zabezpečením ti nevím, pročítám diskuze a o tom pasivním vyhledáváním zatím nic moc nevím, ale díky za tip. Výhoda zámku zpátečky je, že ti dá pojišťovna slevu na pojištění tuším 5%, ale to bych kecal. Přemýšlím, že pokud nebudu mít vyhledávání, tak si tam aspoň ukryju mobil i když je pravda, že používají rušičky, ale lepší než nic. Taky si chci nechat zaslepit zámek proti vykradačům rádií. Fakt mám z ukradení strach, všichni kolem mě tvrdí, že vw se krade. Odkud to máte?? Každopádně si myslím, že se škodovkou bych si v tomhle směru nepolepšil.

Ronault. 04.12.2010  23:26

« Re: Re: Re: Nové autko

Škodovkou rozhodně ne, to výjde na stejno. A odkud? Statistiky na tohle jsou. Takže klasika, celé VW Groupe krom Seatu (o ten není na Ukrajině zájem), pak BMW, Audi, Mercedes, to jsou ty vedoucí značky. Většina jde na Ukrajinu, zbytek rozebrán (hlavně škodovky) na díly.
            S tou rušičkou na tom něco bude.
            Pojišťovna na to vyhledávání dává taky slevu, na pasivní stejnou (alespoň ta naše) jako na zámek zpátečky, na aktivní větší.
            U zámku zpátečky je zase nevýhodou ten cuplík, co hyzdí interiér, i když třeba u Defend Locku (ten máme 5 let v Laguně a je teda perfektně udělaný, lepší než co mám zkušenosti s Constructem) a prý to není pro zloděje problém.
            No těžko říct, asi nic není 100% a ani garáž, leda přímo v domě.

Ronault. 04.12.2010  23:36

Třeba tady: [odkaz]
              Koukej spíše na index ohroženosti, protože sice Renault je vysoko, ale je to tuším hned po Fordu nejčastější zahraniční značka u nás.

"-- skrytý --" 04.12.2010  23:43

« Re: Re: Re: Re: Nové autko

tak jsem trochu zjišťoval a našel jsem článek sice 5 let starý, ale píšou, že Škoda a VW jasně vedou.[odkaz]

Je to ale trochu ošidné, oni vedou v absolutních počtech, ale musí se to počítat na četnost výskytu. Jinak řečeno, je logické, že jsou nejkradenější, když je jich na silnicích 80% ze všech značek aut. Cituji: Kdyby se počet krádeží posuzoval podle počtu registrovaných aut dané značky, na předních místech žebříčku by figurovaly vozy Audi, BMW a Mercedes.

Jinak teď se mi jako nejvýhodnější jeví kombinace EuroGap + normální pojištění s 10%účastí. Při krádeži, nebo totálce dostaneš 100% peněz zpět a nemusíš se otravovat se zamykáním a s alarmem. Je to sice jen na 3 roky a stojí 12tis. (pro auta od 300t. - 400t.Kč), ale vidím to jako dobrou volbu. Ještě o tom popřemýšlím. Budu parkovat v Brně....

Ronault. 04.12.2010  23:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Nové autko

Tak v Brně? No vidíš, tak to dáme někdy sraz, já taky parkuju v Brně, aktuálně... no raději nebudu psát kde, ještě by ses lekl >:D >:D >:D

Možností pojištění je spousta. Naše nové auto parkuje doma v garáži přímo v domě, a to v 99% případů. Přes den u taťky v práci a tam to sice ne pernamentně, ale občas hlídají, takže to problém nebude. A o mé nastávající auto nemám strach, věřím, že 10 let stará Laguna v 1,6 celá doškrábaná nebude touhou zlodějů. :-)

"-- skrytý --" 05.12.2010  14:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Nové autko

Sraz dát můžeme, doteď jsem parkoval se svým swiftem 92 před barákem a neměl strach, ale teď to bude trochu horší. Ale zase když kouknu z okna, tak vidím minimálně spoustu dražších aut a lepších cílů pro zloděje. Asi si fakt koupím ten EuroGap.

Moje máma má taky starou Lagunu s 1,6, v plné palbě:) myslím rok 97. Abych upřesnil už nemá, parkovala v pondělí v kopci a uvolněná dodávka (sama od sebe sjela z kopce, když její řidič zatáhl brzu a šel si pro písek na posypání kopce, který nemohl vyjet) auto z boku kompletně zramovala. Ještě, že tam máma nebyla. Teď musí jezdit se swiftem, kterýmu občas vypadnou světla a taky se přes noc vybije baterka z ničeho nic.

Pořád ještě váhám s tím zabezpečením, bude to moje těžce vydřené auto, tak bych o něj nechtěl přijít. Navíc parkuju venku. Určitě nechám zaslepit zámek. S tím zámkem zpátečky nevím, sleva z pojištění není kdovíco (2,5%) teď jsem to počítal. Je to 200 Kč, zámek stojí 6500, takže se to těžko vyplatí. Spíš asi zainvestuju do EuroGapu a kámoš mi poradil v Brně firmu Autoscream a alarm Cobra - prý by měl vyjít do 3000Kč.

Ronault. 05.12.2010  17:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nové autko

No tak mě čeká Laguna II, takže o nějaký ten krok lepší auto.

Nám bude případně montovat ten zámek řadící páky přímo prodejce, čili Peugeot, o záruku nepříjdeme.

Brandon Walsh 05.12.2010  07:12

« Re: Re: Re: Re: Nové autko

VW Groupe krom Seatu (o ten není na Ukrajině zájem), preto som o skodofke a vw pri kupe ani neuvazoval ;-) a seaty su aj tak najkrajsie >:D
              xwriter tesim sa na nejake fotky noveho golfika ;-) a skus si zistit este skryte tlacitko alebo ako sa to vola ;-) a ronault ma pravdu zamok spiatocky nebol a nie je pre zlodejov ziaden problem no poistovnu hreje pri srdci takze ho tam mam aj ja >:D

Ronault. 05.12.2010  08:50

« Re: Re: Re: Re: Re: Nové autko

Mně ten zámek ale Mojito pořád rozmlouvá, tak ještě stále váháme... Co bys řekl ty?

Brandon Walsh 05.12.2010  08:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nové autko

myslis zamok spiatocky ? neviem ja som to nechcel no kvoli poistovni som to nakoniec dal mame zazitok zo stareho leona sa to zamklo a uz to nik neodomkol auto odtiahnute a demontovany cely defend lock radost, ja rozmyslam nad tym vypinacom (skryte tlacitko) vie mi to namontovat priatelkin otec zdarma len najskor sa musim opytat v seate ci to nebudu brat ako zasah do elektroniky a nebodaj stratim zaruku to radsej nech ho ukradnu >:D poistene to mam pre istotu zo vsetkych stran a este som cital o nejakych bezpecnostnych foliach na bocne skla kvoli vybratiu radia ale to v poprade zatial riesit nemusim

Ronault. 05.12.2010  13:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nové autko

No s tím bezpečnostním vypínačem nevím, ale na Favoritu ho mám taky, ale pšššt >:D >:D
                    U nás s Defend lockem nebyl nikdy problém, navíc jeho chod je naprosto exaktní, i když Laguna nějakou hvězdnou přesnost řazení nemá.

"-- skrytý --" 05.12.2010  16:11

"-- skrytý --" 05.12.2010  16:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Nové autko

Čau Brandone ty bys měl mít starýho mustanga kabriolet jako v seriálu >:D

Díky za typ, zeptám se jak je to s intstalací a jestli nebudu mít kvůli tomu problém se zárukou. Hned jak budu mít auto tak nafotím, ale problém bude s recenzí, tu si chci promyslet a to chce čas. Takže to vidím tak na příští rok. Zatím se soustředím na to, abych ho v klidu dovezl z Prahy v tomhle počasí a taky jak to nejvýhodněji pojistit a zabezpečit.

Ronault. 13.12.2010  20:52

AŤ SLOUŽÍ

:yes: Přeji statisíce kilometrů bez nehod a s co nejméně poruchami (vyhnout se jim nedá, tak ať je jich co nejméně) :yes:

PS: My jedeme pro auto ve čtvrtek a já už své nové mám v Brně :-)

Brandon Walsh 14.12.2010  06:39

« Re: AŤ SLOUŽÍ

gratulujem co tak prihodit aspon jednu fotku ;-) :yes:

"-- skrytý --" 15.12.2010  20:57

« Re: Re: AŤ SLOUŽÍ

dík chlapi, prý vw poskytuje doživotní záruku mobility :-) tak snad to bude ok, fotku přihodím
        to Ronault: přeji taky mnoho spokojených kilometrů ;-)

Ronault. 15.12.2010  21:21

« Re: Re: Re: AŤ SLOUŽÍ

Nové auto zítra, Laguna už dnes jezdila po Brně... nabral jsem plnou,vynuloval a prvních 30 km udělal v zácpě ve špičce, spotřeba 12 l/100 km >:D

Někdy dáme sraz a uděláme nějaké fotky obou aut, co říkáš?

"-- skrytý --" 21.12.2010  18:43

« Re: Re: Re: Re: AŤ SLOUŽÍ

můžeme, ale až po svátcích, já měl spotřebu když jsem jel z Prahy do Brna po dálnici s úplně novým motorem (mělo při předání 10 km) asi 6,9 což je super.

Včera jsem si nechal montovat alarm a KATASTROFA! Borec nejdřív, že je to jednoduchý, že je to vlastně oktávka 2. Zapojil alarm, ale nešlo nastartovat, tak prý to bude vybitá baterka, tak zkoušel nastartovat přes jinou baterku, pak zjistil, že přerušil špatný drát!! To opravil, ale nakonec stejně nefunguje skrytý imobilizér zapalování a nefunguje ani imobilizer od alarmu, prý je vadný alarm. Nevím jestli tam mám znovu jezdit, prý to opraví, ale už nebyl čas (bylo půl jedný v noci). Byl jsem tak nasranej...a ještě jsem. Jediný co udělal jakž takž dobře bylo vyleptání vin čísla na sklech.