Citroën BX (1989)

7.10.2007

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "Darja". INTRO.... BX je velmi rozporuplné auto, někomu se líbí, někdo jej považuje za obludnou krabici.…

Citroen BX (Darja)

foto Lubosss1

Lubosss1 07.10.2007  23:01

pekný kus, zachovalý. :yes: :-)

"-- skrytý --" 07.10.2007  23:11

krasavec

Musím říct, že takhle pěkný BXko jsem ještě neviděl, fakt. Krasavec, kterej pěkně jezdí - z vlastní zkušenosti. 10b a gratulace ke skvostu :-)

"-- skrytý --" 07.10.2007  23:16

« Re: krasavec

Dík za hodnoceni. Psala jsem, ze jsem fanda, ne jen uzivatel ;-) Fotky dalsi dodam casem, jen bude zapotrebi lepsi fotak na nejake detaily :-)

foto Prase

Prase 07.10.2007  23:44

« Re: Re: krasavec

juchuuu divka zenskeho pohlavi jako fanda to mam nejradsi :-) :yes:

"-- skrytý --" 07.10.2007  23:40

pěkný autíčko

Moc pěknej kousek, to, že jsi fanda, to si nemusela ani psát, je to vidět ;-) ty sedadla jsou supr...10b. samo

"-- skrytý --" 07.10.2007  23:57

nadheraaaa!!

Nemam slov, BX je moje zivotni uchylka, sam jsem mel 2 kousky a s jednim jsem jezdil donedavna (fotky u C5). Ale tenhle Tvuj - to je skvost, GTI 16v a jeste takhle krasnej, fakt super!
    Pekne se o nej starej a at jeste dlouho slouzi ;) a samozrejme 10b.

P.S. Ten zadni naraznik, to je original GTI?

"-- skrytý --" 08.10.2007  09:03

« Re: nadheraaaa!!

BX je laska na prvni pohled, to vim ;-)
      Zadni naraznik neni original. Je to seriovy naraznik, prodlouzeny o cca 6 cm plastem a vyrizla jsem tam "radoby difuzor" :-! aby se tam nedelala vzduchova kapsa.
      Nelibi se mi, jak seriove narazniky jsou kratke. Clovek jedouci za BX mu pak kouka "pod sukni" >:D >:D
      Tvoji recenzi na C5 jsem cetla. Mame 3.0 exclusive, tez idealni auto do mesta, stejne jako Gti 16v >:D a s nekterymi postrehy 100% souhlasim. Malo odkladacich prostoru, na to je BX skvele, clovek ma kam dat mobil, klice, penezenku a piti. V C5 jednickove verzi je to s mistem krize:-)

"-- skrytý --" 08.10.2007  00:02

pěkný

čauves přidej fotky a máš za 10b.Můj strýc to měl kdysi dávno a nemohl si to vynachválit.Ten podvozek.Mrkni dižtak na moje. :yes:

foto scooter-x-AlkoholixXx-

scooter_x (AlkoholixXx) 08.10.2007  01:17

LUXUS

Naprosto ojedinělý auto, rarita, přidej víc fotek a máš to jasný! Má moc pěknej interiér, fakt se mi líbí :-) Prozatím 9b, čekám na fotky! :yes:

"-- skrytý --" 08.10.2007  06:59

citroeňačka

konečně hydropneumatický kolega :-) a ještě taky GTi :-) a ještě majitelkou slečna,to je paráda :-) takže,recenze je skvělá,fotek je sice trochu málo,ale co se dá dělat,no a samozžejmě auto perfektní ;-) mrkni i na moje CX 25 GTI,a pokud chceš,ozvi se mi na ICQ nebo email,rád o Citroenech pokecám :-)

"-- skrytý --" 08.10.2007  08:56

« Re: citroeňačka

Za ty fotky se omlouvam, ale nemam nijak kvalitni fotak, sama nejsem fotograf a nez se mi neco podari, dlouho to trva. Tvoje fotky v recenzi jsou presne dle meho gusta!
      Co se CX tyka, hned bych do nej sla, ale.. Potrebovalo by to velkou garaz, kompletne to odstrojit, vyvarit.. vsak to znas, chtela bych to mit 100%. Jsem rada, ze jakztak zvladam casove BX :-) Ale dekuji za hodnoceni:-)

A jestli se trochu rozhoupu, udelam recenzi i na C5tku.. ale uz to neni ta hydraulika, jako bejvavalo >:D

"-- skrytý --" 08.10.2007  12:36

« Re: Re: citroeňačka

já s CX nemám problém co se týká koroze,prohlížel jsem spodek,všecny zákoutí,odstrojil jsem všechno co se dalo,a krom povrchové koroze například na rámu je vše zdravé,podběhy vepředu,ty co jsou vzadu sahají až k oknům,sudával jsem tapec ze všech dveří,kufru,odhlučňovací materiál,všechno zdravé,mám štěstí,tenhle kousek asi před rokem a půl jedna paní dovezla ze Švýcarska kde se o auta skvěle starají a hlavně se tam nesolí!!!od té paní to koupil ten,od kterého jsem to koupil já :-) jedíný co,tak lak úž má pár oděrek a ztratil lesk,a hydraulika nevydrží tak dlouho zvedlá,když stojí v garáži,ale to přijde časem...teď co budu dělat tak nástřik spodku a dutin,pro jistotu :-)

"-- skrytý --" 08.10.2007  13:24

« Re: Re: Re: citroeňačka

ja jsem jeste nevidela CX, co by nerezlo. O svycu je pravda, ze tam se k tomu chovaji jinak, nemluve o tom, ze auta exportovana do svycu maji od vyroby lepsi lak.
          My jsme meli rezava 3 mistecka, bublinky u pandu ridice, to se vybrousilo, pk drzak praveho podbehu a pod zadnim naraznikem trochu zrzave. vsechno staci obrousit a maznout necim proti rzi. Jinak je kastle zdrava :-)

Padajici hydraulika. To sama poznam, clovek by musel vymenit uplne vsechno za nove, aby to drzelo jak ma.

A lesk se da zase ziskat, strojni lesteni dokazalo nablyskat kazdeho stareho citrona, co jsme meli :-)

"-- skrytý --" 08.10.2007  18:25

« Re: Re: Re: Re: citroeňačka

taky jsem viděl jen zhnilé a rezavé vraky,viz začátek mé recenze,tam to vlastně všechno píšu,jen jsem požádně zapátral a snažil se sehnat a vyemailovat si nejhezčí a nejzachovalejší kus,těch aut už moc na výběr není,tuplem v dobrým stavu,jsem rád že jsem si ten svůj našel

s padající hydraulikou mi bylo prozrazeno,že kdesi uprostřed na přesné přímce mezi Prahou a Olomoucí je autoservis,kde vymění někde v část hydraulického systému u zadný nápravy nějaký těsnící kroužek,skoro jak gufero,ale podivný nesehnatelný tvar a velikost,a potom auto prý vydrží stát i týden :-) tak trvanlivou erekci nezajistí ani zázračná pilulka

jinak mám doma elektrickou lešitčku a spostu růžných vosků a leštiděl,ale ty mi se škrábanci,oděrkami ďůlky nepomůžou,navíc některé části jsou tak nešikovně opravovaný matnou bílou,chtělo by to celolak,ale to až časem

jediný strach co se hydrauliky týče je to,že mi někde praskne nebo prorezaví trubička,kompletní výměna přijde i s prací na 5000kč,pak mám strach o čerpadlo,že vypoví službu,ale v klubu mi řekli,že pokud přepustný ventil neklape častěji než jednou za 25-30 vteřin,všechno je v pohodě...a já si to měřil,jsem v klidu :-) zatím jezdím,jezdím denně a krom prasklého klíňáku k alternátoru bez problému ;-)

"-- skrytý --" 08.10.2007  19:12

« Re: Re: Re: Re: Re: citroeňačka

u BX je padani vetsinou propoustejicim brzdovym valcem. vnitrni teleso je tam kov na kov a to se proste vydre. Nevim, cim to bude u CX, a nevim, o jkou soucastku se jedna :-) holt s CX zatim zadne zkusenosti nemam, nikdy jsem pod nim nebyla.
              prepustym ventilem asi myslis regulator tlaku. no popravde timhle intervalem nemuzes zdiagnostikovat uplne celou hydrauliku, ale je to indikator jak dobre tlaci cerpadlo a jak rychle se tlak ztraci.
              Co se trubek tyka, nevahej s vymenou za medene. Uz dvakrat jsme vezli kamaradum z bxclubu.cz trubku, kdyz jim nekde prdla :-) A treba trubky od predu do zadu na BX stoji 2400 v citroenu a uz naohybane. Coz me prekvapilo, cekala jsem vic. Samozrejme sikovnejsi clovek je naohyba a cena bude daleko daleko mensi :-)
              S bx jsem jezdivala denne, zadne problemy nebyly, ted spis huntuju C5tku >:D ale je pravda, ze za bx se sem tam nekdo otoci, za C5 ne :-| ;-\

"-- skrytý --" 08.10.2007  11:13

obrazky

jinak se snazim nahrat dalsi obrazky, ale porad se mi nezobrazuji... tak uvidime, snad se mi je sem podari nacpat :-)

foto STi-Modo-Team-

STi (Modo Team) 08.10.2007  12:19

Skutečně hýčkané

Hrozně se mi líbí ty sedačky,kdybys ještě dělala další fota (s tim nahrávánim musíš mít trpělivost),dej tam i pohled na celou přední sedačku,to čalounění je krásný!Jinak BX znám,má ho kamarád (ale v dost bídném stavu) a s tim podvozkem je sranda.Akorát mě překvapují ty hodnoty zrychlení a max. rychlosti,to bych do toho ani neřek.

"-- skrytý --" 08.10.2007  13:19

« Re: Skutečně hýčkané

dobre, klidne ti treba i sedaky poslu na mejla :-) a pokud jsi z prahy, prijed :-)
      zrychleni jsem uvedla takove, jako o autu uvadi vyrobce a maximalka.. v technicaku je 215, v nemecku jsem zkousela, co to da a dalo to 230, bohuzel, dal uz tachometr nemam, rucicka se oprela a ja uz mela bobky u zadku. Co si budeme povidat :-) pristi rok jedeme zas do francie, vezmu GPS a pomerim presne, sama jsem zvedava. Kamarad ma upravenou prevodku a ten mi jeste ujizdel i ve 230, pry by mel dosahnout teoreticky 260, ale zmerene to nemame. Ono neni kde to merit.

PeT-a (RSKa) 08.10.2007  13:19

Pohodlí........

čau - interier je vážně paráda jenom kdyby to auto nebylo bíle...vyfoť ještě ty nádherné budíky a bude to 10..... ;-)

"-- skrytý --" 08.10.2007  13:33

« Re: Pohodlí........

Volila bych ze dvou barev, leskle cerne a bile perleti... a doba, kdy bila auta maji punc "levneho a sluzeniho" vozu, je pryc :-) A tahle bila neni jen tak obycejna, jen potrbuje slunicko, aby se projevila
      budiky budou, jen co mi to ty fotky, co jsem nahrala zobrazi...:-)

BTW R19 je fesak :-) mas tam ode mne hodnocenicko ;-)

"-- skrytý --" 08.10.2007  17:36

10 b

Fakt dobrá recenze a když přidáš pár fotek bude ještě lepší.Auto máš vyfachčený s velkým citem je to na něm vidět.Moc nerozumím větě: "Nešikovné dílenské zpracování plastů" :-) to jako, že jsou špatně usazený - nelícují anebo chrastí a vržou?
    Dám 10b jelikož fandům jako jsi ty fandím.

"-- skrytý --" 08.10.2007  17:43

« Re: 10 b

diky za hodnoceni, potesi to :-)
      Co se plastu tyka: nesedi, vrzou, praskaji, nelicujou >:D S timhle se francouzi prali hodne dlouho a novejsi citroeny uz konecne nemaji "ukecany" interier :-)
      musis pak sroubovackem vse podotahovat, a hot se smirit, ze sedacka si sem tam vrzne a sloupky sem tam taky :-)

foto pumpkin

pumpkin 08.10.2007  18:39

Nádhera! Klobúk dole :-) Tie zadné svetlá nemalo GTIčko šedo-červené? Dávam 10b. Pozri moje..hm...naše auto. ;-)

"-- skrytý --" 08.10.2007  19:01

« Re: Ahoj

Ne, Gticek je vice verzi a ta moje v bile barve mela tyhle. Samozrejme az nasetrim korunky, koupim nova a kourova ;-) myslim, ze na tom zadku budou fajn

foto Ronnyp-RSKa-

Ronnyp (RSKa) 08.10.2007  19:08

Ronnyp

zdravim dalsi slecnu ktera pridala sve vozitko!!! ;-)

foto Aischylos

Aischylos 08.10.2007  21:06

Kráááásnej.... :-) Dávám 10b za krásný, zachovalý auto, dobrou recenzi a hezký fotky...mrkni na moje.. ;-)

"-- skrytý --" 08.10.2007  21:24

uz jsem se koukla a muj nazor i s hodnocenim tam mas :-) :yes:

foto stanci269

stanci269 08.10.2007  23:36

Hodnotenie

Je zvlastne vydiet BX ako 2,0 benzin a nie ako 1,9td ;-) taka mala rarita, zvlast, ked je v takej dobrej kondicii. Jednoznacne za 10b ;-) :yes:

p.s.: Zlutasek poslucha na slovo - obcas >:D dufam, ze Snehura poslucha ;-)

"-- skrytý --" 09.10.2007  09:17

« Re: Hodnotenie

nejsme 2.0, jsme jen 1.9 :-) z celkove produkce 2milionu aut se tehle typ udelalo jen 15tisic :-) A prijde mi, ze vetsinu mame my v CR a na SK >:D >:D
      S tim poslouchanim je to tezky, ale v prosinci ji bude 18, tak se snad umoudri >:D

foto stanci269

stanci269 09.10.2007  18:45

« Re: Re: Hodnotenie

Hej hej ten objem som si vsimol az neskor :-)

18 ? no co narobis, je z nej "tinedzer" >:D ;-)

foto MajoThePuk

MajoThePuk 09.10.2007  22:15

BX

Veľmi pekné...mne sa BX nepáči, ale toto je veľmi pekné, hlavne ten interiér sa radikálne zmenil keď tam je ten iný volant ako mávajú a je krásne prečalúnení do kože...klobúk dole veľmi vkusne urobené auto :yes:

"-- skrytý --" 10.10.2007  09:58

« Re: BX

dik za to, ze i presto se ti BX nelibi, najdes na nem neco pekneho :-) :yes:

"-- skrytý --" 10.10.2007  09:06

Super nádhera krása.

;-) Ahoj no máš krásný:)ty sedačky jsou naprostá jednička..Jen otázka na kolik vyjde přečalounění?rád bych si to taky chtěl udělat:) :yes: máš to za 10b to je jasný

"-- skrytý --" 10.10.2007  10:05

« Re: Super nádhera krása.

Zalesi kde si to nechavas delat a z ceho. A pak taky jak slozite to calouneni je. Muzem o tom klidne hodit rec :-) Krom sedacek a volnatu je zbytej auta moje prace.
      BTW ja nekde videla uz ten tvuj motor... bud jezdis na srazy a nebo si to daval na Tuning forum :-) Tvuj pezo je fesaak! :yes:

foto spanel

spanel 11.10.2007  19:55

pěkný

jako že BXka se mi nikdy moc nelíbily, tak před tvym kouskem smekam...fakt pěkná máš to za 10 jen tak dál;)

"-- skrytý --" 18.10.2007  10:22

« Re: pěkný

diky, pritom ono BX k favoritu dyzajnove zas tak daleko nema >:-[]

foto LuboshGT-RS-Kaa-

LuboshGT (RS Kaa) 21.10.2007  20:50

Skryta sila

Fantasticke, milujem auta, ktore nedavaju na prvy pohlad najavo co skryvaju. Takym dokazem odpustit aj zastaraly interier a na pohlad neprilis vabivy dizajn :-) Len ku tym sedadlam - je to kombinacia koza-Alcantra? Tiez by som o tom rad hodil rec. Uvazujem o caluneni totiz (dokonca o rovnakej farbe), tak zistujem skusenosti.. Dakujem!

BTW u mna 10b ;-)

"-- skrytý --" 21.10.2007  21:07

« Re: Skryta sila

Dekuju z hodnoceni. Samozrejme si muzeme popovidat o calouneni, neni problem, staci se ozvat na ICQ treba a nebo napsat sem. Rada poradim a sdelim informace, co jsem ziskala :-)

BTW tak naprosto chapu tvoji vasen pro auta. co "jedou" a ne jen vypadaji. K cemu je auto, co vypada jako ferarri a je udychane >:D

foto Ricardo

Ricardo 22.10.2007  16:41

C5

Ahoj, proč máš skrytou diskusi pod C5?

"-- skrytý --" 22.10.2007  17:08

« Re: C5

eeee. nemam... alespon ne cilene 8-s Nejak nemuzu prijit na to, jak tu diskuzi rozjet :-!

Edit: kontaktovala jsem admina, slibili mi, ze se na to kouknou ;-) Tak snad zitra uz bude pristupna :-) Jinak skryvat diskuzi nejde

foto RRAAFF

RRAAFF 24.10.2007  09:44

10, staré Citroeny mám rád (doma máme model XM). Koukám na brzdy, to jsou ATE Powerdisk co? Jak to brzdí?

"-- skrytý --" 24.10.2007  10:21

« Re: brzdy

abych pravdu rekla, neni tak zadny poznatelny rozdil od klasickych vzduchem chlazenych brembo kotoucu. Spis to jen lepe vypada :-) Zatim jsem nemela moznost vyzkouset je v nejakem opravdu hooodne dlouhem a tahlem kopci, ale to drazkovani zas nejaky extremni efekt mit nebude :-) Jen ta cena byla mastna >:D

foto RRAAFF

RRAAFF 24.10.2007  11:33

« Re: Re: brzdy

Kolik tě stál jeden kotouč? Koukal jsem na mou Vectru 1400Kč. Ty drážky by měly zapřičiňovat to, že "vyhazují" nahromaděnou špínu, která se tam dostává, čili by něměly být tak nýchylná na rýhy od destiček.

neregistrovaný: "Darjuse" [217.77.161.XXX] 24.10.2007  19:39

« Re: Re: Re: brzdy

Jaj.. vsechno necele 4000 s destickama a brzdovym prislusenstvim, kotouc taky tak okolo 1400, mela jsem je pres kamaradku.
          Popravde na desticky jsem nekoukala v jakem jsou stavu, ale jak rikam, nejake extra brzdeni jsem nepoznala. Ono to auto brzdi dobre i s hladkyma kotoucema

foto petr16

petr16 30.11.2007  12:37

GTi 16V

tohle je krásný exemplář,mám slabost pro název Gti s 16V,moje první auto Gti,druhé RSi 16V ;-)

"-- skrytý --" 30.11.2007  12:56

« Re: GTi 16V

Skoda, ze davna slava je uz pryc, ale sve doby to byly kary ;-) A myslim, ze trochu toho lesku si porad zaslouzi :-) Vcera jsem mluvila s majitelem Clia sport (2.0 16v s poradnou kilowatazi pod kapotou) a to byl fesak (auto heh) ;-) Mala "nasrana" auticka maji sve kouzlo ;-)

foto petr16

petr16 01.12.2007  22:24

« Re: Re: GTi 16V

tak tak,clio sport je jiná třída než to moje,ale i tak si nestěžuju,110 poníků dokáže s cliem zacloumat až se okolí diví

"-- skrytý --" 02.12.2007  22:49

« Re: Re: Re: GTi 16V

tak to urcite :-) On uz to zene do extremu a odlehcuje atd :-)
          Kdyz jsem byla ve Francii, bylo to tam same clio a laguna >:D

"-- skrytý --" 03.12.2007  11:39

Pekne....

Zdravim.Je sranda sledovat vas citroenare,jste vzdycky neskutecny fandove.to se nejakemu milovnikovi VW nestane ;-) To asi bude tim ze ta auta maji NECO do ceho se da zamilovat...takze uz jen za to hodnotim vysoko.Kazdopadne ten lak musi bejt nadhernej,videl jsem v lete bilou pele na jednom skutru,a je to krasa.A ty sedacky jsou libovy,alcantara musi drzet,jen mi trosku tou kombinaci pripominaji vyrobek firmy Autostyle ;-) JAk funguje ten budik na smes?to muzes potom podle toho nejak nastavovat,nebo jen kontrolujes jestli je vse ok?jo,a jakej ma ten podvozek rozsah co se svetlych vysek tyce?diky....

"-- skrytý --" 04.12.2007  21:58

« Re: Pekne....

Ahoj, dekuju za pochvalu fanatizmu >:D Kez by si zastoupeni citroenu v CR taky vazilo svych skalnich fandu a nejednalo s nama jak s hnojem >:-[]
      lak na slunicku opravdu zari, trpytky to jeste podtrhuji a co se kombinace interieru tyka, vyrobky fa autostyle na me pusobi levne :-/ v realu je to mnohem lepe poznat a i na omak je to o necem jinem ;-) Zalezi, jak se to vyfoti, s bleskem to vypada take jinak :-)
      Budik AF ratia je spise na okrasu (nebo chvilkovou kontrolu), vsechny hodnoty behem jizdy se ukladaji do notebooku a tam se take upravuji mapy. Projdes si cely prubeh jizdy a podle toho doladujes. Samozrejme to chce mit programovatelnou jednotku treba MS :-) Jeste porad nemam ty maoy tak, jak by se mi libilo :-(

A svetla vyska, BX ma 4 polohy: nejnizsi (servisni), jizdni (normalni), terenni a nejvyssi servisni (i s tou se da jet terenem ale velmi velmi opatrne). Diky tomu jsme netrceli ve Francii v zacpe, ale objeli jsme vysypany kamion polem >:D Dobre bylo sledovat lidi, co se pokouseli take za nami projet:-) Hodne lidi si to chvali, pokud treba maji spatne pristupnou chatu. A pokud mas bx 4x4, tak neni co resit ;-)

"-- skrytý --" 08.12.2007  12:05

« Re: Pekne....

Tak to je husty,s tim notasem,to mas jakoby motorovou telemetri,jestli to dobre chapu?Jak to fnguje?Jestli mas treba nejaky linky nebo tak?To mas porad v aute notebooku,nebo delas treba jednou za mesic ladeni?Na kolik to tak vyjde?

"-- skrytý --" 08.12.2007  18:33

« Re: Re: Pekne....

Ridici jednotka posklada na zakazku i s postou z GB vysla na cca 12tisic. Z pocatku se nevyhnes tomu, ze ladis porad a porad. Dostali jsme mapu, podle ktere to melo alespon vrcet, ale ta byla uplne k prdu, zacinalo se od piky a ver, ze sehnat nektera data byl mazec. Nejvetsim problemem bylo zjisteni cidla polohy na setrvaku. A tak dale, pak nas zlobila smes, kvuli tomu musela prijit siroka lambda. Pak se musel dat zesilovac detonacniho cidla.
          Ted to vrci, jezdi, detonacni horeni se taky zklikvidovalo (zacinalo mi v 4000rpm >:D )a porad se to odladuje. Treba jizda s vyrazenym kvaltem delal problem, muselo se porad brzdit motorem >:D Jeste porad nemame hovotou akceleracni mapu, neni moc casu jezdit a ladit.
          Moc nam pomohlo tohle forum [odkaz] .
          muzu ti poslat treba screen, jak vypada mapa, ale na tom foru to vsechno je.
          MS jsme davali pkvul zastavbe turba, protoze seriova ECU je asi z doby ledove a neda se s ni prakticky nic delat. Ted mame sehnany turbobenzinovy motor i s ECU, takze MS pujde pryc. Mozna casem se pokusime rozbehat T16 s ni, ale je to beh na dlouhou trat, i kdyz ty moznosti za to stoji ;-)

"-- skrytý --" 10.12.2007  02:42

« Re: Pekne....

ouuuu...tak.ma jesitnost prave dostaloa poradnou ranu...holka mi napsala text o autech,jehoz pochopeni mi zabere tak tyden ;-) huste ty...to musi bejt asi opravdu peklo,vyladit to aby motor poradne fungoval..doufam ze vsechnu tu nadheru co tu popisujes uvidim v akci na jarnim srazu,kdyztak pripojim na prcka a naladim ho.Delaji takoveto systemy i na moderni auta?

"-- skrytý --" 10.12.2007  15:23

« Re: Re: Pekne....

Me prijde zbytecny davat programovatelnou jednotku do novyho auta, kde uz se daji ty mapy nejak resit. Nejvice jsme se setkali, ze to kluci rvou do starych amerik, kvuli nitru >:D
              Peklo to je. doufam, ze vyjedu na jare, pocitam duben kveten. Nejvetsi problem je, ze jsme se rozhodli stehovat. Bohuzel, tam kam bychom chteli, tam neni garaz a na postaveni uz nebudou penize, neb bankovky nekakame ani jeden >:-[] Takze s nejvetsi pravdepodobnosti budu mit porad N/A. Ale uz bych chtela vyjet, sezonu 2007 auto bylo na spalcich u lakyry, calounilo se... bleeeh 8-s

"-- skrytý --" 12.12.2007  15:56

« Re: Pekne....

tak to zamrzi...ale nejaka garaz se da dycky poresit,ne?Vzdy okolo prahy jich ej homada,ale otazka je nakolik je to bezpecne...

"-- skrytý --" 12.12.2007  18:53

« Re: Re: Pekne....

Hromada? No ja ti nevim :-) A nebudu uz prazak, ale zaprazak >:D Garaz se musi poresit, ale vsechno je to o penezich 8-s

foto Ajin-MoDo-Team-

Ajin(MoDo Team) 12.12.2007  21:38

Nemám slov

a jsem v němém úžasu.Ty jsi absolutní profík Darjo, přeposílám tvoje recenze strejdovi což je taky citroenář, jeden jeho kousek vykukuje na fotkách pod naším CLK. Bílou BX měl taky, ze švýcarska, 1.9 TRI 120PS bomba kára, teď má druhý XM. Pak jsem měl klienta co najel na BX 500tis km bez vážných poruch pak to dal do Citroena a dali mu slevu na Xantii. Tak jen tak dál :yes:

"-- skrytý --" 14.12.2007  14:19

« Re: Nemám slov

Clovek nevi, jestli ma mit radost, ze nekoho uvedl do nemeho uzasu >:D
      No nevim, jestli nam v citroenu daji nejakou slevicku na nove auticko, ale uz nas tam poznaji :-) "Jooo, to jste vy, s tou modrou vee sestkou." :-)
      Protoze se BX stalo mazlem, nastal problem, jak se dopravovat do prace a po CR, kdyz se v aute porad vrta. Xantii jsem vyloucila, priznam se, jako auto se mi nelibi-nemastne neslane :-( A pak bylo na vyber mezi XM z poslednich let vyroby 99/00 a nebo C5.. A nejak to proste vyhrala ta bezpecnost. Ale kdyby bylo k mani XM v uprave od Musketiera :*)
      Klidne stryce odkazna www.bxclub.cz v lete delame citroenacke srazy ;-)

"-- skrytý --" 21.12.2007  23:46

pochvala

Zdravím!
    Celou recenzi jsem si přečetl a musím říct, že je velmi pěkně a výstižně popsaná, musím se shodovat snad ve všech bodech (brzdový válec je v * snad u každého BX). Nemám sice GTI 16V, ale možná bych tolik nepřechvaloval jízdní vlastnosti...ty MacPhersony nejsou zrovna nejšťastnější volba (ostatně 4TC mělo uplně jinou nápravu - z CX). Co je u tohoto modelu jiného než u běžného BX? Slyšel jsem, že podvozek je totožný až na nějaké zpevněné uchycení přední nápravy a ony vzduchem chlazené brzdy. Pokaždé, když přesedám z CX do BX, přijdu si jako v krabičce od sirek. Tím ale nehaním BXo, je to naprosto ideální vozítko - lehké, poměrně prostorné.. je takové vzdušné a od první chvíle víte, že ho plně ovládáte. Někdy bych si přál svézt se s GTI.. musí to být raketa.
    Máte pravdu , že BX jsou dnes již bezcenými střepy. Spolužák sehnal 14 TGE v naprosto parádním stavu za 5000, jen jsem mu měnil katalyzátor a pár drobností, nic víc. Já jsem svojí 14 sehnal za 2000 >:D to už je takřka těžký výsměch těmto autům. A musím se přiznat - já BXo nemám jako mazla, ale jako dopravní prostředek a mám ho jen proto, abych si šetřil CX, ale přitom se mohl vozit pohodlně! Když to uzavřu a vezmu v úvahu pořizovací cenu, široký rozsah motorů (tedy výkonů x spotřeby), praktické využití a údržbu, nemůže být nic lepšího. S pozdravem Jirka Klimeš, cxclub.cz

"-- skrytý --" 23.12.2007  21:04

« Re: pochvala

Ahoj Jirko,
      rozdil mezi normalnim BX a 16v je presne v tom, co jsi jmenoval: tuzsi naprava, jine brzdy, pak se lisi par veci v interieru a oplastovani exterieru. Nerikam, ze jej chci vyzdvihovat nad ostatni BX, kdepak, neni to citronove ferrari , ale vzhledem k faktu, ze z celkove vyroby BX (tj. 2 miliony) je 16v pouhych 15tisic. Coz diky vymirani BX z nej dela trosku uz raritu. A bude hur >:D
      BX vs Cx, ale no tak, nemuzes srovnavat male auticko s lodi a limuzinou. Vsak ja kdyz sednu do C5 mam take pocit, ze BX ma rozmer krabice od bot. Ale na svou tridu poskytuje prostoru dostatek. CX je citroen s velkym C i co se podvozku tyka. Bx mu sice nedokaze konkurovat houpavosti, ale i tak je to jeden z poslednich citroenu, co delaji cest citroenovskemu pohodli. Trba C5 i C6 me zklamaly na plne care :-(

K jizdim vlastnostem, nemuzu na ne rict jedine spatne slovo. Kdyz si clovek zvykne na naklony (skoda, ze activa se tolik neuchytila u citroenu), je s nim jizda velmi presna, nemas pocit, ze ztratis kontrolu nad vozem a skoncis v prikopu. Samozrejme, je to jen predohrab, Bx 4x4 je nebe a dudy. Ale jak rikam, popsat se to neda, musi se to zazit ;-) Pokud budes chtit, doraz na letni setkani, pujcim ti Snehuru k svezeni :-)

Bx je bezcenym vrakem a starat se o nej stoji za to jen par fandum. Ostatni jej maji jako levne vozitko, co az do slouzi, tak proste pujde do automobiloveho nebe :-) Ale ja doufam, ze fandove pribudou a sem tam uvidime na ulici pekne BX jak z tovarny ;-)

Dylan McKay 23.12.2007  09:11

Gratuluju

A přeju hezké Vánoce!

Poustnik 23.12.2007  09:21

« Re: Gratuluju

Darjo! Jsi naše nejlepší!!!! Teda, jedna z nejlepších.....Jsi takové, řekl bych rodinné stříbro na moje.auto.cz.! Jablíčko granátové! Pěkné svátky! :-)

"-- skrytý --" 23.12.2007  21:06

« Re: Re: Gratuluju

Dekuju kluci moji :*) Me na to upozornil kamarad, nejak jsem dneska na pocitaci nebyla, hezke prekvapeni, jen co je pravda >:D Ani nevim, cim si to BXko zaslouzilo >:-[]

Jinak take preji prijemne proziti svatku, at vam jezisek nenakaka ;-)

foto dasedas

dasedas 23.12.2007  14:02

Luxusní...

...interiér slečno, výborná kombinace barev :yes: :yes: :yes:
    Chválím hasičák, mám ho na tom samým místě v obou autech(pro rejpaly-není na fotkách)
    Jinak celkově supr, jen se mi nelíbí ten zadní nárazník, ale hlavně, že se líbí tobě ;-)
    Obdivuju, jak jsi pro to zapálená. Já až budu mít nějakou libofku, tak se taky budu snažit, vlstně už jsem jednou měl, ale to jsem neměl moc peněz a byl jsem bl :-( :-( :-(
    Ať slouží!!!!
    Jo ten řez tou "koulí" znám dokonale, když jsem jako automechanik chodil na praxi, tak jsme ho měli na dílně, náš mistr byl a dosud je blázen do BX :-)

"-- skrytý --" 23.12.2007  21:11

« Re: Luxusní...

dekuji za pochvalu interieru :-) barvy jsou uzasne, ale musi se clovek hlidat, aby se to neuspinilo. Mela jsem predtim origo kozene sedacky do BX v cerne barve.. No nebe a dudy v udrzbe >:D

Rez kouli je pro mnoho lidi velka neznama :-O, malo kdo tusi, jak to v tom aute vlastne funguje ;-)
      Zadni naraznik, no, abych se uprimne k nemu vyjadrila, neni spatny, ale mam v hlave uz neco jineho ;-) Mam uz pripraveny druhy zadni naraznik a az bude trocha casu, uvidime, co vymyslime ;-)

Hasicak je podle me dobra vec, za par korun a muze pomoci opravdu hodne. Mame ho v obou autech. Sice to neni vsemocna pomoc, ale jak pravil klasik "vzdy ve strehu" >:D

neregistrovaný: "Hory" [85.71.177.XXX] 23.12.2007  22:58

Každej má jinej vkus

Čéče, divím se ti, že do takový starý plechovky vkládáš svůj čas, energii a peníze, to klobouk dolů-o tom žádná. Takovou rachotinu bych si nikdy nekoupil, dávám přednost novým autům, u kterých mám jistotu, že mě dovezou z bodu A do bodu B, ale každej to máme jinak.

Nenech se mým příspěvkem odradit a pokračuj dál, můj názor je, že to auto vypadá, jak z nějaký vesnický diskotéky, ale říkám, jen můj názor, většina tady se mnou určitě nesouhlasí.

Alespoň máš co ve volnu dělat (myslím opravy, to přijde..), lepší než někde vykrádat auta.

Tak hodně trpělivosti, určitě ji ještě budeš potřebovat a veselý Vánoce.

Tomáš H., Praha 4. :-!

neregistrovaný: "Lesy" [88.101.27.XXX] 24.12.2007  01:36

« Re: Každej má jinej vkus

No jo, nekto tady jeste auto nema tak aspon kyda :-)

"-- skrytý --" 24.12.2007  10:36

« Re: Každej má jinej vkus

Ahoj Tomasi,
      dekuji za tvuj prispevek. Vsak ano, kazdy mame jiny vkus, tisic lidi tisic chuti.
      Spis bych uvitala konstruktivni kritiku, nez to tvoje pousteni vetru do vzduchu :-) Tak napis, co presne se ti nelibi, co vypada "jako z diskoteky", velmi rada uslysim i konstruktivni kritiku, a s ohledem na ni budu dale pokracovat :-)

Rici o necem "je to humus", dokaze i clovek, jehoz IQ neprekracuje dnesni svatecni datum. Verim tedy, ze muzeme rozvest plodnou debatu na tema vesnickeho tuningu, kde jsem udelala chyby a co vypada kycovite.

A posledni poznamka je k tem starym nespolehlivym autum. Mozna ti doslo, ze mame i druheho milacka, tu spolehlivou, bezpecnou a nenicici nasi modrou planetu, relativne mladou C5, jejiz ukolem je pohodlne prepravovani z A do B a jizda v ni nema vyvolavat zadne poteseni ;-) S BX jezdim na srazy popripadne, kdyz se odladuje ecu, nebo svatecne pro poteseni, nikoli denne. Lide v Praze jsou bezohledni, nehodlam prijit i autu a mit jej omlacene od blbecka, co se uci jezdit :-)

A trpelivosti mam dost, jinak bych nemohla mit stareho citroena >:D >:D

Vesele svatky

Darja

P.S. Kdybys chtel, byvaji na P10 srazy tech nasich benzinkovych tuningu, muzeme si popovidat ta, uvitam osobni konverzaci, nez tuto internetovou nahrazku ;-)

"anonym" [85.71.177.XXX] 25.12.2007  16:21

« Re: Re: Každej má jinej vkus

Ahoj, jasný, jak říkám, jen můj názor. No popravdě mám k ojetinám celkově hodně zápornej postoj, kromě toho, že neskutečně smrděj a nejsou bezpečný jak pro majitele, tak hlavně pro ostatní účastníky provozu. Já mám novýho crossovera, takže určitě ze mě nemluví závist, to opravdu ne.

Prostě se mi ten starej citroen nikdy nelíbil a říct ti proč? No to máš jako by ses ptala člověka, kterýmu se nelíběj ženský s malýma prsama, proč to tak je. Prostě to tak je.

Ale jak říkám fandím ti a mimochodem poklona, že jako ženská (to ber bez urážky) do aut takhle vidíš. To seš na tom líp než mnoha chlapů, třeba já si maximálně vyměním kolo, jinak bych volal asistenci.

No a v Praze tady skoro všichni jezděj jak prasata,to je jasný, ale když spěcháš a na nábřeží sou kolony na hodinu, tak, bohužel, si to občas přes ty koleje skrátím, opravdu nemůžu jinak. Ale to je můj boj, kdyby mě chytli, počítám s tím.

P.S.: Proti citroenům jinak nic nemám, otec si jako přibližovadlo po Praze koupil C1 a je v pohodě. :-!

"-- skrytý --" 25.12.2007  20:01

« Re: Re: Re: Každej má jinej vkus

Tu na MA byval pan, co daval spatne hodnoceni starym autum, protoze byla nebezpecna a skodila modre planete :-) Kazdy majitel stareho auta vi, ze je to nebezpecne, specialne pri srazce ve vetsich rychlostech hlavne s mastodontem typu crossover >:D Proto mam druhe a bezpecne auto, na ktere nedam dopustit.
          O zavisti z tve strany jsem ani na chvili nepopremyslela, co je mi do toho? Stejne jako tobe:-)

Proti citroenum slysim reci porad a na kazdem rohu, ale ja jsem spokojena. Kazdy mame to svoje, co nam vyhovuje.

P.S. Jeste si mi porad neosvetlil, kde mam ten vesnicekj tuning

neregistrovaný: "jaroslav vomeleta" [62.240.182.XXX] 24.12.2007  12:15

citroen

je nejvetsi srac auto co kdy jezdilo po zemi hned po fijatu a je jeste pred kijou a hjundajem a tenhle kus je este totalne sprasenej necilivou rukou zeny, to bych blil a navic to neni dýzl

foto Mari-pilot

Mari pilot 24.12.2007  15:35

« Re: citroen

vomeleto, vomeleto ty máš v hlavě palačinku :no:

Poustnik 14.01.2008  08:03

Velice pěkné

Nelze dát jinou známku než 10. BX GTi je prostě úžasná klasika! :yes:

"-- skrytý --" 28.12.2007  13:39

« Re: Velice pěkné

Dekuji, je to bertoneho krabice se vsim vsudy >:D

"anonym" [85.207.153.XXX] 02.01.2008  17:01

milovníci starých plechů

Je až s podivem, že žena se podílí v takové míře na udržení vzhledu a mobility jednoho krasavce. Já sám mám v garáži zazimován jeden bx gti 16v a venku mrzne a je deštěm oplachován jeden bx 16image. Ten chudák mě slouží každý den a má už 200.000km bez jakékoliv repase. S běloušem jezdím jenom v létě a to po evropě kudy tudy a varuju se všech závodních pokušitelů, ač bych jim mnohdy ledabyle trhnul /a to rád/ šunkou. Mám jej s kouřovými skly, vysouvací střechou a protivětrným deklem. Jízda s ním je jako když jedu k silnici přilepený a manželka se nebojí, což co říci. Onen pisatel s oním silným autem je asi jedním z těch, kterým na silnici rychle uhýbám a to ať jedou za mnou či dokonce proti mě. Ta nabubřelost je jednou z ne zcela kladných vlastností české povahy. Takže kolem a kolem si z toho nedělám a ani ty Darjo žádné vrásky. Ani za tu omeletu se nehodí. Přeju mnoho krásných a ve zdraví dojetých kilometrů a zdravíčka plné tělíčko. Ahoj viki

"-- skrytý --" 06.01.2008  19:32

« Re: milovníci starých plechů

Byt milovnikem starych plechu neni nic zleho, dle meho soudu :-)
      Co se stresniho okna tyka, prineslo mi jen starosti :-) Kdyz jsem calounila strop, myslela jsem, ze ten sibr vyhodim oknem, ofuk jsem tez na nem mela, ale sel dolu, nelibil se mi.

Pokud se chces poznat s vice lidmi, co jsou fandove do bx, zaregistruj se na www.bxclub.cz a prijd pokecat

"anonym" [85.207.153.XXX] 02.01.2008  17:09

a ještě něco ke koníkům

Všude v literatuře se popisuje motor bx gti 16v o výkonu 125KW.Pak samozřejmě při přepočtu vychází spravných cca 150ks.To jen tak na okraj a s menším výkonem by asi těžko při 5.500 ot.dělalo 230km/hoh. A to udělá jako nic. Ahoj Darjo

"-- skrytý --" 06.01.2008  19:27

« Re: a ještě něco ke koníkům

Ukaz mi tu literaturu, popripadne oskenuj a posli na mejla. POPRVE v zivote slysim o Gti 16v 125kw, PSA NIKDY nedelala 1.9tku N/A s vetsim vykonem nez bylo 116kw (tu pak nahradil motor, ktery mam ja 108kw).
      230 Tachometrovych to da uplne s prehledem, zkouseno 2006 ;-) Bohuzel jsem v te dobe pouzivala papirove mapy a nemela jsem k dispozici GPS abych zjistila, kolik to bylo realne.

Maximalka neni jen o kw, 152kw auto mi da max 240 kvuli prevodovce a dal me to nepusti.
      tady pro tve nevericne oci (foteno kamaradem v jeho aute, co vypada podivne je ten tlak, ale mel porouchane cidlo tlaku oleje, tudiz ukazuje nespravne)

a tady je email darja@bxclub.cz a rada si poctu o 125kw 16v ;-)

neregistrovaný: "re re milovníci starých plechů" [85.207.153.XXX] 10.01.2008  11:47

střešní okno

Ke střešnímu oknu: Kdybych neměl na mém bělouši střešní okno, tak bych asi velmi trpěl i se svými spolujezdci v cestování teplými kraji jižní evropy, protože při plném otevření bez možnosti klimatizace, kterou nemám v autě zabudovanou je v autě přes 50 st. teploučko, což je blízká hodnota usmažení za živa.Při otevřené střeše jsem ani jednou nemusel pootvírat boční okna a v autě je velmi příjemně. Jenom po střetu se srnou jsem vedle antén připevnil ultrazvukové píšťaly, které /snad/odhánějí zvěř od silnice a je jen relativně nízký hluk od proudícího vzduchu, který se dere přes plexisklový kryt před střešním oknem. Ani při nejprudším lijáku nezatéká a při chladnějším počasí má pod sebou ještě zatahovací dekl. Toť ke střešnímu oknu. Pracovně jezdím s černým bx 16 image a toto bx nemá střešní okno a v letních měsících trpím. Pak ani vnitřní nucená ventilace je nedostatečná. Jo holt my seveřani. Na běloši mám vyměněnou kouli u chladiče a je to hned znát na komfortu jízdy. Asi se lépe tlakuje. Přemýšlím o profi vzduchovém filtru, ale je dost drahý, i když se dá čistit. Ahoj V.

"-- skrytý --" 11.01.2008  12:07

« Re: střešní okno

Kdyz jsem jeste nemela klimu, otevrela jsem sibr a zadni okenka na par cm. Krasne to profukovalo. Jen ve vetsich rychlostech je sibr dost neprijemny kvuli hluku :-| Tak jsme do BX napasovali digitalni klimu z XM ;-) Vypada to lepe, nez ta kolecka a pekne si to hlida teplotu:-)

Filtr si klidne porid, ale prakticky vyznam je trosicku horsi. Vzhledem k faktu, ze bx nema ze spodu okrytovany motor, je filtr casteji zaneseny. Zacinala jsem s vlozkou do boxu od GREENu a mela jsem s ni mene prace, nez s konusem. Nemluve o tom, ze budes muset vymyslet pro filtr ohradku, aby nesal teply vzduch od motoru. Namerila jsem pres 60 stupnu bez ohradky!
      Koule u chladice (rikame ji centralni) udela opravdu hodne s intervalem spinani cerpadla, tez pomuze ( nekdy dofuk) a nebo vymena kouli :-) To je pak houpanicko >:D

foto hadXR

hadXR 10.01.2008  16:43

GTi

No pekny, obycejny BX bych asi nikdy nekoupil ale tohle by se mi libilo. By me zajimalo jak to jede protoze sme nedavno s kamosem koupily Peugeot 309 GTi 8V a uz to je solidni raketka. No sevz bych se... :-)

"-- skrytý --" 11.01.2008  12:17

« Re: GTi

Tohle ma oproti klasickemu Gticku k plusu zivost a vyssi otacky :-) a samozrejme nejvyssi tocivy moment je posunuty nahoru.

Jestli pojedu na sraz BXatkem, svezu ;-)

"anonym" [85.207.153.XXX] 12.01.2008  11:43

re: vzduchový filtr

Moc děkuju za radu ohledně filtru, protože jsem úplný amatér a nechci cokoliv podnikat nad rámec běžné údržby, tak nechám filtr jak je, jenom ho častěji vyměním + svíčky. Zkusil jsem v bělouši dát svíčky české provenience a přímo z Tábora je doporučovali, ale skutek utek. Po necelých 10 tis. jsem je vyhodil-byl to značný propad s výkonem i spotřebou.asi francouzi vědí co to potřebuje. Už se těším na jaro až si zase zabrumlám.Jednou jsem bral nějakou šunku na trojku a byly to fanfáry na 5 tis.Prostě jeden blbne až do rakve. Díky za rady. AHOJ V.

"-- skrytý --" 13.01.2008  17:56

« Re: re: vzduchový filtr

Co se svicek tyka, v obou citroenech mame NGK a spokojenost. 16v mam mit tribodove svicky ;-)
      Nerikam, ze konus je zly, jen vyzaduje vetsi udrzbu, hlavne u tech nasich potvor bez deklu dole :-)
      urcite se zastav u nas na klubu bxclub.cz tam se da pokecat :yes:

"anonym" [85.207.153.XXX] 15.01.2008  14:10

« Re: Re: re: vzduchový filtr

Ano ano tak ty tříbodové svíčky mám v bělouši po nezdařeném pokusu táborských svíčkařů a jsou taky NGK, jezdí bezchybně.Přemýšlel jsem si dát na bělouše taky tažné zařízení po příhodě s černou šestnáctkou, kdy jsem zastavil před přechodem a pustil paní jdoucí smutně ze sociálky a v tom mžiku zezadu děsná rána a on pan inženýr v nové octavii se mě opřel o tažné zařízení a měl z předku véčko dovnitř a já jen posunutou čepičku na kouli tažného zařízení. Kdyby se posunul cvylindricky zadní nárazník do minusu ke kolům, nebylo by sice možné vidět bxu pod sukně ale nebyl by to už ten správný krabiciozní bx a to by byla škoda. Nemají se míchat slohy. Rád bych přijel na pokec ale mám program jako rozervaná ruská duše-hned sem a hned onde. Tak snad někdy. Hezký den přeju V.

foto Novic-Porsche-team-GT-R-team-

Novic (Porsche team/GT-R team) 12.01.2008  21:57

Birthday

HOJ DARJO!!!! sice pozde ale prece ;-) honde stesti,zdravi,lasky,penez,krasnych ale opravdu krasnych aut atd. atd. ani uz si nevzpominam co vsechno :-) :-) ;-) ;-)

Pro Darju ;-)

foto Cujo

Čujo 22.01.2008  20:18

AHOJ

velmi rad by som to hodnotil 10 ale stale mi nejde hodnotit:( ale ako nahle pojde mas jasnu tu 10 je to naj BX ake som kedy videl :yes: :yes:

"-- skrytý --" 23.01.2008  10:47

« Re: AHOJ

jestlit o nejde, napis adminum do pripominek, takopve okynko vpravo dole. Me to jde, ja s tim problem nemam ;-) Jen se ozvi, at muzes hodnotit auticka :yes:

foto -Black-Jacket-

*Black_Jacket* 05.02.2008  07:16

Congratulations

Pekný kúsok, ktorý sa nevidí každý deň. Motor má dosť sily, a interiér je nádherný. Najmä vpredu tie sedačky. Máš za 10b :yes: :yes:

Poustnik 13.02.2008  04:33

Tak se rozhlížím, Darjo, co tu máš nového....

a ty si celkem sympaticky povídáš s anonymem s běloušem....Nedávno jsi mě dostala v diskuzi u Řezníkova BMW - Voko vidí, voko neni pyča....To jsem šel do kolen.... >:D U Šviháka ses ptala na srázek....u Hansse v MoDo si dveře budou muset znovu promazat, jak tam proudí zástupy pražáků z MACZ...Tak ať ti jezdí!!! Hoj! :-)

"-- skrytý --" 06.03.2008  04:19

Bodíky ...

... jsem ti dal, recenze fakt moc pěkná! ;-)

"-- skrytý --" 06.03.2008  12:24

« Re: Bodíky ...

Dekujemeza bodiky snazime se. Jen ta aktualizace neni, neb auto je v garazi, sem tam se projedeme a na TODO list napiseme, co budeme resit na jare za neduhy ;-)

"-- skrytý --" 04.07.2008  14:55

Neuvěřitelné!!!

Ženská, která rozumí autům víc než chlapi a píše líp než většina novinářských šmoků na automobilových webech, to se skutečně jen tak nevidí. Darjo, jsi naprostý unikát ve středoevropském měřítku, větší než Tvoje BXka.
    Měl jsem kombíka se 75 kW a hodně času pod ním proležel. Leccos jsem se naučil a pochopil, ale citroën mi k srdci nikdy nepřirostl. Ale obdivuji všechny, kteří mají lásku ke starým autům. Kdo miluje železo, mám rád lidi.
    Ptám se, čím se vlastně živíš. To nedokáži odhadnout, ani jak asi vypadáš. Předpokládám, že dobře.
    Hodně štěstí Tobě i Tvým autům.

"-- skrytý --" 08.07.2008  12:24

« Re: Neuvěřitelné!!!

ahoj :-)
      Laska k autum je zvrhlost, protoze jak to jednou prijde, clovek se toho nezbavi a stoji ho to moc casu i penez :-)

BX uz se posouvaji mezi pojizdne vraky a o to vice jsem na to svoje hrda. Sice se s nim nejezdi denne, ale projet se v nem je nadhera. Jen jsem trochu zmlsana z novejsich aut a rikam si, jak je to bx hlucne, sem tam enco v interieru zarachoti, motor je hodne slyset, posilovac neni jak silny, ale i presto ho mam rada :-) uz jsme spolu 4 roky a budeme spolu hodne dlouho >:D

"-- skrytý --" 23.07.2008  14:11

« Re: Re: Neuvěřitelné!!!

Hodně smajlíků, tak jsi, Darjo, přece jenom ženská!
        Darjo, odpověz mi, čím se živíš a jakou máš kvalifikaci. Předpokládám, že to není jen kojením po absolvování knedlíkárny.
        Možná sis všimla, že na konkurenčním webu taky píše o C5 jedna zapálená a fundovaná citroenářka. Holky, odkud se berete?
        PS: Žádný strach, mám 3 dospělé děti a přítelkyni.

Poustnik 23.07.2008  15:04

« Re: Re: Re: Neuvěřitelné!!!

Jo, jo, Kačere, Darja je naše zlato, naše květina a ozdoba moje.auto. Na srazíku na Modu už na sebe určitě něco prozradila, ale jinak je celkem tajnosnubná, což je dobře. Já bych si tady s ní hnedle vymňoval odborné znalosti, ale žádné nemám. >:D Já jsem šťastný, že v mém autě věechno funguje jak má samo. Ještě abych těm součástkám nějak pomáhal. Kdepak! Vždycky mi zůstaly nějaké šroubečky navíc. Mějte se! Ať vám herky jezdí bez poruch! Hoj! :-)

foto Johnny-P

Johnny_P 31.01.2009  15:15

odpružení

hydropneumatické odpružení je prostě nádhera. Za 10 :yes:

foto luzeus

luzeus 18.03.2011  09:32

jeden z mála pekných

Nooo už davno som sa nestretol z BX-kom.Ale ten to je naozaj pecka.Najviac ma zaujal interier.Dobra volba..Gratulujem.