Ford Focus (2002)

20.8.2008

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "fokal". Poté, co jsem vlastnil Focuse I sedan s motorem 1.6, který bohužel neskončil příliš dobře,…

Ford Focus (fokal)

OS 13.09.2008  08:06

modrejj ford

ahoj na ceske pomery docela lahudka verim ze si s nim uzijes hodne zabavy :yes:

"-- skrytý --" 13.09.2008  11:37

« Re: modrejj ford

Ahoj, děkuju ;-) S tou lahůdkou na tom něco pravdy bude, když jsem ho sháněl, tak v Čechách jich bylo na prodej asi jen 6 :-) Zábavy s nim je spousta >:-[] Ty tam máš těch aut nějak víc ne >:-[]

OS 13.09.2008  13:06

« Re: Re: modrejj ford

jj ale ne vsechny jsou uplne me. s nekteryma se jen vozim abych nenicil svoje >:-[] ostre hatche mam hodne rad

foto ZonixX

ZonixX 13.09.2008  12:42

ST

ahoj - parada, dalsie ST na nasich cestach, mam radost >:D :yes:

"-- skrytý --" 14.09.2008  21:58

« Re: ST

ZonixX: ahoj, tvoje Mondeo je nádhera, taky jsem o něm chvíli přemýšlel, ale nakonec jsem vybral menší ;-)
      kaaFR: děkuju moc ;-) Rozhod jsem se, že na exterier sahat nebudu a nechám ho asi tak jak je, přesně jak řikáš, abych zachoval originalitu :-)
      Budmil: z toho si nic nedělej, já jsem tu recenzi "psal" taky asi měsíc >:D ale konečně už jsem se do toho opřel a udělal jí. Tak rozhodně něco vytvoř a pochlub se a taky nezapomeň zavítat sem [odkaz] ;-)

foto kaaRS

kaaRS 13.09.2008  13:10

Super..

krasne modre ST hlvane ze jsi zachoval originalitu!! At slouzi a jak psali ostatni hodne zabavy za volantem. ;-) :yes:

"-- skrytý --" 13.09.2008  16:13

...uz nebudem prvy :)

Ahoj, gratulujem k super autu. Tiez mam ST 170 uz 5 mesiacov a stale odkladam svoju recenziu, tesil som sa, ze tu budem prvy s tymto autom, ale tak mi treba :)) Takze snad sa uz teraz odhodlam nafotit a napisat nieco a pridat to sem :-)

"-- skrytý --" 16.09.2008  10:48

Fočusek

Mooc hezkej kousek, slintááám >:D

"-- skrytý --" 16.09.2008  11:36

« Re: Fočusek

Děkuju ;-) Já zas slintám nad tvým, sice je o něco málo starší, ale je to auto pro fajnšmekry, fakt super volba :yes: Ale těch peněz kolik už to snědlo co >:-[]

"-- skrytý --" 16.09.2008  11:59

« Re: Re: Fočusek

Něco málo už spapkalo, hodně mě potrápila ta kastle, ostatní věci jsou zatím v cajku.. Ale nelituju jediné kačky. :-)
        Zrovna tobě asi nemusím vysvětlovat, co znamená láska k RS/ST.. :-)

"-- skrytý --" 16.09.2008  17:07

« Re: Re: Re: Fočusek

Lásce jsou peníze k smíchu >:-[] Ne přesně vim o čem mluvíš a naprosto to chápu, jsem na tom stejně :-) Těžko se mi ho bude prodávat někdy v budoucnu...

"-- skrytý --" 16.09.2008  21:56

Gud car

Parádní auto, barva mu sekne a je v ní originální :-) Koukám že Focus je bezpečnmé auto podle těch fotek... :yes:

"-- skrytý --" 16.09.2008  23:08

« Re: Gud car

Abych se přiznal, tak jsem chtěl původně šedou barvu, ani už nevim proč a teď jsem rád, že jsem to neudělal >:-[] Modrá je tradiční fordovská. Ještě mě napadlo dodělat bílý pruhy, ale jestli by to nebyl trochu tuzing :*) Jinak děkuju za hodnocení :-)
      p.s.: můžu s čistym svědomím říct, že bezpečný je docela dost, protože kromě roztrženýho ucha, trochu tváře a lehkýho otřesu mozku se mi nic nestalo ;-)

"-- skrytý --" 17.09.2008  11:39

« Re: Re: Gud car

Pruhy nééé, takový auto musí být nenápadný ;-) :-)

"-- skrytý --" 17.09.2008  20:57

« Re: Re: Re: Gud car

Já si to taky myslim :-) Děkuju za další názor,už jsem se rozhod, že do nich nepůjdu ;-) Jediný, co ještě udělám na zevnějšku, jsou folie. Další úpravy (pokud budou) se odehrajou jedině v útrobách >:-[]

OS 17.09.2008  08:24

kruta rana

to jsi mel teda kliku ze se ti nic nestalo :-O

"-- skrytý --" 17.09.2008  20:59

« Re: kruta rana

Docela je, dokonce jsem i sám vylez ven, ale až tak po minutě, do tý doby jsem "spal" ;-) A druhý jsem si stejně po probuzení v nemocnici nic nepamatoval, takže rána to byla řádná a malý otřes mozku proběhl, ale i tak to dopadlo dost dobře :))

foto cerny-fikus

cerny.fikus 17.09.2008  21:43

krasne

nektere fotky mas trochu mazle, ale za takovy origo kus nechame tech deset:-) jednicka (po facelift) je proste super auto+ST :yes:

"-- skrytý --" 17.09.2008  22:20

« Re: krasne

O těch máznutých fotkách vím, bohuže foťák mi dělal naschvály a na jeho displeji jsem si toho nevšim, až doma. Příště se polepšim ;-) Super auto to je, děkuju moc ;-)
      p.s.: moc chválim za dvoulitr ve tvym FF2, je vidět, že si jízdu chceš užít :yes: Prý to jezdí skoro stejně jako ST170

foto cerny-fikus

cerny.fikus 17.09.2008  23:10

« Re: Re: krasne

sem to zapomnel ohodnotit. napraveno.
        no, ST170 jsem nejel. nicmene si myslim, ze to bude jeste kapku vic hardcore. fokus dvojka je vic takove GT. razeni a brzdy zustaly perfektni. Ale to rizeni uz neni ono a jak pisu v recenzi, krapet nam pribral. 1,6 je trapeni a ten 2,0 uz je takove solidni zive auticko :-) ale zadna raketa. mam to ted hodne na dojizdeni do prace + nejake sem tam blbnuti. a na to je to super a pohodlne. snad brzy prestanu dojizdet daleko. pak bych si ho chtel jeste trochu vymazlit. hlavne zevnitr. vyresit sani, dat ty spravne pruziny,...pak ti mozna budu trochu bliz >:D

"-- skrytý --" 25.09.2008  10:59

« Re: Re: Re: krasne

Je vidět, že si ho taky užíváš :yes: Koukni se na [odkaz] tam ty pružiny každej vychvaluje, že téměř vůbec neuberou komfort, ale hodně přidají na jízdních vlastnostech. Já je mám teda taky, ale už od začátku, takže neznám ten rozdíl ;-)

"-- skrytý --" 24.09.2008  19:36

Dobrá recenze

Sám bych to asi nenapsal líp. Mám taky ST170 a pohrával jsemm si s myšlenkou, že o něm napíšu. Ale jak už se zmínil Budmil, nějak jsme váhali a tak jsi první.
    Taky mi docela vadí ta "laxnost" v nízkých otáčkách, holt turbo to není. Na druhé straně, jak se přehoupne přes 5000, tak to stojí za to.Ještě mi docela vadí hluk při rychlostech nad 130. Holt auto na dálnici to není. Jinak jsem ale spokojený a od té doby co ho mám už pro mě auto není jen dopravní prostředek... >:D
    PS: Moje předchozí auto byl úplně stejný Focus, jako ten tvůj,co jsi ho rozstřelil, včetně barvy. Jen skončilo líp(aspoň doufám, že ještě jezdí...)

"-- skrytý --" 25.09.2008  11:04

« Re: Dobrá recenze

Čau, však mě to taky trvalo než jsem se odhodlal to napsat >:D Určitě o tom svém napiš, čim víc STček, tim líp :yes:
      S tim tahem v nízkých to je docela nic moc, prostě to potřebuje otáčky, ale jak řikáš, pak je to super :-) S tim hlukem taky souhlasim, k aerodynamickýmu se přidaji široký gumy a je to o dost hlučnější, než ten minulej.
      P.S.: to si děláš srandu ne? >:-[] Tys měl uplně toho samého sedana???.....ještě koukni na odkaz, co jsem posílal černému fíkusovi výše ;-)

"-- skrytý --" 25.09.2008  14:30

pěkné auto...

... pěkná recenze... zasílám tip na kvalitní recenzi ;-)

"-- skrytý --" 25.09.2008  14:37

« Re: pěkné auto...

Děkuju moooc :-) U tebe ne jinak ;-)

"-- skrytý --" 29.09.2008  22:44

Ode mě máš vše za 10, nádherný auto

"-- skrytý --" 29.09.2008  23:52

« Re: Hodnocení

Děkuju moc :-) Koneckonců všechny Focusy jsou hezký (aspoň pro mě) ;-)
      p.s.: tobě taky jak jinak, než 10b :yes:

"-- skrytý --" 01.10.2008  12:30

Sraz Shell

Ahoj, tak jak jsi psal u mě dáme sraz.......napsal jsem u mě v diskuzi reakci na tvůj příspěvek a je tam i moje ICQ.
    Napiš a dohodneme se.

geronimoo 03.10.2008  10:17

Dvojče

Ahoj,když jsem viděl fotky hned jsem se šel kouknout z okna jestli tam to moje pořád stojí :-) Mám přestě to samé,barva,výbava.Parádní autíčko,ale moc jsem jich v Praze nepotkal..Měl jsem tu dříve recenzi,ale nějak si mi smazala a nechce se mi psát znova :-) Za kolik jezdíš po Praze? :-)

"-- skrytý --" 07.10.2008  14:00

« Re: Dvojče

Ahoj, já tě znám z Focus clubu, jednu dobu jsme si i psali SZ o STčku ještě když jsem o něm snil a teď už je konečně moje :-) V Praze nás fakt moc neni, vim o ještě o jednom, který je taky ve stejný výbavě >:-[] Jinak po Praze jezdim za 10,5 až 11 litrů, což si myslim, že je ok, bez klimy ;-) Ty jezdíš za kolik?? Mě se vždycky každej diví, že mám malou spotřebu >:D

geronimoo 07.10.2008  20:40

« Re: Re: Dvojče

Jo jasně,vím.Tak já jezdím s klimou a clonítkem,takže kolem 12ti,ale dá se za 10.Tak můžem dát někdy sraz ;-)

"-- skrytý --" 08.10.2008  00:23

« Re: Re: Re: Dvojče

Jj o těch 12 litrech mluví každej, kdo má ST170, asi jezdim jak klobouk >:D
          Srázek bysme udělat mohli, dokonce už by to dalo i na minisraz STček :-)

geronimoo 08.10.2008  05:55

« Re: Re: Re: Re: Dvojče

no fajn,tak už jen datum >:D

"-- skrytý --" 13.10.2008  18:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Dvojče

chlapciii...neviem presne odkial ste, ale ak by bol ten zraz napr. v Brne, alebo v Bratislave :)))) tak by som sa mohol pridat...

"-- skrytý --" 14.10.2008  11:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dvojče

Takhle regionálně jsou spíš Focus srazy, více tady [odkaz] ;-) Minisraz STček, jestli bude, tak by byl asi v Praze, ale kdo ví, třeba i jinde :-)

foto TurboKluk-smazat-hodnoceni-

TurboKluk(smazat hodnoceni) 21.10.2008  20:39

kRASNE AUTO KRASNA RECENZE PĚKNE FOTO CO VIC ŘÍCT 10 A

"-- skrytý --" 21.10.2008  22:17

« Re: kRASNE AUTO KRASNA RECENZE PĚKNE FOTO CO VIC ŘÍCT 10 A

Děkuju moc :-) Škoda tvojí Octy, taková pěkná ;-\ Ale co se dá dělat, hlavní je, že jsi v pořádku ;-) Mám za sebou to samý a taky mi bylo líto auta, ale zdraví je přednější ;-) Jak jinak než 10 bodů.
      P.S.: jak ses dostal zrovna k Superbu?? :-)

foto TurboKluk-smazat-hodnoceni-

TurboKluk(smazat hodnoceni) 21.10.2008  23:04

« Re: Re: kRASNE AUTO KRASNA RECENZE PĚKNE FOTO CO VIC ŘÍCT 10 A

No byla to jista koupě od znameho co ma bazar a i když jsem oktavěnku měl moc rad tak to že byla bourana se hodně podepdalo na jizdnich vlastnostech takže jsme chtěli auto na jistotu.
        Ano možna by jsme měli zas oktavu asi i uplně stejnou (myslim že o praktikách bazaru pišu v recenzi) ale muj strach z bouraneho zapracoval tak jsme se rozhodi pro jistotu a tou byl superbiček.
        Ale vlastně jak vzpomínam jsme malem měli octaviu II s 2,0TDI za užasne prachy od hellera ale bohužel ten den jsme měli umrti v rodině a nějak ty mozky řešily něco jineho než si auto zabukovat.

foto v3jc3

v3jc3 28.10.2008  12:42

fajn Focus ST

cau, paradni kara. Koukam ze jsi z prahy, co bys rekl nějaké pozdímní projíždce, nez zacne být zima? ;-)

"-- skrytý --" 28.10.2008  22:19

« Re: fajn Focus ST

Ahoj, díky moc, tvoje taktéž :yes: Ještě větší hračka :-) No s podzimní projížďkou bych souhlasil, dokonce jsme se chtěli domluvit na ST srazu někde v Praze, ale auto teď moc nejezdí, tak z toho zatim sešlo ;-\ Snad se ještě do zimy něco stihne, času už moc neni...

Kajuška 03.11.2008  20:50

Focus

Děkuju za hodnocení mého ferdinanda. Mě by zase u tebe zajímalo v kolika tě nabrali v tom autě? vypadá to totiž na slušnou šlehu...

"-- skrytý --" 04.11.2008  19:23

« Re: Focus

Nemáš zač, taky děkuju ;-)
      Ten v tom druhym autě mě nabral v cca 70 km/h, nevim to přesně, je to jenom odhad, ale tak nějak by to odpovídalo, měl větší a těžší auto. Asi ani nebrzdil, snažil se rychle projet, ale stál jsem mu v cestě ;-\ No jediný štěstí, že jsem jel sám řeknu ti :-)

Kajuška 04.11.2008  19:31

« Re: Re: Focus

Aha tak to je jasný - chtěl tě stihnout, tak přidal ;-)

"-- skrytý --" 05.11.2008  00:21

« Re: Re: Re: Focus

Asi se chtěl podívat, jakej má Focus interiér >:-[] Nemáš auto náhodou od Valouška??
          edit: podle podložek pod SPZ to vypadá spíš na Charouze ne? :-)

Kajuška 06.11.2008  20:38

« Re: Focus

jj Charouz Praha - nic moc ale měla jsem to nejblíž ;-\

"-- skrytý --" 07.11.2008  12:13

« Re: Re: Focus

Ty k němu vlastně ještě "musíš" jezdit kvuli servisce viď, protože máš auto ještě v záruce :-)

"-- skrytý --" 10.11.2008  12:32

Ekonomka forever

Cus...zdravim pres Zrzka...ty voe,co te sundalo,na tech fotkach to vypada jako kdybys trefil ve 100ce bokem lapmu,nebo tak neco?silenost...ale focus nadhernej,na jare porovname schopnosti rychlych predokolek ;-)

"-- skrytý --" 10.11.2008  18:16

« Re: Ekonomka forever

Nazdar hehe, tak už jsem o tobě slyšel ;-)
      No budeš se divit, ale sundalo mě Mondeo, asi ani nebrzdil, tak jsem dostal přímou ránu, no šlupka to byla šílená. Koukal jsem na Smarta, že se ti taky nějak nedařilo >:-[]
      Díky za chválu, Cooper S je super stylovka ale hlavně malá raketa, motokára, super volba :yes:

"-- skrytý --" 10.11.2008  19:10

« Re: Ekonomka forever

tak to musela bejt rana jak prase,kdyz si vezmu ze ve smartu sem dostal v 60 od vectry,a co se nasledku tyce tak je vysmatej,tak to tvy musel bejt hegeš...jo,a dík,na jaře pozname >:-[]

"-- skrytý --" 12.11.2008  13:20

« Re: Re: Ekonomka forever

No jo, byla to šlupka jako kráva, o tom žádná, taky jsem ještě tak minutu seděl a nevěděl jsem o sobě...Smart má tuhou kabinu, tak se to asi tak nezmáčklo
          No dneska jsem mluvil s Ejhlem >:D Prej máš nějakou malou "neschopnost" v řízení >:-[] Tak snad na jaře :-)

"-- skrytý --" 15.11.2008  17:08

« Re: Ekonomka forever

no jo,znas to,body sou svine...brezen to jisti... ;-\

"-- skrytý --" 16.11.2008  18:57

« Re: Re: Ekonomka forever

No jo, taky nějaký mám, ale kvuli bouračce, policajtum se zatim vyhybám, resp. jezdim slušně >:D Tak to už máš za chvíli, ale jsou to muka co??

"-- skrytý --" 17.11.2008  16:27

« Re: Ekonomka forever

hele ruce svrbej,a telu ta rychlost chybi...ale neudelam nic,sedet jit nechci,radotinsky motokary a Logitech G25 to jisti:-)

"-- skrytý --" 18.11.2008  12:28

« Re: Re: Ekonomka forever

Jo tááák, koukám, že to máš aspoň čim nahradit >:D :yes:
                  A co ten druhej krasavec v garáži, tím ses taky občas vozil? :-)

"-- skrytý --" 19.11.2008  00:11

« Re: Ekonomka forever

hele parkrat jo,konkretne kdyz jsem odmaturoval,kdyz sem mel narozky,a jednou kdyz sem ho zatah tajne.Jo,a asi dvakrat ho potreboval odvezt na myti.Takze vidis ze otec ma k autum vztah velmi majetnicky ;-)

"-- skrytý --" 29.11.2008  21:13

« Re: Re: Ekonomka forever

No pěkný, ani nechci vědět, jak to jede >:-[] Co v tom máte za motor?? :-)

foto Onyx

Onyx 02.02.2009  23:22

eSTecko

Tohle je moc pekne zamaskovany zihadlo. Verim, je jede jako prase. Moc rad bych se svezl.
    At Ti dela jen samou radost. :yes:

"-- skrytý --" 19.03.2009  00:39

« Re: eSTecko

Děkuju moc :-) Však se někdy povozit můžem, neni problém ;-)

"-- skrytý --" 19.03.2009  19:09

« Re: Re: eSTecko

Ja by som sa tiež velmi rad zviezol :-) .Autíčko fakt nadherné.Inak čo si robil na tom letisku v pátku?rekreačná projíždka?

foto pivrnec

pivrnec 26.02.2009  16:40

ST

Ahoj,moc hezky napsana recenze musim rici... Koukam ze jsi taky takovej blazen ze z prace jezdis delsi trasou:-). Laka me starsi Focus RS,ale tech penez...:-(. Libi jse mi hlavne jizdni vlastnosti,ale asi zustanu radsi u sve oblibene italie:-).

"-- skrytý --" 19.03.2009  00:41

« Re: ST

Ahoj, děkuju ti ;-) To víš že sem blázen a cesty si všemožně prodlužuju, jenom abych se svezl, však o to u těhle aut jde :-) Starej Focus RS bych bral hned všema deseti, ale bohužel chyběj finance...jinak vřele doporučuju >:-[] :yes:

foto v3jc3

v3jc3 19.03.2009  12:46

Hello!

Rád jsem tě poznal osobně, doufám že v neděli dorazíš do kavárny na roztylském naměstí :-)

"-- skrytý --" 28.03.2009  12:36

« Re: Hello!

Čoveče, tak to sem nějak nestihl :-| Snad příště ;-) Sešlo se vás hodně??

"-- skrytý --" 23.05.2009  13:13

To je paráda

Ahoj,tohle auto taky nemá chybu. Asi jsem na ty třidveřový sportovní "hečbegy" ujetej 8-s

"-- skrytý --" 30.05.2009  01:28

« Re: To je paráda

To já taky, maji svoje kouzlo :-) Děkuju moc ;-)

foto Dave-SK

Dave SK 27.05.2009  16:11

ja som este nehodnotil??? by som dal najradsej 100B

nazdar ajo sa vodi? dlho si sa neozval...napis na icq niekedy ked tu budes ...maj sa DAVE SK

"-- skrytý --" 10.08.2009  22:52

Zdravim. jen ti chci pochvalit toho krasavce:-P pekny fotky.. navic ty kola.. hmm libi se mi;) celkove i ta racenze..parada..:)

"-- skrytý --" 02.10.2009  16:34

Modrá je dobrá :)

Krasaveček!!! Auto, které je suverénně nejblíž (asi jsem ovlivněn tou modrou :-) legendárnímu Focusu RS, přeju hodně šťastných kilometrů...

"-- skrytý --" 04.12.2009  01:11

otáčky při 130km/h

Zdar,
    zajímalo by mě kolik točí při 130.

Díky

foto Thomasino

Thomasino 08.02.2010  19:34

Moc pěkné vozítko !!

Ahoj, náhodou jsem tady narazil na tvého Focuse ST170. Jednu dobu jsem se stejného pokoušel najít, nakonec jsem se později rozhodl jít do nového auta a vybíral jsem mezi Focusem ST (objednával bych ho ve stejné modré, která k závodním Fordům podle mě patří) a Golfem GTI..
    Tak ať slouží, užívej si ho! ;-)

foto The-Stig-Driver

The Stig Driver 10.02.2010  16:53

« Re: Moc pěkné vozítko !!

Souhlasím s Thomasinem, ST170 je fakt parádní kára. Ta barva to je kapitola sama o sobě, prostě krásná..... :yes: :yes: :yes: ;-)

foto Kubyyyk

Kubyyyk 03.08.2010  12:14

Ahoj,chci koupit ST170...

...můžeš mi poradit, čemu se vyvarovat a na co si dát pozor?? :-)

foto Siors88

Siors88 20.03.2012  04:06

welcome bro

Zdarec brácho, máme je ale pěkný ta dvojčátka ;-) Hodně to porovnávám s Fiestou co jsem měl dřív a upřímně si myslím, že do rychlosti 100km/h by se na mě Focus díval zezadu :-! Ale od kila vejš by to bylo teprve naopak. Co myslíš, že je lepší 970kg/107hp (8v) nebo 1290kg/173hp (16v) ?? >:D