Rover řada 600 (1997)

9.7.2007

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "Roman620ti". Článek z dobového prospektu Rover : Rover 600 představuje vysoce kvalitní vůz s vyjímečnou…

Rover 620Ti 147kw (Roman620ti)

"anonym" [85.70.222.XXX] 09.07.2007  21:07

k

Promiň,ale neokoukanou karoserii nemůžu posoudit....

"-- skrytý --" 09.07.2007  21:56

Re: k

V poho...Mě se oproti jiným vozům zdá neokoukaně ;-)

foto MajoThePuk

MajoThePuk 09.07.2007  22:08

podobnost?

neviem...nevyznam sa nejak v automobilke rover po tolkej zmene majitelov a tazko povedat s kym spolupracovala pri vyrobe tohto modelu...ale co vidim je az nehorazna podobnost interieru s Hondou 90 rokov...je to tak?
    ;-\ inak mas 8b...chcelo by to viac foto

jmurjr (H22A7) 09.07.2007  22:21

« Re: podobnost?

je to spolupraca s hondou, mas pravdu, ale mne sa v kazdom pripade paci, ja davam plny pocet.

"anonym" [213.192.12.XXX] 09.07.2007  22:37

« Re: podobnost?

Děkuji Vám všem.S Accordem z roku 93-98 je mnoho společného.Dost plastů co jsem rozdělával, byl z druhé strany vyražen výrobce Honda :-) Jestli to ještě pujde,zkusím tam nějakou tu fotečku přihodit,ale dnes už z toho mám hlavu jak kedluben :-)

foto Lubosss1

Lubosss1 09.07.2007  23:26

« Re: podobnost?

pristrojovka a na nej budiky a kontrolky = honda

"-- skrytý --" 10.07.2007  14:57

« samozrejme Re: podobnost?

dvojlitre ako som mal ja boli az na karoseriu totoźne z hondou, 2.0,16v motor 100% honda,prevodovka takisto, interier 100% honda lisi sa len farbou, zrkadla...atd
      Vyhoda a nevyhoda zaroven... :-)

"-- skrytý --" 09.07.2007  22:10

Pekny roverik :) Mal som podobny sice "len" 2 liter ale zato veeeelmi spolahlivy. Turbo by sa mi pacilo :)
    Pekna farba aj interier...

"-- skrytý --" 09.07.2007  23:35

paradni auticko at slouzi

foto Lubosss1

Lubosss1 09.07.2007  23:25

nieco nadherne, tieto auta sa mi stale pacili :-) :yes:

foto Ricardo

Ricardo 10.07.2007  00:49

Jedno z mých aut snů

Zcela určitě, rovnou s tímto motorem. Nádherný Brit, do toho technika částečně od Hondy, no fantazie. Závidím ti ;-)

foto Charger

Charger 11.07.2007  15:48

« Re: Jedno z mých aut snů

pokud vím ten motor je taky Britský :-)

"-- skrytý --" 11.07.2007  20:20

« Re:

Děkuji za chválu a bodíky :-)

Motorový prostor jsem čistil jarovou vodou (kyblíček,kartáčky i zubní,hadříky),místa silně mastná nejdříve benzínovým čističem.Nejdříve jsem sundal všechny lehce sundatelné díly (baterka,plech pod baterkou,air box,kryt pod motorem),abych měl lepší přístup.Časem následovalo očištění všech chladičů,větráků a prostoru za chladičema (musel jsem vodovodní vyměnit,tak se to hodilo) a teď nedávno jsem kartáčkem na zuby čistil motor jako takový (měnil jsem ty těsnění).Před tím ten olej rosil a pod autem jsem měl loužičky.
        A tento motor je fakt pravej Brit ;-) :yes:

foto Ricardo

Ricardo 13.07.2007  15:16

« Re: Re: Jedno z mých aut snů

Proto píšu "částečně od Hondy" :-)

foto 2-0VTEC

2.0VTEC 10.07.2007  08:33

Hodnotenie 10b

Velmi pekny Roverik,vidim,ze je o neho dobre postarane,tak by to malo byt,takze za 10b. :-)

neregistrovaný: "HotDock" [84.42.207.XXX] 10.07.2007  09:24

Spotreba

Jak je to se spotrebou? Dalnice, mesto... Chtel bych si rovera koupit ale bojim se aby to nezralo i travu kolem silnice. Spousta lidi me od nej odrazuje.

"-- skrytý --" 10.07.2007  11:21

« Re: Spotreba

No já bych asi taky. Protože když se ti s ním něco stane ty náhradní díly je fakt otřes. Většinou nejsou a čeká se na ně strašně dlouho.

"-- skrytý --" 10.07.2007  15:06

« Re: Spotreba

..co sa tyka spolahlivosti a spotreby tak sa obavat nemusis, je to vychytane auto :)

Horsie to moze byt z dielmi. Pamataj aj na to ze stredna a lahsia havarka moze znamenat "konec jazdy" a to kvoli zlej dostupnosti dielov aj to povacsine z vrakovisk.
      Nic nie je neopravitelne ale moze to trvat dlhsie oproti opravam inych aut... a hlavne aj mechanici maju priestor na vyhovarky typu: "...to vite je to Roóvr".Dalej spekulacie s cenami novy kufor na mojho rovera stal 29 000sk a jedna zadna lampa 6000 sk...nove a za cias aktivnej existencie rovera.

Nikto si nekupuje auto na to aby ho bural ale stat sa moze vselico a s bezpecnostou je to len na 1,5 * rating ....
      Tieto "nedostatky" znizuju jeho nadobudaciu cenu co je zase atraktivne pre ludi co by si rover "bezne" nekupili.

Inak sem tam opacim aj firemnu oktaviu ale ...oktavia k roverovi neda ani len postavit nie to porovnat :))))))

"-- skrytý --" 10.07.2007  16:22

Re:

Mockrát díky. ;-)
    Dalo by se říct,že Rover 600 do roku 1996 měl interier úplně stejnej jako Accord.Teda až na znak na volantu :-) Od roku 1997 dostal Rover nový tvar sedadel,které už Honda nedostala.I když je mnoho dílů "stejných",budou mít jiný odstín plastu,ale třeba zadní lemy blatníku na šestistovku sehnat nové nejdou,ale na Accorda ano.Řekl bych,že jsou použitelné.Tudíž je to přece jen výhoda :-)
    Neoriginální díly (jako třeba výfuky,svíčky,filtry,kotouče,destičky...… sehnat jdou v pohodě a ceny jsou podobné, jako u ostatních zahraničních vozů,ale třeba přední světla jsou nehorázně drahé (nové za 1ks kolem 6000,-,staré kolem 3000,- a potom nesmysl a to anglické nové za 3500,-)
    Jinak craschtesty nic moc,ale jezdil jsem dříve ve Škodě Rapidu a taky to neřešil,protože když se něco stane,je to stejně o štěstí. :-)
    A spotřeba na takto silný motor je pěkná.Po koupi jsem byl zadluženej,bez peněz a při cestě pro náhradní díl z Pardubic do Jeseníků jsem jel od 2000 do 3000 ot/min a spotřeba vyšla 7,5l/100km.Od té doby jsem už spotřebu neměřil,protože by to bylo nepřesné.Jezdím jen když se chci hezky povozit a na běžný ježdění mám stařičkého,unaveného Formana :-)

foto Ajin-MoDo-Team-

Ajin(MoDo Team) 10.07.2007  16:40

Moc hezkej

Rover, barva interiéru i to, že se snažíš o původní stav si zaslouží 10b. Chtěl jsem se zeptat na to Ti, to je přeplňovaný motor?

tobi 16.03.2008  17:26

« Re: Moc hezkej

Jojo, TI znamená Turbo injection.

"-- skrytý --" 10.07.2007  17:53

Paráda, a ten motor! :yes: Jen by to chtělo více fotek a trošku se rozepsat, tak zatím 9b. Ale je fakt krásný, ať dlouho slouží ;-)

foto Sprint

Sprint 10.07.2007  19:07

10b.

Pěkný, zachovalý a rychlý auto za slušnou cenu.
    Jen ať vypadá stále takhle, hlavně netunit!

"-- skrytý --" 10.07.2007  19:27

Re:

Tak fotky jsem tam nacpal,že už mám plno :-) .
    Jinak já tento vůz tunit v žádným případě nechci.
    Označení "620ti" zanmená :
    6xx - Řada (typ vozu)
    x20 - 2.0 motor
    ti - Turbo injektion

"-- skrytý --" 11.07.2007  10:38

« Re: Re:

Hej to bolo oznacovanie ala Honda neskor sa oznacovanie menilo -po tom co Rovera kupilo BMW sa oznacovali aj 2 litre ako 600 Si, cize ako BMW /3,5 alebo 7/ tak rover /2,4,6/
      620Ti ma original motor Rover a 2 liter je cista Honda. ;-)

"-- skrytý --" 10.07.2007  21:14

Čím jsi tak vyčistil ten motor? :-O

foto milic

milic 10.07.2007  21:43

Tak tohle je mazel. Je vidět, že o něj pečuješ. 10b. :yes:

foto Vasek-M-

Vašek M. 10.07.2007  22:03

Super

Máš to moc krásné a zachovalé!
    Především oceňuju původní stav, že se vyhýbáš tuningovým zvěrstvům a investuješ do užitečných dílů! :yes:
    S Roverem (416i ?? vím jen, že to byl polo Civic) mám krátkou, ale pozitivní zkušenost.. ;-)

"-- skrytý --" 11.07.2007  15:00

rover

Za recenzi 8, mohla by byt trochu obsahlejsi, ale je dostacujici, za foto 10, auto vypada dobre, cekove hodnoceni tedy za 9 :yes:

foto Sleeper

Sleeper 13.07.2007  15:15

Skvělé auto....

... moc jich tu nejezdí.... ale nevěděl jsem, že Rovery měly nainstalovaný vodovod :o) Rosící se vodovodní chladič mě pobavil :o)

"anonym" [213.192.12.XXX] 13.07.2007  19:00

« Re: Skvělé auto....

Tak toho jsem si nevšimnul :-) Jdu to napravit ;-)

neregistrovaný: "Chocholoušek" [62.65.183.XXX] 14.07.2007  13:30

Nadherne auto

Nadherne auto, kombinacia cervenej visnovej metalizy s bielou kozou a drevenym obkladom je fascinujuca, velmi sa mi paci (viac ako keby bolo auto cierne). Zaujimalo by ma, ci ma palubny pocitac, alebo si musis spotrebu preratat z hlavy :) Je to trojliter V6?

Fakt nadherne auto, nech Ti sluzi este velmi dlho.

"-- skrytý --" 15.07.2007  18:31

« Re: Nadherne auto

Děkuji,už kdysi dávno byl můj sen červená Škoda Rapid s béžovým interiérem, ale tento sen jsem nedokončil ;-\ Ale našel jsem takovýho krasavce,že toho rozhodnutí vůbec nelituji :-)
      Palubní počítač žádná z šestistovek nedostala a motor mám 2.0 s turbem.

foto Focusman

« Re: bodování

Děkuji :-)

"-- skrytý --" 10.08.2007  20:49

Krásné auto...

...ale je to příliš velký exot než abych ho chtěl vlastnit...nicméně desítku si určitě zaslouží... :yes:

"-- skrytý --" 11.08.2007  09:31

« Re: Krásné auto...

Děkuji ;-) Exot to je a mrzí mě,že nejbližší servis s diagnostikou je u Liberce a druhej v Praze :-( To jsou ty nevýhody, ale jinak mi dělá samou radost.Třeba jsem scháněl orig. krytky na bezpečnostní matice kol a nesehnal. A to jsem volal snad po všech vrakovištích v ČR ;-\

"-- skrytý --" 11.08.2007  21:11

ROVER

No jo Rover. Jeden soused ho má v ulici. ALe má teda 400. Ten interiér ve světlé si mi moc líbí. Jenom jsem se chtěl zeptat, jak se na to shání ND ? Slyšel jsem že buď nejsou a nebo se musí hodně dlouho čekat. Co přesně je na tom pravdy ? Jinak jsem dal 10b. To ani jinak nejde :-) Jenom ať slouží :-)

"-- skrytý --" 14.08.2007  10:13

« Re: ROVER

Děkuji :-) Originální díly jsem zatím neřešil.Co jsem četl v diskuzích,tak to trvá často dost dlouho.Většina věcí jde koupit v replikách, jako třeba chladič,řemeny,těsnění,kotouče,destičky.… pak jsou věci,které se neseženou.Ještě jde zkusit vrakoviště...V tomhle směru je to dost špatné.Teď mi třeba něco prdlo na motoru a začal silně stříkat motorový olej do prostorů rozvodů.Tím pádem novej řemen od Gatesu můžu koupit znova :-( Jsem zjedav co to způsobilo a jak se tento problém vyřeší.

"-- skrytý --" 09.09.2007  14:02

« Re: Re: ROVER

Dávám 10b.Je to bratranec accorda a i motory v tom byli honda 2,0 a 2,3.Na ty jde sehnat cokoli.Horší shánění bude u těch originál Rover ;-\ .

foto STi-Modo-Team-

STi (Modo Team) 14.08.2007  11:44

To je krásný

Auto samo o sobě dokonalé není,ikdyž motor může tahat pěkně,ale krásný je konkrétně to tvoje.Je to exot a kdysi sem měl možnost jít do toho nejmenšího (myslim 216Ti),vypadal krásně.Sice jsou tu pro mě zajímavější auta,ale moc obdivuju stav a tvojí údržbu auta a to za 10B stojí!

"-- skrytý --" 14.08.2007  11:56

Velmi hezký vůz, sám jedno takové gentlemanské auto mám a proto vím, že anglické vozy mají charisma, o kterým se může studeným německým technokratickým autům jen zdát... Ať slouží ;-)

"-- skrytý --" 05.09.2007  12:46

Děkuji

Děkuji ;-)

"-- skrytý --" 17.09.2007  20:51

Zachovalý

Já procházím ještě tvoje fota a reaguju na to,cos mi připsal pod moje auto.Ty to máš o 100% zachovalejší jak i nteriér,tak podvozek,tak motor.Ten můj je mnohem víc zakarbonovaný :'-( .

"-- skrytý --" 18.09.2007  18:25

« Re: Zachovalý

Teda děkuji ;-) Motor jsem měl strašně zřízenej po koupi. Všude unikal olej a na něj se nabalil prach a nečistoty.Ale šlo to vyčistit.Aspoň byl zakonzervovaný proti korozi >:D

"-- skrytý --" 25.09.2007  16:17

Rovery

Tak jsem se konečně něco dozvěděl k Roveru. Dík za rozšíření obzorů. Máš to v super stavu, což vzhledem ke světlému interiéru vypovídá hodně o osobě řidiče. :yes:

"-- skrytý --" 25.09.2007  17:15

« Re: Rovery

Teda děkuji :-)

neregistrovaný: "tobiasman" [89.250.109.XXX] 25.10.2007  02:51

rozvody

Zdravím, potřeboval bych jenom vědět, v kolika km se mají dělat rozvody...moc by mi to pomohlo, mohl bych tím ušetřit pár korun :-)
    díky za info
    mail: brossman@email.cz

"-- skrytý --" 08.11.2007  07:18

Jejda...

Tak tady jsem si toho nevšiml, ale odpověděl jsem Ti přes Roverclub :-) :*)

tobi 10.11.2007  20:18

krásnej

už jsme si psali, ale konečně sem se dostal k hodnocení auta. Je krásný, jak ho máš vyleštěný, jak interiér, tak motor. Tohle asi nechám na jaro. Teďka to nemá cenu a přes zimu by se to stejně zadělalo. Bohužel s ním musím jezdit i v zimě :-(
    Ode mě máš čistě za 10 :-)
    a ještě jednou díky za tipy.

"-- skrytý --" 11.11.2007  10:41

« Re: krásnej

Díky za chválu :-) S tím čištění to na zimu je fakt zbytečné, jsem rád, že na toho svého mám garáž a nemusim s ním v té břečce jezdit, ale na druhou stranu mi je líto, že si ho moc neužiju. Těším se, až nafotíš toho svého krasavce ;-)

foto Sprint

Sprint 27.11.2007  20:24

Dost dobrý

Díky za pochvalu a hodnocení. Tvůj Rover je taky moc hezký.
    Skoro bych řekl, že je to takové nedoceněné auto. Za málo peněz hodně muziky, řekl bych.
    Ta spotřeba 8l/100km se mi zdá optimistická, ale netvrdím, že to není možný. To u Fabie HTP mnozí tvrdí taky, že nejde jezdit pod šest.... >:D
    Zajímalo by mě, jakou barvou (značka) jsi natřel ty třmeny, obyčejná tam nevydrží ani měsíc. Díky

"-- skrytý --" 27.11.2007  20:36

« Re: Dost dobrý

Už jsem psal k Tobě :-) Ty třmeny jsem sprejoval speciální barvou na třmeny, ta vydrží vysoké teploty. Kupoval jsem 400ml sprej od Motipu a za půlkou se furt ucpával ventilek, koupil jsem druhý a to samé.Ten jsem už vyreklamoval a poslední třmen jsem nalakoval bráchovým zbytkem spreje od Racingu. Měl stejný odstín a líp se s ním pracuje než s tím Motipem. A ceny jsou okolo 250kč / 400ml sprej (když nebude zlobit, tak v poho vystačí)

foto petr16

petr16 02.12.2007  20:46

supr

super kárka,výborný motor,čtivá a aktuální recenze,fotečky taky pěkné,musím za 10b

neregistrovaný: "masternet" [212.158.129.XXX] 07.12.2007  15:30

Kůže

Čau, chtěl bych se zeptat, čím leštíš kůži, já nemůžu najít něco, co by zabíralo :-( , dík

"-- skrytý --" 07.12.2007  17:24

« Re: Kůže

Ahoj.
      Mám na kůži nějaké dva přípravky, které používají i v servisech, ale mám je jen odlité do jiných nádob, tak nevím, jak se jmenujou. Jeden je na vyčistění a druhý je po oschnutí na nakonzervování. Ale název fakt nevím... ;-\

neregistrovaný: "dino618si" [85.135.87.XXX] 18.12.2007  21:19

bomba

čau,fakt moc hezké!Interier je fakt krásně zachovalý,Já ho mám zašlejší ale s tím už asi nepujde nic dělat,drhnul jsem ho jako fretka :-)Při tom drhnutí jsem poškodil takovou tu malou béžovou trojuhelníkovou mřížku na horním okraji palubní desky,sloužící k odmlžování okna.Nevíš jestli na vrakači něco takového seženu?PS:At Ti Tvoje autíčko slouží bez problému co nejdýl! :-)

"-- skrytý --" 19.12.2007  14:45

« Re: bomba

Ahoj.Děkuji za chválu. :-) Taky jsem všchno čistil, šudlal, leštil... :-) Jinak tu mřížku by jsi sehnat měl, zvlášť, když to může bejt z bouraný nebo anglický palubky, která jim bude k ničemu. Nejlepší zkušenosti jsem měl s vrakovištěm v Jeseníkách, byli ochotní a vyhrabali pro mě i úplné drobnosti. Měj se fajn a ať Tě Rouvřík taky nezlobí >:-[]

"anonym" [86.61.236.XXX] 08.01.2008  18:37

Super auto

Zdar Romane, Tak co rouvřík, odpočívá v garáži? Brouzdám po internetu a narazil sem na tvoje fotky. padla na mě nostalgie, myslím, že tvýho rouvříka sem nějakou dobu měl doma a ještě dnes si nadávám že se se toho auta zbavil :'-( je to perfektní stroj tak si ho užívej, Kuku

"anonym" [213.192.12.XXX] 08.01.2008  19:20

« Re: Super auto

Ahoj. Teda to mě zajímá :-) Rád bych se dozvěděl něco z minulosti. Jaký zhruba roky jsi ho měl? Mám už duplikát velkého techničáku, ale zjistil jsem, že první majitel mého Rouvříka byla firma ITEC MOTOR. Asi předváděčka. A pak už další majitele jmény neznám, až jednoho přede mnou a ten se jmenoval Martin K... Tak prosím ještě o něm něco napiš ;-)

"-- skrytý --" 08.01.2008  19:21

Jsem nebyl přihlášen :-)

"anonym" [86.61.236.XXX] 09.01.2008  20:26

« Re: Super auto

Nazdárek Romane, tak Tvůj mazlík byl fakt předváděčka. Potom s tím jezdil jeden pán z Prahy, no a od něho sem ho měl už já. Jezdil sem s ním asi rok, kromě oleje sem opravoval jen alternátor. Ještě trošku zvonilo turbo (hřídelka), ale ještě to bylo v normě. Měj se KUKU

"-- skrytý --" 09.01.2008  22:25

« Re: Super auto

Čau čau. Tak já si Tě schválně vyzkouším... ;-) V jakém roce jsi ho prodával a kolik měl asi najeto? Co serviska, do kolika km byla vedená? Kde měl už v tu dobu poškrábaný lak, nebo promáčklinku? V jakém městě jsi s Rouvrem bydlel? Jako při výslechu... ;-)

"anonym" [86.61.236.XXX] 12.01.2008  16:25

« Re: Super auto

to je fekt jako výslech, prodával sem ho v zimě 2005, myslím že mel škrábanec na pravém zadním blatníku a ztratil sem pravou záslepku mlhovky a taky myslím, že ti zhasíná kontrolka airbagu zároveň s abs, hrál sem si s pájkou

"anonym" [213.192.12.XXX] 12.01.2008  17:13

« Re: Super auto

S tou kontrolkou nevím.Myslím, že pokud jsou v pořádku pytle, má zhasínat chvilku po nastartovaní.A pokud by jsi ho prodával fakt v zimě 2005 musel by jsi se jmenovat Martin K. V jakém městě jsi bydlel? >:-[]

"anonym" [86.61.236.XXX] 12.01.2008  17:25

« Re: Super auto

Myslíš Martin Kučera, Boskovice ? :-)

"anonym" [213.192.12.XXX] 12.01.2008  17:50

« Re: Super auto

Přesně tak :-) Když jsem auto koupil,zjistili jsme doma i nějaké telefoní číslo na Tebe, ale pak jsem se bál Ti zavolat. Zajímali mě jak dlouho byly dělaný rozvody.Nakonec jsem radši nevolal a nechal je hned vyměnit. Nikdy bych neveřil, že toto najdeš a napíšeš. :-) To Tě museli Ačka pěkně loupnout a zároveň i mě. :-) Aspoň si vydělali na další reklamu. Akorát nechápu ty kontrolky.Měly zhasínat jinak? Jediná vec co mě teď trápí je takové divné chrastění od prostoru turba.Vždy jen když se přidá a pustí plyn to začne chrastit.

"anonym" [81.19.5.XXX] 12.01.2008  19:44

« Re: Re: Super auto

Tak to už dělalo i mě, když sem to koupil.Dělá to prý hřídelka v turbu,ale mně to nikdo nechtěl opravit,prý to u nás v republice nikdo nedělá.Já si myslím,že se spíš s tím nikomu nechtělo dělat. :-) Jinak ty rozvody sem dělal,měls klidně zavolat.Dál sem nechal ještě opravit alternátor.Jo a ty airbagy tam jsou, ale asi deaktivovaný,protože sem zjistil,že ten můj předchůdce vydělal žárovku z kontrolky.Když sem ji tam dal,tak pořád svítila,proto sem udělal menší úpravu,abych to mohl prodat,tak se nezlob :-) Ještě bylo poškrábaný sklo u spolujezdce a nesvítil myslím vypínač na mlhovky a displey s hodinama.Tak se měj,hlavně jezdi opatrně,je to fakt žihadlo. KUKU

"anonym" [213.192.12.XXX] 12.01.2008  20:33

« Re: Super auto

No tak to snad ještě nějakou tu dobu vydrží.Koukal jsem na stránky firem co se zabývají repasování turbín, vypadá, že by to aj udělali, ale slyšel jsem, že repasovaná turba už neni nic moc a originál stojí 40000kč :-( Těch airbagů mi je líto, nikdy mě nenapadlo, že by byly jen na ozdobu. Je pravda, že byl někdy kdysi lehce bouchlej na pravou stranu, tam co chyběla ta záslepka po mlhovce. Po sundání nárazníku jsem zjistil, že se ten nárazník prohnul až k výztuze, ale nijak ji nezdeformoval. Jestli se někdy dostanu k diagnostice, tak by tam třeba mohli tu závadu zjistit ;-\ Jinak ty dva vypínače mi už svítí. Nesehnatelné žárovky nahradily diody. A copak jsis koupil ty, za nový žihadlo?

"anonym" [86.61.236.XXX] 13.01.2008  15:35

« Re: Re: Super auto

Jo to turbo určitě vydrží, co sem to mel tak sem to moc nešetřil, s tím výkonem se nedá odolat :-) mám tet volvo S80 (200kw) celkem to papá, ale to svezení stojí za to! ten nárazník sem sundanej nemel, ale určitě to bylo jen nejaký skrábnutí

"anonym" [213.192.12.XXX] 13.01.2008  17:46

« Re: Super auto

Takže je otestovaný, jo? ;-) Já s ním jezdím jako důchodec kloboučník a sem tam ho pořádně protáhnu, aby nezapoměl >:D Jinak ta S80 je krásné autí.Už jsem po něm pokukoval v bazaru, má krásné nezvyklé tvary.Už když jsem chodil ze školy domů kolem autoprodejce Volva jsem na něj koukal.Myslím rok 2001,byla to novinka a měli tam dvě vystavený.A těď po letech už ceny klesají na přijatelnou mez, ale po druhý už bych se zadlužit nechtěl.V prosinci jsem doplatil Rouvříka, tak už si chci užívat celé výplaty :-) 200kw to už je mazec, co? To by mě prorvalo sedadlem >:D

"-- skrytý --" 14.01.2008  20:38

« Re: Super auto

Ještě jsem se Tě chtěl zeptat, jestli nemáš v počítači nějaké fotky Rouvra, než jsi ho prodal.Rád bych si rozšířil galerii :-)

"anonym" [86.61.236.XXX] 19.01.2008  00:21

« Re: Re: Super auto

Ahoj,něco sem našel,když sem jezdil sestře na svatbě,tak mi napiš svůj mail a já ti tam pár fotek pošlu. Jinak nic nemám. Ahoj,KUKU

"anonym" [213.192.12.XXX] 19.01.2008  08:11

« Re: Super auto

Jůůůůůůůůůůůůůůůůů :-) Ten mail je Roman620ti@seznam.cz Díky moc předem, už se na ně moc těším!!!! ;-)

"-- skrytý --" 21.01.2008  17:40

Rover

Skvělé auto s ideálním motorem >:D Zajímavé je, že Oct RS má stejný výkon ze stejného objemu a o tolik let později :-) Koukám, že jses taky pustil do stylingu, tak ať se povede ;-)

"-- skrytý --" 21.01.2008  17:57

« Re: Rover

Děkuji ;-) Nejdříve jsem se bál té červené barvy třmenů, když mám červené auto, ale byl jsem mile překvapen. Teˇnedávno jsem viděl taky šestistovku a měla je stříbrné a taky to nevypadalo špatně.

"-- skrytý --" 23.01.2008  18:19

« Re: Re: Rover

Vždycky je to lepší, než je mít zrezlé ;-) Čím jsi myl motor, že to šlo tak dobře dolů??? Koukám, že jsi jel do Jeseníků pro ND...asi máme stejný zdroj >:D Takový mladší pán, jehož hobby jsou Rovery??? Rozebírá je na zahradě? :-)

"-- skrytý --" 25.01.2008  19:17

« Re: Rover

Tak to určitě :-) Motor jsem myl průběžně. Co šlo jsem umyl jen benzínovým čističem a zbytek jarová voda za pomocí kartáčků, hadřků a kbelíku. Zbytek jsem čistil, když jsem něco rozebíral, byl lepší přístup. Jinák v těch Jeseníkách byla fakt vidět ochota. Jj byl to mladší pán a na zahradě domu měl Roverů hafo. Nějaké celé, rozebrané a i holé skelety. Scháněl jsem mimo jiné i sklíčko na osvětlení do zavazadlového prostoru, nikde nebylo, tak ho vzal ze svého auta :-) Byl jsem fakt spokojen a ještě ta krásná zimní krajinka cestou :-)

"-- skrytý --" 25.01.2008  23:52

« Re: Re: Rover

JJ, taky jsem koukal nad jeho ochotou pro práci, fakt fachman :yes: Díly za pakatel celkem, máš to hned bez čekání :yes: Odkud zhruba jsi, že tam taky jezdíš? :-)

"-- skrytý --" 26.01.2008  07:14

« Re: Rover

Jsem až z Pardubic. Měl jsem to celkem nějakých 350km, ale bylo to jediné vrakoviště v ČR, které mělo nepoškozený tunel loketní opěrky ve světlé barvě a v pořádku. Jinde neměli, nebo šedej a někde mi nabízeli světlej, ale že je napůl rošláplej >:D Proto Jeseníky. Copak jsi tam scháněl ty?

foto Konwi

Konwi 29.01.2008  18:45

Tvé auto se má

Nemusí do bláta a zimního hnusu. Moje auto jezdí každý den a ve všem, co se zrovna na silnici válí. Máš i jiné auto, popř. jak tedy řešíš problém osobní dopravy?

"-- skrytý --" 31.01.2008  07:27

« Re: Tvé auto se má

Nejdříve jsem si Rovera koupil na normální používaní a planoval jsem, že bude před barákem. Po prvních dnech, kdy jsem se o něj venku strachoval jsem rozhodl, že bude v garáži a budu ho normálně používat, ale po pár km jsem se do něho tak zamiloval, že už se mi nechtělo do mokra, natož sole. Na ježdění do práce a nečasu jsem koupil hypervýhodně Škodu Formana 135ls. :-)

tobi 07.02.2008  13:02

« Re: Tvé auto se má

No jo, ten můj mu taky závidí :)každej bohužel nemáme garáž. Co sem se s Romanem bavil, tak se jeho Rover má možná líp než přítelkyně >:D

"-- skrytý --" 08.02.2008  16:43

« Re: Tvé auto se má

Snad mě zato nebude zlobit a bude pěkně jezdit bez poruch. :-) Přítelkyni nemám, ale mám Rovera a výjde to aj levnějc. >:D

foto -Black-Jacket-

*Black_Jacket* 07.02.2008  17:04

WoW

Nádherný kus. Vidno že sa oňho príkladne staráš. Mať možnosť, hneď by som ho kúpil. 10b :yes: :yes: :yes:

"-- skrytý --" 08.02.2008  16:44

« Re: WoW

Teda moc děkuji. ;-)

"-- skrytý --" 17.02.2008  07:06

Radost

Je radost vidět toto ladné a elegantní auto. Zážitek je ještě umocněn dokonalou péčí, kterou mu věnuješ.Vynikající práce.
    Gratuluji. Dávám samozřejmě plný počet bodů.

"anonym" [213.192.12.XXX] 17.02.2008  16:46

« Re: Radost

Děkuji. :-)

"-- skrytý --" 28.04.2008  22:29

2ks Rover 620Ti

Koukám, teda čtu, že jsis udělal radost a koupil druhé Ti :-) Hoď sem nějaké foto a údaje ;-) Na kolik to zhruba vyjde??? :-)

"-- skrytý --" 29.04.2008  23:16

« Re: 2ks Rover 620Ti

No zatím jsem ještě neměl čas udělat si výlet s obouma najednou, tak dám aspoň dvě fotky. Stále na něm makám, protože byl hodně zhuntovanej, chudáček ;-\

"-- skrytý --" 05.06.2008  13:14

krasavec

Vínovej je opravdu fešák, je vidět že s ním trávíš dost času.

foto HamilRS

HamilRS 09.08.2008  22:13

všechno nejlepší :D

koukám do kalendáře a vidím jméno ROMAN tak všechno nej... :-) ;-)

"-- skrytý --" 09.08.2008  23:05

« Re: všechno nejlepší :D

Ahoj, děkuji, tak to bych opravdu nečekal. :-)

foto HamilRS

HamilRS 10.08.2008  13:19

« Re: Re: všechno nejlepší :D

máš jméno rovnou v přezdívce tak jsem si to dobře pamatoval :-)

"-- skrytý --" 14.08.2008  21:41

Sprdunk

Ahoj Romane, musím tě pokárat za to, že necháváš "našeho Rouvříka" odpočívat bez značek. Člověče, to auto, když nejezdí, tak stárne dvakrát rychleji!!! Když říkám "našeho", tak tím myslím, že to auto bylo u nás v rodině. Věř mi, tím, že auto necháš nějakou dobu stát, tím mu určitě neprospěješ. Tak hupky dupky do depozitu pro značky a honem ho projeď. Nemyslím to zle, ale to auto sem měl možnost taky několikrát řídit a je to fakt svezení. Četl sem, že sis pořídil dvojče, ale vůči tomu vínovýmu to určitě není fééééér! Auto je dopravní prostředek a néééé nějakej nábytek, co postavíš někam do kouta a necháš na něho prášit. To sis ho nemusel ani kupovat :'-( Jinak musím uznat, že sis ho pěkně vymašlil, ale uznej sám, že Tobě by se taky nelíbilo, kdyby Tě někdo odstrčil jenom proto, že si Tě chce šetřit a schoval Tě někam mimo svět silnic a dálnic. Tak snad si vezmeš moje slova k srdci a vysvobodíš toho svýho "mazla" ze zajetí. Měj se, zdraví Charlie.007

"-- skrytý --" 15.08.2008  00:59

« Re: Sprdunk

Ahojda, to jsem na jednu stranu prevít, ale teď na to opravdu nemám peníze, abych mohl platit za oba dvoulitry. :'-( Já si myslím, že je rád, že nemusí do toho hnusu deště, v zimě do sole a že na něho nesvítí celé dny ostré slunko. Já když se s ním nekam jel projet, furt jsem se o něho moc bál, aby ho někdo neťuknul, nebo neškrábnul a všechno možné... Do těď byl krom zimy stále na SPZkách a jezdil jsem s nim na projíždky. Jinak se snažím sem tam ho aspoň kousek projet, aby se vše promazalo a rozhejbalo. A mám radost, že už nejel ve slejváku a blátem kolem dvou let :-) Pamatuji na poslední velkou projížďku, když jsem jel 200km na Roversraz a to byla krása. Jel jsem ráno a co jsem dojel, tak hned předjel, jel fakt parádně...Je to prostě můj mazlíček. Jakého jste měli Vy? Ve stejných barvách? Ten stříbrnej je o dost v horším stavu, byl spíše na díly, ale pak jsem se rozhodnul, že do něj něco nainvestuji a zatím jezdí, snad to tak i zůstane :-O Mám ho taky moc rád a flexou bych ho prostě nemohl rozřezat, to bych nezvládl... 8-s

foto TurboKluk-smazat-hodnoceni-

TurboKluk(smazat hodnoceni) 28.11.2008  17:32

Krásne auto

Kolik takový krasavec zhruba stojí, teda pokud to neni tajemství :yes: :yes:

"-- skrytý --" 29.11.2008  11:57

« Re: Krásne auto

Díky za chválu ;-) , ceny těchto aut jsou dnes již za směšné peníze. Řada 600 se dá pořídit už od 30.000kč , ale to je bez výbavy s obyčejným motorem a ve vemi zanedbaném stavu. Hezkej s plnou polní se sežene kolem 80.000kč a samo že i za míň, jen na něj mít štěstí, protože se o ně moc lidi nestaraj a pak to dalsího majitele něco stojí. Třeba toho červenýho jsem kupoval před 3 roky na leasing za 125.000kč + 40.000kč postupně za opravy. A ten stříbrný mě vyšel i s opravami na necelých 40.000kč, ale je mezi nima velký rozdíl v zachovalosti. Jinak koukám, že máš Superba, ten mě hodně lákál asi před rokem, až jsem uvažoval to svoje prodat a přejít, ale nakonec jsem si uvědomil, že bych byl blázen prodávat něco co se mi fakt strašně líbí a mám tam vše vyměněno za kvalitní díly a koupit zase něco do čeho budu muset cpát peníze, kterých moc neni a ještě si brát nějakou půjčku. :-) Na toho Superba je paráda, že všechno seženeš a za kolikrát velmi slušné ceny.

foto TurboKluk-smazat-hodnoceni-

TurboKluk(smazat hodnoceni) 29.11.2008  12:22

« Re: Re: Krásne auto

No s těma dílama třeba antena stoji 1200Kč ale ja si tam vše servisuju sam takže to není zas tak strašné

"-- skrytý --" 29.11.2008  15:30

« Re: Krásne auto

No já to myslím jako třeba to kupovat z aukra a nebo různě přes inzerce. Jsou to originální díly, nové nebo použité a za levnější ceny než na toho mého 11let starého miláčka... A další výhoda je, že když už na něco nestačíš a servis budeš potřebovat, tak si v pohodě vybereš kterej má dobrej ohlas kolem svého bydliště, já mám volbu asi mezi třema v čechách 8-s

foto Kajuska

Kajuška 16.12.2008  22:47

moje vzpomínka

Ahoj, tohle auto jsme měli asi 8 let a za tu dobu se skoro nic nemuselo měnit. Byl to tank, který všechno vydržel a ustál a dokonce mému tátovi zachránil dost život za který zaplatil bohužel svým. Rover 75, který po něm následoval byl v podstatě paskvil - nevím jestli to bylo tím že automobilka již krachovala nebo tím že montéři měli špatný den, ale to auto od začátku bylo v servise a po třech letech muselo jít. Tak at ti to tvoje dlouho slouží tak jako nám a at jste bez nehody. ;-)

"-- skrytý --" 19.12.2008  21:10

« Re: moje vzpomínka

Ahojda bývalá Rover kolegyně ;-) , to jsi mě svým článkem potěšila, rád čtu chválu na tuto "zapomenutou" značku, zvláště na 620ti. :-) Mě ta ŠESTISTOVKA hrozně okouzlila a stále mě dělá radost, ale radši to zaklepu... :-)

"-- skrytý --" 15.02.2010  20:02

motor rover 620ti

dobrý deň, chcel by som sa spítať aký je kód motora v tomto aute a na ktorý motor z hondy sa podobá. Za odpoveď ďakujem :-)