Caterham (2008)

2.4.2009

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "Jenda Testdrive". Miluji ho! Ztělesňuje pro mě opravdové auto pro řidiče. Nezná slovo kompromis. Stojí…

Caterham CSR 200 (Jenda Testdrive)

David Silver 02.04.2009  13:12

My chceme recenzi!!!!

-//- :yes:

foto Kajuska

Kajuška 02.04.2009  13:20

« Re: My chceme recenzi!!!!

a taky víc fotek

foto Ondrej-Samal

Ondřej Šámal 02.04.2009  13:24

« Re: My chceme recenzi!!!!

Zdravím do Speedu ;-) Taky se těším na recenzi, Caterhamy a jim podobná auta, jsou bomba, ryzí řidičský zážitek. Doufám, že v tomhle případě nebude platit přísloví o kovářově kobyle a přibyde tady pořádná recenze :yes: A fotky, na ty jsme tady ujetí >:D

"-- skrytý --" 02.04.2009  14:01

Co to má být?

Nic proti, ale tohle vypadá jako fake... Takovouhle recenzi udělám do 5 minut od stolu a ani to auto nemusím vidět, natož řídit...

foto Ondrej-Samal

Ondřej Šámal 02.04.2009  14:08

« Re: Co to má být?

Tak pokud je to ten Honza Červenka, kterého myslím, tak to fake není ;-)

"-- skrytý --" 02.04.2009  14:18

« Re: Re: Co to má být?

To doufám, konečně by tady mohlo bejt parádní auto :yes:

"-- skrytý --" 02.04.2009  14:25

Slibuju recenzi i dalsi fotky

A neni to fejk... Zadnej fejk by takhle nefrcel ;-)

foto pivrnec

pivrnec 02.04.2009  15:46

CATKA:-).

Ahoj Honzo,tak koukám že jsi se konečně dostal:-). Přeji hodně štastných kilometrů a čím dál tím rychlejších kol na okruhu!!! Byl jsem se podívat na 1.akci testdrivu v Sosnové a vypadalo to velmi zajímavě... Každopádně sem na tebe zvědav v Mostě a Brně:-). Ať si každej říká co chce,nemůžu jinak než za 10:-).

Poustnik 02.04.2009  17:05

Polovina lidí se tu v diskuzi tváří, že tě zná a že jsi správný chlapík,

tak nám pověz něco o té motokáře! To je čistě auto na zábavu, jezdíš jen po okruzích, nebo i na poštu??? Mazdy mají také takový objem přesně...jak jsi k autu přišel? Vždycky jsi věděl, že lepší je menší výkon a kila dolů? Ať slouží a nezlobí! Hoj! :-)

Flammer (RSKa) 02.04.2009  17:12

« Re: Polovina lidí se tu v diskuzi tváří, že tě zná a že jsi správný chlapík,

poustniku precitaj si u s-mike prispevky :-!

"-- skrytý --" 02.04.2009  17:13

« Re: Re: Polovina lidí se tu v diskuzi tváří, že tě zná a že jsi správný chlapík,

Poustnik se tomu vyhejbá! Velezrádce a ještě k tomu SRAB! >:-[]

Flammer (RSKa) 02.04.2009  17:21

« Re: Re: Re: Polovina lidí se tu v diskuzi tváří, že tě zná a že jsi správný chlapík,

Horwaysi to su uz dost silne slova, a zatial neopodstatene , poustnik sa mozon toho nezucastnil z inych dovodov ktore mi zatial nevieme ,

"-- skrytý --" 02.04.2009  17:22

« Re: Re: Re: Re: Polovina lidí se tu v diskuzi tváří, že tě zná a že jsi správný chlapík,

Silná ale pravdivá. ;-)

Flammer (RSKa) 02.04.2009  17:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Polovina lidí se tu v diskuzi tváří, že tě zná a že jsi správný chlapík,

nie zatial pravdiva nieje , a ako poustnika poznam on srab uzrcite neni

"-- skrytý --" 02.04.2009  17:25

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Polovina lidí se tu v diskuzi tváří, že tě zná a že jsi správný chlapík,

Velezrádce ale jo. ;-)

Poustnik 02.04.2009  18:00

Jejky, co tady řešíte? Tak já si přečtu, co jste psali u s-mika.... :-)

"-- skrytý --" 02.04.2009  18:02

:-!

"-- skrytý --" 02.04.2009  18:12

Pouštníku polovina lidí tady čte SPEED!!!! :yes:

Poustnik 02.04.2009  18:15

Jo SPEED! Kamarád tam dělal redaktora, tak občas nějaký daroval, ale přešel jinam, tak už jsem dlouho speed nečetl.... >:D

"-- skrytý --" 02.04.2009  18:18

tak zakup výtisk....pak se do tebe emoce z dost dobrých článků zakousnou a dlouho nepustí dokud si nekoupíš další vydání! >:D

"-- skrytý --" 02.04.2009  18:19

Časopisy jsou na ho.vno, když si to můžeš přečíst na internetu. :-! :yes:

"-- skrytý --" 02.04.2009  18:20

"-- skrytý --" 03.04.2009  15:42

Taky názor.

"-- skrytý --" 17.04.2009  11:04

« Re: Polovina lidí se tu v diskuzi tváří, že tě zná a že jsi správný chlapík,

Tak recenzi už máte :-) Jezdím c Catem běžně i na poštu - jen nesmí chodit velké balíky. Přestože tak nevypadá, je to docela pohodlné auto - díky nízké váze má měkké pružiny i tlumiče, takže nijak dramaticky nedrncá. Fakt. Trochu opruz je sekvenční převodovka - nejde prostě jen tak vyřadit na neutrál, ale poctivě se musí kvalty sázet dolů. Ale na okresce nebo okruhu je BOŽÍ!
      Koupil jsem ho, protože jsem kvůli firmě potřeboval auto, které je vhodné na ježdění a učení, taky jsem chtěl (potřeboval) něco co smaže i supersporty (na okresce i na okruhu). A protože nemám ranec na milovanou 911 GT3 RS a hledal jsem něco pro zábavu s přijatelnými provozními náklady, byl Cat už dlouho jeden z favoritů. No a pak jsem ho poprvé řídil... Neexistuje lepší auto pro řidiče, nebo jsem ho alespoň neměl v ruce. Dá se s ním jet šílená palice, driftovat každý kruhový objezd, jet do práce... Ne, není to rodinné auto, ale to jsem ani nechtěl.
      A jestli jsem vždycky věděl, že je váha všechno? Auta už jezdím patnáct let... A posledních pět let nemluvím o ničem jiném. Někdy je mi trochu smutno, jindy mám příšerný vztek, když vidím, jakým směrem automobilky míří. Nebaví mě jezdit rychle po dálnici, nebaví mě auta která jsou jak Playstation. Já hledám zábavu a výzvy.

foto Charger

Charger 20.06.2009  14:30

« Re: Polovina lidí se tu v diskuzi tváří, že tě zná a že jsi správný chlapík,

Díky bohu za lidi jako jsi Ty...mám na to stejný názor :-)

Poustnik 20.06.2009  16:58

Díky za upřesnění! :-) Ať jezdí! Hoj!

foto Shadik

Shadik 02.04.2009  20:16

4 Jenda

... ty Tvoje uvodniky v TG ctu radsi nez Clarksonovi ;)

Vette 02.04.2009  20:19

« Re: 4 Jenda

asi tak :-) Este teraz si pametam na clanok z buducnoti kde pise ze si kupil za par korun stare lambo a tajne ho chodi startovat do garaze z benzinom, ktory si skoval do bandasky. Verim ze ta doba nastane, ale dufam ze nei tak skoro.

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 02.04.2009  20:28

Cat

Zdravím Vás pane Červenka,je super že jste sem dal svoji ,,raketu,,ale jak píšou kluci a holka,přidejte víc fotek a hlavně recenzi,zatím nehodnotím,ale auto je jasná 10,zbytek ZATÍM na desítku není ;-\.
    P.S. : díky za rady pro správné ,,zajetí,, Scirocca,od zítřka se jimi budu řídit ;-)

foto v3jc3

v3jc3 02.04.2009  21:35

potentní motor...

jen jestli nebude potentní majitel a motor mít potenciál >:D Jina krásná motokára, ale technické informace si mohu najit na netu a jak bude jezdit je asi jasné, takže prosím pořádnou recenzi ;-)

foto salazar

salazar 03.04.2009  08:32

závist

>:D já chci taky

"-- skrytý --" 03.04.2009  08:58

RECENZE V PONDELI

Kdybych byl býval tušil, dal bych to sem všechno až komplet ;-) OK, recenze v pondělí!

janoš 03.04.2009  11:20

já radši počkám

Zatím nevím, co si o tom mám myslet. Fotky jsou z netu a když se zaregistruju jako třeba Charouz a dám fotky též z netu, tak to mi přijde podobné a na druhou stranu to je i pro testdrive reklama. Takže zatím čekám co se z toho vyklube a nechám se překvapit:) Jinak J.Červenku mám více spojeného s autowebem, tam mu věřim, že to je on >:D >:D >:D

foto Ajin-MoDo-Team-

Ajin(MoDo Team) 04.04.2009  22:09

Dneska ti to jelo Jendo

Parádní brněnská podívaná :yes:

janoš 07.04.2009  12:29

úterý a recenze nikde

no tak povídal si v pondělí, že bude. Byl pěknej víkend, tak kdo by trávil čas u komplu. Piš piš netrpělivě čekáme

Poustnik 07.04.2009  12:34

« Re: středa a výplata nikde

No...trpělivě čekáme..... :-!

janoš 08.04.2009  16:57

« Re: Re: středa a výplata nikde

tak to máš špatný bez výplaty, však prodáš mazdičku a nějakej pátek na chleba bude >:D

foto Charger

Charger 12.04.2009  15:15

Ta už chápu co na tom Caterhamu všichni lidé vidí

Včera jsem byl svezen v Roadsportu od jednoho člověka z caterham Academy a je to nádhera..ty ostré reakce jsou poznatelné i ze sedadla spolujezdce...a přitom je to použitelné auto i po městě (za krásných dní), no jsem unešen :yes: :-)

"-- skrytý --" 15.04.2009  11:44

konecne!

Trvalo to, no... Ale kdo by psal, kdyz se muze jezdit :-!
    Aktualne mam 3000 km, jsem po servisu a po jezdeni na okruzich v CR a v Rakousku. Nelitoval jsem ani vterinu ani korunu.

OS 15.04.2009  12:10

OS 15.04.2009  12:10

« Re: konecne!

Ahoj Honzo, super hracka! V tomhle pocasi si to musis neskutecne uzivat >:-[] Priblizne za mesic planuji s kamarady vylet na severni smycku a rad bych se optal jake mas zkusenosti s ubytovanim. Jsou pobliz nejake rozumne kempy s chatama nebo mam radeji poridit privat? Nechce se mi davat za ubytovani nejakou nesmysl castku.

"-- skrytý --" 15.04.2009  12:13

« Re: Re: konecne!

Hned u Ringu je kemp, nejlepe na stany. Stoji to par korun. Ale v okoli do 30 km je spousta privatu za prijatelne ceny, takze postel mozna bude lepsi! ;-)
        Uzijte si to... Ja tam jedu pristi tyden, letos to vidim jeste minimalne 3x >:D
        Varovani: Budes se tam chtit vratit!

OS 15.04.2009  12:25

« Re: konecne!

S tim pocitam ze se budu chtit vratit!!! Uz o tom snim treti rok tak se tesim jak male dite >:D Beres CSR?

"-- skrytý --" 15.04.2009  14:14

že není sexy ? ? ? ! ! ! ! právě naopak ! ! !

No, Honzo, jak můžeš něco takového napsat?? Pro mně je to naopak a pro všechny hezké baby bez rozdílu věku taky!! Od soboty 11.dubna, kdy jste u nás byli a kdy mě Přemek Bartoš přivezl Cata k narozeninám, jsem z toho auta skoro nevylezl a řekl bych, že je to nejvíc sexy auto, co jsem kdy měl!! Během doby, co čtu tvoji recenzi koukám na mého bíločerného Cata z okna před kancelář a pořád u něj vidím moc pěkné ženské exempláře (bez rozdílu věku) a všechny se na něj hrozně smějí, ale všimnul jsem si jedné věci, ošklivé ženské na to auto moc nereagují, pouze krásné baby.....holt krása krásu přitahuje ;-) ;-) V neděli jsem dal s manželkou v Catu 260 km a byla to úplná nirvána!! To auto také vřele doporučuju, stálo zlomek toho, co moje R8, ale je neskutečně podmanivé a člověk se na něm stává rychle závislým..... :-) :-)

StormShadow 15.04.2009  14:36

« Re: že není sexy ? ? ? ! ! ! ! právě naopak ! ! !

tak to mate teda kliku, me na auto kouka asi jen 4% mensina :-)

o lotusech teda nevim ze by v nejakem state byl verejne znam jak auto 4% mensiny, jako napriklad ve francii porshneky.

"-- skrytý --" 17.04.2009  13:01

« Re: že není sexy ? ? ? ! ! ! ! právě naopak ! ! !

Ahoj Josefe, mně se prostě vizuálně nelíbí. Nikdy se mi nelíbil. Ale miluju ho za to jak jede a to je pro mě tisíckrát víc než to jak vypadá.
      Gratulace k Tvýmu Catu, vypadá parádně, doufám, že jsi dostal fotky. R8? Co je to R8? Jestli se vy všichni ptáte co to znamená „řídit“, tak Caterham je odpověď.

StormShadow 17.04.2009  13:10

« Re: Re: že není sexy ? ? ? ! ! ! ! právě naopak ! ! !

.........nebude spise Lotus je odpoved ;-) :-)

...........jinak by zadnej Cat nebyl >:D

urcite je super ze se nejaka firma takle drzi mnoho let tradice.

joooo bilej L7 a nocni projizdka po Champs Elysées a vlajici bila sala :yes: :-!

"-- skrytý --" 17.04.2009  10:51

superlight

Cat prošel drobnou úpravou... Čelní okno nahradil nizky karbonový štítek! :-)
    Aerodynamika: :yes:
    Pocit z rychlosti: :yes:
    Ještě větší hardcore: :yes:

Fotky přidám v pondělí (snad), nafotím i nějaké detaily...
    A ve čtvrtek jedu na Ring, bohužel bez Cata, bude na vystavě v Bratislavě. Takže budu jen učit ježdění... www.testdrive.cz

foto Papir1

Papír1 08.03.2010  10:14

« Re: superlight

uff, Mám husí kůži a to jsem si to jen přečetl. Jednou jsem v v něm seděl na autosalonu. Neznám auto s tak malím prostorem pro posádku a jejich kufry. Je to stavěné pro projížky v prosluněných Alpách s kreditní kartou. Ale stejně ho chci. Chci ho od doby co stím dováděl Belmondo v nějakém filmu.

"-- skrytý --" 23.06.2009  12:09

nový fotky + pozvánky

Ahoj, přidal jsem nějaký nový fotky... ;-)
    A rád bych Vás taky pozval na kurzy driftování Basic Drift a Power Drift, nebo ježdění na Hungaroringu!
    Více info na www.testdrive.cz

"-- skrytý --" 08.07.2009  15:27

Chcete naučit driftovat?

Ahoj všem, mám poslední dvě volná místa v driftovacím kempu. Za dva dny vás naučíme jezdit bokem, překládat auto z jednoho driftu do druhého a poradíme vám jak se správně jezdí kruhové objezdy! :-)

Více info zde:

David Silver 08.07.2009  15:30

« Re: Chcete naučit driftovat?

A s předokolkou ot jde taky?

foto Asphalte-MoDo

Asphalte MoDo 08.07.2009  16:31

« Re: Re: Chcete naučit driftovat?

s predokolkou nezadriftujes vole, jinak dobra reklama.

OS 08.07.2009  16:41

« Re: Re: Re: Chcete naučit driftovat?

moc hezky az na tu cenu

David Silver 08.07.2009  16:49

« Re: Re: Re: Chcete naučit driftovat?

No právě že z předokolkou to jde horko těžko, tak se ptám jestli berou i předohraby ;-)

"-- skrytý --" 10.07.2009  15:02

« Re: Re: Re: Re: Chcete naučit driftovat?

No... s předokolkou to prostě nejde :-)
            Jde jen rozhodit, bokem pak frčí chviličku, ale žádný maso.
            Prostě... Potřebujete zadokoloku nebo čtyřkolku, to je ten správný přístup :-!

PS: Na příští rok plánujeme driftovací akce i v ČR, jen jednodenní. Tady to prostě naskáče - pronájem okruhu, instruktoři, ubytování, plná penze... Stejně to ale za tři tisíce nebude :-(

"-- skrytý --" 21.07.2009  14:27

Power drift - pár fotek

jsem zpátky z Rakouska z Power Driftu... Pár fotek na ukázku, věřím, že se vám budou líbit... ;-)

Vette 21.07.2009  15:03

« Re: Power drift - pár fotek

pekna akcia. Zvazujem ze by som sa tam v buducnosti nahlasil aj ja. Ako moc sa pri treningu znicili gumy?

StormShadow 21.07.2009  15:33

« Re: Re: Power drift - pár fotek

njn to se to vsem driftuje kdyz koupej pneu v kazdym "barumu", si kazdy zhrabnuti sakra rozmyslim, kdyz vim ze na ne pak muzu i nekolik tydnu cekat.

Vette 21.07.2009  15:35

« Re: Re: Re: Power drift - pár fotek

tak ja som naposledy na moj rozmer cakal 4 tyzdne. Na sklade ich nemal nikto v SR ani CR. Vsetko len na objednavku.

"-- skrytý --" 21.07.2009  16:13

« Re: Re: Power drift - pár fotek

Vzhledem k tomu že se trať celou dobu kropí, tak gumy ani moc nedostanou... Každopádně všem vřele doporučuju používat na driftování ty nejhorší a nejodrbanější gumy co najdou doma ve stodole, nebo so vyžebrají někde v pneuservisu. Ideálně zimáky! :-)
        Takže náklady na pneu jsou vlastně jen za přezutí...

Poustnik 28.07.2009  16:09

Recenze dopsaná, fotky jsou, dávám 3 krát 10

Jen by se mi líbilo pár detailů, fotku motoru, palubky, sedačky, zavěšení kol a tak....Tak kdybys měl čas a náladu, tak až sem příště zabloudím, tak se doufám pokochám! Ať jezdí! Hoj! :-)

foto Sleeper

Sleeper 03.08.2009  13:32

Pro všechny....

Ahoj, zdravím všechny. Octl jsem se na nějakou tu minutku na sedadle spolujezdce v tomhle autě.... Pochopitelně, že si svoje zážitky nechci nechat pro sebe :-) Sepsal jsem je a výsledek visí tady: [odkaz]%E2%80%93-try…

OS 04.09.2009  19:29

tak uz vim....

...jake bude moje druhe auto:) Jeste bude nejakej cas trvat nez na nej vydelam ale bude to na 100% caterham!

foto Thomasino

Thomasino 08.03.2010  11:21

Úžasné auto!

Ahoj Honzo, dneska jsem si znovu přečetl tvoji moc pěkně napsanou recenzi na CATa a už se těším, až ho uvidím zase v akci! Viděli jsme se na testovacím dni CRA v Mostě, pak jsem se byl podívat také ve Vysokém Mýtě, jsou to super závody a naprosto úchvatné auta!! Dle tvé rady z Mostu jsem si pořídil GTI místo Focuse ST ;-) a časem bych se chtěl dopracovat ještě ke druhému víkendovému autu, právě něco jako CAT nebo Lotus Elise :-) Snad se to za nějakou dobu povede!!
    Zkus někdy prosím doplnit další fotky, ať se můžeme kochat tím skvostem taky ;-) >:D

P.S.: Kdyby jsi chtěl, mohu ti jich pár poslat z Mostu v dubnu 2009, tvého CATa jsem si prostě musel taky vyfotit :-) Včetně toho jak jedeš na dráze..
    viz:
    a další..

foto palix

palix 07.10.2011  13:31

Jedna z najpútavejších recenzii ;). Držím palce...