Peugeot 308 (2008)

12.4.2008

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "kello". "Lovím cestný planktón a moj nos mi može závidieť každý fanušik F1." Mali sme P406, spokojní sme…

Peugeot 308 (kello)

foto Mexican82

Mexican82 13.04.2008  22:13

slovencina

boze to je gramatYka.. davas tomu pekelne zabrat ;-\

"-- skrytý --" 14.04.2008  12:30

Mexican82

poopravujem to ešte

italio 14.04.2008  14:00

jako tak auto je pěkný jen ale když máte už takovou výbavu, proč jste si teda už nepořídily silnější motor? Ale to je jedno. Dej tam rozhodně jiné fotky, je to hrůza. To prostředí, špína na autě a z těch fotek nejde vlastně pomalu nic vidět. A dej nějaké zážitky z jízdy a ne jakou tam máte výbavu(to si můžu přečíst na stránkách peugeotu. Jinak přeji hodně úspěšných kilometrů s tímto jinak povedeným vozem

"-- skrytý --" 14.04.2008  19:50

« Re: 308

hej diky máš pravdu s tým čo tam mám dať. motor vieš nie sme športovci, a aj cesty u nas na vychode o nicom. mali sme pred tým 406 1,8 85kW a otcovi sa zdala az moc silna, teraz to HDi ide vraj na 70% výkon, nie ej zabehané a je silnejšie ako ta 1,8, myslím, že to bude tym krutakom, že taha od 1750 otacok

italio 14.04.2008  20:48

« Re: Re: 308

jj, však v pohodě(moje mamka má 207 s 90 konmi a je to živé jak blázen). No u nás to s těma cestama není o nic lepší. Dnes jsme valily bravem(taky 17 kola) a to byl opravdu děs, děs a jenom samý děs. Jinak se mi to bravo a 308 líbí z jejich třídy nejvíc. Nevím proč, ale jsou něčím zajímavé a neobvyklé( asi mám nějakého jižanského ducha)

escorpion 19.07.2008  10:43

« Re: 308

Včera som bol na testovacej jazde s motorom 1,6 88 kW. Podľa "papierového" výkonu to malo byť celkom svižné, ale opak bol pravdou. Auto sa doslova plazilo, bol som sklamaný. Moje ďalšie auto nebude p308, ale hyundai i30. V pondelok idem podpísať objednávku. Moju 307 break berú na protihodnotu + doplatok. Motor 1,4 classic + klíma.

"-- skrytý --" 20.07.2008  10:22

« Re: Re: 308

ta gratulumem k new auto. o diesli si nerozmyšlal?

escorpion 21.07.2008  07:01

« Re: 308

Aj som rozmýšľal o dieseli, ten by sa mi veru svojou charakteristikou a výborným ťahom páčil, ale pri neustále rastúcich cenách nafty by sa mi to oplatilo až pri najazdení cca 150.000 km. Navyše diesel má drahšie servisné prehliadky, komplikovanejší motor, ktorý je háklivý na kvalitu nafty ( čerpadlo, trysky, turbo ... )

"-- skrytý --" 21.07.2008  08:57

« Re: Re: 308

aha a kolko nabehaš za rok?

escorpion 25.07.2008  16:03

« Re: 308

Za rok najazdím cca 24.000 km. Keby som kupoval peugeot, tak nie je čo riešiť. Oplatí sa mi diesiel, ale pri mojom budúcom aute i30 to vyzerá lepšia pre benzín. Doteraz som jazdil na cca 10 áut z toho iba moja 307-ma bola diesiel, inak všetko benzín. Mám rád otáčky :-) a na spotrebu až tak nehľadím, tak preto som volil teraz benzín. Uvidíme, dúfam, že to bude spoľahlivé.
              Čítal som, že zopár p308 už museli odtiahnuť na lane, pretože nechceli poslúchať a ich majitelia neboli happy ... Veľa ľudí hanila hlavne 307-mu kvôli spoľahlivosti ( elektronika ) hoci ja som spokojný a p308 vychádza z modelu 307. Dúfam, že to bude so spoľahlivosťou lepšie. Kazili sa najmä verzie z počiatku výroby ( 2001-2004 ). Asi je lepšie počkať na facelift a nekupovať novinku, ktorá má "detské" chyby. Snáď to bude v p308 lepšie, keďže už získali v zlatý volant v Nemecku. Hoci aj p307 bola auto roka...

escorpion 25.07.2008  16:15

« Re: 308

A ešte na okraj. Kupujem auto, na ktoré mám. Páčilo by sa mi kúpiť BMW X5 alebo mercedes ML, ale splácam hypotéku na 30 rokov, takže strop bol 450.000,- Sk, preto i30 ...

"-- skrytý --" 26.07.2008  10:39

« Re: Re: 308

tak to je už dosť 24000km za rok , my tak máme 18 000km za rok, ale na vyber bol len 1,6HPT či ako s ato píše a bolo to drahšie o 7t a spotreba dost velka a moc silne to je, ten diesel mmen a aj otcovi vyhovuje

"-- skrytý --" 15.04.2008  07:53

Mě se líbí ...

... věta typu : Chceli sme 5dv auto kvôli psovi ... >:D >:D
    Já mám psí smečku a i dvě děti - potřeboval bych mikrobus kdybych dbal na děti, kočky, psi, morčata ... >:D >:D

Teď vážně - recenzi doplň, budu čekat, auto si jí určitě zaslouží! Pak obodujeme:ju? ;-)

foto Culdaraztriptaco

"-- skrytý --" 15.04.2008  10:54

« Re: Mě se líbí ...

To je fakt,více fotek by bodlo

"-- skrytý --" 15.04.2008  11:26

« Re: Mě se líbí ...

no do 406 sme ho davali dopredu pod prednu sedačku a neni to moc dobre v kufri mu je lepšie

foto kataro

kataro 17.04.2008  18:30

fotky

krásný autíčko ale chce to víc fotek, třeba profil, zadeček.... ;-)

"-- skrytý --" 17.04.2008  19:26

« Re: fotky

nafotím a dik

"-- skrytý --" 17.04.2008  18:40

308 ahoj slovak :)

Sewas zdravim ta super 308 vela stastnych kilometrov :-)

"-- skrytý --" 17.04.2008  19:26

« Re: 308 ahoj slovak :)

diky.

"-- skrytý --" 17.04.2008  23:07

Hezky

Pekny auto...;) pridej par fotek a udelej recenzi budto obsahlejsi a nebo chytlavejsi a dostanes plny pocet. Zatim to na to neni:) nicmene pekny.... Podivej se kdyztak na moje, dekuji a chvalim;)

"-- skrytý --" 18.04.2008  14:56

« Re: Hezky

dakujem, pozrel som , teraz obodujem 10,10 a 10

foto Flammer-RSKa-

Flammer (RSKa) 18.04.2008  23:51

KOSS

Zaujimalo by ma ake to vlastne KOSSi mas na tom Ipode . Ja pouzivam na svojom mp3 KOss Porta pro a ty?

foto Flammer-RSKa-

Flammer (RSKa) 18.04.2008  23:56

Radio

A este ku tomu radio , preco prave JBL preco si uz nedat rovno ozvucenie od firmy BOSE. Len neviem to ci BOSE ozvucuje aj Peugeoty.
    PS : mas to za 10 b

"-- skrytý --" 19.04.2008  09:50

« Re: Radio

JBL bol za príplatok ako do výroby ako šlo aj auto, prestne navrhli to ozvučenie podla toho auta. dik za hodnotenie

BigFoot007 19.04.2008  11:54

Ukazuje radio aj MP3 tagy???

Ahoj. dnes som si bol zajazdit s 308 a jednoducho basen a laska na prvy pohlad. Hlavne strasne pohli s podvozkom aje to uplne o niecom inom, ako s 307(C4)...
    Inak ziadne poruchy??Co spotreba, uz klesa?

"-- skrytý --" 19.04.2008  14:40

« Re: Ukazuje radio aj MP3 tagy???

máme 750km len tak je 5,7 stále , ale vačšinou chodí po meste. akurat som skušal klasika CD a ukazovali nazov pesničiek

BigFoot007 19.04.2008  16:26

« Re: Re: Ukazuje radio aj MP3 tagy???

tak super. no vidim velmoi nadejne 308 ako nastupôcu C4. dovodov je viacero, auto musi u mna splnat podmienku ze sa vlkezem v pohode dozadu sam za seba, a tuto podmienku splna len C4, ceed, octavka(ta je uz ale mimo, lebo za tie prachy radsej nieco vyssie(407, C5...).
        Co vsak bol pre mna asi naj sok, tak to bolo odhlucnenie, kedy vobec nebolko pocut nejake diselove chrapcanie, len tichucko a povedal by som dokonca vacsie ako u mna s benzinom pod kapotou, len som mal trosku pocit ze to nejde, ale moze to byt sposobene tym, ze som to nepocul...

"-- skrytý --" 19.04.2008  21:15

« Re: Re: Ukazuje radio aj MP3 tagy???

v poho ja s avzadu zmestím a písali panormaticka strrchaa vzadu menej miesta, ale ja sa zmestim 183cm. páči sa mi vzadu aj vyduchy na klimu , že sú. Motor ide na 70% a je pružnejší už etraz ako 1,8 16V 85kW v 406

BigFoot007 20.04.2008  00:16

« Re: Re: Re: Ukazuje radio aj MP3 tagy???

tak toto bola predsa len predvadzacka s cim som isiel, navyse mala len 2000 km a predpokladam ze nie dobreho zabehu. Plus treba pripocitat vyssiu hmotnost celeho auta.

"-- skrytý --" 20.04.2008  09:51

« Re: Re: Re: Re: Ukazuje radio aj MP3 tagy???

prečo vyšši hmontosť? my máma zatial 780km

italio 20.04.2008  11:36

« Re: Ukazuje radio aj MP3 tagy???

Ty jo, mi řekni, odkdy je v octavii místa v zadu????????? ;-\

"-- skrytý --" 20.04.2008  14:12

« Re: Re: Ukazuje radio aj MP3 tagy???

v RS som sedel a dalo sa. dost miesta tam je, myslím novu RS

jmurjr (H22A7) 20.04.2008  11:12

tlakovy cistic

ja mam jeden v praci a jeden doma. genialna vec. na oba sa da pripojit kefa a nadrzka so saponatom, cize umyvanie je celkom jednoduche. mozem len odporucit. ale tektiez odporucam karcher, pretoze ten co je vo firme mam uz od '95 a funguje stale tak ako ma.

"-- skrytý --" 20.04.2008  14:09

« Re: tlakovy cistic

no diky. taky sme pozerali v metre , ale aký typ myslíš? ako cenovo aky, alebo ak možeš kukni na stranke ich a odporuč nejaky či stačí taky a taky

jmurjr (H22A7) 22.04.2008  07:58

« Re: Re: tlakovy cistic

kontroloval som, co mam doma, a je to K2.08 a stala okolo 3000 bez dane (ak si dobre pamatam). ono dolezite je ake su pri tom nastavce na umyvanie. pri tejto som nemal kefu.

"-- skrytý --" 22.04.2008  08:34

« Re: Re: Re: tlakovy cistic

dik. taky sme asi aj mi pozerali okolo 5000sk to bolo v metre, akurat vodu máme 24m od garaže, tak hadicu a potom 10m predlžovak.

jmurjr (H22A7) 22.04.2008  19:21

« Re: Re: Re: Re: tlakovy cistic

ja to tiez tak riesim. hadica cca 18 metrov a predlzovak asi 15 >:D

BigFoot007 25.04.2008  10:27

otazka na spotrebu.

Ahoj. znova ja, mam otazocku na spotrebu, skusal si uz dialnicny rezim, a pripadne len cisto mesto? ze kolko to vychadza?dik

"-- skrytý --" 25.04.2008  16:58

« Re: otazka na spotrebu.

160 max sme šli. a mesto neviem ako myslíš. ako košice napr? zmerám a napíšem Ti. Ale vraj tie HDi papaju ako babetka

BigFoot007 25.04.2008  18:24

« Re: Re: otazka na spotrebu.

jj. normalne v meste, ako si na tom so spotrebou, ja napriklad som niekde vokoli 8 litrov az 8.5, v erxtremoch cez 9.

"-- skrytý --" 25.04.2008  22:22

« Re: Re: Re: otazka na spotrebu.

ako priemer myslíš? max priemer sme mali 5,7 potom ide 5,3 a 4,6 auto nie je zabehane má len 1000km.

"-- skrytý --" 12.05.2008  10:10

folie

s foliami to vyzera super no cierne by som na cierne nedaval aby to nevyzeralo ako pohrebak skor strieborne mozem doporucit foliacentrum.sk ja mam od nich typ HM /heavy metal/ a na predne okna by som neryskoval alebo ked tak si ofot technicak aby si mal nahradny ked ti ho vezmu >:D
    PS: super auto, farba, motorizacia blahozelam ja mam 307ku a som s nou nadmieru spokojny

"-- skrytý --" 12.05.2008  12:33

« Re: folie

dik za radu, kuknem na 307 a ohodnitim 10, lebo to auto sa mi páči stale

"-- skrytý --" 12.05.2008  12:46

« Re: Re: folie

nemam tu vystavene auto ale nieco sa chysta este uvidim inak mam 307 seda centre je ako strieborna metaliza ale strajchnuta do zlata taka ista ako tu ma vystavenu kolega s ciech a tie HM tam pasnu a vydel soom ich aj na ciernom aute - proste parada vyzeraju ako zrkadlovky

"-- skrytý --" 13.05.2008  15:55

« Re: Re: Re: folie

a motor máš tam aký?

"-- skrytý --" 13.05.2008  19:57

« Re: Re: Re: Re: folie

1,4 16V preco sa pitas?

PS: uz finisujem s recenziou len este zopar foto auta a sup sem s nim

"-- skrytý --" 13.05.2008  21:29

« Re: Re: Re: Re: Re: folie

len tak , že ako si spokojny , či nahodou nemáš HDi o.k s ateším kuknem potom

"-- skrytý --" 28.06.2008  16:58

« Re: folie

Skoda ze niesu povolene folie aj v predu na oknach na SR :'-( bola by to parada...hodi sa to na viac aut...to tvoje je za 10 pekne :-)

"-- skrytý --" 14.05.2008  00:22

308 1,6 THP

Zdravím, recenze se mi líbí o to víc,že ve skoro stejném jezdím už 14 dní.Spotřeba je samozřejmě někde jinde u benzínu turbo ,ale jezdím po Praze , nešetřím moc a po 800 km mám průměr 8,3 L.Budu se snažit udělat fotky a napsat víc tak do 14 dnů...Ale svezení je super,mám výbavu Premium pack ...Interier černý, metalíza též . :yes:

"-- skrytý --" 14.05.2008  20:58

« Re: 308 1,6 THP

no pridaj kuknem

foto scooter-x-AlkoholixXx-

scooter_x (AlkoholixXx) 30.05.2008  01:15

Tristaosma

Nádherná třistaosma! Škoda že neni benzínová, nejlépe s turbem, ale i tak, jasných 10, moc se mi líbí! :yes:

"-- skrytý --" 30.05.2008  12:51

« Re: Tristaosma

dik. no možno sme mohli zobrat o 7000 by bola drahšia, ale ja skor jazdím na spotrebu

foto scooter-x-AlkoholixXx-

scooter_x (AlkoholixXx) 30.05.2008  20:11

« Re: Tristaosma

Tak rozdíl ve spotřebě tam asi "trochu" bude ;-) Ale teď jak je ta nafta dražší, skoro bych bral benzín..teda jestli je to tak i na slovensku...Jinak jen o 7tis.? To je hodně malej rozdíl...

"-- skrytý --" 31.05.2008  09:42

« Re: Re: Tristaosma

hej len 7000sk bol rozdiel , ale benzin papa 7,1 a naftak 4,7l pricom hej nafta je o 3sk drahšia. benzin sme mali pred tym a stale som chcel Hdi

foto skato

skato 12.06.2008  16:19

ahoj

ja som sa rozhodoval medzi 307 a 308 ale rozhodol som sa pre 307 predsa len za cenu ktoru som za nu dal a vybavu no proste 200tis je 200tis ale nie to som chcel vypada to super auticko len otazka k tomu ozvuceniu rad by som aj ja menil radio len nastavenie palubneho PC sa robi cez radio tak to asi nepojde ako je to v 308?

"-- skrytý --" 12.06.2008  18:17

« Re: ahoj

tak na to Ti nepoviem,ale spokojny so už s radiom ked som vyladil basy a vyšky. a kebyže si napojil na radio zosik?

foto skato

skato 12.06.2008  20:06

« Re: Re: ahoj

konecne rozumny clovek!!! kazdy nadava na peugot a jeho radia a ono vazne stacilo len sa pohrat s ekvalizerom a doknca je tam aj 3D efekt /radia su rovnake/... ako jasne ze to nie je bose ale ok... ja som len koli mp3 chcel ale kaslem na to... mozno by to chcelo urobit AUX vystup neviem

"-- skrytý --" 13.06.2008  11:13

« Re: Re: Re: ahoj

ja nai MP velmi v aute nepočuvam, skor radio a klasika CD. ináč MP3 je premakane, pekne ti ukazuje az názov pesničky a pekne sa tam listuje. No ono v 406tke sme mali JBL ako som napísal 240w zosik a 10 repro. Ta octavia RS čo som spomínal nema ohvie ake radio

escorpion 14.06.2008  19:35

Re: ahoj

Ahoj. Som majiteľom peugeota 307 Break 2,0 HDi a peugeot 308 sa mi velmi paci. Zvazujem jeho kupu, ale obavam sa kvality sluzieb. Zaruka je iba klasicky 2 roky a servis v BA nestoji za nic. Nevedia vobec nic opravit, improvizovat, vsetko chcu hned menit. Na to su asi skoleni. Zvazujem este kiu ceed (7-rocna zaruka) a paci sa mi aj hyundai i30. Rad by som ostal verny znacke peugeot, pretoze s mojim terajsim autom som velmi spokojny. Kupoval som auto ojazdene, malo cca 87.000 km a k dnesnemu dnu ma 125.000 km. Je pravda, ze som vymenil zotrvacnik (klasićka bolest p307 HDi), ale odvtedy iba bezna udrzba (olej, filtre ...). Pri 121.000 km mi pocitac signalizoval hlasku doplnenia aditiva a preto som zasiel do servisu, aby mi to doplnili. Pri tejto prilezitosti som nechal vymenit aj FAP filter za repasovany. Ked som kupoval auto, vedel som, ze raz budem musiet investovat prostriedky suvisiace s FAP filtrom, takze ok.
    P308 ziskal zlaty volant v Nemecku, vsade kde citam, sa zamerali na kvalitu a vsetky testy chvalia kvalitu spracovania, ale preco davaju zaruku iba 2 roky ? Vsak dnes uz takmer vsetky znacky davaju minimalne 3 roky...

"-- skrytý --" 15.06.2008  10:40

« Re: Re: ahoj

tak to neviem s tou zarukou. ja som volil /prehovoril so našich/na 308 preto, lebo 307 model sa predaval ako dlho a podla mna je to stále pekné auto či exterier alebo interier ta palubovka nema chybu, ked ju porovnávam napr. s bratrancovou almerkou . Motor som chcel HDi kvoli spotrebe a aj kvoli tomu, že sa predaval už aj v 307 tak bude mat vychytané všetky muchy. Motor 1,6 benzin prišiel na trh rovno s modelom 308 tak som sa kus bal, že nový motor. No čo sa tyka kvality interieru, to neviem posudím po par km či sa neozívajú nejake tie pazvuky , ale čo sa týka dizajnu tak ta pristrojovka je podla mna najkrajšia vo svojej triede, pekne paka vyššie , panel s klimou a radiom pekne vyššie nakloneny. Pačil sa mi aký interier ma VW golf, ale predsa 308 prišla na trh neskor. No čo sa tyka tych korejcov v jednej diskusii som uviedol Ceed a i30 nemajú za príplatok xenon, to akože može byť jedno ak si nechceš za ne priplatit, ale odporučám a takisto tieto autá nemajú 6stupňovú prevodovku čo pri 308 znižilo spotrebu a jazda je konfortnejšia. A nerozmyšlal si o Fiate Bravo? Ten ma pri všetkých motoroch 6 stupňovú prevodovku a cena je zaujímavá. No a ešte niečo my sme mali predtým 306 sedan, 406sedan a boli sme spokojní. Otcova kolegina mala 307 1,6 benzín manžel rozbil tak , že jej dali potom 1,4 65kW a bola spokojná tiež a teraz vymenila za 308 v takej sivej farbe ako mám v galerií, je to 1,6HDi 66kW a velmi si pochvaluje to autičko , ake je žive, ani nebolo zabehnute a vravela, že je pružnejšie ako ta 1,4 čo mala stejný výkon. Joj ešte tu napíšem ti , vela píšem, ale toto mi nedá spomenuť, stále pozerám nejaké tie ojazdené 307, páči sa mi stále to auto, ale rád by som volil 1,6Hdi , niekde som čítal, že tie 2,0HDi su velmi ťažké motory a trpí predná náprava, neprejavilo sa ti to nejako?

escorpion 16.06.2008  07:01

« Re: ahoj

Fiat Bravo som si pozrel an bratislavskom autosalóne. Pekné auto, ale zdalo sa mi to vo vnútri malé. Všade píšu a udávajú za jeho plus veľký vnútorný priestor, ale mne to tak nepripadalo. Cítil som sa tam stiesnenie, hoci nie som ziaden obor ( 182 cm ). Dokonca aj predajca nechtiac potvrdil, že je tam menej miesta ako vo fiat stilo.
        Kupoval som auto v roku 2006 a vtedy sa ešte nepredávalo veľa ojazdených áut s motorom 1,6 HDi. Kupoval som ojazdené, tak som volil 2,0 HDi hoci 1,6 je lepšia voľba.
        Na prednej náprave sa mi zatiaľ našťastie neprejavilo nič negatívne v súvislosti s vysokou hmotnosťou motoru 2,0 HDi. Nemenil som zatiaľ tlmiče ani tyč stabilizátora a to som pred mesiacom absolvoval servisnú prehliadku kde boli aj tieto časti kontrolované.

"-- skrytý --" 16.06.2008  11:32

« Re: Re: ahoj

v 308 je podla mna dost miesta, otec má 186cm a je taky veľký chlap.miesta je podla neho tak ako v 406 snád kus menej a 406 je lod. Niekde som na nete čítal, že s panoramatickou strechou ak je 308 tak vzadu bude menej miesta na hlavu, mám 182 a vobec to nepociťujem. Pozeral som na nete , že teraz ide ta akcia MINT a také auto vyjde lacnejšie ako i30 a má to 6 stupnov.

escorpion 17.06.2008  07:13

« Re: ahoj

V 308 je ozaj miesta dosť, sedel som v tom, ale zatiaľ som nemal možnosť zajazdiť na ňom. Musí to byť zážitok, vraj je veľmi dobré odlučnené a tiché. Výborný je aj interiér. Všetko je tam také intuitívne a podobné s 307, s ktorou jazdím, takže nemal by som problém si zvyknúť. Máš pravdu, teraz je akcia MINT a ceny sú zaujímavé, ale musím ešte aspoň rok počkať a šetriť.
            Na internete je platnosť ponuky MINT do 31.7.2008 a potom budú ceny opäť vyššie. MINT je podobná výbava ako confort pack. Confort pack v motorizácii 1,6 HDi 80 KW stojí 635 000,- Sk čo je dosť na také auto. V akciovej výbave MINT stojí 559 000,- Sk a to už je dobrá cena, ktorá môže smelo konkurovať hociktorej automobilke v danej triede ( focus, golf, octavia, ceed aj i30 sú drahšie ). Myslím si, že pokiaľ chce byť peugeot úspešný, tak by mal ostať pri týchto akciových cenách, lebo inak to bude mať ťažké, hoci je to dobré auto. Záleží ako to bude so spoľahlivosťou, ktorá je veľmi kritizovaná nielen čo sa týka peugeotu, ale všeobecne všetkých francúzskych značiek...

"-- skrytý --" 17.06.2008  11:39

« Re: Re: ahoj

akcie budu stále predtým ak mnebola akcia mint dali ti bonus 40000 či 50000 ako protihodnota za 307 nám 20000 za 406 a ešte nám spustili z 800t na 700t

"-- skrytý --" 17.06.2008  18:01

Tak ja som si objednal tu mintku len musim cakat asi 8tyzdnov len ta akcia ma aj svoje minusy ze sa uz neak moc veci neda doobjednat napriklad som chcel inu farbu sedaciek a predajca vravel ze su len tie zakladne no ale uvidime :-)))

"-- skrytý --" 17.06.2008  21:44

« Re: 308

gratulujem aký si dal motor tam a čo si si dal aku vybabu? sedačky podla man možeš osrat máš jedno aj tie najobyčajnejšie stoja za to

"-- skrytý --" 19.06.2008  18:46

« Re: Re: 308

objednal som 1.6hdi ale len 90k na viac nebolo povodne som chcel 207 tak som trosku prekrocil rozpocet a co sa tyka vybavy tak tam je naviac automaticka klima inak v tej akcii mint tam uz dost veci je od vyroby

"-- skrytý --" 20.06.2008  15:46

« Re: Re: Re: 308

no otcova kolegina ma s tym motorom 308, my sme chceli povodne, ale nakoniec 110PS a farbu si dal aku

"-- skrytý --" 20.06.2008  21:09

« Re: Re: Re: Re: 308

No tak to som sa rozhodoval strasne dlho chcel som povodne Aluminium ale ked som zbadal tu modru montebelo tak bolo rozhodnute si mal pravdu ze tie chromove doplnky a tie velke oci viac vyniknu pri tmavej farbe. Mozes napisat skusenost otcovej kolegine s motorom 90k spotreba odhlucnenie atd. vdaka

"-- skrytý --" 21.06.2008  19:45

« Re: Re: Re: Re: Re: 308

ta len tolko, že vraj už pri 100km je to pružnejšie ako 1,4 65 benzin čo mala v 307 a odhlučnene je to ako naše, čiže super a recenzia kedy bude?

"-- skrytý --" 24.06.2008  16:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: 308

Zatial este nie je doma ale ked bude a spravim na nom zopar kilometrov tak bude aj recenzia

escorpion 26.06.2008  10:32

« Re: 308

Myslim, ze recenzia po zopar najazdenych kilometroch nie je objektivna, kazdy je uplne hotovy z noveho auta a nedostatky nevidi alebo nechce vidiet. Ani o spolahlivosti a nahradnych dieloch sa v tom pripade neda pisat.
                  Treba si pockat a napisat svoje skusenosti az po niekolko tisic, resp. desiatok tisíc km ako auto jazdi a pod. Recenzie typu mam najazdenych uz 200 km a auto je super, davam mu 10 bodov s hviezdickou je vyjadrenie iba momentalnej euforie, ale so skutocnou kvalitou, spolahlivostou auta to ma spolocne pramalo. S rastucim poctom km aj rokov uz to uz moze byt inak ...

foto Filip-

Filip . 14.07.2008  16:45

Zdravim

Ahoj krasny Peugeot :yes: koho je ta RS susedova ? >:D

"-- skrytý --" 14.07.2008  20:02

« Re: Zdravim

ee to je sestrinho frajera , on ku nám chodí často ta parkuje pod prístreškom , peugeot je v garaži. a diky

"-- skrytý --" 12.08.2008  10:28

ahoj aj ja mam zaujem o 308 ale 1,6 thp vo vybave excutive pack ako mas ty....ale zaujimalo by ma ako su citatelne tie biele budiy doteraz som mal vzdy cierne a v shovroome mali tu klasiku co sa mi nepaci a ani palubny pc to nema v strede medzi ukazovatelmi, inak ten naraznik robi z toho uplne ine auto ako ta klasika

"-- skrytý --" 12.08.2008  10:45

« Re: 308

hej máš pravdu naraznik je krajší, budiky su citatelne aj zo za du vidím pekne na ne ako spolujazdec. večer pekne svietia. a ten palubny PC tak to je super, že je v strede, odkukali to od VW, ale pekne sa ti tam zobrazuje spotreba priemerna a rýchlosť ak zaistiš palubný počítač. Na akej farbe rozmýšlaš? Stále s ami páči ta siva, vidím u nas často jednej znamej v takej farbe 308 a velmi sa lubi mi.

"-- skrytý --" 12.08.2008  12:47

« Re: Re: 308

no asi bielu pretoze aj tak to je uz dost drahe len aby ta biela z toho nespravila taku krabicu este tam chcem xenony alarm a mozno aj to jbl repro dnes ju idem akurat poobede este kuknut ah jaj aj som zvrdavy na tu1,6 thp, diesel moc nechcem aj ked najazdim rocne okolo 35000 ale uz mi tie diesle lezu na nervy som uz mal 3 :-)

"-- skrytý --" 12.08.2008  15:40

« Re: Re: Re: 308

no dost najazdiš podla man mza rok a v bielej pekna bude

"-- skrytý --" 19.08.2008  11:02

« Re: 308

tak stale nemam jasno ..... dnes som siel bravom 150 k T-jet a tiez pekne zvezenie a ma aj 6 co peugeot nie :no: , chcem sa ta ale opytat ze ako je to s hlukom a bocnym vetrom, na jednom fore som cital ze pri 130 je uz v aute hlucno a ze je nachylne na bocny vietor, ake mas s tym skusenosti? Dik vopred za odpoved ;-) :no:

"-- skrytý --" 19.08.2008  17:11

« Re: Re: 308

ja skort preferujem diesel. no tak 170 som šiel a nič nebolo citit nebolo citii, že tolko som šiel

David Silver 25.08.2008  10:01

recenze

Čau. Přidej na recenzi a máš plných deset ;-)

"-- skrytý --" 25.08.2008  20:33

« Re: recenze

heh no som slabý v slohu taže asi tak

David Silver 26.08.2008  13:42

« Re: Re: recenze

hm. To ale neznamená že když ty máš slabou recenzi a já ti za ni dám 9 že ty mi bdueš snižovat hodnocení. Koukám že ty hodnotíš podle ostatních. To nemáš svůj názor nebo co? Vim co, chceš oplácet jasný, ale chováš se potom jak malej Jarda.......

Chobot 27.08.2008  12:00

« Re: Re: Re: recenze

To nic Kysky. Mě dal za recenzi a fotky sedmičky poté co jsem ho ohodnotil.

A tak bych se tě tímto kello chtěl zeptat co bych mohl na svých fotkách a recenzi vylepšit, aby to bylo na deset? Myslim si že si to přehnal, takže ti jdu změnit hodnocení stylem: podle tebe soudím tebe. Takže za recenzi já mam sedm tak to ti dam 4 a za fotky mam sedm ty je máš téměř na mé úrovni takže ti za ně dávam 6. Pokud mi míníš dle toho ještě známky snížit tak věz že udělam to samé. Pokud dokážeš odůvodnit mé obodování, rád ti vrátím původní body které jsem ti dal, to jest 9,10,6.

David Silver 27.08.2008  12:18

« Re: Re: Re: Re: recenze

Zdá se mi jako by se v tom vyžíval..

"-- skrytý --" 27.08.2008  18:45

« Re: Re: Re: Re: Re: recenze

ee nevyžívam sa to aj ostatný tak boduju no, ale zmením to

David Silver 27.08.2008  19:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: recenze

¨Tak to nechápu systém bodování. To máš systém bodování že dáš hodnocení on ti někdo dá o trohcu menší tak ty mu dáš to stejné a pak hraješ na to: on mi to zlepší, tak já jemu pak taky. ??

"-- skrytý --" 27.08.2008  17:14

« Re: Re: Re: Re: recenze

a teraz som ti dal 10,10,10 a vrátiš? pochybujem

David Silver 27.08.2008  17:30

« Re: Re: Re: Re: Re: recenze

A mě ignoruješ? Hmm. To je slušné někomu neodpovědět na otázku?

Chobot 27.08.2008  20:06

« Re: Re: Re: Re: Re: recenze

Vrátim ti to co sem ti dal původně. Za auto si klidně mohl nechat 8(klidně mi ji tam vrať). Mě šlo o tu recenzi a fota že se mi to zdálo dost neadekvátní. Neřeknu ještě třeba devítky s tim že bys vysvětlil proč (co ti tam chybí), možná i to cos mi dal, ale s rozumným vysvětlením proč. Tak se to má dělat když se někdo zeptá, tak si dokázat obhájit svůj názor.
              Jdu ti to vrátit na původní hodnoty jak jsem slíbil ;-)

escorpion 08.10.2008  17:08

« Re: recenze

Ahoj. Ako hodnotíš recenzie je tvoja vec, ale chcem o inom.
                Smola, že do tak krásneho auta nacúval nejaký puk, ale s tým nič nenarobíš. Viem, že niektorí ľudia so staršími autami to robia naschvál. Závistliví, zakomplexovaní ľudia ...
                Podľa mňa ako zimné pneumatiky sú vhodné 205/55 R16. Tie som mal na 307-čke a nebol problém. Značku nechám na Teba, ale v peugeote to bude určite drahšie. Skús hľadať na internete. Stránok, ktoré odkazujú na firmy obchodujúce s pneumatikami je veľa. Na P307-čke som mal michelin alpin - super guma, ale teraz som na i30 objednal goodyear ultra grip 7+.
                Čo sa týka poklesu tlaku v pneumatikách, myslím, že odpojenie spravia iba v autorizovanom servise. Predsa len, 308-čka nie je na trhu dlho a neautorizované servisy nebudú mať potrebný software, ktorý by to v riadiacej jednotke odpojil.

Ešte jedna vec. Zmeň prosím ťa hlavné foto, je to predsa recenzia peugeotu 308. Predtým to bolo lepšie.

"-- skrytý --" 08.10.2008  18:30

« Re: Re: recenze

no 308 je v pozadi, ale asi zmením no len musím nejako dobre ju sfotit. no gumy sme už objednali 15tky ta škoda už.

escorpion 11.10.2008  12:40

peugeot

Aoj kello.
    Keďže má peugeot, tak ti posielam odkaz na veľmi dobré fórum.

Je to smola, ale u niektorých modelov sa začína vyskytovať problém so štartovaním :

Tiež som uvažoval o 308-čke, ale nakoniec som sa rozhodol inak. Francúza už nechcem ...

"-- skrytý --" 13.10.2008  10:22

« Re: peugeot

dik no my už tretí máme 306,406 a 308

foto lakyno

lakyno 24.12.2008  16:18

Pneu

To s tymi senzormi signalizujucimi defekt a montazou resp. demontazou+ platenim myslis vazne?

Nieje to na vacsine aut riesene tak, ze mas v interieri tlacitko, ktorym si kalibrujes samotny senzor napr. podrzanim tlacitka ked menis zimne za letne alebo jednoducho rozmer pneu????

Ja to mam tak tak preto sa pytam

"-- skrytý --" 04.01.2009  12:05

« Re: Pneu

no nie je to tak teraz je to tak, že ak su zimne kola hlasi po 50km, že tam je defekt , pokles tlaku v pneu

"-- skrytý --" 08.01.2009  17:01

« Re: Re: Pneu

Ahoj,ja mam tiež senzor na letnych a teraz ked mam zimne tak my to hlasi až po cca 3OOkm(neviem presne).Takže ma to vobec neoptažuje.Do servisu by som určite nešiel aby som im stale platil za aktivaciu adeaktivaciu dokola

foto Matt26

Matt26 05.07.2009  21:44

nová fotka

Hééééj, niekto tu bol fotiť na našom obľúbenom mieste >:D
    [odkaz] . Ja som tam mal s Jozefom malý zraz. Je tam pekne, čo...? ;-)

"-- skrytý --" 09.07.2009  21:01

« Re: nová fotka

Myslíš za Ružomberkom na tom salaši? Kukni fotky na stranke: [odkaz]
      to ja nikdy tak nenafotim, ide o motív a asi aj o dobry foťak. Ináč taky isty Peugeot to je, akurat ma navyše navigaciu a 2,0HDi

"-- skrytý --" 23.10.2009  13:44

308 za 350:)

V současné době má peugeot akci a nabízí ho za 350tis. Já ho loni koupil asi o 70tis víc..:(Takovej je holt život, no.

"-- skrytý --" 23.10.2009  14:15

« Re: 308 za 350:)

308čka za 350? Tak to je dost dobrý, myslel jsem, že bude nějaká sleva, ale tohle mě dost překvapilo.

"-- skrytý --" 01.11.2009  13:41

308 za 350:)

Jojo,je to fakt velkej skok. Ceny jsou teď asi na dně...

foto Aischylos

Aischylos 08.12.2009  10:22

díky

Zdravím, díky za recenzi na tenhle typ auta, uvažoval sem o koupi jako dalšího a po tomhle zhodnocení už neváhám i vzhledem k tomu, že to bude stejný motor a podobná výbava...a jinak sem u tvých fotek zažil menší šok :-) neb sem poznal tvou sestru, heh, omyl vcelku vyloučen..a konec konců i podle kolie (druhé takové jméno těžko) a pak i tvé přezdívky..tak pozdravuj Liv, a ať se jí daří ;-) mějte se Pavel Š. Olomouc Neředín II C (druhé patro).

"-- skrytý --" 12.01.2010  10:02

« Re: díky

Servus dik no hej to sme mi sestre som napísal. Budeš spokojny s tym autom tak si tam daj potom recenziu a dám ti 10b. takže aj xenon?

foto martin0102

martin0102 07.04.2010  20:12

otacky

kedze mam zaujem o presne take iste auto, chcem sa spytat aky je rozdiel medzi starou 5 stupnovou a novsou 6 stupnovou prevodovkou, lebo som sa vozil, este na starom type a ten tocil pri 130 okolo 2750 otacok, ze ci to slo s novsou prevodovkou troska nizsie? a aka je ta kulisa, stale nepresna?
    Dnes som bol u predajcu a dal mi na plne vybavene auticko este 5% zlavu takze teraz by som ho mal za 15.800

foto rasto111

rasto111 28.03.2011  00:47

ahoj

Ahoj, chcel by som Ta poprosit o radu. moj kamarat ma take auto ako Ty, len rocnik 2010. ma na nom taky problem, ze ked ma zaradenu trojku alebo stvorku a pridava a ubera plyn tak citi pohyb radiacej paky. vsimol si to hned na zaciatku, ale az dnes sa vozil na rovnakom aute a ono to nerobilo. tiez to bol rocnik 2010 1,6 80kW, bolo mozno o par mesiacov novsie. Dalsi problem ma, ze ked vypne motor, autom dost zatrasie, to na ktorom sa dnes vozil to nerobilo. Prosim mohol by si mi napisat, ci sa podobne sprava aj Tvoje auto? lebo kamos to chce reklamovat aby mal viac argumentov, lebo urcite ho budu chciet odbit.

Dakujem

Rasto