Honda Jazz (2018)

24.3.2020

NIEČO Z MINULOSTI Mojím prvým vlastným autom bola Honda Civic 6G 1,5 VTEC sedan. Kúpil som ju ako sedemročnú jazdenku s nájazdom cez 120000 km. Pri…

Honda Jazz (otlak)

otlak 20.09.21  12:31

« Re: Hrkalka

ahoj, vidim ze si mal podobnu smolu na nie celkom vydareny kus ako aj ja, co narobis... ako som pisla uz vyssie niekde v recenzii, resp. v reakcii na prispevok, na tejto generacia hondy jazz sa najviac prejavilo osekavani nakladov a setrenie

s popredajnymi sluzbami suhlas, az prilis si zvykli ze kvalita hondy bola v minulosti na vyssej urovni a z toho doteraz ziju...

auto zatial mam (trochu mi je luto pustit ho do sveta kvoli motorizacii ktoru mam), kebyze mam len 1,3 tak uz davno by som predal

foto Luigo05

Luigo05 17.08.21  12:12

« Hrkalka

vlastnim Jazz 1.3 rok 2019.

Musim povedat, ze sa mi to dobre citalo a viem ako sa citis. Tie debilne pazvuky od prednych okien mam aj ja. Dobre mi neradi 2. stupen. Vacsinou auto jazdi zena, tej to ide na nervy.
    Rezonancie neopravili- ze vraj na to nemaju cas rozoberat dvere. Co sa tyka radenia, tiez vyjadrenie, ze je to vlastne dobre.

Uvidim ak to tak pojde dalej, ta prevodovka nevydrzi 8r, hlavne pri nabehe 15.000km rocne.

Tie popredajne sluzby v Honde ma fakt seru. Len ti predaju auto a potom paa paa, reklamacie neprijimame.

palix 08.04.20  14:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jazz

A máte už mapu zmenenú? Robí sa to už bežne, alebo ešte nie. Viem o tejto možnosti, len som sa tým nikdy nezaoberal. Na atmosféru má Mazda 3 G120 obrovské možnosti "zvýšenia" výkonu. U atmosfér je to bežne tak +5%, u Mazdy cca 46%, ibaže G120 je orezaná umelo :). Ale do 4000 ot motor ide viacmenej rovnako, alebo nie?
    To by stálo za to :-)

marguc 08.04.20  14:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jazz

ano je tam nejaky rozdiel ale to mozme ratat na jednotky kil. Co sa tyka motoru, silnejsi motor nikdy nie je na skodu - hlavne pre bezpecnejsie predbiehanie. Osobne som velmi nakloneny pre zvyenie vykonu, ked pri mazde sa da zmenou mapy dosiahnut 175 PS a nieco okolo 230 Nm co je velmi pekny skok vo vykone oproti deklarovanym 120 PS a 210 Nm. Pri beznej jazde to nebudem citit ani na spotrebe ale ked treba predbehnut tak uz bude auto tahat plynulo do 6500 otacok a nie len do 4500.

otlak 08.04.20  10:33

« Re: Škoda toho záveru..

som rad ze sa nasiel majitel Jazzu Dynamic u ktoreho prevlada skor pozitivny nazor na auto. Mozno keby som nemal smolu na kus s vadnou prevodovkou tak by som Jazzu aj Honde niektore veci odpustil, ale kvoli prevodovke nemozem, pre mna je to v pripade hondy fatal eror, to by som neodpustil ani 10-rocnej jazdenke od tejto znacky nie ze novemu autu

pri autach velmi ocenujem spolahlivost, jednoducho nove auto od hondy, toyoty ci mazdy jednoducho nema narok na taky problem aky sa vyskytol pri mojom  kuse, takze pocit dovery v znacku a jej spolahlivost spadol velmi hlboko ku bodu mrazu

s motorom ako takym vobec nemam problem, mam problem s odhlucnenim motora, tam japonci prilis okato setrili

radost jazdy - ano velky suhlas, na okreskach auto funguje na jednotku s hviezdickou, ked som ho kupoval tak som si povedal ze dobre, väcsi hluk vydrzim alebo si zvyknem, pripadne casom dam odhlucnit, ved jazz  bude aspon spolahlivy. Ale tato stranka tazko sklamala, tak ma honda u mna utrum

ostava len verit ze nepodarok aky sa mi dostal do ruk je ojedinely kus a podobnu negativnu skusenost nebude mat viac majitelov

este k Yarisu - skusal som atmo 1.5, neslo to zle, ale v porovnani s jazzom dynamic je yaris 1.5 dost lemra, ani podvozok sa mi velmi nepozdaval, sice o cosi pohodlnejsi ako dynamic, ale zadna cast bola obcas neista, odskocila, to sa pri jazze nestane

palix 07.04.20  08:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jazz

Záleží aj na výbave. Je rozdiel medzi nejakou 2. výbavou a vrcholnou výbavou, ktorá je isto o pár kg ťažšia. Všeobecne sa to nejako nerozlišuje.
    V reále sa možno neoplatí kupovať silnejší motor, pokiaľ to vodič nemá medzi prioritami. Cesty sú aj tak plné, rýchlosť obmedzená...

foto Martin182

Martin182 06.04.20  13:52

« Škoda toho záveru..

Výborne napísaná recenzia. Až je mi to celé ľúto, že to dospelo do takého smutného záveru. Veľké prekvapenie, že u Hondy sklamala zrovna prevodovka a motor. Úplne to však chápem, ja by som po takejto skúsenosti takisto stratil dôveru v Jazza, aj v značku ako takú.

Som tiež majiteľom 1.5 Dynamic, zatiaľ mám najazdených okolo 15 tis km. Kúpil som ho takmer nové so zhruba 1 tis najazdenými km za veľmi výhodnú cenu čiže pozerám sa na to trošku inak. Mnohé negatíva najmä čo sa týka interiéru by som si asi odpustil, treba si uvedomiť o aký segment auta ide a v tomto má Jazz v porovnaní s mnohými konkurentmi stále navrch. Pochopiteľne, keby som zaňho vyhodil plnú pálku tak to beriem zrejme kritickejšie :-)

Čo sa týka ostatných vecí tak súhlas. Na diaľnici márne hľadám sedmičku, doteraz som ju nenašiel. Hluk je priveľký, je to ako cestovanie v čase. Na druhú stranu výkon je vynikajúci, v Bratislave zaradím 6ku, vyradím ju až v centre Žiliny či Banskej Bystrice :-)
    Každopádne je to auto ako stvorené na okresky, tam sa z neho stáva kráľ.. motor, podvozok, ale aj riadenie, to všetko je silno návykové, snáď len ten posed by mohol byť športovejší, ale to pochopiteľne u Jazza vďaka nádrži vpredu a koncepcií interiéru nie je možné.

Lak je mizerný, s tým tiež zápasím od samého začiatku, pár dierok od kamienkov som už musel zatierať. Interiér prekvapivo drží, až na rezonáciu ktorá sa sem tam ozve spoza dotykovej obrazovky, objavuje sa to najmä pri padajúcich otáčkach zhruba pri 2.400. Podľa mňa je to len voľný káblik napájania.

V recenzií si spomínal Yarisku, môj predchodca Jazzu bol zrovna Yaris 1.33, 73kw, 2016. Mal som ju od novoty. Bolo to fajn autíčko, ale čo sa týka pocitu jazdy a emócií to bolo umelé, ako u väčšiny jej rivalov nie len v tomto segmente. Bola to lenivá lemra, manévrovanie na 16'' ako s tankom. Tiahle diaľničné stúpanie znamenalo podradenie minimálne o jeden stupeň. Letargická odozva na plyn a všadeprítomná elektronika ma občas iritovala. Časom tiež pribudli pazvuky nie len z interiéru, ale aj motorovej časti. Keď som pozeral zákutia, ktoré bežný človek nevidí tak som musel zatvárať oči ako na tom aute šetrili. V tomto má Jazz navrch.

Naspäť však k Jazzíkovi. Čo je pre mňa absolútne najlepšie na tomto aute je radosť z jazdy a dôvera v značku a spoľahlivosť Hondy. Dlho som nemal auto na ktoré som sa pred každou jazdou tešil. A ak ma Jazz nesklame podobne ako Teba tak sa ho zbavím zrejme až keď prehrdzavie. Mali sme doma 1. generáciu Jazza, to auto má momentálne 15 rokov a stále ide absolútne bez problémov.

Držím palce do budúcna a snáď budeš mať väčšie šťastie.

marguc 03.04.20  22:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jazz

Ten prepocet je zo zepefs a ten uvadza hmotnost so vsetkymi naplnami plus vodica. Pri mazde 1405 a pri honde 1187 co je stale viac ako 200kg rozdiel. Aj pri 120 konovej mazde sa da zajazdit a mat z toho potesenie len treba si dat odomknut vrch a pouzivat 2 a 3 prevodvy stupen :-)

otlak 03.04.20  15:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Jazz

dobra poznamka; bohuzial uz aj hmotnost automobilu je udaj o ktorom vyrobcovia klamu

ked mal prist jazz dynamic na trh hovorilo sa o cca 1050 kg, nakoniec je to priblizne 1180 kg; pred uvedenim na trh sa mazda chvalila ako odhlacila mazdu 3 minulej generacie, ale to asi platilo len pre motor 1,5 v zakladnej vybave s hmotnostou okolo 1250 kg, neviem co mate pisane v TP, predpokladam hmotnost nieco medzi 1350 - 1400 kg

suhlas aj so sprevodovanim, v minulej mazde 3 kto chcel nieco rychlejsie kupil G165, v aktualnej generacii to bude G150, len ci ludia budu ochotni zaplatit za G150 na nase pomery uz dost velke peniaze...

marguc 02.04.20  15:38

« Re: Re: Re: Re: Jazz

Hlavny dovod v lepsom zrychleni je v hmotnosti. Kym mazda ma 11.7 kg na jedneho konika pri honde je to len 9,1 kg. Tam ten rozdiel je markantny a prejavilo sa to na zrychleni ako aj na dlhsej brzdnej drahe ale to moze byt sposobene aj brzdami, u mazdy su standardne slabou strankou. Pruzdne zrychlenie je o sprevodovani, ked mazda pouziva dlhe prevody kvoli nizsej spotrebe co vidno pri porovnani otacok pri 130 - mazda 2700 honda o 1000 viac...

palix 01.04.20  14:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Jazz

G120 je orezaný výkonovo. Na grafe je vidieť, že max výkon má už pri 4000 ot. Verzia G161 pokračuje ďalej. Jazdil som v poslednom čase Scalou 1,0T 85 kW a 2,0 G120 mi príde pohodovejší motor - silnejší dole, super reakcia na plyn... Ale.... G120 mám doma s cca 30 000 km a som na neho zvyknutý... Tú 1,0T od Škody som skúšal s cca 500 km na trase asi 5 km... Takže porovnanie je nanič.
    Aj moja G120 išla do cca 500 km neskutočne lenivo a potom výrazne ožila. Alebo som si len zvykol a začal ju točiť viac. Dával som do cca 2000 km pozor na otáčky. Keď už má človek nové auto a chce ho mať dlho, tak mu dopraje jemný "zábeh".

otlak 01.04.20  14:15

« Re: Re: Re: Re: Jazz

mazda 3 G122 ma hodnoty zrychlenia a pruzneho zrychlenia o desatiny, niekde aj o sekundu lepsie, co bude dosledok mildhybridu ktory pomoze benzinovemu motoru, neviem teraz najst graf na ktorom porovnali vykon, resp. krutiaci moment G120 a G122, krivka bola jednoznacne v prospech G122

G120 aj G122 su motory vymyslene a naladene tak aby bez problemov konkurovali fukanym trojvalcom alebo podladenym fukanym stvorvalcom, maju silnejsi stred, oplati sa ich tocit aj vyssie ale nic podstatne sa tam uz neudeje, osobne kebyze si mam zvolit turbeny trojvalec a G122 tak nevaham ani minutu a beriem dvojliter atmosferu

jazz dynamic pri ustalenej jazde na dialnici rychlostou 130 km/h spotrebuje podla profilu od 7.00 do 7,5 litra benzinu, ked chcem urobit poriadnu taliansku udrzbu a dam tempomat na 160 km/h tak to ide skor ku 9 litrom

spotreba sice vyssia ale zrychlenie 130 - 160, alebo 160 - 180 je aj na 6. stupen viac ako slusne

palix 01.04.20  11:41

« Re: Re: Re: Jazz

Také porovnanie by som nečakal ;). Uznávam, Jazz vyzerá byť všade lepší ;). Niekde až výrazne.
    Vyššie otáčky pri 130 zabezečia hlavne pri atmosfére lepšiu dynamiku, ale aj vyššiu spotrebu. Ja som vždy chcel auto, ktoré bude mať 6-ku len takú "udržiavacu" a teraz to tak mám. Ak chcem lepšiu dynamiku, musím podradiť, alebo sa uspokojiť s tým čo ponúka auto. Na diaľnici to stačí v 80% prípadov.

otlak 01.04.20  10:11

0-160: jazz 22,6; mazda 28,1

80-120 na 4. stupen: jazz 7,9; mazda 9,3
    80-120 na 5. stupen: jazz 10,2 , mazda 13,4
    80-120 na 6. stupen: jazz 13,4, mazda 20,2

myslim ze aj vodic ktory pracuje s radiacou pakou a spojkou trochu pomalsie nebude mat problem v jazz dynamic ujst mazde 3 G120

vy ste tusim niekde z vychodu (PO? KE?), ked pojdem okolo mozeme sa dohodnut a spachat na nejakej prazdnej okreske mensi race :-)

hlucnost - presne o tom pisem v recenzii ze jazz je globalny model, ale realne urobeny asi len pre aziu a USA kde maju maximalku tusim 110 km/h

otacky pri 130 su vyssie (cca 3700) ale to vobec nevadi, pretoze normalni konstrukteri ked do auta davaju motor s vyssou kubaturou a kratkymi prevodmi tak vedia ze auto treba aj lepsie odhlucnit, japonci sa odhlucnenie zvukov od motora, ale aj inych zdrojov hluku v aute vykaslali

europa je pre hondu okrajovy trh (rozumej maju potreby a naroky europskych zakaznikov v pazi) a jazz je pre nich mama a grandpa car tak to neriesili; ako som uz pisal potom radsej nech nestavaju a neponukaju auta ako jazz dynamic ked nie je zaujem ich aj konstrukcne dotiahnut tak ako sa slusi a patri aby boli konkurencieschopne v porovnani s autami rovnakej triedy

ked sa k tomu pridaju aj problemy so spolahlivostou nech sa potom necuduju ze zakaznici odchadzaju ku inym znackam ked si v honde nevazia ich nie male peniaze ktore pytaju za svoje auta

foto Niemand

Niemand 31.03.20  14:03

« Re: Parádna recenzia

Odhlučnenie aktuálnej Corolli síce na najlepších stráca, ale na podvozku nič nebuchne a oproti Jazzu je to iný svet. Čo sa dynamiky týka, tak zázrak to nie je, ale oproti Aurisu asi skrátili stály prevod, lebo sa mi to subjektívne zdalo lepšie a aj papierové zrýchlenie na 100 je o 0,3s lepšie.
    Pri 1,2T sa papierové zrýchlenie zlepšilo dokonca o 0,8s, ale tam nemám možnosť porovnania.

palix 31.03.20  13:08

« Re: Re: Jazz

Ste si úplne istý, že Jazz bude rýchlejší ako Mazda 3 ? Zrýchlenie je niekedy zdanlivé ;). Hádať sa je ale posledné, čo by som chcel. Je ale pravdou, že ak chcem aby Mazda pekne zrýchľovala, musím podradiť.

Dostať sa do horného spektra otáčok je pre motor veľmi zdravé - potom netrpí karbónovaním... Tiež to občas robím. Len na 2-ke v hornom spektre otáčok som už na hranici povolenej rýchlosti na okresnej ceste.

Možno problém odhlučnenia japonských áut je hlavne v tom, že majú povolenú rýchlosť max 110 km/h. Aké otáčky má Jazz pri 130 km/h?
    Hlučnosť auta je relatívna vec. Predtým ako som si kúpil Astru G som jazdil najčastejšie otcovou Škodou 100 (dynamika = 0, hlučnosť = MAX...). Samozrejme medzitým nejakými služobnými autami (Felicia, Ibiza...). Astra bola vtedy pre mňa veľmi tichým autom. Pri 130 km/h točila 4000 ot. a o bol najväčší hluk.
    Astru som vymenil za Mazdu 3... Týždeň som Astrou nejazdil... Keď som ju predával a zviezol som sa na nej, pripadal som si ako v traktore :-) = posed, hluk, ergonómia... Na prvej dlhej trase som si užíval ticho nového auta, ktoré ani náhodou nepatrí medzi najtichšie. Hluk ma ale až tak neotravuje. Pri 130 má nejakých 2700 ot = prispieva to k nižšej hlučnosti.

Výber auta je niekedy pomerne zložitou vecou, ak má človek isté požiadavky. Často sa potom prehodnocuje, či sú dané požiadavky naozaj 100% nutné. Moje prvé auto bola dobrá kúpa = pomerne veľké auto za dobrú cenu. Zatiaľ posledné bolo auto, ktoré si vybral rozum + srdce. Na ďalšie auto sa tak skoro nechystám.

palix 27.03.20  08:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Recenze

Nepoznám veľa ľudí, ktorí si kúpia 2x tmavé auto. Jedine, že sa o to nestarajú sami, alebo je to iba v zmysle prvý a posledný krát :).
    Ako píšete - tmavé auto je nádherné keď je čisté, ale trvá to chvíľu... Svetlé vydrží čisté dlhšie...

foto Jopino

Jopino 26.03.20  17:51

« Re: Re: Re: Re: Recenze

Odpověděl jsis sám. Ano, zvolil jsi "to nejmenší zlo", tedy barvu, na které ty škrábance nejdou vidět. Vím, o čem píšu. Měl jsem v řadě za sebou dvě černá auta, tak vím, oč jde. Sice elegance, na druhou stranu zvýšená pozornost, spíše ostražitost, při mytí a pohybu kolem auta. Chvíli to trvalo, než jsem to "vychytal", pak už o.k. Tmavé laky mají kouzlo, ale hooodně starostí kolem toho.

otlak 26.03.20  14:39

« Re: Jazz

ano, vyberal som nizsiu strednu a skoncil pri malom aute - nechal som sa zblbnut a docasne podlahol euforii po skusobnej jazde s jazzom dynamic bez toho aby som domyslel dosledky, to mozem byt a aj som sam na seba nazlosteny - to je jedna vec
    druha vec je to ze jazz dynamic je

1. vnutornym priestorom na urovni beznych kompaktov (bezny europan do 175 - 180 cm nema problem ani vpredu ani vzadu, vyssi ludia mozu mat vpredu problem)

2. po stranke zrychlenia, pruzneho zrychlenia je na tom rovnako a casto krat aj lepsie ako bezna konfekcia na nasich cestach - nie je len zdanlivo ale aj realne rychlejsi ako mazda 3 G120/88kw, lancer a auris su daleko vzadu, jednoducho 130 splasenych hondackych koni v mensom a lahsom aute urobi svoje

3. jazdne vlastnosti su minimalne rovnako dobre, podla mna aj lepsie ako pri lanceri a aurise, samozrejme na ladnost a komfort mazdy 3 minulej generacie sa jazz dynamic nedotiahne

nemyslim si ze som si vybral nevhodne auto, ani to ze na auto mam prehnane naroky, len som ocakaval ze za nadpriemernu cenovku dostanem aj protihodnotu a kvalitu ako sa Honda chvali, bohuzial moj kus je po stranke kvality zmätok - radenie prveho stupna pri prevodovke a kvalita montaze interieru. Aj starsi civic bol trochu hlucnejsi ale urcite to nebol taky hardcore ako jazz dynamic o kvalite spracovania ani nehovorim, ked som civic ako 20 rocne auto predaval v interiery po prejazde nerovnosti nic nevrzgalo a nic nehrkalo, jazz je v tomto smere katastrofa, ale starsi civic bol vymysleny a vyrobeny v dobe v ktorej sa az tak nesetrilo

ano, v hornom spektre otacok som pomerne casto, ale zas nedrzim auto pod krkom nejako dlhodobo, sem-tam bezpecne a rychlo obehnut, obcas namosurit niekoho so silnejsim autom, niekedy zablbnut na prazdnej okreske...

do rychlosti 110 km je jazz dynamic OK, od 110 do 120 to uz je na hrane, od 120 vyssie to je otrava, pritom konkurencia v triede (polo, fiesta, ibiza, clio) svoje auta odhlucnit vie na urovni akej maju maju auta tejto triedy odhlucnene, jazz je po stranke odhlucnenia mozno ako toyota aygo alebo skoda citigo, jednoducho sa na to japonci vykaslali. Pritom odhlucnenie primerane pouzitej motorizacii by mala byt jedna z prvych veci na ktoru sa malo mysliet uz pri kresleni auta v pocitaci. Oni asi fakt uvazovali len takym sposobom ze väcsina ludi ktori si kupia jazz budu mamky na nakupy, rozvoz deti a stari rodicia k lekarovi, ved tato skupina ludi jazdi pomalsie - tym padom tam nebudeme davat viac tlmenia... potom nech radsej ani nestavaju a neponukaju auta ako jazz dynamic ked ich nemaju chut dotiahnut do konca, resp. ked sa zoberie do uvahy cenovka mozno ani nestoja o ich predaj

ale nevadi, ved je to len auto, v buducnosti aspon bude clovek opatrnejsi

palix 26.03.20  13:54

« Re: Re: Re: Recenze

Mal som kedysi Opel Astru G v tmavej nemetalickej modrej farbe (Royal blue). Tá farba bola doslova katastrofálna. Možno nebola "tenká", ale každý aj najmenší dotyk napr s nechtom zanechal na laku "šmuhu". Auto som občas "rozleštil" na viditeľných miestach leštiacou pastou (len škrabance). A ešte bolo rýchlo špinavé - ako každé tmavé auto. A tie vtedajšie oplácke čierne plasty = absolútna katastrófa). Ináč to bolo dobré auto. Za 10 rokov odišiel 1 senzor oleja (40€).
    Oproti tomu je biela perleť absolútny LUXUS - škrabance tam nie je vidieť (možno tam sú), nie je tak rýchlo špinavá ako tmavá farba... Síce pre väčšinu ľudí je to len biela, ale mne sa páči a pri lepšom pohľade je vidieť, že je iná.