Diskuse

Citroën C2 (2005)

23.8.2013

Je to 7 citroën v pořadí ve kterém jezdím (mimo tedy těch citronů ostatních v rodině, jinak předešlé vozidla jsou nebbo byly nissan Prairie, VW Jetta,…

 

Citroën C2 (nxue)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz


 • 20 Reagovat !

  foto HEMI

  HEMI 25.08.2013  13:04

  C2 VTS

  v prvom rade gratulujem k autu, je vidieť, že to bola voľba srdcom. Pretože pre takmer 98% ľudí je to staré,malé, francúzske a kazové, pre fanúšikov C. dostupná mrška s lepším motorom.

  Ja som jazdil na C2 iba 1,1 a 1,4 (už s tou som sa oproti 1,1 dobre vyblbol) no po 1,6VTS pokukujem už dávno, možno sa niekedy odhodlám si ju zaobstarať len tak, pre radosť. S recenziou sa stotožňujem, najmä s tým prepadnutím značke, tiež som Citroen positive aj keď jazdím väčšinou na H., C3 si užívam v meste.

  Prosil by som ešte viac fotiek a najmä v rôznych prostrediach, na C2 sa fakt neviem vynadívať (to auto je po rokoch snáď krajšie a krajšie).

  Dotaz by som mal aj ku kúpe auta, ale ak by ťa to neobťažovalo, pošli mi SS ak by si to nechcel písať sem. Vďaka. Zaujímalo by ma, či si preveroval auto cez VIN a servis, cena atď. K servisu, napr. chcem teraz na C3 dať vymeniť všetky tlmiče, kompletné brzdové obloženie, opraviť bubny a vymeniť olej. Predbežnú cenu som si spočítal, ale chcel som vedieť, aké diely používaš.

  Pekný deň s Citroenmi ;-)
  • 10 Reagovat !

   foto nxue

   nxue 26.08.2013  17:55

   « Re: C2 VTS

   Ahoj HEMI,

   děkuji za zprávu....
   Přesně jak si mi to do zprávy vepsal, i já jsem si to auto přál mít pro mou vlastní radost a takovou srdeční záležitost.. Na práci či jiné věci máme ve firmě jiná vozidla. Opravdu to nebude auto pro každého a není mu možné vše zazlívat - když je to auto dělané právě na to na co dělané je :-)
   Ptal si se mne na prověření VIN, i když znám celou minulost vozu, kde se nacházelo, jak se s ním zacházelo apod. (Jednalo se mimo jiné dlouhou dobu o předváděcí vůz), VIN mám zkontrolováno tady v blízkosti u autorizovaného prodejce Citroën. Servis mám také kompletně zmonitorovaný, i když bych to za sebe až zas tak nepřeháněl, protože mám vlastní servis a přeci jen si na autech dělám vše sám, autorizovaným servisům z pádných důvodů již léta nevěřím ani nos mezi očima a žádné mé auto i kdyby to byla jakákoliv značka nedal. (Zkontrolovat hladinu oleje, či chladící kapaliny umí i náš malý 10 letý Tomášek mé sestry) :-) Možná mi dáš za pravdu. Navíc mne to starání se o kus plechu na 4 kolech baví, jen škoda, že na autě prakticky není co dělat, tak jej aspoň různě šolichám :-). Tlumiče jsme testovali, není jim ani podvozku naprosto nic, takže ani u toho se zatím nevyřádím, ale brzdy ano, ty jsou opravdu původní a zadní destičky mají již jen 5 mm., tak to celé prostě vyměním včetně kotoučů, vše rozeberu - vyčistím a zase složím, byť by to nikdo jiný neřešil - kor zrovna autorizovaný servis - na to vem jed.. Ptal si se na značku, zvolím BOSCH, ale určitě je i jiná možnost. Jak píšeš že by sis také možná někdy na hraní zkusil toto VTS - věř mi, že tě to za srdíčko chytne a ne málo - já sám nečekal, co dokáže láska ke kusu obyčejných plechů udělat semnou a to jsem auta bral vždy jen jako potřebu k převozu z jednoho místa na druhé - za předpokladu naprosté spolehlivosti :-)
   Ještě jednou Tobě moc díky a kdykoliv se ozvi! Tvé auta i psaní o nich - moc fajn - 3x 10, i Tobě přeji krásné chvilky při jízdách s Tvými miláčky .. ;-) P.
   • 00 Reagovat !

    foto HEMI

    HEMI 03.09.2013  23:39

    « Re: Re: C2 VTS

    Zdar, ďakujem za odpoveď, ďakujem za pochvalu a aj za prianie, napodobne aj Tebe :-)

    Ja sa teším z Tvojich nových fotiek auta na 16"diskoch (tieto sú najkrajšie, inak ich názov mi vypadol), á propos tie predchádzajúce (tipujem na zimu) nepochádzajú náhodou zo Saxa VTS???
    • 00 Reagovat !

     foto nxue

     nxue 05.10.2013  18:23

     « C2 VTS

     HEMI ahooj,
     ano ty předešlé disky jsou ze saxa VTS - přesně jak to píšeš! Mám je tam již zase - na zimu..
     P.
     • 00 Reagovat !

      foto dwojta

      dwojta 17.06.2014  10:23

      « C2 VTS

      Ahoj, predem me zpravy pred tebou chci smeknout klobouk za to jak se o vts staras a za tvuj celkovy pristup, ctu si clanek po nekolikate a rozhodl jsem se ti napsat. Ja sam uz nekolik mesicu beznadejne shanim Vts v dobrem stavu, a naprotosto beznadejne,.. Rozhodnul jsem se te pozadat o pomoc a rady. Kontakt jsem na tebe nenasel tak to pisu sem. Ozvi se prosim na email : dwojta@seznam.cz diky vojta.
 • 00 Reagovat !

  foto woody-alien

  woody-alien 24.07.2014  10:36

  Nevšední záležitost

  Tak tohle je opravdu zajímavé autíčko, marně pátrám v hlavě, jestli jsem ho kdy vůbec viděl v reálu v provozu. ;-) Moc pěkná recenze a co mě hned praštilo do očí v galerii, jsou ty prolínací fotky. To jsem tady na MACZ ještě neviděl a je to super nápad. :yes:

  Je vidět, že autíčko je tvoje srdcovka, tak přeju ať ti dál dělá jen a jen radost. :-)
 • 10 Reagovat !

  foto ericn

  ericn 24.07.2014  18:35

  Pěkná hračka :-)

  Ahoj, díky za známky. Musít říct, že máš pěkný auto na hraní, červená mu sluší - máš 3x10. Právě o něčem podobném přemýšlím, sice o chlup větší v nižší střední, ale C2 VTS jsem tuhle viděl v tmavě modrý metalíze a vypadlo to skvěle. Jediná věc, co mi trošku nesedí je tak kaplička přístrojů - jak se ti na to při jízdě kouká? Mám raději klasický budíky ;-)
  • 00 Reagovat !

   foto nxue

   nxue 13.03.2015  20:14

   « Re: Pěkná hračka

   ericn Ahoj!!

   Promiň za tuto moji opožděnou reakci, buď jsu slepý, nebo já už nevím, tak to se moc omlouvám..
   Ale abych řekl něco k té kapličce. Já bych na to měl stejný názor jako TY. Takže budíčky a hezky podsvícené, hezky sladěné se mi vždy moc líbily.. Tady VTSo dostalo palubní desku z běžné C2 a tak je to takové, jak píšeš.. Je to určitě škoda, na tak krásně postaveném autě.. Jinak co se týká přehlednosti a zobrazovaných informací na vedlejších displejích jsou alespoň dobře čitelné a přehledné.
   Ale já tomu autu opravdu všechny tyto "maličkosti" musel odpustit.. To auto prostě člověk miluje a přitom dobře ví, že v podstatě miluje pouze kus plechu.. No já nevím - jde z toho čertíka nějaký zvláštní duch a nikdy v životě se nebudu stydět za to, že to auto opravdu miluji.. A stejně tak, jak si napsal pěkná hračka.. Já ho také prostě jen chtěl mít ... :-)
 • 10 Reagovat !

  foto dadasada

  dadasada 24.07.2014  22:10

  Viz oktávka

  Je to jako se zmiňuji já v mé recenzi. Dnes to prostě není o značce, buď trefíš dobrý nebo špatný kus. Je to smutné, ale cena moc roli nehraje, i když se to někomu nezdá. Četl jsem zde i recenzi od majitele Z4, kterému v záruce měnili všechny vstřiky atd. Což mi přijde u auta za tuto částku docela trapné. Proto si myslím, že pokud se někdo bude ofukovat nad Korejci, Francouzi, Italy apod., tak jsou to jen předsudky z dřívějška. Dnešní doba už prostě spěje k tomu, že auto si nemáme nechat 5 nebo 10 let v rodině, ale musíme koupit nové a obměnit to. Je to základ kapitalismu :).. Jinak díky za příspěvek, je mě to utvrzuje v tom, co jsem slyšel a co si myslím..
  • 00 Reagovat !

   foto nxue

   nxue 24.02.2015  18:50

   « Viz oktávka - dadasada

   Tak omlouvám se nejdříve, že jsem si tohoto příspěvku všimnul až nyní :-(
   Ale za to mne konečně doslova posadil na zadek, že se přeci jen ještě najde člověk, který chápe, jak se auta porovnávají a že to není o značce a teprve už ne o ceně.. Proč asi ta nejlevnější auta jezdí nejdéle, kdyby každý malinko přemýšlel, tak by možná svoje podivuhodné úvahy raději ani nezveřejňoval. levnější auta a podobně, samozřejmě že jsou vyjímky, to je logické - vada z výroby atd ale jednoduše tato vozidla vydrží více, jelikož jsou jednoduchá, často osazená osvědčenými agregáty a když už je nějaká porucha, či spíše běžná plánovaná výměna stejně jako u mercedesu, tak ty ceny jsou prostě lidové, únosné, jednoduše tato auta nejsou hlavním pilířem pro vydělávání automobilkám, je to dobrý paradox, ale je to prostě tak!na těchto vozidlech firma a kdokoliv jiný vydělá logicky méně, nežli při prodeji uhozeně předraženého kus plechu zabaleném v krásném pro chamtivce lákavém obale. tato auta se tak otřesně kazí, až se z toho panenky nám mechanikům protáčejí. To je ale přeci úmysl!! Majetní lidé si nekoupí ani střední třídu - zakoupí si doslova (a to platí hlavně pro náš národ) vozidlo tak luxusní a drahé, že je to doslova téměř i na ně hraniční situace. dadasada napsal všechno tak přesně, že to snad ani lépe napsat nejde!!! Ještě když to vemu z jiné strany, pokud se člověk o své vozidlo poctivě stará, tak to auto mu to tisíckrát vrátí zpět. Jsme totálně hloupí lidé, kteří naprosto neví co vlastně plácají, když už jakoukoliv značku urážejí, třeba jen na základě toho, že je to třeba !IN! shazovat tyto stroje.. Ano bohužel musím zmínit Francouze!!! Všechny tady tyto lidi Francouzi neustále vadí a budou všechny do krve přesvědčovat, že to jsou šumky a atd.. Nejsou to žádné šumky, jsou to špičková vozidla, tak jako ostatní. Pokud by byla značka jakkoliv méně spolehlivá, tak by nic neprodala, lidé by si to nekupovali!! To je logické že všechna auta jsou dnes kvalitativně téměř totožné!!! Jak mi chce potom nějaký inženýr vychytralý, který sežral zřejmě celou zeměkouli - vysvětlit, že jsem bez poruch na mém starém Picassu HDI najel 500 tisíc km, žádné vstřiky se nikdy neměnily, pouze dle plánu v 240 tisících rozvody - mimochodem cena za značkové díly nádherná, lidová! Doslova radost, když to přeženu, jakmile se něco pokazí!! Podvozek také nic a nikdy a když už, tak jakýkoliv kloub a podobně je cenově cca do tisíce korun a to ještě s tím, že to najede dalších x y km.. Všimnul jsem si také poslední dobou, že konečně lidé vlastnící Francouzská vozidla konečně mírně přestali reagovat tady na tyto výplody. proč například já - mechanik bych si zakupoval neustále citroëny když už jsme u těch proklínaných a "hrozně nekvalitních a nespolehlivých Francouzů" - přeci si plroboha nebudu opakovaně kupovat něco, co by bylo i z jediného procenta pravda - co o těch autech pronášejí osoby, které nemají ani páru o realitě. To že mi každý Francouz bez problémů jezdí půl mil km - to je asi všechno pouze náhoda, nebo jak říkáte zrovna dobrý kus.. Žádný dobrý kus a žádná náhoda!!! Auta jsou všechna stejná, vyjíždí z jedné linky, tak stejně jako všechna jiná vozidla. Pokud se o Vaše vozidlo budete starat, tak jak by jste měli, auto by Vám to prostě v dobrém vrátilo.. A to i přes to, že dadasada má naprostou pravdu v tom, že ta vozidla jsou dnes stavěna na základě jiné filozofie. Tato vozidla jsou po všech stránkách logicky lepší, nežli např před 25 lety, ovšem omluvitelná a logická daň za to je poruchovost nově vyvinutých technologií, elektroniky a podobně - prostě je dnes doslova v každém vozidle nějaká složitá, nová technologie, auta jsou tím prošpikována.. Když se dívám na různá fóra po celé Evropě - ostatně najděte si to také - tak nikdo, ani Němec, ani Angličan neuráží, ani nehaní například Francouze, či jakákoliv jiná auta, než vlastní právě oni. U nás je to tak doslova zásadou a zvykem!!! Jsou zde prostě hloupí lidé, neříkám to vůbec já, říkají to ti lidé sami o sobě, když si člověk porovná zahraniční vyspělé státy a tamních lidí jejich příspěvky, či názory.. Samozřejmě že i tam se najdou vyjímky, to je logické, do jednoho pytle se nedají házet ani u nás všichni, jsou zde kolikrát v tomto ještě lepší lidé, jako u našich sousedních států ..
  • 00 Reagovat !

   foto nxue

   nxue 24.02.2015  18:51

   « dadasada

   nxue
   • 00 Reagovat !

    foto Pavel1290

    Pavel1290 31.08.2016  13:36

    « Re: dadasada

    Dobrý den pane Petr. Asi před 4 měsíci jsme spolu byli v kontaktu ohledně Vašeho auta, no a tak jsem to nevydržel a už ho mám taky. Sice černé, hledal jsem ho celou dobu po celé Evropě a konečně se zadařilo. Zatím totální spokojenost, spotřeba je nižší nežli jsem čekal, jízdní vlastnosti krásné. Jediné co mě vadí je hluk z otevírání dvířek zadního kufru, ale buď to nějak vyřeším, nebo se uvidí. Toto auto mohu každému doporučit, svižné, prostorné na svoji třídu až překvapivě, jede jak po kolejích a manželce se líbí, takže mě do toho nijak nemluví. Pokud jedem normálně, tak ona s Piccasem jezdí za víc. Auto hodlám opečovávat, nechal jsem rovnou nastříkat podvozek a vyměnit oleje a filtry. Jen malý dotaz: jaký rozměr kol vyhovuje nejvíce? Pavel
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!


Vyhledat podle modelu
Vyhledat pouze:

Blesk.cz

Své tři děti jsem něžně utopila, abych je ochránila před jejich otcem, říká matka

Své tři děti jsem něžně utopila, abych je ochránila…

Liliana Carillová (30) z Kalifornie utopila své tři malé děti Joannu (†3), Terryho (†2) a Sierru (†6 měs.).…

Trombózy jsou bublina, která vyšumí, tvrdí Smejkal. AstraZeneca měla smůlu v načasování

Trombózy jsou bublina, která vyšumí, tvrdí Smejkal.…

Průzkum Oxfordské univerzity budí dojem, že vakcíny Pfizer/Biontech a Moderna představují stejné riziko vzniku…

 

iSport.cz

Kladno - Jihlava 3:4 pp. Krvavý šrám pro Jágra. I pro Rytíře. Zvednou se?

Kladno - Jihlava 3:4 pp. Krvavý šrám pro Jágra. I…

Hokejoví Rytíři hlásí problémy. Poznali nepoznané… Doma v sezoně prohráli předtím pouze jednou, 16. září. Pak až…

Kometa hledá klíčového beka. Zábranský jde do Finska, Tybor padl

Kometa hledá klíčového beka. Zábranský jde do…

Jeden nosný obránce by byl, zkušený Marek Ďaloga (32) z Pardubic. Ale kdo k němu? Kometa shání po odchodu Filipa…

 

Reflex.cz

Rozhovor s René Levínským o uzavřeném školství a jedné špatné predikci

Rozhovor s René Levínským o uzavřeném školství a…

Návrat školáků do lavic se zatím týká jen těch nejmladších. Musejí se pravidelně nechat testovat, a navíc se se…

30 fotografií Alžběty II. a prince Philipa. Od první až po tu poslední

30 fotografií Alžběty II. a prince Philipa. Od první…

Celá Velká Británie si tento víkend připomíná manžela královny Alžběty II. prince Philipa, který skonal 9. dubna…