Hyundai i30 (2010)

14.3.2010

Když jsme s manželkou vybírali minulé auto, vyhrál Getz, zejména díky své ceně. Trochu jsme se tehdy v roce 2005 báli kvality korejských aut, nicméně…

Hyundai i30 (nextright)

"-- skrytý --" 14.03.2010  09:17

Upřímnou soustrast

Jsem zaměstnancem HMMC Nošovice. To auto je z Nošovic a nikoliv z Koreje. Jde to lehce poznat ale nebudu vám prozrazovat jak. Důvod slevy je také zřejmý - podle mého názoru to bude auto z repairu (když má auto hodně závad nebo má nějakou závažnou závadu jde na tzv. repair linku - tyhle opravená auta se pak prodávají s velkou slevou buď zaměstnancům automobilky nebo prodejcům kteří o takovéto vozy mají zájem). Já osobně bych do Hyundaie ani do Kie nikdy nešel. Jak říkám - upřímnou soustrast a hodně příjemně strávených chvil v autorizovaných servisech.

nextright 14.03.2010  09:30

« Re: Upřímnou soustrast

Jistě, to auto je z Nošovic a proto má korejskej VIN...

"-- skrytý --" 14.03.2010  22:13

« Re: Re: Upřímnou soustrast

V čase kdy jsem psal svůj příspěvek si tu měl u recenze fotky auta, které bylo vyrobené v Nošovicích.

nextright 14.03.2010  23:15

« Re: Re: Re: Upřímnou soustrast

Neměl, byla to fotka toho samého auta.

foto RayBan

"-- skrytý --" 14.03.2010  11:18

« Re: Upřímnou soustrast

Pokud jsou ta auta opravená a mají plnou záruku, tak proč ne.

foto havros

havros 14.03.2010  20:26

Plkáš nesmysly ;-)

Nicco 15.03.2010  10:51

« Re: Upřímnou soustrast

Moj znamy pracoval u Kie a tvrdi, ze Kiu nikdy. Dalsi pracoval v Samsungu a tvrdi, ze Samsungy su strasne sroty. Dalsi nadaval na VW Tuareg z Bratislavy. Nasa firma ma tiez uzasnu "kvalitu" kodu v nasich programoch.
      Jednoducho nerobne si iluzie, ze vo velkoseriovych vyrobach s 5000 zamestnancami a 300.000 vyrobenymi kusmi rocne sa pracuje ako vo Ferarri s 200 zamestnancami a 300 autami rocne (danneho modelu).

foto nxue

nxue 14.03.2010  09:22

:o)

Mě se to líbí, takže 3x 10 :o))) ;-) P.

PeT-a (RSKa) 14.03.2010  09:47

Hezké

Myslím, žes nekoupil špatně ;-) konečně zajímavá motorizace....

Ať jezdí :yes:

foto stevosk

stevosk 14.03.2010  11:12

dobry kauf

Myslím, že sa ti podaril výborný kauf. Práve tento motor považujem k I30 ako primeraný, hoc sa množia hlasy, že pocitovo sa mnohým ľuďom tie koníky nezdajú, podľa môjho odhadu to bude skôr tým, že je to 16-ventil a ten potrebuje vytočiť(to jest vyššie a vyšší výkon, naopak v nižžších otáčkach nižšia spotreba, ale lenivejší motor. Želám ti veľa km bez nehody a doplň nejaké fotky a skúsenosti s autom, potom budem aj hodnotiť (ak doplníš kludne pošli správu a ja ohodnotím).

foto stevosk

stevosk 27.04.2010  19:41

« Re: dobry kauf

Vidím že sa to postupne vylepšuje takže som ohodnotil ;-) , inak známka za foto je motivačná (ešte by to nejaké pekné fotky chcelo).

foto mango

mango 14.03.2010  12:02

i30

Hezké auto, hodně štastných km ;-) Chtěl bych se tě zeptat, proč jsi zvolil zrovna benzín? Co mám možnost sledovat, tak ty CRDi jsou opravdu povedený.. jen mě to zajímá :-)

nextright 14.03.2010  12:16

« Re: i30

Protože najezdím ročně cca 15 tisíc km, navíc většinou krátké trasy po městě...

foto chetoos

chetoos 14.03.2010  17:49

i30

Moc hezký kombík z českých nošovic.Myslím si že až na pár nedostatků je hyundai lepší než domácí fabia combi.Interiér je možná z horších plastů,ale nevypadá tak nudně jak u fabie a desing i30 je taky lepší a o ceně už nemluvím ta je nejvíc lákavá.Hyundai se mi moc líbí a ted jsem slyšel že se nabízí s velkou slevou parádní autíčko :yes:

nextright 14.03.2010  17:53

« Re: i30

Jak jsem psal - tenhle je ještě z Koreje - VIN začíná na KMH... Jsou tam i další rozdíly, nejviditelnější jsou černá světla u Nošovic a USB pod popelníkem místo v oketní opěrce...

foto McGyver2

McGyver2 14.03.2010  19:45

« Re: i30

Fabia je o třídu níže, ale kvalitně určitě lépe poskládaná. Mě se desingově spíš líbí Ceed Sw, ale ta cena je skvělá ;-).

Mira328i 15.03.2010  07:40

« Re: Re: i30

fabia lépe poskládaná?? to zrovna,uvidíme až zas vyjdou statistiky spolehlivosti..kde bude fabia..
        Co se týče plastů uvnitř,tak i30 nejde srovnávat s fabií vůbec ten interiér se korejcům velmi povedl a většina plastů je i měkčená. Fabie má nudnou a ošklivou přístrojovku

FRPE 14.03.2010  18:46

Nálada

Ahoj Nextrighte! ;-)

Asi bych si nenechal kazit náladu zda je auto z Nošovic a nebo z Koreje. Mám ten pocit že záruka kterou ti prodejce jistě nabídl je svatá.

Nyní k recenzi : dle mě pěkná dal bych 10b, autu taky 10b ale fotek je poměrně zatím málo, zde bych dal cca 6-7b. Zatím hodnotit nebudu, až se s autem sžiješ tak nám ještě něco doplň, pak tě rád zadesítkuji. ;-) 93KW nebo kolik píšeš je poměrně slušný.

Vítám tě na MACZu. :yes:

nextright 14.03.2010  18:59

« Re: Nálada

Díky, fotky přibydou na za dva týdny, až to obuju na letní elektrony (bohužel taky jen 15"). Taky doplním recenzi, přeci jen s najetými 160 km se auto moc hodnotit nedá... :-)
      Náladu si kazit nenechám, protože auto je 100 % z Koreje, a to je u i30 obrovská výhoda.

Nicco 15.03.2010  10:54

« Re: Re: Nálada

Mohol by si odfotit aj ten multilink vzadu? Focus ma tiez multilink, ale vo verzii kombi je zjednoduseny oproti hatchbagu, pravdepodobne kvoli batozinovemu priestoru.

foto Icescent

Icescent 14.03.2010  21:58

Moc dobré auto!

Fandím ti... moc dobré, prostorné a taky moc dobře v road testech a testech vůbec hodnocené vozidlo (jen jeden test z mnoha: [odkaz] )... udělali jste dobře... je radost tohle auto řídit a v něm "být" ... hodně dobrodružství a radosti přeji! :-)

"-- skrytý --" 14.03.2010  22:22

Bavím se

Pánové mohl bych vám dlouze vyprávět jaký je i30 křáp. Já tam narozdíl od týpků z Hyundai Clubu pracuju. Ale kdo chce kam pomozme mu tam. Já myslím, že po pár měsících používání si na mě ještě vzpomeneš.

PeT-a (RSKa) 14.03.2010  23:31

« Re: Bavím se

>:D ježiš, koupil si nové, myslím že super auto a ty tady pořád píšeš že to je šrot....

Machruješ, že děláš někde dělníka v lince v Hyundai, no super :yes:

nextright 15.03.2010  06:53

« Re: Bavím se

Bože, z tebe ta frustrace přímo čiší. Raději si rozmysli, kam nalepíš zákazníkovi žvejkačku dneska. Narozdíl od týpků z Hyundai Clubu si ani nepoznal, že je to korejský auto, ne český. A jsem rád, že mi to nemontoval českej sedlák, kterej pod vidinou velkých peněz šel dělat na linku práci šimpanze a teď není spokojenej, protože manažeři továrny dostávají víc peněz...
      A že je to křáp? Ceed je pátej v dlouhodým testu AutoBildu, uživatelé jsou s i30 spokojeni. Problémy mají jen nošovické vozy, a není to nic hrozného, a navíc, jediný kdo za to může jsou takoví jako ti, co svojí práci ojebávají.

Mira328i 15.03.2010  07:45

« Re: Re: Bavím se

jo jo,původní i30 z koreje jsou lepší a určitě kvalitnější-protože český pepíci jen přemýšlejí kde to oje.bat.
        Další věc že tam dělaj i ukrajinci,poláci,makedonci atd.-berme jako národy které kvalitou práce nevynikají...a to samé je ve škoda auto:-)

"-- skrytý --" 15.03.2010  13:10

« Re: Re: Bavím se

Jaká frustrace ? Já v tom korejském žuku neutopil přes 300 litrů. Když tu dáš původně fotky jiného auta které bylo vyrobeno v nošovicích tak se nediv že ti někdo napíše že nemáš auto z koreje. Já nedělám na lince ale na kvalitě takže hošánku klídeček. Dřív jsem dělal na stejné pozici v TPCA Kolín a tak můžu říct že korejsci vyrábějí křápy. A tvé narážce o tom že lidi v Nošovicích něco o*ebávají se jenom usmívám. Možná by měl takový jako ty jít na linku a ukázat všem jak za 45 sekund udělat několik operací když ti tam nepasují díly. No nic. Však ty si vzpomeneš ...

Koukám že tu mají členové Hyundai Clubu strašný komplex ze Škoda Auto. Ale nedivím se vždyť Škoda Auto už je pomalu levnější než státem dotované křápy z Nošovic.

nextright 15.03.2010  13:18

« Re: Re: Re: Bavím se

Ty jsi snad tatar. Znovu opakuji, že ta původní fotka z Automodulu byla fotka tohoto mého auta, které tu je vyfocené, a u kterého už jsi uznal snad i ty, že je z Koreje... Pro formu jsem jí nahrál zpátky, aby jsi si mohl uvědomit svůj omyl.
          Nikdo tu komplex ze škodovky nemá, jak jsem psal, oktávka byla v mém výběru. A ukaž mi Oktávku Combi s 93 kW benzínovým motorem a automatickou klimou za 300 tisíc. Tolik k láci škodovky.
          Vrať se raději zpátky na vaše zaměstnanecké fórum řešit, jestli došlo menu 1 v kantýně.

"-- skrytý --" 15.03.2010  14:34

« Re: Bavím se

Do kantýny nechodím a tvoje auto je křáp. Však to také nikdo v Německu nechtěl přesto že to bylo levné a mělo to výbavu. Holt němci nejsou tak bohatí aby si kupovali nekvalitní levné věci :-)

Brandon Walsh 15.03.2010  14:37

« Re: Re: Bavím se

a ty na com jazdis moj ze sa takto vyjadrujes o autach druhych ? myslim ze tu je komplex z neschopnosti nasetrit 300 000 na auto

PeT-a (RSKa) 15.03.2010  13:23

« Re: Re: Re: Bavím se

ty děláš na "kvalitě" v Hyundai a hlasáš tady že i30 je křáp na největším českém serveru o autech?? Odvaha....Co by na to řekli tvojí nadřízení, kdyby jim přišel mail, s tvojím jménem a textem, jakým tady propaguješ "vaše" auta?? Hmmm?

takže klídek.....

"-- skrytý --" 15.03.2010  14:29

« Re: Bavím se

Piš si kde chceš. Když nahlásíš nekvalitu tak to korejci stejně pustí takže je tam defacto celá kvalita úplně zbytečná. Ať mě klidně propustí - alespoň mě to přinutí si najít lepší práci.

PeT-a (RSKa) 15.03.2010  23:09

Tak to je přístup >:D

FRPE 15.03.2010  23:14

« Re: Re: Re: Bavím se

Jojo, je evidentní že pán ,,kope,, za vlastní team. :-) Ale asi je hodně nespokojený, když píše to co píše ... :-!

Mira328i 15.03.2010  07:51

projev závisti

se tu objevil od těch co ze sedačky fábie štve za jakou cenu se dá koupit nesrovnatelně lepší auto,které i kvalitou a designem je opravdu na vyšši.

"-- skrytý --" 15.03.2010  13:12

« Re: projev závisti

Kvalita je opravdu výborná - viz. Venga a její bezpečnostní pásy.

nextright 15.03.2010  13:23

« Re: Re: projev závisti

A třeba viz škodovka a nevybouchlé airbagy při crash testu roomsteru. Raději už mlč, ztrapňuješ se.

"-- skrytý --" 15.03.2010  14:30

« Re: projev závisti

Že by tam montovali ty korejské airbagy ?

nextright 15.03.2010  14:41

« Re: Re: projev závisti

Došly ti argumenty...

"-- skrytý --" 15.03.2010  14:55

« Re: Re: Re: projev závisti

Proč ? Byl snad šéf Škodovky pravomocně odsouzen za úplatky ? Byla snad Škodě Auto dokázána existence tajných fondů ? Bylo snad nějakému vozidlu Škoda v minulosti organizací EURONCAP uděleno vysoké hodnocení bezpečnosti aby za pár týdnů časopis TEST zjistil že Venze praskají bezpečnostní pásy ? Jen tak mimochodem sám v tvé recenzi uvádíš případ s Tusconem ve kterém byla "drobná závada" nezapojeného airbagu. Zloděj křičí chyťte zloděje ?

nextright 15.03.2010  15:10

« Re: projev závisti

Hele, dělá ti problém popřát někomu hodně šťastných kilometrů, místo neustálého prskání? Proč v Hyundai pracuješ, když je tak nenávidíš? Peníze ti nesmrdí, viď.

Nicco 15.03.2010  10:57

riziko Focusu z D

Mohol by si blizsie opisat toto?
    "Poté, co jsem se dočetl o rizicích koupě Focusu v Německu, jsme se raději rozhodli koupit zbrusu nový vůz v cenové hladině do 400 tisíc."

nextright 15.03.2010  11:15

« Re: riziko Focusu z D

Jasně, údajně spoustu focusů, prodávaných jako jahreswagen v Německu pochází ze španělských autopůjčoven... 8-s

"-- skrytý --" 15.03.2010  15:03

« Re: Re: riziko Focusu z D

Údajně mají korejci kvalitní auta

"-- skrytý --" 15.03.2010  15:04

« Re: Re: Re: riziko Focusu z D

Jinak od tebe to sedí. Auto "ležák" odněkud z Německa a vyrobené v Koreji.

nextright 16.03.2010  06:08

« Re: Re: Re: Re: riziko Focusu z D

Jenže narozdíl od toho focuse s plnou pětiletou zárukou.

Nicco 15.03.2010  15:16

« Re: Re: riziko Focusu z D

No a? Sam ma taky isty ;-)
        Posledna moda pozicovni je kupit 100 kusov aut a prevadzkovat ich iba rok do prvej servisnej prehliadky. Potom si uz zacinaju pytat prve peniaze na servis, tak ich odpredavaju tomu salonu, co im ich predal. Salon ma obrat (zarobi na kazdom povedzme 1000czk*100=100.000czk co je vzdy viac, ako keby nepredal ziaden)(pripadne zarobi 2x, aj pri predaji ojetin).
        Pozicovna je rada, leba ma nove auta so zlavou a nemusi platit servis a je tam nizky prepad ceny.
        No a nakoniec. Vychodoeuropan je tiez rad, lebo kupil rocne auto povedzme s takou zlavou, ze ma benzin na 3 roky zdarma.
        Inak v Spanielsku sa nesoli, teda podvozok v super stave, ale plazovy piesok ma zamestnal na 30 minut ;-) Nevyhoda je este ta, ze tam nemas ziadnu extra vybavu, je to iba Trend bez hlinikov.

nextright 15.03.2010  15:30

« Re: Re: Re: riziko Focusu z D

Brácha dělá v autopůjčovně, a vím v jakém stavu odtamtud odcházejí auta po půl roce a 30 tisíc najetých km...
          Tím nechci říct, že koupě focusu je v D nějaká špatná, ale bezpečnější mi přišlo koupit nové auto s pětiletou zárukou tady, než německý jahreswagen z autopůjčovny ve Španělsku.
          Důležité ale je, že oba máme auta, která se nám líbí a která splňují, co jsme od nich očekávali, že jo... :-)

"-- skrytý --" 15.03.2010  14:41

Hyundai Club

Tak co kluci ? Koupil dobře že ? Za rok se tu stavím podívat na seznam závad. Jinak je to tu samá reklama na Hyundai a Kia takže o nějaké objektivitě tohoto serveru tu nemůže být ani řeč. :-) :-) :-) Jdu vyrobit 360 kusů žuků na sklad :-)

nextright 15.03.2010  14:45

« Re: Hyundai Club

Stav se. Do té doby tu raději neopruzuj. Co nechápu, je ta tvoje žlučovitost. "Recenzi" si přečetli majitelé nejrůznějších aut v mnoha cenových kategorií. I ti, co třeba jezdí v autech řádově dražších, popřejí šťastné kilometry, jen ty jsi se sem přišel vyblít. Už ti je dobře? Najdi si jinou práci, nebudeš pak muset být tak frustrován...

"-- skrytý --" 15.03.2010  15:02

« Re: Re: Hyundai Club

Uvidime kdo tady bude nakonec frustrovan :-)

"-- skrytý --" 15.03.2010  18:25

« Re: Re: Re: Hyundai Club

tak uz se zapojim i ja, ctenar a pozorovatel...
          i30 mame od prosince roku 2007. 19tom80 mas nejakej dotaz ohledne kvality a spokojenosti?

foto meke

meke 16.03.2010  05:58

« Re: Hyundai Club

tady tě někdo natočil , jak jedeš nasraný z práce domů .[odkaz]

"-- skrytý --" 15.03.2010  15:06

Kia Ceed

S tou Kia Ceed máte pravdu. Dopadá dobře v testech ale pouze do 100.000 najetých kilometrů. Pak se to auto začne sypat a projeví se mizerná protikorozní ochrana.

foto Icescent

Icescent 15.03.2010  22:07

TESTY i30cw!

Tipcar.cz: 1- ... vynikající hodnocení [odkaz]

Týden.cz: víc než dobré auto! [odkaz] ...představuje Hyundai i30 Crosswagon nejlepší kombi nižší střední třídy na trhu vzhledem k poměru užitné hodnoty k ceně!

Automotorevue.cz: [odkaz] ...provozními a užitnými vlastnostmi je srovna telný s konkurenčními typy jiných značek a zájemce o kvalitní více účelový rodinný automobil nižší střední třídy zaujme jak vzhledem, tak i cenou.

Meziplyn.cz: [odkaz] ... Jeden anglický kolega před nedávnem napsal, že kdyby vám zavázali oči a řekli, že si sedáte do Volkswagenu, neměli byste jediný důvod jim nevěřit. Všechno v autě působí solidně a už ze způsobu, jakým se zavírají dveře poznáte, že dílenská kvalita udělala mohutný krok vpřed. Kromě toho, zmíněná zadní náprava není žádná obyčejná zkrutka, ale dospělý multilink, jaký najdete v těch nejschopnějších evropských rivalech.

foto lazak-

lazak. 16.03.2010  14:25

i30

Pěkné auto, i když ze začátku uvedení na trh mně nějak neoslovilo. V té době byla víc profláklá KIA Cee´d. S odstupem času, ale má mé větší sympatie i30. Přijde mi víc elegantní a že bude o něco pomaleji stárnout a bude mít větší zůstatkovou hodnotu. Krásna je také v té světlemodré metalíze.

Ten magor co tady píše o kvalitě, závadách by potřeboval asi utřít nudli pod nosem. Něco takového se jen tak nevidí. Pokud tvrdí, že dělá na výstupní kontrole kvality, tak se někde při náboru stala chyba. Jestli dělal i v TPCA a kdo ví kde ještě, tak to svědčí o jeho kvalitách jako pracovníka, když tak střídá místa. Myslím, že ideální pro něj by bylo aby si koupil kravičku a oni se pěkně staral a hodnotil její kvality.

Tobě přeji spoustu šťastných kilometrů a auto ať slouží dle tvých představ. ;-)

nextright 16.03.2010  15:46

« Re: i30

Mě se taky dřívě víc líbila Ceed kombi, ale teď mi přijde jako taková šedá myška...
      i30 mi proti tomu přijde jako stěhovák, kterej si jen nehraje na praktičnost, ale má v sobě i nějaké emoce. Přijde mi to, jako kdyby chtěli kiou sebrat zákazníky škodovce a VW, a hyundai si vzal za cíl francouze.

foto MajoX

MajoX 17.03.2010  12:58

konecne

konecne niekto dalsi s CWckom, a este k tomu rovnaky motor rovnaka vybava a korejske. verim, ze ti bude dobre sluzit ako mne moje. mal som zatial jedinu zavadu a to, ze mi tieklo do auta. ale totalna prkotina, zle namontovany hagus koli nejakej vade na nastreku. zrazili to, praskli silikonu a dotiahli tak ako malo byt a vsetko je OK. na buduci tyzden ma caka garancka a dnes do prace som prekrocil 18000km. Okrem skrabancov ktore som si vyrobil sam a tych co mi vyrobil moj rotvailer tomu nic nie je.

z uboziakov ako je ten "vraj" z kvality si nic nerob. ja robim v KII, mam uz druhy hyundai, foter ma tiez hyundai. nerobim si zialdne iluzie o korejcoch a ani o tom ako sa riesi kvalita vo fabrike, ale kupil som si kludom to auto, lebo inde sa to nerobi inak. a vsetko je v ludoch, ako nam tu ten jedinec predviedol.

moje zavady na troch hyundai-och (Getz1.4 Accent1.5CRDI a I30cw1.6CVVT) suhrnne za 7 rokov pouzivania : 2x (Getz aj Accent) cidlo imobilizera na snimanie kluca, nizke otacky na 1.4ke po prvom strate (nepravidelne sa stavalo) prehratie softu a vsetko bolo OK, a na I30tke ten hagus.

kopec stasnych kilakov.

nextright 17.03.2010  13:50

« Re: konecne

Ahoj, díky. Zatím si užívám každou minutu, a do getze, ač jsem ho měl moc rád, bych se už nerad vracel... :-) Zvláštní, že na getzovi jsem měl úplně stejnou závadu jako ty, ale auto vždycky nastartovalo a oprava se zvládla v rámci záruky na garančce.
      Nějakej trouba mě nemůže vytočit, důležitý je, jak se v autě cítím já. A fakt je, že z dnešní technikou jsou všechna auta co se spolehlivosti týče podobná.

"-- skrytý --" 17.03.2010  17:25

zamykani auta, svetla

cus, tobe se to zda jako vyhoda? v cem? :-) vzdyt svetla jsou blbe nastavena, ze pekne tahaji baterku a to zamykani je na co dobre? 90% lidi co vozim pak neumi vystoupit >:D

nextright 17.03.2010  21:50

« Re: zamykani auta, svetla

Jak žerou baterku, když se vypnou? A navíc vždycky je možnost tím vypínačem otočit a vypnout je ručně. A zamykání? Bydlím v Praze a už dvakrát mi chtěla menšina vytáhnout v koloně ntb ze zadního sedadla. Díky bohu za zamykání. A co jim není jasné na vystupování? Vždyť stačí vzít za kliku a dveře se odemknou. Všechny se navíc odemknou po vytažení klíče.

"-- skrytý --" 17.03.2010  21:55

« Re: Re: zamykani auta, svetla

tak pises automaticke - takze je packou asi nevypinas a tim padem pak s nema startujes
        kdyz nekoho nekde vyhazuju, tak nevytahuju klicek ze zapalovani a oni nevi, ze se to da odemknout rucne. to zamykani uz u tebe chapu, mne se to jeste v zivote nestalo ;-)

nextright 17.03.2010  22:01

« Re: Re: Re: zamykani auta, svetla

To bych nesměl startovat ani s rádiem... ;-)
          Ale když vystupují, tak stejně vezmou za kliku a dveře se odemknou, ne? Teď si ale z hlavy nevybavím, jestli napoprvé i otevřou, ale myslím, že jo. Takže by to mělo být jako u každýho jinýho auta...

"-- skrytý --" 17.03.2010  23:56

« Re: Re: Re: Re: zamykani auta, svetla

tak radio to je jina, ty pises jako + ty svetla, tak me to zaskocilo. a za kliku nestaci jednou :-) jako mne je to sumak, jen me to zajimalo. spis cekam, kdy zase prijde ten frajer na tu kvalitu...

nextright 18.03.2010  09:06

« Re: Re: Re: Re: Re: zamykani auta, svetla

Ať přijde, mám pro něj jednu bezva podpásovku. Schválně si zadej jeho nick do Google... ;-)

Brandon Walsh 18.03.2010  09:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: zamykani auta, svetla

to s tymi ciganmi je pravda mne sa tiez stalo pred nedavnom sadol som si do auta a prerataval okolo 850 eur nastastie zamknuty (vsimol som si ze je tam viac ciernej ako je zdravo) ked zrazu zozadu pocujem ako dakto otvara dvere a dookola auta asi 10 ciganov tak som sa zlakol ze som dupol na plyn a nastastie sa rozutekali lebo by som este siel do basy za vyvrazdenie kolonie >:D

foto havros

havros 21.03.2010  11:55

« Re: Re: Re: Re: zamykani auta, svetla

Pokud jsou dveře zamčené automaticky po rozjezdu (nebo i tlačítkem), zadní dveře páčkou neotevřeš. Je potřeba buď odemknout dveře tlačítkem od řidiče nebo nejprve odemknout manuálně tou kolébkou a až poté zatáhnout za páčku na dveřích ;-)

DanV 27.05.2010  14:49

Folie

Ahoj, na kolik ta folie přišla? taky nad tím přemýšlím.

nextright 27.05.2010  14:51

« Re: Folie

Já to měl zadarmo, protože jsem v té firmě pracoval, ale stojí to 3 - 5 tisíc dle auta i s nárazníkem.

DanV 27.05.2010  15:24

« Re: Re: Folie

A těch 3-5 tisíc je jen za tu přední kapotu nebo celý auto?

foto icetiger

icetiger 27.05.2010  15:27

« Re: Re: Re: Folie

řekl bych, že to je pouze předek, tzn. kapota a max. nárazník

DanV 27.05.2010  15:37

« Re: Re: Re: Re: Folie

aha, tak to je docela drahý ;-\

nextright 27.05.2010  15:48

« Re: Re: Re: Re: Folie

Přesně tak, za kapotu a nárazník. Drahý mi to nepřijde, je potřeba si uvědomit, že až se bude auto prodávat, bude mít lak jako novej. Žádný poďobance od hmyzu, žádný osekaný lak od kamínků.

DanV 27.05.2010  15:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Folie

to jo, ale z pohledu celýho auta, který bude stát, tipuju tak 20.000+, je to relativně dražší investice.

nextright 27.05.2010  16:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Folie

Proboha, proč bys dělal ochrannou fólií celý auto? A když už, tak budeš mít lak celýho auta jako nový, a věř, že šikovnej bazarník si s tím umí poradit, a za takovou voňavku přihodit pár tisíc navíc.

DanV 27.05.2010  16:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Folie

No tak já mám nejvíc doškrábaný dveře... Nový megany maj nějakej nekvalitní lak a stačí se otřít o špinavý auto a škrábanec je na světě...

nextright 27.05.2010  17:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Folie

Škrábance ti to stejně neskreje, spíš zvýrazní...

DanV 27.05.2010  19:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Folie

To je jasný, ale aspoň by nepřibyly další

foto FISHkaa

FISHkaa 07.10.2010  16:05

« Re: Re: Folie

a můžeš mi poslat pls SZ s kontaktem na tebou ověřenou firmu? díky moc

"-- skrytý --" 07.06.2010  13:18

i30cw

Ahoj, pěkné auto. Já právě čekám až se mi vyrobí i30cw faceliftovaná 1.6 CVVT Style v bílé barvě, tešim se jak malej kluk ;-) Tobě přeju mnoho šťastných kilometrů v tomhle autíčku :-) Jedna otázka jak jsi spokojen s tím motorem?

nextright 15.06.2010  08:37

« Re: i30cw

Ahoj, přeju krátké čekání. Motor je prostě fantastickej, ale musí se točit. Hlavně se ze začátku neboj spotřeby, já jezdil ze začátku ve městě za 11 litrů, teď už za 9, a ještě to klesne. Taky jsem se musel naučit při předjíždění podřazovat o dva stupně, kvůli otáčkám.

"-- skrytý --" 15.06.2010  19:15

« Re: Re: i30cw

Jj se spotřebou tak nějak počítám, že to nebude úplně růžový zezačátku. >:D

nextright 15.06.2010  20:27

« Re: Re: Re: i30cw

Ze začátku asi 15000 km. A ty nuly tam jsou skutečně tři... :-) Ale kdo by to řešil, když to jede tak, jak to jede...

"-- skrytý --" 15.06.2010  20:44

« Re: Re: Re: Re: i30cw

OK díky moc za postřehy. S tím podřazením si taky budu muset zvykat. No ono já si budu muset zvykat na všechno, protože do teď jsem jezdil jen s naftou :-) Ale chtěli jsme do rodiny koupit ještě jedno auto a vyhrála to prostě tahle Hyundai. Skvělá cena a super výbava. A vzhledově je taky krásná, podle mě hezčí než všude jezdící Ceed, o kterém jsme také přemýšleli. No ještě zhruba měsíc a snad už bude doma >:D Zatim si jí jen prohlížim každý den na internetu >:D

nextright 16.06.2010  06:53

« Re: Re: Re: Re: Re: i30cw

Taky se mi líbí víc, než ceed. A myslím, že budeš spokojenej. Kdyžtak se stav na www.hyundaiclub.net...

"-- skrytý --" 22.07.2010  09:00

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: i30cw

Hurááá, dneska volali ze salonu, je to tady :-)

nextright 22.07.2010  15:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: i30cw

Tak gratuluju a napiš recenzi.

foto FISHkaa

FISHkaa 07.10.2010  16:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: i30cw

tož vítej kolegáčku z klubu ;-)

foto will83

will83 29.06.2010  11:48

Perfektní auto

Jen ta spotřeba by mohla jít níž, mám zkušenost s Ceedem 1.4 kombi ten bere taky kolem 7 v kombinaci. O i30 jsem taky přemýšlel, ale odradila mě trochu vyšší spotřeba, dražší garančky a mě osobně nic neříkající design. Naopak, co se mi moc líbilo, byl jízdní komfort, zpracování a výkonová rezerva ve vysokých otáčkách.

nextright 03.07.2010  10:26

« Re: Perfektní auto

Díky. Design se mi líbí, spotřeba je v rámci konkurence (po zajetí). Garančka za 3500 mi drahá nepřijde.

foto lulinak

lulinak 15.07.2010  15:53

motor

zdrek, predne gratulace k auti, rozhodujeme se mezi ceedem CW a timhle a asi vyhraje vetsi kufr, cili ceed, vetsi rozvor s malym prckem spis nevyuzijeme... k tomu motoru, ono je potreba si uvedomit, ze 1,4 a 1,6 se lisej JEN delsi klikovkou, maji stejny vrtani i kompresi, jen tenhle ma nepatrne vetsi zdvih, a hle, vetsi objem je primitivni formou na svete za priplatek silenych 30 litru...(ale touhle cestou se vydaly i jine automobilky) uvidime, svezeme se s obema jak velkej rozdil tam bude, tak at to lita, snad v nosovicich se to za ty roky trochu naucili vyrabet.... joí a mas u me bod za zakladni barvu, dodnes sem nepochoopil jak muze nekdo vyhodit 14 nebo kolik litru za takovy zbytecny pozlatko jako je barva... :-)a

nextright 19.07.2010  07:25

« Re: motor

Já si moc ani motor, ani výbavu, ani barvu moc nemohl vybírat. Dokonce ani neznám ceníkový ceny, jen jsem koukal na mojí kombinaci a ta tehdy vyšla na 420 tisíc, takže sleva fakt slušná. Co se barvy týká, měl jsem na výběr tuhle nebo světle modrou metalízu, kterou má na i30 snad každej. A vzhledem k tomu, že getz byl taky červenej, tak nebylo co řešit... Tak přeju štěstí při výběru.

foto blowiik

blowiik 25.02.2011  16:47

hezký

no ať už se pod blogem řešilo cokoliv, tak recenze je parádní a auto pěkný 3x10b

foto objekt21

objekt21 30.05.2012  16:49

dobre

dobra volba. Dobre auto a dobry motor. Poruchy sa cakat nedaju - staci menit olej pravidelne a natoci bez problemu 500tkm. Palec hore

foto viki-j

viki.j 30.05.2012  17:29

pekna recenzia

Auto pekne, recenzia tiez. Dost vela muziky za rozumnu cenu. Mam uplne to iste, ibaze po nabehani 55 000 km mi praskol napinak rozvodu a preskocila retaz. Motor na maderu, v servise uz treti tyzden a este sa don nepustili. Najhorsie na tom bolo, ze rozvod praskol tesne po skonceni trojrocnej zaruky a taktiez po servisnej prehliadke, kde bolo udajne vsetko ok.
    V buducnosti pozor na Hyundai asistance: po skonceni zaruky vas vyradia z databazy a jedina poskytnuta pomoc je odtahovka, ktoru si hradite z vlastneho a nie je to lacny spas. Odtah napr z chorvatska stoji 2-3 tis eur. Tesne pred skoncenim zaruky sa auta radsej zbavit. Tak sa zda, ze je to najrozumnejsie riesenie pri vacsine modernych aut.

Inak prajem vela statsnych km a nech vas problemy obchadzaju. Zrejme je to kus od kusu.

foto Nerez

Nerez 14.10.2013  20:23

Nástupce

Copak bude jako nástupce?
    Jinak, byly nějaké problémy s autem za dobu vlastnictví?

nextright 15.10.2013  06:24

« Re: Nástupce

Auto sloužilo bez problémů, až na neustále praskající žárovky. Kdyby se drasticky nezměnil způsob využití (když jsme i30 kupovali, jezdili jsme hlavně město, nyní jezdíme z 90 procent delší trasy po dálnici), asi by nástupce ještě počkal. Podmínkou byl tedy diesel a něco většího za rozumnou cenu. Tedy Renault Grand Scenic 1.5 dci ve výbavě Dynamique. Recenze bude do 14 dnů, protože jak jsem koukal, tak pořádná recenze modelu po druhém faceliftu tu chybí.

foto Bench

Bench 11.04.2014  12:55

Hyundai i30

Podle stránky [odkaz] se mi ten vůz celkem zamlouvá. Už jste se setkali s nějakým technickým problemem?