Škoda Octavia (2001)

22.2.2011

Zdravím všechny příznivce automobilů a uživatele MACZ. Již dlouho se tu pohybuji a přemýšlím, jestli zde taktéž zveřejnit své auto nebo ne. No a nakonec…

Škoda Octavia (mobilcarl)

foto Stefic

Stefič 22.02.2011  13:12

v pár bodech bych tě opravil. Nejedná se o střední třídu, ale o nižší střední. Rozměry auta jsou zejména dány velkými přesahy karoserie. I díky tomu má auto poměrně velký kufr. Pozor, velký, nikoli obří. Ani ten můj bych neoznačil za obří ;-) S motorem 1,6MPI jsem toho najezdil dost a opravdu je celkem dynamický. Ovšem nemá problém na dálnici sežrat 10l. A to jsem jezdil vždy sám s prázdným autem.
    Celkově chápu tvou radost, ale radil bych ti necpat do ojetiny zbytečně peníze za zbytečnosti. Až to budeš chtít prodat, stejně ti to nikdo nezaplatí.
    Takže ať slouží :-)

mobilcarl 22.02.2011  13:16

« Re: Hodnocení

to, že se nejedná o střední třídu vím moc dobře, chtěl jsem poukázat, jak je na auto v čr pohlíženo. Ale jinak díky:)

foto Ondrej-Samal

Ondřej Šámal 22.02.2011  15:05

« Re: Re: Hodnocení

Můžu se zeptat, proč mamka chtěla apriori české auto? Ne že by Octávka byla špatné auto, naopak, ale sám bych zvolil asi něco zajímavějšího, kdybych měl tu možnost.
        P.S: Až budeš příště s mamkou vybírat auto, tak si pořádni dupni a prosaď si svou >:-[] >:D

mobilcarl 22.02.2011  20:08

« Re: Re: Re: Hodnocení

No z velké části je to z racionálních důvodů. Máme známeho, co se pohyboval mezi autobazary, autoservisy a má známé v servisu škoda, takže když doporučil mamce škodu, bylo to jasné. Něco jako, když ženský řekne kamarádka, že ta hnědá kabelka je super, i kdyby k tomu neměla bundu ani boty, tak to prostě musí mít a nejede přes to vlak. Jinak já mám taky kamaráda viz. recenze. Navíc, když jdu do autodílů za barák, tak stěrače na škodu seženu, na např. C5, 407 atd. bych je hledal těžko. Navíc pokud se něco stane, na škodaforu má vždy někdo s tím problémem zkušenosti. Jinak ani nevím co jiného bych si vybral. Jsem striktně na němce. Francie, Itálie ani Japonsko se mi nelíbí. Jinak k tomu dupnutí :yes: , ale to proběhlo >:D díky tomu mám octavii a ne fabii, cože je na mě malé auto.

Ronault. 23.02.2011  01:59

« Re: Re: Re: Re: Hodnocení

Stěrače jsou na všechny auta (alespoň ty přední) vždycky stejný, tam jde jen o šířku. V karosářských dílech, spotřebáku je výběr stejný, podobný, někdy i levnější, vše záleží na dodavateli a výrobci. Horší je to s některými málo častějšími díly, ale pokud je auto už pár roků vyráběné, tak se dá sehnat vše. Stěrače rozhodně tedy, to mě nikdy nenapadlo.

mobilcarl 23.02.2011  08:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Hodnocení

no a právě sadu 520 + 475mm seženeš všude. Cokoli na tu octavku seženeš všude. Chtěl jsem dát jen klasický příklad. A jelikož je Škoda pořád česká značka, díly tady budou zastoupeny mnohem více, než ostatní zahraniční značky. To je prostě fakt.

Ronault. 23.02.2011  16:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hodnocení

V Autokelly třeba koupíš stěrače zvlášť jakékoliv délky a výjde to na stejné peníze ;-) Jo, koupíš lepší sortiment, taky ti jej asi více lidí bude umět opravit, ale už to není dneska taková hrůza, jak bývala počátkem 90.let a tyhle argumenty z té doby pochází. ;-) Prostě co jsem potřeboval na Renaulta, to jsem sehnal, stejně jako na Favorita. Tedy až na to, že na vrakáči neseženeš nezrezlé plechy na Felicii či Favoritam, resp. je to tak na čtrnáctidenní objíždění jednotlivých vrakáčů. 8-s
                Jinak Octavka samozřejmě není špatné autko, to rozhodně ne, navíc tenhle motor věští jen bezproblémový provoz :yes: Jen ted yještě jedna věc se mi nezdá. Že by po 150 000 km byla už tak prodřená sedačka? :-O

foto Ondrej-Samal

Ondřej Šámal 23.02.2011  16:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hodnocení

Asi tak, dneska koupíš prakticky všechny díly na všechna auta. Domá máme Rovera 111, kterých je v ČR pravděpodobně méně než Aston Martinů, a když se člověk aspoň trošku snaží, tak sežene všechno. Samozřejmě, že u Octávky je ta výhoda, že člověk má prakticky neomezený výběr.

mobilcarl 23.02.2011  20:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hodnocení

no, servisní knížka byla vyplňovaná normálně, motor je taky v pořádku. Samozřejmě možnost, že je to přetočený je velká, ale zase musím říct, že původní majitel se k interiéru nechoval zrovna hezky.

Ronault. 23.02.2011  22:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hodnocení

Tak motor by měl vydržet nějaký ten statisíc naprosto v pohodě. ;-) Tak je možné, že to bylo zacházením, u ojetiny člověk skoro nikdy neví jistě.

mobilcarl 23.02.2011  22:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hodnocení

tak tak, motorově, až na tu olejovou pumpu všechno ok. Podběhy taky v pohodě, brzdy taktéž, opotřebení interiéru je jen na sedačce řidiče + volant. U spolujezdce a vzadu mi to přišlo jako nové, jen špína jakoby od krabic. To že to měl něco jako pracovní auto nasvědčuje i originál gumová podložka v kufru.

foto Sprint

Sprint 22.02.2011  14:34

Dobře

Dobře napsaná, čtivá recenze. Chválím.
    Jen zatím nebudu hodnotit, protože za fotky bych musel dát tak 2b.

mobilcarl 22.02.2011  20:03

« Re: Dobře

Díky, co se týče fotek, tak budou, nějaké ještě přidám, ale je jich málo a další spíš na jaře. Ale jak už jsem psal v diskuzi níže. Hodnocení nijak nehrotím, mám octavii, ne bmw M3, což je auto které do top patří:) Ale přesto díky za pochvalu. Jinak tvé O2 závidím motor, dobrá volba :yes:

foto paja1980

paja1980 22.02.2011  18:16

motor

Zdarec, auto je pěkný, recenze taky, ale naházej sem nějaké fotky a pak upravím hodnocení. Ten samý motor mám v Seatu Altea [odkaz] a celý to má asi o metrák víc než tvoje oktávka. Když se snažím , jezdím za 7.2 l na 100 km.Dlouhodobě mám průměr 7.7 a teď přes zimu tak 8.2, takže jsem spokojenej. Je fakt, že nejezdím pravidelně dálnice. Ale hlavně, stejně jako ty, se o motor nemusím bát.

mobilcarl 22.02.2011  20:01

« Re: motor

Zdravím, nápodobně, recenzi jsem četl hned jak jsi ji dal na macz. Fotky nějaké mám, ale takové nic moc, čekám na jaro, ale snad ještě něco vyštrachám. O hodnocení se nějak nestarám, je mi jasné, že 10 let staré auto se slabším motorem a ještě k tomu české nemá šanci být úspěšné v top. Mnohem radši tam vidím M3ky, atd. :-) Btw: u Seatu bych si také vybral - Leon se mi moc líbí.:)

foto will83

will83 22.02.2011  19:49

Zdravím stejnou motorizaci

Nějak se mi nezdá tvoje spotřeba, já se na 8,5 litru dostal, když jsem táhnul těžkou bržděnou káru s plachtou nebo čistě ve městě. Jinak pokud jezdím sám a mimo město tak jsem se ještě nedostal přes 6,5. Dokonce i po dálnici při 130 km/h tacho si to víc jak 6,5 nevzalo. Dlouhodobej průměr mám 6,3. Poslední nádrž měřená dotankováním 6,03 (leden).....nájezd 850 km na nádrž. Ale vím, že záleží na stylu, jezdím spíš klidně plynule a pořád mimo obec. Přesto bych zkontroloval lambda sondy, filtr apod...

mobilcarl 22.02.2011  19:58

« Re: Zdravím stejnou motorizaci

zdravím, no za 6,5 plynulou jízdou to dávám též, jsem většinou stejně klidná povaha jako píšeš ty, jen občas to vyzkouším, jde spíš o to, že jezdím spíše po městě + studené starty, což dělá své:)

foto will83

will83 22.02.2011  23:22

« Re: Re: Zdravím stejnou motorizaci

Pravda, město a studenej motor dělá svoje. Přeju hodně spokojených km.......

foto Nicco

Nicco 22.02.2011  22:12

Pneu

Taky mam stejne pneu - Bravuris2. Su myslim super. Nizky valivy odpor, nehucia, len vykon som nemeral, lebo jazdim skor pomalsie ;-\

foto Chuck-Norris

Chuck Norris 22.02.2011  23:39

co to je?

to je fólie nebo něco hodně spešl okolo těch podběhů to černý? když bys mi to poslal i do soukromých zpráv budu moc rád! děkujůůů

mobilcarl 22.02.2011  23:44

« Re: co to je?

To už udělal předchozí majitel. Je to plastová imitace karbonu, myslel jsem, že to slouží k zakrytí rzi, ale rez pod tím není. Jestli to chrání nebo je to jen imidžovka vůbec netuším.

foto gokralik

gokralik 23.02.2011  01:36

Rýp

Nechci být rýpal, ale tohle auto je "nafouknuto" na podvozku Golfa IV (nižší střední) a bohužel je prostor pro pasažéry srovnatelný spíše s menšími vozy. Octavia druhé generace stále zůstává v nižší střední, i když oproti předchůdci (naštěstí) o dost povyrostla. Do střední třídy patří Superb či Passat, takže na to pozor!

Ronault. 23.02.2011  02:00

« Re: Rýp

A Golf IV je vlastně jen "Golf III s většími koly", takže vzadu Octavka opravdu žádná sláva, v té době již prostorově podprůměrný Golf s batohem

mobilcarl 23.02.2011  08:29

« Re: Rýp

ok, blbě jsem to napsal, to, že je to nižší střední třída vím, jen jsem poukazoval, jak je na to v čr nahlíženo. Navíc krom kufru jsem nikde nepsal, že je to prostorově velké auto, v hodnocení prostoru jsem dal 5b hlavně díky místu na zadních sedačkách.

gagarin_cccp 23.02.2011  12:37

je to fajn

nazdar, na začátek Tě zdravím a vítám, jako první recenze je fajn, chybí mě trochu techniky, podrobností o chování 1.6 ,ale je to dobrý! Máš pěkný kola. Jestli budu mít náladu, tak sem napíšu recenzi Octochrochtadla TDi co má přítelkyně. Jestli přemejšlíš o potažení volantu, tak jukni na mou recenzi, je tam kontakt, cena a výsledek s kterým jsem maximálně spokojen, myslím, že by se Ti to mohlo velice líbit!!! ;-) jen ty kilometry jsou zas tak pěkně nacvakané...tuším, že tam máš 158 000? PPřítelkyně má ty samé potahy, má na pekáči najeto 320 000 a je tam teprve náznak trhání, takže si myslím, že ještě tak 50 000km aby se to roztrhlo, tak si dle toho udělej obrázek o kilometrech :-)
    A jak někdo poznamenal, je to nižší střední třída-srovnávat s Golfem(jsou bratři), ale já ji budu taky konfrontovat s mým prasetem....ale každopádně komfort těchto dvou je neporovnatelný!

mobilcarl 23.02.2011  12:48

« Re: je to fajn

no, co se týče ostatních věcí, tak auto nevypadá na 156tis, servisní knížka byla vyplňovaná, ale majitel se k autu a hlavně interiéru nechoval hezky, což bylo dost poznat. Jak už jsem tu několikrát napsal, vím, že to není střední třída, ale díky velikosti auto se na ni občas takhle nahlíží. Techniku ode mě ani nečekej, rozumím tomu jako koza petrželi, chování motoru napíšu až zase někdy chytnu psací slinu. Jinak díky za ohodnocení :-)

gagarin_cccp 23.02.2011  12:52

« Re: Re: je to fajn

V poho, tu techniku odpustíme, každej na to nemá buňky, pak jukni na tu mou recenzi a na ten volant, co jsem si nechal přešívat, je tam odkaz na stránky a celej průběh objednávky a dodání chválím na 1 s hvězdičkou a stálo to myslím kolem 1300,- no jukni na ty webovky.... joo a jinak škoda tej 1.8 turbo, mám s ní něěco odježdíno a do tejhle škodovky je to nej benziňák a jak mám já napsáno v recenzi, pod..ělané turbo je povětšinou záležitostí čistě uživatelského debília ;-)

mobilcarl 23.02.2011  12:58

« Re: Re: Re: je to fajn

jj volantech má obrovské reference. Přesně u tohoto výrobce to mám v plánu:) Btw: 1.8t je škoda no, ale zas nikdy nevím jak s tím jezdil člověk přede mnou, jde jen o štěstí. Zajet si nové auto je něco jiného a proto byl motor bez turba víceméně velmi rozumná volba.

gagarin_cccp 23.02.2011  13:13

« Re: Re: Re: Re: je to fajn

jojo máš recht, v tom je lepší kupovat auto od upřímného předchozího majitele, než z bazaru, jak jsem psal v mé recenzi, já mám turbo origoš, 12let a 300000 km a je původní bez vůle na ložiscích a bez úniku oleje, takže při správném chování myslím, že tak 150 000 km vydrží. No nic, balím to v práci, valím domů, je krásně, jen trochu zima... tak přeju hodně gooood kilometrů a ať to celý dobře slouží!

foto Trabosik

Trábošík 25.02.2011  07:31

Pěkná recenze

Ahoj, tvá recenze se mi líbí. Patřím mezi kritiky, kteří si myslí, že 1,6 MPI není moc dobrý motor, Ale musím se přiznat, že jsem, jako asi většina z nich, s ním nikdy nejel. Mám zkušenosti s 1,9 TDI 66 kW a s ním je naprostá spokojenost, ale jak vidím, tak i 1,6 MPI asi špatné nebude. Na běžné ježdění bude stačit a brzdou provozu s ním člověk asi není. Na závodění jsou motory a auta jiná.
    Vlastně se musím přiznat, že ani nedokážu přesně říct, proč si myslím, že to není dobrá motorizace pro Octavii. Mám to asi spíš z toho jak člověk poslouchá lidi, kteří vlastní naftu a benzinem bez turba pohrdají. Také asi tím, že je to konstrukčně starší motor, ale nevím. Je to spíš jen zaujatost a nepodložená nedůvěra.
    Určitě má motor jasné výhody jako méně namáhaná přední náprava, nižší povinné ručení, atd... (teď to porovnávám s 1,9 TDI) Hlavně, jak tu bylo zmíněno, není tu turbo, což je další věc, která se může poškodit a pokud tu není, tak se prostě nezničí :-)
    Chtěl bych se s Octavií 1,6 MPI jednou projet, abych získal zkušenost a měl důvody pro kritiku či chválu.
    Ještě bych měl říct, že já sám jsem taky student a ty zkušenosti s 1,9 TDI jsou s tátovou firemní Octavií, na které je najeto už přes 450 000 km (bylo kupováno jako nové,takže celou porci v podstatě najezdil za 10 let táta na služebních cestách nebo jsme to najezdili na dovolených) a stále je to auto v pořádku (samozřejmě při dodržení servisních intervalů a pravidelných prohlídek). Já osobně vlastním Trabant 601 :-), takže mi ani nic jiného, než poklidná jízda nezbývá :-) Kdyžtak si můžeš pročíst podrobnosti v mé recenzi.

Škoda, že tu nemáš více fotek, až je tu budeš mít, napiš, ohodnotím tvou recenzi, teď by nebylo hodnocení tak vysoké.

Přeju hodně šťastných kilometrů :-)

Brandon Walsh 25.02.2011  09:17

« Re: Pěkná recenze

z mojej skusenosti je 1,6 lepsi motor ako 1,9 tdi clovek ma v nom pocit ze soferuje podradzuje vytaca ho uziva si zvuk vo vysokych otackach kdez to v 1,9 tdi zaradim 5 ku a jazdim ako s automatom kde na nadrz prejdem 1000 km >:D

mobilcarl 25.02.2011  09:40

« Re: Pěkná recenze

Děkuji za zhodnocení. Jinak 66kw Tdi bude lepší myslím jen co se týče pružného zrychlení. Přeci jen MPI má o 15koní víc a o nějaké to kilo méně. Tachometrových 200 zvládá. A zvuk v 5tis otáčkách je vážně hezký, ale kdo v tom nejel, tak samozřejmě neví.

Fotky jen tak nebudou, tohle je zatím max, další až asi na jaře, teď je to k ničemu.
      Jinak taktéž přeji hodně šťastných km.

foto krupitch

krupitch 09.03.2011  00:10

« 1.6MPi

Octaciu kratku s tymto motorom sme mali 4 roky, 3 som na ne jazdil prevazne ja, tak mozem povedat nieco... Teraz mame Alteu 1,4TSi tak kto by mal zaujem, dokopem sa k recenzii alebo aspon k dlhsiemu porovnaniu. MPi malo peknu krivku momentu- od 1500 otacok na stalu rychlost, od 2500 na bezne zrychlovanie, od 3500 do 5500 na predbiehanie, ak by som mal tak v skratke vseobecne. Spotreba- dlhodoba zimna 6,7l/100km, v lete tak o 3-5 deci menej. Napr. Zvolen- Praha (nie cez BA) za 5,8l- aj ked sa priznam ze to bola cestovna rychlost tak okolo stovecky, max. 110. Potom by to uz rastlo rychlo. Mesto cca 10l- berem studeny start, par kilakov jazdu, odstavit na par minut az hodin plus naspat. Auto bolo zabehnute od znameho, bolo to pre mna prve auto, foter ten bol typicky tato ktory kazdy den kontroloval kazdy skrabanec, ja som k autu pristupoval ako k vlastnemu takze ziadne prasaciny sa nekonali, nikdy som nepotreboval vediet ci to potrapi TDicka a HTPcka. Nevyhodou bola horsia kultivovanost za studena a fakt zle radenie. Spotreba sa aj pri uponahlanych jazdach dala udrzat v istej hranici, co s TSickom az tak neplati, zvlast vo vacsich rychlostiach.
      Viac sa rozpisem ak sa dokopem k recenzii oboch aut a ked ich porovnam ak by bol zaujem

Brandon Walsh 25.02.2011  09:04

miniclanok

priatelka studuje v liberci kruhac ostatny tranzit atd mam pred ocami >:D 1,6 16 V som mal v leone 1 so 105 konami a ako pises treba sa v tom previezt ono to ide ale ta spotreba v otackach je na vyronenie slzy >:-[]

mobilcarl 25.02.2011  09:44

« Re: miniclanok

ta 16V musela být (nebo vlastně pořád je) dobrá, lepší než ta 8V co se dynamiky týče. Zas ta 8V se nemusí až tolik točit. Ještě plánuji se někdy vydat do DE, vyzkoušet ne nějaké pěkné, rychlostně neomezené dálnici, jak auto jezdí.

foto liborauta

liborauta 01.11.2011  22:58

Octavia je supr

Ahoj mám stejný názor jako ty. Volkswagen je moje oblíbená značka a francouzské či italské auta moc nemusím. Naši maj Octavii 1.9TDi 81kW kombi a já mám Seat Toledo II takže sedan, také TDi 66kW. TDi mají supr spotřebu a spolehlivost(Doporučuji). Po benzínech jsem taky pokukoval, ale když benzín tak preferuji LPG. Mám s LPG dobrou zkušenost a je to velká úspora... Jinak na těch kolech vypadá super, kola dělaj auto a ta tvoje Octavie je toho důkazem.