Jeep Grand Cherokee (2014)

3.3.2015

S velkou životní změnou musel po čase přijít i další krok, a to nákup nového auta. Obě naše auta zůstala doma, resp. šla do světa a v novém působišti…

Jeep Grand Cherokee (marcush)

foto Toky1

Toky1 03.03.2015  16:56

Plna nadrz.

To je kultura. U nas pri kupe mas benzinu v nadrzi akurat s bozou pomocou po najblizsiu pumpu, ak bude pre nieco zavreta mas smolu. Mozes slapat peso.

marcush 03.03.2015  17:05

« Re: Plna nadrz.

Taky mě to překvapilo. Už už to vypadalo, že mi auto předají a prodejce přišel s tím, ať si dám ještě kafe, že mi dojede auto natankovat a už to bude všechno. Fajn přístup...

jupo 03.03.2015  19:58

« Re: Re: Plna nadrz.

Po minulé roky dávali plnú prakticky u každého dílera, teraz sa s tým stretneš málokde. Môj overland som preberal so zhruba 1/4 nádrže. Gratulujem k dobrému výberu, za tie peniaze nič podobného nekúpiš. Čo sa týka toho vŕzajúceho plastu, pozri sa či to nespôsobuje detská sedačka v mieste kde sa opiera o hlavovú opierku. Mne to tak robí, takže som tam musel dať kus ručníku a bol pokoj.Pentastar je v pohode motor, ale predchádzajúci som mal V8 a to bolo iné kafe. V meste žral trochu viac, no na diaľnici sa na šesťvalec pekne doťahoval a rozdiel bol pri dlhšej jazde nepatrný. No sila akou disponoval a hlavne pružné zrýchlenie zo 100 na 160 bolo na takú masu auta naozaj impozantné. Normálne rozmýšľam že sa k tomu zase vrátim pri ďalšom jeepe. :-)

foto SCHROJF

SCHROJF 03.03.2015  19:56

« Re: Plna nadrz.

Neviem ci v europe je francuzky,alebo japonsky predajca lakomec...ale kupoval som uz dve auta od VW,a obe boli natankovane az po strechu... ;-)

foto topesto

topesto 03.03.2015  21:23

« Re: Re: Plna nadrz.

No mě zrovna teď při předávání nového Passatu prodejce naznačil, že mi může natankovat za 200 Kč, což jsem s díky odmítl a pustil tam rovnou plnou za vlastní :-) Ty dvě kila si u nich vyberu na kafi počítám >:D

foto Nicco

Nicco 03.03.2015  21:23

motor

Nechtel si diesel s 3x turbem, dpf, scr, dvouhmotou, 2x cerpadlem, piezo tryskama a charakteristickym zvukem JBL JRD?

marcush 04.03.2015  14:21

« Re: motor

Chtěl nechtěl... :-)
      Galon benzínu stojí kolem $2.50. Galon nafty kolem $3.30.
      Naftu nemají na každé pumpě, takže člověk musí hledat.
      Skladovek v dieslu moc není, spíš žádné.
      Takže tahle volba nedávala moc smysl.

foto Nicco

Nicco 04.03.2015  15:08

« Re: Re: motor

Vzdyt ja jsem to ani nemyslel vazne. Proste uzivej, ze benzin je levnejsi. To se tady nikdy nestane, spis tu budeme vsichni jezdit vlakem nebo teleportem.

marcush 04.03.2015  16:08

« Re: Re: Re: motor

Cena benzínu je tu vážně k smíchu. Když jsem na konci ledna jel do Atlanty, potkal jsem cestou pumpy, které měly galon za $1.49
          Má sice nižší oktanové číslo, ale auta na to jezdí ;-)

Barrichello 05.03.2015  08:54

« Re: Re: Re: Re: motor

Tal levnější benál než nafta tu už byl, tak o korunu na některých pumpách. Jenže co je koruna při našich cenách.....které už zas krásně nastoupaly na 30 Kč a výše

marcush 05.03.2015  14:39

« Re: Re: Re: Re: Re: motor

Tady je ten rozdíl kolem 75 centů na galon. To je zhruba 5 Kč rozdíl na litru. A to už je celkem znát i když má diesel nižší spotřebu.

foto maTooB

maTooB 05.03.2015  10:13

« Re: Re: Re: Re: motor

S oktanovym cislom to tak asi ani nie je, v USA pouzivaju ine meranie, takze vychadza nizsie [odkaz]

Dakujem za info k cene a pneu, je fajn sa dozvediet ako to tam funguje :yes:
            Uzivaj, uprimne zavidim :-)

marcush 05.03.2015  14:43

« Re: Re: Re: Re: Re: motor

Jj, tak jsem to myslel. Oktanové číslo je tu nižší, ale oni to i jinak počítají, takže jejich 87 je naše 91. Zhruba. Kdo chce do auta lít naši 95, musí brát místní Premium nebo 89. Ten je většinou o cca 20 centů dražší.

Díky ;-)
              S pneu je to tu na jednu stranu sranda, že to nikdo moc neřeší, jenže sranda končí ve chvíli, kdy napadne sníh, na kterým tady většina lidí fakt neumí jezdit, zvlášť na celoročních pneu a optimálně se zadokolkou... Pak je cesta kamkoli hlavně o tom koukat, odkud přijde rána :-)

Barrichello 06.03.2015  14:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: motor

každej druhej má pickup a suv a těch je dost 4x4, takže se dá a osoáků je zas většina fwd, těch zadohrabů už dneska moc není....

Cadillacy, pár suv a pickupů, němci BMW a MB a Charger/300 a to je zhruba asi tak vše....možná nějakej japonec ještě

marcush 06.03.2015  16:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: motor

Jj, SUV a pickupy jsou většinou 4x4 i když se najdou výjimky.
                  Většina novějších aut jsou předokolky nebo opět 4x4, ale jezdí tu pořád dost starších aut - BMW, MB, to jsou většinou zadokolky - a místní velké sedany, a to budou, tipuju, taky zadokolky. Pravdou je, že v příkopu nebo ve svodidlech člověk většinou vidí právě ty poslední jmenované :-)
                  Na druhou stranu ono i 4x4 na univerzálních pneu se chová o poznání jinak než na zimních...

Barrichello 09.03.2015  09:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: motor

no starší americké sedany 80-90 let sou většinou taky předokolky, vyjimku tvoří kvartet Ford CrownVictoria/Lincoln TownCar a Chevrolet Caprice/Impala popř. jeho starší sesterské modely Pontiac, Oldsmobile a Buick.

A 50-70kama už co mam reference skoro nikdo běžně nejezdí....

Barrichello 04.03.2015  08:52

Převodovka

i minulých gneracíé, resp u současné před FL a u minulé byla 5st převodovka Mercedes. 6ti stupnové pokud vím MB nemělo, jen 5 a 7

marcush 04.03.2015  14:20

« Re: Převodovka

Aha, tak si to s něčím pletu. Měl jsem v předchozím ML 6st automat a myslel jsem, že to je ten, co se dával i do Jeepu.

foto DRBNUTY

DRBNUTY 04.03.2015  14:28

« Re: Re: Převodovka

Ten 6st automat sa mi tiez nezda :-!

marcush 04.03.2015  14:42

« Re: Re: Re: Převodovka

Přiznám se, že mě doteď nenapadlo to řešit.
          Auto v manuálním režimu řadilo 1-6
          Teď koukám a hledám a daný modelový rok a motor měl 7G-Tronic...
          Moje chyba a mystifikace.

foto -MT-

_MT_ 04.03.2015  14:31

« Re: Re: Převodovka

To bych tu šestistupňovou převodovku u MB chtěl vidět.

jupo 05.03.2015  20:06

« Re: Re: Převodovka

Ono tá 6 stupňová prevodovka v Jeepe bola od mercedesu, no dávali ju iba s V8 a pravdupovediac to ani nebola 6 st. ale iba 5. tá šestka bola viacmenej virtuálna. Viem o čom hovorím, keďže som mal aj predchádzajúcu generáciu. Pri osemvalci to nevadilo, ale potenciál pentastaru spoľahlivo zabíjala.

Barrichello 09.03.2015  09:08

« Re: Re: Re: Převodovka

Převodokva Mercedes je 5tistupnová. W5A580 (MB 5G Tronic). Ta 6 tam byla, ale až současné generace, před faceliftem a je to převodovka 65RFE, asi ta upravená Mercedes

foto Lovap

5th 0.67:1
            Reverse 3.00:1

jupo 10.03.2015  18:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Převodovka

No tak do mojho asi zabudli dat tu sestku, kedze to hadzalo iba 5 stupnov. Ta sestka, alebo tiez redukovana dvojka sa pouzivala iba pocas tahania privesov, a kedze ja som nic netahal, tak som si tu siestu rychlost nemohol vychutnat. Preto hovorim, ze to bola 5 stupnova prevodovka, co v normalnom rezime aj bola.

foto Lovap

Lovap 11.03.2015  08:50

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Převodovka

No ... pokiaľ som dobre porozumel tomu, čo písali, je to tak, že ona sa vždy radí iba jedna z "dvojok" - na wiki píšu "... to increase versatility when downshifting."
                A, samozrejme, podľa toho aký si mal model - diesely a V6 (a 6,4l V8) mali od 2002 až do 2012 prevodovku z Mercedesu W5A580 - tá je "normálna" bez dvoch "dvojok". Osemvalce mali najprv 45RFE (1999 - 2000) - aj tá mala dve "dvojky", potom pridali ďalší stupeň a vznikla 545RFE (2001 - 2011) - znova s dvoma "dvojkami". Všetko je to z wiki: [odkaz]

foto maTooB

maTooB 04.03.2015  10:33

Cena v USA?

Ahoj, pekne auto, presne podla mojho gusta :yes:

Mna by zaujimalo kolko takato sranda stoji v USA, snad to nie je tajomstvo...

Inak jazdite tam na zimnych ci ako to funguje s predpismi ohladom pneumatik?

jupo 04.03.2015  13:49

« Re: Cena v USA?

V USA take nieco stoji okolo 40 tisic$. Ceny su ale rozne, kedze sikovnostou sa da vyjednat zlava aj 20% z ceny. V USA sa jazdi na celorocnych ale to tiez zavisi od statu, taka florida sa da odjazdit v pohode na letnych cely rok, na severe ludia pouzivaju v zime zimne pneu.

marcush 04.03.2015  14:19

« Re: Cena v USA?

Díky ;-)
      Ceníková cena byla lehce přes $46.000. Po slevě stál $42.000.
      Překvapivě se do Jeepu dá pořídit celkem dost příplatkové výbavy. Na těch 46 tis. to naskákalo z původních necelých 39 tis. za Limited v základu.

Auto má celoroční gumy, to je tady takový standard. Nevím jak výš na severu, ale tady kolem Pittsburghu zimní gumy nikdo neřeší. Když kolega dával v listopadu na předchozí auto zimáky, v servisu na něj koukali jak na exota :-)

jupo 05.03.2015  08:01

« Re: Re: Cena v USA?

Keby si prisiel kupovat auto do Chicaga, za tu cenu si mohol mat v pohode Overlanda. Sice si treba svoje odsediet u dilera ale nakoniec sa z nich da vydolovat zaujimava cena.
        Co sa tyka pneu, myslim ze na SUV su dovolene celorocne gumy aj na Slovensku.

marcush 05.03.2015  14:45

« Re: Re: Re: Cena v USA?

Věřím, že se to dá pořídit i lépe.
          Na tomhle autě byla cca $3.500 sleva a prodejce už se netvářil, že by chtěl dát další.
          Overlandy jsem našel o $1.500 - $2.000 dráž (taky po slevě) a asi by to chtělo trochu toho trhovského smlouvání a možná by to šlo ještě dolů, ale řekl jsem si, že tohle mi bude bohatě stačit.

jupo 05.03.2015  18:14

« Re: Re: Re: Re: Cena v USA?

:-) :-) :-) No to oni sa nikdy netvária. Minule mi jeden začal plakať (herec jeden) že pri takých zákazníkoch ako ja, nebude mať dať deťom čo do úst. Veď to poznáme. Ale každá tisícovka dobrá a ja ju radšej prechlastám ako by ju mal prechlastať niekto iný ;-)
            Momentálne group buy v DC je nejakých 7 percent pod invoice.
            Tak nech slúži a netankuj etanol - síce sa to môže a motor to znesie ale nieje to to pravé orechové.

marcush 05.03.2015  20:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Cena v USA?

Takže prodejci aut jsou komedianti všude na světě :-) Dobré vědět...

Díky. Dávám mu benzín 89, na etanol jsem zatím ani nepomyslel ;-)

jupo 05.03.2015  21:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cena v USA?

V USA su asi najväčší komici na svete. Ja som s nimi zažil také veci, že by to jeden ani neuveril. Možno o tom napíšem niekedy blog.

Jelass 06.03.2015  11:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Cena v USA?

Snese to motor, který je v E85 verzi. To není automatický ani v USA. Potom to funguje normálně.

Barrichello 06.03.2015  14:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cena v USA?

Všechny 3,6 v USA sou z fabriky Flexfuel, pouze pro EU to bylo blokovaný.....

FlexFuel nejesou motory V8 HEmi a 4válce Gema/TigerShark

Jelass 06.03.2015  15:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cena v USA?

Řešilo se to dost dlouho na Dodge Clubu a kluci došli k závěru, že nejsou. Dovezené Durango Pentastar se na E85 nechoval dobře. V Čr u JGCH je to na přání, pravda. Jak si představuješ tu blokaci pro EU, máš k tomu nějaké informace?

marcush 06.03.2015  16:18

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cena v USA?

Více jsem to nezkoumal, ale spousta aut (hlavně místní značky) tu má na zadku štítek Flexfuel...
                    Tím, jak po autech hodně koukám, tak si toho všímám.
                    Když vezmu v úvahu Jeep, Dodge, Chrysler, tak to má z těch novějších modelů snad každý kus.

Jelass 06.03.2015  18:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cena v USA?

Když se podívám tady na dovážená auta s Pentastarem, tak to nemá každý. Ale většina samozřejmě ano, něco málo se tím ušetřit dá.

Barrichello 09.03.2015  09:18

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cena v USA?

Přijde mi divný, že by pro us trh dělali různé verze, to je ekonomický nesmysl. No copak Dodge klubu ví obecně všechno,no comment
                    Jestli jen někdo nenatankoval nějaký šmejdský E85, co se válí v tanku někde měsíc a je v něm voda...

Já jezdím na E85 ve starém Aleru, motor bez jediné úpravy a jede to úplně normálně a nesvítí kontrolka motoru, nic.
                    Kluci u nás v chrysler-clubu jezdili na Eko ve Voyagerech i Stratusu, 300M či LHS a taky no problem. Taky vše bez úprav.

Jelass 09.03.2015  09:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cena v USA?

Není to nesmysl. I v EU známe motory, které jsou naladěný na xy kw a na xx kw. Tady je to stejný, navíc ethanolový verze mají jiný čerpadlo např., takže se za to normálně připlácí. Jaké jsou změny v motoru nevím.

Možná máte na Chrysler clubu lepší borce, než jsou na Dodge. Tam to pár lidí zkoušelo a zjistili, že u nepřizpůsobených motorů to je blbost. A nevěřím, že jezdíte na 100% ethanolu. Navíc zkáza čerpadla je poměrně rychlá, takže si to užijte.

Barrichello 09.03.2015  09:59

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cena v USA?

Na 100% taky někdo jezdí, já jezdím na 50:50 >:D Už dva roky, ale někteří chlapci už jezdí asi 4. Kupodivu pořád no problem

Jelass 09.03.2015  12:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cena v USA?

Všeho do času :-! NA 100% bez úpravy? Jezdíte takhle i v zimě bez problémů?

Barrichello 09.03.2015  13:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cena v USA?

Nevím, deatily sem nezjištoval.... Já na to ted v zimě nejezdil, bo se to ekonomicky nevyplatilo. 26,90 N95 a 24,90 E85 - to nemělo smysl.

jupo 06.03.2015  18:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cena v USA?

V tomto si teda niesom istý. Niektoré jeepy majú na zadku znak flexfuel, no môj tam nema nič, ale na viečku nádrže je E85, takže môžem etanol používať. Veľký zmysel to nemá, keďže motor viac žerie a rozdiel v cene paliva nieje natoľko veľký, aby to dávalo zmysel. Teda aspoň pre mňa. jediným prínosom je, že aj tak je všade dodaných minimálne 10 percent etanolu a tomu motoru to nemôže uškodiť,keďže znesie aj jazdu na čistý etanol.

Jelass 06.03.2015  19:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cena v USA?

V ČR je to max. 5%. Záleží jak se tvoje auto chová na E85, co si budeme povídat, nejlepší je kombinace víc markantů. Já mám jak nálepku, tak víčko, tak nápis na nádrži. Jestli je auto udělaný po E85 zjistíš taky z vinka.

Barrichello 09.03.2015  09:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cena v USA?

Ono už se to zas začne vyplácet, aktuálně je rozdíl 5 kč na litru ve prospěch E85, je jen otázka, kdy to bude zas 7-8 kč....

foto solaris1

solaris1 10.04.2015  18:52