Opel Vectra (2005)

30.4.2008

29.4.2008 Opel Vectra Caravan 1,9 CDTI Sport 110 kw Tak jsem si konečně splnil svůj sen,koupit si pořádný auto.Začalo to zhruba před rokem,když moje…

Opel Vectra (lubaan)

foto wikinko

wikinko 01.05.2008  03:59

tak toto je uzasna recenziu, ked som ju cital, vravel som si ze si idem kupit vectru!!!

foto Vette

Vette 01.05.2008  15:28

Aj ja :-) Tiez myslim ze to krasne napisal. Na prakticke susenosti mal urcite malo casu ale napisane pekne, fotky v pohode a auto tiez vyzera v slusnom stave. 10b. Ten pribeh je podobny ako som prezival ja ked som bol pre Mondeo. Nastastie ten predajca bol priamo v meste.

foto mate59

mate59 01.05.2008  07:28

recenzia

moc sa mi páči,pekné foto,dávam 10. :-)

"-- skrytý --" 01.05.2008  09:28

recenzia

velmi dobra,krasne sa cita a vtiahne do deja,vedel som si to aj predstavit v tom nemecku

foto -Black-Jacket-

*Black_Jacket* 01.05.2008  10:10

Vectra C

Auto s klasickým konzervatívnym dizajnom. Céčko sa mi páčilo vždy, aj keď som o nej nepočul moc chváli :-) . Tá tvoja klasický dizajn len pritvrdzuje - sivá metla, čierny interiér s hliníkom a nafťák 1.9 pod kapotou :-) . Je to jeden s mojich malých snov v budúcnosti, aj keď s inou farbou a interiérom ;-) 10b. Kukni na naše ;-)

"-- skrytý --" 01.05.2008  10:57

Pěkná

Vectra fakt pěkná :yes: :yes:

foto TiRa

TiRa 01.05.2008  14:21

Skok

Tak po Fkové Astře to je docela velký skok :-) A nejspíš asi hodně příjemný :-)
    Pěkná a dobře vybavená Vekřice. Tak ať slouží krasavica...

lubaan 01.05.2008  14:46

Díky

Díky všem za kladný ohlasy!Jsem moc rád,že se auto i rcenze líbí ;-)Z F je to fakt skok ohromnej,Vectra C je o pár generací dál.

foto random

random 01.05.2008  15:14

dobre

Pekna recenzia, dost foto a naviac ten pribeh :-) ..., co viac dodat. Auto je na moje potreby prehnane velke, ale aj tak mas u mna plne bodove ohodnotenie ...

foto Richie11

Richie11 01.05.2008  18:39

jasných

10 bodíku, pěkná čtivá recenze :yes: auto a fotky chválím :yes: a co tak udělat recenzi na ty traktory?:D nebo aspon jeden >:D >:D ať slouží ;-)

lubaan 01.05.2008  21:14

« Re: jasných

Dík.No ty traktory bych moh,to jsou naše nejspolehlivější vozidla :-) .

"-- skrytý --" 01.05.2008  20:26

Ty

Nemáš zadního okna v elektrice ? Já jenom že tam máš kličku ;-\ .

foto RRAAFF

RRAAFF 01.05.2008  20:33

« Re: Ty

Ale zase tam je jiných prima fičurek. Řekl bych, že to je základnější výbava doplněná pár extras věcma.

Jinak hezké auto a recenze. Toto auto bude určitě časem taky v mém hledáčku, akorát asi facelift a benzín. Ale v nejbližší době určitě ne ;-) . Každopádně ale počítám, že po příchodu Insignie ceny Vecter zase klesnou.

lubaan 01.05.2008  21:29

« Re: Re: Ty

Kličky na okna okna vem čert.Mě bylo úplně jedno,jaká výbava v autě bude.Popravdě řečeno,těžko jsem se smiřoval s tim,že na autě jsou xenony,navíc adaptivní.Až někde napálim srnu,tak si z toho prdnu.Šlo mi hlavně o stav,motor,závěs byla nutnost-byla to dobrá nabídka,tak jsem to vzal.
        Taky jsem pokukoval po faceliftu,ale byly drahý,navíc novej předek mi k tomu autu tak nějak nepasuje,ten původní je podle mě hezčí.Taky jsem chtěl čekat na příchod Insignie,kvůli poklesu ceny,ale nevydržel jsem.I tak jsem auto pořídil o dobrejch 60 tis levnějš než u nás ;-) .

foto RRAAFF

RRAAFF 01.05.2008  21:44

« Re: Re: Re: Ty

Tak bourat by s tím nechtělo, ty světla budou drahý. Pojistka je snad i nutnost u těhlech aut, přeci jen, nějakou hodnotu to ještě má:-)

foto CountachSV

CountachSV 02.05.2008  16:05

koupil sis moc pěknej koráb člověče, ten kufr mě ohromil :-)). Jinak autíčko jako malina, kdyby tak bylo černý a mělo trochu moderněji působící palubku a vnitřní strany dveří. Ale o je malá vada na kráse, i moor paráda, výbyva super, fotky i popis jakbysmet. Ať žije Vectra :yes: :-!

lubaan 02.05.2008  17:15

Díky moc.Ta palubka je na tom právě to nejlepší ;-) , těch kulatejch a zaoblenejch je všude dost,tohle jiný auto nemá.Černý byly taky pěkný,ale mladá chtěla stříbrnou metlu a mě se taky víc líbí.Někde jsem čet,že si majiel jedný černý vectry stěžoval na to,že jsou na laku hned vidět všechny škrábnutí,prej i po kartáčích z myčky.

foto CountachSV

CountachSV 03.05.2008  19:23

« Re: Re: 10b

no, ono s tim ježděním do myčky, to není nic co by nebyla pravda... auto mejt jedině ručně, pokud je to přes sezonu možný... v zimě je samozřejmě třeba čas od času do myčky... ale bacha na to. S tim interierem máš možná pravdu hehe

lubaan 04.05.2008  10:32

« Re: Re: Re: 10b

Jo,jo,ja vim,myčku nee.Taky jsem už nakoupil hromadu všelijakejch čistítek a leštítek.

foto cb

cb 03.05.2008  10:40

Tak to je jedna z mála recenzí,která se mi líbí, protože jsi to popsal i nafotil tak,že si případný zájemce udělá dobrou představu o voze.Pěkné KM a radost z jízdy přeju.

foto delvan

Díky moc! :-)

foto Zeppelin

Zeppelin 12.08.2008  23:37

« Re: super kára 10b

Já se připojuju, vektry nejsou okoukaný a v kombíku je super. Třeba se potkáme na silnici ;-) Mezi majiteli vekter bych navrhl probliknutí, mávnutí apod., protože tohle pěkný auto je u nás ojedinělý >:D

foto glemo

glemo 05.05.2008  10:31

Konečne poriadne auto

PO tejto recenzii píšem inzerát. Vymením moju Astru G za Vectru C. >:D Krásne napísaná recenzia o ešte krajšom aute.Až budem veľký predám svoju Astru a idem na Vectru C.Prajem veľa,veľa šťastných km.A za rec. a auto po 10b. :yes:

foto acALIEN

acALIEN 05.05.2008  23:04

Supr recenze

Hezky se to cte,je to prirozeny a jsem rad,ze jsi zminil ty bezaretacni packy...me taky vyhovujou,nevim co na nich kdo ma...staci hodka u nich a umis to,jsou lepsi nez klasika. :-!

"-- skrytý --" 08.05.2008  18:39

o recenzi

Pekna recenzia, pekne auto :-) Myslim ze si celkom objektivne popisal svoje skusenosti s vectrou. Mne osobne sa vectry pacia sice nie v kombíku ale nevadi :-) Čo sa tyka toho dlhšieho zahrievania motoru tak je to pravda, Oplu sa toto moc nevydarilo ale myslim, že ak namontujes nezavisle kurenie budeš to mať OK. Musím ešte pochvaliť fotky su vydarene a je ich dosť. Predpokladam ze 110kw je pekna jazda ja som mal možnosť jazdit s kamaratovou Vectrou C sedan 2.2dti a bola to prijemna ničím nerušený "let". Tak nakoniec prajem vela km s tym to auto bez nehod, poruch...

lubaan 09.05.2008  19:44

« Re: o recenzi

Děkuju!No 110 kw je peknej nášup.Ale já jezdim na pohodu,tak to ani moc nevyužiju.Ale samo,že jsem to už taky prohnal pořádně,ale to jen na zkoušku.I když musim se přiznat,včera mě do kopce chtěla uject nějaká okřídlovaná Octávka,no tak jsem mu to natřel. ;-)

"-- skrytý --" 10.05.2008  10:48

« Re: o recenzi

no tak 110kw musí byť nášup, ja keď mám možnosť šoférovať nejaký silnejší motor(preferujem prepĺňané) tak rád využívam pri rozjazde veľké počty NM, osobne po okreskách 140-150 lietať nemám zapotreby veď na to sú diaľnice :-) ale proste ten rozjazd auta s pekne vyočeným motorom je nádhera >:D

"-- skrytý --" 09.05.2008  14:44

Top

Chvíli seš v top10,chvíli ne...

foto Rysguf-

Rysguf. 22.05.2008  15:57

AUTOHUS.DE

A ako to je s cenami? Tie co su na nete platia uplne, ci sa da este po kupe a naslednom prevoze do CR/SR este odpocitat dan? Dik za info ;-)

lubaan 22.05.2008  20:53

« Re: AUTOHUS.DE

Ahoj,ceny na netu jsou konečný,odečíst asi nic nejde.Co jsem čet,tak kdyby se DPH neplatila v Německu,tak se stejně musí zaplatit u nás.Ceny v bazaru-slevy nedávají.Když jsem se na auto po telefonu ptal,zeptal jsem se taky,jestli by dali nějakou slevu.Prej ne.Řek jsem jim teda,že si to rozmyslim.Byl jsem pak docela překvapenej,když druhej den auto zlevnili o 1000€.Jinak ceny aut tam byly docela dobrý,je to tim,že ty auta prodávají bez záruky(jen pro export).Dovézt auto z tohohle bazaru můžu doporučit,nebyly tam žádný křápy a všechno vyřídili a ochotně se všim pomohli.

Megabeda 07.09.2008  20:31

Jen tak dál!!

Ahoj, myslím že když jsi si poradil s vadnou jednotkou adaptivních světel zvládneš cololi. Já byl ze začátku zděšenej jak je to auto prošpikovaný elektronikou, ale s odstupen času vidím že to snad to půjde. Mrzí mě že nevyšla ještě v češtině knížka "jak na to", (v němčině je) podle ní jsem u bývalé Vectry A dělal téměř vše. Ptal jsem se i v nakladatelství a tenhle rok neplánují její vydání. Op-com mě taky nemine,plánuju jeho nákup. Díky za všechny postřehy co sem píšeš.
    Fandím Ti, Jen tak dál!!!

Honza ;-)

lubaan 08.09.2008  22:48

« Re: Jen tak dál!!

Ahoj Honzo.No s tim,že zvládnu všechno bych byl radši opatrnej,zas takovej odborník nejsem.Hrabání se v autech mě ale baví,asi jsem se minul povoláním.Taky jsem ze začátku na to koukal jak blázen na tu přehršel elektroniky,ale snad to nebude tak hrozný.Táta má od 95 roku omegu A,já s ní najezdil spoustu km,tak tam pár elektroproblémů bylo.Pak jsem ale měl astru F TD a to byla čistá mechanika,tam ani nebyla kontrolka elektroniky motoru,tak jsem si od řešení elektriky odvyknul.No ale teď je to tu zas.Teď mi po ránu hlásí kontrolka motoru chybu žhavení.Proměřil jsem žhavičky a jedna je pryč.OP-COM je fakt pomocník,zas jsem něco ušetřil.U astry jsem se dozvěděl o špatných žhavičkách až když jsem v zimě nenastartoval.Jinak knížka Jak na to mě taky mrzí,koupil bych jí hned.Teď,když vim,že neplánujou její vydání si koupim tu v němčině o tej už jsem věděl.Muj německej kolega už mi slíbil,že mi jí přiveze.Rád se podělim o poznatky,hlavně,když to pomůže.Tak zatim se měj! ;-)

Megabeda 16.09.2008  11:05

Denní svícení

Ahoj Luboši, mám takový dotaz, nebo spíše námět ohledně denního svícení. Musím něco vykoumat, protože součastný stav mi nevyhovuje. Mám senzor světel, nastavím do polohy AUTO a světla se sami rozsvíti, nebo zhasnou jak je potřeba, podle toho kolik je venku švětla. Čili v praxi to funguje tak že venku svítí sluníčko, vjedu do tunelu, světla se sami rosvítí a změní se podsvětlení displeje palubního PC na tmavě modrou, vyjedu ven a světla po chvilce sami zhasnou a opět se změní podsvícení displeje na denní. Efektní, ovšem využitelné v Německu, u nás když je povinost celoročně svítit tato vymoženost padá. Pro mě to znamená po každé když sednu do auta zapínat potkávačky. Navíc když jedu v noci, musím přeštelovávat podsvícení palubního PC protože skoro oslňuje. Ráno když sednu do auta je světlo, tak zase přehodit do denního osvětlení, protože noční tmavomodré podsvícení displeje je ve dne skoro nečitelné...

Asi by šlo nastavit automatické rozsvícení potkávacích světel po zapnutí zapalování, ale to mi je stejně neřeší přepínání podsvícení palubního PC a tak trochu mi je líto neustále rozsvěcet xenony, které častým rozsvěcením a zhasínáním trpí. Celé by to řešily světla pro denní svícení. V jednom inzerátu zde: [odkaz] o nich prodávající píše.

Jak máš vyřešeno rozsvěcení světel Ty??

Díky za dopověd Honza

foto JOB

JOB 16.09.2008  18:25

« Re: Denní svícení

Už starší modely Opelů měli přípravu na dení svícení,kde stačilo zasunout relátko a nožovou pojistku.Pojistka byla označená "S" Bylo to proto že v některých státech se dení svícení používá již dlouho.Z tohoto důvodu si myslím že i nová Vectra bude mít nějakou přípravu,nebo to půjde naprogramovat. ;-)

lubaan 16.09.2008  19:54

« Re: Re: Denní svícení

No VeCe právě nic takovýho nemá.Tam ani nejsou pojistky na světla-levý/pravý,obrysovky apod.Nic.Prostě jen 10A pro osvětlení AFL a pak jěště jednou 10A pro AFL a všechno ostatní dělají řídící jednotky.Akorát tam jde dát jednu maxipojistku-jejím dodáním se světla přizbůsobí pro levostrannej provoz 8-s 8-s :-O

foto JOB

JOB 16.09.2008  20:18

« Re: Denní svícení

Jo je mi to jasný , ale potom to tedy jde naprogramovat přes diagnostiku.

Megabeda 16.09.2008  20:34

« Re: Re: Denní svícení

Předpokládám že přes diagnostiku to naprogramovat půjde, nedalo mi to a zjisťoval jsem to u toho člověka co má v tom popisu psaný o montovaných světlech pro denní svícení, (na té fotce jsem taky nic nenašel). Byl odněkud z Opavy. Vysvětloval, že mu pouze v aut. servisu naprogramovali denní svícení - nastartuje a rozsvítí se potkávačky, kontrolky a přístrojovka nesvítí. Až po ručním zapnutí světel se zapne přístrojovka a vše ostatní. V mém případě by to tedy mělo ideálně fungovat tak,(když mám senzor na světla) že nastartuju a rozsvítí se pouze potkávačky, když se sešeří, automatika nahodí světla komplet, včetně přehození podbarvení displeje na noční provoz. Napíšu jak jsem pochodil....

lubaan 16.09.2008  19:05

« Re: Denní svícení

Ahoj Honzo!Já tam automatiku nemam.Mam ale naprogramováno rozsvícení světel po nastartování.Takže,když otočim klíčkem v zapalování a rozsvítí se kontrolky tak se zapnou obrysovky,po nastartování se rozsvítí xenony a proběhne srovnání světel do výchozích pozic.V tomhle stavu nejdou dálkový ani se světla nenatáčí ani odbočovací se nerozsvěcujou.To vše funguje až při zapnutí na normální tlumený světla.Displej má pořád stejnej jas(jen když vyndam klíček tak se jas zvýší),takže je vlastně pořád přepnutej na noční režim-u monochromatickýho displeje je to celkem fuk.Myslim si,že nebude problém to přes diagnostiku naprogramovat,ale ten displej nevim.Co se týká životnosti xenonů-nevim,jestli jim častý vypínání škodí-tátovo kamion je asi 4 roky starej,najeto skoro 800 tis a výbojky pořád původní.Mě včera levej xenon přestal svítit. :-( Koupil jsem novou výbojku a stejně nic.Tak jsem to dneska trochu víc rozebral a vůbec z toho nemam radost-viz novinky a foto. :'-( No a jak Ti jezdí ta tvoje Vectřička?Já spokojenost až na občasný vrtochy elektroniky.V tom inzerátu nevim,co má na mysli,protože žádný dodatečný světla tam nejsou.No tak jsem Ti asi moc nepomoh,co?

Tak zatim ahoj a zase někdy napiš! :-)

Megabeda 17.09.2008  20:10

Xenon

Jak dopadl nefunkční xenon?? Já jdu zítra do Opla,zapnou mi denní svícení, tak napíšu jak jsem pochodil...

lubaan 18.09.2008  20:44

« Re: Xenon

Ahoj.Xenon dopad blbě.Ten předřadník je mrtvej.Volal jsem do Opla,chtějí za to 9500Kč.Tak jsem si zjistil katalog.číslo a na němeských stránkách Opel Hofbauer Regen za něj chtějí necelých 300€,což je nějakejch 7500Kč.Mam v práci kolegu z Německa,kterej mi to přiveze.Takže zatim nesvítim levým světlem.Až to dam dohromady,tak dam vědět,jak to dopadlo.Jo a jak s tim denním svícením?Psal jsi,že by neměla svítit přístrojovka apod.Mě se přístrojovka rozsvěcuje.Tak zatim se měj.

Megabeda 18.09.2008  21:40

« Re: Xenon

Tak mi v Oplu přes diagnostiku zapnuli denní svícení, 360,- kč za 10 minut.......
      Funguje mi to stejne jako Tobě. Čili po nastartování motoru, pokud je spínač světel v poloze 0, se automaticky rozsvítí potkávací světla. Dálkové ani mlhovky rozsvítit nejdou. Tak jak jsem si to ale představoval to bohužel nefunguje. ;-\ Zbytečně svítí kontrolky v palubovce a také třeba osvětlení SPZ. V poloze světel AUTO světla zapíná automaticky senzor, takže jsou přes den vyplá,použitelné tedy pouze v DE. Displej musím z nočního do denního módu přepínat bohužel ručně.

PS: Ten předřadník je nepříjemnej, hlavně ta cena, jak je ale možný že se do něj dostala voda???
      Nedá se nic dělat, svítit se musí........

Tak hodně zdaru Honza

Megabeda 21.09.2008  08:08

Displej 16:9

Ahoj Luboši, náhodou jsem narazil na tohle: [odkaz] Barevný displej........ Myslím že by šel i do tvojí Vectry, slušel by jí :-)

lubaan 21.09.2008  18:29

« Re: Displej 16:9

Ahoj Honzo.Jo ten by se mi líbil,bral bych ho hned.Ale ten asi do Vectry nepasuje,koukal jsem na ebay a displeje do Vecter jsou jiný.To je škoda,ta cena je fakt lákavá-koukal jsem na cenu v Německu a tam stojí 1520€,takže cena fakt dobrá.Škoda,škoda :'-( Navíc ted musim koupit gumy na zimu,potřeboval bych střešní nosič a ještě do toho ten předřadník,za pár tisíc km rozvody a navíc dodělat obývák,to už by mě Eva hnala,kdybych přišel ještě s displejem 8-s :-)

To světlo-někudy do něj musela natéct voda,zatim jsem na to nekoukal.Předřadník je uchycenej dole na světle,svorkovnice vede přímo do světla.V místě svorkovnice je to nejnižší místo,tak se tam voda soustředila a přes svorkovnici tekla dolu na předřadník.U svorkovnice předřadníku je taková malá dirka,jejíž smysl jem nepochopil-asi aby tam mohla natéct voda,jinak je to dokonale utěsněný.Až budu mít novej,tak ty dirky na obou předřadníkách radši zalepim silikonem.A na to světlo musim taky kouknout,kudy se tam voda dostala.Prasklý nikde neni,tak nevim.Jesti ho měli v říši na skladě,tak ho budu mít už zejtra.

Megabeda 22.09.2008  12:34

« Re: Re: Displej 16:9

Jo cena je dobrá, v Německu jak píšeš vyjde o dost levněji. Cena u nás, přímo od Opla přesně 50 971.85,- s DPH :-) (katalogové číslo 6236489). Nehorázný ceny. Když jsem na něj koulal tak bych řekl podle zobrazení, že ve svý Vectře mám ten samej (radio CD70 Navi), píše že jde ve spojení se všemi rádii (CD 30, CD 30 MP3, CDC 40 Opera, CD 50 Phone, CD70 Navi) což je i Tvůj případ. No nevím......

Až budeš svítit napiš....

Megabeda 28.09.2008  07:28

AFL

Ahoj Luboši, tak čekám až se ozveš a napíšeš nějaké novinky. :-) Já byl včera v Německu, manželka tam má známý, mám to nedaleko. V bazaru jsem detailně zkoumal Vectru co měla taky Bi-xenony, jako máš Ty. Moc se mi to líbilo, Ty světla Ti závidím :-) Já sice xenony mám, ale jen obyčejné. Musí to svíťit nádherně. Jinak moje "vektřička" jezdí skvěle, zatím žádná závada, jen povolený šroub zespodu na krytu motoru. Pomalu začínám chystat zimní gumy. Trochu jsem řešil v jiné diskuzi jakou tankovat naftu, Shell nějak v testu sklamal, bral jsem V-Power Diesel, ale budu si ji asi aditivovat sám a přidávat aditivum VIF.

To je zatím asi vše, napiš co u Tebe! Jsem zvědavý.
    Honza

lubaan 28.09.2008  10:24

« Re: AFL

Ahoj Honzo!Novinek zatim moc nemam,ale vekina jezdí skvěle.Zatim pořád ješte nesvítim.Ten předřadník neměli na skladě,tak mi ho kolega přiveze v pondělí,tak ho tam zejtra hned šoupnu.Světla AFL-asi připíšu o nich do recenze samostatnou kapitolu,pořád mně jěště fascinujou.Přitom jsem vůbec netušil co kupuju.Měl jsem o autě naštudováno všechno,ale o adaptivních světlech se v žádných článcích nepsalo.Na to,že se světla natáčejíjsem přišel až při první noční jízdě.Koukal jsem jak trubka co to ty světla dělají.Na fotce inzerátu jsem si sice všimnul,že jsou světla nějaký jiný,ale nevěnoval jsem tomu pozornost.Noční jízda s AFL je požitek.Ale závidět neni co,už jsem do toho něco vrazil a podle diskuze na motor-talk.de to neni nijak moc spolehlivý.Ale jsou skvělý a jsem rád,že je na autě mam.

Test nafty jsem taky čet.Shellu jsem taky věřil a snažil jsem se taky tankovat u nich.Tankuju taky u Benziny,která z testu vyšla dobře,asi tam budu jezdit častějš.Jinak se nebojim natankovat i u jiných pump o kterejch vim,že je u nich velkej odběr nafty.Ale někam,kde mají nádrž nahoře a ohřívá jí slunce a v noci na stěnách kondenzuje voda,tak tam nikdy!Aditivum jsem zatim žádný nedával.

Zimní gumy budu kupovat brzy.Zatim jsem rozhodnutej pro Continental TS810 205/55 R16.Jaký gumy máš Ty?

Jo a našel jsem na Ebay rádio CD70 Navi i s displejem.Cenu nevim,neuvádí jí tam,ale myslim,že do 500€ by se to mělo vejít.Docela jsi mi s displejem nasadil brouka do hlavy :-)
      Ale asi prej k tomu musí bejt i jinej kabel.Jednou to možná udělam.Fotku dam do galerie.Na motor-talk.de je popsaná přestavba na barevnej displej.Je tam i přestavba na světla s AFL,kdyby jsi měl zájem
      :-) Ale stojí to ranec :-(

No to jsem se zase rozepsal.Jdu něco dělat.Jdu Vekinu umejt a vysát už to chudák potřebuje jako sůl.Pojedem na pouť do Strakonic,tak nechci mít nejšpinavější auto.

Jinak auto jezdí skvěle a naprostá spokojenost.Neměnil bych.
      Tak ať Ti to taky jezdí a měj se pěkně!Zejtra napíšu,jak jsem dopad se xenonem.

Ahoj a krásný den všem přeju! ;-)

lubaan 29.09.2008  21:19

« Re: Re: AFL

Ahoj!Tak už konečně svítim,to jsem rád! :-) Ale nemuselo to bejt tak drahý.

Megabeda 30.09.2008  09:09

Pozdrav

Ahoj, tak to jsem rád že jsi to dal dohromady, doufám že jsi zalepil dírku v předřadníku, aby už tam neteklo :-) To radio s displejem jsem na Ebay jsem taky viděl, byla by to taková třešnička na dortu. ;-) Přesně tenhle komplet mám. Radio CD70 NAVI. Barevnej displej je hezkej I ta vestavěná navigace je řekl bych naprosto dostačující. Je bezvadně integrovaná v systému, ovládání z volantu. Navigace je dynamická, tudiž před kanál RDS-TMC se do navigace dostávají dopravní informace.
    Na a motor-talk se koukám. Jsou tam fajn postřehy.
    Zimní gumy jsem dostal k autu komplet obuté, takže už nemůžu vybírat Jsou to tuším Firestone Winterhawk 195 R15.

Zatím vše.

PS: Ten email co jsi mi kdysi dával Ti funfuje?? Něco Ti napišu tam. Tehdy když jsem scháněl auto tak jsem Ti psal, ale nevím zda Ti to došlo.

Honza

lubaan 30.09.2008  12:32

« Re: Pozdrav

Ahoj.Jo,jo email pořád funguje,tenkrát mi to došlo.

No a tu dirku jsem nakonec nezalepil,přišel jsem totiž na to,kudy do světla natekla voda-pod odtokovým žlábkem blatníku je stavěcí šroub na seřizování výšky dosvitu a voda teče přímo na ten šroub.Když pršelo celou noc,tak holt se tam nějaká voda dostala.Šroub jsem zalepil silikonem a nad světlo jsem dal takovou tvrdou fólii aby voda tekla mimo.Navigace mě zatim nepálí,mam přenosnou Sony a jsem s ní spokojenej,i se mi podařilo docela elegantně vyřešit její držák.Ale ten displej tam v budoucnu asi dam :-)

Tak zatim ahoj

foto Mr-Grinyi

Mr. Grínyi 04.01.2009  20:56

Dovoz zánovního auta

Rychtik, moje řeč.

Pokud:
    a) vůbec ještě někdy koupím auto za svoje peníze,
    b) a zároveň přetrvá taková nabídka a cenové nepoměry,

tak neuvažuji jinak než o takovém dovozu! Je to velice rozumné.

Nechť auťák slouží ;-)

lubaan 05.01.2009  11:08

« Re: Dovoz zánovního auta

V létě pojedem pro další auto.Pro tátu.Zatim ještě nevíme co to bude,ale dovoz je jasnej.I v DE šly ceny docela dolů.

foto Jetty

Jetty 23.04.2009  19:24

Pěkné

Opel je jedna z mých srdcovek, vlastnil jsem calibru... Navíc konečně i opel montuje konkurenceschopné nafťáky. Přeji mnoho šťastných km. Dávám 10.

foto XNetopyr

XNetopyr 24.04.2009  19:54

dovoz z DE

Moc bych vás chtěl poprosit o radu a doporučení ke koupi Vectry v Německu. jak jsem tak vyčetl, tak lide hodnoti negativně mobile.de a celkem pozitivne autoscout24. Rád bych znal vaše zkušenosti s koupí a dovozem. Jestli si auto mám spíše dovést sám a na kolik mě vyjde dovoz k nám do republiky(přihlášení... moc se v tom neorientuju), anebo byste spíše doporučili nějakou z firem, teda jestli se to potom cenově vyplatí kupovat v cizině.
    Děkuju moc za jakoukoliv odpověď

lubaan 25.04.2009  00:01

« Re: dovoz z DE

Zdravim.
      Nevim,proč někdo hodnotí negativně mobile.de.Je to jen inzertní server.Navíc,když jsem procházel nabídku na autoscout,tak tam byly i auta z mobile.de.To si myslim,že je celkem jedno.Nakonec záleží stejně jen na stavu auta apod.Já si auto vyhlídnul,zamluvil a dojel pro něj.Určitě se vyplatí si ho přivézt sám.Náklady už nevim přesně,ale je potřeba počítat s cestou tam jednim autem a zpátky dvěma :-)
      Potom pojištění cca 70€,odhláška na německým úřadě 45€.Po dovozu k nám cena za technickou,emise a registraci v ČR,ta stála cca 3000Kč.
      Když jsem auto kupoval,tak jsem ušetřil odhaduju tak 25000Kč.U nás byl omezenej výběr a chtěl jsem si dovézt auto sám už jen proto,že člověk zažije něco novýho a ještě přitom něco ušetří :-) S firmou zabejvající se dovozem zkušenosti nemam,ale možná většina Vecter v našich bazarech je stejně dovezená.
      Jestli se to cenově vyplatí?Zatim je u nás celkem dost aut dovezených v době,kdy bylo Euro za 24Kč,tak nejsou nějak extra drahý.Ale kdybych potřeboval teď auto,tak bych si ho dovez znovu.

Megabeda 26.07.2009  20:27

maximálka

Ta maximálka je slušná ;-)

"-- skrytý --" 30.08.2009  18:01

Nový člen a majitel céčka

Zdravím vás pánové
    Na tomto vebu jsem konečně našel konkrétnější info.o vektře.dříve vectra b combi 1.6,420tis a kdyby se neobjevila rez tak nemám céčko.koupeno u nás dovoz španělsko 1.9 88kw super svezení.na autě si vetšinou dělám vše sám a tak mi chybí kniha jak na to.u nakladatele říkali,že do měsíce bude hotový překlad a do vánoc bude na pultech.Zatím potřebuji řešit olejový filtr,nějak ho nemůžu najít a servisní intervaly,rady a doporučení vás zkušenějších co řešit při 110tis,neznám serv.historii.Zlobí mě spojkové ložisko je při zmáčknutí slyšet a v oplu hrozili že to bude komplet ložisko,spojka,a dvouhm.setrvák a že si mám nachystat 35-40tis :-( ,jsem z toho rozladěn.Do servisu jdu 8.září tak uvidím co bude :-( >:D

lubaan 02.09.2009  18:59

« Re: Nový člen a majitel céčka

No tak vítam v klubu "Céčkařů" ;-) Ojejovej filtr je ve spod motoru na zadní straně při pohledu ze předu auta.Je potřeba otevřít víko na spodním krytu motoru a pak už je to docela dobře přístupný.Ovšem ze zvedáku.Pokud to chce člověk dělat na zemi na heveru,tak je lepší celej kryt sundat.Bejvá problém povolit vypouštěcí šroub na olejovej vaně.Jinak u motoru Z19DT 88kw by se mělo při 120 tis podle servisky dělat:
      seřízení vůlí ventilů,výměna drážkovaněho řemene a jeho napínací kladky,výměna všech filtrů.Rozvody se dělají při 150000km.Olej jsem do teď měnil po 30000km,ale asi to zkrátim na 20000km.Jinak co se týká rachotění při lehkým sešlápnutí spojky,tak máme stejnej problém.Osobně mam podezření spíš na ten setrvačník,ale vyměnit budu muset nechat komplet spojku a setrvák.Cena 35000tis se mi zdá malá,protože u Opla je to jen cena setrváku.

"-- skrytý --" 15.09.2009  21:45

po opravě

Tak auto je v cajku a stálo to "jenom" 28tis.Zjistili závadu na setrváku,spojka dobrá.Nechal jsem si vyměnit olej v motoru a v převodovce pro klid v duši.Mechanik říkal,že stejný problém řešil na oktávce týden přede mnou.Koukal jsem na ten vadný setrvák a ten pohyblivý kotouč byl propadlý asi o 5mm a drhnul o pevnou část.Nový stál 17tis.Jak jsem viděl co všechno je třeba sundat a povolit tak do toho bych na chodníku nešel >:D už mi jen zbývá vyměnit vložku pal. filtru a jsem připraven přečkat zimu bez vrtání se v autě :-)

lubaan 01.10.2009  18:30

« Re: po opravě

No tak ta cena je nemilá.Budu muset setrvák dělat taky.No ale zatim se k tomu nějak nemůžu dokopat.To už doma taky dělat nebudu a auto půjde k mechanikovi.Tak ať auto slouží bez poruch! ;-)

foto Sepp

Sepp 30.09.2009  21:31

Pěkná práce

Moc fajn recenzena super auto. Pomohl jsi mi k výběru.

lubaan 01.10.2009  18:33

« Re: Pěkná práce

Dík za pochvalu :-) Viděl jsem tvýho Signuma,taky moc hezkej kočár,ale chyběl by mi ten kufr :-) Tak ať slouží bez poruch. :yes:

foto Sepp

Sepp 02.10.2009  13:12

« Re: Re: Pěkná práce

Popravdě, právě proto jsem chtěl Vectru. Ale - on i tak tam ten kufr je, jen zkrátka není toho typickýho krabicovýho tvaru, ale schovanej do týhle zvláštní kastle. předtím jsem měl krátkou Astru H a tohle vypadá z dálky stejně - jen je to při porovnání o něco víc nafouklý.

"-- skrytý --" 03.11.2009  16:14

!? AFL bixenony ?!

Ahoj, obdobny "problem" se tu uz resil ale..Mam AFL bixenony (mimochodem boziii!!) a RAD bych je setril tim ze: Lze zapnout denni sviceni kdy sviti pouze xenony BEZ naklapeni a odbocovacich?! A pri manualnim zapnuti svetel pote i smerove naklapeni?!Pripadne, prosim, v jakym servisu vam to udelali?! Mne se pokouseli v jednom servisu bez uspechu :-( a co jsem volal tak to pry nejde :-(.Dik

lubaan 03.11.2009  16:41

« Re: !? AFL bixenony ?!

Ahoj.Pokud vim,tak to normálně jde,asi bych zkusil jinej servis,nejlíp autorizák.Tohle by měli zvládnout.Mají na to tu nejlepší techniku.Na výběr je několik variant.Mě svítí světla,přístrojovka,zadní světla.Nejdou dálkový,mlhovky a natáčení světel ani odbočovací světla.Světla se mi rozsvítí hned po nastartování automaticky.Seřízení světel do základní polohy(referenční běh)se ale provede při každým nastartování(i když světla nesvítí).Osobně si myslim,že je tahle varianta lepší než když svítí jen přední světla a nic víc.Často se mi ve městě stane,že zapomenu světla přepnout a zjistim to často až když z města vyjedu a chci přepnout na dálkový.A kdyby nesvítily zadní.....Jinak mně to nedělali,už jsem to tak koupil.Ale je to běžná věc,pokud někde tvrdí,že to nejde,tak už bych se takovýmu servisu navždycky vyhejbal hodně velkým obloukem.

"-- skrytý --" 03.11.2009  16:57

« Re: Re: !? AFL bixenony ?!

Dik za vycerpavajici odpoved.Urcite zkusim zajet nekam jinam a dam vedet jak to dopadlo. Jinak jsem nepochodil v autorizovanym :-(((, i kdyz vim jak to v autorizovanejch obcas chodi.

lubaan 03.11.2009  19:05

« Re: Re: Re: !? AFL bixenony ?!

No co si budem povídat,známe autorizáky,někde je to opravdu bída,jinde maji výborný znalosti.Ale většinou jsou zvyklí na práci typu vyměníme všechno co můžem.A práci u který se musí na něčem pokoumat moc dělat nechtějí a když už,tak to dělá mechanik z vlastní vůle a při tom se modlí aby ho šéf neviděl.Ale aktivovat denní svícení by pro ně měla bejt opravdu standartní práce,když přišla povinnost svítit,tak to dělali za pár korun na počkání u všech modelů Opel.U starších aut dávali na to spec.krabičku.Ale u Vectry C stačí aktivace přes diagnostiku.

"-- skrytý --" 07.12.2009  15:13

« Re: Re: Re: Re: !? AFL bixenony ?!

Hoj vsem, tak musim konecne se slavou oznamit ze denni sviceni funguje jak ma >:D . Ale pravda je ze i v autorizovanym rikali..naklapeni a odbocovaci svetla svitit budou dal. Az po namitce, ze pri dennim sviceni nesviti mlhovky ci dalkovy..tak to zkusime..a ejhle. Najednou na diagnostice naskocilo 5 rezimu denniho sviceni.Nechal jsem tam dat privni a hotovo! Pocat. poloha=obrysovky. Nastartovani= potkavacky+budiky a ovladace svetel BEZ naklapeni bixenonu a rozsveceni odbocovacich svetel. PARADA! Jak malo stacilo ale jakej porod to byl ;-\

"-- skrytý --" 07.12.2009  15:04

Portal na mobilni telefon??!!

Ahoj,vsem, poridil jsem si nedavno auto mych snu (se znacnou pomoci kamose ktery ovlada nemcinu levou zadni :-) ) a pod ruckou se misto mini prihradky nachazi PORTAL na MOBILNI telefon.
    NEMATE nekdo ZKUSENOSTI s timhle zarizenim? Variantne se da pouzit zabudovane handsfree pres bluetooth, ale mam sony ericssona K790i a po chvili pripojeni se telefon odpoji tak se snazim neco vymyslet..nebo spis zkusit najit nekoho kdo by pomohl!

"-- skrytý --" 05.01.2010  22:43

vece

tak ja som si aj na zaklade tejto recenzie uz Vece doprial.....
    super popisane a pekne foto.....este vela km bez nehody a samozrejme poruchy

"-- skrytý --" 13.03.2010  10:15

Setrvačník+spojka... Diagnostika??

Připojím zkušenost se setrvákem a spojkou (Vectra C Caravan, 110kw, r.v. 2006, naj cca 150tkm). Cena v DE v servisu Opel 800+500 Euro (s daní, bez spojky - jen setrvák s prací). U nás 26 tisíc setrv. + spojka + práce (cena s DPH, díly byly orig. co tam bylo...). Teď sháním program + kabel na diagnostiku, mám něco do r.v. 2004, takže bych rád novější, poradí mi někdo? Nechci s každou ptákovinou jezdit na diagnostiku do Opela za 600 Kč, to je trochu blbý... :-(

lubaan 17.03.2010  20:45

« Re: Setrvačník+spojka... Diagnostika??

Na diagnostiku je potřeba OP-COM.Seženeš na Aukru nabo taky třeba Sbazar.cz.Funguje to dobře.Setrvák taky budu měnit,ale zatim se k tomu nemůžu nějak rozhoupat.

"-- skrytý --" 07.05.2010  23:28

změna Vectry

Ahoj, dnes jsem vyměnil Vectru B sedan za Opel Vectra Elegance 1.9 CDTI 110 KW (naprostá spokojenost s oběma), ovšem jsem jako v Jiříkově vidění. Můžeš mi prosím poradit, kde najdu manuál, ať neprosedím víc času na parkovišti, než jízdou ? Dík Petr Ohera

lubaan 08.05.2010  08:24

« Re: změna Vectry

Ahoj.Třeba tady: [odkaz]
      Na pravo na obrazovce je tabulka "Opel-uživatelské příručky"
      Přeju spoustu kilometrů v pohodě,bez nehod a poruch!

"-- skrytý --" 08.11.2010  17:10

Dotaz obecně

Zdravím,
    předem díky za pěkný čtení ohledně totoho kombíku.
    Koukám se po novém (tj. ojetém) autě, chci něco do max. 5ti let stáří, do 150 000 km a 250 tis. Kč.
    Původně jsem měl favority jinde - Toyota Avensis a Mazda 6 - obě v dieselu a kombíku, ale po "doporučení" jsem začal koukat i na Vectru C.
    Jezdím cca 15 tis. ročně, 75% město (klasických max. 15 km následování delším stání) a zbytek víceméně dálnice.
    Když čtu, že na stále musíš něco opravovat a kontrolovat, tak mám z Vectry rozporuplné pocity. Nemám čas, místo, znalosti a ani prostředky si s autem hrát -> proto pův. volba na "spolehlivé" Japonce. Doteď jezdím v Protonu 415 (alias Mitsubishi Lancer V) a jen leju benzín, olej a vodu do ostřikovačů, ale vážnější závady neznám (r.v. 1998, teď cca 150000 km). Problémy se starty při -15°C nebo nefukčnost nějakého vnitřního aparátu apod. neznám, tak se chci zeptat, jestli bys mi tvoji Vectru doporučil jako další auto doporučil nebo nedoporučil.
    Motor má prý výborný, ale ty ostatní "neduhy" mě odrazují :-(.
    Předem díky za odpověď

lubaan 10.11.2010  10:57

« Re: Dotaz obecně

No jestli bych doporučil Vectru?Klidně doporučil.A ne jen proto,že jí mam.Ale z těch 3 aut,co uvažuješ je to celkem jedno,který koupíš.Všechny jsou poměrně složitý auta s dobrou výbavou a je v nich dost věcí,který se můžou pokazit.

Jo když jsem měl Astru,tam to bylo jiný,taky jsem jen lil naftu,olej a vodu do ostřikovačů,semtam kotouče,pakny,vejfuk.Ale Astra měla jednu řídící jednotku na centrál,Vectra jich má podle výbavy min.10.Je fakt,že jsem často opravoval,ale neni to zase tak hrozný-nejdná se o významný závady a dělam to jen proto,abych to měl v pořádku a proto,že mě to baví a odreaguju u toho od každodenní práce.Polovina věcí,který jsem opravoval byla vinou zanedbaný údržby předchozího majitele.Jinak výměna brzd,vlnovce,čepů,ramen,rozvodů atd se nedá považovat za neduhy,to je prostě spotřebka.Já to v recenzi popisuju,protože to dělam sám,pak to vypadá,že se v tom pořád vrtam,ale jiný lidi to prostě dají do servisu.

Vectra rozhodně neni špatný auto.Pár lidí,který mají prémiový auta byli docela překvapený,když jsem je svez a uznali,že Opel udělal v posledních letech kus dobrý práce.
      Jinak Toyotu Avensis jsem taky původně uvažoval,ale prej jsou na ně drahý náhradní díly.

Podle mě je jedno,co koupíš.Pokud to bude střední třída po roce 2005,všechno bude mít nějaký ty neduhy,ať už to bude jakákoliv značka.Vectra má typický neduhy-klapky v sání(u 110kW motoru),dvouhmotovej setrvačník,Egr ventil,čidla parkpilota,často zlobí adaptivní světla,pokud je auto má,nic víc už mě nenapadá.

vitek.dos 27.12.2010  08:43

Vectra 1.9 CDti Sport 110 Kw

Ahoj jsem tady nový. DOufám, že se mi podaří a budu mít chvili času sem dát moji Vectru 1.9 Cdti Sport, kterou jsem si pořídil před 2 lety. Rád bych se vás zeptal. Vznikl mi problém na přední nápravě. Při nájezdu na nerovnost hrb, nebo retarder mě přední náprava při zhoupnutí hlasitě vrže. Nevíte někdo čím to může být? Děkuji všem za info.

Megabeda 27.12.2010  08:56

« Re: Vectra 1.9 CDti Sport 110 Kw

Ahoj, mě to taky vrže, mělo by to být v uložení stabilizační tyče viz: [odkaz]

vitek.dos 27.12.2010  16:47

« Re: Re: Vectra 1.9 CDti Sport 110 Kw

Děkuji za radu. Hodím to do servisu a potom napíšu zda to pomohlo. :-)

lubaan 28.12.2010  09:17

« Re: Re: Re: Vectra 1.9 CDti Sport 110 Kw

Ahoj,taky mi to vrže,ale jen když jsou větší mrazy.Dřív to vrzalo dost,i za tepla,tak jsem do uložení stabilizátorů injekční jehlou stříknul Silkal a hodně to pomohlo,teď už si to jen občas vrzne.

vitek.dos 24.01.2011  18:45

« Re: Vectra 1.9 CDti Sport 110 Kw

Ahoj všem.
            Tak jak jsem slíbil píšu. Hodil jsem svoji Vectru do servisu nechal jsem vyměnit ty gumy na sta,tyči a je to OK. Není to nějak zásadné drahé.

"-- skrytý --" 27.05.2011  16:51

po rokoch a vela km

hello.. chcem sa opytat, kolko km mas teraz nabehanych a ci si stale s tym autom spokojny,... ci technicky drzi pokope aj po 200000 km.. :-) dik

lubaan 28.05.2011  16:53

« Re: po rokoch a vela km

Tak teď má auto najeto 226000 km a pořád jezdí,neni problém.Samozřejmě za tu dobu se muselo pár věcí opravit,ale na ty kilometry to myslim ujde.Víceméně to byly většinou spotřební věci.Ale taky jsem třeba měnil sání a opravoval alternátor.Ale s tim při těch km tak trochu musim počítat.Zatim jsem s autem pořád spokojenej ;-)

vitek.dos 06.08.2012  20:09

Ahoj prosím o radu

Ahoj Měl bych dotaz. Možná máš podobné zkušenosti. Mám Opel Vectru 1.9 CDti Sport rok výroby 2005. Najeto 126 000 km. Měl bych na tebe takový dotaz. Zdá se mě, že auto na 1 a 2 rychlostní stupeň málo táhne. Nemá to takový odpich od nízkých otáček. Prostě jakkdyby se mu moc nechtělo. 3-4-5-6 žádný problém.

Děkuji za odpověď. V

foto roox

roox 25.05.2015  14:09

recenze..

.. na fajn auto je fakt fajn. Jen se dost špatně čte. Né že bych byl nějakej "jazykozpytec", ale když nejsou za tečkama a čárkama mezery, tak se to čte dost obtížně. Chápu ale, že předělat to, to by byla dost velká hókna.

Každopádně fajn kára (taky jsem o ní kdysi uvažoval) a kupa super fotek (mám rád fotky, kdy člověk může vidět víc, než jen karosérie a interiér). Tak ať vydrží a dělá kupu radostí a málo starostí. ;-)