Opel Vivaro (2005)

21.2.2007

Auto bolo kúpené pre "OZ Domov v rodine". Jedná sa o model v štandartnej výbave (ABS, airbag, servo, nast. volant + sedadlo vodiča, imobilizer, kotúčové…

Opel Vivaro (lorenz)

neregistrovaný: "OPC" [82.209.11.XXX] 22.02.2007  15:08

Vivaro

Hold se projevila spoluprace s Renaultem :no: :no: :no: bohužel jak je neco s francouzem je to vzdycky spatne

"-- skrytý --" 15.04.2007  18:56

Prezentace je velmi slušná, fotodokumentace taky a dodávka se mi líbí. Jen bych zvolil žlutou. :yes: Mrkni ke mě na bodíky. ;-)

lorenzlubos 15.04.2007  19:35

« Re: :-)

Tak si dostal 10b. Nie je to za tvoje body. Neviem kolko si mi dal, lebo to sa tam uz neukazuje, ale dalo by sa to vyratat z terjsieho a predchadzajuceho hodnotenia a z poctu hodnoteni... :-) 10b je za rozumne auto nepokazene tuningom s peknou farbou. Nikdy by som si Stilo nekupil (!!!), ale to je uplne nepodstatne. 6-stupnov, to sa mi paci. A je ich asi poznat. 6,4 l/100km je velmi dobry vysledok. :yes:

"-- skrytý --" 15.04.2007  19:49

« Re: Re: :-)

Děkuji, dostal jsi podobný počet bodů. Stilo je můj první Fiat, vždy jsem měl Škodovky, ale Fabka zlobila, hatch o třídu výš nedělají a levné motory OII jsou proti konkurenci slabé. Proto jsem se porozhlédl jinde a výsledek znáš. :-)

lorenzlubos 15.04.2007  20:37

Problémy s prezentáciou.

Možno ste si všimli aj vy, že fotografie pri ich prezeraní nemajú všetky aj popis, sú tam aj iné a poradie tiež nesedí. Napísal som pripomienku a skusim na to mrknut zajtra. Dnes mi uz nechce pridavat fotky. Mozno to ma nejaky suvis. Takze vydrzte. 8-s

"-- skrytý --" 16.04.2007  21:09

vivarko

paradna recenzia! Cool dodavka:) Hodnotim velmi pozitivne.

lorenzlubos 16.04.2007  21:23

« Re: vivarko

Díky moc. Mám tu problémy s fotkami, recenzia bude este lepsia. Viac detailov a pod.

lorenzlubos 16.04.2007  21:25

« Re: Re: vivarko

A vies, ze si dostal odo mna 10b? Som sa pozrel kto to tu pise a hele, ta Fiesta... Takze obojstranne kladne prijatie. (auto aj recenzia)

"-- skrytý --" 17.04.2007  16:30

hodnocení 2

auto: 7b; popis a zkušenosti: 10b; fotky: 10b --- celkem: 9b ;-) kvalitní recenze :yes:

"-- skrytý --" 25.04.2007  20:11

Takové auto bych bral pro svoji kapelu...Ať slouží ;-)

lorenzlubos 25.04.2007  20:50

Ty by si chcel 7-bodové auto? Tak si ho asi hodnotil... Ale musím povedať, že v tomto aute sa viezla už nie jedna kapela a určite by dali bodov 10! Aj tak díky ;-)

foto Dragon-001

Dragon.001 01.05.2007  16:27

máš to za 10 =) goood auto :yes: Máš to od Opla, Oplovi :-) Opel :yes:

"-- skrytý --" 02.05.2007  14:02

Vivaro je super auto,mám s ním zkušenosti a mohu jen doporučit.

lorenzlubos 02.05.2007  17:53

« Re: :-)

Diky. Kolko mas najazdene?ake sa vyskytli problemy? A vobec, napis o tom nieco. My mame len tych 26000km a necele 2 roky, takze kazda rada, informacia, je pre nas zaujimava. Diky moc.

"-- skrytý --" 02.07.2007  09:26

Supr

10b, máš super recenzi, skvělé fotky a velmi pěknou dodávku :yes:

foto Focusman

Focusman 04.07.2007  20:57

bodování

určitě si zaslouží plný počet. ;-)

"-- skrytý --" 06.07.2007  22:05

super

...nechcem byť tzv. hnidopich, ale 8 ventilov na valec je dosť ;-). Inak super recenzia a aj recenzent je podľa dostupných info (lorenz.blog.auto.cz a moje.auto.cz) zdá sympaťák :-! :yes:

lorenzlubos 06.07.2007  23:23

« Re: super

Tak tu recenziu tu je skoro od sameho zaciatku moje.auto.cz a tych 8 ventilov si nevsimol nikto. Diky. Uz je to opravene. A diky za sympatie. Oboje. :-)

foto LUKCE007

LUKCE007 20.07.2007  10:40

10 b. - super fotky

dávám plnej počet kvůli nápadu dát todle auto sem a za ty super fotky variabilitu interiéru!!

David Silver 09.08.2007  08:59

Slováku za........

co si o sobě myslíš??? že ty neumíš číst že tam mám zmíněný motor 1,9dci proto mi dáš jednčku jo? tak to seš teda pořádný pako

lorenzlubos 09.08.2007  09:04

« Re: Slováku za........

Máš tam celú kopu zlých údajov. O motore 1.9 dCi som nič nepísal. Pako si ty. Píšeš samé somariny. 1-ku máš za recenziu, nie za auto.

David Silver 09.08.2007  10:01

« Re: Re: Slováku za........

jedničku dávají jenom sraby..........

lorenzlubos 09.08.2007  10:09

« Re: Re: Re: Slováku za........

1-ka je najhorsie mozne obodovanie recenzie. Nemyslim si, ze ak Ty napises recenziu plnu bludov, tak ja som potom srab. Si trapny. Ja som Ti vymenoval asi 10 blbosti, ktore uvadzas v texte o Kangoo. 1b mas za recenziu, ktora takemu bodovemu hodnoteniu zodpoveda. Ja som dostal 3b za to, ze ty 1b. A preto si srab Ty a nie ja. :no:

David Silver 09.08.2007  10:38

« Re: Re: Re: Re: Slováku za........

ty jsi normální slovácký hovado tak ti to řeknu, protože nemůžu já ti za to že se o mini MPV nezajímáš tak co.. renault nemáš ve sbírce,kup si ho a pak mě o něčem můžeš poučovat

lorenzlubos 09.08.2007  10:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Slováku za........

Primitivny, xenofobny, automobilovy laik. Ty pises o Kangoo somariny, ja Ti ich postupne vsetky opravujem, vysvetlujem a Ty mi napises, ze som "Slovácky hovado", pretoze Ty nemozes za..... Ja Ta mozem poucovat o modely Kangoo preto, ze o na rozdiel od Teba nieco viem a nepisem o nom somariny.

"-- skrytý --" 20.08.2007  09:10

Perfektne nafotene

Mas mnozstvo fotiek a skvele nafotenych - 10b.

Poustnik 30.08.2007  20:41

Počteníčko

k nedělnímu čaji....)))) Je to balzám na duši, když někdo kromě technických informací umí i psát. :-)

lorenzlubos 30.08.2007  21:49

« Re: Počteníčko

Jeeej, diky, to je skvela pochvala. Mimochodom, vzdy ked niekto oznamkuje, ci napise, pozriem kto je on (proste Vas tu poznam podla aut, nic v zlom), ci som ho uz ohodnotil, ked nie ohodnotim. Tak som ohodnotil... :yes:

David Silver 12.09.2007  16:53

body

gratuluju, pěkně boduješ :yes:

lorenzlubos 12.09.2007  21:45

« Re: body

Diky, pomohlo tomu najma zmena poctu bodov od Aischylosa z 1 na plnych 7, ale aj tak sa to tu dalo nejak do pohybu. Kazdym dnom som vyssie. Len kukam a kukam....

David Silver 13.09.2007  18:30

« Re: Re: body

:-) zachvíli by jsi měl setřepat Multicaru :yes:

lorenzlubos 13.09.2007  23:00

« Re: Re: Re: body

Tak to vypadá. Ono Multicara, prišla v lepšom období, keď sa už nedávali 1-ky len preto, aby mali iní menej bodov ako ja. Je to dosť ťažké, byť tu od začiatku a mať veľa bodov. Postupne sa teda krok za krokom dopracuvávam tam, kde by som bol možno, keby som túto recenziu dal až teraz. Ale zdá sa, že to ide. Najskôr som sa veľmi tešil, keď som dosiahol 8,30b, keď som sa dopracoval do prvej 10-ky medzi úžitkáčmi, potom som sledoval každý skok a teraz sa nesmierne teším každému bodu. Je to ťažké stúpať z 9-ky na 10-ku, nakoľko len obodovanie 10-kou mi k tomu prispeva, každé iné hodnotenie ma posúva dolu. :-O :yes: ;-)

David Silver 14.09.2007  15:04

« Re: Re: Re: Re: body

mno, já sem přišel asi také v dobrej čas, bo spíš že bylo naráz hodně nováčků, že sem rychle z přehledu utekl... Mno ale už od začátku jsem byl kolem 8,80 a jedničku jsem od nikoho zatím nedostal nejhůř sedm bodů... Ty to máš těší jak jsi tady už dlouho no

"-- skrytý --" 05.10.2007  23:57

« Re: Re: Re: body

Tak ja Ti teda tiez pomozem smerom hore. Soferoval som podobne Vivaro, ale dlhsie a slabsie, no pohoda. Ople sice nemam rad, ale to je vlastne Renault, nie?

Inak, fakt dobra recenzia a kedze sa uz z fora pozname nejaky ten cas, tak musim sa tiez pridat k vyssie diskutujucim, ze aj ako osoba vystupujes sympaticky. OK, az na par ostrejsich vyrokov na adresy tych, ktori Ta dozrali - niekedy je lepsie ich nechat tak... :-)

"-- skrytý --" 15.09.2007  21:29

tywe 8-s

tak to je teda pořádně sviňský od "stefanio27" z 9,56 na 9,43 8-s

lorenzlubos 17.10.2007  20:47

« Re: tywe 8-s

Diky za upozornenie. Normalne som si to ani nevsimol. Nez som stihol kontaktovat doticneho hodnotiaceho, zistil som, ze ja sam som mu dal este kedysi davno 1b. Nakolko slo urcite len o kliknutie omylom, hned som to napravil a vysvetlil. Uz sme si obodovali auta v sulade s dobrymi mravmi :-)

David Silver 17.10.2007  20:52

« Re: Re: tywe 8-s

nemáš zač, myslím že by sis toho nejdýl dva dny na to všimnul. aha, co jsem pak koukal, tak to byla nějak třetí známka u auta vůbec. Tak byla i možnost že jsi měl podezření že je to Fake proto jsi dal jedničku. Ale nic o tom nevím, nemá to ani cenu rozebírat, když se to vysvětlilo. :yes:

"-- skrytý --" 16.10.2007  17:38

oprava

Cau,tak jsem ti to taky poopravil. cenim si,ze toho ze jsi mi to tak napsal a vysvetlili jsme si to.. je to lepsi.. mne totiz hodne lidi dalo jen treba malo bodu,ze ja jsem jim obodoval auto,ktere melo jen recenzi na pet radku a jednu fotku auta... jeste jdu opravit tva dalsi auta ;-)

David Silver 28.10.2007  08:39

sportovní Vivaro

lorenzi, myslím že se ti bude líbit :-)

lorenzlubos 28.10.2007  09:05

« Re: sportovní Vivaro

Ty kokso! Trosku sa mi sice zda preplacane, ale aj tak mnam! Inak, sestersky model z anglicka, Vauxhall Vivaro, existuje aj vo verzii Sportive (tusim tak sa vola) a co je zaujimave, len v nakladnej verzii.
      Diky za odkaz. :yes: ;-)

David Silver 28.10.2007  09:15

« Re: Re: sportovní Vivaro

tak to mě docela překvapilo že jenom jako užitkáč, ikdyž jiný auta ve sportovní verzi jsou taky jenom jako užitkový(třeba Ford Connect T2000)
        nemáš zač :-)

"-- skrytý --" 12.11.2007  17:21

pekne

Solecne s Renaultem nejhezci dodavka... zadna krabice bez tvaru, ale designove velmi povedena dodavka... Navic to vypada, ze mame stejny motor, akorat jinak nastavenou RJ... tak az jezdi a mas to za deset ;-)

lorenzlubos 12.11.2007  17:25

« Re: pekne

Díky. Pravdu povediac, trochu sa bojim, ked viem, ze je to Ranault, ale zatial na aute zlyhalo len to, co je jednoznacne Opel. Predajca!

foto Gluck202

Gluck202 14.11.2007  21:00

Vyuziti

Pekna dodavka. Je dobre ze sou takove auta. Nalozis do nej hodne lidi, a pritom nepotrebujes autobus a jeste k tomu dobre jede. Kdyz je k cemu vyuzit tak je to dobra volba...

foto petr16

petr16 25.11.2007  10:33

spotřeba je velmi velmi nízká, bud lehká noha,nebo dobrý motor:) podle tvé připomínky k fotkám swifta GTi jsem jich pár přidal,tak mrkni jestli je to víc než na pět bodíků :)

lorenzlubos 25.11.2007  23:08

« Re: spotřeba

Lehka noha a doufam, ze i dobry motor. 8-s Idem mrknut na toho Swiftika. ;-)

foto petr16

petr16 26.11.2007  07:52

« Re: Re: spotřeba

anebo dobrý řidič,na tuhle možnost jsem zapomněl ;-)

lorenzlubos 26.11.2007  09:17

« Re: Re: Re: spotřeba

Lehka noha = dobry ridic. No teda nie rovna sa, ale v tomto pripade snad ano. Faktom je, ze palubny PC nebol v tomto prevedeni ani za priplatok, co je skoda, lebo na Fabii ho mame a velmi si to chvalime. Jeho sledovanim sa da spotreba pekne posunut dole (Fabia SDI: napr. 3,3 Zilina-KE ). :-)

David Silver 07.12.2007  18:32

ABS

zdravím Tě lorenzi, vím, že víš o Kangoo hodně, nevíš také odkdy bylo v sériové výbavě u všech verzí ABS?

lorenzlubos 08.12.2007  19:29

« Re: ABS

No, to moze byt tazsie. Ked sme vstupovali do EU, hovorilo sa, ze budu musiet mat preto vsetky auta ABS standartne. Zvlastne, lebo krajiny EU z cias, ked sme tam neboli, tak taketo pravidlo nepoznali. Ale je fakt, ze sa ABS onedlho stalo sucastou serioveho vybavenia aj napr. Loganu, Spraku, Fabie.... Neviem, ci sa mi podari zistit, odkedy malo Kangoo ABS standartne v ČR, ale minimálne sa na to mrknem. Teraz nie som pri svojom archíve, takže trochu neskôr teda.
      Inak, je dost mozne, ze Kangoo dostal ABS este skor, nez vyssie spominane modely, nakolko Renault znicoho nic zacal zrazu klast velky doraz na bepecnost. Najskor sme tu mali prvy Megane, ktory v najlacnejsej verzii RL nemal ani 1. airbag, a po facelifte v 1999-om dostal tusim seriovo ABS + 4 airbagy. Podobne je na tom Clio II. Po facelifte v 2001-om odstalo zrazu 4 airbagy a ABS seriovo. Ale ako som povedal, mrknem na to. ;-)

foto pumpkin

pumpkin 08.12.2007  19:47

« Re: Re: ABS

Ahojte. No podla mňa má Kangoo sériovo ABS až od roku 2005 alebo 2006. V príplatkovej výbave už bolo ABS možno aj od začiatku výroby Kanga. Keď sme ho kupovali v 03. tak to bola príplatková výbava ešte aj pre Privilége. Pre novú generáciu to bude samozrejmosť :-)

David Silver 08.12.2007  20:14

« Re: Re: ABS

pardon to mělo být k tomuto, mě to nějak odpojilo a všechno se nějak podělalo... :-|

David Silver 08.12.2007  20:09

Re:Re: ABS

aha, ta kto jsem ani netušil. vím že logan to neměl a najednou to bleskurychle měl. cože megan neměl ani jeden airback? jinak díky, já jsem se to snažil najít ale neuspěl jsem nijak.

David Silver 09.12.2007  16:43

1,9D

jo, jinak dneska jsem našel doma ceník Kangoo z roku 2003. A je tam 1,9D která má výkon 47kW/65Ps takže skoro stejně jako 1,2 tehdejší ne 16V. jenom že jak jsem to uviděl tak jsem si vzpomněl na tu výměnu názorů pod kangem ;-)

lorenzlubos 09.12.2007  17:40

« Re: 1,9D

1.2 43kW/59k (uvadzanych 60k)
      1.2 16V 55kW/75k
      1.9 D 40kW/54-55k (uvadzanych 55k)
      1.9 D 48kW/65k (niekedy uvadzanych 47kW/65k, avsak 47kW zodpoveda skor 64k)
      .......tolko k 1.2 benzinu a 1.9 dieselu

David Silver 09.12.2007  17:46

« Re: Re: 1,9D

aha, tak tzo je celkem zajímavé. proč takhle krmějí zákazníky? :-O

lorenzlubos 09.12.2007  21:33

« Re: Re: Re: 1,9D

Kým 1.2 a 1.2 16V boli viac-menej navzájom predchodcom a nástupcom, 1.9 D v dvoch výkonových verziách sa robil síce súčasne, no v slabšej verzii zrejme len pre úžitkový variant Express. Pre 5-miestnu verziu by bol už zrejme príliš slabý, ale napr. pre mestský rozvoz ľahkého objemného tovaru (napr. kvety, zákusky....atď) plne postačujúci a úsporný. Mne by teda postačoval. ;-) :yes:

David Silver 10.12.2007  12:38

« Re: Re: Re: Re: 1,9D

aha, no, tak to je pěkné, hech ale asi nějaká firma co vozí těžší zboží tak by si asi 55k nekoupila. Protože to je doopravdy jenom tak na malý převážení :yes: tobě by postačoval? to vozíš květiny? :-)

lorenzlubos 21.12.2007  00:35

« Re: Re: Re: Re: Re: 1,9D

Nie, ja vozim len seba :-)

David Silver 08.01.2008  17:23

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: 1,9D

aha >:D >:D a proč jezdíš tkaovým velkým autem? potřebuješ mít pocit že jedeš ve vetším a také bezpečným? :-)

lorenzlubos 08.01.2008  17:50

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 1,9D

Tymto autom jazdim pomenej, ja sam jazdim najviac na Favorite LPG, ktory dostava fakt zabrat. Ale napr. na moju zalubu geocaching je to snad uplne najidealnejsie geovozidlo.

David Silver 08.01.2008  17:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 1,9D

aha, tak to j :yes: no ten se asi i vyplatí :yes: LPG neni tak drahé :no:

lorenzlubos 08.01.2008  18:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 1,9D

Do prace, po meste a do terenu idealne. Ale nemam problem sa s nim vypravit napr. ani do Viedne a pod. Favorit ma fakt bavi. Z Fabie Comfort to bol vyrazny skok, ako z clnkovania na rafting, ale bavi ma tento Favorit moc. Bojim sa len jeho bezpecnosti a skode sposobenej niekym inym. Je v dobrom stave, investoval som do prestavby na LPG a nedavno GO motoru, no od poistovne by som dostal tak max. 15000Sk :-(

David Silver 15.03.2008  10:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 1,9D

no v pojišt'ovnách jsou většinou "lakomci" no...

foto Hanss-MoDo-Team-

Hanss (MoDo Team) 08.01.2008  17:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 1,9D

BTW. lorenzi, od doby cos hodnotil mojí kárku jsem "mohutně" doplnil recenzi a fotky, tak čekám, že na to drobet mrkneš...... Zdravim :-) :-!

lorenzlubos 08.01.2008  18:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 1,9D

Ty jeden. Mal si uz skor celkovo 10, napriek tomu , ze 9+9+10 skor nalezi 9b. dostal si za recenziu 10b, co uz je koser a ak chces aj za fotky, tak ich mas sice dost, ale chybaju mi stale napr. viacere fotky interieru (napr. zad. sedadla) a ked uz pridavas aj fotky inych aut, tak ich zorad nejako logicky, nech to nie je take na preskacku. Auto mas super, recenzu tiez, tak sa nehnevaj, ak napr. nezdielas moj nazor na tie fotky ;-) :yes:

foto Hanss-MoDo-Team-

Hanss (MoDo Team) 08.01.2008  18:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 1,9D

Ne, ne jsem rád když se konkrétně dozvim co je špatně, je blbý mít "dobrý" auto a kazit si to fotkama - věcí kterou mohu sám ovlivnit, když vím jak!! :-) :-)

"anonym" [85.70.229.XXX] 20.12.2007  21:45

Nafta-rezerva

Mám prosbu kolik nafty u Vašeho vozu Opel Vivaro je v rezervě po rosvícení kontrolky, popřípadě dojezd. Děkuji Miloš

lorenzlubos 20.12.2007  23:36

« Re: Nafta-rezerva

No, skonzultoval som to s otcom. Rezerva sa nam este nikdy nerozsvietila. Pravdu povediac, oco ani nevedel, ze tam taka kontrolka ja (tak teraz neviemani ja, ale snad hej). Mame totiz digitalny palivomer (bol od roku 2004? - lepsi je analogovy starsi). Ked nam raz zhasol posledny, alebo predposledny (uz si oco nepamata), tak vzapati potom natankoval este 76 litrov, co by znamenalo, ze tam bolo este 14 litrov. Dlhodobym pozorovanim nam vychadza, ze 1 dielik na tej stupnici je cca 9 litrov, ale uz sa nam stalo, ze po vypnuti a opatovnom zapnuti motora nam zmizli 3 dieliky!, takze priemer je priemer, ale ukazuju ako chcu. Nakolko dosahujeme nizku spotrebu, co s 90 litrovou nadrzou robi velmi dobry dojazd, tankujeme nie, ked je uz treba, ale ked narazime na lacnu naftu (t.j. vacsinou benzinka METRO a rakuske benzinky). Velmi som asi nepomohol, ale napisal som vsetko, co s rezervou moze suvisiet a co viem.
      Inak, mate skusenosti s Vivarom (Traficom, Primastarom)? Napiste mi prosim Vase postrehy, skusenosti, vytky aj pochvaly. Zaujimama ma vsetko. ;-)

"-- skrytý --" 10.01.2008  22:20

4b?

Proc jsi dal menu auto 4b za fotky? Je jich malo? Nelibi se ti? ;-)

lorenzlubos 11.01.2008  08:36

« Re: 4b?

Je to mnozstvom a druhom fotiek. Pridaj viac. A uplne chyba interier. Mam rad este, ked su nafotene zaujimave detaily. Pridaj, ozvi sa, a ja urcite zvysim. Slubujem. :yes: ;-)

"-- skrytý --" 11.01.2008  23:59

« Re: Re: 4b?

Ok, pripominky beru.. proc tam dane fotky nejsou maji jednoduchy duvod. Auto je na zimni spanek uz cca od Rijna u kamarada v garazi cca 100km odsud, takze se k auto nedostanu. :-) Az bude moznost, tak interier samozrejme nafotim.

foto Dadanek-AlkoholixXx-

Dadánek (AlkoholixXx) 27.02.2008  21:03

ahoj

Zdravim, zapracoval jsem na recenzi, doplnil jsem ji a celkově upravil...A hlavně jsem doplnil spoustu krásných fotek. Na fotogalerii si totiž docela zakládám. můžeš kouknout a kdyžtak i přehodnotit...Díky!

neregistrovaný: "pepinosk" [77.48.69.XXX] 15.03.2008  10:05

Moje skusenosti z VIVAREM

Dovolim si aj ja dodat trochu zkusenosti z Oplem VIVARO 1.9 DTI 4 roky najete 150 000 km jeden ridic, jezdim pomerne svizne to je okolo 120 - 150 v nemecku neni vyjimka i 175 to je maximum co sem z neho dostal,spotrebu mam okolo 8l. uprimne,moc to nesleduju,auto ma vyborne jizdni vlastnosti,velmi dobre sedi na ceste a uzasne se s nim jezdi, tu sestku bych daval az pri stovce,zda se mi ze 95 je na hrane ,snad kdyz jedete z kopce.ale je velmi poruchove,nevim jestli jsem trefil na spatny kus ale uz toho mel pozehnane.
    1.vymena predni napravy po 60000km, servis 10 dni
    2.porucha alternatoru po 70 000 - oplu trvalo 14 dni nez dodal novy,prvni se stratil nekde po ceste z nemecka??? a druhy dovezl z Prahy majitel servisu z Kosic, vyuzita asistenci sluzba v Kosicich, vsechno OK podle podminek az na to ze asistencni sluzba mi nechtela proplatit cestu letadlem kdyz sem jel pro opravene auto i kdyz v smluvnich podminkach je tato moznost,nakonec ustoupila :-).
    3.praskla trubka hydrauliky a kapalina vytekla na alternator,po 90 000 stesti ze sem ihned vypl motor,jinak auto hori,oprava trvala v Italii 10 dni take velmi dlouho trvalo nez Opel dodal z nemecka nahradni dily, vyuzita asistencni sluzba v Italii vsechno OK
    4. 2 x uz sem menil takovou malou potvoru na vzduch,nepamatuju si nazev ale pri vysi rychlosti motor nahle strati silu,nechal sem si udelat diagnostiku v jednomservisu kde mi rekli co to je ale ze to nemaj na sklade ale kdyz sem jim rekl kterym smerem jedu tak mi to ochotne zabezpecili v servisu po ceste vymena sla lehce, takze kdyz seto stalo podruhe uz sem vedel o co de.
    5.zda se mi ze kovove casti auta velmi rychle korodujou, kdyz sem se na to ptal znameho mechanika,tak se na me podival s usmevem a rika,u oplu normalni. Je mozne ze sem skutecne trefil na spatny kus,ale co mi velmi vadi,tak je ze u oplu nefungujou mezisklady, vsechno se objednava od vyrobce a vsechno jim dlouho trva,to je jeden z duvodu proc uz ne opla. pokud nekdo docetl az sem tak mu dekuju za jeho cas a preju Vam vsem mnoho stastnych kilometru, jestli Vas bude jeste neco zajimat,tak mi muzete napsat sem pepinosk@zoznam.sk

foto Kubyyyk

Kubyyyk 15.03.2008  10:23

Cau lorenz...

...no hele tedka taky dracim z Vivarem. Pracuju pro DHL a tam je to muj sluzebak. Mame uz ty faceliftovany verze s uzasnou vybavou. Kdyztak v moji recenzi u Ibizy najdes zatim jen 2 fotky Vivara ;-) ;-) Cus cus. No a jinak za 10 >:D

foto PlumJelinek

PlumJelinek 23.08.2009  13:37

Proč Opel a ne Renault?

Proč jsi koupil Opela a ne Renaulta? Jedná se o shodná auta, jen pokud vím, Renault má velkou výhodu v ceně oproti Opelu, jelikož je to jeho "vlastní" auto.....

foto PlumJelinek

PlumJelinek 17.04.2010  23:04

Rozdílné názory

Mám stejné auto se stejným motorem jako služební, jezdím s ním cca 5000km měsíčně.... četl jsem tvoji recenzi, ač se jedná o stejné auto, tak musím říct říct, že mé názory na základě zkušeností jsou poněkud rozdílné oproti tvým, dá se říct skoro opačné... zkrátka co člověk, to jíný názor...