Mercedes-Benz Viano (2008)

11.2.2009

Na jaře 2008 jsem byl nucen z důvodu 4. přírustku do rodiny začít řešit otázku volby většího rodinného vozu. V této době jsme již druhým rokem používali…

Mercedes-Benz Viano (kozich)

m.z. 12.02.2009  00:02

Viano vs Multivan

Ahoj,pěkné autíčko se super motorem,resp.jediný pořádný dízlový motor do Viana,zbytek je jen z nouze ctnost.Jezdil jsem 3roky Multivana 4motion,ten kufr si srovnával u stejných rozvorů?20cm se mi zdá dost a rozhodně i krátký nemá malý kufr.Asi ho dost využíváš,když ještě musíš vozit rakev >:D Jednou jsem to měl na autě a už nikdy,akorát to otravuje cestu.Uvidíme jak bude Medvěd šlapat,protože VW se neukázal jako vzor spolehlivosti,ale jinak spokojenost a dál slouží v rodině.Teď Multivany docela slevnili,ale zatím nemají srovnatelný motor s Vianem,128kw na něj nestačí.Má vyjít v dohledné době motor 181kw a to už bude dost slušné :yes: Třeba mě ještě znovu přesvědčí.

kozich 12.02.2009  23:57

« Re: Viano vs Multivan

mel jsem ty auta postavene vedle sebe a 3. radu sedadel co nejvice vzadu. Mozna to nebylo tolik. Na druhou stranu MB v teto verzi meri 4993mm a VW Multivan "jen" 4893mm, pricemz ma jeste zadni naraznik vystouply necelych cca 7-8cm, coz v souctu dava skoro tech 20cm.

Co se tyka spolehlivost, cetl jsem dost diskusi na toto tema, jedni hanili VW a druzi MB. Jde asi o to vybrat spravnej kus. Ja to zatim se svym najezdem nepoznam.

Jinak tu rakev vozim jen na dovolenou, pripadne jeste na tazne zarizeni nosic na kola.

"-- skrytý --" 28.12.2010  00:24

« Re: Viano vs Multivan

Prosím tě mohl by jsi mi poslat kontakt na tu hradeckou firmu co ti montovala Kenwood 8220 do Viana?
        A jak jezdis za 9,5 l my jezdime ve meste za 13,5 - 14 l a to lechtame plynovy pedál :-)

Diky HOFFI

foto rudosh

rudosh 02.10.2012  16:00

« Re: Re: Viano vs Multivan

9,5l je podle mě jízda na spotřebu :-) průměr mám kolem 12l a dálnici rychle 13l+

Měl jsem jak multivan (128kW, 6q manuál) tak Viano (obě 7 míst). Hned po prodeji multivana se začal hodně kazit (4 roky staré auto, poloosa, klima, elektřina). Viano zatím bez problému (teď 4 roky a pryč ještě určitě nepůjde). U VW se mi líp pracovalo se sedadly (daly se otáčet aniž by je člověk musel vyndat z auta, líp se vyndávaly a vracely zpět), lavice sice byla extrémně těžká, ale měla praktické šuplíky.

Viano je pohodlnější. Podvozek, motor i převodovka jsou někde jinde. Na spotřebu byl zase lepší multivan (ale to bylo asi dáno manuálním šestikvaltem). Výkonově jsou podle mě ty auta srovnatelná. Nepotřebuji 4x4, zadokolky jsou mi blíž, projev motoru MB je taky lepší, cenový rozdíl až překvapivě velký takže nad tvrdým, přední gumy žeroucím multivanem u mě Viano vyhrálo. Z té zástavby audia do nového auta jsem měl strach, takže radši command.

foto multinka

multinka 12.02.2009  18:14

Croatia

Ahoj. Jsme stejného cestovatelského ražení. Jsem cenově někde jinde, ale fotky z dovolené(Pelješac-Orebič) mám taky. Za 10.

mayki 12.02.2009  18:52

Najlepsie MPV

Gratulujem k najlepsej volbe v kategorii MPV. VW ti nikdy neda styl, image, technicke vymozenosti a komfort Mercedesu. Ani nevravim o inych znackach (Renault, atd..). Ked budem mat tolko deti ako ty, tak urcite budem zhanat nieco podobme >:D . Ale urcite s 4X4 a 6st. manualom. Ten automat mam vo firme v Sprinteri, a ti poviem, ze vie ma pekne rozculit. Vytaca motor ako blazon, nevie vyuzivat krotiaci moment tak ako by mal. Ked mu chcem pomoct so zaradenim vyssieho stupna tak moje povely ignoruje 8-s :no: . Viem to porovnat kedze mame ten isty Sprinter aj s 6st. manualom.
    Celej tvojej rodine zelam vela prijemnych km.

m.z. 12.02.2009  23:07

« Re: Najlepsie MPV

Mayki,to je asi ten styl,image a tech. vymoženost,kterou ti VW nedá >:D Každému vyhovuje něco jiného a VW si s Mercedesem a potažmo dalšími značkami nemá co vyčítat,co se týče kazivosti jejich modelů.Např.když jsem v r.2004-5 vybíral,Mercedes se se svým traktorovým 2,2CDI nemohl VW vůbec rovnat,byl v tom kravál jak v 3válci.S 3litrem drží trumf zase Mercedes a na tahu je VW.Pokud se netrefí na smolný model,věřím,že bude dobrý MB i VW.

"-- skrytý --" 13.02.2009  15:53

« Re: Najlepsie MPV

S tvrzeni o tom ze Viano ma oproti Multivanu navrch co se tyce techniky, image a komfortu bych byl dost opatrnej. V osobnich autech je MB urcite ten kdo udava smer. Ale v uzitkovych vozech je kralem VW. A Viano a Multivan jsou chte nechte porad uzitkova auta.

mayki 14.02.2009  12:52

« Re: Re: Najlepsie MPV

m.z. aj mara.21 neviem ci je to vas osobny nazor alebo ci mate toho tolko nastudovane ako ja, co sa tyka aut vseobecne. VW je vo volnom preklade "ludove auto", cize auto pre siroku skupinu ludi ktori maju na auto stredne vysoke naroky. Nikdy sa nebude Passat rovnat C-classe, Phaeton S-classe a mohol by som pokracovat. Nikdy nebude mat VW lesk a image Mercedesovskej hviezdy. Preto ma Viano navrch nad Multivanom!

m.z. 14.02.2009  13:05

« Re: Najlepsie MPV

>:D Mayki,mě je úplně jedno,jestli má VW menší lesk než MB.Hodnotnější by bylo,kdybys měl s dvojkou Viano-Multivan osobní zkušenost.Já ji mám a Kožich taky a nevšiml jsem si,že by nějak vyzdvihoval Viano nad Multivan,jde jen o to,co komu vyhovuje a nevidím mezi nima žádný výrazný náskok techniky,ale možná víš to,co já ne :-O Jestli nemáš něco k tématu,je zbytečné to dále rozvádět.Ještě jednou ti to zopakuju,bavíme se o Vianu vs Multivan.Těším se na odpověď k tématu a ne na globální hodnocení značek.

mayki 15.02.2009  20:17

« Re: Re: Najlepsie MPV

Nemohlo ti ujst, ze som porovnaval Mercedes vs. VW, cize ziadne globalne hodnotenie. Myslim, ze u teba rozhoduju sympatie ale co sa tyka faktov tak hviezda ma navrch. Na 100%.. :-) ;-)

kozich 23.02.2009  19:51

« Re: Re: Najlepsie MPV

Souhlasim s tim, ze obe auta vychazi z uzitkovych a vice prodavanych modelu VW Transporter resp. MB Vito. Neznam statistiky prodeje uzitkovych verzi, na silnicich jich potkavam hodne od obou znacek. Co se tyce MPV na CZ trhu v roce 2008, je situace prakticky 50:50.

Poustnik 13.02.2009  22:27

To je moc sympatické autíčko

a gratuluji ke čtyřem potomkům. Mohl bys přidat ještě víc fotek interieru? Ten kufr by mě zajímal, i když, pravda, auto v této cenové relaci rozhodně neplánujeme. Honda Odyssey má vzadu hodně hluboký kufr, do kterého se vejde opravdu lecos, i když z téhle fotky to není příliš patrné. [odkaz]

"-- skrytý --" 13.02.2009  23:07

« Re: To je moc sympatické autíčko

Autíčko jo? >:D ;-)

Poustnik 14.02.2009  00:09

« Re: Re: To je moc sympatické autíčko

Nemá to 5m, je to autíčko.... :-)

"-- skrytý --" 14.02.2009  01:12

« Re: Re: Re: To je moc sympatické autíčko

Takže pro tebe, co je do pěti metrů je autíčko jo? >:D

Poustnik 14.02.2009  01:17

« Re: Re: Re: Re: To je moc sympatické autíčko

No jasně. Honda měla 511cm. To bylo auto.

"-- skrytý --" 14.02.2009  01:25

« Re: Re: Re: Re: Re: To je moc sympatické autíčko

A na šírku a výšku, případně rozvor nebo rozchod kol nehledíš? ;-) ;-)

kozich 23.02.2009  19:38

« Re: To je moc sympatické autíčko

pár fotek jsem přidal, i když jsem moc nehleděl na umělecké ztvárnění (tj. neumyl a nevyčistil auto, horší světelné podmínky atd.). Na tu tvoji Hondu jsem při hledání správného vozu narazil, ale zamítl v zárodku coby vůz určený pro US trh. Kufr vypadá hluboký, předpokládám ale, že se zužuje s přibývající výškou.

Jinak pro mne byl etalonem pro měření hloubky kufru kočár/přívěs za kolo pro dvě děti Chariot CX2
      který má ve složeném stavu rozměry 104 cm x 79 cm x 25 cm. Chtěl jsem mít možnost ho dát naplacato do kufru, což se ve Vianu povedlo. Stejně jsem vybíral i Autobox, kam se tento kočár vejde také.

foto certina

certina 23.02.2009  17:12

Konečně!

Zdravim, koukám, že jsi mě předběhl a recenzi Viana jsi sem dal první :yes:

kozich 23.02.2009  19:22

« Re: Konečně!

Jo jo, odhodlával jsem se k tomu 1/2 roku ;-). Také mi to tu chybělo. Tak se přidej a poděl se o svoje zkušenosti

"-- skrytý --" 03.03.2009  16:24

vnitřní rozměry

moc pěkný auto, sháním něco podobného, taky jsem došel k závěru, že pokud se má vozit více jak 4 lidi, tak to chce Viano nebo Multivan. No a vybírám mezi těmito dvěma a ještě mezi verzemi normálními a prodlouženými (Viano - Extra Lang). Mohl bych Tě poprosit, až budeš mít čas, změřit, kolik je místa od zad normálně umístěných sedaček v první řadě za řidičem k zadním dveřím (djeme tomu ve výšce 50 cm nad podlahou). Jde mi o to, jak dlouhá krabice by se vešla do kufru, pokud by v autě bylo 5 cestujících (pohodlně posazených).
    Díky moc.

kozich 04.03.2009  22:12

« Re: vnitřní rozměry

změřím ti to.

Také jsem uvažoval o verzi Extra long, zvenčí vypadá pořád hezky, ale už s ní nezajedeš např. na normální parkovací místo pro osobák. Manželka by se z toho asi už zbláznila, s autem jezdí primárně ona.

kozich 09.03.2009  20:42

« Re: Re: vnitřní rozměry

Tak orientačně je to 160cm. Jinak pokud budeš mít užší krabici tak lze sklopit jedno sedadlo v 1.i 2. řadě sedadel a dostaneš se určitě přes 2 metry.

"-- skrytý --" 13.03.2009  11:26

« Re: Re: Re: vnitřní rozměry

Dík moc. Vidím to asi na tu extra dlouhou verzi Viana. Ten 6ti válec se zdá, že je supr motor. Jsem na 6ti válec zvykly z kombiku a nechce se mi jít do Multivanu s menším výkonem.
          Uvidím, co vyberu, podělím se se zkušennostmi.

foto KrovJ

KrovJ 29.11.2009  20:32

nejlepší

Můj otec si ze stejných důvodů pořídil taky takové (mno slabší a kratší) ale taky s automatem a když s ním mám možnost jet, nemůžu si ho vynachválit.. Ten rozhled a jakej mají všichni ostatní respekt .D Viano rozhodně vyhrává na Multivanem na plné čáře!

"-- skrytý --" 04.01.2010  21:41

Jak s telefonem

Chci Vás poprosit o radu. Stal jsem se majitelem MB Viano 3,0 CDI, zatím naprostá spokojenost - super autíčko. Jen mám malý problém - jak s telefonováním - máte někdo zkušenosti s nějakým dobrým rádiem s bluethoot do Viana, nebo to nějak obejít přes originální rádio??? Díky za radu. Vláďa

kozich 25.01.2010  20:53

« Re: Jak s telefonem

já mám ve Vianu systém Kenwood DNX-8220BT (resp. starší model), kromě jiného je tam i bluetooth modul. Pokud již autorádio máš, tak mám osobně velmi dobré zkušenosti s HF sadami od Parrotu.

"-- skrytý --" 12.01.2010  13:10

dotaz

Zdravím všechny.
    Mám taktéž MB V220, r.v. 1999 a jsem s ním maximálně spokojen. Lepší vůz jak pro rodinu, tak pro podnikání si neumím představit. Za dva a čtvrt roku, co jej mám, žádný větší problém. Až na jeden. Systém regulace výšky podvozku. Cca před rokem odešel kompresor. Při dotazu v servisu MB doporučili výměnu celého systému za téměř 50.000,- což se mi dávat nechtělo. pomohl kamarád dodávkou neoriginálního motorku z VW, což ale není řešení napořád díky nedostatečnému výkonu.
    Ptám se a prosím o radu: máte někdo s tímto nějakou zkušenost a také návrh či možnost řešení? pokud ano, dejte vědět.
    Předem díky

foto DawQa

DawQa 13.03.2011  07:47

výborný auto

tohle byli nejlepší dodávky od dob 1. vita, ale musím řict že 2.2 v něm stačí bohatě, ja jezdim dokonce ve 2.1 čtyřkolka automat čtyři roky a skoro 500 000 km a je vidět že je to kvalita kromě pár výpadků systému do nouzového režimu(silnebloky na převodovce a nebo klapka vyfukových plynů) jinak naprostá spokojenost.. :-)
    Přeji ti ještě mnoho šťastných km a let s tímhle krasavcem mezi dodávkami.. ;-)

foto kolmar

kolmar 06.09.2011  23:06

Viano

Zdravim, pozeram ze mate krasneho tatosa aj s poriadnym motorom. Auticko ma uz ak sa nemylim 3 roky, tak velmi rad by som vedel inf. z prvej ruky, hlavne o spolahlivosti. Po takejto dobe spokojnost? kolko ste najazdili km a boli nejake poruchy? ak ano ake? V6 v priemere jazdi za cca kolko litrov? Budem velmi rad, ked sa s kladnymi aj zapornymi dojmamy podelite.

kozich 13.09.2011  14:12

« Re: Viano

moc s nim nejezdime, za 3 roky ma najeto jen cca 45.000km. Vetsinou se s nim popojizdi na kratke vzdalenosti, tedy spotreba je kolem 12l nafty. Na delsi cesty se da dostat i pod 10l, pokud clovek jede plus minus podle pravidel silnicniho provozu.

zavady behem tech 3 let:

- vymena baterie - zrejme diky kratkym dobijecim cyklum pri popojizdeni
      - odesla ridici jednotka (resp. jeji cast, nevim presne) - jednoho dne auto nenastartovalo. Bohuzel bylo cca 2 mesice po zaruce, tedy naklad skoro 20k vcetne prace. Mercedes o techto poruchach zrejme vedel, ani je to moc neprekvapilo.
      - nefunkcni klimatizace pri volnobehu nebo nizkych otackach - vymena naplne a nejakeho rele - Mercedes udelal zdarma, meli na to i nejakou svolavaci akci

Obecne ti doporucuji si ujasnit s prodejcem, jak je to se zarukama a servisem zdarma.

Celkove moje hodnoceni auta je pozitivni. Kdybych se mel ted znovu rozhodovat, co v teto kategorii vybrat, zustalo by rozhodovani mezi MB Viano a VW Multivan, jehoz posledni generace se podle mne podstatne vylepsila.

foto garry23

garry23 02.09.2013  22:14

Měl bych dotaz na majitele recenze nebo jakéhokoliv uživatele Viana, jaké se vyskytly u tohoto vozu závady.

Děkuji za jakýkoliv ohlas.

kozich 26.09.2013  23:12

« Re: spolehlivost

Krome vyse uvedeneho mne ted zlobila cidla u posuvnych elektricky doviranych dveri (hlasilo to otevrene dvere, resp. nekdy nezamklo posuvne dvere]. Jinak pouze opotrebovane brzdove desticky, podlozky u tlumicu apod.

I po tech 6 letech nevidim krome MB Viano a VW Multivan zadnou konkurenci, pokud chces 7-8 plnohodnotnych sedadel a jeste velkej zavazadlovej prostor.