Škoda Fabia (2010)

31.5.2010

Barva zelena rallye, pakety Sport 1 + 2 a Ambiente Plus, zasterky na vsech kolech, hagusy. Konkretne hagusy jsou nekomu trnem v oku, ale to je jeho…

Škoda Fabia II (kittiwake)

FRPE 31.05.2010  22:31

Že by už?

Ahoj Kittiwake,

už se zadařilo a máš ji? ;-)

kittiwake 31.05.2010  22:34

ahoj

Ahoj, jojo dnes jsem ji dostal :-)

Brandon Walsh 31.05.2010  22:42

« Re: ahoj

gratulujem vela stastnych kilometrov :yes:

FRPE 31.05.2010  22:44

« Re: ahoj

No vidíš a to je dobře ... nejprv si nám sem dal asi 3-4x verzí, spíše mě to přišlo jako zbožné přání ( že se na auto těšíš ) ale málokdo věřil, že nejsi fejk a i ty "recenze" na to jak jí jednou budeš mít mě přišli ... ehm ... takové divné ... ale tys to nyní všem dokázal, že jsi si svůj sen splnil. :yes:

Nyní se pleas zaměř na recenzi, je tuze krátká, omluvou ti jest to, že máš dneska z auta radost a nespíš s manželkou ve společný ložnici ale s new Fabkou v garage, proto tě jaksi omluvíme, avšak zítra se těším na doplnění krásné recenze na novou Fábii II s atraktivním motůrkem, takže pane kolego, pořádně vyspat a zítra nezapomeň ... ;-)

talio2 31.05.2010  22:50

čb

Ahoj, zdravím dalšího českobudějovičáka na ma.cz :-) tak na 80% jsem poznal i kde je to foceno :-)

auto parádní, fotky pro mě dostačující, jen ta recenze :-)

kdyžtak můžeme dát někdy sraz a pokecat :-) koukni na moje embéčko :-)

FRPE 31.05.2010  22:54

« Re: čb

tak schválně talio - kde? >:D tik tak tik tak ... čas běží ...

tddttddnn - a soutěžící Talio neuhodl správné místo, pane Talio skutečně to není Rudolfov ani Žabovřesky a ani Hluboká nad Vltavou ... 8-s >:-[] :no: >:D

talio2 31.05.2010  22:57

« Re: Re: čb

já bych to viděl na Zavadilku hned za ZŠ kam jsem chodil 9let :-)

FRPE 31.05.2010  22:59

« Re: Re: Re: čb

Ptáme se naší "místní" poroty : Pane Kitiwake, uhádl soutěžící Talio onu lokalitu? :-O

foto Aspire

Aspire 31.05.2010  22:52

Co říct...

Ta Fabie vypadá krásně a ta zelená... no krása, asi jsem se zamiloval >:D Ještě by to chtělo dopsat recenzi a ještě více fotek aby jsem si ji pořádně prohlédl a samozřejmě ohodnotil. Přeju šťastné kilometry :yes: ;-)

Ronault. 03.06.2010  19:52

« Re: Co říct...

Krásu si představuju teda jinak, ale ta zelená ji sluší ještě více jak oranžová metla. Inu zelená je zase IN, Fanouš taky :yes: >:D

kittiwake 31.05.2010  23:06

trefa

koukam ze to mas pekne zmapovany, samozrejme trefa :-)
    Fotky pridam jak se k tomu dostanu a recenzi snad taky. Ted nema smysl neco vic psat, nejsou data :-)

talio2 31.05.2010  23:14

« trefa

huráááá sundejte mi ty ruce >:D >:D nemám tak špatnej orientační smysl jak si všichni myslí >:D >:D >:D

buď tedy jako Číslo5 ->sbírej data >:D >:D

"-- skrytý --" 01.06.2010  07:49

Pěkná

Barva super , akorád jsem myslel že už dávají i do fabie šestikvalt ;-\ , ten motor je do velikosti fabie ideální v octávce bych ho nechtěl . Gratulace a mnoho štastných km ;-)

foto dRudi

dRudi 01.06.2010  10:07

« Re: Pěkná

já Ti nevím čověče, čim víc vidím tu po FL, tak mi ty světla přijdou strašně vytahaný, to je jak kdybys Fabkuj chytil za nos a vytáhnul ji za něj dopředu :-(
      Ale ten motůrek, to musí být zajímavé :-)

RS 01.06.2010  09:51

Zástěrky

To je hrozný mor. Vím, že je to praktický, ale vypadá to strašně (hlavně vzadu) ;-)

foto JardaSLX-BMWfans-

JardaSLX (BMWfans) 01.06.2010  13:15

« Re: Zástěrky

No, ikdyž jsem taky nikdy pro zástěrky moc nebyl, k týdle Fábii mi i docela sednou :yes: Ale ta barva, ta se mi moc nelíbí, naživo to beude možná něco jinýho

"-- skrytý --" 01.06.2010  13:39

« Re: Zástěrky

kdyby jsi to nenapsal tak si jich ani nevšimnu. a proč ne? není to porsche na krásu...

kittiwake 01.06.2010  14:13

« Re: Zástěrky

Je to holt ciste subjektivni vec. Me se naopak libi, ta cerna barva krasne kontrastuje se zelenou :-) Barva je nazivo fakt skvostna, zatim sklizi uspech u kazdeho kdo ji vidi. Ale jasne, ze co clovek, to jiny vkus, hlavni je ze se libi majiteli, tedy me :-)

RS 01.06.2010  15:53

« Re: Re: Zástěrky

Já ti to neberu, ale mně se to prostě nelíbí a líbit nebude :-) ...koneckonců stejně blbě vypadají na Roomsteru i Octavii. Auto pak vypadá jak důchodcovská brambora a zezadu vůbec nevynikne šíře kol ;-)

foto Honza-Micka

Honza Mička 02.06.2010  02:16

« Re: Re: Re: Zástěrky

jo,tak jako u me! >:D >:D >:D delam si srandu :-) sebral jsi mi napad,takovou podobnou,ne-li uplne stejnol,ale s koly Elba jsem si si zkousel nakonfigurovata vysla mi celkem prijemna cena,tak uvidim,jak se sizuace vyvine a treba tady budou zabicky dve :-) ;-) Jinak taky me zajima ten motor,mam slibenou jizdu,ale nejak nejsem schopny se dostavit >:D

kittiwake 02.06.2010  08:39

« Re: Zástěrky

Motor je uzasnej - samozrejme v dane kategorii. Je to opravdu hodne zivy a to ho netrapim ale predpisove zajizdim. Vcera jsem najel asi 200K, z toho 40K mesto a zbytek slusny okresky. Rychlost vicemene predpisova obcas prolozena mensi rychlostni zkouskou a podle PP prumerna spotreba 5.6. Na syrovej motor myslim dobrej vysledek. Po dlouhe dobe mam auto, se kterym neni nebezpecny predjizdet. Nejvetsi smutek je, kdyz jizda konci a blizim se ke garazi, jeste bych vzdycky radsi jel :-)

"-- skrytý --" 02.06.2010  18:34

:yes: :yes: >:D

foto ryccardo

ryccardo 21.06.2010  11:09

« Re: Re: Re: Zástěrky

No jo sice to nevypadá nejlíp, ale já je na autě taky mám a vzhledem k tomu, že nejsou až na asfalt tak i šířka gum vynikne. Nehledě na to, že jak tu někdo správně poznamenal, tak se pak nešpiní auto a v zimě nemám zmrazky na celým prahu až k zadním kolům. Zástěrky je z mýho pohledu na autě nutnost, byť ne moc estetická.

sotomaior 01.06.2010  14:23

« Re: Zástěrky

já naopak zástěrky chválím, hned se za takovým autem v dešti jede jinak a auto se tak nešpiní... a navíc některé auta (gpunto) si bez zástěrek obíjejí kamínky dveře... jinak barva se mi moc líbí, hodnocení dám až po nějakém doplnění, jinak ať slouží!

RS 01.06.2010  15:55

« Re: Re: Zástěrky

Praktické to je, o tom žádná, ale estetika trpí ;-) Ne nadarmo je tam prakticky žádná automobilka dnes nedává.

sotomaior 01.06.2010  16:32

« Re: Re: Re: Zástěrky

já je dával na každé své autí >:D ale hlavně proto, že u nás se sype inertem a některé modely je maj vcelku vkusně zakomponované... jinak to nařízení EU, že zástěrky nejsou povinné bych s chutí zrušil, jako v zemích kde moc neprší tak jsou na nic, ale v našich podmínkách..

foto nextright

nextright 01.06.2010  20:15

« Re: Re: Re: Zástěrky

Automobilky je tam nedávají, protže šetří, a ne kvůli líbivost...

sotomaior 01.06.2010  21:40

« Re: Re: Re: Re: Zástěrky

spíš bych řekl, že je nedávají proto, že nemusí a kdo chce tak těm je prodaj až za cca 1000kč jeden pár

kittiwake 01.06.2010  22:12

« Re: Zástěrky

Souhlas. Jen ta cena je nastesti jen 655 + DPH na vsechna kola dohromady ;-) Ale aspon takhle neni jedno auto jako druhy, nekdo ma zasterky, jinej hagusy nebo hliniky a nekdo vsechno dohromady :-)

Ronault. 03.06.2010  19:55

« Re: Re: Zástěrky

Zástěrky chválím, u Fabky se na krásu nehraje, navíc je to praktické. Ale hagusy se mi moc nelíbí, prostě ty bych dával na kombíka, tam zase musí být, jinak by to nebyl ten správný kombík. ;-)

"-- skrytý --" 02.06.2010  18:37

« Re: Re: Re: Re: Re: Zástěrky

To že je nemusí dávat je stejně zákon který si automobilky vynutily aby ušetřily a na těch co si je koupí vydělaly ;-)

foto twistedTSD

twistedTSD 02.06.2010  17:59

« Re: Zástěrky

to jo, ale fabka v dešti, to je katastrofa, takže ja taky chvalim :yes:

"-- skrytý --" 01.06.2010  14:36

Ahoj,chtěl bych se optat,jaký je motor,zda je tichší než 1,2 htp 51kw,nebo je Tsičko lepší ve všech směrech? Přeji spoustu spokojených kilometrů,ať se daří. Petr. :-)

foto DzonyM

DzonyM 01.06.2010  14:51

« Re: Motor

Také jsem zvědav, zejména na hodnocení motoru TSI.

kittiwake 01.06.2010  15:43

« Re: Motor

Motor je lahudka. Po nastartovani kdyz je studeny je vice slysitelny asi 30-60 sekund, potom se velmi vyrazne utlumi a uvnitr pri zavrenych oknech je prakticky neslysitelny. Za jizdy se ozyva pri jemnem plynu spise jen aerodynamicky zvuk. Pri seslapnuti plynu naopak prijemny motorovy a utlumeny zvuk.
        Pri otevrene kapote je slyset jakesi cvrlikani, je to uplne jiny zvukovy projev nez na jaky jsem byl zvykly. Vibrace uvnitr zadne, naprosty klid. Kdyz je v okoli primereny provoz tak pri stani na krizovatce hlasitost okoli zastini motor tak, ze beh poznate jen podle otackomeru.
        Zajimava je funkce, ktera za jizdy ukazuje prave zazarenou rychlost a sipkama ukazuje, zda preradit nahoru nebo dolu. Jsou to jen mala cisla a sipky, takze kdyz to neposlechnete, nijak to nerozciluje. Pocitac chce hodne brzo radit nahoru, pri 1800 ot/min si rekne o vyssi rychlost, takze pri 55 km/h si klidne rekne o petku. Motor i pri takto nizkych otackach pekne tahne.

foto Sarkasmic

Sarkasmic 01.06.2010  16:53

Babička žabička

Pěkná zelená barva, fabce sluší :yes:
    Jenom mě při pohledu na ní napadá jedna profláklá věta :

"Budeš chtít taky tu růžovou knížečku ty moje žabičko zelená?"

>:D >:D >:D :yes:

FRPE 01.06.2010  20:21

« Re: Babička žabička

Jj ale mě se zdá že moc sleduješ Rááádio Impuls a agenta jménem Bí ... :-! >:-[] ;-)

foto Pavel-E

Pavel.E 02.06.2010  09:27

Hagusy

Gratuluji k novému autíčku a přeji hodně šťastných km.

Barva je pěkná, jedna z mála co mi na novou Fabku sedí, kola taky sluší, klasická s 5ti paprsky, opticky vypadají větší než jsou. Ale pro mě jsou ty hagusy na "kratinké" Fabce jak ucha na nákupní tašce, na kombíku jsem je měl taky, ale na krátké? :-(

foto prejt

prejt 02.06.2010  10:24

« Re: Hagusy

To je fakt, hagusy na krátkém autě vypadají děsně. Když je vidím na pandě, felicii nebo sparku, můžu si ukroutit hlavu. A nedávno jsem je viděl na ventu, no, myslel jsem, že vrhnu šavli. A teď už je to na krátké fabii. Trochu paradox: vzhled vozu faceliftem (v rámci možností) maximálně vylepšili, ale zničili těmi hagusy. Ale každopádně gratuluji k tomu autu, dobrá volba, skvělý motor a krásná barva. :yes:

Ronault. 03.06.2010  19:57

« Re: Re: Hagusy

Hagusy tam určitě nejsou v základu! To se vsadím, to je dozajista za příplatek. I na kombi to nebude v základní výbavě, takže bych neoplakával hagusy ;-)

foto prejt

prejt 11.06.2010  09:18

« Re: Re: Re: Hagusy

Já je na stilu mám, ale to je kombík, tam prostě patří. Ale u krátké fabie bych si klidně připlatil za to, aby tam nebyly. To je můj názor, někomu se ale třeba můžou naopak hodit.

foto petrumr

petrumr 19.06.2010  11:46

« Re: Re: Re: Re: Hagusy

jo můžou se hodit,já sem si je připlatil.Auto je pracant a hagusy to potvrdí :-)

"-- skrytý --" 19.06.2010  13:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Hagusy

No hlavně pak neni potřeba originální nosič, a z konkurentů to podle mě nikdo jinej na krátkou verzi svýho modelu nenabízí :yes:

"-- skrytý --" 02.06.2010  12:55

Dotaz

Můžu mít dotaz, kdy sis Fabii objednával? Jedná se mi o balíček Sport I., kde máš kola Antares. Tudíž mi přijde logické, že už z pásu sjíždí Fabie s Antaresama. Ale my když jsme si objednávali Fabii, tak v balíčku Sport I. byly kola Line (v konfigurátoru jsou ještě vyfocený :-) A ve škodovce mi dneska nebyl nikdo schopen říct, jaký kola přijdou >:D Jako mohlo by mi to být jedno, já mám objednaný Elby. Ale ségra tu do mě hučí, ať to zjistím >:D

kittiwake 02.06.2010  17:48

« Re: Dotaz

Auto jsem dostal asi 28-30 dni po objednani, presny datum nevim, ale byl to docela fofr. Rikali 2 mesice a byly to jen 4 tydny. Myslim ze objednavka byla nekdy 25-29.4.2010 a z fabriky vyjelo 20.5.2010. Pak dalsi asi tyden putovalo do Budejc.

"-- skrytý --" 02.06.2010  17:59

« Re: Re: Dotaz

To má někdo štěstí :-) Já čekám už skoro 2 měsíce ;-\ Ale dneska jsem se informoval, ráno bylo v lakovně už >:D A co se týče těch kol, tak mi to na infolince vysvětlili... že od 28.4.2010 se do balíčku dávaj Antares místo Line, nezávisle na tom, kdy se to objednalo :-)

"-- skrytý --" 02.06.2010  14:53

Kotouče_zadní náprava

nevite nekdo,kdy se davaji u fabie na zadni napravu kotouce? vim ze je to u nejsilnejsich motorizaci,ale videl jsem to i u 1,2 TSI 63kW. tak jsem si myslel,ze se kotouce davaji s ESP, ale tahle fabka zas mou domnenku vyvraci

"-- skrytý --" 02.06.2010  16:16

« Re: Kotouče_zadní náprava

To by mě taky zajímalo :-) někde píšou že je maj, jinde že ne. A jde o to, jestli je to základní ESP v balíčku Sport II. (kde je jen ESP, ABS, MSR, ASR). Nebo ESP Plus (navíc EDS, HBA, HHC). A balíček Sport II stojí jen 10.000, když je tam ještě Maxi-Dot, Rádio Swing a kontrola tlaku v pneumatikách. Když v eleganci chtějí jen za samotný ESP Plus 16.800Kč... No uvidíme, já mám objednou 63kW i s ESP Plus, a nerad bych měl na svých 16" bubny, ale jestli budou, co nadělám no >:D

foto zip2016

zip2016 02.06.2010  16:22

« Re: Re: Kotouče_zadní náprava

A nedávají se kotouče na tu silnější verzi 77 KW?

"-- skrytý --" 02.06.2010  16:33

« Re: Re: Re: Kotouče_zadní náprava

dle vypisu zakladni vybavy je maji mit vsechny motorizace o vykonu 77 kW, ale paradoxne mi prijde dle fotek zde na auto.cz testovane fabie combi 1,2 77kW DSG, ze ma vzadu bubny.tak a od teto chvile se to stava trochu neprehledne ;-)

"-- skrytý --" 02.06.2010  16:46

« Re: Re: Re: Re: Kotouče_zadní náprava

No taky jsem to chtěl napsat, ta testovaná fabia má bubny :-O a co jsem našel na jednom serveru, kde nabízí nový auta, tak tam píšou: Kotoučové brzdy zadní ( mimo 1,2/44kW a1,2/51kW )... Tak já nevím >:D

Brandon Walsh 02.06.2010  16:58

zip2016 02.06.2010  17:08

No, má v tom Škdovka ale pěknej bordel!!! :no: :no:

Brandon Walsh 02.06.2010  17:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kotouče_zadní náprava

ja som to napisal len tak co sa skodoviek tyka som panic >:D >:D takze neviem ze dsg ma len 77 kw ale suhlasim so zipom ;-\

"-- skrytý --" 02.06.2010  17:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kotouče_zadní náprava

Tak jsem z toho jelen >:D Ta testovací 63kW co měli v Řecku na prezentacích, tak ta má kotouče i vzadu >:D Ale možná bude problém u nás, protože třeba v rakouským katalogu jsou kouče vpředu i vzadu i u verze 63kW ;-\

foto simson33

simson33 02.06.2010  15:31

Barva

Ta světlá zelená metalíza je na fotkách opravdu vynikající :yes:

"-- skrytý --" 02.06.2010  18:43

Pěkná Fabi

co víc dodat, ted to jen dopln abych mé štědré body nemusela upravovat

kittiwake 02.06.2010  18:56

« Re: Pěkná Fabi

Diky!
      Doplnim a neco nafotim jak to pujde. Az prestane prset (snad o vikendu), udelam nejakej delsi vylet v ramci zajizdeni a zhodnotim to.

RS 03.06.2010  11:34

« Re: Re: Pěkná Fabi

a sundej ty zadní zástěrky >:-[]

Ronault. 03.06.2010  19:59

« Re: Re: Re: Pěkná Fabi

zástěrky nechat, hagusy sundat. Nebo si ty zástěrky sundej a jezdi v dešti jen před RS, ať si užije pohled na záď bez zástěrek >:-[]

kittiwake 13.06.2010  20:54

chjo

nejakej dobrak mi to skrabnul :(

foto DzonyM

DzonyM 19.06.2010  16:32

« Re: chjo

Jsme na tom stejně, Tobě to škrábnul tedy brzo, u mě si někdo počkal cca 3 měsíce :-(

"-- skrytý --" 19.06.2010  16:05

Uvidí se časem......

Poměr obsah a výkon jsou celkem zajímavé,cena-výbava je už někde jinde(všechny Škodovky jsou předražený),za tu cenu koupíte mnohem vybavenější auta s mnohem výkonnějším motorem.
    Uvidíme až časem jak tyhle malé a neustále dopované motůrky budou "držet" až budou mít najeto kolem 100-200tis.km a hlavně kolikrát se bude měnit turbo,kompresor a nebo celej motůrek,nebo se to celý rozsype?? >:D >:D .
    Jsem taky majitel fobie,12/2004 TDI RS+čip 121kw a jezdím za 5,5-6l nafty(cca dvojnásobný výkon a přibližně stejná spotřeba)
    a navíc TDI motory jsou osvědčení žrouti kilometrů.
    Můj osobní názor na 1.2TSI-do města ano,jako cesťák na dlouhé trasy asi ne a životnost ukážou až najeté kilometry-zatím můžeme jen spekulovat a hádat....

kittiwake 20.06.2010  22:11

« Re: Uvidí se časem......

osobne mi je celkem jedno v jakym stavu bude motor pri 200kkm, jelikoz s mym najezdem 10-15k rocne to docela potrva a pak koupim dalsi :-) Teda jestli mezitim vsechna ropa nevytece do more..

"-- skrytý --" 21.06.2010  16:32

« Re: Re: Uvidí se časem......

jasně na těch 10-15tis.km ročně je to slušný autíčko,já 150tis.namotám za cca 4roky,tak na to koukám trošku jinak....

kittiwake 21.06.2010  18:11

« Re: Uvidí se časem......

presne tak, zalezi na ucelu auta, rocnim najezdu a obsazenosti. Treba ja jezdim 95% sam, takze me vubec nepali stisnenejsi prostor vzadu. A tak 70% najedu po meste, takze tohle TSIcko je ideal. Zvazoval jsem yetinu, ale pak jsem si rekl ze bych ji nevyuzil a proc s sebou zbytecne tahat kila a centimetry navic. Navic nedelaji rallye zelenou :-)

foto chlapecx

chlapecx 22.06.2010  00:22

« Re: Uvidí se časem......

hahaha, turbomotor do města, co to je za kktinu? dyk to by ti do 50 km to turbo bylo absolutně na to hnědý ze spodní části zad! ;-\ :-(
      navíc turbo fakt nejni na popojíždění se studeným motorem:( a zas naopak na furt zastavování... sice je azse fakt, že v tom asi nebudou takový teploty, když s tím pojedeš po městě 50tkou a nemusíš to pak nechávat vychladnout, ale jinak turbomotor do města... 8-s :-! hmmmmmm

kittiwake 22.06.2010  10:06

« Re: Uvidí se časem......

Doporucuju se v tom napred po meste projet, sledovat jak je to zivy, klidny a spotrebu a pak kecat ptakoviny

Brandon Walsh 20.06.2010  18:43

porusenie autorskych prav :D

ta titulna fotka ti je asi povedoma >:D :yes: [odkaz]

"-- skrytý --" 20.06.2010  18:47

« Re: porusenie autorskych prav :D

"Vám, čtenářům a především uživatelům aut, nabízí unikátní možnost podělit se s ostatními o své poznatky. Tvůrci obsahu Moje.auto.cz proto nejsou redaktoři Auto.cz, ale MAJITELÉ A PROVOZOVATELÉ VOZŮ, kteří s nimi mají často dlouhodobé zkušenosti. Mohou tedy ostatním čtenářům podat informace například o spolehlivosti nebo provozních nákladech a zasvěceně hovořit o silných a slabých stránkách svého auta."

Seriously, I lol'd >:D

kittiwake 20.06.2010  22:08