Seat Leon (2014)

2.2.2014

Jedna sa o automobil Seat Leon (3 generacie) s motorom 1,2 TSI 77kW (EA 211 - rozvod remenom) v spojeni 6-vej prevodovky a s vybavovym stupnom Coool -…

Seat Leon (houmr)

dal 04.02.2014  19:29

Foto?

Vítej!
    Gratuluji k novému autu! :yes:
    Až bude foto, tak ohodnotím, teď by to nebylo fér.
    Zatím

foto Emocionante

Emocionante 07.02.2014  08:42

gratulace

gratuluji k novému leonu, překvapilo mě že i bíle neFRko bez LED na plechových 15" vypadá hezky :-)

dal 07.02.2014  09:02

vypadá pěkně

Ta akce se Seatu povedla, přesně tak by jsem to bral. Ty máš lepší budíky, rádio a navíc máš park. senzory a vyhřívání sedaček. Ta tvoje verze je taková verze Style ale bez těch chromových doplňků. Mně osobně se líbí více ta tvoje verze bez chromového orámování ( to černé orámování je lepší) a s Audibudíky.

foto Toky1

Toky1 07.02.2014  10:04

« Re: vypadá pěkně

Čus! Auto som mal aj ja v merku, mňa ale práve nepresvedčil ten interiér, zdal sa mi nevýrazný a to aj vo vyššej výbave. Ale to je veľmi subjektívne, zasa na moju corollu reagujú ľudia že je preplácaná, priveľa rôznych materiálov v interiéri. Ten motor ťahá fakt prekvapujúco príjemne, kebyže som sa nebál porúch, je mojou jasnou voľbou. Ale asi v golfe 7, kvôli tomu interiéru. Nech slúži a drží! Nazdyš.

houmr 08.02.2014  10:26

« Re: Re: vypadá pěkně

Tak dufam, ze uz sa poucili pri predchadzajucej generacii a zaruka 4 roky to isti :-)

houmr 08.02.2014  10:30

« Re: vypadá pěkně

je tam vela doplatkov. Mal som na vyber aj vybavu style za nizsiu cenu ako coool-reference. Style som nebral preto, lebo co bola na salone bola predvadzacka bez vyhrievanych sedaciek, parkovacich senzorov a iba 5 kvalt. Podmienka bolo auto zadat, nie skladovka a pod.

foto maTooB

maTooB 07.02.2014  10:21

Dobry vyber

Podla mna z toho co si vyberal, si vybral naozaj najlepsie. Slusne vybavene auto urcite aj za celkom priaznivu cenu :yes:

foto roox

roox 07.02.2014  22:59

« Re: Dobry vyber

souhlas... dobrá volba... Rapid je sice fajn kára, Škodovce se povedla, ale s Leonem se může dost obtížně rovnat... a taky to nebude na česko-slovenských silnicích taková tuctovka ;-)

foto Bully-

Bully_ 08.02.2014  00:48

« Re: Dobry vyber

Leona bych v souvislosti se Skodovkou porovnaval spis s Octavii nez s Rapidem, mozna to bude tim.

dal 09.02.2014  14:54

« Re: Re: Dobry vyber

S Octavií by jsem až tak neporovnával, při srovnatelné výbavě je cenově daleko výš než Leon ( u mne to bylo skoro o 100tis.). Rapid je na tom co se týká ceny hodně podobně ale jedná se o podstatně horší auto. Pro toho kdo až tak nepotřebuje obrkufr je Leon vzhledem ke svým kvalitám(železo A3, G7) a cenové atraktivitě jasná volba.

houmr 09.02.2014  14:58

« Re: Re: Re: Dobry vyber

presne tak, si to uplne vystihol.

foto Bully-

Bully_ 09.02.2014  17:19

« Re: Re: Re: Dobry vyber

Ze je Octa vzhledem k tomu co nabizi predrazena je jina vec, ale tridou je Leon prave spis kompakt. Takze na urovni Octavie, Golfu aj. . Rapida bys mel srovnavat s Ibizou, i kdyz s NEchaluparskym kufrem >:D .
            Ono je to stejne tezko rict jak to je. Octa se snazi mermomoci nacpat do stredni tridy, nakonec se tam dostala jenom svou cenou. Rapida se naopak Skoda snazi rvat mezi kompakty, ale jde zase jenom o nafouknuty vuz na pomezi tridy malych a nizsich strednich, postaveny za co nejnizsi naklady. Coz je na nem samozrejme videt. Jde jenom o to moc nezrat skodovacky marketing.

dal 10.02.2014  09:13

« Re: Dobry vyber

Naprostý souhlas, škoda to dělá velmi šikovně. Jakmile zařadíš Octavii mezi kompakty, zdůvodníš cenu většími rozměry, oproti střední třídě se jeví jako velmi výhodná volba. To, že Octavii a to nejenom u nás běžní lidé srovnávají s auty velikosti Passat je opravdu majstrštyk.

houmr 08.02.2014  10:33

« Re: Re: Dobry vyber

Ano Rapid je fajn auto, ale nie za tu cenu co chcu za neho. To bol problem co ma odrovnalo. Inak povedane za vela penazi malo muziky (kvality), nestaci iba otvorit dvere a nazriet. Ked clovek cele auto preezie uvedomi si ako je na nom setrene, aj predajcovia tomu hovoria ekonomicke auto. :-)

houmr 08.02.2014  10:31

« Re: Dobry vyber

Ano, vdaka akcii bola cena priazniva, ze renault s meganom to skoro ani nevedel dorovnat.

foto baca42

baca42 08.02.2014  19:42

« Re: Re: Dobry vyber

Pěkný, takový by se mi taky líbilo. Ať ti to hezky jezdí a něco vydrží. :yes:

Třeba jako mě:[odkaz]

houmr 08.02.2014  20:18

« Re: Re: Re: Dobry vyber

Pekny najazd, tiez je este doma fabia1 ale 1,4 16V. Dufam, ze bude sluzit bez problemov.

Delfin2 13.02.2014  16:54

super

Zdravím ťa, gratulujem k Leonu veľmi dobrá voľba.Mne pred 2 rokmi tiež Leon vychádzal ako najlepšia voľba :yes: Nech slúži, prajem veľa šťastných km bez nehody ;-)

dal 18.04.2014  12:27

motor

Jak si spokojen se sílou motoru a spotřebou?

houmr 01.05.2014  21:50

« motor

Viem do coho som isiel, takze motor je v pohode. Co sa mi paci je 2 a 3 prevodovy stupen, ten ma fakt zaber viac ako slusny. Dokonca tieto prevodove stupne pekne zaberaju aj v kopci. Auto pekne vystreli dopredu ( TDI-ckari poznaju). Jasne na dialnici je 6. p.s. na pohodu, tam sa uz nic zasadne nedeje. Celkovo hodnotim motor ako velmi prijemny. Vie zabrat a na beznu jazdu uplne dostatocny, aj predbiehanie mimo obce je v pohode na to, ze to ma 105 koni.

Pokial chce niekto nonstop ovladat lavy pruh na dialnici a ist 160km/h + a cakat neviem ake zrychlovanie tak tadialto cesta nevedie.

Na to, ze je to objem iba 1,2 viac ako slusne.

Spotreba je tiez v norme. Mimo mesto okolo 5, jazdil som aj za 4,7 ;-) v meste aj s premavkou a trochu zapchami je cca 7,5 ak je mesto volnejsie da sa 6-7l, dialnica 120km/h na tempomat znamena 5,8.

A ako si ty spokojny ?

dal 01.05.2014  22:12

« Re: motor

Zkušenosti mám +- stejné, zatím spokojenost. Jen mi mrzí, že ten motor nemá ani kousek sportovního charakteru a nutí tě svým charakterem jezdit na pohodu. Podvozek je podstatně rychlejší než ten motor, takže mě to občas láká na to začít šlapat ale ten motor nejde moc do otáček a tak mě to po chvíli přestane bavit. Jakmile se ale jezdí klidně (nemyslím pomalu), je ten motor úplně skvělý a odmění se super spotřebou (i pod 5l).

houmr 01.05.2014  23:35

« Re: motor

Tak ale ruku na srdce ide o zakladnu motorizaciu a tuto ulohu splna viac ako dostojne.

Takyto uloh pohladu ma brat na to, turbodiera a bez spicky. Mne naopak vyhovuje jeho charakter, ze to netreba vytacat, aby to islo vzdy som nadaval pri fabii 1,4 16V ;-)
          Jednoducho je to turbo motor, ktory to najlepsie ukaze odspodu a v strede a vrch uz nic vynimocne neprinesie ale ani neurazi. Je to prejav toho motora a poviem ti, ze som viezol predvadzacku leona 1,4 TSI 90kW a moc rozdiel to nebol a tiez nemal spicku. Na to co chces by asi splnal 1,4 TSI 103 (110) kW resp. 1,8 TSI 132kW toho sportovejsieho charakteru.

Ja ho hodnotil super, urcite je to jazdnym prejavom lepsie ako atmosfera. Nie je to o tom, ze neviem radit. Lenze u atmo chodit kopce na vytocenej 2-ke na 4000ot. (3-ka sa zbiera tazko a motor podla mna trpi mam cit a nie tupo zaslapnut pedal a dej sa co cches) nie je podla mna nic zabavne.

V turbo motoroch treba vyberat podla toho, kde sa jazdi ak by som jazdil dialnice tak urco aspon 1,4 90kW aj ked ideal 1,4 103kW, kedze jazdil mesto a mimo mesto a sem tak dialnica tak dostacujuca je 1,2 TSI v mojom pripade by stacila aj 63kW akurat v kopcoch by som to citil, tak 77kW to istilo.

dal 02.05.2014  08:09

« Re: motor

Souhlas, základ je to více než dobrý a vyrovná se středu nebo v případě korejců i špičce nabídky konkurence. Vlastně se jedná o suverénně nejlepší základní motorizaci ve třídě.

profik89 09.05.2014  13:20

« Re: Re: motor

mám těch 63 kw a nikdy a nikde jsem neměl problém s výkonem, auto se zdá hodně svižné v nízkých otáčkách, nad 4000 už to nemá smysl točit, jasně, že to není žádná stíhačka, ale 140 na dálnici to dá, ve městě spotřeba kolem 6 litrů a okresky svižněji taky kolem 6, takže co víc si přát, snad jen aby byl motor bez poruch :-)

foto yoggi

yoggi 11.05.2014  21:58

« Re: Re: motor

63kW verziu mas v Leone ? Skusal si vykonove varianty 63 vs. 77 kW ?

profik89 12.05.2014  20:50

« Re: Re: Re: motor

jo mám v Leonovi, jel jsem 77kw i 103 kw, u těch 77 jsem nepoznal nějaký vyšší výkon oproti 63kw a ta 103kw nebyla špatná, ale fakt to není potřeba na naše silnice kde se dá jezdit tak 140 max

mojeB 05.12.2014  21:56

« Re: motor

kolik ten motor točí na pětku při 130km/h?

profik89 16.06.2014  13:55

led denní svícení

mám stejného leona a vypadá to super: [odkaz]

SCHROJF 21.11.2014  10:53

packy

Co tie packy pod volantom,mas s nimi nejaky problem?

houmr 22.11.2014  17:26

Packy pod volantom

SCHROJF:

Cau, nemal som problem. Bola to servisna akcia 94H5, ktoru zvolal samotny vyrobca. Ide o kompletnu vymenu pacok pod volantom, nemusia spravne fungovat, urobili nejaku chybu pri montazi. Servisakovi som hovoril, nemam ziadny problem, ale nechal som to vymenit pre istotu, clovek nevie a ked vyrobca upozornuje na chybu a chce ju odstranit preco nie. Inak uz je to vymenene.

profik89 26.12.2014  16:00

spotreba oleja

cau, mam na aute pres 12 tisic km a ani deci jsem nemusel dolevat, tsi 63kw, tak nevim v kde je problem, auto nejak nesetrim, celkem mu nakladam :-)

Delfin2 26.12.2014  23:00

« Re: spotreba oleja

Ja som olej dolieval 2 krát za 40tis km, ale 1l na 6tkm sa mi zda trošku priveľa ;-\

michalpneu 27.12.2014  11:48

« Re: Re: spotreba oleja

to je fakt hodně. Otázka je jestli tam prostě už z továrny nebylo pod míru a pak se to projeví rychleji.

michalpneu 27.12.2014  11:49

« Re: Re: spotreba oleja

ale Ty máš to staré TSI EA111. Tyhle jsou jiné. Já mám také to staré 1,2 TSi a olej jsem nedolíval za těch 44 tis. ani jednou.

profik89 27.12.2014  12:58

« Re: Re: Re: spotreba oleja

nevim, jestli reagujes na me, ale mam to nove tsi s remenem

michalpneu 27.12.2014  17:25

V tomhle leonu? [odkaz] to je staé TSI když je to 2011

michalpneu 27.12.2014  17:27

« Re: Re: Re: Re: spotreba oleja

aha :-) Promiň beru zpět, já se podíval o řádek, nene reaguji na uživatele Delfin2 :-)

Delfin2 27.12.2014  18:18

« Re: Re: Re: Re: Re: spotreba oleja

Ano je to staršie TSI, ale aj tak liter oleja na 6tkm sa mi zda proste veľa.

foto rmt

rmt 27.12.2014  21:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: spotreba oleja

Litr na 6000km je sice víc ale furt je to v normě. Máme psáno toleranci u vw i u suzuki 1l/1000km. Takže v servise se tím zabývá nikdo nebude. U vitaty dolevam taky cca 1l na 6000km a u multivana jsem teď doleval taky litr po 8000km. Takže vyšší spotřeba oleje není nic neobvyklého.

foto maTooB

maTooB 29.12.2014  08:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: spotreba oleja

Jasne ze je to vela, ved to je nove auto... Bol by som ochotny to tolerovat pri 100tisic km, nie pri novom aute pre boha. Kolko to bude neskor, 2l na 5000km??? Ved to uz si mozes priratat cenu olej k nakladom za phm 8-s

Btw. co to je dvojtakt? >:D

houmr 27.12.2014  21:06

« Re: spotreba oleja

Uvidim casom aka bude spotreba podla vyrobcu je 0,5l na 1000km v poriadku a prvych 5000km upozornuju na zvysenu spotrebu oleja.

Na na Skodahome alebo vw-club riesia spotrebue o novych EA 211 TSI 1,2 ci 1,4. Zatial je to podobne ako poukazuje viacero majitelov.
      Niekto pise, ze po prvej vyneme menej alebo uz ok.

Ja sa urcite na jar chystam vymenit ten longlife zazrak za normalny (1rok a 15tkm) - niekto tiez po zmene na klasiku ma skusenost, ze uz nebere motor olej.

To na mna pozerali ako na blazna, ked som sa spytal ci nemozu dat uz vo vyrobe normalny olej s intervalom 15tkm- rok a ze LL nemusim

michalpneu 29.12.2014  11:01

« Re: Re: spotreba oleja

já bych se teda odbýt nenechal. To je fakt velká spotřeba. To tam může být někde nějaká dutina, kam to mizí a může z toho být i malér. Je divné, že by to nové TSi tolik brali oleje, ty už jsou méně náročnější než EA111 na všechno a u toho mi nezmizela ani kapka, tak bych se nenechal odbýt a trval na tom. Pokud by se to opakovalo i po první výměně oleje v 15 tis. tak bych to určitě reklamoval.

houmr 29.12.2014  12:00

« Re: Re: spotreba oleja

Zatial som to neriesil, dolial a je. Sam vyrobca pise, ze prvych 5tkm moze byt vyssia spotreba oleja.
          V servise by tvrdili, ze je to normalne. Pri prvej vymene to spomeniem s tym, ze to prisudzujem zabehu, ale pokial sa to bude opakovat aj po vymene oleja na jar, to uz spokojny nebudem a budem trvat na tom, aby sme minimalne spisali reklamaciu zvysenej spotreby oleja pre buducnost, uvidime................

SCHROJF 29.12.2014  12:18

« Re: Re: Re: spotreba oleja

Presne tak ako pise "michalpneu" je to dost velka spotreba,EA 111 ma objem 3.9l tak asi aj EA 211 bude na tom podobne,a dolievat liter sa mi zda velmi vela!Ja osobne som za 60000km olej vobec nedolieval!To ti ani maxidot,alebo kontrolka nesvietila,a neupozornilo ta na nizku hladinu oleja?

houmr 30.12.2014  11:10

« Re: Re: Re: Re: spotreba oleja

Praveze sa na maxidote objavilo hlasenie nizka hladina oleja, olej som si priebezne sledoval. Nuz uvidime co sa bude diat dalej.

mojeB 06.01.2015  22:56

Telefon

Mám dotaz ohledně telefonu párovaný přes Bluetooth. Vždy po nastartování se mi začne párovat telefon, během chvilky se spáruje na Maxidotu a na 5" obrazovce se mi objeví telefon a při tom se vypne rádio. Musím si pak jak Maxidot a obrazovku přenastavit, aby mi ukazovali to co jsme měl původně nastavené. Je to až otravné. Také Vám to dělá?

houmr 09.01.2015  17:29

« Re: Telefon

Sorry, toto nevyuzivam, tak neviem posudit.............

mojeB 19.01.2015  23:38

« Re: Re: Telefon

Už jsme na to přišel.Měl jsme v telefonu cca 2.200 kontaktů. Když jsme je pomazal na 1.500 tak se Leon již chová řádně. To jen pro někoho kdo by měl podobný problém.

profik89 05.08.2015  15:38

zvuk motoru

Cau, uz si vyresil ten zvuk motoru pri startu? a co ti na to rekli? ja to mam taky v leonovi snad uz od novoty, tak nevim co to je, dik

SCHROJF 11.08.2015  11:48

« Re: REKLAMACIA

Tak to je velky pruser,ze sa kazia aj remenove EA 211 motory...prajem vela zdaru s reklamaciou.
      P.S.Prave vcera som so susedom preberal,ze mu po 25 000 km odisiel motor na ASTRE 1.4 TURBO...vadny ventil v 1 a 4 valci...totalny krach motora...3 mesiace po konci zaruky!Potom si vyber... ;-)

houmr 11.08.2015  12:18

« Re: Re: REKLAMACIA

Dnes je to vsetko na dve veci, rychlo, rychlo a este raz rychlo a hlavne co najlacnejsie s tlacenim EU na emisie.

Toto su vysledky, motor vydrzi ledva 100 000 km, menia sa veci ako na beziacom pase. Tabulkovo nizke emesie, planovany 20% rocny rast splneny. Nevadi, ze v konecnom dosledku su mozno tie auta neekologickejsie ako stare, ved len ta vyroba nahradnych dielov, recyklacia a hlavne podstatne rychlejsia obmena.........................

houmr 11.08.2015  12:13

« Re: zvuk motoru

Ano riesi sa to. Pri starte na 1-2 sekundy take zavrcanie, zahrcanie, to robi nastavovac, tiez to robilo dlhsiu dobu.

Dnes som dal auto do servisu:
      11.8.2015 som dal auto do servisu s pricinou klepania motora, kolisania volnobeznych otacok a za 10tkm som musel doliat 1,3l oleja. Upodozrieval som nastavovac sacej vacky.

V servise uznali a dokonca uz aj vyrobca vie o tom a kto ma problem a stazuje sa riesia, kto to neriesi ma to za nasledok fatalne dosledky ko motora.

V mojom pripade budu riesit problem nasledovne:

1.) Vymena nastavovaca + ventil + rozvody

alebo

2.) Bude sa davat novy motor.

Toto este nevedia podla rozsahu co s tym je po rozobrani a konzultacii.

Dam este vediet ako to dopadne........................

Inak zaznam zvuku mojho motora:

https://www.youtube.com/watch?v=NIA-oS… />

profik89 12.08.2015  19:35

« Re: Re: zvuk motoru

do koko ta, je to tenhle zvuk?
        watch?v=F_BELAA6hJw
        youtube.com/ dejte pred to

houmr 14.08.2015  15:03

« Re: Re: Re: zvuk motoru

1,2 TSI je taky sijaci stroj, ale tuna je este nieco naviac pocut. V pondelok by malo byt auto hotove, uvidime. Inak problem bol uplne inde. Nastavovac tiez ma na to vyrobca TPI ale u mna to vraj bolo vysokotlake palivove cerpadlo a bude sa menit. Sam som zvedavy, potom na zvuk. Inak nastavovac je ok, skrutky nie su povolene, drzia a ani olej neunika cez neho.

p.s.: Ak dostanem auto a bude odstranena vada dam vediet.

profik89 14.08.2015  18:52

« Re: Re: Re: Re: zvuk motoru

jj diky, budu cekat na odpoved a preju hodne stesti

profik89 18.02.2016  08:31

brzdove svetlo

Caute, to brzdove svetlo uz mi menili jednou a ted mi to praskli znovu, tak doufam ze to vymeni a opravi uz naporad, protoze mi za chvili konci zaruka :-)

houmr 20.02.2016  08:02

« Re: brzdove svetlo

Ak by mi to prasklo znova ( moze byt aj po zaruke ) - vyreklamoval by som im to. Je tam evidentne vyrobna/technologicka vada a casom to praska..............................

Mna sa zatial snazia s prednym svetlometom opit rozkom - ako je bezne ze ho rosi vnutra. Uz su informovany, ze mna to nezaujima a chcem aby to bolo odstranene napr. vymenou svetlometu za novy.

profik89 02.04.2016  02:12

« Re: Re: brzdove svetlo

tak brzdove svetlo vymeneno na zaruku uz podruhe, takze snad uz bude klid...je zvlastni, ze se to stava jen na nekolika kusech, prej je to castou zmenou teplot...a co ten svetlomet vymenili ti ho?