Seat Leon (2011)

3.2.2011

Seat Leon 1.8 TFSI vo výbave STYLE. Sľúbil som po nabehaní prvých kilometrov poctivú recenziu tak poďme nato. Máme za sebou aktuálne cez 40000km v…

Seat Leon (erbe)

Brandon Walsh 03.02.2011  23:06

jejda

a ja som myslel ze ti prislo skor >:D text si precitam neskor a ilustracne foto nekoresponduje s objednavkou >:D hladaj facelift na objednanych kolesach >:D
    Čo tu robí? A aká cena? To snáď zle vidím. k leonu sme sa dostali rovnako >:D

erbe 04.02.2011  07:21

« Re: jejda

Bohuzial sa mi nepodarilo najst v cervenej s mojimi kolesami. Vymenil som teda ilustracne foto za FL model aspon ;-)

Brandon Walsh 05.02.2011  06:18

« Re: Re: jejda

vcera som si jedneho emociona obehal dookola bol spinavy ako pra.sa koniec koncov ja na tom nie som o nic lepsie a ako si pisal aj pod ruskom spiny mu to pristane >:D
        ilustracne foto ma donutilo vyronit slzu presne po tych kolesach som tuzil :'-( >:-[]

"-- skrytý --" 16.02.2011  23:26

1,8 tsi

Ahojte, ak chceš foto biely Leon 1,8tsi + bi-xenon a tmavé zadné sklá tak dodám foto môjho miláčika ;-)

erbe 17.02.2011  20:13

« Re: 1,8 tsi

Diky, ale pridaj radsej celu recenziu tvojho milacika. Nech je nas tu viac >:D

Brandon Walsh 22.03.2011  22:47

« Re: Re: 1,8 tsi

ahoj ty ho uz mas v ziline ? a na to co si opisal s pristupom predajcu nepoznam spisovne slovenske slovo :no:

erbe 23.03.2011  07:18

« Re: Re: Re: 1,8 tsi

Cau Zino, pravdu mas. V obidvoch bodoch :-) Co sa tyka predajcu tak to je jeho skoda, ja uz to nejako vydrzim a viac ma neuvidi... Cez vikend sa mi snad uz podari sa k autu dostat a spravit konecne prve realne fotky :-)

Brandon Walsh 23.03.2011  10:54

« Re: Re: Re: Re: 1,8 tsi

gratulujem neviem preco ja som si myslel ze pride az v aprili >:D ak cez vikend sa k nemu nedostanes povybijaj im tam vsetky okna na predajni a kludne to zval na zina mne to vadit nebude ja by som to takto riesil >:D kedy budes mat cas ho prebrat ? alebo ani do toho sa predajcovi nechce ;-\

erbe 23.03.2011  11:01

« Re: Re: Re: Re: Re: 1,8 tsi

Ono predpoklad bol ze prijde zaciatkom aprila. Aktualne cakam na peniaze. Tie budu az za 3 tyzdne, takze casu jak ceciny :-) Zatial povybavujem poistky a blbosti aspon... Vybijat ale nic nebudem aj keby bol problem, hlavne potrebujem od nich papiere, to by ma nastvalo viac ako sa k nemu nedostat po pravde... Uvidime. nechajme sa prekvapit jak to dopadne :-)

Brandon Walsh 23.03.2011  22:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: 1,8 tsi

tesim sa na fotky ;-)
                ja som bol pred dvoma dnami v seate bola tam cupra r 300 zial nestihol som ju zakaznik si bol po nu skor, maju tam ale uplne noveho emociona bez xenonov a lave svetlo bolo komplet zarosene, moj to do takych extremov nastastie nezvlada, keby prislo takto moje neprebral by som ho >:-[]
                za 500 km mame servisku sice po zajtrajsku uz len za 200 olej si mozem doniest vlastny ale pozor tym padom nerucime za kvalitu >:D

Brandon Walsh 02.04.2011  13:46

predane :)

erbe mas to krasne gratulujem ;-) tie xenony mu pristanu akoby mi pozeral do duse >:D
    rano som siel cez zilinu vediet idem sa nanho pozriet >:-[]

erbe 02.04.2011  18:46

« Re: predane :)

Cu Zino. Dikes. Pravda, nieje to az take zle, mohlo to byt aj horsie :-) Uz len doriesit par veci a hor sa brazdit slovenske a neslovenske motoristicky dostupne zabudnute zakutia >:-[]

Brandon Walsh 03.04.2011  17:45

« Re: Re: predane :)

co to tam v pozadi je za new leon [odkaz] to myslia facelift ?

erbe 03.04.2011  18:11

« Re: Re: Re: predane :)

hmm vies co? Neuveris ale zbytok ponuky som vobec nestudoval :-) Ked budem nabuduce tam tak kuknem ;-)

Brandon Walsh 24.04.2011  07:27

co to vidim

dal si si z pr.dele dole oznacenie leon ? mas to krasne a tie xenony ach jaj :yes: ;-) vela stastnych km

erbe 24.04.2011  08:05

« Re: co to vidim

Jop slo to dole. Povodne to mali dat dole este pred prevzatim, ale klasika. Tvrdili mi ze mechanik je PN. Mali nato mesiac pre boha, navyse laktovku mi asi montovala predajkyna v tom pripade >:-[] Vcera som sa s tym pohral a na moje prekvapenie to bolo jednoduchsie ako som cakal :-) Takto inkognito sa mi to lubi viac >:-[]
      Inak len pre zaujimavost v zadnych bocnych stlpikoch mam tiez napis AIRBAG ale predpokladam ze tam nebude, akurat nerobia 2 rozne diely podla toho ci tam je alebo nie a slahnu tam rovnaky v oboch pripadoch :-)
      Dneska ma inak caka nutena eko jazda :-( . Vezem babku (78rokov) do Lokce, cize nejakych 170km. Som zvedavy aky bude vysledok :-)

Brandon Walsh 24.04.2011  08:12

« Re: Re: co to vidim

tak to si ma s tymi zadnymi bagmi nepotesil idem si to vymazat z recenzie >:D ale preco potom nedali aj do a stlpika napis airbag mohol by som machrovat >:D ja som minule viezol 80 rocnu babku a uplne som sa pozabudol az ked potom ona povedala ze sme prisli nejak rychlo >:-[] tak som sa len opytal ci jej nie je zle tak zevraj nie bolo stastie ze ostala pustena klima inak by mi to tam ako ju poznam pozvracala >:D

erbe 24.04.2011  08:20

« Re: Re: Re: co to vidim

No to ja len hadam ze tam niesu. Mozes to vyskusat :-) Fakt je ten ze aj u mna vzadu niekto sedava len velmi vynimocne, takze to nejako neriesim.
          Ked dnes vyleze slnko nejako to pocvakam bez toho oznacenia. Vcera ked som to dal dole uz bolo sero, tak som to neriesil.
          Jo a kukam ze ja nezdvorilec som ti ani nepodakoval za pochvalu a prianie takze dakujem! Tu zltu ti ale stale zavidim! ;-)

Brandon Walsh 24.04.2011  08:28

« Re: Re: Re: Re: co to vidim

erbe ja tebe svetla ty mne zltu vies co vymenme si to >:D ziskas nizku spotrebu na ukor vykonu a + 17 000 km takze uz po zabehu >:D

erbe 24.04.2011  08:34

« Re: Re: Re: Re: Re: co to vidim

Myslim ze to neprejde, budem sa s tym musiet asi zmierit >:-[]

Brandon Walsh 24.04.2011  08:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: co to vidim

ja by som tiez zrejme polovicke nevysvetlil ze je tam skvely motor a lepsia vybava >:D

erbe 24.04.2011  08:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: co to vidim

No nakoniec budeme vsetci spokojni >:D

Brandon Walsh 24.04.2011  09:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: co to vidim

presne tak ja som dovrsil finalneho stavu takto uz auto ostane, ty si sa ako rozhodol s pedalmi ?

erbe 24.04.2011  09:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: co to vidim

Pedale postupom casu urcite nejake budu, zatial niesom rozhodnuty ake. Inak zarazilo na plastove telo spojkoveho pedalu ked sme pritom... To som tu cital, ze sa niekomu ten pedal zlomil na renaulte myslim nejakom. Som si hovoril ze to je riadna somarina pedal z plastu a kukaj ho, Leon sa opici! Divne miesto na setrenie veru :-(
                      Tento mesiac idem trosku viac nadoraz s financiami ako som planoval, takze chvilu bude klud, co sa investicii tyka :-) V juni chcem podniknut pardnovy prejazd alpami , takze treba aj cosi usetrit...

Brandon Walsh 24.04.2011  09:25

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: co to vidim

na to sme taktiez pozerali pri montazi pedalov ale nastastie aspon brzda je poriadna, po kupe auta som sa taktiez budil spoteny ci vykrijem tento mesiac hlavne po kupe kolies a pneu tie ma polozili >:D

erbe 24.04.2011  09:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: co to vidim

Sem sa hodi heslo konania nasich politikov. Nejako bolo, nejako bude, len vydrzat >:D

foto -andrej-

.andrej. 24.04.2011  09:49

Recenzia

Dlha ale pekna recenzia, celkom dobre sa to citalo, mozno by to chcelo ju trosku odclenit, aby sa to nezlievalo dokopy. So civicom mas pravdu, ze uz to neni to co to byvalo. Ale uprimne ked ten motor roztocis, tak to az tak neriesis, ci ta sekne obmedzovac v 7000 ot, ide skor o charakter toho motora. K leonovi, toto auto povazujem za velmi pekny hatch, no odradza ma ten strohy interier, ale ten motor :-) jeden z najlepsich pocinov kocernu :yes:

erbe 24.04.2011  10:16

« Re: Recenzia

Dakujem. S tym motorom mas iste pravdu. Ja som bol zvyknuty na pomerne slaby agregat a tam to skratka s nizsimi otackami neslo, ked sa chcel clovek trochu pobavit. Aj preto som sa trosku bal tej tocivosti aj s 1.8TFSI. Po prvych jazdach ale mozem smelo prehlasit ze je to fajn. Sice to nema nejako extra vysoky vykon, nahradzuje to ale vyborne rozlozeny krutiak a rozsah pouzitelnych otacok. Aj pri ostrejsej jazde motor bez najmensich protestov akcne akceleruje od 3000 do 6000 progresivne, vyssie je to (aspon zatial) uz slabsie ale celkovy prejav je uzasny.
      Verim preto ze aj atmosfera v civice, ktora je trosku lahsia, musi byt velmi zabavna. Civic sa mi z predu velmi lubi. Zadok ma ale moc nebere. Som velmi zvedavy na novy Civic, ktory sa predstavi hadam uz tento rok. Concept je chutny, dufam ze s nim honda nespravi take zverstvo ako Subaru s novou Imprezou...

Brandon Walsh 24.04.2011  11:47

« Re: Re: Recenzia

erbe pozeram na nove fotky mas automaticky sklapatelne zrkadla ? ja trochu lutujem ze som za to k mojej vybave tych par eur nepriplatil ale tak na druhu stranu ked ich chcem sklopit tolko vzdy dookola prebehnem >:D riadne cervenu trdel teraz mas jeden celok s tymi svetlami

erbe 24.04.2011  16:40

« Re: Re: Re: Recenzia

Jo su tam. Ma to sice hacik, ked chces aby sa sklopili treba tak neprirodzene dlhsie podrzat zamykanie na dialkovom.
          Inak kua dneska dost prsalo a bud mi nefunguje cyklovac alebo je v tom nejaky hacik. Ta prva poloha dohora skratka zotrie pri kazdej zmene cyklu tym prepinacom raz a dost... Nehovoriac o dazdovom senzore. Automaticke stieranie sa mi nepodarilo aktivovat. Nejako budem musiet lepsie nastudovat manual asi. Dufam ze je to len moja neznalost nejakej featurky a nebudem musiet hned navstevovat servis ;-\

Brandon Walsh 24.04.2011  16:54

« Re: Re: Re: Re: Recenzia

to s tym sklapanim som cital pri ciernom leone sa mi zda v recenzii. s automatickym stieranim ti velmi neporadim pretoze ho nemam >:D ale urcite to bude v poriadku len je v tom ako pises nejaky fíčur >:-[]

erbe 24.04.2011  17:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Recenzia

Normalne si ma navnadil, idem sa do toho vrhnut a vyspekulovat to >:-[]

Brandon Walsh 24.04.2011  17:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Recenzia

ja idem za chvilu na "vylet" takze uz sa tesim ako zasadnem za volant a dosiahnem spotrebu 6,3 ako ty na tvojom benzine >:-[] >:D

Brandon Walsh 26.04.2011  18:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Recenzia

preco ked dam do vyhladavania seat leon nemozem emociona najst ? alebo je chyba len u mna >:-[]

erbe 26.04.2011  19:36

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Recenzia

Pravdu mas. Neukazuje ju ani mne. Najprv som si myslel, ze to "inteligentne" neukaze moju recenziu ked som prihlaseny, moje druhe auto ale naslo...hmm
                    Napisal som redakcii. Uvidime s cim prijdu :-)

Brandon Walsh 26.04.2011  20:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Recenzia

nova fotka s golfom, presne takto sa jazdi s leonom som na teba hrdy dobehnut podradit vyhodit blinker a ist na to >:D :yes: (dohonit a predhonit) >:-[] aj ked je stacionarna ale vyvolala vo mne seat atmosferu >:D
                      inak pozri co pre nas opat pripravil seat [odkaz] mohol si mat FR >:-[] som zvedavy po com pojde ta FR 1,4 tsi

erbe 27.04.2011  08:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Recenzia

hehe. Priznam sa ze tam nebol umysel vyvolat taketo vnimanie s tou fotkou, ale nevadi :-)
                        Co sa tyka akcie, tu som vcera videl. To su take nejake zachvevy posledneho Leona 1P pred odchodom do dochodku asi. Ale uprimne cakat dalsie 3 mesiace by sa mi veru voobec nechcelo. Z FR vybavy by ma lakali asi jedine sedadla z Alcantry, inak mi vyhovuje aj exterier zakladny a z praktickych dovodov aj svetla vyska :-) Ale som zvedavy co spravia s cennikom pravda...
                        Inak dnes rano sa zobudim, hodim ockom z okna a kukam jak vyvaleny na svetlo. Cele zahmlene, hovorim si no bomba. Tyzden po kupe a uz nefunkcny dazdovy senzor a klasicky zahmlene svetla... Nakoniec ked som siel okolo ukazalo sa ze to je len z vonku...fu :-)

Brandon Walsh 27.04.2011  13:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Recenzia

dazdovy senzor je nefunkcny ? ides reklamovat ? alebo som to zle pochopil

erbe 27.04.2011  13:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Recenzia

No vyzera to tak:
                            [odkaz] nakonci
                            Dneska pojdem z roboty sa spytat ako to budeme riesit... Otazka znie ake papiere treba k reklamacke, lebo tu v BA mam len nutne veci k jazde a preberaci protokol koli poistovni...

Brandon Walsh 27.04.2011  16:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Recenzia

ja som k reklamacii nemal ziadne papiere ale je pravda ze som bol v seate kde mi ho predali tak je mozne ze oni tam k tomu nieco mali od predajcu ;-\ tak drzim palce

Brandon Walsh 06.05.2011  13:57

servis

tak hadam to je uz vsetko v poriadku ;-) inak k tomu nezobrazovaniu recenzie ako tak kukam na dalsi vozy znacky seat asi ho mas v blbej kategorii skus este raz editovat recenziu a presunut do Leon sa mi zda ze ukazuje neviem preco dva krat leon tak do tej prvej

erbe 06.05.2011  15:20

« Re: servis

Aleluja! Leon je vystaveny svetu :-) Chvilku bol z neho dokonca FR :-)
      Co sa tyka dazdoveho, tak netrpezlivo ocakavam dazd >:D

Brandon Walsh 13.05.2011  11:16

lakťofka

erbe mam na teba dve otazky ma laktova opierka odkladaci priestor ? a vosla by sa mi za nu 1,5 litrova flasa ? [odkaz]

erbe 13.05.2011  11:41

« Re: lakťofka

A ja mam pre teba 2 odpovede :-)
      1. Ano laktovka ma odkladaci priestor.Navyse jeho dno je zaslepene takou gumenou prieckou, odstranenim, ktorej sa spristupnia aj pozicie pre pohare, ktore zakryva. Dal som docasne fotku do galerie, z ktorej ti to bude jasne. [odkaz]
      2. Ano 1,5L flasa sa zanu zmesti, nakolko ona zacina az za nou. Foto tohto nemam ale cez vikend spravim. Nafotit interier sa chystam uz 2 tyzdne, tak to konecne sfuknem :-)

Brandon Walsh 13.05.2011  12:41

« Re: Re: lakťofka

tak to si ma potesil ak by som zjednal nejaku cenu kupil by som ju ;-)

erbe 13.05.2011  12:47

« Re: Re: Re: lakťofka

Priznam sa ze zo zaciatku mi trochu vadila, pretoze jej vyska je velmi blizka radiacej pake a teda nauceny nato ze mi nic neprekaza som s nou kolidoval. Teraz si to uz neuvedomujem. Myslim, ze tento mesiac ma Seat akciu 20% na interierove doplnky, co celkom potesi, pretoze standartna cena je dost kravava...

Brandon Walsh 13.05.2011  12:50

« Re: Re: Re: Re: lakťofka

ved prave pozeram
            Lakťová opierka - červená koža 196,30 EUR
            Lakťová opierka - čierna koža 207,25 EUR

erbe 13.05.2011  13:12

« Re: Re: Re: Re: Re: lakťofka

za kus plastu potiahnuty kozou je to riadna palka veru. Navyse za instalaciu som platil ak si dobre pamatam okolo 30E... Je to ale dobra investicia, nakolko aj ta odkladacia plocha pride vhod, nakolko v tomto smere je Leon trosku ochudobneny. Do priehradky pred vodicom sa okrem knizny snad nic ine nezmesti a jedine pouzitelne miesto je taktisto zufalo mala priehradka pod sedadlom vodica.

Brandon Walsh 13.05.2011  13:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: lakťofka

niekto ma vybavu style niekto ma priehradku pod sedadlom vodica ;-) >:D
                presne tak preto som o nej rozmyslal budem mat narodeniny tak nejaky darcek autu pride vhod >:-[]

erbe 13.05.2011  13:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: lakťofka

To este aj podsedadlova priehradka je odrezana vo vybave Reference? Kurna tomu sa uz teda hovori setrenie... Kam si pre boha davas penazenku a doklady? Na zadne sedadla? :-)

Brandon Walsh 13.05.2011  13:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: lakťofka

aspon myslim nevidel som tam priehradku a raz sa mi tam zasekli nohavice a nic sa neotvorilo >:D penazenku a doklady si davam pod radio ako je za riadiacou pakou ta priehlbinka mobil nasledne polozim do diery na pohar pri pake a kluce dam do diery ktoru ti zakriva laktovka >:D pri opusteni auta mi trva 3 minuty vsetko dat naspat do vrecak ale aspon chladim turbo >:D
                    tie laktovky su iba cierna a cervena ? cierna ma nejaky iny tvar nepaci sa mi a neviem ci ta cervena sa mi hodi k volantu >:-[]

erbe 13.05.2011  13:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: lakťofka

Zjavne to mas vychytane :-) Tu priehravku za pakou pouzivam len na male a lahke veci, pretoze mi tam zavadzia usb kluc. Laktovky su myslim rovnake. V priamom porovnani mas zde:
                      Ta cervena je podla mna hrozna. Teda pokial by s niecim konkretnym neladila... Ale myslim ze nema absolutne s cim :-)

Brandon Walsh 13.05.2011  13:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: lakťofka

aha tak to myslia cervena a cierna ja som myslel ze cervena je ta ktoru mas ako ciernu na obrazku a cierna je tato [odkaz] nasiel som to v seat prislusenstve v katalogu alebo je to fotene len z nejakeho uhla ;-\

erbe 13.05.2011  13:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: lakťofka

No a je po probleme :-) Inak kde je ten Svihak s tym novym zazrakom? Netrpezlivo klikam a furt nic... :-)

Brandon Walsh 13.05.2011  13:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: lakťofka

taktiez cakam nic neprezradil >:D podla mna to bude leon za tu cenu no nekup ho >:D >:D

erbe 13.05.2011  13:53

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: lakťofka

Jasne. 1.4i a vybava Entry >:D

Brandon Walsh 13.05.2011  14:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: lakťofka

nejak zacat treba >:D

erbe 16.05.2011  20:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: lakťofka

Cez víkend som sa k tomu nedostal ale dneska konečne so značným sebazaprením som trošku pozametal interiér a spravil zopár fotiek kôli sľubovanej lakťovke. Kukni nato, ak máš záujem o nejaký konkrétny uhol alebo polohu napíš. Tento týždeň má byť pekne, tak neni problém ;-)

Brandon Walsh 16.05.2011  20:47

« Re: lakťofka

pekne fotocky vdaka za interier a laktovku, odfotil si presne to co som chcel vidiet takze o dalsie jej fotky zaujem nemam, skor ak by si vedel o nejakej lacnej na predaj o tu by som zaujem mal >:D pristane to tomu tvojmu leonovi :yes:

erbe 16.05.2011  22:37

« Re: Re: lakťofka

S tym bohuzial nepomozem. Prajem uspesny lov :-)

Brandon Walsh 21.05.2011  10:39

FR

ahoj pozri seat.cz uz maju FRka so slabsimi motorizaciami
    1,4 tsi 434 900 Kč , som zvedavy na slovakov kedy s tym a za kolko E pridu

erbe 21.05.2011  23:04

« Re: FR

Som zvedavy aj ja. Zaujimave je ze medzi 1.4 a 1.8 je rozdiel len 30k cz. Pritom u nas je aktualne v Style vybave rozdiel 2000E... Vyber 1.4 by bol pre mna nepochopitelny. Spotreba rovnaka ale po stranke dynamiky to bude rozdiel. I ked je to klamanie trhu tak trochu. Obidva tieto motory su ladene na komfortnu jazdu. Moja 1.8 sice ma vykon, ale prejav nieje ani nahodou sportovy. Je to proste taky gentleman, ktory posiluje :-)

Brandon Walsh 05.06.2011  13:34

rakusky trip

niekedy ma musis zobrat so sebou ;-) red hot chilli leon >:D :yes:

erbe 05.06.2011  13:44

« Re: rakusky trip

V řadě za sebou, dva Leony jdou
      ťápají se v blátě cestou necestou.
      Kufry nemají, cestu neznají
      Vyšli prostě do světa a vesele si zpívají >:-[]

Brandon Walsh 06.06.2011  07:24

ostalo aj na pokuticku
        cesty krasne rovne maju
        17 ky cele ostavaju
        podvozok tam netrpi
        hura nech uz sme tam raz dva tri
        >:D

erbe 06.06.2011  07:50

« Re: Re: Re: rakusky trip

Kua Zino, ze jake ceskoslovenske crevo z teba :-)
          Je to sice inspirujuce, bohuzial realita je taka ze hor sa do roboty ;-\
          Ale vsetko bude, nieje vsetkym dnom koniec. Dovolenka v dohlade >:D

Brandon Walsh 06.06.2011  07:58

« Re: Re: Re: Re: rakusky trip

planujem ist v auguste do chorvatska uz sa neviem dockat polovicke som oznamil ze tento rok ma do lietadla nedostane chcem ist na dovolenku s milovanou osobou - autom >:D >:D

erbe 06.06.2011  08:15

« Re: Re: Re: Re: Re: rakusky trip

Ja som tiez tak nezavazne rozmyslal nad chorvatskom mozno zaciatkom septembra, ked uz bude kludnejsie. Plan sa crtal kocovne pocas tyzdna preliezt cele pobrezie z Puly az dole a naspat vnutrozemim cez Plitvicke jazera... Uvidime jak to dopadne, nie vsetkym dotknutym sa myslienka kazdodenneho presunu pozdava :-)

Brandon Walsh 06.06.2011  08:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: rakusky trip

u nas je skor ona taka akcna ja som na to vylihovanie na plazi a obzeranie opalujucich sa kras prirody >:D zatial to je taktiez len v myslienkach ale pre mna je to mensie zlo ako ist do talianska to by museli byt benatky ktore nenavidim, bol som tam aspon 5 krat, pripadne ine miesta >:-[]

"-- skrytý --" 11.06.2011  21:16

Svetlá

Zdravím,
    mám novú AlteuXL, tiež z bi-xenónmi. Chcem sa spýtať na váš pocit z nastavenia výšky stretávacích svetiel, mne svietia dosť nízko a pri vyššej rýchlosti sú vyslovene nebezpečné. Nemali ste podobný problém?

erbe 11.06.2011  21:50

« Re: Svetlá

Cau. Priznam sa ze mam uplne rovnaky pocit. Fakt je ten ze napriklad znacky su omnoho zretelnejsie ako pri osvetleni normalnymi svetlami, na ktore som bol zvyknuty. Chcem sa nato spytat pri prehliadke...

"-- skrytý --" 11.06.2011  22:40

« Re: Re: Svetlá

Tak isto to plánuj aj ja, keď pôjdem odovzdať prepravné značky.
        Včera večer so stretávacími som takmer prešiel ježka a kunu.. vravím si, že svetlá za tísic € by mali svietiť inak, ale diaľkové sú super

erbe 12.06.2011  05:27

« Re: Re: Re: Svetlá

Daj potom vediet ako si to poriesil. Dik

Brandon Walsh 17.06.2011  19:23

olala

cierna maska sa zrodila :yes: mal som tusenie ze na tom pracujes, ale nenapadlo by ma ze svojpomocne ;-) ako si to striekal ?

erbe 17.06.2011  20:11

« Re: olala

No heh co ti nato povedat? :-) Chytil som sprej, riadne som ho roztriasol a striekal :-) Samozrejme problem bol v prachu a bordeli v okoli. To znehodnotilo vysledok. Znak bol po tretom nastreku aj fajn, stvrty sa mi nepodaril a vyrobili sa na povrchu viditelne zrazeniny. Ked poriesim znak z kufra, tak to skusim nejako esteraz. Ked to nevyjde dam to niekomu spravit.

Brandon Walsh 17.06.2011  22:50

« Re: Re: olala

takze graffiti style >:-[] to by ma nenapadlo ;-)

erbe 18.06.2011  07:09

« Re: Re: Re: olala

Nojo nebolo casu. V pondelok totiz odchadzam do alp a s tym chromom skoncil az v utorok vecer a riskovat ze mi to do piatku nespravia som nechcel, tak som to skusil takto...

Brandon Walsh 18.06.2011  11:15

« Re: Re: Re: Re: olala

dnes ides na tie seat jazdy ?

erbe 19.06.2011  10:07

« Re: Re: Re: Re: olala

Hej bol som :-) Celkom fajn. Povedal by som ze lepsie zvladnute ako v tom Pachfurte. Tam som bol pod takym znudenym starsim instruktorom. Tu som sa naucil omnoho viac. Dobry zazitok, akurat to nahananie. Som odtial musel dupat do Trencina na svadbu, takze som ani obed nestihol ;-\

Ronault. 28.06.2011  00:17

Erbe je borec!

Erbe, klobouk dolů, dolů mávám k zemi nad Alpským výkonem :yes: Tomu říkám řidičská dovolená v Alpách :yes: Já mám za sebou jen Passo Falzarego a ten zbytek závidím. :yes:
    Klidně se rozepiš, co kde kolik stálo, kudy jet, kudy ne, co sebou, kde jsou benzínky, plničky, odpočívadla... :-)

erbe 28.06.2011  21:42

« Re: Erbe je borec!

Zdarek!
      Dakujem za pochvalu :-) Povodne som planoval nieco take ako boli tvoje "Cestopisy dalek" ktore som cital v tvojej recenzii minuly rok. Nakoniec ale nejako nevydalo. Naplanoval som toho celkom dost a nebolo sil... povacsinou ani internet connection.
      Co kolko kde stalo. Ja som akurat nakupoval nejake potraviny v Rakusku a tie boli tak primerane drahe. Druhy a treti den bol nejaky bola celkom show, lebo v Svajciarsku aj Rakusku bol nejaky sviatok a vsetko pozatvarane. Cerpacky som riesil on the fly s tym ze som taknoval vyhradne Agip, Esso, Shell, Total. Paliva v Rakusku lacnejsie do 0,10 za liter, v Taliansku hodne drahe +0,10 za liter. Tam som nebral vobec, Svajciarsko priblizne ako u nas.
      Za prejazdy som platil iba v Rakusku. Za Postalmstasse nehoraznych 5E ( [odkaz] ) potom za Grossglockner Hochalpenstrasse 29E ( [odkaz] ) dalej za Gerlos alpenstrasse 7,5 E( [odkaz] ), Nockalmstrasse 15E ( [odkaz] ), Febeltauren tunel 10E ( [odkaz] ) a nakoniec Tunnel du grand st. Bernard do ktoreho som vbehol omylom a az nasledne som si uvedomil ze ja som mal ist hore na sedlo a nie tunelom 22,8E (30 frankov svajciarskych) ( [odkaz] )
      Ubytko som mal v Leogangu kusok od Saalfeldenu prvu noc za 58E co bolo celkom dost ale na druhej strane izba bola plne vybavena s kuchynkou atd. Druhy den som bol cenou ubytovania velmi spokojny. V Prato Allo Stelvio som narazil na Gasthof Stern a jednoizba bez ranajok dokonca za 33E. Taktiez tam nic nechybalo ale nebola uz kuchynka. Tretiu noc som hladal ubytko v Orsieres asi 15 km juzne od Martigny ale aj za najvacsiu dieru chceli 55E inde okolo 70E. Takze som spal nakoniec v aute pod sedlom San Bernard. Stvrtu noc som vedel ze je posledna, tak uz som to ani neriesil a rovno sa odparkoval na zastrcenu cestu hned za Felbertauren tunelom v smere na Lienz.
      A kade ist nuz radit si nedovolim lebo alternativy nepoznam. Bol to prvy moj takyto vylet. Opisem ale teda moju trasu. Ja som zamerne volil bocne tahy.
      Prvy den ( [odkaz] ) ten bol az po Wilaplen slabsi ale to som cakal. Kedze som nevedel ale skvosty ma cakaju dalsie dni ani mi to neprislo. Dalsia zaujimava pasaz bola urcite z Bad Aussee horskym prechodom do Hallstattu a potom Postalmstrasse spominana vyssie. Nakoniec este prechod z Bischofshofenu do Saalfeldenu.
      Druhy den ( [odkaz] ) bol celkom naslapany a zaroven velmi narocny od zaciatku do konca. Grossglockner super. Okolie Misuriny a Cortiny D'Ampezzo jak by smet. Akurat Z Bolzana do Prato allo Stelvio to bolo take hluchejsie ale zase si clovek aspon oddychol. Tie kopce predtym daju urcite zabrat. V Merane bol inak nejaky luxusny showroom po ceste. Stalo tam kopec Lamborgini mal som taky pocit ze som tam videl nejaky Aston Martin ale zato krk nedam. Bola tam ale v mojom case priserna premavka a moc sa mi tam motat nechcelo, tak som to neriesil.
      Treti den ( [odkaz] ) mal jedine hluche miesto cestu z Visp do Martigny, co bola vlastne hlavna cesta + kusok dialnice. Inak same chutovky. Pocinajuc Stelviom, pokracujuc neznamym prechodom do Livigna a dalsimi dvoma do Svajciarska. Livigno je inak bezcolna zona. Lacny alkohol a benzin. Liter za krasnych 1.08E :-). Bernina pass a okolo malebnych jazier v okoli St.Moritz tiez velmi chutne. Montesluga pass a rovnako San Bernardino pass som videl tak na 20m ale za pekneho pocasia musia byt oba velmi zaujimave. Velka vychytavka je spominana cesta z Locarna cez Santa Maria Maggiore z tej su nejake fotky v galerii. Velmi intenzivny zazitok :-) Dalej Simplon pass je dost pouzivany, ale inak velmi pekne vyhlady.
      Stvrty den som zvolil navrat koli pocasiu. Povodne som mal ist trosku severnejsie od Martigy okolo jazier Thunersee a Brienzersee ale nakoniec aj to som skrtol a siel takto ( [odkaz] ) cez Furkapass a nejake nezname prechody a Albulapass, ktory bol sice pomerne unikatny svojim nehostinnym okolim ale cesta bola dost zla. Skoro ako u nas na Slovensku :-) dalej uz okrem Gerlos strasse celkom nuda. V podstate uz som sa primarne snazil o navrat akurat okoreneny sem tam nejakou zaujimavostou.
      Posledny den : ( [odkaz] ) Vysoke Taury musia byt pri dobrom pocasi tiez urcite velmi dobry zazitok. Inak stala za zmienku uz iba Nockalm strasse a okolie Turrachu, kde boli priam nehorazne lokalky a slaba premavka. Z Knittelfeldu uz len dialnica domov.
      Verim ze

Brandon Walsh 28.06.2011  21:55

pekne fotky :yes: ;-)

erbe 28.06.2011  21:58

« Re: Re: Re: Erbe je borec!

Dakujem. Keby bolo ale normalne pocasie tak ich je uzasnych aspon 4x tolko. Coz nemoze byt vzdy vsetko ze. Zazitok to bol stejne vyborny >:D

Ronault. 28.06.2011  23:44

« Re: Re: Erbe je borec!

Tak za tenhle cestopis děkuji, výborné. Možná by se to uživilo i na nějakých cestovatelských stránkách jako dobrý rádce :yes:
        Já si to tady v tvé diskuzi musím uložit, snad se k něčemu podobnému někdy dostanu. Ale koukám, že jsi to jel dost odvážně, průskymů hodně, hodně náročného řízení. Bohužel aktuálně na to nemám finance a ne že by to auto nezvládlo, ale asi se mi s ním do toho moc zatím nechce. A navíc, nevím jak ty, jestli jsi jel sám, ale moje drahá by do toho určitě nešla, tu to v autě nebaví 8-s

Tak ještě jednou díky a říkám, dobrá práce a určitě skvělý řidičský zážitek :-)

Poustnik 29.06.2011  00:02

« Re: Re: Erbe je borec!

Jak řekl Ronault, pěkně jsi to popsal...jel jsi sám? Hoj! :-)

erbe 29.06.2011  05:21

« Re: Re: Re: Erbe je borec!

Nuz povodny plan bol este trochu odvaznejsi. Pravda je ale ze nas povodne malo ist viac. Nakoniec ale to skoncilo tak ze tyzden pred odchodom som v tom zostal sam uz so vsetkym vybavenym a hlavne hodne nazhaveny. Preto som zvolil uspornu alternativu a pustil sa do toho aj sam.
          Povodne sme mali ist teda za San Bernardom cez Aostu az do Nice nasledovne ( [odkaz] ). Cesta spat mala potom viest z posledneho oznaceneho bodu do Martigny ale nebolo urcene kade ci severnou castou alp okolo Chambery alebo Talianskom. Z Martigny sme mali ist okolo spominanych jazier ponad Furkpass do Andermattu. Toto by som urcite rad niekedy zrealizoval ako part 2 :-)

Brandon Walsh 17.07.2011  04:13

tak som si to precital

ten motor si pekne sfukol, pri citani som prestal lutovat svoju tdi volbu >:D v ostatnych veciach s tebou suhlasim, priam som dostal chut zobrat kluce a ist sa previezt, len skoda ze vikendy travi auto v garazi cca 4 km od bytu >:D

erbe 17.07.2011  22:28

« Re: tak som si to precital

Nuz ver mi ze by som bol uprimne najradsej keby to tak nebolo alebo aspon keby som to tak nepocitoval. Teraz posledne 2 tyzdne sme absolvovali nejake turisticke vylety po slovensku a este by som mal pripisat, ze akonahle su v aute 3 a viac ludia, tak je to este tragickejsie. Nejake predbiehanie z rychlosti pod 70 je na 3 proste neuveritelne lenive kym sa nedostaneme aspon na 90ku. Tomu sa proste absolutne nechce do otacok. Proste auto na pohodove plavanie krajinou s pohodou na palube... Splatit a prec s nim >:D Robim si srandu. Uvidime ako bude dalej...

Brandon Walsh 18.07.2011  05:59

« Re: Re: tak som si to precital

>:D a este ani zlte nie je prec s takym kramom >:D no nic budes ma musiet povozit, my pomaly planujeme dovolenku, 1.8 by sme chceli odist. by mi k tomu datumu pasovala tvoja motorizacia >:D

erbe 18.07.2011  07:21

« Re: Re: Re: tak som si to precital

Jasna paka. Sak aj ten zakladnofarebny zraz stale odsuvame... Ako vyzeras najblizsie tyzdne ?

Brandon Walsh 18.07.2011  08:50

« Re: Re: Re: Re: tak som si to precital

zakladnofarebny zraz >:D :yes: momentalne ti o vikende napisat neviem, dam vediet

Brandon Walsh 19.07.2011  08:44

otvorenie

okien klucom nas oboch stalo hodinu zivota v servise >:D

erbe 19.07.2011  10:09

« Re: otvorenie

VAG to chce domov a bude pokoj :-)

Brandon Walsh 21.07.2011  21:14

« Re: Re: otvorenie

erbe vykukujes v topke >:D :yes: a v nedelu som volny ak by si mal cas len neviem ci nebude burka a zo zrazu by nebolo nic ;-\

erbe 21.07.2011  22:13

« Re: Re: Re: otvorenie

Jo kukam ze dnes nejaka anomalia :-)
          Co sa tyka vikendu, tak by som to neznasilnoval asi. Ak nebude liat, tak bude urcite oblacno. Nechajme to na vhodnejsie pocasie...

Brandon Walsh 21.07.2011  22:23

« Re: Re: Re: Re: otvorenie

okej tak to si ja znasilnim ineho kamarata >:D

Brandon Walsh 08.08.2011  20:32

« Re: Re: Re: Re: Re: otvorenie

teraz som si spomenul na jednom odpocivadle som videl emociona
              predna maska spravena ako ty, zrkadla v ciernom, strecha cierna folia, zadny cupra naraznik, koncovka vyfuku podobna mojej, zadny znak v ciernom mate, cierne 17 ky, vyzeral vazne dobre, chvilu potom emocion so seat sport naraznikmi to boli dva leony za celu cestu, zato tych bramborakov, audin a medvedov habadej >:D

erbe 08.08.2011  21:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: otvorenie

Keby bol moj leon egoista, tak sa hadam aj sam nastartuje od pychy >:D

Brandon Walsh 10.09.2011  09:06

pripraveny

na seat emotion day ? >:D kde si bol na prehliadke ze ta pustili fotit ?

erbe 11.09.2011  16:53

« Re: pripraveny

Zdarek. Jasna paka pripraveny. Dokonca mi kamos slubil pozicat GoPro kamerku, takze ak sa vsetko podari bude aj zaznam :-)
      Okrem ineho cerstvo vymeny olej a prislusne filtre. V tyzdni nacapovat v Rakusku 98 a mozme vyrazit. Inak budem mat spolujazdca, mladsieho bracha, tak hadam ma zvysena hmotnost vyrazne nespomali >:D
      Vymenu mi zastresoval kamos, co sa stara o vozovy park jednej firme. Do Seatu pojdem az pri doporucenych 30k. Aktualne mame 15k.

Brandon Walsh 11.09.2011  17:23

« Re: Re: pripraveny

ja budem mat taktiez spolujazdca samemu sa mi cez cele slovensko ist nechce ;-) na kameru sa tesim to budem musiet byt stale pred tebou aby ma bolo vidno >:D >:D teraz si uz len drzim palce nech sa mi podari dostavit kedze financie som z posledneho na to naskrabal (cakam na vyplatu >:D ) zajtra by som mal vediet na 100 % co a ako takze to si potom zrejme vymenime aj tel cisla :*) >:D

erbe 11.09.2011  23:19

« Re: Re: Re: pripraveny

Tak kameru uz mam. Zajtra bude v plane vyspekulovat ako ju najrozumnejsie uchytit, tak aby bolo aj nieco podstatne vidno :-)
          Drzim palce s $ :-)

Brandon Walsh 12.09.2011  09:35

« Re: Re: Re: Re: pripraveny

tak erbe z mojho okruhu je hov.no mozem sa podakovat svojej uzasnej "chorej" kolegyni :'-( ak sa ukazem tak to bude na uplne poslednu chvilu odhlasovat sa nejdem

erbe 12.09.2011  10:27

« Re: Re: Re: Re: Re: pripraveny

A jeeje. Co ti prosimta sposobila tato zena? Ale verim ze sa to podari vyriesit! :yes:

Brandon Walsh 12.09.2011  16:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: pripraveny

nie je vsem dnum konec, vzdy tvrdim ze len s chlapmi sa da spolupracovat ;-) zeny su na ine veci >:D

erbe 13.09.2011  07:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pripraveny

Teraz sa bavime o tom prvom termine 9:30 - 10:30 ? Lebo predpokladam ze ak by to bol problem tak ta len prelozia do neskorsej skupiny a si v pohode.

Brandon Walsh 13.09.2011  07:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pripraveny

uz som si to zariadil zajtra idem do nitry a potom z nitry na okruh takze stiham ten nas termin s prehladom, akurat neviem ako vyzera auto tyzden stoji v garazi a nepamatam si ci som ho odparkoval umyte alebo spinave >:D

erbe 13.09.2011  07:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pripraveny

Parada. Ja som auto nestihol umyt vobec. Ciste budu asi len okna :-)
                      Inak vcera som testoval kamerku. Dufam ze budu aspon ake take svetelne podmienky, inak to bude bieda... Dnes je v plane dalsie testovanie uchytenia.

Brandon Walsh 13.09.2011  07:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pripraveny

ja nebudem mat nic rozmyslal som opytat svagra kameru, ale ako ho poznam nemam na to nervy najskor by som musel podstupit instruktaz a potom sa ju bat aj spustit, aby som nieco nespravil >:D

erbe 13.09.2011  08:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pripraveny

Drsne rodinne vztahy :-)

Brandon Walsh 16.09.2011  09:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pripraveny

nakoniec tam boli dve r300 ky, ta kiwi o ktorej som ti hovoril a zlta na ktoru som sa utekal pozriet k predajcovi ale hodinu pred mojim prichodom ju majitel prebral, tak som sa konecne dockal ale zial cely pravy bok mal rozbity ;-\ no pohlad do interieru a cedulka R300 limited edition stal za to :yes:

foto Nerez

Nerez 10.09.2011  10:55

Pěkné

Zdravím, super recenze i fotky. Leon se mi také moc líbí, jedno z nejhezčích aut ve své třídě a to i dnes.
    S 1.8 TSI mám zkušenosti z Octavie. Je fakt, že se s tím člověk musí naučit trochu jezdit, hlavně pracovat se spojkou a plynem.
    Ať slouží :yes:

erbe 11.09.2011  16:59

« Re: Pěkné

Dakujem za pochvalu. Co sa tyka Leona, je zaujimave ze ten dizajn skutocne stale posobi sviezo aj ked 1P uz je na sklonku zivota a koncom roka alebo buduci prijde novy model.
      Co sa tyka 1.8TSI, tak pravda. Majitelia naftovych motorizacii v podstate neveria ze to ma 160k, lebo po zadupnuti plynu v nizsich otackach povedzme 2000 to skratka pocitovo nejde ani ako obycajna 1.9 TDI PD... Niekedy je to az neprijemne, hlavne ked chce clovek obiehat. Pocitovo je to totiz lemra. Realne to ale ide, len to necitit.
      Astricku slubujem precitat a ohodnotit ked budem mat cas.
      zdar

kornel 11.09.2011  19:54

« Re: Re: Pěkné

ty zadupujes plyn pri 2000 otackach? ...ja si u benzinu (aj preplnovaneho) pri potrebe o sviznejsiu akceleraciu radsej podradim.. totiz nemozes cakat od benzinaku hoc aj preplnovaneho v takom otackovom pasme ziadne zazraky. Ved to turbo sa tam prave len "prebudza", naviac stale je to benzinovy agregat a nemozes od toho cakat, ze to bude tahat ako krava uz od "1500-2000" otacok.
        P.S a to pocitove, ze je to ako lemra, je dane hlavne tym, ze ten motor ma velmi linearnu charakteristiku bez nejakych vykonovych spiciek.

erbe 11.09.2011  22:34

« Re: Re: Re: Pěkné

Uvadzal som to len ako priklad, vela ludi (hlavne zvyknutych na naftu) totiz caka ze vzhladom na vykon to tak bude. Ono to tak ale kuriozne nieje ani nad 4000. Myslim ze som to pisal v recenzii podrobne, takze sa nebudem opakovat. Podla mna je 1.8 TSI velmi nudny motor.

kornel 12.09.2011  08:33

« Re: Re: Re: Re: Pěkné

ano, pretoze ma velmi linearnu charakteristiku bez spiciek, tak tam pri akceleracii nepocitovat tie nakopavania. Ovsem ked pozries na tacho, tak to musi stupat slusne. Kolega ma tento motor v Altea a ide to slusne, dokonca mne sa ani na pocit nezda lemra..a to som zvyknuty na 2.0 TSI. Sice je rozdiel vo vnimani zrychlenia pre sofera a spolujazdca :-)

erbe 12.09.2011  08:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Pěkné

To nieje len o tom. Nechce sa mi to tu rozpisovat druhy krat. Vsetko som to dal do recenzie. Takze len v kocke, auto s tymto motorom dokaze byt rychle. Pri tom to ale konci. Ten motor ale nema totiz ani zvuk ani prejav na urovni svojho vykonu.

kornel 12.09.2011  09:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkné

no to je dost na prd, ked si tak nespokojny s tym motorom.. ale je pravda, ze v podstate vsetky TSI (aj 2.0 TSI v FR ci Cuprach) niesu bohvie ako zabavne.
                Ja s 2.0 TSI 155kw niesom nespokojny, ide velmi pekne a taha ako vlak, ale pravdupovediac, znova by som do toho motora asi nesiel. Onedlho urcite pojdem minimalne do chipu.

erbe 12.09.2011  09:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkné

Ono to je tak, nespokojny ako nespokojny. Vzhladom na sportovu jazdu urcite ano, ale na druhej strane je pomerne usporny, takze az take zle to nieje. Keby este aj zral tak to uz by na nastval :-)
                  Urcite ho ale nahradi nieco zo starej skoly. Subaru boxer turbo, Honda F20C alebo nieco podobne, uvidime.
                  Nad chipom som chvilu uvazoval aj ja ale kedze zaruka je 4 roky, tak to asi pada, lebo pochybujem ze tolko s nim vydrzim a zbytocne ju zrusit nepotrebujem.

kornel 12.09.2011  14:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkné

nuz ten motor sa nesnazi hrat na nejakeho sportovca a ani samotny koncern ho tak neprezentuje.. je to jednoducho iba viac nez dostatocne silny motor na bezne jazdenie s velmi rozumnou spotrebou. Ja som chcel mat v aute motor, ktory ma zatlaci do sedacky a tah nepolavi az po cervene pasmo, preto som si kupil FR s 2.0 TSI a nie klasickeho Leona s 1.8TSI. Ale je pravda, ze s jedlom rastie chut a teraz by som bral zase nieco silnejsie a oproti TSI aj "hravejsie".

Poustnik 16.09.2011  09:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkné

Jeden jako druhý - chlapci, chlapci, jste pěkní nenasytové!!!! >:D Taky už jsem jel s 350 kW a je to lepší než mých 114kW, ale čím míň očekáváš, tím víc dostáváš! Ať vám to jezdí! Hoj! :-)

Brandon Walsh 11.10.2011  14:10

zima

ahoj tak ako uz mas pneu a disky kupene ?

erbe 11.10.2011  18:58

« Re: zima

Caves. Nemam este nic :-) Piatok-pondelok cakam mail s ponukou diskov zo Seatu. Zevraj maju teraz nejake 40% akcie, tak uvidime. Ak nebude nic zaujimave asi pojdem do Dezent RE Black. Ty obmienas setup?

Brandon Walsh 12.10.2011  00:19

« Re: Re: zima

tak som zvedavy co nakoniec vyberies ;-) ja setup nemenim kedze v zime leon nejazdil a tie gumy maju par tisic km, cize minulorocna klasika plechovy dunlop >:D no neviem ci sa opat leon nezavre v zime do garaze a vytiahne len na dlhsie cesty , jazda v minusoch po meste je s tym dizlom kriz >:-[]

erbe 19.10.2011  19:25

« zima

Tak disky objednane. Budu teda 16" original Seat:
      Uvidime jake to bude komplet. Pocitam ze buduci vikend by som to mohol vyzdvihnut. Povodne som planoval cierne disky, ale cene sa nedalo odolat. Potom dodam nejaku fotodokumentaciu.

Brandon Walsh 20.10.2011  06:15

« Re: zima

erbe pekne :yes: verim ze sa cene nedalo odolat, nemat zimny komplet taktiez by som volil seat 16 ky >:D

Brandon Walsh 23.10.2011  17:18

nove fotky

uz som sa bal ze si stratil fotak >:D ;-)

erbe 24.10.2011  08:17

« Re: nove fotky

Ale no, vsak uz aj mna napadlo ze som dlho predlho nic nepridal a vlastne ani nefotil, tak sme si spravili vylet a cosi nove aj cvakli konecne :-)

Brandon Walsh 13.11.2011  06:39

« Re: Re: nove fotky

cierne mu idu :yes: krasne, nerozmyslas na prestriekani letnych na tuto batman farbu ? >:-[]
        tie predne letne mas pekne zdrate uz nie som zo svojich taky zufaly >:D

erbe 13.11.2011  22:27

« Re: Re: Re: nove fotky

Veru cierne tomu sedia. Teraz tam celkom kricia tie sede prasiatka akurat... Nad prestriekanim zatial neuvazujem, to skor ze 17ky pojdu do sveta komplet a na leto 16ky letne. Rozdiel komfortu neporovnatelny. Dokonca by som povedal ze je to aj take zivsie trochu, ale to bude skor placebo, lebo kolesa su teraz realne tazsie. Ale zase som spokojny prakticky s rovnakou spotrebou ako na 225. Hore to lezie az pri rychlostiach nad 100kmh. Pri 120 tacho je to asi pol litra co je OK. Vsetko sa uvidi... Tvoj Leon je zazimovany ci beha ?

Brandon Walsh 14.11.2011  06:25

« Re: Re: Re: Re: nove fotky

bol dva tyzdne v garazi, ale momentalne opat beha a mrzne kazdu noc vonku. Mne sa tiez zda, ze to na tych tenkych ide lepsie, hlavne spotreba je neporovnatelna, nad 5,5 sa nedostanem nikdy >:D

foto marco

marco 22.11.2011  14:36

« Re: Re: Re: Re: nove fotky

No holt jsem staromódní, ale ty černé Alu mi prostě na autech nesedí kromě aut bílé barvy. V reálu je to asi lepší.

erbe 23.11.2011  08:24

« Re: Re: Re: Re: Re: nove fotky

Toz proti gustu ziadny disputat. Mne napriklad uz lezu krkom prave cierno-biele auta :-) Mi to prijde ako keby ludia nemali ziadnu napadidost. Mne sa cierno-cervena kombinacia paci, mozno prave preto ze na autach nieje vobec bezna. Na fotkach je vidno ze postupne pomalicky prechadzame z povodne cerveno-striebornej na cerveno-ciernu >:D

Brandon Walsh 07.12.2011  14:36

jak vam to jazdi

??? v zimnom odbobi >:D

erbe 07.12.2011  16:51

« Re: jak vam to jazdi

Ako? Nuz z povinnosti :-) Spinavi sme neustale. Ale musim pochvalit R16. Vyrazny rozdiel v komforte, dost mozno zostanu aj na leto. Inak nemame nic nove a ani neplanujeme.
      Tvoj Kroniak beha, ked uz nam ta jar prisla ? :-)

Brandon Walsh 07.12.2011  17:07

« Re: Re: jak vam to jazdi

nebeham ja, nebeha on >:D v poslednom case sa pohybujem iba v pp a to chodim peso, takze uz vyse dvoch tyzdnov je v garazi, teda aspon dufam ze je este stale tam, cez vikend pojdem zrejme vyskusat ci ho vobec nastartujem >:-[] oddialujem takto aj servisnu prehliadku na tachometri mam 29.500 km >:D

Brandon Walsh 10.01.2012  07:34

predaj

vcera som si na autobazar.eu vyplnal inzerat aj ja >:D ale zatial nezverejnil, esteze sa nam ta investicia do noveho auta vyplatila a nechame si ho roky >:D
    mas napisane nakup noveho auta uz je kupene alebo najskor sa preda emocion

foto Nerez

Nerez 10.01.2012  07:36

Proč kluci prodáváte?

Brandon Walsh 10.01.2012  07:39

« Re: Re: predaj

v mojom pripade je to unudenie motorom 1,9 tdi. V erbeho pripade sa mi zda ze ide o unudenie koncernom VW >:-[]

erbe 10.01.2012  07:42

« Re: Re: predaj

Ja sa uprimne priznam ze ma Leon nudi. Pred asi mesiacom som prebudzal k zivotu svoje stare 15 rocne suzuki a spravil s nim maly okruh nech sa prebehne a bol som uplne nadseny z tej komunikativnosti a zivosti toho auta napriek tomu ze to na ceste ani z daleka nesedi ako Leon a ma to polovicny vykon. Leon je take playstation na kolesach (ako cely koncern). Soferuje sa to odhadom a nie tym co clovek citi.

erbe 10.01.2012  07:38

« Re: predaj

Aj ty to chces predat? Posobil si na mna ako velmi spokojny majitel :-) . Co ta k tomu vedie? A nad cim uvazujes vlastne?
      Idealne by som najprv predal Leona. Nejako mi to nenahana, tak do konca marca by som to akurat rad zrealizoval.

Brandon Walsh 10.01.2012  07:42

« Re: Re: predaj

pisal som vyssie nebavi ma ten motor a uz vobec nejazdim tolke km ako prvy rok cize by som kludne uzivil nejaku tu cupru >:-[] no mam v sebe nejakeho anjela ktory mi sepka nech peniaze odkladam a nebudem sa musiet uskromnovat s jazdenou >:D

erbe 10.01.2012  07:45

« Re: Re: Re: predaj

Pravda. Na druhej strane kupovat novu Cupru, je asi riadny ulet. Strasne drahe na to co ponuka podla mna. Ja tiez planujem starsie auto. Skratka v dnesnej ponuke uz nevidim nic za rozumne peniaze co by nebol len dopravny prostriedok.

Brandon Walsh 10.01.2012  07:51

« Re: Re: Re: Re: predaj

teraz je na autobazare nejaka cupra najskor bola za 14 a postupne sa dopracovala k terajsim 10 000 E, najradsej by som sa siel s mechanikom na nu pozriet co je dovodom zlacnovania, ci je to skladacka alebo preco, len otec mi nechce dovolit, boji sa ze sa na nej uz rovno vratim domov >:D
            potom som si vsimol ze jeden co tu ma recenziu takisto predava cupru, ale chce za nu 14000 E, no ako pise v recenzii auto tocim k 7100 otackam, dam to nachipovat na 300 koni, hrozny tuning je na tom takze to nestoji ani za pozretie, zahliadol som ho aj na emotion day a ten zadok je hrozny

erbe 10.01.2012  08:35

« Re: Re: Re: Re: Re: predaj

Uz to zjavne sledujes dlhsie :-)

kornel 10.01.2012  09:21

« Re: Re: Re: Re: Re: predaj

ja mam z takychto jazdeniek najma s preplnovanim strach.. asi by som ine nez do fungel noveho vykonneho turbomotora nesiel, nakolko nikdy nevies ako sa k tomu predosly majitel choval a taketo motory sa pri neslusnom zaobchadzani vedia neprijemne odvdacit. U noveho ako si zabehnes ako sa k tomu chovas, tak sa ti aj odvdaci, aj ked obcas to neplati :-) Ja tiez rozmyslam ze moje FR tak o rok, roka a pol predam.. a s najvacsou pravdepodobnostou by som asi tiez opustil koncernovu flotilu.. Suhlasim s erbe, su to velmi nudne a sterilne vozy, akoby bez charakteru a ducha. To v takej M3 MPS ked som sa viezol, som doslova lapal po dychu, to je uplne iny pocit z jazdy nez v Leone, aj ked ako aj pise erbe, aj ked sedi ako prilepeny,kam natocis tam ide, aj vykon to ma, ale je to take fadne vsetko.. ;-\ :-)

erbe 10.01.2012  09:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: predaj

Ja uz mam niekedy pocit, ze ludia uz su uplne paranoidny. To neber osobne, to myslim vseobecne. Ja osobne by som sa viac bal jemnej techniky ako priamy vstrek, common rail a kadejake elektronicke serepeticky. Turbo je cista mechanika, lozisko a vrtule, olejovy okruh. Nic viac nic menej. Ano nespravne zaobchadzanie dokaze jeho zivostnost skratit ale aj cele nove turbo je investicne zlomkom proti novym vstrekovacom a podobnym veciam. Vsak vsetky pracovne stroje maju turbo uz skoro desatrocia a aj po milione km to fachci v neznesitelnych podmienkach. Staci trocha stastia na dobry kus z vyroby a je to pohoda. Stastia v tychto veciach moc nemam ale nestracam nadej. Ta umiera posledna :-)

Brandon Walsh 10.01.2012  10:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: predaj

takze pisete, ze cestou za zabavou sa treba vyhnut koncernu oblukom. Teraz mam chrobaka v hlave >:D ak by som kupoval cupru tak samozrejme nie zo dna na den ten najhorsi kus ;-) u mna je vyhoda, ze opravu koncernovych aut mam zadarmo, platim iba suciastky, ale co by mi povedal na M3 MPS neviem >:D ja som si uz konfiguroval aj ibizu fr bocanegra, ale ma to zas nevyhodu boca sa da len s naftou, zadny naraznik nedostane ako cupra a koniec koncov stale by to bolo "iba" fr a nebol by som spokojny >:D

erbe 10.01.2012  10:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: predaj

M3 MPS je super auto, mna na nom desi absencia svorneho diferaku v spolupraci s prednym nahonom a velmi silnym motorom. Dokonca nova generacia skrteny krutiaci moment na nizsich prevodovych stupnoch koli tomu...

Brandon Walsh 10.01.2012  10:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: predaj

ja este uvazujem o focusovi eSTé, no neviem necham tomu volny priebeh nakoniec predam leona a budem bez auta s peniazmi na ucte >:D

erbe 10.01.2012  10:15

A kupis si jachtu :-)

kornel 10.01.2012  11:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: predaj

ono M3 MPS je ozaj super, ale ma aj svoje negativa.. ak s tym jazdis sportovo a vychutnavas si to vozidlo a motor, tak to zerie nielen travu ale ludi okolo cesty, aspon to mi vravel jeden poliak co starsiu M3 MPS vlastni, s ktorym som sa o tom bavil (v podstate aj preto som sa rozhodol pre FR nakolko jazdim dost vela a nemam chut robit iba na benzin)..narozdiel napr. od mojho 2.0TSI ktore je fakt pomerne usporne aj pri blbnuti (cez 10 litrov priemer sa dostat, vyzaduje tomu motoru nakladat, ako v sibirskom gulagu do pece.. :-)

erbe 10.01.2012  20:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: predaj

To je pravda. Mne to tak vychadza ze TSI je prave najvyraznejsie uspornejsie oproti inym kolegom pod vacsou zatazou. Ja som to tu kdesi pisal, ze cez 10 som mal asi len v alpach ked som tomu slapal na krk ako sa dalo... V ostatnych rezimoch je to take rozporuplne. Teraz na zimakoch 205 R16 sa aj pri tacho 120 po dialnici horkotazko dostanem pod 7.5L... Mimo mesto je to ale fajn, ked je clovek kludas, ale to je vasie trapenie ako so slabsim autom vacsinou. Najlepsi liek je mat obsadene auto haklivymi pasaziermi :-)

kornel 10.01.2012  10:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: predaj

nejde len o turbo.. zle zabehnuty motor a celkovo lajdacky pristup k vozidlu pocas prvych niekolko desat tisic km moze z motora narobit bezodne dno na olej a zvlast u tychto TFSI, TSI motorov je to dolezite.. Co s takym motorom ktory zerie olej ako kotol na mazut? mnohe FSI, TSI, TFSI o ktorych viem (nakolko mam cloveka v seate) zeru olej tak, ze to nieje zdrave a len preto ze ich prvy majitelia boli prasata a neskor clovek, ktory si to vozidlo kupil mal s tym len starosti a doslova oci pre plac (aj ked koncern alibisticky uvedie v manuale ze 1 liter oleja na 1000km je v poriadku-CHORE). A taktiez aj ine sucasti muzu byt omnoho skor v pr*eli, ak je majitel vozidla lahostajny a je mu jedno co kde tankuje, ako jazdi, ake intervaly vymien oleja vzhladom na prevladajuci sposob prevadzky vozidla zvoli.. atd atd. Cize asi tak.

P.S a ked uz si narazal vyslovene na to turbo.. tak si tiez nemyslim, ze by to clvoeka potesilo ak si kupi auto co ma najazdene napr 30 tis.km a turbo je uz na hranici svojej zivotnosti.. myslim ze taka 1,5-2tis eur polozka, nieje bagatel, ak uz auto nieje v zaruke.

erbe 10.01.2012  20:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: predaj

Mne to prijde take demonizovanie. Mne napriklad za 15000 nezozralo toto TSI ani stvrtinu rysky. Potom prebehla vymena takze neviem. Teraz uz olej ani nekontrolujem. Stejne to ma senzor...
                    Anyways aj keby to zozralo liter na 1000km tak co? sak to 5l kvalitneho oleja stoji 60E, takze to su mizive naklady. Ked si vezmes tak 911 turbo zozere 1L na 3000km v priemere a nikto sa nad tym nepozastavi...
                    A zrusit turbo za 30t? V nejakych utrobach internetu som sice nehladal take pripady ale to sa snad ani neda :-) To fakt len keby sa pokazil olejovy okruh alebo nejaka podporna funkcia. Ta suciastka nemoze byt dimenzovana na mnesiu zivotnost ako cely motor. Ze to odijde po 100t km? OK to uz berem. Kamosovi robilo problem na 307SW uz po 80t km, a to bol k tomu slusny.
                    Ja to vidim vsetko v kvalite vyhotovenia. Europa ma ine meritka. Zapadni obyvatelia nemaju financny problem obmienat auta po vyprsani zivnotnosti, takze to neriesia a v podstate nic nestimuluje automobilky produkovat kvalitu. Japonskych ale napriklad aj americkych preplnovanych motorov sa nebojim. Vynimkou su novinky, ktore su vyrabane kade tade v rozvojovych krajinach ako napriklad aj u nas Kia. Kedze som zo ZA a mam technicke vzdelanie, tak tam mam par kamosov a nic odtial by som teda nekupil... Clovek moze mat stastie ale tych faktorov je tam prilis vela a jedno auto je uplne ine ako druhe rovnake vedlka neho bohuzial.

kornel 10.01.2012  21:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: predaj

mne tiez olej nezerie,, co vymena 10tkm to je pokles od vrchnej rysky tak nad polovicu niekde, a za poslednu vymenu to bolo este menej, cize v podstate nic. No keby to zralo liter na 1000km tak to by teba bola pekna pakaren, rozhodne by som nad tym rukou nemavol, sice o peniaze mne nejde (aj ked nadrbat za jeden vymenny interval do motora 10-15 litrov oleja, tiez nieje uplne zanedbatelna polozka) ale minimalne by som sa zamyslel nad urovnou kvality a vypracovania daneho motora alebo pi*oval na predosleho majitela ze motoru daval cocku od prvych chvil a aj za studena.
                      30tkm zivotnosti turba je samozrejme velmi malo, ale ja tu nepisem o standardnej beznej situacii, kedy clovek jazdi normalnym pre danu suciastku nedevastujucim sposobom, ale o tom ked jazdil doslova ako prasa.. daval motoru cocku uz od prvych kilometrov a to aj za studena, po zmykani vykonu ani chvilu nedochladzoval (potom niet divu ze im turba kadejako piskaju a hukaju ako sanitka a to aj na pomerne novych vozidlach..nevravim ze je to bezne, ale najdu sa aj take pripady)..
                      Ved si skus (obrazne povedane) nejaku dobu tomu sliapat na krk hned po nastartovani ked je to vsetko studene, potom vypinaj motor kym je este turbo rozpalene a ma este vysoke otacky a s vysokou pravdepodobnostou rychlo zazijes co je to do*ebane turbo a mozno nebudes potrebovat ani tych 30tkm >:D

Brandon Walsh 10.01.2012  21:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: predaj

a sme prisli tomu na klb, uz viem preco chce erbe predat po 25 000 km leona s turbom >:D mne pri preberani auta predajca akurat povedal a nieze budes za studena machrovat pred babami a rozbiehat sa s piskanim gum, po rychlej jazde nezabudni nechat dochladit turbo, ked zastanes na benzinke este tych 30 sekund bez zachoda vydrz, ale ty vyzeras na to, ze auta netrapis >:D

erbe 10.01.2012  22:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: predaj

hehe jasne >:D
                          Ale vazne, auticko malo odomna starostlivost maximalnu, dokonca aj z vlastnej inicialtivy znizeny servisny interval. Akurat ze som ho neumyval a nelestil kazdy vikend. To by si muselo zasluzit. Mozno to dalsie ;-)

foto marco

marco 11.01.2012  14:23

No to jsou mi novinky

Trochu mě překvapil tvůj popis prvního setkání se sněhem a tvým zklamáním přímo zhnusením koncernovými značkami. Je to dlouhodobé znepokojení nebo tě zklamal až ten nástup zimy a chování auta. Píšeš, že se zaměříš klidně na něco ojetého. Zajímalo by mě co by to bylo. Díval jsem se na ten inzerát a já bych tu cenu posadil o -40 tis. Kč. níž. Až bude nějaké další autíčko tak se rád kouknu na profil.

erbe 11.01.2012  18:44

« Re: No to jsou mi novinky

Nuz ono je to tak. Na auto som sa velmi tesil a mozno to z recenzie uz bolo citit, ze uz od zaciatku to nebolo ono akurat som nevedel dat tomu presne meno. To sa stalo az ked som opat sadol za volant svojho stareho auta a dokonca stacilo preparkovavat otcovu sluzobnu Fabiu HTP s pocitom ze toto mi v Leone chyba. Bohuzial ale potom to uz slo dole vodou, zacalo byt hnusne a prvy sneh uplne trafil ciernu s mojou nadobudajucou nespokojnostou. Potom prebehlo este zopar veci v mojom osobnom a profesionalnom zivote az som sa skutocne odhodlal zrealizovat rozhodnutie predat ho.
      Co sa tyka predajnej ceny, tak tam nemam chut ist viac dole. Auto je v tip-top stave a jeho cennikova cena je kupodivu dnes este vyssia ako ked som ho kupoval. Mna stalo cca 18E bez zimnych kolies. Znamena to ze po 7 mesiacoch pouzivania som zmiereny so stratou takmer 3000Eur. Ak by sa nasiel rozumny clovek tak by sme sa mozno nejako doholi, predavat to nutne ale nepotrebujem. Na telefonaty zacinajuce tym kolko zlavnim odpovedam ze nic...
      No a nad cim rozmyslam? Bolo toho viac ja to urcite hodim do novej recenzie. Aktualne z toho zostavaju realne Integra DC5 2005+ alebo Impreza WRX 2004+
      Uvidime.

Brandon Walsh 11.01.2012  19:07

« Re: Re: No to jsou mi novinky

erbe nebojis sa ist do wrx ka ? ja som ho zamietol zo strachu z pripadnych poruch ako prve

erbe 11.01.2012  19:13

« Re: Re: Re: No to jsou mi novinky

Akych poruch? To je subaru >:D
          Inak to az do 2008 ci kedy prisli s tym hatchbackom to bola poctiva japonska mechanika. To sa podda :-)

Brandon Walsh 11.01.2012  19:19

« Re: Re: Re: Re: No to jsou mi novinky

no nic budeme sa musiet stretnut pri kavicke, vsetko o subaru mi porozpravas, a budeme mat opat rovnake znacky >:D ale ked sa mi cestou domov rozpadne prevodovka na subaru tak si ma nezelaj >:D

kornel 11.01.2012  20:04

« Re: Re: No to jsou mi novinky

ako beriem, ze Leon 1p nieje etalon hravosti.. ved sam mam iste vytky voci tomu vozidlu, ale degradovat toto vozidlo svojim prejavom a schopnostami pod nejaku zaprdenu Fabiu (ospravedlnujem sa majitelom, brat s nadsazkou..) je podla mna trochu prehnane.. Neviem, mozno je "obycajny" Leon oproti FR ci Cupre so sportovymi podvozkami a vykonnejsimi motormi citelne horsie v prejave, komunikativnosti, hravosti.. ale ze az taketo zhnusenie..? Ale beriem tvoj nazor a respektujem ho, len sa mi to zda uz mierne prehnane. :-)

erbe 12.01.2012  08:39

« Re: Re: Re: No to jsou mi novinky

Beriem, asi som sa vyjadril prilis strucne ale nechcel som to opakovane rozprplavat. Nesnazil som sa komplexne porovnat Leona so spominanymi autami a uz vobec som netvrdil, ze ako celok by mi viac vyhovovala ci uz Fabia alebo Baleno. Na co som narazal, ze maju iste vlastnosti, ktore mi v Leone proste velmi chybaju. Konkretne spontanna reakcia na plyn aj ked to ma tretinu vykonu je skratka velmi prijemna, dalej slabsi hydraulicky posilovac, ktory nefitruje dianie pok kolesami, atd. Ono kuriozne su to veci dane velmi pravdepodobne lacnejsou konstrukciou. Mne to skratka chyba a ak ked Leon povazujem za kvalitne a dobre auto, pre mna je take polovicate. Niekedy mam pocit ze dat namiesto pedalov a volantu joystick, tak je soferovanie take iste ako v obyvacke pred telkou na playstation...

erbe 20.01.2012  11:43

EuroX?

Pred chvíľou som prečítal recenziu jednu recenziu na úplne iné auto. Autor ale úplne presne vystihol slovami to čo sa mne v recenzí nepodarilo i keď som to mal na mysli. Aby to nerušilo čtateľa scenzuroval som auto o ktoré sa v texte jednalo:

"U xxx se totiž evidentně honili za číslíčky a zapomněli na to hlavní, na charakter. Motor nad dvěma tisíci začíná pozvolna zabírat, kolem tří a čtyř tisíc projedete na vlně točivého momentu a když v pěti tisících pořád jaksi nepřichází žádná gradace, co by stála za řeč, není důvod proč nepřeřadit. Otáčky spadnou kousek nad tři tisíce a můžete se znova marně pokoušet o nalezení radosti ze spolupráce s výkonným čtyřválcem. Tentokráte vydržím až do červeného pole, začínajícího kousek za šesti tisíci, žádnou radost z toho ale stejně nemám.
    Auto poslušně pádí vpřed, ručička červeně zvýrazněného rychloměru ukazuje k digitálnímu palivoměru, řidič se ale stále cítí být o něco ošizen. Špička se prostě nedostaví a místo gradace tu máme elektromotorově plynulý zátah. S lehce rozpačitým dojmem z motoru bezpochyby souvisí i jeho zvuk. xxx zní totiž daleko lépe zvenku nežli zevnitř. Motor samotný má naprosto nijaký zvuk a dunění výfuku není při kalupu po okreskách uvnitř slyšet. Zase jedno z aut, které si lépe vychutnáte, až když z něj vystoupíte a půjčíte jej kolegovi. Škoda."
    Aleš Jungmann

Pod toto by som sa mohol vlastnou krvou podpísať.

kornel 20.01.2012  15:07

« Re: EuroX?

ono ak ti slo o vyslovene zabavny motor so zavodnym charakterom, tak mi je divne, ze si vobec zasiel hladat do vod medzi motory TSI ..nakolko tieto motory su dost zname svojou lienarnostou a plynulym zatahom.. a o to viac ak si nezvolil aspon FR..
      Ono vsetko je to tak trochu o kompromisoch, nemozes chciet od motora, aby mal priemernu spotrebu do 8-9 litrov (aj ked netvrdim ze ti slo o spotrebu) aj s ratanim rychlych sviznych jazd a blbnutia a zaroven, ze motor bude charakterom a vykonom naladeny na tocenie do 7000ot s vyraznou vykonovou spickou.. Ano MPS ci STI, Evo, to hej to su motory zabavne s vyraznym charakterom bliziacim sa zavodnym autam, ale taktiez od takehoto motora nikto necaka, ze bude zrat do 8-9 litrov, ale kazdy tu uplne logicky akceptuje spotrebu 10-12 litrov a viac..
      P.S ja som sa tiez vyjadril, ze ani moje FRko nieje nejaky zabavne a ma vyrazne linearny nudny charakter, ale ja som si toho pred kupou bol vedomy,, ale zaroven som si bol vedomy aj toho, ze s tymto motorom napriek tomu, ze ma sily a vykonu dost na blbnutie, tak nebudem robit iba na spotrebu.. a to mi vyhovuje.

foto Camaro427

Camaro427 16.02.2012  22:39

chvalim

Konečně někdo rozumnej, kdo si nekoupil koncernový auto v tý pochcaný naftě :yes:

erbe 20.02.2012  12:50

« Re: chvalim

Dikes, spriaznena protiprudova dusa :-)

Brandon Walsh 03.03.2012  18:26

raz si mi pisal

ze mi miznu novinky, ale tebe zdrhla cela recenzia >:D

Brandon Walsh 06.03.2012  13:09

garancka

to si ho pre boha dal kde menit, viem ze si cerveny, ale do ferrari servisu chodit nemusis >:-[] >:D
    este sto kilometrov a si ma predbehol, pravdepodobne ked to budes citat uz budem predbehnuty >:D

erbe 07.03.2012  08:55

« Re: garancka

Nojo vidis. Ale tak co uz. Na druhej strane aspon boli ustretovy, povedali vsetko jak bolo a spravili vsetko a zabezpecili aj odvoz a dovoz. Tak hlavne ze to mam z krku. A predbehnem ta asi az v piatok cestou domov. V tyzdni nehybne stojime vacsinou :-)

Brandon Walsh 07.03.2012  10:17

« Re: Re: garancka

ja mam este furt tu blbu sadru, nemat recenziu tak uz ani neviem ako auto vyzera >:D no zaciname sa pripravovat na letnu sezonu, prejdene need for speed shift a dnes zaciname s gran turismom >:D

erbe 07.03.2012  12:55

« Re: Re: Re: garancka

wow. Ktore GT? Ja este tak pomalicky bojujem s GT3 po veceroch sem tam. Mam uz nachystanu GT4 ale to musi pockat. Este chyba S-licence a prislusne racy. Davas to s joyom alebo mas nejaky volant?

Brandon Walsh 07.03.2012  15:10

« Re: Re: Re: Re: garancka

ja to davam s psp (ponozky, slipy, pyzamo) >:D a tam je to zrejme prvy diel [odkaz] , som na to zvedavy lebo shift bolo graficky na tom velmi dobre akurat mi vadilo, ze nebol problem driftovat v 300 km/h bez poskodenia plechov >:D

erbe 07.03.2012  18:01

« Re: Re: Re: Re: Re: garancka

hh to su ine finty >:D Jednotka je moja srdcovka zo skolskych cias >:D

Brandon Walsh 07.03.2012  18:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: garancka

mam za sebou par kol na nurburgringu s hondou nsx a veru castejsie som bol mimo cesty ako na nej >:D

erbe 08.03.2012  11:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: garancka

Aaa tak to jednotka veru nebude. Tam NR nebol. Dokonca ani v GT3 este nieje. Tusim az v GT4...

Brandon Walsh 08.03.2012  13:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: garancka

kvoli NR som tu hru chcel, je z roku 2009 ja som len cakal kym cena klesne na normalnu hodnotu, psp ma tie hry vzdy inak znacene, aj nfs shift je uplne ine na psp ako na ps pripadne pc, sa mi zda ze do toho sa da importovat vlastna garaz z gt5 takze to bude nejaky slabsi odvar toho zrejme

Brandon Walsh 19.03.2012  17:21

maska

ahoj ako prezila cierna maska zimu ? nepadla v boji proti kamienkom ?

erbe 21.03.2012  16:41

« Re: maska

Nazdar. Vobec nie. Lakovanie sa ukazalo ako velmi kvalitna praca :-)
      Cital som tvoju novinku. Takze uz behas jako kamzik? >:D

Brandon Walsh 21.03.2012  18:05

« Re: maska

jasne chodim ako socka s dvoma barlami >:D ale od buduceho tyzdna idem aktivne jazdit pre mna za mna nech za tym volantom aj placem >:D
        ja som vcera na parkovisku videl jeden leon a mal celu tu masku dodrbanu ale on mal pod tym lakom chrom cize ziadnu predpripravu ako ty nerobil

Brandon Walsh 26.03.2012  12:09

pritomnost vs buducnost

co sa tyka "sexepilu" u mna jednoznacne pritomnost, ale zabava je buducnost >:D nasiel si ho len tak na parkovisku alebo je tvoje, co to ma pod kapotou ?

erbe 26.03.2012  13:51

« Re: pritomnost vs buducnost

Cau. kukam ze to tu mas pod drobnohladom :-) Moje nieje. Bol som to pozriet cez vikend v cechach. Pod kapotou je legendarny atmosfericky 2liter K20A >:-[]
      Jako inak tvoj jazdiaci zavazok od tohto tyzdna? Oficialne si este PN ?

Brandon Walsh 26.03.2012  14:05

« Re: Re: pritomnost vs buducnost

pri leonoch na macz mi neujde ziaden detail >:D
        jazdim od piatku kedy som aj prehodil kolesa, vcera sme si dali mensi vylet na dobsinu atd, zaujimave je, ze v aute ma noha neboli no ked vystupim vsetko je spat >:D dnes som chcel ist tiez po okoli no zacali na rehabilitacii so mnou aj cvicit, co je tiez za priplatok a suma za to ma dorazila a hned ma presla chut minat zbytocne naftu >:D este som na pn hlavne kvoli tomu casu na rehabilitacie
        takze s vyletom do ciech spokojnost ?

erbe 26.03.2012  16:15

« Re: Re: Re: pritomnost vs buducnost

Jednoznacna spokojnost. Ten zazitok za to urcite stal.
          Ako dlho budes este PN?

Brandon Walsh 26.03.2012  16:23

« Re: Re: Re: Re: pritomnost vs buducnost

od 2.4 zacinam rehabilitovat v nemocnici, mam to na dva tyzdne tak potom by som uz pn rad ukoncil

erbe 26.03.2012  16:36

« Re: Re: Re: Re: Re: pritomnost vs buducnost

Jo tak to mas cobydup. Tak nech ti to rehabilituje >:D

Brandon Walsh 26.03.2012  16:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: pritomnost vs buducnost

vcera ako som vystupoval z auta nejak som sa zabudol a krasne vykrocil, v clenku mi nieco chruplo a odvtedy ho mozem ovela lepsie ohnut >:D zrejme na to treba sokovu terapiu >:-[]

erbe 26.03.2012  19:59

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pritomnost vs buducnost

A potom ze jazda autom degeneruje pohybove organy >:D

Brandon Walsh 05.04.2012  12:30

cena

ked vidim ako klesas az sa mi slza do oka tlaci, skusil si sa pytat v seate za co by ho odkupili ?

erbe 05.04.2012  14:24

« Re: cena

Neskusal. Nejako nestiham po vikendoch doma a v Bratislave sa mi koli tomu nechce behat cez pol mesta. Ale je to v plane :-)

foto bono-p

bono.p 25.05.2012  14:37

slaby tah?

Cital som tvoju recenziu na driversweb.cz. Zaujimave citanie a postrehy, vidiet ze jazdis naozaj rad. Jednej vec sa mi ale nechce verit.. ze 1.8 TSI nejde.. Myslim si ze 160k je velky vykon na auto ako je Leon. Viem ze su aj silnejsie auta, ale to uz su subjektivne veci. Vodic BMW 535i moze povedat na 1.8 TSI ze je slaby pretoze to jeho delo ide z 0-100 za 5,9 ak si dobre pamatam... Leon ma akcelareaciu za 7,9..to musi ist ako svina..
    Na druhej strane ten turbo lag poznam. Asi to bude podobne ako kedysi na Octavii 1,8 T. Neviem ci si na nej jazdil Ta Tahala velmi dobre, ale pod turbom skoro vobec. Pricinou su jednoznacne dlhe prevody. Su optimalizovane na situaciu ked zabera turbo. Ten 120k motorcek co mam ja, napriklad zabera v nizkej rychlosti mozno lepsie ako 1,8T, ale len 2 sekundy :-) Potom sa 1,8T nadychne a posle ho do kelu..
    Myslim ze ten turbo lag vynikajuco riesi DSG ktora je teraz v serii s 1,8 TSI.

erbe 25.05.2012  22:09

« Re: slaby tah?

Cau. Dakujem za pochvalu, skoro som sa zacervenal :-)
      Co sa tyka motora, tak nepovedal by som ze nejde, ale ten prejav je taky strasne nevyrazny. Nema rad otacky, tam kde ma vykon tak dava najavo ze sa neciti dobre a tlaci cloveka k vyssim a vyssim stupnom a potom s nim clovek jazdi jak s naftakom za normlanych okolnosti do 2500 vynimocne 3000ot. Nuz a ked sa tomu zacne slapat na krk, tak trojka posobi celkom k zivotu, ale jak par krat prebehnes 2ku celym otackomerom, tak uz po zaradenie trojky posobi dost lezerne. Ako 160k staci, coz o to. Moje stare Suzuki malo necelych 100k ale aj o 300kg menej ale motor bol tak povediac plny radosti a s chutou sa driapal k cervenemu polu. To skratka TFSI nema. To sice ide ked potrebujes ale inak ta len vezie...
      Este som zabudol ten turbolag. Ten je len pod 2000ot, cize sa s nim clovek stretne len ked sa snazi vylozene setrit. Nad 2000ot je skoro nepostrehnutelny.

Brandon Walsh 25.06.2012  17:51

predaj

aspon si to kupil niekto mlady ? alebo "tucny dedko" akych zial taktiez vidat v leonoch >:D >:D

erbe 25.06.2012  19:23

« Re: predaj

Jo. Zobral to spoluziak z vysky, takze nemusis mat strach :-)