Š. Roomster-pomoc s výběrem motorizace

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • « 00 Reagovat !

    foto marek1300

    marek1300 29.04.13  22:33

    « Re: Re: Š. Roomster-pomoc s výběrem motorizace

    vzhledem k tomu, že budu kupovat ojetinu, tak 1.6 k úvahu připadá,,,

    díky za tip.
  • « 00 Reagovat !

    foto Adam-Novak

    Adam Novák 29.04.13  18:04

    « Re: Š. Roomster-pomoc s výběrem motorizace

    Doporučuji Ti motor 1,4 16V, má rozumnou spotřebu a skvělou spolehlivost. Co se týče 1,2 HTP, má také rozumnou spotřebu, pokud jezdíš s lehkou nohou. Je spolehlivý, když se o auto řádně staráš, a měníš olej atd. i mimo servisní intervaly. 1,2 TSI má vynikající spotřebu, a spolehlivost má o něco horší než HTP, ale také je to podle toho jak se o auto staráš. 1,6 benzín už se neprodává, pouze 1,6 TDI, ale to je nafta. Každopádně Ti přeji, ať se rozhodneš správně, a gratuluji Ti k výběru :yes:
  • 00 Reagovat !

    foto marek1300

    marek1300 22.04.13  20:18

    « Š. Roomster-pomoc s výběrem motorizace

    Zdravím,
    dlouho jsem se rozhodoval, co koupit za další auto(H.Lantra v kombiku na LPG dosloužila) a přes Kanga,Dobla Caddy a podobné krabice, jsem se rozhodl, že Roomster bude snad ještě rozumný kompromis v požadavcích, které od auta vyžaduji(naložit 2 jízdní kola,v případě potřeby možnost relativně pohodlného přespání v autě,větší zavazadlový prostor+pokud možno po rozložení-rovná podlaha).

    Vzhledem ke způsobu, jakým bude auto nejvíce používáno(městský provoz s kratšími a častějšími popojížďkami+dojíždění do práce na krátkou vzdálenost), naftu jsem rovnou škrtl a zaměřil se na benzín, popřípadě přestavbu na LPG.

    Jenže těch benzínových variant u Roomsteru je docela dost(1.2HTP,1.4,1.6 a nejnovější 1.2TSi).

    Co za motorizaci by jste mi z těchto doporučili?Samozřejmě největší důraz kladu na spotřebu a spolehlivost...

    O 1.2HTP jsem se nedočetl vesměs nic moc pozitivního, jen určením nejvíce odpovídá způsobu používání, protože ve městě má být relativně slušně pružný již od nízkých otáček, 1.4+1.6 jsou údajně mdlé od nejnižších otáček a dosti hlučné navíc 1.6 má mít dost hrubý chod a 1.2 TSi má problémy s rozvodovým řetězem(od 2011 vyřešeno modifikovaným řetězem) a navíc jsem slyšel případy, kdy s do oleje dostával benzín, díky častému podtáčení a ježdění po městě na čtvrt plynu, kdy má být tento motor paradoxně nejžravější(snad kvůli tomu, že turbo se zapojuje až od cca 2000 ot/min...).Navíc po městě má být dost žravý!

    Našel by se tu někdo znalý těchto motorizací, nejlépe i někdo z vlastní zkušeností a poradil, jaký motor vybrat?
    Nevím, na co se zaměřit, hlavně chci mít klid a nestarat se ustavičně o nějaké problémy s motorem...

    Díky
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…