Mazda 6 sportovní podvozek H&r

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > MAZDA

 • « 00 Reagovat !

  foto wtoncek

  wtoncek 26.06.12  21:40

  « Re: Mazda 6 sportovní podvozek H&R

  Dobrý den, moc Vám děkuji za radu, zatim vyměnim pružiny a uvidíme, s koupí tlumičů stejně počítám, podle mě ten člověk vyměnil jen pružiny, protože auto je měké a na nerovnostech se rozhoupe.
 • 00 Reagovat !

  foto

  Roman Řezníček 26.06.12  18:09

  « Mazda 6 sportovní podvozek H&R

  Dobrý den,
  světlá výška vozu je obecně dána výškou pružin. Pomineme-li tedy jakoukoli funkci, ano, stačilo by Vám vyměnit pouze pružiny. ALE...
  Použitím odlišných pružin se pracovní pásmo tlumiče dostane do jiné polohy, než na kterou je navržen. Může se stát, že v krajní poloze (max. zdvih) může být chování tlumiče nevhodné a dokonce může tento režim vést k jeho destrukci. Speciálně H&R mají dobře propracovanou konstrukci tlumičů pro použití s jejich pružinami, které se chovají progresivněji (síla se mění v závislosti na zatížení), než běžné OEM pružiny.
  Záleží na tom, jaká vlastnost podvozku je tedy pro Vás důležitější: zda vyšší světlá výška (a o kolik), nebo stabilita a jízdní vlastnosti.
  Zjednodušeně by se pak dalo říci, že pokud je pro Vás světlá výška zásadním požadavkem, postačí pro začátek pouze výměna pružin. Pokud dojde k poškození tlumičů, budete je muset vyměnit sice také, ale o něco později :-) Jistým meziřešením by byla i možnost pružiny dostatečně pečlivě vypodložit (použitelné pouze u malých rozdílů).
  Jinak vyšší řady podvozků H&R mají tlumiče s nastavitelným útlumem. V případě výměny pružiny může pomoci přenastavení tlumiče směrem "do měkka". Provádí se tak, že proti hodinám budete pootáčet kolečkem regulačního ventilu (nachází se v ose tlumiče na jeho horním uložení vpředu, vzadu je nutno sundat kolo a zalehnout pod auto, kde se pootáčí speciálním klíčem nebo malým imbusem děrovaný "prstýnek" ve střední horní části tlumiče) a budete počítat počet poloh/cvaknutí, až kolečkem/prstýnkem nepůjde otáčet. Napočítáte-li například 12 cvaknutí, budete zpět po hodinách otáčet o zhruba poloviční počet poloh. Tím dojde ke změně tlumicích schopností tlumiče a jeho pohltivost se lépe přizpůsobí OEM pružinám. Mohlo by to pomoci.
  Jěště je otázkou, zda byste nemohl současný podvozek bez negativních zásahů prodat a zakoupit takový, který má nezávislou regulaci světlé výšky na tlumení a předpětí pružin (například [odkaz] ).
 • 00 Reagovat !

  foto wtoncek

  wtoncek 18.06.12  18:58

  « Mazda 6 sportovní podvozek H&r

  Ahoj, přivezl jsem z německa mazdu6 na sportovnim podvozku H&R, je snížená o 5cm což neni na české silnice, nevíte jestli když ji chci zvednout tak stačí vyměmit pružiny, nebo musim koupit i tlumiče? Auto neni tvrdé, naopak měké a pohodlné. Díky za odpověd. T.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!


Blesk.cz

10+1 tip na výlet do přírody: Zázračné studánky, po stopách Hrabala i do Země Keltů

10+1 tip na výlet do přírody: Zázračné studánky, po…

Karanténní omezení nepřejí návštěvám nejrůznějších organizovaných akcí či programům, které se konají pod…

Malý, ale dravý roztoč: Svilušky kousnou člověka i zvíře! Jak se jich zbavit?

Malý, ale dravý roztoč: Svilušky kousnou člověka i…

S koncem léta přichází jejich čas... Někdy se sice objeví dříve, ale právě nyní je velká pravděpodobnost, že na…

 

iSport.cz

Snový start Barcelony, trefil se i Messi. Suárez zazářil za Atlético

Snový start Barcelony, trefil se i Messi. Suárez…

Fotbalisté Barcelony zvládli premiéru pod vedením trenéra Ronalda Koemana a vykročili do nové sezony španělské…

Pardubice, co je s vámi?! Tvrdě zaklekneme, řekl kouč Razým

Pardubice, co je s vámi?! Tvrdě zaklekneme, řekl kouč Razým

Letní natěšení na nové Dynamo s čerstvým logem a posilněnými ambicemi vyprchává. A to tak že fest. Hokejové…