Nezazimovala jsem auto, prosím poraďte

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA Felicia

  • « 00 Reagovat !

    foto Ronault-

    Ronault. 13.03.12  22:43

    « Re: Re: Re: Re: Re: Nezazimovala jsem auto, prosím poraďte

    I to Feldě nevadí. Pamatuji si strýce, když měl ještě Favorita... on nikdy autům nerozuměl a nechápal k čemu je péče o ně. Otec se ho ptal, kdy měnil olej? A on, že netuší, že to už bude hodně dávno. Tak to přivezl, otec donesl z práce minerální olej a začali jsme vypouštět olej, tedy ne olej, ale černé želé >:D Ale Favorit statečně jezdil ato tou dobou měl tak dobrý čtvrtmilion natočený a to s takovou "péčí"
  • « 00 Reagovat !

    foto alambert

    alambert 13.03.12  21:34

    « Re: Re: Re: Re: Nezazimovala jsem auto, prosím poraďte

    no právě předpokládám, že k tomu takle přistupovali i ty předchozí majitelé a ten olej tam bude tak třetím rokem... >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto Ronault-

    Ronault. 13.03.12  19:10

    « Re: Re: Re: Nezazimovala jsem auto, prosím poraďte

    Tohle je Felda za pár tisícovek, normálně to jezdí na polosyntetiku a ani minerál by ji nezabil. Pokud tam bylo před zimou najeto málo, tak těch pár měsíců bych neviděl jako katastrofu. Osobně bych neměnil, ale pro klid duše :-) ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto alambert

    alambert 12.03.12  19:53

    « Re: Re: Nezazimovala jsem auto, prosím poraďte

    ten olej dolít tak na cestu do servisu. jinak podle mého urychleně vyměnit... ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Ronault-

    Ronault. 12.03.12  16:06

    « Re: Nezazimovala jsem auto, prosím poraďte

    Tak otázkou je, jak jste na tom technicky a kde auto stálo, jestli venku nebo v garáži.
    Určitě by bylo dobré překontrolovat stav oleje, stav chladící kapaliny, dolít vodu do střikovačů.
    Baterka může, ale nemusí být vybitá. Pokud máte garáž a nabíječku, stačí nabít na pár hodin, záleží na nabíječce. Pokud nemáte garáž a máte nabíječku, nebojte se baterku z auta vyndat a nabít doma. Prvně bych ale klidně zkusil, jestli nakočí sama, i když je to po letošních mrazech dost nepravděpodobné.

    Co se týče kol, tak překontrolujte tlak v kolech a pak klidně vyjeďte. Pokud by ale volant vibroval, tak navštivte pneuservis, možná bude stačit vyvážit kola, ale v tom by problém neměl být.

    Jinak Felda by po zimě nějakou výraznou péči neměla potřebovat. Možná umýt a to i zespodu na ručním mytí.

    Co se týče první jízdy, tak rozhodně motor nastartujte, ale nevytáčejte prošlapáváním plynu, po 10 až 20 vteřinách volnoběhu se pomalu rozjeďte a prvních cca 10km bych auto moc netrápil, pak už by neměl být problém. A během jízdy překontrolujte, jestli auto brzdí, dobré je na nějaké bezpečné ploše několikrát prošlápnout brzdy ať se z kotoučů sundá rez a brzdí jak mají.

    Jinak kontrolu samozřejmě udělat můžete nechat, záleží na tom, jak se k autu chováte a jaký máte cit. Někteří nepoznají, že jim auto jede na dva válce, nemá výkon a jezdí dokud prostě nepřestane jet, jiní poznají hned, že se jim jen malinko něco na autě změnilo.
  • 00 Reagovat !

    foto M-onika

    M_onika 12.03.12  04:12

    « Nezazimovala jsem auto, prosím poraďte

    Dobrý den, měla bych dotaz na zkušenější řidiče . Loni na jaře jsem si od kamarádky koupila Felicii. Od listopadu do dnešního dne jsem s ní nejezdila, protože za prvné jsem neměla prašule na zimní pneu a druhý důvod byl, že sice vlastním ŘP 12 let, ale tuto dobu jsem také nejezdila . Bála jsem se nevyježděná jezdit v zimě. Auto jsem si pořídila až teď, co mám malé děti. Protože jsem nevěděla, neuvědomila jsem si až teď po přečtení pár článků na internetu, že se má auto zazimovat. No a já samozřejmě toto neudělala. Mohl by jste mi prosím poradit, co by bylo dobré zkontrolovat resp. kam auto odvézt, aby mi jej zkontrolovali před používáním ? Měla jsem vyndat baterku, ale neudělala, přežije to ? A co pneu, dočetla jsem se, že když stojí dlouho na jednom místě, tvoří se tzv. plošky ? Co s tím ? A co dál ? Ach jo.... ;-\
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…