BMW E60 530i nebo 530d?

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > BMW

  • « 00 Reagovat !

    foto iFrankie

    iFrankie 20.10.11  12:07

    « Re: Re: BMW E60 530i nebo 530d?

    No nájezd je tak 50 na 50 město dálnice. 530d jsem zatím jel jen jako spolujezdec, řídil jsem jen 525d. U toho benzínu mě láká právě to, že se tam nemá co posrat, i když poslední verze má přímé vstřikování, tak vstřiky nejsou zrovna levná záležitost. Na druhou stranu benzín u nás je přeci jen trochu kvalitnější než naše nafta, navíc turbo může odejít, to taky není nejmenší položka. Jsem tedy spíše pro ten benzín, R6 atmosféra. Musí to být fičák....
    Chtěl jsem slyšet hlavně zkušenosti lidí, kteří ho již mají, na co si dát pozor při výběru a podobné rady...
  • « 00 Reagovat !

    foto murcix

    murcix 20.10.11  10:49

    « Re: BMW E60 530i nebo 530d?

    Ahoj, podla mna ide o to , naco to auto chces. Ked chces jazdit prevazne po meste tak by som siel urcite do benzinu. Nebudes ho tolko trapit, lepsi zvuk, vykon linearnost. Ale ak budes jazdit raz za cas po dialnici, isiel by som do dieslu. Jazdim na 530d ale E39 a 2002. A dost pochybujem ma rovnaku spotrebu ako 530i . Viem ze aj tak dokaze jazdit za 8-9 litrov , ale nie pri takom style. Na dialnici ked idem pokojnych 140-160 tak to zere okolo 7, co je na tak tazke auto super hodnota. A neviem , ci si niekedy 530d soferoval, ale ten motor je daleko daleko vzdialeny od vsetkych naftovych 4-valcov ,s ktorymi sa vacsinou stretavam. Od nejakych 1800 otacok ide o linearne zrychlenie az do nejakych 4500 otacok. A vacsinou ho nepocujes, ale ked mas otvorene okno, holt benzin to nieje >:D A co sa tyka kvality. My sme problem este nemali a o tych novych , zatial na nich nikto kto ich ma nenadaval, ale nemaju najazdene dost nato , aby sa na nich dalo nadavat. Ale myslim , ze aj ten najkvalitnejsi diesel bude vzdy omnoho viac nachylnejsi na problemy ako atmosfericky benzin, kde sa v podstate nema co posrat
  • 00 Reagovat !

    foto iFrankie

    iFrankie 20.10.11  09:40

    « BMW E60 530i nebo 530d?

    Zdravím, delší dobu rozvažuji nad koupí auta. Výběr se mi prakticky zúžil jen na BMW 5 řady E60. O jiném voze ani neuvažuji, jediné o čem přemýšlím, je motor.
    Určitě chci šestiválec, automat a vůz v M paketu, rok 2007 a novější, tudíž poslední facelift s nejnovějšími motory této generace, xDrive může být i nemusí.
    A co se týká motoru zvažuji pouze dva 530i (200kW) nebo 530d (173kW). Co jsem tak slyšel a vyčetl z různých zahraničních fór, tak spotřeba by měla být téměř stejná. BMW jsem ale nikdy neměl, tak bych se rád zeptal zdejších na jejich zkušenosti, nějaké rady či tipy a hlavně porovnání těch motorů.. nějaké jejich pro a proti.

    Já osobně jsem spíše pro benzín, klasická atmosféra... Měl jsem několik aut benzínových i dieselových s turbem a benzíny byly naprosto spolehlivé, oproti naftě, se kterou jsem měl docela problémy... Tak se prosím podělte o nějaké ty zkušenosti. Díky moc
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…