servisní náklady na Alfu 166 3.0 V6

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Alfa Romeo


  • 00 Reagovat !

    foto cri-cri

    cri-cri 21.07.2011  16:31

    servisní náklady na Alfu 166 3.0 V6

    Ahoj,

    zvažuji koupit alfu 166 v 3.0 (vým že má strašnou spotřebu) ale nevýte někdo kolik konkrétně (neznačkový servis) stojí servisní náklady, jde mi především o rozvody, podvozek a asi i výfuk + nevýte někdo kolik stojí oprava nebo nová automatická převodovka )ZF 4)
    Vcelku se mi zamlouvá: [odkaz] jen je bez servisky, tak že velké minus
    [odkaz]

    Budu rád za každý názor
    • 00 Reagovat !

      foto vijo

      vijo 22.07.2011  20:01

      « Re: servisní náklady na Alfu 166 3.0 V6

      Alfa bez servisky je horšie ako manželka z ulice... ;-\
      Ceny na servis nie sú až také prehnané - ak máš známosti, dajú sa rozvody zohnať v cene okolo 200€ + práca. O tej prevodovke ti nepoviem, ale predpokladám, že oprava bude drahá a nová bude tak 2x drahšia než celé auto...

      Osobne vlastním GTV 3.0 V6 a môžem ti napísať, že s tou spotrebou to až také strašné nie je - mimo mesto sa pri normálnej jazde dá ísť za 8, pri svižnejšej za 10, v meste je to tak za 12... (10 ak si fakt dám záležať).

      No ak ti môžem poradiť, popozeraj po inom kuse, pretože Alfa z bazáru bez histórie za tak nízku cenu neveští nič dobré...
      • 00 Reagovat !

        foto cri-cri

        cri-cri 23.07.2011  20:45

        « Re: Re: servisní náklady na Alfu 166 3.0 V6

        Díky za info.

        No radši bych bral tu zelenou, ale musel bych ukecat slevu, taky se bojim aut bez servisky. Nevýš ještě kolik asi stoji podvozkove dily a hlavne kolik vydží, když auto má nalítano 120 tis?

        Té spotřebě ve městě se mi moc nechce věřit, vážně tak málo, čekal jsem mezi 16-20. Ale spotřebu zas tak neřeším (cca 75 % všech jizd mám po dálnici a i tak ročně najedu jen kolem 10-13 tis) víc je pro mě důležitá spolehlivost a náklady v servisu.

        předem diky za info
      • 00 Reagovat !

        foto cri-cri

        cri-cri 23.07.2011  20:53

        « Re: Re: servisní náklady na Alfu 166 3.0 V6

        nevíš ještě spotřebu na dálnici při normálni plynulé rychlosti do 140 ?
        • 00 Reagovat !

          foto gtv6

          gtv6 23.07.2011  23:39

          « Re: servisní náklady na Alfu 166 3.0 V6

          Pokud řešíš servisní náklady u alfy, tak ji nekupuj. Alfa se kupuje srdcem. Servisní náklady jsou adekvátní k ceně nového vozu, pokud auto stálo 1,5 mega tak je k tomu adekvátní cena ND. S 3.0 se dá jezdit do 12L
          • 00 Reagovat !

            foto cri-cri

            cri-cri 24.07.2011  13:31

            « Re: Re: servisní náklady na Alfu 166 3.0 V6

            na Alfu se dívam taky jen srdcem, ale zas nechci do toho jen vrážet peníze (krom paliva). Předtím jsem měl SAAB 9000 (s 250 tis km) který tež nový stál kolem 1,3 mega a i 14 letech servisni náklady byli naprosto minimální, tedy pár drobnosti nefungovalo ale jsem neřešil. Nerad bych koupil 166 a hned bych musel dávat nove tlumice, podvozek, a hromadu dalsích vecí, když mám auta max na 3 roky
            • 00 Reagovat !

              foto gtv6

              gtv6 24.07.2011  19:48

              « Re: servisní náklady na Alfu 166 3.0 V6

              Tak to budeš, bohužel, alfa je náročná. Nebo přestaň vyhlížet auta v hodnotě suchýho z nosu a kup prověřený kus s historií, bude stát sto, stopade, ale bude na auto spolehnutí. ty kusy co uvádíš budou mít nalítáno 1-2x tolik, nic proti prodejcům je to tak 13 letý auto nebude mít najeto 155 tis, ty auta stály 1,5 míče a na ježdění na chatu a do kaufu pro rohlíky se nekupovaly. Tohle je třeba smysluplný auto [odkaz] a možná tohle [odkaz]
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…