Fiat Punto Actual

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FIAT

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.07.11  20:00

    « Re: Ráfek

    Jj to chapu :'-( ja to zatim resit nebudu,mam tam misto rezervy lekarnicku,lano,hadry,lano,trojuhelnik atd. coz je pekne schovany a v kufru se mi nic nevali jak ve starym :-) coz je dle me vetsi plus,na spotrebu to podle me vliv mit nebude :-!
  • « 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 21.07.11  17:46

    « Re: Ráfek

    Tak to já měl větší smůlu, jednou mi na okresce v lese na neznámém místě někde u Mohelnice praskla bočnice u zadní gumy a podruhé jsem píchnul trochu "lépe" ....ráno bylo prázdné přední kolo, ale pro změnu v Rakousku v horách. Tak se nelze divit obavám.

    Ale zase je auto významně lehčí, lépe tím jede a méně žere. Nevím kolik ta rezerva s tím vším váží, ale lehké to není. Ráfek, pneumatika, hever, klíč na kola, klika na hever plus ten bakelitový kryt..cca možná 15 kg.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.07.11  21:14

    « Re: Ráfek

    JJ Punta maji od grande roztec Oplovskou :no: grande a corsu vyvijeli spolu

    Ja tam mam taky jen tu sadu,zatim to resit nebudu,se starym puntem jsem za tech 9 let nepichl tak snad to tak bude pokracovat. klep....klep >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 20.07.11  20:12

    « Re: Ráfek

    No tak to je rozhodnuto. Navíc jsem se díval na netu, že na GP má ráfek rozteč šroubů 100 mm a na Pandu 98 mm. Tak by to ani nešlo nasadit. Rozteč šroubů asi bude vzdálenost os protilehlých otvorů pro šrouby ne?
    Nechá se to najít na [odkaz]

    Teď jsem to byl měřit a ty dva milimetry tam opravdu chybí
    :'-(
  • « 00 Reagovat !

    foto gtv6

    gtv6 20.07.11  18:40

    « Re: Ráfek

    jo bude, máš to přece na dojetí do servisu, ne ? Protože jiní to nemají jinak, co myslíš, že dělají ostatní se 17" na autě, tak velkou rezervu rozhodně nemají. Jen musíš dbát aby rezerva byla jen na zadní nápravě, protože pokud by byla ve předu, tak by ti auto táhlo na stranu, v nejhorším případě musíš přehazovat kolo 2x, sundáš zadní, dáš rezervu a zadní kolo dáš dopředu, kde je píchlý.
  • « 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 20.07.11  12:56

    « Re: Ráfek

    a nebude to auto křivě na silnici? Jedna strana níž myslím
  • « 00 Reagovat !

    foto gtv6

    gtv6 20.07.11  12:50

    « Re: Ráfek

    Nebuď hlupák, zkus ráfek bez gumy jestli nedrhne a pak kup 145/80 R13 ta bude do 600,- na dojetí do pneuservisu stačí.
  • « 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 20.07.11  11:05

    « Re: Ráfek

    Hmm, tak jsi mě nějak odradil, nemám na plecháči pneu, tu jsem sundal protože byla proražená. Asi koupím originál u Fiatu za 2400 korun :'-(
  • « 00 Reagovat !

    foto gtv6

    gtv6 19.07.11  20:40

    « Re: Ráfek

    teď máš na autě plecháče ? pokud ano, tak délka šroubů bude o.k. Zkus, ale disk na přední kolo, protože z pandy máš 13" že ? aby ti nedrhl brzdič nebo tlumič o ráfek.
  • « 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 19.07.11  20:05

    « Re: Ráfek

    No vozit to jako rezervu, kdyby náhodou došlo k proražení bočnice a pneumatika nešla opravit tím kompresorem (už se mi to jednou stalo.)
  • « 00 Reagovat !

    foto gtv6

    gtv6 19.07.11  20:00

    « Re: Ráfek

    hele, nech si těch plků ;-) , musíš to zkusit, ale pasovat by to mělo. Pak se ptám, co s tím ráfkem zamýšlíš?
  • 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 19.07.11  13:35

    « Ráfek

    Zdravím,
    chci se zeptat hlavně vele-zkušeného gtv6 jestli by pasoval ocelový ráfek z Pandy na GP. On mi jeden zůstal. Používat ho jako rezervu. Šrouby se zdá, že by pasovaly. Dík
  • 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 18.07.11  09:26

    « Benzín

    Jaký do toho dáváte benzín?
    On ten motor Fire je hodně předělanej. Má nově tvarovanej spalovací prostor, jinak tvarované vačky (asi ostré :-) ), výfukové kanály, ale hlavně velkou kompresi 11:1. Všude jsem se dočetl, že od této komprese je lepší používat benzín s oktanovým číslem 98 a vyšším. Ovšem Fiat doporučuje i přesto 95 oktanů. On má ten motor i nové čidlo klepání motoru, takže by to mělo být OK.
  • « 00 Reagovat !

    foto gtv6

    gtv6 16.07.11  10:01

    « Re: Zavírání kufru

    neboj v zatáčce to nebylo :-! , větší hardcore byl v 3.0 alfettě ´85, 240, to sem fakt nefotil [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 16.07.11  08:13

    « Re: Zavírání kufru

    A to jsi to ještě stihl fotit? To jde o život
  • « 00 Reagovat !

    foto gtv6

    gtv6 15.07.11  22:07

    « Re: Zavírání kufru

    S pandou 1.2 44 jsem jel 182 tacho z kopce, 190 bude limit, kdysi jsem jel přes 185 - smrt [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.07.11  20:31

    « Re: Zavírání kufru

    Ja stim jel 170 :-) tech 190 uz je dle me prehnany :no:
  • « 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 15.07.11  18:31

    « Re: Zavírání kufru

    Na té fotce jsou vidět otáčky motoru a rychlost. Jestli je auto na silnici nebo na špalcích to nevím :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto m-z-

    m.z. 15.07.11  10:50

    « Re: Re: Zavírání kufru

    190km/h možná na špalkách
  • « 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 14.07.11  12:28

    « Re: Zavírání kufru

    To už jsem si všiml, že na pětku motor do otáček moc nechce :-(
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…