Vyzrávání Laku

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FIAT

  • « 00 Reagovat !

    foto MAP2009

    MAP2009 24.10.11  19:51

    « Re: Zrání laku

    Lak skutečně zraje, nebo tomu aspoň tak bylo v době kdy z linek sjížděli nové žigulíky a škody 105. Tenkrát se skutečně nedoporučovalo to nové ani mít a počkat pár měsíců. Jenže tenkrát laky neuměli dělat a nebyli takové technologie jako dnes. To o čem ty patrně mluvíš pozoruji na každém autě po prvním umytí.
  • « 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 24.10.11  10:15

    « Re: Zrání laku

    Zdravím,
    no já mám ve stejné barvě jako ty (červená exotika) Grande punto a barva byla dobrá a stále je dobrá. Ovšem auta bylo na autosalonu asi půl roku než jsem ho koupil. Jestli máš úplně nový, které právě sjelo z linky, tak to možný je.
  • « 00 Reagovat !

    foto Milenius

    Milenius 17.10.11  11:29

    « Re: Zrání laku

    To je podle mne blbost, barva se vypéká při vysoké teplotě a nějaké zrání neexistuje. To jsou jen výmluvy. Podle mne to umyli v nějaké ne moc šetrné myčce. Osobně do myček vůbec nejezdím a meju to jen VAPkou nebo houbičkou.

    To samé platí o různých voscích na ochranu laku. To jsou taky jen marketingové kecy, aby to lidi kupovali. Ano vosk dodá laku lesk, ale rozhodně ho nechrání, už vůbec proti mechanickému poškození. Lak je ochrana karoserie, budeme chránit ochranu, chránit ochranu ochrany atd.?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.02.11  08:44

    « Re: Re: Zrání laku

    no hluboke to neni ale viditelne pouhym okem ano,Více viditelné je to na plastových částech, ale auto v této době moc na slunci není, navíc je garážované, uvidím najaře až bude mět slunce intenzitu...
  • « 00 Reagovat !

    foto gtv6

    gtv6 08.02.11  23:12

    « Re: Zrání laku

    škrábance ? rozepiš se detailněji. Abraze - opotřebení - poškrábání laku, může se stát jednoduše, auto bylo zaprášeno otřelo se nějakým hadrem, asi normální stav, na sluníčku - teplem se vše může srovnat, nebo leštěnkou rozleštit. Pokud je odřená barva až na plnič - plnič je bílý, tak to nic nezachrání.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.02.11  11:34

    « Zrání laku

    Zdravim,

    Před měsícem jsem si koupil nový Fiat Bravo barva červená pastelová a při koupi jsem si všiml jakoby drobných škrábanců. Na prodejně mi řekli že to je normální, že brava potřebuje vyzrát a časem se to zarovná. Jaké s tím máte zkušenosti vy?

    Děkuji
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…