Octavia II a motor 1.6 TDI CR

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA Octavia

  • 00 Reagovat !

    foto PavelSoukup

    PavelSoukup 26.04.17  16:14

    « Recenze Octavia 2.0

    Ahoj, přemýšlím o koupi nové Octavia 2.0, tak se chci poradit na co si mám dát pozor a další rady. Četl jsem si teď na ni recenzi na [odkaz] a tam ji dost chválí, hlavně, že je krásně prostorná a komfortní. Jako nevýhody tam zmiňují, že je cítit každá nerovnost na silnici, opravdu? A pak že základní výbava je opravdu velmi chudá, jakou máte vy? Doporučují si připlatit za navigační systém Columbus, že je vážně skvělý, máte ho někdo? Předem díky za rady.
  • « 00 Reagovat !

    foto vajdan

    vajdan 08.02.17  18:22

    « Re: Re: 1

    čau,jsem tu nový a potřebuji radu. Chci si koupit octavii 2 tak do 200 tisíc zhruba. Moc toho nenajezdím a tak jsem chtěl 1,4 tsi,ale hodně lidi mě lidi odrazuje kvuli životnosti.Prej že kdo ví jak bude motor vypadat,když bude mít najeto 250 tis a víc.Pak mi jeden mechanik říkal,at si koupím 1,6 tdi i když moc nenajezdím,že se nemám bát..prosím o zkušenosti s motory tsi a s 1,6 tdi i když moc nenajedu. Děkuji
  • « 00 Reagovat !

    foto mysak2

    mysak2 28.06.12  12:16

    « Re: škoda nebo citroen?

    Já bych volil jednoznačně škodu!!!! Osobně bych vybíral benzín(na 1.8. TSi nedám dopustit 118kw/4000-6200, 250Nm/1500-4200-to je prostě paráda) ale to už je na každém co mu sedí a co se mu vyplatí.
  • « 00 Reagovat !

    foto mysak2

    mysak2 28.06.12  12:10

    « Re: 1

    Souhlasím. Než čipovat 1,6 TDI tak radši silnější motor. Myslím že je to výhodnější při nejmenším z hlediska životnosti. To ale platí pro jakýkoliv motor a ne jen pro tento.
  • « 00 Reagovat !

    foto WinDiesel

    WinDiesel 12.08.11  21:21

    « Re: Re: 1

    Tak nový tedy už zase není. Zkušenosti jsou takové, že je ticho po pěšině, pokud se týká nějakých poruch nebo slabin. Myslím že to bude po delší době diesel - držák.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.08.11  09:36

    « škoda nebo citroen?

    ahoj, zvažuji koupi škody octavie 1.6 TDI elegance, nebo citroen C5 1,6 HDI business, oboje sedan (liftback), co radíte? děkuji za názory
  • 00 Reagovat !

    foto DanWer

    DanWer 13.02.11  18:13

    « chiptuning

    niekoľko výsledkov s chiptuningom O2 FL 1.6 TDI CR som našiel na nemeckom fóre:

    [odkaz]

    celkom zaujímavé výsledky... len tá cena ;-\
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 16.01.11  19:05

    « Re: 1

    Zajímavý je po čipnutí, kdy má 100kW a 310Nm. :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.01.11  09:52

    « Re: Re: 1

    230 Nm je pro 66 kW verzi. 77 kW má 250 Nm.
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 08.01.11  22:06

    « Re: 1

    Mám 1.6TDI CR v práci v Oktávce, předtím jsem jezdil s 1.9TDI PD 77kW. Mě se 1.6 líbí. Nemám rád 1.9 pro její hluk a dunění v nízkých otáčkách. 1.6 je tichá, když se ohřeje, tak skoro nevíš, že je to diesel. Mám ještě možnost porovnávat s 1.5dCi 81kW a je to hodně podobné s 1.6TDI. U 1.6 se samozřejmě jedná o malý objem, takže bez turba to nejde. Takže neočekávej, že bude táhnout pod 1500ot, ale nad 1500ot, tak na ten objem, táhne dobře a do 4000ot nepolevuje. Já osobně mám 1.6 radši jak 1.9 ale možná je to proto, že 1.9 nemám rád. 1.6 je pohodový a tichý motor pro rodinou jízdu. Pokud chceš žihadlo, tak by ti vyhovovala spíše 2.0TDI CR 125kW. Ta 1.6 má umí jezdit za málo i za hodně. Máme v práci GreenLine a ta je schopna jezdit za 3,8litru, ale také za 6,5 litrů.

    Do powerboxu bych nešel, chiptuning uvádí zvýšení na 100kW a 330Nm. Ale udělal jsem zkušenost, než dělat chiptuning, tak raději silnější motor. ;-)

    Popis z jednoho testu:
    ...Točivý moment má hodnotu 230 N.m vrozsahu otáček 1500 až 2500 ot./min. Tohle auto má plynulý zátah vcelém spektru otáček. Už ve 1300 ot./min táhne velmi pěkně, v1500ot/min je cítit jen lehoučký nárůst síly a ta pokračuje plynule hodně… hodně…hodně vysoko. Už to není ten kopanec pumpe-düse, kdy najednou došel dech a motor se skoro zastavil. Tady ve 4000ot/min je cítit pokles síly, ale dá se ještě klidně pokračovat až k5000 ot./min! To je neskutečně využitelné pole otáček...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.01.11  19:08

    « Re: 1

    Ten motor je příliš nový než aby byly nějaké výsledky ohledně spolehlivosti. Nicméně můj prodejce říkal, že lidi tu 1.6ku nechtěji (že to prej jezdí divně), že maji radši ty starý 1.9ky PD nebo ty současný dvoulitry. Osobní zkušenost s tímhle motorem bohužel nemám.
    Zatím jsou k dostání snad jenom powerboxy, ale to by ti brzy chcíp přinejmenším částicovej filtr. Prej z toho dostanou až 100 kW a 340 Nm, ovšem to je celkem naprd, když převodovku, spojku a setrvačník to má na 250 Nm (odhlédneme-li od klikové hřídele a ojnic). Ale kdo chce kam...
  • 00 Reagovat !

    foto DanWer

    DanWer 08.01.11  18:42

    « 1

    Zdravím, chcel by som vedieť či už niekto má praktické skúsenosti s motorom 1.6 TDI CR (porovnanie s 1.9 TDI PD). Aké sú vaše názory na O2 s týmto motorom?
    Tiež by ma zaujímalo ako to je s chiptuningom tohto motora (hodnoty výkonu, momentu a spotreby po úprave,spoľahlivosť,životnosť,problémy po úprave...), teda ak už niekto našiel konkrétne výsledky po úprave RJ.
    Koncom januára by sa mal tento motor dostať aj do mojej garáže, v podobe octavie 2 combi. :-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…