Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

  • « 00 Reagovat !

    foto smoula-nesika

    šmoula nešika 24.07.14  22:15

    « Re: Básníkům z Čech i Slovenska

    woody: Ano, ano... Já už radši nebudu psát nic - a počkám si na výsledek. ;-) Máš to ale ošéfovaný mnohem líp než Ronault - to jeho „překvápko“ prokoukla půlka ACZ ještě dřív, než ho vůbec koupil. >:D >:-[]

    Nedávno jsem se válel smíchy nad básněmi v diskusi u Chobota, spoluzakladatele Fotosoutěže. >:D :yes: Doufám, že všichni ti borci, Pouštník, FRPE atd., co už sem nechodí, nedopadli jako nebožtík Krispos... 8-s :'-( To víš, halt sem tu vod září ´12 a stále se rozkoukávám... :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto woody-alien

    woody-alien 24.07.14  21:56

    « Re: Básníkům z Čech i Slovenska

    šmoula: Koukám, že tentokrát tvůj volný proud asociací odnesli Kryl a Mňága. >:-[] Náhodou ses mi trefil do noty, protože začínám s recenzí na tu novotu (kterou jsi už snad odhalil, nebo ne ? ;-) ), ovšem inspirací pro mě tentokrát bude hudební styl dělnické mládeže v jednom slavném zkrachovalém americkém městě. Začínám už teď, protože to bude na dlouho. Nicméně úvod už mám: >:D >:D

    "look, yo, yo, yo...now everybody from emejsízí, put ya muthafuckin hands up and follow me..look, look..." >:D >:D
  • 00 Reagovat !

    foto smoula-nesika

    šmoula nešika 24.07.14  19:23

    « Básníkům z Čech i Slovenska

    Ještě jednou se omlouvám za mé nepochopení Izbiny i Sophie. O tuhle perlu, kterou můžete brát jako pisálkovské ospravedlnění, jsem vás nemohl připravit... >:D >:-[]
    ---

    Z proudů asociací
    zbastlil jsem báseň přející:

    Pod černým baldachýnem a rudou gladiolou
    za cihlovou zídkou na starém sofote
    sedí woody s kladívkem a colou.
    Píše obsáhlý test
    a tříská do prasete;
    prachy plný portmonku,
    hodlá navštívit Živnobanku,
    aby splatil svůj rest.

    Na úvod promluvy píše: „Heč,
    budu kupovat hot-hatch!“

    Přejte, lidi, přejte mu to,
    i ty, jossalito.
    Ač nehodlá na berg
    parkovat naleštěný V12 werk.

    ... a pak mě to chytlo...

    Hodinový problém (valašský petrolheadský)

    tuc tuc tuc tůůrurůůrů tůrurůrurů tutůrůruru tůrururůtůrurůrururů tutůrůruru tů tůrurůrururů tůrůrurůrururů tu tůrurururů růrůrururů tu tůrůruru růrurůrururů turůrůruru tůrururů růrurůruru rů tu tů rů ruru

    Zadní koberce plné prachu,
    pošlapané prahy,
    trochu puchu
    a úzkovidlý šestivál zas vyvádí;
    chce to aditivum a benzin íb(r) oktanový.
    Veterán z Bolky nadává na sila,
    s láskou vzpomíná na Gustu a Vasila.
    Všichni olizovači už tu historku znají,
    ale znova hlavy od palubek odkloní a poslouchají.
    Vzduch voní ředidlem.

    A toť je,
    toť je jenom hodinový problém
    a můj auťák je zase čistý a prázdný.
    Toť je,
    toť je jenom hodinový problém
    a můj auťák je zase čistý a prázdný.
    Toť je,
    toť je jenom hodinový problém
    a můj auťák je zase čistý a prázdný.

    Vezmu si Savo a půjdu pro hadru,
    absolventi kurzu sucho-drhu pořád postaru.
    Kytky v podbězích vadnou,
    chytaj tmavou barvu po stínech,
    chceš ňákou? No to teda žádnou!
    Vracím se s kbelíkem nahoru,
    bublinky s každým schodem odpadají dolů.
    A pak se táži mouchy: Jak ti je?
    Na kastli prší, ale tohle už holt déšť nesmyje.

    A toť je,
    toť je jenom hodinový problém
    a můj auťák je zase čistý a prázdný.
    Toť je,
    toť je jenom hodinový problém
    a můj auťák je zase čistý a prázdný.
    Toť je,
    toť je jenom hodinový problém
    a můj auťák je zase čistý a prázdný.

    Čističi21:57 - Happy End [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto smoula-nesika

    šmoula nešika 24.07.14  18:48

    « Re: Přihlašuji se - Přihlašování pokračuje

    woody: Hned jsem si vzpomněl, jak jednou můj kámoš zavolal na druhýho: „Ty vo*e, dřevorubec dorazil. A v červený košili s kostkama. Jak von se jmenoval... - LUMBER JACK. Ahoj lumber jacku. ;-)

    iudex: Nemám to úplně naštudovaný, ale myslím, že RS má o dost menší užitečné zatížení než normální octa. Podvozek je tvrdší, ale ne tak utažený, poddajnější, možná je tam i nějaká nenápadná výztuha, i když se inženýři před lety dušovali, že nebude potřeba, což v kombinaci s víceprvkem a možná lepším uložením a geometrií zlepšuje komfort.

    Táta má služební O2 2.0 TDI PD bez filtru, fleetová výbava, fleetová kvalita montáže, hned po faceliftu - a i na patnáctkách je to pěkný žebřiňák. Asi mizerný kus. Až se po 400 km zahřeje motor, je to vepředu super, ale k chudákům vzadu jako by proudil svist i od předních kol a o 2 cm nedolícovaného předního světlometu. Přitom výplně vpředu vzadu měkčené, čalouněné - paráda. Spotřeba PP město (ČR) - 10 l, spotřeba PP okresky (ČR) - 6 l, spotřeba PP dálnice (ČR) - 7,5 l, spotřeba PP město (D) - 7,5 l, spotřeba PP okresky (D) - 5,5 l, spotřeba PP dálnice (D) - 6,4 l při 180 km/h - mezi 130 - 150 km/h největší aero hluk. Asi se tomu autu doma nějak nelíbí... ale zvuk a smrad při 4000 ot./min je nezaměnitelný... >:D
  • « 10 Reagovat !

    foto woody-alien

    woody-alien 24.07.14  14:34

    « Re: Hot dízel

    iudex: My u nás na dědině povětšinou latinsky nemluvíme a tak si v podobné situaci vystačíme s ryze českým "Teď se předveď, srabe". >:D ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto iudex

    iudex 24.07.14  11:11

    « Re: Hot dízel

    woody: presne tak. Aj ja už jazdím na bežných trasách úplne pohodovo a patrím skôr k pomalším na cestách, nerozhádže ma, keď ma predbehne rozzúrený Passat TDI, lebo viem, že príde víkend, ja vybehnem do kopcov a tam dám gumám zabrať (mimochodom po víkendovom šantení som si všimol, že z predných gúm už viditeľne ubudlo, a to mám len 5000 km). Skrátka naháňanie na rovinkách ma nebaví, hotheč patrí na zakrútené okresky a horské prechody. Ako sa hovorí u nás na dedine: hic Rhodus, hic salta. >:-[]
  • « 00 Reagovat !

    foto woody-alien

    woody-alien 24.07.14  11:06

    « Re: Hot dízel

    iudex: Škodovku nějak nesleduju, ale on i 2.0 TDI v Octávce má "trubku" ? Jsem myslel, že to maj jen pro menší motory . No tak to je tedy výhra. Jinak pěkný postřehy. Co se týká 4 válcových dieselů, ta doba okouzlení zátahem u těch lepších z nich je v mém případě už dávno pryč a přijde mi to prašť jako uhoď s tím, že už vidím jenom ta negativa v podobě zatížení přední nápravy, nekultivovanosti atd. V téhle souvislosti mě docela pobavila recenze na P508 GT od uživatele 508, kde píše jak si na dálnici všechno možný od Octávek po Passaty "maže na chleba". Jednak o tom motoru 2.2 TDCI/HDI něco málo vím ;-) a druhak ať si to na té dálnici užije. To je zábava, která už mě nezajímá.
  • « 00 Reagovat !

    foto iudex

    iudex 24.07.14  10:37

    « Hot dízel

    Dnes som pri príležitosti návštevy servisu s GTI videl pred salónom Octaviu RS, tak som si vypýtal predvádzačku (Škodovke slúži ku cti, že aj keď predajca vedel, že mám nové auto a iba zabíjam čas, bez debaty vzal kľúče a išli sme). Bol som zvedavý na slabší motor bez samosvoru, ale nanešťastie predvádzačka bola RS TDI, takže porovnanie motorov sa nekonalo (podľa predajcu predávajú takmer výhradne dízlové RS), tak som sa aspoň snažil porovnať podvozky a jazdu samotnú. Auto bolo na 18kach, tak som po skúsenostiach s bežnou 2,0TDI na 18kach čakal tvrdší/uskákanejší podvozok, ako u GTI. A na moje prekvapenie je RS kultivovanejšie, ako bežná Octavia na rovnakých pneu; rozdiel je teda evidentne spôsobený zadnou nápravou typu multilink na rozdiel od "trubky" pri bežnom TDI. Teda kým bežnú Octaviu by som na 18ky nepostavil, lebo je už za hranicou prijateľnosti, RS je prekvapivo akceptovateľná aj na tých 18kach a ak je tam malý rozdiel oproti GTI, je to zrejme pre vyššiu potrebnú nosnosť kombíka. Motoricky to nemá zmysel hodnotiť, je to skrátka silný dízel a hotovo, žiadny športiak. TDI síce zatiahne, je dostatočne kultivovaný, ale má turbodieru, o ktorej TSI ani nechyruje a pri 4300 končí s dychom. Pritom podvozkovo RS nie je zlá, je to solídny kompromis istoty a primeranej kultivovanosti a s benzínom bude iste niekde inde. Pri ostrých prejazdoch kruháčov je trochu cítiť väčšia hmota auta, krátky Golf je o niečo mrštnejší, rovnako na výjazdoch pod plynom cítiť miestami absenciu samosvoru: tam, kde mi GTI krásne drží a zrýchľuje, Octa si už jedným kolesom krátko pískla (to tiež súvisí s prudkým nástupom krútiaceho momentu, čo je nepríjemnejšie, resp. ťažšie odhadnuteľné, ako u TSI). Inak ale torque steer žiadny.
    Krátko k interiéru: v zásade nemám výhrady, dobre vyzerajúce a dostatočne držiace sedadlá, výborný malý a dobre tvarovaný volant, dekory slušné, ale GTI je v detailoch trošku ďalej. Ale sú to len nuansy typu príliš veľká plocha prázdneho plastu u RS, nič, čo by ma od kúpy odradilo.
    Takže celkovo OCtaviu RS TDI hodnotím ako najsilnejšie bežné auto, ale ešte nie hotheč (resp. hot-lift), kde rozdiel robí práve ten motor.
  • « 00 Reagovat !

    foto woody-alien

    woody-alien 24.07.14  09:38

    « Re: Přihlašuji se - Přihlašování pokračuje

    Kysky: Od toho mám notebook a wi-fi, neboj - já to nějak odmávnu i z pod stolu... >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto David-Silver

    David Silver 24.07.14  09:32

    « Re: Přihlašuji se - Přihlašování pokračuje

    Hlavně aby v ten čas byl oslavenec ještě fyzicky schopnej odmávnout začátek hlasování >:-[]
    PS: pod stolem můžeš mávat jak na prvního Máje, ale nikdo tě neuvidí ;-) >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 24.07.14  00:42

    « Re: Přihlašuji se - Přihlašování pokračuje

    Vídíš, to mě nenapadlo... >:-[]
  • « 00 Reagovat !

    foto woody-alien

    woody-alien 23.07.14  23:59

    « Re: Přihlašuji se - Přihlašování pokračuje

    wl: A na dřevorubce ses koukal ? :-O >:D [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 23.07.14  23:56

    « Re: Přihlašuji se - Přihlašování pokračuje

    w-a
    Díval jsem se (pro jistotu) znovu a ani mezinárodní den dřeva na to datum nepřipadá... :-O >:-[]
  • « 00 Reagovat !

    foto woody-alien

    woody-alien 23.07.14  23:46

    « Re: Přihlašuji se - Přihlašování pokračuje

    wl: OK, 21:59 - ale ať to stojí za to. A žádný dvojsmysly. >:D

    PS: Bylo by hezké na svůj svátek podepsat objednávku, ale nejspíš to tak o 5 dní posunu. ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 23.07.14  23:33

    « Re: Přihlašuji se - Přihlašování pokračuje

    w-a
    Podle jakého kalendáře? Díval jsem se do svého (daňového) kalendáře a kromě čtvrtletního odvodu DPH jsem tam žádného wooodyho neviděl? :-O >:D
    Mimochodem, kdybych mohl to nekřesťanské DPHáčko poslat místo státu tobě, odpadlo by ti dilema s větším nejmenovaným příplatkem na GTIčko a ještě by ti něco zbylo na dovču. >:-[]

    P. S.: OK, takže 21:59 to jistí! ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto woody-alien

    woody-alien 23.07.14  23:24

    « Re: Přihlašuji se - Přihlašování pokračuje

    wl: Hele, ten den mám svátek, tak žádný protahování nebudu trpět.... ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 23.07.14  23:17

    « Re: Přihlašuji se - Přihlašování pokračuje

    iudex
    Vzhledem k datu 25. 7. se tentokrát čas 21:57 přímo nabízí. >:-[] ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto woody-alien

    woody-alien 23.07.14  21:06

    « Přihlašování pokračuje do 25.7.

    Přihlašovat své fotky do soutěže můžete až do 25.7.2014 do 22.00 hod. Zatím jsou přihlášeni:

    Kysky
    poterienko
    peter21
    Vranis
    smarek
    woody-alien
    iudex

    A zde můžete vidět jejich výtvory: [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto iudex

    iudex 23.07.14  15:35

    « Re: Přihlašuji se - Přihlašování pokračuje

    Nejak to tu pospalo, to už všetci dovolenkujú? Alebo takticky čakajú na prihlásenie 25.7. o 21:57? >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto smoula-nesika

    šmoula nešika 20.07.14  21:45

    « Re: Přihlašuji se - Přihlašování pokračuje

    woody: Jaj... >:D To jsem se zas ztrapnil. >:-[]

    iudex: Ano, tenhle měsíc budou mít šanci na bednu spíše polytématické parodie. Super. >:D :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto poterienko

    poterienko 20.07.14  17:33

    « Re: Přihlašování pokračuje

    Plným rámečkem už moc střihat nebudu, budu se věnovat tomu, abych ze svého 7D vymáčkl co nejvíce, to 5D není moje. Ale ok, pokusím se si naplánovat dovču, abych mohl udělat foto >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto woody-alien

    woody-alien 20.07.14  16:02

    « Re: Přihlašování pokračuje

    pot: Přestože to zatím vypadá tak, že se díky slušnému počtu soutěžících nebude muset protahovat červencové kolo až do srpna, stále platí, že pro Srpen se použijí stejná dvě témata jako pro Červenec. Nedostal jsem sice z Ministerstva Fotosoutěží žádné prováděcí předpisy ;-) , ale podle mého to znamená, že i v Srpnu si můžeš zase vybrat. Bylo by hezké, kdyby "dovolenkáři" fotili parodie a naopak, ale nutit určitě nikoho nebudeme. Klidně můžeš dělat znovu parodii....anebo si střihnout s "fůlfrejmem" dovolenou, jak chceš. ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto poterienko

    poterienko 20.07.14  15:37

    « Re: Přihlašování pokračuje

    WA: Jinak - pochopil jsem správně, že na příští měsíc musím udělat dovolenkovou fotku že?
  • « 00 Reagovat !

    foto woody-alien

    woody-alien 20.07.14  13:44

    « Přihlašování pokračuje

    Přihlašovat své fotky do soutěže můžete až do 25.7.2014. Zatím jsou přihlášeni:

    Kysky
    poterienko
    peter21
    Vranis
    smarek
    woody-alien
    iudex

    A zde můžete vidět jejich výtvory: [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto woody-alien

    woody-alien 20.07.14  13:41

    « Re: Prihlasujem sa

    Kysky: Já myslím, že by neměl být problém. Původně jsem to tak i myslel, ale nakonec z toho vzešel ten výběr z galerie vítězů. Nicméně, když dáš odkaz na vzor, tak věřím, že nikdo nic namítat nebude.
  • « 00 Reagovat !

    foto David-Silver

    David Silver 20.07.14  12:07

    « Re: Prihlasujem sa

    Chtěl bych se zeptat, jestli na parodii může být fotka, která byla přihlášená, ale nedostala se na bednu?
  • « 00 Reagovat !

    foto woody-alien

    woody-alien 20.07.14  11:43

    « Re: Prihlasujem sa

    iudex: Ať se na to koukám, jak chci, pořád mi z toho vychází jediné. No to je hnus, velebnosti. >:D >:D :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto iudex

    iudex 20.07.14  11:27

    « Prihlasujem sa

    Tak ja pridávam fotku do sekcie paródia. Inšpiroval som sa rovno dvomi známymi fotkami: woodyho nebožkou: [odkaz] a labelovou jarnou zábavou: [odkaz]
    A keď tieto dve inšpirácie zlúčim dokopy, výsledok nemohol byť iný, ako je toto: [odkaz] >:-[]
  • « 00 Reagovat !

    foto iudex

    iudex 20.07.14  11:26

    « Re: Přihlašuji se - Přihlašování pokračuje

    šmoula: predpokladám, že woody narážal na najznámejšie dielo Williama Styrona. ;-)
    woody: som rád, že si zahral na takúto mierne perverznú nótu, aspoň moja fotka dobre zapadne. >:-[]
  • « 00 Reagovat !

    foto poterienko

    poterienko 20.07.14  09:40

    « OT fotky a foťáky

    Do teď jsem všechny fotky dělal zrcadlovkou s APSC čipem a včera se mi to ruky dostal FullFrame s pevnou 85mm. Kdyby jste chtěli vidět výsledek, tak první tři fotky v mé galerii - [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto poterienko

    poterienko 20.07.14  08:22

    « Re: Přihlašuji se - Přihlašování pokračuje

    WA - super parodie :yes: :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto woody-alien

    woody-alien 19.07.14  23:58

    « Re: Přihlašuji se - Přihlašování pokračuje

    šmoula: Nevím, jestli někdy luštíš hádanky (třeba Brainquest.sk je výborná stránka ;-) ), ale jdeš na to moc složitě. Tak za prvé - název alba Sophie......copak sis to album neprohlédl celé ? Co mají společného fotky GTI 7 se Sophií ? A nezaznělo tady stejné jméno už před časem ? Není to, že se v albu najednou objeví dvě další fotky, jen potvrzením níže zmíněného citátu ? Za druhé - motiv fotky moc pitváš, nemá se značkou auta nic společného, prostě jen dětinský nápad. Máš dobrý postřeh a brousíš okolo, ale co takhle dát si před spaním pár veršů, možná by ti to pomohlo tuhle "záhadu" vyřešit.... ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto smoula-nesika

    šmoula nešika 19.07.14  22:45

    « Re: Přihlašuji se - Přihlašování pokračuje

    woody:

    Sophie - francouzské jméno
    Sofie - velké město na Balkáně
    prolis a světlomety, částečně maska - Dacia jak vyšitá
    motiv fotky - pokud toto mají být m*dky, je to Renault, pokud chca*ky, něco podobného
    lak - noo, spíš Suzuki nebo tak, ale na přímém slunci to může být klidně Mineral Blue od Rumunů

    Nevím, jestli jsi četl edit, ale jinak fakt... :-(
  • « 00 Reagovat !

    foto woody-alien

    woody-alien 19.07.14  22:06

    « Re: Přihlašuji se - Přihlašování pokračuje

    šmoula: K čemu gůglit, když odpověď máš přímo před nosem. ;-) Nápověda: řídím se citátem Josefa Sudka - "Pořádek mám sice zvláštní, ale vyznám se v tom." >:-[]
  • « 00 Reagovat !

    foto smoula-nesika

    šmoula nešika 19.07.14  21:46

    « Re: Přihlašuji se - Přihlašování pokračuje

    Kurník woody, to je ta tvoje zmiňovaná turbohračka, předpokládám... Nejdřív mne napadla Dacia Lodgy - to asi ne, pak podle laku a masky Suzuki... nějak jsem asi přihřátej z tepla. Ale pobavil jsi mě. >:D Konečně ses po dlouhé době vyřádil. :yes: A to velmi jednoduše, ale účelně.

    No nic, jdu gůglit.

    Edit: Že by to byla fakt ta dačka? >:D :yes:
  • 00 Reagovat !

    foto smoula-nesika

    šmoula nešika 19.07.14  21:31

    « OT: Bláznivý týden

    Tento týden jsem prohodil již, jestli dobře počítám, 34 soukromých zpráv. „Někdo“ „možná“ „omylem“ sestřelil dopravní letadlo z výšky 10 (všimli jste si, že mnoho lidí ještě přidalo tisíc?) kilometrů, přičemž všichni jsou najednou odborníci na vojenské zbraně. Poterienko se převlíkne za baletku. Na severu se udělalo pro mě již obtížně snesitelných 30 stupňů. Někdo napsal, že Volkswagen chce koupit Fiat. >:D A známý zpěvák ve tři ráno rozhýbával hlasivky vedle agresivních neznakrylů. Bóže můj, přežijme zítřek...
  • « 00 Reagovat !

    foto woody-alien

    woody-alien 19.07.14  21:23

    « Přihlašování pokračuje

    Přihlašovat své fotky můžete až do 25.7.2014 do 22.00 hod. Zatím jsou přihlášeni:

    Kysky
    poterienko
    peter21
    Vranis
    smarek
    woody-alien

    Jejich díla jsou k vidění zde: [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto woody-alien

    woody-alien 19.07.14  21:13

    « Přihlašuji se

    Přihlašuji se do soutěže. Měl jsem nějakou rozvernou náladu a zvolil jsem si parodovací téma. Zde je tedy nic netušící vzor: [odkaz]

    No a zde mnou přihlašované dílko. Už tehdy,když matii s tou fotkou přišel, mě to prostě napadlo. >:-[] [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto woody-alien

    woody-alien 18.07.14  20:17

    « Re: OT

    Bully: Jo, tomu věřím... >:D Špatná kombinace je být blbej a přitom nebýt krásná mladá holka. ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Bully-

    Bully_ 18.07.14  19:34

    « Re: OT

    V jednom nemeckem reportaznim poradu udelali zajimavy pokus: koupe noveho auta odbornikem, co ma perfektni prehled o cenach jak u dane znacky, tak u konkurence. Zna vsechny finesy, detaily vybav, ostatni dealery, vybehove rady a modely atd. atd. . "Proti nemu" postavili mladou blond slecnu, co proste hrala blbou >:D
    Pokus spocival jednoduse v tom, ze oba dva ucastnici pokusu dostali za ukol vyjednat co nejnizsi cenu.
    Takze jak to dopadlo? Nebudu vas napinat- vyhlidnete si konkretni auto podle vasich nejlepsich znalosti v oboru a poslete pro nej krasnou a blbou holku. Vyjedna mnohem vic nez vy, i kdyz budete nakrasne profesionalni znalec automobiloveho trhu.
  • « 00 Reagovat !

    foto Covenant

    Covenant 18.07.14  11:55

    « Re: OT

    Woody:

    No proto je dobré jezdit do neznačkového, ale slušného servisu...např. do menšího rodinné bosch servisu, kde ti pokud přijedeš třeba s Audi dokážou nějakou tu kačku ušetřit.... a mají přehled, který díly jsou stejné pro celý koncern....dokážou ho objednat levněji ;-)

    A nebo nebýt líny a trochu se pohlédnou po netu..

    Proč objednávat xenonovou výbojku ve škodovce za 3500Kč když tu samou seženeš do tisícovky.

  • « 00 Reagovat !

    foto woody-alien

    woody-alien 18.07.14  11:23

    « Re: OT

    Covenant: Tak to je dobrá zpráva pro Renault, nebo jeho dodavatele. Aniž by hnul prstem, marže za náhradní díly mu vyletěj do nebes, protože to je přece díl na MERCEDES, pane, tak co se divíte.. >:-[]
  • « 00 Reagovat !

    foto woody-alien

    woody-alien 18.07.14  11:20

    « Re: OT

    iudex: Taková návštěva myčky - to se vyplatí. ;-) Jinak poflakováním se po prodejnách všech možných značek jsem dávno dospěl k přesvědčení, že my tady na nějakým webu o autech se tváříme jako pomalu většina, všechno víme, všechno známe, na všechno si vyjednáme ohromnou slevu a jakéhokoliv prodejce snadno přivedeme do úzkých stran vědomostí o konkrétním modelu auta - ovšem tam venku je (když pomineme fleety) realita úplně jiná. Však tady nedávno white label psal, jak jeho známý vysoce odborně nakoupil Rapida 1.6TDI (chtěl ho aniž by o tom věděl) a i v mém okolí je takových případů dost. Lidi vědí prd, nic si ani nezjistěj a hlavně žijou v obecně zažitých představách.
  • « 00 Reagovat !

    foto Covenant

    Covenant 18.07.14  11:14

    « Re: OT


    Iudex:

    Bohužel tak to u koncernu chodí....když jsem kupoval čidlo na Octávku tak pro škodu to bylo za 2500Kč, u Wv 4500Kč a u Audi 8000Kč .....přitom to byl uplně stejný díl, stejné katalogové číslo....
  • « 00 Reagovat !

    foto iudex

    iudex 18.07.14  09:51

    « OT

    Dnes som sa dozvedel, že osudná návšteva umývačky ma vyjde na 136 eur. 8-s Človek by čakal, že plastová nelakovaná lištička (výrobná hodnota cca. 50 centov) bude stáť tak 10 eur a práca spočívajúca v nalepení lišty na obojstrannú lepiacu pásku tak štvrť normohodiny, ale nie: lišta 81 eur, 55 eur práca a materiál (lepidlo). A na moje zdvihnuté obočie nad vysokou cenou reagoval technik VW v štýle: čo sa divíte, máte predsa GTI.
    Inak čakajúc v predajni som si vypočul zaujímavý proces objednania auta mladej rodinky vedľa (Golf Variant 1,2TSI DSG). Žiadne komplikované dohadovanie či vyjednávanie o cene, žiadna žiadosť o zľavu, dokonca im sám predajca veľkodušne ponúkol 5% zľavu, na čo reagovali štýlom: jé, aj zľavu dostaneme, super. >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto poterienko

    poterienko 17.07.14  17:14

    « Re: Přihlašování pokračuje

    >:-[] >:-[] :-!
  • « 00 Reagovat !

    foto anti99

    anti99 17.07.14  15:13

    « Re: Přihlašování pokračuje

    poterienko, spravil si mi den :yes: :yes: :yes: dnes si vitaz
    moja dcera ma rovnaky vyraz, ked sa rano pripravuje na balet
  • « 00 Reagovat !

    foto woody-alien

    woody-alien 17.07.14  14:07

    « Přihlašování pokračuje

    Přihlašovat fotky do soutěže za Červenec 2014 můžete až do 25.7.2014 do 22.00 hod. Zatím jsou přihlášeni:

    Kysky
    poterienko
    peter21
    Vranis
    smarek

    Jejich dílka si můžete prohlédnout zde: [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto iudex

    iudex 17.07.14  13:15

    « Re: zapajam sa :-)

    smarek: vitaj, tešíme sa každému novému účastníkovi, naviac ako vidím, človeku, ktorý vie fotiť, profesionálovi. :yes:
  • 10 Reagovat !

    foto smarek

    smarek 17.07.14  12:15

    « zapajam sa :-)

  • « 00 Reagovat !

    foto smoula-nesika

    šmoula nešika 17.07.14  11:29

    « Re: Učím sa.

    peter21: Jj, chápu.
  • « 00 Reagovat !

    foto peter21

    peter21 17.07.14  11:14

    « Re: Učím sa.

    Na všetko používam foták Sony HX20V,väčšinou ako pri tej nehode natočím FulHD video a potom si vyberiem záber.Na tej fotke s nehodou je vidieť ešte pútko od fotáku.Boli tam policajti prechadzal som rýchlosťou 50km/h a takto natočené video neodpútava moju pozornosť od jazdy.Z dovolenky mám cez 34GB záznámu a fotiek,ale chce to nejaký čas a nejakú fotku z videa ešte vyberiem :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto smoula-nesika

    šmoula nešika 17.07.14  10:54

    « Re: Učím sa.

    peter21: Zvykneš si. ;-) Pěkné fotky, mně se nejvíc líbily ty bez auta (a to pašíka nepovažuji za nějak odpudivého). Ale přihlášená taky moc hezká. :yes: A zaujala mne i ta s nehodou. Škoda, že je zastíněná a asi focená z mobilu. ;-\ Zbytek napíšu do samotného hodnocení. :-)

    Vranis: Jeden by fakt řek´... :-| ;-)

    pot: OMG WTF LOL TVL... >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto Thomasino

    Thomasino 17.07.14  10:15

    « Re: Přihlašování pokračuje

    To já jen tak. Jsem na tom podobně, když jedu na pohodu, nebo někde po městě, také k tomu stále sklouzávám >:-[] 8-s Ale už se to lepší, díky tvaru volantu v MRS to není už za deset dvě, ale něco mezi tím a správným držením třičtvrtě na tři :-)
  • 00 Reagovat !

    foto peter21

    peter21 17.07.14  09:34

    « Učím sa.

    Včera pri prihlasovaní fotky do súťaže mi vypisovalo,že sa nepodaril zápis(a dnes pri kontrole som to tam našiel) tak tam moje pokusy budú vidieť viackrát sorry.Fotiek by bolo aj viacej,počasie na Transfagaraše bolo dobré,len nás trocha tlačil čas.
  • 00 Reagovat !

    foto peter21

    peter21 17.07.14  09:09

    « Prihlasujem sa

    Tak posielam jednu fotečku,myslím,že nie poslednú.(odkaz)
  • « 00 Reagovat !

    foto Vranis

    Vranis 17.07.14  08:34

    « Re: Přihlašování pokračuje

    Thomasino: ano uvedomujem si to, zrejme to bude stary zlozvyk z autoskoly kde ma instruktor ucil podla odhadom tak 30 rocnej knihy ako sa ma drzat volant:D dakujem :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Leg

    Leg 17.07.14  07:46

    « Re: Přihlašování pokračuje

    No veď preto. Akurát teraz rozmýšlam nad tým, že som sa pripravil o jednu z výhovoriek, prečo som doteraz nebol schopný vyhrať. Predsa to nemôžem zvaliť na vlastnú neschopnosť.
  • « 00 Reagovat !

    foto woody-alien

    woody-alien 17.07.14  01:22

    « Přihlašování pokračuje

    Leg: Byly změněny nicky v textu Fotosoutěže na anonymní. Už nejsi čtvrtej. ;-)
    pot: Přidal jsem u textu jak přihlásit fotku ještě upozornění na bug.
    Kysky: Do alba byl použit tvůj odkaz. Je to lepší ?
  • « 00 Reagovat !

    foto woody-alien

    woody-alien 17.07.14  01:16

    « Přihlašování pokračuje

    Přihlašovat fotky do soutěže za Červenec 2014 můžete až do 25.7.2014 do 22.00 hod. Zatím jsou přihlášeni:

    Kysky
    poterienko
    peter21
    Vranis

    Jejich dílka si můžete prohlédnout zde: [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto Thomasino

    Thomasino 16.07.14  23:26

    « Re: Přihlašování pokračuje

    Když už jsi u toho držení volantu, předpokládám, že víš, že ho držíš špatně? ;-) >:-[]
    Jinak příjemné foto :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto Vranis

    Vranis 16.07.14  21:58

    « Re: Přihlašování pokračuje

    Zdravim vsetkych :-) tak po dlhsej dobe sa opat prihlasujem aj ja. Ide v podstate o fotku, ktoru priatelka cvakla pred par dnami a pred malou chvilkou ma napadlo, ze by sa celkom hodila k jednej z dvoch tem fotosutaze na tento mesiac. je to v podstate momentka cvaknuta telefonom alcatel takze ziadne zazraky v oblasti kvality ci pripravy celej kompozicie okolia sa nekonaju. A pri dnesnej prilezitosti zverejnenia videa dvoch vychodoslovenskych podnikatelov by som rad fotkou ukazal aj to, ze aj ked ma clovek pod zadkom vyse 300 koni v Z4 tak sa da ist s oboma rukami na volante normalnou rychlostou a uzivat si jazdu bez toho, aby clovek ohrozoval cele svoje okoloie. Kazdopadne uz dost kecov :-)

    [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 16.07.14  21:53

    « Re: Přihlašování pokračuje

    Kysky
    Jenže to co vidíš, není primárně problém rajčete, ale komprese přizpůsobené pro macz. Změnou úložiště tedy vyřešíš "prd". ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto woody-alien

    woody-alien 16.07.14  21:50

    « Re: Přihlašování pokračuje

    wl: Souhlas. Fotku nejvíc przní fotogalerie recenze na MACZ. Když se to pak převádí z ní, tak to (logicky) lepší být nemůže. To s tím nahráváním rovnou do alba, může být......pokud někdo chce, heslo mu pošlu. Jinak by myslím postačil prostě odkaz na fotku v lepším rozlišení než umožňuje MACZ.
  • « 00 Reagovat !

    foto David-Silver

    David Silver 16.07.14  21:50

    « Re: Přihlašování pokračuje

    WL: Tvl tady jsou slova zbytečná. Stačí jeden jedinej pohled na fotku a jestli nejsi slepej tak to vidíš.
  • « 10 Reagovat !

    foto woody-alien

    woody-alien 16.07.14  21:40

    « Re: Prihlasujem sa

    pot: Správně jsi to navrhoval, musím to tam napsat. Noví návštěvníci jsou z toho zmatení. ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto woody-alien

    woody-alien 16.07.14  21:39

    « Re: Prihlasujem sa

    peter21: Pěkná fotka. ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto white-label

    white label 16.07.14  21:37

    « Re: Přihlašování pokračuje

    Kysky
    Co je zrovna na rajčeti špatné, používám ho tu celou dobu a nevidím v tom žádný handicap.
    Pokud je problém, tak je v tom převodu z ořezaného rozlišení macz kamkoli. Takže pokud ti na tom záleží, dej si to na rajče v původním/plném rozlišení a dej sem k tomu odkaz, který woody použije.
    Nebo to můžeme rovnou dávat do společného alba na rajčeti, woody nám k tomu dá (přes SZ) heslo a bude s tím mít zase o něco méně práce.
  • « 00 Reagovat !

    foto poterienko

    poterienko 16.07.14  21:37

    « Re: Prihlasujem sa

    Peter21: Diskuze má bug, kdy se po odeslání příspěvku nic nestane, ale je tu. Stačí refreshnout stránku ;).
  • 00 Reagovat !

    foto peter21

    peter21 16.07.14  21:35

    « Prihlasujem sa

    ----[odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto David-Silver

    David Silver 16.07.14  21:34

    « Re: Přihlašování pokračuje

    Woody: no mně je to jedno co to bude za úschovnu, když to nebude prznit kvalitu fotky na nekoukatelnou. Zase aby ti to sedlo a nebylo moc náročný...

    Já bych třeba doporučil Google+ Fotky, nebo Photobucket
  • 00 Reagovat !

    foto peter21

    peter21 16.07.14  21:30

    « Prihlasujem sa

  • « 00 Reagovat !

    foto woody-alien

    woody-alien 16.07.14  21:24

    « Re: Přihlašování pokračuje

    Kysky: Mně je to jedno, já v tom žádnej kapitál nemám. ;-) Tak navrhněte něco jiného, ale rychle - přihlašování běží, tak ať v tom není bordel.
  • « 00 Reagovat !

    foto David-Silver

    David Silver 16.07.14  21:12

    « Re: Přihlašování pokračuje

    Nedostal jsem odpověď tak znova

    PROČ RAJČE? PROČ NE JINÁ (LEPŠÍ) ÚSCHOVNA????????
  • « 00 Reagovat !

    foto woody-alien

    woody-alien 16.07.14  20:51

    « Re: Přihlašování pokračuje

    pot: Nebo takhle jak jsem to udělal s popisem. Jestli to nebude moc velkej guláš.... :-|
  • « 00 Reagovat !

    foto woody-alien

    woody-alien 16.07.14  20:49

    « Přihlašování pokračuje

    Přihlašovat fotky můžete až do 25.7.2014 do 22.00 hod. Seznam přihlášených zde: [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto poterienko

    poterienko 16.07.14  20:43

    « Re: Přihlašuji se

    WA: To je sice pravda, ale myslím si, že většina lidí takové jemné chloupky...teda detaily nedělá. A nebo fotky dát někam, kde půjdou zvětšit.
  • « 00 Reagovat !

    foto David-Silver

    David Silver 16.07.14  20:40

    « Re: Přihlašuji se

    WL: nefungujou? Já tam chodím docela pravidelně.. co budu dělat? 8-s

    Poterienko: >:D >:D bomba fotka :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto woody-alien

    woody-alien 16.07.14  20:40

    « Re: Přihlašuji se

    K debatě o cyklistech nebo co to teda je >:D bych jen dodal, že kvituju s povděkem, že velké množství z nich opravdu používá reflexní oblečení a řitní blikátko. Ono to není tak dávno, co jsem při časném výjezdu potkával za hluboké tmy naprosto neviditelné, neosvětlené kolaře. Když už jim nezáleží na jejich životech, mohli by si aspoň uvědomit, že případná jejich smrt či zranění ovlivní ovlivní i život toho, kdo je srazil. A to i kdyby nakrásně z vyšetřování vyvázl jako nevinný.
  • « 00 Reagovat !

    foto woody-alien

    woody-alien 16.07.14  20:29

    « Re: Přihlašuji se

    pot: Koláž je dobrá - člověk hned vidí původní fotku a má jasno. Jedinej problém je to, že tím degraduješ tu svojí parodii. Např. detail v podobě těch webovek na podložce už je neviditelný a ani to ochlupení na nohou už nevypadá tak impozantně. >:D >:D Teda, doufám, že to tvoje slečna nečte. Možná bych dostal poštou trochu antraxu. >:-[]
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…