Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)
Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz
-
iudex 22.12.17 08:37
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: BMW M140i nyní se slevou kolem 20% :-)
Ad stabilizácia: samozrejme bola zapnutá, režim Sport+ som ani neskúšal, prepínal som medzi Comfort a Sport. A dokonca v danej dobe som tam mal zabudnutý režim Comfort. No, zrejme to jazdecká chyba bola, išlo mi o to, že to bolo v nízkej rýchlosti a pri jemnom pridaní plynu, žiadne zadupanie do podlahy (ako som písal, to má človek dosť čo robiť aj pri rovnej ceste). Teda opakujem, najväčší problém som mal s tým, že ma to rozhodilo aj pri takomto civilnom jazdení (a to absolútne nečakane, bez varovania a možnosti čokoľvek s tým robiť, ESP nezachránilo zhola nič); čo potom pri ostrej jazde?
Tom: 340i je už hodne ďalej (len M sport shadow edition je 6250 eur). A ak ako problém beriem RWD, pozeral by som už po xDrive, teda ďalšie tisíce navyše. Pri rovnakej zľave ako pri 140i by potom vyšla 340i xDrive M/T M sport shadow edition cez 46t eur, teda o rovných 10t viac oproti M140i.
Woody: no ten nový Veloster naozaj nevyzerá a neznie zle. >:D
P.S. Práve keď som dospel k záveru, že silnú zadokolku nie, zavolal mi webpaja, že si práve priviezol domov M3 s V8 a manuálom. :-) -
white label 22.12.17 01:42
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: BMW M140i nyní se slevou kolem 20% :-)
"Tak aby som z toho nerobil detektívku...", napíšem rovno román! >:D
Ani jsem nevěděl, že to tu ještě bere tak dlouhé příspěvky...
Tak to zkusím taky.
Jak už zde bylo napsáno, zajímalo by i mě, v jakém režimu byla při "nehodě" stabilizace?
Jak se říká, stává se i v lepších rodinách a přiznání nechť ti slouží ke cti.
Osobně/subjektivně bych to viděl na dvě hlavní příčiny:
1. Technika - je to kompaktní zadokolka s opravdu minimálním! zadním převisem, přičemž masivní krouťák (500Nm) je k dispozici už od 1.250 ot/min!
Čili jen motorově je to o parník jinde, než třeba Legova atmosférická 130i a dokonce ještě silnější, než třeba 1M, která měla 450Nm (500 Nm až s overboostem) a přitom delší zadní převis (coupé). Takže utrhnou zadní kola bude menší umění, než je naopak neutrhnout, tím spíš v zimě na pneu o 20mm užších, s prázdným kufrem a bez pasažérů vzadu. A je to jeden z důvodů (kromě vzhledu), proč bych si takový (jinak skvělý) motor, nekoupil v takovém autě.
2. Technika jízdy s rwd vs fwd - Především co se právě projíždění zatáček týče, jsou to dva odlišné světy, a to co si lze dovolit s (nebo to, co odpustí) fwd, nejde stejně s rwd. Píšeš že: "... s GTI tam obvykle začínam pridávať plyn a keď sa zákruta zrovná, dám to na podlahu. S 1er som teda začal mierne pridávať plyn, keď tu zrazu sa zadok odtrhol a ja som neovládateľne išiel bokom." Z toho vyplývá, žes jel tu zatáčku v podstatě stejně, jako si ji jezdil s GTI/fwd (navíc výrazně slabším), jen si ten plyn začal přidávat mírněji..., ale tys ho v téhle fázi zatáčky zřejmě neměl přidávat vůbec a přidat jej až na výjezdu ze zatáčky (kdy už máš přední kola slušně srovnané). S touhle konfigurací a aktuálními podmínkami znamená přidat (byť mírně) plyn v momentě, kdy máš natočená (přední) kola (v zatáčce), buď srandu, nebo naopak průser. A na včasnou reakci vedoucí k patřičné korekci přetáčivého smyku (zvlášť v momentě, kdy ho nečekáš) s rwd, máš mnohem méně času (a prostoru), než u nedotáčivého smyku u fwd. Prostě si pravděpodobně udělal chybu (a občas nějakou uděláme všichni), kterou sis ani neuvědomil.
Určitě je dobré, nechat se svézt s podobnou zadokolkou s někým, kdo ji má opravdu "v ruce" a dobře pozorovat jeho techniku jízdy. Potom si přesednout a nechat si od něj do řízení kecat a pak jen jezdit a jezdit a získávat zkušenosti. Začínat spíš pomaleji a postupně zrychlovat, ale to samozřejmě platí obecně, včetně jízdy na silnější motorce, což je podle mě nejlepší (ale taky, zvlášť dnes, nejnebezpečnější) škola pro řidiče. Tam se člověk (pokud se u nezabije) nejlíp naučí velmi dobře odhadnout nájezdovou rychlost do zatáčky (chyba směrem nahoru se neodpouští a pokud ji přežiješ, do smrti na ni nezapomeneš)..., nebo dodržovat nutnou vzdálenost od předchozího dvoustopého vozidla, které má zpravidla podstatně kratší brzdnou dráhu (tam je to s případnou chybou také podobné).
Ale s tou ostudou petrolheadů, bych to neviděl tak černě, ono jich je totiž na cestách řádově méně, než v diskusích.
A podívej se třeba na pradědu, měl sice před M140i několik rychlých předokolek, ale ještě před nimi i nějaké rychlé zadokolky, jenže to co bylo silné "včera", je dnes úplně jinde a dá se říct, že i pro něj je M140i (rwd+manuál) "přemotorovaná" a po několika měsících ji prodává. A to má v diskusích stále plnou "hubu" keců o manuálu (jediném správném) přitom ten svůj v téhle konfiguraci ani neuřídí. Ono to totiž v reálu není jako v diskusích, kde se dá všechno okecat.
P.S. Vzpomínám si na jednoho nejmenovaného diskusního opěvovače manuálu, který se navíc cítil být v této disciplíně mimořádně zdatný, a když mi pak předváděl své umění v praxi, soustředil se na něj tak, že jsme se (před zatáčkou!) celým vozem dostali do protisměru, naštěstí zrovna v tu dobu na nás (ze zatáčky) nic nevyjelo. A to neměl ani zadokolku! Takže lidí, kteří to s manuálem umí skvěle není mnoho, ale těch, kteří při tom umí ještě i výborně jezdit, těch je jako "šafránu" (mezi běžnými řidiči), možná i proto ženy tvrdí, že chlapi obvykle neumí dělat dobře dvě věci najednou (snad kromě "mačkání" obou ňader současně). ;-) -
boost. 21.12.17 23:40
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: BMW M140i nyní se slevou kolem 20% :-)
Ouch. To nezni hezky, ale hlavni je, ze se nikomu nic nestalo a jsi (vcetne auta) OK.
Z popisu situace mi prijde, ze jsi mel dsc off, coz na oslizle zimni ceste moc bezpecnosti neprida. Ja mam taky na jednatripet-i zimni 225 a byt auto ma i na suchu citelne mene traction, tohle by mi teda i s dtc on si myslim (a doufam) neudelalo, lebo aj na rovince mi to skrti vykon a kdyz jsem vcera zkousel z krizovatky jet bokem, tak mi sic polovypnuta el. dala moment na korekci, ale stejne pak utla vsechnu zabavu a to celkem vyrazne. Na prazdnym placu jsem si ale pak uzil. :-) Chce to zvyk a trochu vic jemnosti s plynem, nez jsi treba zvykly z fwd hh. Anebo xDrive. :-)
Ale po valce kazdy generalem a kazdy by mel z podobne "akce" blato na hristi.
-
Thomasino 21.12.17 22:53
« Re: BMW M140i nyní se slevou kolem 20% :-)
:-O :-O 8-s 8-s 8-s 8-s 8-s 8-s 8-s :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-(
Nebylo to jen slizké, vlhké, že ti to uklouzlo ?? Jako jasně, se silnou zadokolkou jsem zatím taky pomalejší než dříve s Meggie. Jak se správně říká, HotHatch umí řídit každý, s RWD je potřeba se postupně naučit a na plyn musíš pomalu a později.. Taky z toho mám velký respekt a dávám si bacha, provokuji to jen na bezpečnějších místech.. Měl jsi to ve Sport Plus kde je posunutý zásah, nebo úplně vypnuté ??
Jinak mě teda přišlo, že s podobnou slevou nevychází ta 340i zase o tolik více, když se moc nerozšoupneš při konfigurování... -
iudex 21.12.17 22:45
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: BMW M140i nyní se slevou kolem 20% :-)
Tak aby som z toho nerobil detektívku, malá dôvodová správa, prečo som sa rozhodol tak, ako som sa rozhodol.
Ono je fakt výborná vec môcť si auto požičať na dlhšie, predsalen za pár kilometrov predvádzacej jazdy, väčšinou s predajcom vedľa seba, človek auto spozná len veľmi povrchne. Takto som mal možnosť jazdiť presne tak, ako jazdím bežne a na tých trasách, kde obvykle. Postupne som si zvykol aj na niektoré veci, čo som spočiatku vytýkal. Niečo bola skutočne len vec zvyku, niektoré veci mi ale prekážali s menšou mierou naďalej. Napr. sedadlá som si po dlhom laborovaní ako tak prispôsobil, stále ale tvrdím, že pre vysokých nie sú práve ideálne a sedadlá v GTI sú rozhodne lepšie, jednak majú lepšie bočné vedenie, jednak s ich nastavovaním nemusím nijak dlho maturovať. TIež priestor pre nohy v oblasti pedálov je jednoducho menší a s mojimi plutvami č. 47 som často špičkou nohy zavadil o plast palubovky, čo bolo niekedy nepríjemné. Každopádne na tretí deň už mi auto prišlo ako moje a vedel by som si predstaviť spolužitie s ním. Držgroš vo mne síce frflal, keď som bežnú cestu do práce spravil so spotrebou 12 litrov, ale za ten famózny motor som aj ochotný to akceptovať. Každý studený štart je totiž malá extáza. Už v nízkych otáčkach znie motor parádne a trochu vyššie je to nádhera, ktorú som ochotný počúvať len tak. Ani by som nepotreboval autorádio. Nádhera. Prichytil som sa ale párkrát pri až Vaverkovskej myšlienke (hanba mi, viem!), že ten výkon je na tak malé auto až príliš. Pod plným plynom sa mi auto javilo dosť nervózne, dal som aj pár zrýchlení z miesta a bol fakt problém auto udržať v priamom smere. Ten výkon je taký, že pri každom výraznejšom pridaní sa človek musí plne sústrediť, aby ho auto nevytrestalo.
No a práve to bol kameň úrazu.
Včera cestou z práce domov som to strihol dlhšou cestou, aby som trochu popustil koňom uzdu. Po výjazde z mesta som šiel do zákruty, ktorá sama osebe nie je nijak zákerná, s GTI tam obvykle začínam pridávať plyn a keď sa zákruta zrovná, dám to na podlahu. S 1er som teda začal mierne pridávať plyn, keď tu zrazu sa zadok odtrhol a ja som neovládateľne išiel bokom. ŽIadne veselé pohodenie zadkom, ktoré by som zrovnal kontrou, skrátka mi celé auto letelo bokom a ja som narazil do ostrovčeka, od ktorého som sa odrazil späť. Rana ako hovädo, ale auto sa nakoniec zrovnalo a keďže za mnou išli autá, ani som nemohol zastaviť a pokračoval som až na miesto, kde som to mohol odstaviť a v panike prezrieť auto. Čakal som pokrčené plechy, našťastie nič prevalené som nevidel a podrobnú obhliadku som musel nechať na doma. Doma som s úľavou zistil, že si do odniesol iba oškretý disk, čo sa mi pri tej rane ani nechcelo veriť, že som z toho vyviazol tak lacno. Najvačší problém ale bol, že nešlo o žiadnu moju jazdeckú chybu, nič som neprepálil, išiel som pomalšie, ako tadiať chodím s GTI, ktoré na daom mieste pekne drží aj pri ostrejšej jazde. Napriek tomu sa 1er odtrhla a takto ma vytrestala. Nebyť tam ostrovčeka medzi pruhmi, ktorý ma zastavil, skončím v aute, ktoré išlo v protismere.
Asi to bolo zrejmé z mojich príspevkov, že som nebol úplne presvedčený a čakal som na nejaký rozhodujúci argument. Takže som to zobral ako znamenie osudu, že M140i nie je auto pre mňa. Alebo asi môžem zovšeobecniť, že silná zadokolka. Takže síce som mal výhrady k 1er ako takému, jeho dizajnu, detailom interiéru, ale paradoxne to bola tá kľúčová prednosť 1er, teda že ide o silný RWD, čo napokon rozhodla, že M140i nekupujem. A ako povedal webpaja, keď to tam necítiš, že toto je auto pre Teba a musíš ho mať, tak to nekupujj nasilu.
Paradoxne po tomto rozhodnutí sa mi už dnes išlo ľahšie. Auto som išiel vrátiť do Bratislavy po okreskách, cez dediny a následne cez horský prechod Pezinská Baba. Zase na okreskách sa vrátil ten dobrý pocit z neskutočne silného auta, predbiehanie bola jedna radosť. Na mierne oslizlom horskom prechode sa ale vrátila obava z odstreľujúceho zadku. Auto je fakt agilné až do tej miery, že mi príšlo nervózne, nevedel som odhadnúť, čo si ešte môžem dovoliť a kedy mi ujde zadok. Pri cielenom drifte sa to dalo, keď som v zárkute s natočeným volantom pridal plyn a zadok začal kĺzať, to bolo fajn, ale pri predbiehaní som bol vždy nervózny z toho, či napriek mojej snahe o čistú stopu auto nestratí náhle grip. Inak možno detail, ale zimné obutie bolo 225/40 R18 na oboch nápravách, pričom letný štandard je vpredu 225 a vzadu 245mm, možno aj to malo vplyv na slabšiu adhéziu zadku. Každopádne na tom prechode som bol s istotou pomalší, ako by som bol s GTI.
Potom som ešte skúsil 340i s xDrive a 8° A/T. A hoci som čakal to isté v ružovom (teda v oranžovom), bolo to prekvapivo odlišné zvezenie. Auto pôsobilo úplne inak, istejšie, menej nervózne, ten jazdný prejav bol taký dospelejší, žiadna nervozita či pocit premotorovanosti. Pritom dynamika bola úplne porovnateľná, auto krásne agilné, riadenie strmé a presné, celeé auto pôsobilo veľmi tuho a isto, skrátka mal som z neho úplne iný pocit ako z 1er. Inak bola to pre auto úplne prvá jazda, včera ho postavili na značky a bol som prvý zákazník, takže plný kotol do 7000 sa nekonal, na to som nemal pri surovom motore srdce. Iba motor a výfuk boli utlmené možno až príliš, resp. na rozdiel od 140i som tam výfuk takmer nepočul. Takže musím dať za pravdu labelovi a spol. že 340i je lepším autom, ako 140i. Nielenže je naozaj pekné a nemusím hľadať uhly, z ktorých sa mi páči, ale hlavne jazdne mi sedelo oveľa viac. Žiaľ je to mimo môj dosah, čo zdôraznila aj tá predvádzačka, nabitá snáď všetkým, čo sa do trojky dá dať a cena bola niekde na úrovni 70t eur.
Takže... hľadanie pokračuje. Mierna frustrácia, že sa mi rozplynul petrolheadský sen o silnej zadokolke a hlavne ľútosť za tým neskutočným motorom, R6 je klenot, ktorý žiadny štvorvalec nemôže nahradiť. Len pre porovnanie som si nechal spraviť ponuku na Golf R. Maximálna zľava je rovnaká, ako som mal na GTI, ani o chlp viac. Rko v mojej konkfigurácii by ma stálo 36250 eur. M140i som mohol mať za 36720 eur. Teda šesťvalec za cenu štvorvalca... 8-s
Takže ostávam ostudou petrolheadov, ktorý bude krotiť kone v tej nesprávnej konfigurácii FWD, resp. 4x4. 8-s >:-[] -
Thomasino 21.12.17 22:05
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: BMW M140i nyní se slevou kolem 20% :-)
Tak tady na Jižní Moravě je po desáté a spí tady skoro už i žena >:-[] Tak kdepak máme to rozhodnutí ?? Tipuji 340i v xDrive a manželce pak zůstane nějaká menší potvora (mrdka) ;-) :-) >:D -
woody-alien 21.12.17 20:30
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: BMW M140i nyní se slevou kolem 20% :-)
wl: Jj, já se taky mrknu později. Momentálně jsem rozebral pračku. Chtěl jsem jenom vyčistit filtr a teď je pračka v servisní poloze a na zemi se mi postupně hromadí těleso filtru, čerpadlo, hadice, spony, elektroinstalace....oddělal jsem i zadní kryt a sundal hadici k bubnu, buben by taky snesl očistu....takže iudex má na svůj coming out dost času. Ať žijou Vánoce. :yes: >:D >:D
-
white label 21.12.17 15:55
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: BMW M140i nyní se slevou kolem 20% :-)
Takže reklama se smrtkou dál žije! >:-[]
Vy z toho máte srandu, ale mně by tohle to v podstatě vyřešilo dilema s počtem dveří, mně by zůstaly pěkně dlouhé pohodlné dveře a žena by měla s dcerou každá svoje (na pravé straně). ;-)
P.S. A auto bych pak fotil jen z levé strany. >:D -
Leg 20.12.17 16:11
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: BMW M140i nyní se slevou kolem 20% :-)
Je to presne tak, ako som očakával: že z motora budeš nadšený, ostatné jazdné vlastnosti tiež OK, ale nič čo by ťa extra uchvátilo a ten zbytok pre teba bude mierny downgrade oproti GTI. Tak si teraz ten orech, čo si si nabalil, pekne rozlúskni. >:D
Ja by som len dodal, že na to, aby si si viac užil nuansy silnej zadokolky budeš potrebovať viac ako dva dni jazdenia. Výrazne viac. A že 9 litrov v kombinácii mesto + diaľnica nie je na výkonný HH veľa. To 7 je málo. Ale chápem, že porovnanie robíš v rámci súčasnej a potenciálne budúcej garáže.
A ešte by som rád pripomenul, že ten ozajstný zvuk motora ide z velkej časti z reprákov. -
Thomasino 20.12.17 09:44
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: BMW M140i nyní se slevou kolem 20% :-)
Jo, jo, řadový šestiválec a RWD má prostě svoje kouzlo, ikdyž je ta sranda celkem drahá !! >:-[] >:-[]
K těm sedadlům. Já mám trochu jiný problém. Sedák mi přejde celkem OK, ikdyž jak píšeš, ty boky mohou být u sedáku výraznější. Má to ale kolébku a samostatně si nastavíš sklon sedáku, takže když ho vysuneš, celkem dobře to podepírá. Tady mi to přijde lepší než V GGTI, kde nastavuješ jen celé sedadlo a v nejnižší poloze to má nejvíce nakloněné, ale chtěl by jsi ještě více naklonit a už to nejde :-( Já mám problém s tvarem opěradla, ikdyž se dá elektricky nastavit šířka boků a ty záda více zavřít nebo otevřít, je to boční vedení na mě moc dole, tlačí mě to pak do ledvin a spodní části žeber (hlavně na okruhu). Tady mi chybí výraznější boční vedení v horní části opěradla 8-s Každopádně pokud nemáš elektrické ovládání sedaček, tak se sedí hodně nízko. Pokud bys objednal sedačky v elektrice, díky těm motorkům a ovládání to nejde dát pak až tolik dolů. -
iudex 20.12.17 08:32
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: BMW M140i nyní se slevou kolem 20% :-)
Tak pár prvých dojmov. Najprv dizajn (lebo to je pre každý HH to najdôležitejšie >:-[] ): trojdverák v čiernej je asi najhoršia kombinácia, vyzerá až príliš nenápadne, tiež sa tam stratia tie čierne doplnky shadow edition. Inak sa ale stotožňujem s Legom, že pri dlhšom skúmaní mi exteriér nielenže nevadí, ale z určitých uhlov sa mi aj celkom páči (holt je vidieť že sme obaja skromní chlapci z dediny). Každopádne GGTI sa mi páči exteriérovo viac. A rovnako to platí aj o interiéri, nejaké prémiové pocity tam rozhodne nemám, niektoré detaily sú dokonca podľa mňa horšie ako v Golfe (napr. páčka stieračov/smeroviek pôsobí dosť lacno). Pri trojdveráku priestor vzadu úplne posúdiť neviem, rozhodne to je ale slabšie, ako v Golfe. A asi najväčší problém mám so sedadlami: prídu mi na športové sedadlá príliš ploché v sedacej časti, bočnice tam skoro vôbec necítiť; tiež sú dosť krátke. Majú síce výsuvnú prednú časť, ale ten výsun nie je úplne v línii sedačky, takže vysunutá časť mi nepodopiera stehná, teda akoby to tam nebolo. Inak operadlová časť je bez výhrad, tá drží pekne. Posledná výhrada je k prevodovke, manuál nie je úplne najpresnejší, žiaden problém, ale v Golfe je o radička o chlp presnejšia. Ale aby som len nehanil, sedí sa nižšie ako v Golfe, iDrive je intuitívny a poruke, celkovo ergonómia ovládačov je na slušnej úrovni.
Jazda: zatiaľ som jazdil hlavne defenzívne, na ostrejšiu jazdu neboli ideálne podmienky (dostal som sa k tomu až večer a potme predsalen človek nechce ísť na hranu). Pri kľudnej jazde sa mi auto javí hlučnejšie ako Golf, aj keď gro tvorí motor a výfuk (teda ten príjemný hluk), ale aj tak sa mi javí, že podvozok, podbehy sú trošičku hlučnejšie (ale to môžu robiť širšie gumy). Riadenie je nádhera, priame, okamžite reagujúce (spočiatku sa mi zdalo až príliš ostré) a citlivé. Radenie je ako som spomínal taký štandard, žiadny problém, ale asi top v triede to nebude. Pri podraďovaní to dáva automatické medziplyny, celkom návyková záležitosť. Podvozok celkovo je krásne živý, agilný, človek by povedal, že je až škoda chodiť s tým len rovno, to si vyslovene pýta zákruty, až keď som zišiel z diaľnice a dal si okľuku cez sadu kruháčov, tak auto úplne ožilo.
No a potom ten motor, to je sen. Od studeného štartu a voľnobehu cez stredné otáčky po maximum pri 7000 rpm, to je symfónia. Naozaj je to zvuk motora, ktorý ide spredu a nie od výfuku, ako som ja zvyknutý (hoci aj výfuk znie dobre). Tie novinárske reči že má atosférický charakter nie sú len kecy, naozaj ten motor ťahá absolútne lineárne a najlepšie tóny chatá až hore, pričom sa vytáča ľahko a ochotne. Toto je rozhodne a s veľkým odstupom najsilnejšia dtránka M140i (povedal by som, že 1er bez R6 nemá zmysel). Dynamika je fascinujúca, v akýchkoľvek otáčkach auto vyrazí vpred ako raketa, výkon je dostupný vždy a všade. Jednu chybu predsa len má: spotreba. Natešený zo správ o jeho úspornosti som čakal tak o pol litra vyššiu spotrebu ako 2,0TSI, ale cestu s GTI do BA som spravil za 7,1l a rovnakú cestu späť s 1er som spravil za 9,1l, takže rovné dva litre, a to bolo gro úsporná jazda po diaľnici.
Celkovo sú ale moje pocity zmiešané. Tie petrolheadské atribúty M140i sú bez výhrad, presne ako som čakal: motor, jeho výkon, zvuk a charakter, podvozok, agilita a hravosť auta, všetko super. Teda atribút HOT je paráda. Problém mám s tým HATCH, teda praktickým aspektom. V tomto ohľade je 1er horším autom ako Golf, od priestrannosti cez niektoré detaily interiéru až po spotrebu. A hlavne to človek musí posudzovať v kontexte ceny: pri cenníkových 48 tisíc (!) eurách by som čakal, že auto bude vo všetkom lepšie, ako auto za cenníkových 30t. Ale nie je.
No, stále mám ešte jeden deň na posudzovanie. -
Leg 19.12.17 18:05
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: BMW M140i nyní se slevou kolem 20% :-)
To by som strčil ruku do ohňa, že si to nechal importér vyrobiť v reklamke. Veď oni by mali ľuďom platiť, že im robia propagáciu na tuningové diely. Ale zasa je pravda, že emko má akúsi zvláštnu auru a podľa toho, koľko BMW u nás jazdí s najnovším hitom - rebrami ľadviniek vo farbe emkovej trikolóry, ani sa nie je čomu diviť. -
white label 19.12.17 17:24
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: BMW M140i nyní se slevou kolem 20% :-)
Jasně, každý to vidíme trochu jinak.
Jj, prodává a pěkně draze, třeba i na tom 340i v Laguna Seca byl polep na horní hraně čelního skla, ovšem ty polepy vypadají naživo/zblízka hrozně lacině, doslova papírově, kdo za to dá ty "šílené" prachy, tak není úplně "normální", kdejaká reklamka, by to za zlomek ceny udělala v mnohem lepší kvalitě/provedení.
-
Thomasino 19.12.17 17:19
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: BMW M140i nyní se slevou kolem 20% :-)
Jo tak nic, já to přečetl zase moc rychle, to byl ten frogman, že má M140i.
Váš mladej taky každou chvilku píše o jiném autě, tak u něj jeden nikdy neví ;-) >:D
A k vám na hory by zrovna M140i dávala smysl s xDrive, s tou čtyřkolkou by tam bylo hodně srandy :yes: -
Thomasino 19.12.17 16:22
« Re: Re: Re: Re: Re: BMW M140i nyní se slevou kolem 20% :-)
IUDEX - má to 19" nebo 18" kola? Podle designu asi 18" bych řekl. Ale tyhle kola neznám.. Hlavně se dobře koukni, jestli někdo neudělal tu prasárnu co u M240i kabrio co jsem měl před rokem na víkend zapůjčenou, kdy tam někdo dal na zimu pneu Runflet, to bylo hodně tvrdý a nepoddajný :-( Proti tomu co jsem se projel asi 30 min (o pár dní jindy) s kupátkem na běžných zimácích, tak rozdíl ve vstřebávání nerovností jako blázen !! :-(
Zrovna černou předváděčku? No nevím, tohle bych já teda jako prodejce nevybral, když mají pěknou oranžovou nebo modrou 8-s :'-(
P.S.: Ale motor jede pěkně, néééé ??
P.S.S.: WL - co jsem to zahlédl, mladej má snad M140i ?? :-O :yes: -
Leg 19.12.17 15:42
« Re: Re: Re: BMW M140i nyní se slevou kolem 20% :-)
Hmm.. tak s hentým rodinu na výmenu asi nepresvedčíš - narážam hlavne na trojdverák, viem si živo predstaviť poznámky detí a ženy, keď si im tú "krásu" ukázal.
No a dúfam, že trasu Lamač-TT si si strihol aspoň cez Babu, inak nepresvedčí ani teba. >:D
Inak nedávno som v Bratislave videl jednu bielu M140i na trnavských značkách, mala aj nejaké M performance doplnky - minimálne prahy a kolesá. No a zasa som sa utvrdil, že naživo to až taká tragédia nie je a až na pár nelichotivých uhlov sa na to auta celkom dá pozerať. -
-
Thomasino 14.12.17 19:56
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: BMW M140i nyní se slevou kolem 20% :-)
Nechal jsem pro známého nacenit takový rozumný základ M140i Shadow Edition ve třídvířku a v bílé barvě, s manuálem a malou navigací, LED světly, šedé 18" kola, vyhř.přední sedačky, automatická klima, parkovací senzory, střední rádio Hi-Fi, pár drobností a prodloužená záruka na 4 roky / 200 tisíc km. Servis na 5 let s výměnou oleje vč. práce je u BMW zdarma. Po slevě 20% vychází cena 1.040 mega s dph :-) To není podle mě na šestiválec a zadokolku špatný. Přesná konfigurace zde ;-)
[odkaz] + další fotka
IUDEX-kdy bude předváděčka? Kdy se můžeme těšit na poznatky!? -
iudex 14.12.17 09:06
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: BMW M140i nyní se slevou kolem 20% :-)
"Ja dostal -18" Počkať, Ty si kúpil nové auto, resp. práve kupuješ? To mi nejak ušlo. Alebo to bol len informačný dopyt?
Btw. tak som napokon zohnal 140i predvádzačku, zrejme na celý deň. K dispozícii je aj 240i a 340i, tak možno pre porovnanie skúsim. Vyzerá to ale, že 21% je strop, nik nebol ochotný ísť vyššie, niektorí ani len dorovnať. -
Thomasino 13.12.17 20:13
« BMW M140i nyní se slevou kolem 20% :-)
Mě přijde sleva kolem 20% už hodně zajímavá a když vezmeš, že M140i bude poslední malá zadokolka, tak je jasné, že moc ti na ceně klesat nebude. Nebo uvažuješ spíše o té 340i ? Teď jsem v pondělí znovu viděl v 4 series tu kombinaci interiéru látka/alcantara plus "hliník s podélným broušením a černou lesklou lištou" a vypadá to podle mě nejlépe. Protože mít to dole kolem řadičky černý leklý bych už nechtěl, měl jsem to v Meganovi, je na tom vše vidět. A to výchozí světlý "Aluminum Hexagon" vypadá na živo hrozně levně :-(
EDIT: takto nějak? ;-) Po slevě 21% jsi pod 39 tisíc EUR, to je už celkem slušný, ale jde z nich dostat prý ještě o pár procent více :-) [odkaz]
-
iudex 13.12.17 11:26
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: novinky 2018
Tom: dík za info, uvidíme, či tá podpora je aj u nás, oboslal som predajcov na okolí, tak uvidím, čo ponúknu.
Edit: tak podpora na 40i u nás je iba pre vyššie modely, nie pre 1er. A už mám aj prvé ponuky, 17 a 21%. -
Thomasino 11.12.17 14:17
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: novinky 2018
Iudex - mohlo by tě zajímat, že v ČR aktuálně běží podpora na motory 40i a 50i, tedy M140i, M240i a 340i, objednané do konce roku. Sleva kolem 20%, záleží také na výbavě. Na SK by to mohlo být stejné. Je čas si udělat na vánoce radost !! ;-) -
white label 06.12.17 16:33
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: novinky 2018
Ta manuální klima v základu Německu a Climatronic v základu u nás, to už je skoro tradice, u nás je (na rozdíl od Německa) podle prodejců takové nové auto (bez aut. klimy) prakticky neprodejné, proto bývá už v základu, podobně jako 5dv. u běžných verzí Golfu (dříve i Pola).
S těmi světly to ale bývá(lo) přesně naopak, třeba Golf od výbavy higline měl v Německu xenony v základu a u nás nebyly v základu ani u GTI.
Takže cena Pola GTI je u nás celkově skoro o 100 tis. nižší, než v Německu, no nekup to... ;-) -
iudex 06.12.17 14:33
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: novinky 2018
wl: presne to zaujalo aj mňa, prečo nútia v Čechách červenú palubku, keď v DE je aj šedá. Ale možno to bude klasicky nedokonalý konfigurátor. Ale napr. v DE nie sú full LED ani autoklíma v základe, kdežto u nás sú. A výber farieb je úplne zúfalý, len tri metalízy, z toho dve nefarby, zostáva len tá modrá, ktorá moc ku GTI nejde.
Tom: to bolo len podpichnutie, viem, že keby bola príležitosť, tak nemáš problém autá si vymeniť. A na M2 sa teším. :-) Čo sa týka priestrannosti Pola, je na YT už kopec podrobných predstavení a napr. Tvoj skoromenovec z Autogefuhlu má 186 cm a v Pole si posed chváli, pozri tu: [odkaz] -
Thomasino 06.12.17 14:11
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: novinky 2018
Jako na to popojíždění po městě by mě asi nové Polo GTI taky stačilo a nijak neuráželo, ale připadá mi podle fotek, že ty sedadla nejsou zdaleka takové "dospělé" jako u Golfu GTI, takže vyšší lidi jako ty, iudex nebo já, tam nebudou mít zrovna moc pohodlí a bude nám vadit krátký sedák :-( -
Thomasino 06.12.17 14:05
« Re: Re: Re: novinky 2018
To máš z toho, že jsi s námi nejel na žádný výlet !! >:-[] My si s Covenantem loni na chvilku auta v Rakousku prohodili, takže ví jak nehorázně tvrdý je Megane s KW Clubsport a na semislickách, zbaběle to chtěl po 15-ti minutách vyměnit zpátky. Ti mladí dneska nic nevydrží !! :-O >:D Měl jsi říct tehdy na Slovakiaringu, mohli jsme se jet ještě na chvilku projet po okolí a prohodit si to. Já auto půjčuji jen vybraným lidem, pokud vím že umí řídit a nejlépe mají nějaké podobné auto :-) Ale je fakt, že eMko ještě Covenant neřídil, nějak nebyl moc čas, jen jsem ho krátce vezl když byl ještě v záběhu - takže taky ještě pořádně neokusil jeho sílu >:-[] (a ještě nesložil jistinu 1,4 míče) -
white label 06.12.17 13:28
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: novinky 2018
Slovenské stránky VW k Polu GTI stále nic a podle českého konfigurátoru je na Polo GTI možná jen! ta rudá palubka s velkými červenými panely ve stylu Pola Beats.
Podle německého konfigurátoru je na přání! možná i klasická palubka (bez příplatku), ovšem s výjimkou Limestone Grey, což je podle mě zrovna nejlepší (ne)barva z toho velmi mála co tam je (proč tam nedali třeba tu oranžovou z Pola?).
V německém konfigurátoru lze mít taky černé velurové potahy za 640 éček, k těm je klasická palubka povinná, takže ani tyto potahy nelze mít s šedou Limestone, přitom ke všem ostatním (včetně černé metly) obojí lze. Netuším proč.
Takže standardní palubka pro Polo GTi vypadá takto:
[odkaz]
V Německu na přání (kromě limestone grey) takto:
[odkaz]
-
iudex 06.12.17 13:07
« Re: Re: novinky 2018
Ako sa píše v automobilovom Desatore: Nepožiadaš auto blížneho svojho! >:D Ja nechcem od nikoho pýtať jeho auto, každý je naň rôzne citlivý a zveziem sa, iba ak ho sám ponúkne. Napríklad aj Tvoj MRS by som v minulosti skúsil, ale nejak si sa nemal k činu. >:-[] -
iudex 06.12.17 08:39
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: novinky 2018
Ako píše Boost, žiadny osobitný Performance model pre 3er nie je, je to bežná 340i doplnená o príplatkové prvky z M Performance Parts, čo je niečo ako značkový BMW tuning: [odkaz] Napr. pre 1er je tu 82 produktov, od rýchlych pruhov po samosvor.
Leg: veď pradeda aj mal X5, pokiaľ si dobre spomínam, 40d. A zrejme pri spolužití s tou silnou zadokolkou zistil, že to je pre neho už trochu overkill, čo aj v diskusii na ACZ naznačil. Tým sa nemienim deda dotknúť, napr. môj mladší kolega si svojho času kúpil 3er kupé s RWD a hneď po prvej zime konštatoval, že ho to párkrát vystrašilo a že zadný pohon nie je pre neho (a to mal len R4, R6 je zase iná liga).
P.S. Už je k dispozícii funkčný konfigurátor pre PGTI: [odkaz] -
Leg 06.12.17 07:58
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: novinky 2018
wl: zaujímavý výber pre dôchodcu, ani nie cenou ako zameraním (malá nízka silná zadokolka). Človek si ako auto pre dôchodcu v tejto cenovej skupine predstaví skôr X1 alebo X3, ak máme ostať u BMW. -
boost. 05.12.17 17:44
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: novinky 2018
Žádná M Performance edice neexistuje. Mělo to M Performance příslušenství (podvozek, LSD, power & sound kit) a Individual barvu. Otec se v tom projel, když ještě bylo auto na prodej v renocaru. -
Thomasino 05.12.17 17:09
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: novinky 2018
To měli jen špatně nazvané, protože měla hodně M Performance doplňků: Power KIT s navýšením výkonu, lepší výfuk, samosvor, podvozek.. Nemyslím, že by byla nějaká oficiální M Performance edice... Ale to je fuk... Ale zeptám se povolaného člověka, ať v tom máme jasno :-) -
-
white label 05.12.17 17:01
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: novinky 2018
Jasně, použil jsem to jako "diskusní zkratku" pro 340i s eM Perf. :-)
Jinak já už iudexovi žádné auto s jedním párem dveří ani nevzpomínám, protože vím, že by to bylo zbytečné, podobně jako cokoli s automatem. ;-) -
white label 05.12.17 16:59
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: novinky 2018
Je to důchodce, který strávil většinu aktivního/pracovního života v Austrálii, takže se poněkud vymyká finančním možnostem průměrného česko/slovenského seniora. ;-) -
Leg 05.12.17 16:48
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: novinky 2018
Páči sa mi, ako sa tu každý zubami-nechtami drží svojej myšlienky. >:D
iudex: ten deda je fakt dôchodca?
wl: Áno, ale na rozvoz detí stačí. To že sú v triede aj lepší by som sa neodvážil rozporovať. -
white label 05.12.17 16:47
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: novinky 2018
Leg
Prostorově je na tom 1er špatně (to není zdaleka jako třeba v Golfu apod.), aktuální 3er je na tom podstatně líp, měl jsem možnost přesednout z M135i do M340i a rozdíl je to na "první pohled" jasný, včetně místa vpředu. I boost se tady nedávno vyjadřoval prostorově jasně ve prospěch 3er (1er vs 3er).
iudex
Jedna věc je, kolik za to děda chce a druhá, kolik za to nakonec dostane.
Ale jinak souhlasím, ta konfigurace + optický tuzing není ani podle mého gusta, navíc bílá je asi vůbec nejhorší barva pro aktuální 1er (opačný efekt, než má tmavě šedá/černá). -
Thomasino 05.12.17 16:45
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: novinky 2018
Ten rozvoz dětí je jen výjimečně, nebo skoro každý den ?? Každý den bych je to M240i (nebo jiného kupé) asi dávat nechtěl, to je fakt >:-[] >:-[] Stačí když jsem tam asi 2x výjimečně někoho vezl už tak se mi to nelíbilo, že mi někdo zašpiní koberečky vzady :'-( -
iudex 05.12.17 16:31
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: novinky 2018
Leg: ja principiálne uprednostňujem nové auto. Aj keď pri ročnom aute po dôchodcovi s minimálnym nájazdom (tuším 4000 km?) by som spravil aj výnimku :-) a aj to odkúpenie prišlo do debaty, ale deda si svoje auto celkom cení (a má tam aj veci ktoré by som nepotreboval, resp. vyslovene nechcel, ako je šíber) v podstate na úroveň ceny, ktorú by som mal dokázať vyjednať na nové. Takže ak už, tak voňavku, nech si to oprdím sám. >:D
wl: Ty mi to fakt uľahčuješ. >:D Ale ako som písal, ja nehľadám druhé auto strednej triedy, ale kompaktný hotheč pre seba, druhé auto v rodine, ktoré nie je primárne na rodinné účely, aj keď by malo zvládať denný rozvoz detí do školy (a preto 5-dverák). Aj tá 1er je už cenovo cez čiaru, ale po zľave by to malo ísť pod moju hranicu prijateľnosti 40t.
Tom: k Tvojmu preferovanému dvojdverovému kupé viď vyššie. Splácanie nie je téma, auto ako najhoršiu možnú investíciu, ktorá nič nezarába, by som na lízing/úver nekupoval. -
Leg 05.12.17 16:04
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: novinky 2018
label: nie, všimol som si to už dávnejšie, len teraz to na mňa pod náporom fotiek nejak doľahlo. >:D Ale vážne, jak to auto na fotkách vyzerá hrozne, tak naživo je to o trochu lepšie, pre mňa akceptovateľné. Akokoľvek mi je myšlienka kúpy auta, ktoré sa mi vyslovene nepáči cudzia, tu by som sa asi zaprel. :-)
S tou trojkou máš do značnej miery pravdu, len teda dve veci. Zaprvé, cenový rozdiel nebude 10000 mínus Mpaket, bo k tomu neempaketu musíš prikúpiť kolesá, podvozok, sedačky, volant a neviem čo aby si nemal úplný holobyt a iudex tu už teraz skuvíňa, aké je to drahé (zaslúžene). No a zadruhé, jednotka bude nastavená asi trochu viac "dohrava", aj keď toto tvrdenie pláva na vode, ani jedno auto som nejazdil. No a rozdiel v praktickosti moc nebude, dvaja dospelí a dve deti v sedačkách sa zmestia aj do starej jednotky, tudiž do aktuálnej úplne v pohode a kufor je síce väčší, ale o to horšie dostupný, takže šul-nul.
iudex: tak ju kúp od pradeda a budeš mať sen všetkých bazárnikov: hothatch po dôchodcovi. :-) -
white label 05.12.17 15:55
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: novinky 2018
Právě proto si může koupit 340i už teď i s manuálem (klidně místo Mondea).
Na menší hh typu Polo GTI má ještě čas, protože Golfa GTI má jen "chvilku".
A na dovolené v Jugoslávii apod. si koupí na 340i "rakev". ;-)
Chcete ještě někdo (zdarma!) poradit? >:-[] -
Thomasino 05.12.17 15:45
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: novinky 2018
Horale, no to jsi teda Iudexovi pomohl !! >:D >:D Teď chudák skončí v Polo GTI nebo Meganu R.S. a za 3-4 roky zase bude přemýšlet, čím pořádným si udělat radost a zjistí, že s RWD koupí nové tak maximálně 3 series a to jenom s automatem 8-s
Ale jak 340i s manuálem, tak M240i s manuálem, ale i ta M140i ho bude bavit řídit (ikdyž škaredší - ono GTI taky není žádný super krasavec, ale stále je tak o 50% hezčí než M140i, to je fakt). Já být na iudexově místě a měl tojako druhé auto, tak jdu do M240i s manuálem a raději ho splácel o nějaký ten rok déle.. Já budu taky splácet M2 na 5 let :-( Ale žít se musí teď, dokud to jde! -
white label 05.12.17 15:20
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: novinky 2018
Leg
Tak to sis brzo všiml, jak hrozně vypadá 1er po faceliftu. ;-)
Když byl u mě praděda7 s bílou M140i a vedle něj stál speedfred s M235i (taky bílou), tak ta 140i vypadala zřetelně hůř (tvarem) dokonce i zepředu (iudex to viděl taky). No a ten zadek po faceliftu je úplně zabitý, vypadá to jak nějaký "invalidní" kombík. 8-s
Ano, tmavě šedá, nebo černá tu "hrůzu" částečně skryje (pokud by se k tomu nastříkaly zrcátka a "fousy" v nárazníku na černo), ale představa, že bych se měl (za ty prachy!!!) na tak "krásné" auto dívat 8, 10 let je pro mě tragická. Kdyby takhle nějak vypadala třeba aktuální i30, tak z toho máme akorát srandu, ale u BMW je to spíš k pláči.
Proto za mě! raději 340i a klidně i bez Mpaketu (ta je cenově dost blízko M140i), pro kterou úplně stejně platí tvé:
"Práve tú zadokolku si užiješ aj keď ideš na 30-40 percent, auto reaguje inak na prácu s plynom v zákrute, nemusíš ísť dverami vpred aby si to ocenil. A keď naprší, tak jemne si hodiť zadkom v pomalej zákrute či na opustenom kruháči, za podmazu radovej šestky (ja viem, repráky...). To auto si môžeš užívať takmer denne a vôbec nemusíš chodiť na hranu či do Orechovej Potône."
Navíc je to auto mnohem univerzálnější, takže si ho může i častěji užívat (s rodinou i bez ní) a hlavně je to auto, na které se bude radost dívat minimálně dalších 10 let.
P.S. Taky proto ohledně ceny za M140i souhlasím s woodym. -
Thomasino 05.12.17 13:05
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: novinky 2018
Sunset Orange je podle mě nejlepší volba, taky bych nyní vybral tuto. A ty vousy se dají kdyžtak zkusit dát na černo. Se zadními světly jsem měl taky trochu problém, ale právě v té oranžové mi přijdou ty tmavší v Shadow edition nejlepší kombinace, pak ještě v šedé barvě, ale jak správně říkáš, dost už bylo barev-nebarev >:-[] :yes: A jak se říká, na vzhled to nejezdí! Proti předokolkám je to zase další level, navíc veškerý ovládací prvky u BMW jsou prostě tužší, pevnější. Pak sedneš do normálního auta a máš pocit, že je to rozbitý.. Chce to pořádně vyzkoušet a nemyslím tím jen projížďku na 20 minut..
P.S.: Jo a schválně jsem ti dal na konec galerie M240i v té pěkné oranžové, aby ses ještě zamyslel, jestli nepřiplatit 10% a nejít do mnohem pěknějšího kupé >:-[] >:-[] >:D Plus je tam ta barva pěkně vidět.. -
iudex 05.12.17 09:05
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: novinky 2018
Leg: jj, stretol som sa s pradedom7, ktorý má M140i, ale on to má ako víkendovku, o ktorú sa dosť bojí, takže zvezenie neprichádzalo vôbec do úvahy. [odkaz] (mimochodom práve ju predáva, po asi roku vlastnenia).
Webpaja mi ponúkal možnosť zvezenia niekde v Olomouci, ale nemám chuť ísť kvôli krátkej predvádzačke stovky kilometrov a zabiť celý pracovný deň. -
Leg 05.12.17 08:46
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: novinky 2018
Ja som si tiež prešiel tú galériu a musím poopraviť svoje predchádzajúce tvrdenie. Jednotka totiž po facelifte fakt vyzerá hrozne, hlavne zozadu. Tie roztečené svetlá a k tomu koncovky výfuku blízko u seba u mňa neviem prečo vyvolávajú dojem stiahnutého zadku, jak vystrašený pes. No a vpredu tie strieborné fúzy a zrkadlá, to nemohli dať do čiernej v rámci shadow line (alebo najlepšie do farby auta)? Pred faceliftom to bolo stokrát krajšie auto. Možno by nakoniec bola najlepšia čierna. :-)
Ale zasa viem, že naživo to taká hrúza nie je. Každopádne, všeobecne dizajnové smerovanie BMW v posledných rokoch je mi čím ďalej viac proti srsti.
BTW nestretol si sa u labela dávnejšie s nejakými majiteľmi 140/240? Niečo sa mi marí, nevozili ste sa? -
iudex 05.12.17 08:22
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: novinky 2018
Leg: spomeniem Ťa v predajni, možno sa s Tebou podelia o províziu (alebo aspoň šiltovku). >:D
Tom: dík, väčšinu z týchto fotiek už mám v PC. :-) Do úvahy by prichádzali iba výraznejšie farby, "nefarieb" už bolo dosť, takže len Estoril blue alebo Sunset orange. EB sedí k BMW a k tejto farbe aj sedia všetky doplnky (modré brzdové strmene, modré linky v interiéri), ale je už trochu preflákla, aj u nás sú asi 3 M140i a z toho dve v modrej. Oranžová je trochu odvážna, notabene na BMW, ale zase 1er potrebuje vizuálne vylepšiť, naviac tento odtieň je oveľa vydarenejší, ako predchádzajúca Valencia orange a ako novinku ho asi nemá hocikto, takže SO bude pomerne vzácna. Ešte čisto teoreticky Melbourne red, ale tá je na červenú pomerne nevýrazná a ak nie je úplne nablýskaná, pôsobí ako pastelová a nie metalíza. Takže ak 1er, tak sunset orange. :-) -
Leg 05.12.17 07:08
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: novinky 2018
iudex: človeče, ono je to snáď naopak. Práve tú zadokolku si užiješ aj keď ideš na 30-40 percent, auto reaguje inak na prácu s plynom v zákrute, nemusíš ísť dverami vpred aby si to ocenil. A keď naprší, tak jemne si hodiť zadkom v pomalej zákrute či na opustenom kruháči, za podmazu radovej šestky (ja viem, repráky...). To auto si môžeš užívať takmer denne a vôbec nemusíš chodiť na hranu či do Orechovej Potône.
Ale je to kopa peňazí, néžené, človek si často odoprie veci za pár eur a potom naliať toľko prachov do kopy plechov... na druhej strane, ako vraví Thomasino, migranti nám klopú na dvere, >:D tak prečo si nespraviť radosť.
Možno to ber ako investíciu. Ak by si teraz zobral trebárz toho Megoša, o štyri roky budeš znovu riešiť, čo ďalej, kam sa posunúť. So 140i možno vydržíš 8, 10 rokov a v konečnom dôsledku ušetríš. Ono auto "na zábavu" je fakt drahá záležitosť a kupovať nové každé štyri roky je dosť veľká frajerina. To už si ale musíš v hlave prebrať sám, ako to máš ty.
Kua, za toto by som mal dostávať od BMW nejaké prachy. >:D











M140i je oproti 130i evidentne úplne iný level, to čo popisuješ som nikdy nezažil. Asi to bude tým, že moja atmosféra má v nižších otáčkach v podstate zlomkový výkon oproti turbu, takže viem, že ak sa budem držať do 3000 ot.min-1 (čo za dažďa väčšinou činím), na zadných kolesách nemám viac ako nejakých 100kW a som v pohode. U 40i ale už mám cez 200 koní a to si už musím dať sakra pozor.
Je to ako píše wl, u zadokolky treba viac premýšlať, čo si ešte môžem dovoliť, nemôžem len tak na to šlápnuť a čakať, že keď bude najhoršie, ESP to za mňa vyrieši. Treba sa viac prispôsobiť počasiu, ja som konieckoncov prvú zimu tiež pravidelne s Aviami bojoval o prvé miesto v kolóne. Pre mňa ale je v tomto to čaro - jazdenie je aspoň o trochu pestrejšie, auto sa zakaždým chová trošku inak, človek môže (a musí) vnímať, čo sa pod kolesami deje, skrátka máš pocit, že auto riadiš a nielen točíš volantom a stláčaš pedále. (aj keď v prípade tvojho incidentu si asi moc pocit kontroly nemal... >:D )
Každopádne, ak máš mať pred autom rešpekt, tak to fakt nemá zmysel, to ti dávam za pravdu. Škoda, že do toho už nedávajú atmosféru, to je podľa mňa ideál, dostatočne silné ale zároveň stále krotké.
BTW ja cez zimu jazdím na 205-kách a pohoda. Tak či tak, neviem, či by ti na studenej mokrej oslizlej ceste širšie gumy výrazne pomohli...