Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)
Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz
-
iudex 30.03.20 10:13
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: i30N Project C
Je to single chalan, jeho to musí baviť. >:D Ako píšeš je to o čase, ktorý my, ženatí so záväzkami, nemáme, resp. to málo využívame na niečo zmysluplnejšie ako je leštenie auta, ktoré do 24 hod. zmokne. >:-[] -
Dany 30.03.20 10:00
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: i30N Project C
Iudex, áno. Dnes už sa dá v slušnom aute priplatiť "slušná" hudba, väčšinou. Väčšinou bez šachty na CD. A čo si budeme, dnes je normálne a pohodlné mať hudbu na kľúči. Aj to sa dá riešiť bezstratovými formátmi ako FLAC, prípadne spraviť si vlastné minimálne komprimované MP3. Kto by dnes mal toľko času, že.
K tomu lešteniu GTI. Možno ho doma sere žena. Čo ty vieš? :-) -
iudex 30.03.20 09:50
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: i30N Project C
Najlepšia hudba v aute je zvuk vytočeného motora. >:D Z môjho pohľadu priplácať ťažké prachy za aftermarket hudbu a odhlučnenie sú vyhodené prachy a zbytočnosť. Auto je vec na jazdenie, nie náhrada koncertnej sály či štúdia, to nech si audiofili spravia doma. V slušnom aute väčšinou už je primerane slušná hudba a do starého šrotu vrážať pomaly hodnotu auta je úplne na hlavu. No a dnes aj tak 90% ľudí v aute okrem rádia počúva MP3, teda zvukovo biedny formát, na ktorý stačí štandardné audio. A napokon vytlmenie (väčšinou na báze bitumenu, teda dosť ťažkého materiálu) pridáva zbytočné kilá, ktorých sa naopak na aute chceme zbaviť.
Ale samozrejme každý má právo vyhodiť prachy či čas za to, čo chce. Cez víkend som pozoroval suseda, ako 6 hodín leští svoje GTI, ktoré... parkuje na ulici. >:-[] -
Dany 30.03.20 09:29
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: i30N Project C
Ron, možno má niekto rád ticho a hudbu a auto vôbec nerieši. To čo si dal, to sú ale riadne extrémy.
Ja som pred časom do nijak zaujímavého auta, ale nového, riešil čisto hudbu. Odhlučnenie dverí, kabeláž, zosilovač s elektrónkovým koncákom, repro (bez subwofera). Nízkorozpočtovo a svojpomocne. Rozdiel bol markantný. Kam sa hrabú kdejaké fabrické Bosse za násobne vyššiu cenu.
[odkaz]
Dnes by som to už nerobil -
pradeda777 29.03.20 20:29
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: i30N Project C
Ron.....re-ochr. fólie. Já určitě nebyl jeden z těch, co by ti to vymlouval. Měl jsem ji na X5 a mám ji teď i na M140i. Na 1er dokonce i na dveřích. Nevím jak účinná je na dveřích, ale předek bych doporučoval. Já osobně, kdybych kupoval ojetinu, tak za "kousek", který nemá předek omlácený od kamínků nějakou tu kačku rád připlatil. Další věc je, že i jako majitele by mě netěšilo se denně dívat na auto s "omláceným předkem" od kamínků a šutrů...... Nezapomeň ji aplikovat hned jak auto dostaneš. Náhoda je sviňa a jedna náhodná sprška štěrkem ti může poničit vůz hned na druhý den po tom co ho dostaneš.... ;-\
Odhlučnění. Měl jsem v plánu tuto věc řešit na obou MPSách. Ale nedostal jsem se k tomu. Největší problém byl s hlukem od podběhů. Nějaký borec mě radil použít Miralon a aplikovat jej na karoserii na podběhy. Dávalo by to smysl. Ale jelikož jsem to nezkusil, tak to nemůžu potvrdit. -
pradeda777 29.03.20 18:29
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: i30N Project C
wl....tož nevím co jinak s tím....evidentně ten prostřední výfuk slouží k upravení zvukového projevu v nižších i vyšších otáčkách. Třeba se nechtěli uchýlit k plně umělému zvuku a snažili se zachovat co nejpřirozenější......chtělo by to vyhledat prohlášení nějakého borce přímo od Hondy, který na této věci pracoval, aby nám to vysvětlil. -
Ronault. 29.03.20 17:12
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: i30N Project C
Nedávno jsem tu řešil folie na Polo a většina z Vás jste řekla, že na auto v hodnotě cca 600t je to zbytečná investice...
Dneska mi psal nový majitel Meganu, že zvažuje jej trochu odhlučnit a má pravdu, protože Megane v tom moc nevyčníval. Koukl jsem na firmu, která se tomu věnuje a mají tam auta, kde realizovali odhlučnění a nestačil jsem se divit, co někteří do auta vloží.
Extrém Sierra v hodnotě poplatku za ekologickou likvidaci: [odkaz] vrazil 66 521 Kč, blázen...
C5 v hodnotě tak 40t, ani poklice na ty plechy majitel nedá a do hudby 46.725 Kč. [odkaz]
Bora v ceně 30t, maximálně odhlučnění za 59.546 Kč. [odkaz]
Focus s úpravou v jeho hodnotě: [odkaz]
a tak by se dalo pokračovat...
Ještě bych to třeba chápal u nějakého výjimečného auta, i když s malou hodnotou, ale tyhle výše jsou ničím zajímavé spotřebáky, ba naopak 8-s
A u této Zastavy tomu taky nerozumím. Zaprvé leštit Zastavu, čili licenční Fiat je jako leštit Olcita... dobrá, budiž, ale místo lišty tam dát rádio Kenwood.. [odkaz] 8-s A pokud se nepletu, tak uvnitř dveří to na fotkách vypadá jako bublinky koroze, to jim učitě pomohl... -
pradeda777 29.03.20 14:46
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: i30N Project C
wl...tož výfuky.....tam to měli Honda borci těžké, protože ten třetí výfuk má svoji funkci a co teda s ním. Mohli ho nechat uprostřed a levý a pravý výfuk posunout víc do stran. Snad by to vizuálně pomohlo, ale nevím jestli tam nebyly nějaké designové překážky. Určitě by to ale bylo nákladnější řešení. To by se potom mohli uchýlit i ke quad řešení jako Audi nebo BMW M.....
Interier čalounění jak píšeš, je opravdu decentní a jde ruku v ruce s designovým záměrem CTR SL celkově "uklidnit".
-
white label 29.03.20 13:30
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: i30N Project C
pd7
Ten interiér vypadá u verze SL o dost lépe.
Docela pomohla i ta absence červených lampasů "všude možně" a rozumná je i volba šedých 19" kol.
Osobně bych řešil ještě aspoň optickou korekci toho třetího výfuku/trumpetky, ta mě tam irituje od začátku, běžné verze (bez ní) vypadají mnohem přijatelněji.









Tož ta CTR leží dost lidem v hlavě... ;-) Vím, že iudex, tom i freddie mají pro ni "slabé místo"...no a co si budeme povídat...i té CTR zvoní hrana a je to s nejvyšší pravděpodobností poslední šance (a je to nakonec ten samý příběh jako s 6 vál. 1er a 2er) si ji pořídit s touto mechanikou novou. A jak víme, kupovat takové vozy jako S/H je velmi riskantní business, pokud člověk nezná důvěrně historii daného vozu.