Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)
Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz
-
-
Dany 08.04.20 19:35
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: M6
WL: plánoval som tento rok riešiť nejaký motovýlet cez požičovňu. Vlastný stroj, je ale vlastný stroj. Vieš že sa naň môžeš spoľahnúť, v akom je technickom stave a tak. Nie nadarmo sa motorky prirovnávajú k ženám.
Zbalenú ženu som nateraz myslel vlastnú ;-)
Tie stroje majú špičkové semiaktívne podvozky, motory odvodené zo superšportov a nezahanbia sa ani na okruhu. Naklikáš športovú mapu, pritvrdíš podvozok, obmedzíš trakčnú a na okresku, nenabalený to bude viac ako dosť. Mám to vyskúšané. -
Dany 08.04.20 19:25
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: M6
Iudex, ale za dva roky bude iná situácia.
S tou vekovou klasifikáciou je to pomerne jednoduché. Vekom sa preferencia mení a prispôsobuje podmienkam. Nie je to buď, alebo, tak ako nič nie je čiernobiele.
Nepohodlie je tiež určené uhlom pohľadu. Ak to berieš, že na teba fúka, občas prskne nejaká voda... O to intenzívnejšie vnímaš ten pocit. Ťažko sa to vysvetľuje, keď si to nezažil. Je to tiež psychická očista, lebo na motorke nevypneš ako v aute. Musíš sa 100% sústrediť na jazdu a nemáš čas myslieť na nič iné. Niekedy to vyskúšaj. ;-) -
white label 08.04.20 16:59
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: M6
Dany
Litrový naháč je i moje krevní skupina, ale cestovní enduro to je ideální motorka spíš pro půjčovny. S rodinou/dvěma dětmi ti to bude stát celý rok v garáži. Tou "případně sbalenou ženou" (vzadu) si myslel manželku, nebo případnou milenku, nebo obojí (ne najednou)? >:D >:-[]
Pro ženatého se závazky je podle mě vhodnější něco stylovějšího/emotivnějšího, na kratší vzdálenosti, na čem se můžeš častěji jen tak "vyvenčit". ;-) -
iudex 08.04.20 16:07
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: M6
Dany: tak na dvojhodinovú túru nemôžeš ísť, lebo máš malé deti, ale motorku na dlhé štreky si vyberáš. >:D
Kamarát prednedávnom po roku a pol predal Triumph Tiger, po ktorom pozeráš (ale 800vku), krásny stroj v tej klasickej british racing green. Pochodil blízke krajiny až po Chorvátsko a prestalo ho to samého baviť; v našom veku už ťažko zladíš ľudí na viacdňový motorkársky výlet (práveže mi príde že na motorkách jazdia buď mladí chlapci, ktorí sa chcú vybúriť, typicky na superšportoch, alebo potom starší s odrastenými deťmi, tí na väčších pohodlných cruiseroch; štyridsiatnici sú asi najzriedkavejší motorkári).
Ja osobne som motorkám nikdy neprišiel na chuť, resp. ani som to neskúšal, kombinácia zraniteľnosti a nepohodlia ma vždy odrádzala.
wl. čo hovoríš na fotky? -
Dany 08.04.20 15:31
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: M6
Dedo, všetko najlepšie
Fred: Nákup plánujem, čo je možno v tejto situácii úsmevné, budúci alebo ten ďalší rok, aby som to stihol ešte mladý >:D
Charakterom by mi najviac vyhovoval nejaký litrový naháč okolo 140k. Keďže s chalanmi z partie sme dosť cestovali, tak to bude musieť byť niečo pohodlnejšie, čo zvládne nejakú tú batožinu prípadne zbalenú ženu. Z toho všetkého mi vychádza cestovné "enduro", ale z tých zameraných viac na cestu. V podstate z bezpečnostných dôvodov som zavrhol špičku, ktorá sa pohybuje okolo 160k.
Vychádza mi to tak, že by som vyberal z Kawasaki Versys 1000, štvorvalec, 120k, 102Nm, vyhladená, pohodlná, trochu ťažšia, na dlhé cesty ideál.
[odkaz]
Ducati Multistrada 950, dvojvalec do V, 113k, 96 Nm, viac emotívnejšia, vibrujúcejšia, ľahšia, Parametre zrýchlenia len mierne horšie ako Multi 1200. Myslím že na 160 je o 0,7 s neskôr.
[odkaz]
[odkaz]
BMW 900 XR. Prekvapivo trochu rozpočtová alternatíva. Radový dvojvalec, bez výraznejšieho charakteru, 105k, 92 Nm. Za príplatok nastaviteľný "iba" zadok. Výroba motoru v Číne.
[odkaz]
Na predných priečkach som mal KTM 1090, ale tú už prestali robiť, možno začnú niečo podobné. 125k
[odkaz]
Triumph má komplet výrobu v Thajsku, ale nový Tiger 900 tiež nevyzerá zle, len vzhľadom na pôvod chcú za to proste moc.
Suzuki spravil nový V-Strom s designom novej Katany, ktorý mi pri Strome až tak nešmakuje, ale bude to tiež celkom slušný univerzál.
Od Hondy možno nová Afrika, ale od BMW nižšie už je to viac enduro zameranie.
To bude ťažší výber ako pri autách >:D -
white label 08.04.20 11:46
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: M6
iu/pd7
To hlídání hranic okresů u vás mi přijde poněkud přehnaně "zmatovičné". U nás je teď prakticky pouze nedovoleno jezdit "bezdůvodně" (jen tak se jet projet, na výlet apod.), naštěstí, nejen pro Thomasina, to u nás nebere policie tak přísně, jako třeba v Austrálii:
[odkaz]
Čímž zdravím dědu a přeji mu vše nej k včerejším 73. narozeninám... ;-) -
Dany 08.04.20 10:43
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: M6
Iudex, už tento rok sme chceli začať chodiť. Aj preto trénujeme zatiaľ v základnom tábore >:D
Tiež už pozerám po nejakej motorke. Ešte dlho budem potrebovať kombíka, prípadne nejakú rozmernejšiu náhradu a motorka bude asi najrýchlejšia cesta, ako sa dostať na sto za 4s. Keď nepočítam osobnú váhu >:D -
iudex 08.04.20 10:13
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: M6
Tak u nás oddnes platí zákaz pohybu mimo okres, takže sa neviem previezť ani cez obľúbený horský prechod Biela hora v Karpatoch. Na hraniciach okresov sú policajti a preverujú, kam človek ide a napr. na ceste do Blavy na diaľnici sú trojhodinové kolóny. Našťastie tie Karpaty máme sčasti v rámci okresu, takže aspoň na túru ísť môžem(e).
Dany: tie "detské obmedzenia" nebudú dlho trvať, o rok-dva už Tvoje deti budú vládať skákať po horách ako srnky (dcéra nemala ani 5 rokov keď dala túru okolo Roháčskych plies). Horšie je, že o ďalších pár rokov im to už bude pripadať nudné/trápne a nebudú chcieť. >:D -
Thomasino 08.04.20 09:50
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: M6
Přes Násedlovické zatáčky mám jednu z oblíbených tras na Jižní Moravě: směr Čejč, Čejkovice, pak Velké Bílovice a příp. to protáhneme do Velkých Pavlovic do Penzionu ANDRE. Na oběd nebo čaj, dříve na kafe, ale teď už se tam kafe pít nedá, přešli na Mainla a my tady ty kyselkavý směsi pro rakušáky nemáme rádi. [odkaz]
Jinak máme s bandou z MotorCafé občas sraz sice na Buchlákách v tom penzionu Samota, ale jedeme se projet na pěknou okresku směr Kroměříž, přes Roštín a Zdounky: [odkaz]
-









Jo, projel kolem nich, jako kdyby parkovali u krajnice. >:-[]