Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)
Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz
-
Thomasino 20.04.20 23:27
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Setkání s novým Civicem Type R po faceliftu
Tak jasně, ten prvek mezi volantem a sedačkou je taky důležitý, navíc vím že majitel CTR je celkem šikovný i podle časů, ale ten v té Cupře už má taky něco odježděno, a ikdyž by mohl být řidč CTR o něco rychlejší, tak zase ne o tolik ;-) >:-[] >:D Ale obecně podle časů na různých okruzích je prostě dneska CTR spolu s extrémním MRS Trophy-R opravdu VELMI rychlé přibližovadlo :-) -
pradeda777 20.04.20 20:17
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Setkání s novým Civicem Type R po faceliftu
Jasný....pro ty co tomu trochu rozumí....jasný.....ale jak víš, takových je mizivá menšina. Většina lidí jsou kolenovrti a ty zajímá především cena a spotřeba. Proto se prodávají levnější SUV s menšími motory anebo nafta.... :-!
Ale za zkoušku to stojí....dolů s cenou můžeš jít až později nebo "až na místě"...... ;-)
Tož ty to s tú CTR myslíš opravdu vážně? -
Thomasino 20.04.20 19:31
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Setkání s novým Civicem Type R po faceliftu
praděda - jenže 1,5 TSI je s tou poruchovou převodovkou 7DSG (suchou), navíc i ten motor 1,5 TSI nemá dobrou pověst. 2,0 TSI je vyhledávanější pro ty, co tomu aspoň trochu rozumí . A protože často nejde objednávat, jelikož je o něj zájem, není těch aut moc k dispozici. Ve skladovkách nyní jen 3 ks a nadupané výbavou. Tady mám trochu výhodu. Ale uvídíme, zkusím to. Buď se prodá, nebo ne >:-[] >:-[] -
pradeda777 20.04.20 17:03
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Setkání s novým Civicem Type R po faceliftu
Kapota je v tomto případě pouze carbon 3 D folie. Ale "real McCoy" carbon engine hood se určitě někde na eshopu vyskytuje...[odkaz]
Ano, k šedé kastle by byla kapota z carbonu víc decentní. Na druhé straně by v té tmavší šedé téměř zanikla....I think..... :-! -
Thomasino 20.04.20 16:38
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Setkání s novým Civicem Type R po faceliftu
No když ta kapota bude karbonová, tak proč ne. Navíc k té šedé to nebude tak brutální kontrast jako tady ;-) V rámci odlehčení pak zadní sedačky pryč, aby z toho byl pěkný rodinný stěhovák. Známej s CTR je má dlouhodobě taky venku. A na okruhu to jezdí parádně, když jsem se ho snažil držet s Cuprou na 4-5 let starých semislickách Toyo R888-R, tak byl za pár zatáček pryč! A bylo vidět, jak je v zatáčkách rychlejší. CTR je navíc širší o pár čísel, při tom váha je stejná jako Cupra nebo předchozí CTR >:-[] -
Thomasino 20.04.20 16:35
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Setkání s novým Civicem Type R po faceliftu
iudex - můj výčet by byl poloviční a ne tak zajímavý >:-[] >:D >:D
Když vynechám éru před GTI, kdy byla samá obyčejná auta, tak pak takto: Golf GTI VI, nejlepší sportovní kára HnůjDay i30 1,6i, Megane R.S. Cup, Golf SV 1,4 TSI, M2, Leon Cupra 300, Ateca 2,0 TSI, M240i >:-[] -
pradeda777 20.04.20 14:58
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Setkání s novým Civicem Type R po faceliftu
iu....je to tak. V této "branži" je to jen o množství peněz. Ale bacha. Je to též o věku, statutu (svobodný/rozvedený, ženatý s a nebo bez dětí) a zdravotní kondici.
Jo, a ono není až tak důležité, jestli je další auto lepší než to předcházející. Důležité je, že je nové, jiné..... ;-) Ten borec Shmee také létal "hore dole".... ;-)
Tož,....ale thoma si v tom CTR dovedu docela dobře představit.... :-)
Tady je jedna nová v Brně (již delší dobu) v černé (asi proto tam stále čučí... ;-) ) za rozumný peníz....[odkaz] -
iudex 20.04.20 13:57
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Setkání s novým Civicem Type R po faceliftu
Tak ak by mal "trošku" viacej vaty, mám pocit, že Thomasino by bol taký český Shmee. ;-)
Mimochodom tu je jeho video o všetkých autách, ktoré doteraz vlastnil, od Clia 1,2 po McLaren Senna: [odkaz]
A tak ako u Thomasina, ani u neho si nie som istý, že nové auto bolo vždy lepšie, ako to predošlé, ale každopádne je fajn zasnívať sa, čo by si človek mohol kúpiť, keby... :-) Každopádne ten jeho zoznam je fascinujúci, tam by si človek vybral:
Renault Clio 1.2
Subaru Leone Station Wagon
BMW 123d Coupe
Audi S5 Cabriolet
Aston Martin V8 Vantage Roadster
MINI Countryman Cooper S ALL4
BMW Z4 sDrive30i
Audi R8 V10 Spyder
Abarth 595C Turismo
McLaren 12C
McLaren 650S Spider
Ferrari FF
McLaren 675LT
Porsche Cayman GT4
Rover Mini Cooper Sport
Ford Focus RS
McLaren 675LT Spider
Aston Martin Vantage GT8
Aston Martin Vanquish Volante
Mercedes-AMG GT R
Porsche 911 GT3
Ford Focus RS Red Edition
Ford Focus RS Heritage Edition
Ford GT
McLaren Senna
Ferrari GTC4Lusso
Suzuki Jimny
Mercedes-AMG G63
Toyota GR Supra
Mercedes-AMG GT R Pro
Mercedes-Benz SLS AMG Black Series -
pradeda777 20.04.20 12:19
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Setkání s novým Civicem Type R po faceliftu
tms....s těmi úpravami na Atace........to jako z ní chceš udělat Ateca R ? To by ti soudružka přítelkyně pěkně poděkovala až by jí popraskaly L 1 - 5 plotýnky.... :-(
Nová Ateca 1.5 TSI DSG je v nabídce na sauto už od 600k Kč. (To je těžká konkurence).
Jetá 2019 2.0 TSI 4WD DSG s 6990km na budíku je tam jen jedna, bílá za 739.900 peněz od dealera. (Většinou jsou ale Ateca v naftě, což asi nepřekvapuje).
Tož jestli tě CTR tak uhranula, tak já bych se raději zbavil M240i (je to konečně končící model i když 6 válec kua), ale těžký na předek. To FWD CTR se cítí v zatáčkách jako doma, viď? ;-) Takže, jestli si opět troufáš na okruhy, tak tady není o čem..... :-! -
Thomasino 20.04.20 11:57
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Setkání s novým Civicem Type R po faceliftu
Přesně !! Ale po včerejšku si dokáži představit, že CTR je jedno z mála univerzálních aut, kterým můžeš jezdit po D1 na služebky, po okreskách se jen tak projet, ikdyž má pravda špatně poháněný kolečka :-( , navíc zvládne i okruh... Takže chvilku šetřit a pak vysněný Cayman GTS se šestiválcem >:-[] >:-[] -
Dany 20.04.20 11:07
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Setkání s novým Civicem Type R po faceliftu
Veď predá Atecu, kúpi Civic. Predá dvojku, lebo nebude dosť ostrá (proti Civicu) a potom kúpi niečo univerzálnejšie, lebo Civic bude moc ostrý na normálne jazdenie.
Proste normálny vývoj ;-)
Čo na tom nechápete? -
Thomasino 20.04.20 10:37
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Setkání s novým Civicem Type R po faceliftu
Ano, v odkaze je naše Ateca :-) Je fajn, jen bych jí snížil a dal tužší naladění, aby se tak nenakláněla v zatáčkách. Taky to nebrzdí! Asi potřebuji o kousek nižší auto >:-[]
iudex - je fakt že nějaká sleva na tom byla, ale dneska podražila, slevy se moc nedávají, auta nejsou. Takže ikdyž to zkusím kolem 720 tisíc, to je podle mě reálné, uvidíme. A to že prodělám 10% by bylo po roce celkem fajn. -
pradeda777 20.04.20 10:18
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Setkání s novým Civicem Type R po faceliftu
tms........pořád mě to nesedí.....tak ty bys prodal ženě Atecu, koupil by jsi CTR a žena by jako jezdila s M240i nebo chodila pěšky............? :-)
V odkaze na obrázcích je vaše Ateca ? Hezká. Neprodávej. Byla by jí škoda.... :-! -
Dany 20.04.20 10:02
« Re: Re: Re: Re: Setkání s novým Civicem Type R po faceliftu
Thom, 20" sú na Rku nezmysel. Už len kvôli tomu by som išiel do Sportu. Xkrát som sa čudoval, keď som išiel s kamarátom, čo to stvára za kúsky a robil to kvôli diskom. Aj v malých rýchlostiach na ostrejších nerovnostiach je to o prestrihnutí plášťa, pri vyšších potom o zničení disku. Už kupoval 2 nový disk za 2000 €. O gumách ani nehovorím. Jedna mu praskla v 130 na okreske a mal čo robiť aby nerozstrelil auto. Mal tam bublinu z vnútornej strany.
A že sú v tomto profile úzkoprofilový a drahý tovar...
[odkaz] -
iudex 20.04.20 08:49
« Re: Není nutno aby bylo přímo veselo
woody: palec hore za básnický príspevok k predajom stavebnín.
Pripomínaš mi miestne inzertné noviny Pardon, kde niekto vtipne básnicky komentuje a ilustruje inzeráty, napr. za inzerátom "Kúpim motocykle Jawa, ČZ, aj na diely" je obrázok s komentom: "Kdekto sa poteší Jawe, zvlášť keď je v pojazdnom stave". :-) Alebo po inzeráte: "Hľadáme zručných murárov, remeselníkov, ponúkame motivujúcu finančnú odmenu" dá hlášku" Skúšaj motivačné heslá, na služby aj na remeslá. Keď nik robiť nezačne, motivuj ich finančne". >:D Alebo aktuálne" "Predám rúška, ručná výroba" komentuje "Rúška sme si ušili, šitie sme si užili, štátne hmotné rezervy už nám lezú na nervy". >:D Proste podobne ako Ty niekto s umeleckými sklonmi v brandži, kde sa to dá využiť len málo, ale prejaví sa aj tak. :-)









Mimochodom dnes mám zase náhradnú X1 a zaujímalo by ma, čo je tam za prevodovka, v papieroch sa píše iba Steptronic, ale neviem, či je to ZF s HDM, alebo dvojspojka. Ale podľa správania by som tipoval dvojspojku, pri snahe zaparkovať v mojej malej garáži natesno to bolo dosť o hubu, pri každom pustení brzdy auto poskočilo dopredu, až som sa bál, že narazím do steny, skrátka presné manévrovanie na centimetre je takmer nemožné. To HDM v našej Mazde nerobí a nepamätám si, že by to robil ZF v 3er.