Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)
Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz
-
Thomasino 24.04.20 13:58
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Setkání s novým Civicem Type R po faceliftu
praděda - kola 20" 245/30 na zimu ?? Ses zbláznil ?? V zimě právě pod břečkou nevidíš díry (někde možná občas vidí i sníh) a prosekneš gumu mnohem rychleji, proto většina lidí volí menší kola s vyšším profilem. Jestli bude mít verze GT zapsané i 19" kola se dozvím za pár dní, ale není takový problém je tam nechat zapsat. To je už detail. Zvláště ty BBS mají většinou Typový list k danému autu.
Dany - zkusím se kdyžtak zeptat, díky za tip. -
speedfred 24.04.20 13:47
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Setkání s novým Civicem Type R po faceliftu
No pozerám že sa tu už znova nakupuje.
Ak môžem aj ja môj skromný názor tak za mňa je CTR pekné auto (škoda že není ako 3dv) až na ten zadný nárazník. Ten by som asi hneď menil radšej za nejaký tuningový.
Veľké krídlo perfekt. Interiér za mňa fajn a sedačky super. Pohoný reťazec asi najlepší v triede. Samozrejme že iba “Toperujem” pretože som nejazdil iba sedel v CTR.
K tej výmene krídla, robil som to na M235 a tam to išlo krásne vymeniť. Th nechceš karbónové? Ostalo mi ešte jedno doma. -
Dany 24.04.20 11:02
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Setkání s novým Civicem Type R po faceliftu
Thom, skús toho dealera. R-kári tam chodia pre dvadsiatky ako pre teplé rožky. Ak by to nemali problém vyfakturovať cez poisťovňu, tak to môže byť aj pre dealera dobrý obchod.
Teda neviem, ako sú na tom cenovo nové 19". Možno nie sú kované a tak drahé ako 20".
Aj na 19 bude treba dávať pozor, ale proti 20 to bude o level inde. Predsa nárast profilu z ničoho je stále veľký. ;-)
Prečo prešli z dierovaných kotúčov na celé? Nemali problém s praskaním? -
pradeda777 24.04.20 10:54
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Setkání s novým Civicem Type R po faceliftu
tms....dobrý...dobrý....ale co ten techničák...????
Edit. Tož pokud by ty 19" byly ok v techničáku, tak bych je klidně na GT nechal namontovat a 20" bych si nechal na zimu....jasný nějaká investice by to byla....ale záda máš jen jedny a víš co to dělá za paseku v bávu....bávo prodej a pohodlnou Atecu si nechej...nebudeš litovat.....
Edit2. Tož ony ty 19" s 35 profilem nebudou také kdoví jaká výhra na normální ježdění. -
Thomasino 24.04.20 10:43
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Setkání s novým Civicem Type R po faceliftu
Pánové, brzdy u všech verzí CTR jsou samozřejmě stejné, nejdou tady objednat větší jako třeba u Cupry. Ale tyto nové (už nejsou drážkované) jsou zase od Bremba a jsou nyní bi-metalové, takže mají lepší odvod tepla. Také mají přívod vzduchu zespodu předního nárazníku do podběhu. jako třeba Cupra, nebo moje M240i apod. (akorát MRS ho stále nemá!). Kola tam jdou dát i 18". [odkaz]
Problém je ten, že to žádný dealer nebude chtít přehodit, protože by musel pak ty 20" kola prodat jinam a kdo by je chtěl. Nebo je dát na verzi Sport Line, ze které vezme ty 19" kola. A chtěl bych vidět toho chuje, co by to takto chtěl >:-[] To raději dealer neprodá auto, než si bude dělat takové problémy. Má to samozřejmě řešení, objednat si je navíc ty 19" kola k verzi GT s velkým křídlem, ale asi je vám jasné, kolik za to budou chtít (a co pak budu dělat s 20-tkama). To si tam dám raději BBS CI-R, které mám teď na cestě pro M240i (a zadky přesně pasují na CTR a ještě o 12mm zmenším to zapadnutí kol u CTR dovnitř, co se mi moc nelíbí). Ty BBS CI-R budou asi i lehčí a cena je 13 tisíc za kolo s dph. Ale k tomu zase ještě gumy. No prostě si asi raději vystačím s menším křídlem, aby to přišlo na 19" kolech ;-) Mimochodem ten rozměr je 245/35 a je o cenťák širší než má Cupra nebo Golf, tedy i profil je o chlup "pohodlnější". -
iudex 24.04.20 10:31
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Setkání s novým Civicem Type R po faceliftu
Market: práve preto je celkom srandovné, že 19ky na type R sa vnímajú ako úplná pohoda a komfort >:D normálne aj to už je niekedy hardcore. Každopádne dávať na kompakt 20ky (s profilom 30%) je šialenosť, možno ešte v Dubaji na hladkom novom asfalte, ale u nás nonsens, len si zarábaš na problém a rozseknuté gumy (ako potvrdzuje i Dany).
Aj keď je pravda, že sa zväčšuje nielen priemer diskov, ale aj kolies samotných, teda aj výška gumy. Na Golfe som mal 225ky gumy na 18" disku s profilom 40%. Na 3er mám takisto 225 R18, ale už s profilom 45% no a na Mazde mám takisto 225ky, ale na 19" a stále s profilom 45%. Teda nielen (podľa očakávania) väčší priemer kolies ako na Golfe, ale aj väčší ako 3er, teda auto rovnakej triedy: [odkaz]
EDIT: ešte k tomu type R: všetky varianty majú rovnaké brzdy, vpredu 350mm, vzadu 305mm. Teda aj na GT musia vojsť 19ky: [odkaz]
-
Market 24.04.20 10:18
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Setkání s novým Civicem Type R po faceliftu
Ano, ak je to tak, malo by to logiku :-)
Ale kedze CTR kupovat neplanujem, tak som priemer brzd nestudoval...
Na mojom predoslom BMW viem, ze minimalny rozmer disku bol koli brzdam 18...
Teraz mam skusenost s 19 palcovymi diskami na CUPRE a viem, ako treba davat velky pozor na kazdy vytlk. Preto si neviem predstavit daily jazdu s 20kami na CTR. -
pradeda777 23.04.20 23:39
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Setkání s novým Civicem Type R po faceliftu
tms....ano, hodil sem teď detailní čučku na obrázky a vidím, že tím, že na SL zredukovali celý design křídla včetně bočních postů která na GT slouží k jeho uchycení, museli u SL přijít s alternativním bodem uchycení a to níže. Tož tak....neměli tu kluci lehké. Pokud jsou alespoň tailgate inner panely identické, pak by byla šance montážní body zaměřit a tailgate outer panel vrtnout........ale makačka by to byla jak píšeš........... ;-\ A bacha! Je docela možné, že na GT je specifická tailgate s výztuhami v bodě uchycení kvůli vyššímu namáhání.... :-! To by pak znamenalo vyměnit celou tailgate včetně lakování a do toho by jsi už asi nešel......:-( -
Market 23.04.20 20:29
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Setkání s novým Civicem Type R po faceliftu
toto mi pisal jeden majitel obycajnej CUPRY, ktory si chce vymenit standardny spojler za karbonovy, aky mam ja na Rku...
To křídlo je pěkná drbačka dostat to původní dolů. A standardní je pevnější. Musí se nahřívat, odlepit vrch, pak plasty, odstranit světlo a prodloužení ostřikovačů, koupit brzdové světlo na standardního Leona.
[odkaz] -
pradeda777 23.04.20 20:14
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Setkání s novým Civicem Type R po faceliftu
tms...přesně. Anebo naopak pro někoho, kdo raději GT, ale menší křídlo. Tuším, že montážní body pro křídla budou identické. Je to u automobilek normální praxe, protože je to pro ně nejlevnější cesta. Toyota to tak dělala také. Na mnoha místech na kastli se vyskytovaly jen zaplagované montážní weld nuts.
Samozřejmě takový OEM RR spoiler jako náhradní díl bude pořádně "mastný". A že se brzy objeví tuningové firmy nabízející svoje levnější aftermarket díly je také jasné.... ;-) -
-
iudex 23.04.20 16:35
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Setkání s novým Civicem Type R po faceliftu
Deda: ja mám dvojročnú voňavku, takže too early to switch. :-) A aj tak by som v súčasnosti v rámci HH jednoznačne siahol po Focuse ST, ktorý spĺňa všetko, čo od HH chcem (výkon, manuál, samosvor) a aj dizajnovo sa mi asi najviac páči z triedy.








